Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#75001) Lacikamoto


Lacikamoto
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék egy 18-30 ezer közti m.2 ssd-t 500 Gb körüli méretben egy asztali gépbe, amiben egy ASUS prime b450m-k (https://www.asus.com/hu/motherboards-components/motherboards/prime/prime-b450m-k/) alaplap van. Átlagos felhasználásra szeretném, 3 vagy 5 éves garanciával. Tudtok ajánlani számomra?

(#75002) Graphics válasza Lacikamoto (#75001) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD SN570 :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75003) DravenMoral válasza Lacikamoto (#75001) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Átlagos felhasználásra bőven megfelelő lehet a sima Samsung 980 500GB számodra.
19.000ft alatt szokott mozogni, bolt függő, hogy hány év gari van rá.
Nincs benne "beépített" Dram, de ettől függetlenül mindenhol megállja a helyét, gyors, megbízható darab.

Egy nagyon kicsivel drágábban, de még bőven a keretben van a Samsung 970 Evo Plus is, amiben már viszont van Dram, gyorsabb, még strapabíróbb tesztek szerint.
Viszont ehhez érdemes lesz venned legalább egy egyszerű m.2 ssd hűtőt is, nem drágák. Viszont kordában tartják a hőmérsékletét, mivel ez a darab valamivel jobban melegszik a társainál.

[ Szerkesztve ]

(#75004) hm válasza Pyttawrx (#74999) üzenetére


hm
aktív tag

Itt: [link] kommentek között Mark Soleil.

(#75005) Graphics válasza hm (#75004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ez így nem általánosítható, az tény azonos terhelést kapnak, de itt időtartamot sem jelölt meg mit is bírtak.

Mi a cél amúgy, mit szeretnél ezen tárolni?

Én amúgy egyszerűen oldanám meg a dolgot.

A 2 SSD menjen RAID1-ben és plusz egy notebook HDD-re menjen a backup pluszba, ez közelít a legjobb megoldáshoz, tény ha leég a ház oda a backup is.

Avagy egy háziszervert építeni, OMV alapokra, és oda szinkronizálni a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75006) hm válasza Graphics (#75005) üzenetére


hm
aktív tag

Naturasoft full cucca menne rajta. Kell az UNAS-os webáruház szinkronizálás miatt. Az oprendszernek Microsoftnak kell lennie a Naturasoft adatbázis kezelése miatt. Az még nincs eldöntve, milyen Microsoft, és azt sem tudom, bizonyos időközönként újraindíthatom-e. Nincs szerverüzemeltetésben tapasztalatom.

(#75007) Lacikamoto


Lacikamoto
csendes tag

Köszönöm mindenkinek.
Akkor ez a 2 maradt:
https://aqua.hu/alkatreszek/500gb-samsung-970-evo-plus-m2-ssd-meghajto-mz-v7s500bw-3-ev-garanciaval-t755666
vagy
https://bevachip.hu/western-digital-500gb-blue-sn570-m2-2280-pcie-gen3-x4-nvme-v14-r-3500mbs-w2300mbs-wds500g3b0c-p804655/

(#75008) Graphics válasza Lacikamoto (#75007) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt neked kell mérlegelned, hosszabbtávra jó a 970 Evo Plus, ámbár én most üzemeltem be egy SN570-est egy A520 + 3600 Ryzen kombóval, és elég ütős a tempója.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75009) Lacikamoto


Lacikamoto
csendes tag

Köszönöm a segítséget

(#75010) aleister válasza aleister (#74989) üzenetére


aleister
veterán

Erre esetleg tudtok válaszolni?

Időközben nézegettem, és rátaláltam erre: Kingston KC3000 512GB M.2 PCIe NVMe (SKC3000S/512G)
Van benne DDR cache és pci-e 4.0-ás csatolója van. Kicsit drágább, mint amit szántam volna rá, de ennyi még belefér.
Esetleg van valami ismert hibája, illetve ajánlott versenytárs?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75011) Raymond válasza hm (#75004) üzenetére


Raymond
félisten

Abbol a hozzaszolasbol semmit nem tudsz leszurni csak max annyit lehet talalgatni hogy olyan SSD-t hasznaltak ami a megadott TBW elerese utann read only modba valt. Egy hogy ezekbol nem sok van, foleg nem a konzumer termekek kozott a masik dolog pedig az hogy ha ilyened is lenne otthon a TBW erteket nemigen ered el. De mondom ez talalgatas mert erdemi informacio nem sok szurheto le a hozzaszolasbol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#75012) Graphics válasza aleister (#75010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Apacer AS2280Q4 még mindig, 1TB-ért hasonló tempóval.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75013) aleister válasza Graphics (#75012) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!

És ebben van DRAM?
Sem az SSDrive oldalán nincs feltűntetve, sem a gyártó nem büszkélkedik vele.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75014) Graphics válasza aleister (#75013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát már sokszor volt téma: Van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75015) vargalex válasza Graphics (#75008) üzenetére


vargalex
félisten

Nyilván más a konfiguráció, de hogy alakul az SN570 az Apacer AS2280Q4-hez képest?

Alex

(#75016) vargalex válasza Raymond (#75011) üzenetére


vargalex
félisten

Nem valószínű, hogy read only módba váltott, ha nem tudták sem lementeni, sem visszaállítani róla az adatokat.
Mondom, annyi a lényege, hogy ha arra számít valaki, hogy a max TBW-ig megy az SSD, akkor semmi értelme a RAID1-nek, hiszen valóban egyszerre fogja megadni magát...

Alex

(#75017) aleister válasza Graphics (#75014) üzenetére


aleister
veterán

Igazad van, a Techpowerup-on szépen fel is tüntetik kapacitásonként.
Köszi az ajánlást! :R

vargalex:
Engem az is érdekelne, hogy vajon veszek-e észre a kettő között bármi különbséget. Jelenleg egy fisi-fosi, satás Kingston V300-om van. Ez olyan 130-180 MB/s körül ír/olvas papíron. Ezek az NVMe-s cumók kb 30x annyit tudnak. Így is másodpercek alatt betölt az oprendszer vagy épp az Apex.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75018) Frawly válasza vargalex (#75000) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, értem. Természetesen a backupot a RAID nem váltja ki. Illetve ha RAID, ha nem, ez a 8 órás tönkremenetel kamunak tűnik, vagy gyári hibás selejtek voltak az adott SSD-k.

(#75019) pluto1969 válasza Graphics (#75012) üzenetére


pluto1969
tag

Megrendeltem Apacer AS2280Q4 az ajánlásodra, ebből a Lapper üzletből, kíváncsi leszek. Az ára verhetetlen a többi bolthoz képest. Máshol az 500 GB ennyi, remélem nem elírták az 500GB-ost 1 TB-osnak, és tényleg az 1TB küldik ennyiért.

(#75020) vargalex válasza pluto1969 (#75019) üzenetére


vargalex
félisten

Azt küldenek (1 TB-osat), én múlt héten kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75021) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 9e
2. Mekkora SSD-re van szükség? 256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) ASUS B150 PRO
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Új


Elhullott a 2,5"-os rendszer SSD-m, anak a helyére keresek valamit amivel elketyegne ez az öregedő lap. Érdekelne SATA és PCIe verzió is.
Mivel a gyártói oldal eléggé korlátozott már, itt egy kis infó.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75022) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Játékos pc-be szeretnék ssd-t venni. [Ennél a sokat ajánlott Apacer AS2280Q4 1TB típusnál és Looper boltnál] van valami csapda, vagy csak én lettem az évek során paranoiás az egyes remek webshopoknak köszönhetően? :) Illetve a fentebb említett ssd-hez képest származna e bármi észrevehető előnyöm a +2 év garin felül egy Kingston KC3000 esetében? Z590-es alaplap, így a kihajtásukkal nincs gond.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#75023) Graphics válasza apszi (#75022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gorgess kicsit fentebb. Rendeltek már onnan masok is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75024) apszi válasza Graphics (#75023) üzenetére


apszi
őstag

Igen, olvastam őket, csak gondoltam azóta van egyéb tapasztalat, de akkor ezek szerint nincs gond. :B

(#75025) Viktor77 válasza Graphics (#75023) üzenetére


Viktor77
titán

Az enyém is megjött tegnap, minden szuper.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75026) Zamma válasza Viktor77 (#75025) üzenetére


Zamma
őstag

Milyen a hőmérséklete nálad? Neked is 50 alatt van?

(#75027) Viktor77 válasza Zamma (#75026) üzenetére


Viktor77
titán

Valamivel 50 alatt. Sajnos a batár vga alatt van, az fűti, főleg idle (ekkor nem járnak a ventijei), játék közben kap a szellőből az SSD is, ekkor hűvösebb.
Nyárra valszeg meg kell néznem, hogy ráfér-e esetleg a borda (tippre nem).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#75028) Zamma válasza Viktor77 (#75027) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi! :R

(#75029) pluto1969 válasza apszi (#75022) üzenetére


pluto1969
tag

Nem csak te vagy paranoiás, én rendeltem tőlük, már postára van adva, holnap itt lesz. Majd beszámolok róla hogy azt küldték-e amit rendeltem 1TB-ost. Árban ez most nagyon nyerő, bár a boltban alig van választék, de ez az ssd remek vétel. Csak futárt tudtam választani 2000 ft, de küldik utánvéttel is, regisztrálni sem kell, és nem számol fel utánvét díjat sem. Ez manapság ritka. Nekem is gyanús volt, hogy máshol az 500gb kerül ennyibe.

(#75037) abdulka1 válasza abdulka1 (#75021) üzenetére


abdulka1
őstag

A szóban forgó szegmens ennyire érdektelen?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#75050) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? -25 000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? -1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? -Asztali gép, M.2 ??
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-GAMING-rev-1x#kf
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) -legalább 3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? -Adat tárolás, torrentezés
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? -igen
A gépben jelenleg a rendszernek egy 250GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 SSD van. Az adatokat, torrentet egy 1TB-os notebook vinyó látja el. Mi lenne jobb? Lecserélni a rendszer SSD-t és abból lecsípni 50GB os partíciót a rendszernek, (OpenSuse) vagy marad a rendszer SSD, és 2.5" új SSD torrentnek?
Köszönöm ha segítesz.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.