Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47701) makoss válasza Frawly (#47700) üzenetére


makoss
addikt

Asrock Z77 Extreme 4 alaplapom van, az ebből kijövő USB 3.0-át használnám, vagy van valami külön valami amitől gyorsabb lenne?
Csak kérdezem :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47702) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Asus maximus hero 7 mellé szeretnék egy ilyet beszerezni. Lehet hogy a 500gb-s verzió lesz. Egyértelmű infót nem találtam , működne ? Valaki már próbálta ezzel a lappal ?

(#47703) Emperor_ válasza Rick3D (#47702) üzenetére


Emperor_
addikt

PCIe 2x sebességen valószínűleg menne.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47704) Rick3D válasza Emperor_ (#47703) üzenetére


Rick3D
senior tag

Azaz ? Bocs nem vagyok képbe ...
Lasúbb lenne ? Ha igen mennyivel ?

(#47705) King Unique válasza makoss (#47699) üzenetére


King Unique
titán

Milyen kütyüt akarsz még hozzákötni a PC-hez a külső SSD-n kívül...? :D

Ha csak USB 3.0 port van a gépeden, akkor teljesen nem fogod tudni kihajtani a Gen 2-es T5-öt, mint az az előbbi válaszban említve volt. Viszont pl. a Gen 1-es T3 tesztjében mért értékek már össze fognak jönni, vagyis a max. 450 MB/s körüliek, ami az USB 3.0 gyakorlati maximuma is egyben. Ez pedig azért nyilván nem rossz, sőt. Ha Windowst használsz, akkor ehhez viszont az is kell, hogy az natívan támogassa az UASP adatátviteli módot. Tehát a 7-es nem, de a 8.1/10 már igen.

Egyébként, ha annyira meg akarod növelni a tempót, akkor az egyes ASRock alaplapokhoz elérhető az XFast USB, amivel elvileg megoldható ez.

[ Szerkesztve ]

(#47706) makoss válasza King Unique (#47705) üzenetére


makoss
addikt

naaaa! Elszedted a kérdésem! Így nem ér!:DDD
Tudja a bánat, talán PCI-E vagy nem tudom, tik vagytok a szakik, báár épp ma voltam a szervízben és azt mondták az e-sata lassítana....háát nem tudom :B
Lényeg, hogy bármi lenne, úgy is marad az USB 3.0, ha meg volna jobb, az SSD meglesz, ha nem változik.... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47707) HF77


HF77
senior tag

üdv
böngészem itt az oldalt és a netet is, de nem jutok dűlőre...milyen megbízható 120GB SSD-t ajánlanátok laptopba? (ha lehet baráti áron)

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47708) King Unique válasza makoss (#47706) üzenetére


King Unique
titán

Az eSATA sok hardvernél és eszköznél csak SATA 3 Gbps alapra épül, ezért lassabb lenne az USB 3.X-nél. Van ugyan 6 Gbps változata is, de akkor az eszközön és a kiszolgálónál (gépen) egyaránt ilyennek kell lennie a nagyobb tempóhoz. Előnye még az is, hogy általánosan inkább működik vele a TRIM, mint USB-vel, de azért itt is vegyesek a tapasztaltok, nem minden eszköznél volt OK. Másrészt az eSATA önmagában csak adatkapcsolatot biztosít, tápellátást nem. Vagyis külső használatnál az utóbbit külön kell megoldani, ami még egy PC-nél is kicsit macerás, nemhogy egy mobileszköznél... Pláne, hogy az utóbbin ilyen port sem szokott lenni, vagyis még külön eSATA-USB átalakító is kellene hozzá. Van amúgy tápellátást biztosító eSATAp / eSATApd is, de ennek kihasználásához mind a gépen, mint a külső tárolóeszközön lévő portnak ilyennek kell lennie.

Egyébként meg nem értem, hogy minek bonyolítod ennyire túl... Ha külső SSD kell, akkor vegyél olyat pl. USB 3.X csatlakozóval, említve volt már egynéhány opció korábban és most is. Aztán a gyorsaságot megint minek ennyire túlragozni, amikor egy USB-s külső SSD is eleve gyors adatmozgatáshoz, de amúgy operációs rendszer futtatásához is. Az meg a másik, hogy ha ilyen vacak mobileszközökhöz is használva lesz, akkor azoknál úgyis másodlagos. Pláne, ha csak USB 2.0 port van rajtuk, ahogyan maga a hardver is jóval gyengébb egy PC-nél...

[ Szerkesztve ]

(#47709) Frawly válasza makoss (#47701) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nincs. Nem is azért írtam, hogy emiatt aggódj, mert azért elég gyors lesz USB3.0-án is, fényévekkel fog lekörözni akármilyen pendrive-ot meg HDD-t, csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy külső meghajtónak teljesen felesleges hipersziper SSD-t venni, meg hónapokig teszteket nyálazni érte, mert sem írásterhelést nem kap annyit, sem a sebessége nem lesz a csatlakozó TÉNYLEGES sávszélessége miatt kihasználva. Emiatt a legolcsóbb is jó ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#47710) makoss válasza King Unique (#47708) üzenetére


makoss
addikt

Köszönöm szépen a tartalmas választ (#47709) Frawly kolegának is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#47711) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni:
A kinézett winyó: Samsung 850 PRO SATA III 2.5 inch 256 GB MZ-7KE256BW
Alaplap: Gigabyte G41M-ES2L (rev számot most nem tudok mondani)

Kérdés: kompatibilis-e, illetve rendszervinyónak használva mennyire ajánlott?
Köszi előre is.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#47712) Raymond válasza Freeman007 (#47711) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sok ertelme van azt az SSD-t egy olyan gepbe rakni. Meg hasznaltan sincs valoszinuleg olyan ara hogy ertelme lenne.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47713) Freeman007 válasza Raymond (#47712) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Találtam egy eladó winyot, majdnem 10 év garival - ezért a kérdés. Csak a gari miatt venném ezt a winyot

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#47714) Raymond válasza Freeman007 (#47713) üzenetére


Raymond
félisten

A 10 gari itt mar mindegy, az ara a lenyeg, mert egy oreg kocsira se veszel olyan gumikat amik tobbet ernek mint a egesz auto.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47715) Freeman007 válasza Raymond (#47714) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szerintem had én döntsem el hogy mire mennyit költök ( ha megéri, ha nem), a kérdésre válaszolj légyszives, már amennyiben tudsz építő jelleggel hozzászólni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#47716) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Egy 10 éves WD winyóm megadta magát, amit adattárolásra használtam. (A családi fotók a felhőben is megvannak, szerencsére :) ). Most egy 320 GB-os WD a rendszervinyó, de az sem mai csóka. Arra gondoltam, hogy haladok a korral és veszek egy SSD-t. Az lesz a rendszer, a WD meg marad adattárolásra, amíg bírja.

Gép:

Alaplap: ASROCK H81M-HDS
CPU: Intel Pentium G3250

Az SSD-vel kapcsoéatos elvárások:

256 GB, 'olcsó', belépőszint, inkább az ár számít, mint a garancia ideje.

Elolvastam az összefoglalót, Samsung 750 EVO-t nem találtam és az jött le, hogy a Kingston kerülendő...

Mit ajánlanátok? Előre is THX! :R

(#47717) Emperor_ válasza Freeman007 (#47711) üzenetére


Emperor_
addikt

Nagyon nagy valószínűséggel menni fog a lapban. A kinézett SSD a piacon kapható legjobb konzumer SSD, ajánlott. Nyugodtan vedd meg, ha van rá keret!

A lap SATA2-t tud, de ezt nem lehet észrevenni a mindennapokban.

UserX
Adata SU800.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47718) UserX válasza Emperor_ (#47717) üzenetére


UserX
őstag

Szimpatikusnak tűnik, köszönöm! :R

(#47719) UserX válasza UserX (#47718) üzenetére


UserX
őstag

Bocs az OFF-ért! :B
Milyen programmal tudnám 100%-os biztonsággal klónozni a jelenlegi rendszer vinyómat az új SSD-re?
Kösz, ha válaszoltok! :R

(#47720) Frawly válasza UserX (#47719) üzenetére


Frawly
veterán

Macrium Reflect Free.

(#47711) Freeman007: ha annyira szükséged van a 10 év garira, akkor vehető a 850 Pro. Nekem nem is az a gondom vele, hogy elég régi gépbe raknád, mert a betöltési időket nem fogja befolyásolni. De, ilyen hosszú távra nem éri meg átlag felhasználásra tervezni egy SSD-vel, hogy 10 év, hacsak nincs valami nagyon spéci felhasználásod, aminél tudod, hogy extrém sokat írsz rá. Lehet jobban járnál mondjuk egy Adata SU800-zal vagy SU650-nel ugyanannyi pénzért dupla akkora méretben, igaz csak 3 év gari van rá, de azok is elmennek vagy 6 évig, vagy még tovább is, de 3-4 év múlva már a fél terás SSD-k sem lesznek drágák. De akár még 5 év garis modellekben is vannak olcsóbbak a 850 Pro-nál, mondjuk 860 EVO.

Nem lebeszélni akarlak a 850 Pro-ról, mert jó SSD az, de ha nincs olyan spéci felhasználásod, akkor feleslegesen veszed olyan drágán, benne fog csak állni a pénzed. Ezért javasolt a topikösszefoglalóban is az ottani kérdőív kitöltése, különösen a felhasználásra és keretre vonatkozó rész.

[ Szerkesztve ]

(#47721) Frawly válasza UserX (#47716) üzenetére


Frawly
veterán

Én is az Adata SU800-at ajánlom. Ha még nem vetted meg, és az ár annyira fontos, akkor az SU650-ig is lemehetsz, bár az SU800 szerintem megéri az a plusz 1-2 ezrest, majdnem egy árban vannak.

A Kingston esetén csak bizonyos szériák kerülendők. A többi szériájuk idáig a nem a legjobb ár/érték arány miatt nem volt csak ajánlva, de már ez is változni látszik, mióta az A400 hihetetlenül olcsó lett (igaz inkább 120 gigás méretben, 240+ gigás méretben vannak olcsóbb kihívói), és az UV500 pedig elég korrektnek néz ki specifikációk és 5 éves gari alapján mérlegelve az árát. Persze nem rábeszélni akarlak a Kingstonra, az Adaták messze jobban ajánlottak, azokkal tapasztalat is van már. A 750 EVO már nagyon régi modell, annál mindenképpen vannak jobb vételek, még régről maradt benne az összefoglalóban, lassan már át kéne tenni a kifutott (használtan beszerezhető) modellek részbe, vagy még inkább kivenni az ajánlóból.

10 évet nem érdemes várni, a mai HDD-k jó ha 5 évre vannak tervezve. Ajánlott hamarabb lecserélni, persze nem kell kidobni, sokadik tárolónak be lehet fogni valamihez, csak adatokat egy példányban rábízni nem nagyon szerencsés 5 év után. Így is elég derekas, hogy 10 évet kihúzta az a szerencsétlen.

(#47722) Freeman007 válasza Emperor_ (#47717) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszönöm :R

(#47720) Frawly Köszönöm neked is a választ. HDD után mindenképp gyorsabb lesz, ha korszerűbb gép lenne tudna 5 mp-cel többet? nabumm :)
Lesz mellette nagyobb kapacitású HDD, meg rendszervinyónak amúgy sem szeretnék túl nagyot, emiatt és a gari miatt költenék annyit amennyit. Igen, feltehetőleg nem használnám ki, de nyugodt lehetek 10 évig.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#47723) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

10-15k környékén szeretnék venni egy 120 GB-os SSD meghajtót általános felhasználásra, csak oprendszer és irodai programok lesznek rajta, mit érdemes most venni? Egy 3 GHz P4 és 2 giga ddr ram társaságában lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#47724) HF77 válasza kutga (#47723) üzenetére


HF77
senior tag

kicsit vissza olvasol pont ilyet ajánlanak... :D
Adata SU800, SU650, Kingston A400

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47725) kutga válasza HF77 (#47724) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak a szememet nem szúrta ki. Köszi. :D

Let the Zone take me if I am.

(#47726) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

Remélem, elfér itt a kérdésem.

A minap beszereztem egy OCZ Vertex SSD-t, használtan.

Ki is próbáltuk egy USB-bölcsőben, kifogástalannak tűnt.

A gond az, hogy mint itthon kiderült, kizárólag USB-n működik. Ha beteszem bármelyik itthoni / szomszédos PC-be SATÁ-n, az meg sem látja, BIOS-ból sem. (Ezek mind régivágású, BIOS-os gépek.) Külső USB-házban, adapterrel viszont tökéletesen jó.

Kérdés: lehet ezzel kezdeni valamit?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47727) Agrippa22


Agrippa22
tag

Helló!

Nem látok teljesen tisztán ebben az M.2 SSD kérdésben, így hozzátok fordulok:

Asszony laptopjába (Asus K501U) vennénk egy SSD-t a vinyó mellé, van is benne M.2 port. Egy ilyet néztem ki aprón: Samsung PM 951 512GB Nvme. Akadhat bármiféle kompatibilitás-probléma esetleg?

Válaszokat előre köszönöm!

(#47728) iceman007


iceman007
aktív tag

Hello!

Az alábbi configba szeretnék 400-520 GB között SSD-t, 30.000 - 45.000 HUF-ig max.

- INTEL CORE I5-8400
- ARCTIC FREEZER 33 ESPORTS ONE RED PROCESSZOR HŰTŐ
- MSI B360M BAZOOKA ALAPLAP
- MSI GTX1060 6GB GDDR5 6GT OCV1 VIDEOKÁRTYA
- G.SKILL AEGIS 2X8GB DDR4 3000MHZ
- COOLER MASTER N200 NSE-200-KWN1 FEKETE SZÁMÍTÓGÉP HÁZ
- FSP 650W RAIDER II RA2-650 TÁPEGYSÉG

Négyet választottam ki, amik közül nem tudok dönteni:

- Samsung 500GB 860 EVO 2,5"
- Samsung 500GB 850 EVO Basic 2,5"
- Samsung 860 EVO 500GB M.2
- Kingston 480GB SSDNow A1000 M.2

Segítenétek?

Köszi! :)

(#47729) Frawly válasza iceman007 (#47728) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek közül mehet bármi. Még megemlíteném az Adata SX6000-et, az is 5 év garival van, egy árban a Kingston A1000-essel. De ha nem ragaszkodsz az egész keret elköltéséhez, akkor a 860 EVO. SATA vs. M.2 SATA mindegy, te tudod akarsz-e kábelekkel szórakozni.

(#47730) tibor2010 válasza Agrippa22 (#47727) üzenetére


tibor2010
tag

Nagyon úgy tűnik, hogy ez a laptop nem támogatja az NVMe-t.
Ajánlott: Crucial MX500 vagy MX300 M.2 SATA esetleg Adata SU800 M.2 SATA

(#47731) Agrippa22 válasza tibor2010 (#47730) üzenetére


Agrippa22
tag

Szomorú, de köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#47732) Emperor_ válasza Rick3D (#47704) üzenetére


Emperor_
addikt

Kb a fele, annak amit tud az SSD, olyan 1500 MB/s.

Az a szitu, hogy NVMe sebességet ebben az esetben sem tudod kihasználni. Csak akkor van értelme, ha ki tudod használni a magas szekvenciális sebességet.
Vagy ha mindenből a legfrissebb technológiát akarod és nem akarsz kábeleket kerülgetni.

Egy sima SATA3-as és egy NVMe SSD között nincsen a mindennapi használatban észrevehető sebesség különbség.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47733) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Ezt valaki el magyarázza nekem:

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1) támogatja az M 2230/2242/2260/2280 M.2 típusú SATA3 6.0 Gb / s modult és az M.2 PCI Express modult Gen3 x4 (32 Gb / s) méretig * *
- 1 x ultra M.2 aljzat (M2_2) támogatja az M kulcs típusa 2230/2242/2260/2280 M.2 SATA3 6.0 Gb / s modul és M.2 PCI Express modul akár Gen3 x4 (32 Gb / s) * *

* Ha az M2_1 egy SATA típusú M.2 eszközzel van elfoglalva, a SATA3_5 le lesz tiltva.
Ha az M2_2 egy SATA típusú M.2 eszközzel van elfoglalva, a SATA3_0 le lesz tiltva.

* * Az Intel ® Optane ™ technológia
támogatja az NVMe SSD rendszertöltő lemezek
támogatását Az ASRock U.2 Kit támogatja

(#47734) zzola válasza morgonc83 (#47733) üzenetére


zzola
félisten

Mi a kérdés?

(#47735) Emperor_ válasza morgonc83 (#47733) üzenetére


Emperor_
addikt

A fenti összefoglaló m.2-es szekciót olvasd el!
Utána várjuk a kérdéseket.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47736) Raymond válasza morgonc83 (#47733) üzenetére


Raymond
félisten

Osszesen X SATA csatornat tamogat a lap de X+2 eszkozt lehet rakotni. Van rajta X SATA csati plusz mindket M.2 slot is fogad SATA SSD-ket igy fizikailag tobb eszkozt tudsz rakotni mint amennyit a controller tamogat. Ezert ha az M.2 slot-ban SATA alapu SSD van akkor a sima SATA portok kozul nem megy (le van tiltva) a 0-as vagy az 5-os jelolesu attol fuggoen melyik M.2-ben van az SSD esetleg mindketto (0 es 5) le van tiltva ha mindkettoben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47737) morgonc83 válasza zzola (#47734) üzenetére


morgonc83
tag

Mi az hogy 32gbs max ** nvme, u.2 kit.
Na most elöször is m.2 tárolo van irasi olvasasi seb de mi az a 32gbs?
Illetve ha azt akarom hogy ne a sata sávot foglalja el akkor azt csak a u.2 kitel tehetem vagy elég az m.2 ami nvme is egyben és akkor már pcie foglal.
Rem nagyjábol érthető

(#47738) Raymond válasza morgonc83 (#47737) üzenetére


Raymond
félisten

Az NVMe ahogy irjak ott 4x PCIe 3.0 savon csatlakozik, tehat a maximum atviteli sebesseg 4GB/s (32Gbps), ergo egy NVMe SSD hasznalata mellett ez lesz a maximum amit vagy irasban vagy olvasasban elerhetsz. Ilyen SSD per pillanat nincs, 3.X GB/s a max olvasas a legjobbaknal is.

U.2-nek ehhez semmi koze. A SATA-nak szinten, kiegeszitve amit lent irtam:

Kozeppett a zold a vezerlo es a csatornak. Bal oldalt a standard SATA csatik, jobb oldalt az M.2, ebol latszik hogy SATA SSD a 0-as es az 5-os csatornaba vagy az egyik lehet vagy a masik, de nem mindketto egyszerre. Ez viszont csak a SATA-nal fontos, ha az M.2 SSD-d NVMe akkor mind a 6 SATA-ra kothetsz eszkozt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47739) morgonc83 válasza Raymond (#47738) üzenetére


morgonc83
tag

Értem köszönöm. Már csak annyi hogy némelyik m.2 ssd nél iras és olvasás mellet meg van adva a maximális adatátviteli sebesség is. Na ilyenből van ahol 8gbs ill. 32gbs. Akkor ennél mindegy mi van megadva mert az iras olvasás a fontos?

[ Szerkesztve ]

(#47740) Raymond válasza morgonc83 (#47739) üzenetére


Raymond
félisten

"a maximális adatátviteli sebesség"

Marmint IO/s? Azok a 85000, 95000, 135000 es hasonlo szamok? Azok a ki/bemeneti muveletek maximalis szama masodpercenkent es alltalaban 4kB-al vannak merve, tehat az a 85000 peldaul csak kb. 330MB/s.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47741) morgonc83 válasza Raymond (#47740) üzenetére


morgonc83
tag

(#47742) Raymond válasza morgonc83 (#47741) üzenetére


Raymond
félisten

Az ott valami marhasag, szerintem ne is nezd. Elmemeltileg a kapcsolodas tipusara/sebessegere lehetne vele tippelni (PCIe 2.0 vagy 3.0 es x2 vagy x4) de peldaul ott a masodik kepen mar az eleve badarsag. Max atvitel 8Gbps, tehat 1GB/s es olvasasi sebesseg 2.1GB/s? Nem ugy nez ki hogy karbantartanak ott az adatokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47743) morgonc83 válasza Raymond (#47742) üzenetére


morgonc83
tag

Értem köszönöm. Akkor a lényeg hogy nvme ill. Az irás és olvasási sebességet nézzem. Majd a gyártó oldalakról tájékozódom inkább.

(#47744) Frawly válasza morgonc83 (#47743) üzenetére


Frawly
veterán

Ezeket a sebességeket is csak akkor nézd, ha nem átlag felhasználásra veszed az SSD-t.

(#47745) *Tata*


*Tata*
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszómhoz 4k anyagok ideiglenes tárolására (ameddig megnézem),
keresek külső SSD-t vagy HDD-t ami jobb lenne -e célra.
KB.128GB-os méretben.
Keretem rá: Kb. 20000Ft
Tudnátok valamilyen gyors darabot ajánlani?
Ilyet néztem elsőre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47746) tibor2010 válasza *Tata* (#47745) üzenetére


tibor2010
tag

Kb. 20000 Ft (22290) a 256GB-os változat.

[ Szerkesztve ]

(#47747) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

M2 ssd-k hogy működnek? :D

Van egy B350 Mortar alaplapom

ilyen ssd belemegy?

Samsung PM961 (Seq. Read/Write 2800/1100MB/s)

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47748) King Unique válasza *Tata* (#47745) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan nézem a pendrive-os topikból irányítottak ide. Ha külső SSD-t akarsz venni, akkor mostanában több alkalommal is volt szó erről itt a topikban. Példák: [link], [link]. Mindkét megoldás opció lehet, azaz gyári kiszerelésben és külön az SSD-t megvenni + hozzá egy külső házat / adaptert formában egyaránt. Illetve akár az általad linkelt is az előbbi kategóriában.

Viszont másrészről meg pont az a lényeg, hogy egy átlagos 4K-felbontású filmnek rendszerint max. 88 Mbit/s bitrátája szokott lenni, ha UHD BD a forrás. Vagy nagyon max. esetleg 140 Mbit/s. Amiket, ha 8-cal leosztasz, akkor 11-17,5 MB/s értékek jönnek ki, amit egy USB 3.0-s pendrive is röhögve tud olvasásnál (lejátszásnál), ehhez nem létszükséglet a külső SSD. Arról nem beszélve, hogy sok tv, médialejátszó és társai készülékeken rendszerint csak USB 2.0-s portok szoktak lenni. Vagyis egy külső SSD nagyobb adatátviteli sebességét lehet csak a filmek másolásánál tudnád kihasználni PC-n. Persze az utóbbi sem mindegy, az is jól jöhet, pláne ha nagyobb adatmennyiség mozgatásáról van szó.

Az meg a másik, hogy az ilyen USB-tárolóeszközöknek az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete eleve a PC, Mac és az asztali operációs rendszerek. Ettől eltérő környezetben viszont nem feltétlen garantált minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Tehát egy médialejátszónál már totál lutri lehet ez és korántsem biztos, hogy ilyen szempontból akármilyen USB 3.X külső SSD, avagy külső ház jó lesz hozzá. Általánosan a pendrive-okot, illetve az USB 2.0-s eszközöket inkább biztosabban szokták kezelni az ilyenek. Ezért is javasolt ez esetben mindig érdeklődni a készülék gyártójának a topikjában a konkrét tapasztalatok felől, illetve hogy ott mások milyen eszközöket használnak ilyen célra stb.

[ Szerkesztve ]

(#47749) tibor2010 válasza enginev3.0 (#47747) üzenetére


tibor2010
tag

Igen.

(#47750) malacka87


malacka87
senior tag

Asus Z370 F gaming lapba tervezek M.2 ssd-t venni? Ezt néztem ki:SAMSUNG 250GB 970 EVO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7E250BW
Ez jó lesz vagy van ennél jobb is ebben az ársávban?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.