Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67001) Pyttawrx válasza kutga (#66999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tökéletes lesz

(#67003) Pyttawrx válasza kutga (#66999) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mllelsleg azért nézd át mit írtam az összefoglalóban a garanciával kapcsolatban. Mielőtt megveszed kérdezz rá, mert nem mindegy melyik bolt mit ért alatta.
Kolléga is ezt írta, de mivel én is írtam mára hszt- ezért töröltem ezt neki is megírom

(#67004) kutga válasza Pyttawrx (#67003) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben, köszi hogy szóltatok. Nem sürgős a vásárlás, előtte körbenézek.

Let the Zone take me if I am.

(#67005) scrtaft válasza Pyttawrx (#66992) üzenetére


scrtaft
tag

Szia.
Köszönöm a választ.
970EVO lesz akkor lehet. Jól olvastam, hogy a bordát csak rá kell rakni a fóliára ami rajta van az ssd-n? Nem lehet eltávolítani (rézfóliázott matricát) mert garancia ugrik.
Alaplaphoz nincs borda de ezt néztem ki. Remélem rámegy.

Illetve 500GB nál az EVO meg az EVO plusz között 1-2 ezer a különbség akkor gondolom a plusz jobban megéri.

(#67006) Pyttawrx válasza scrtaft (#67005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó lesz a borda, és igen a matricára tedd. Mindegy melyiket veszed

(#67008) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Jól értelmezem az összefoglalóban leírtakat, hogy oprendszer alá+ játékok felesleges nagy teljesítményű ssd? Egy MSI MAG B550 Tomahawk lapban szeretnék 1TB-os SSD-t, keret ~35000Ft(+-5000Ft). Ilyenre gondoltam: Western Digital Blue 3D NAND 2.5 1TB SATA3 esetleg jobb alternatíva? Köszi! :R Egy Samsung 120GB-os Sata-s SSD-t váltanék le.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#67009) Pyttawrx válasza belaazallat (#67008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Igen jól értelmezed, viszont mivel a Kingston A2000 nvme ssd hasonló árban van, mint a 2.5" ssd így soktuk még azt javasolni. Satbil, jó ssd, bátran ajánlott. Maximum ha nincs a laphoz, meg melegedne, bár erre nem jellemző, akkor egy borda kellhet rá 2-3e forint

(#67010) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Samsung 860 EVO 1TB-os SSD 37990 forintért mennyire számít jó vételnek?
Ár-érték arányra lennék főleg kíváncsi, korábbiakban lényegesen drágább volt ha jól emlékszem ez az SSD.

(#67011) ubyegon2 válasza tothjozsi96 (#67010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ár/érték arányban most a 860 EVO tényleg a tuti! A múltkori árán vettem én is, most kijött a 870 EVO és ez kicsit lenyomta a 860 EVO árát. Mivel kategóriája legjobbja, kár gondolkodni a megvételén. :K

Nézd meg a tesztelés képén azt a 3 vonalat, alig stabil!

[ Szerkesztve ]

(#67012) Pyttawrx válasza tothjozsi96 (#67010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A árak mindig változnak, tudod, jöhet cunami, vagy napsütés.... :)
Most még azért picit mérséklődtek az árak,(ebbe a 870 megjelenése is közrejátszott) de volt már ettől olcsóbb is. Én inkább úgy közelítem meg a vásárlást, ha szükséges akkor úgyis meg kell venni, de mindig fogsz találni a vásárlás után olcsóbb mg drágább forrást is.

[ Szerkesztve ]

(#67013) tothjozsi96 válasza ubyegon2 (#67011) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Persze, jó SSD-k ezek!
Mennyiért sikerült megvenni?

Azt írod hogy a "múltkori árán".

Más, a 870 EVO bármiben többet tud a 860 EVO-tól?

(#67014) ubyegon2 válasza tothjozsi96 (#67013) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Január elején 44000 volt kb PCX-ben, 5 év garancia természetesen. Kb most a 870 EVO ennyi. A különbségekről írnak cikkek, de amiket ott olvasol, azt a plusz gyorsaságot soha az életben nem fogod érzékelni. :)

...az új modellek a véletlenszerű olvasás sebességét tekintve 38%-kal jobbak, mint elődjeik.

forrás
Hivatalosan is bemutatkozott a Samsung 870 EVO széria

Ami tény, hogy újabb saját fejlesztésű vezérlőt kapott a 870 EVO.

Samsung MKX, 8 channels - 870 EVO controler
Samsung MJX, 8 channels - 860 EVO controler

A 870 EVO NAND 136 Layer (V-NAND v6) a 860 EVO 64 Layer (V-NAND v4) NAND-jával szemben, szóval biztosan igaz, amit írnak róla.

1GB (LPDDR4), SLC-Cache (6-42GB) ugyanaz, a titkosításnál bejött még egy harmadik elem:

256bit AES, TCG opal 2.0, Microsoft eDrive

Egyelőre jó nekem a 860 EVO, mivel az már évek alatt bizonyított! :K

[ Szerkesztve ]

(#67015) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
A próbám hgy egy sima HDD-vel bővítem a tárhelyem kudarcaba fulladt - nem bírom a hangját. Szóval további SSD-k beszerzésén leszek. Neten kerestem rá választ, de nem találtam. Van egy 5 és fél éves Crucial BX100-asom, ami még most is 93%-on van és nem megy 28 fok fölé és adott egy Kingston A400, ami alapból 37 fokon üzemel és már cska 85%-os.
Szóval ezek alapján a Crucialt preferálom, jól teszem-e vagy szimplán ilyen péládny(okat) fogtam ki? Tudom hgy aSamsung a legjobb, de számomra nem éri meg magasabb árat a sebesség nem érdekel csak hogy sokáig bírja.

(#67016) belaazallat válasza Pyttawrx (#67009) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Van gyárilag borda a nvme slothoz, akkor rakok abba ssd-t, legalább 1 kábellel kevesebb lesz a gépben. Köszönöm! :C

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#67017) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos úgy alakult, hogy valószínűleg le kell cseréljem a Samsung 860 EVO M.2 500GB-os SSDmet a gépemben. Az okok és előzmények itt.
Az alaplap egy MSI B360M Bazooka.
A gépet 90%ban csak játékra használom, ezért az lenne az ötlet, hogy egy 1 TB-os WD Blue 3D 2.5"-t veszek bele, így erre menne a Windows és az összes game.
Szeretném, hogy a jelenlegi SSD 2,5 événél többet bírjon az új. Nem tudom mennyire szokott ez számítani, de az alaplap gyártó listáján a jelenlegi Samsung SSDm nincs a támogatottak között míg a WD igen.
Ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy jó lesz-e ez így vagy ti máshogy csinalnátok?

Köszi :R

(#67018) PROTRON válasza Harbinger85 (#67015) üzenetére


PROTRON
addikt

Állítólag 3 db nagy gyártó van akik még mindig házon belül csinálnak alfától-omegáig mindent a háttértáraaikban, ezek közül az egyik a Crucial, tehát alapvetően jó az elgondolásod hogy preferálod őket.
A kondíció amúgy alapvetően csak egy statisztikai adat, amit a leélt időtartam alapján kalkulál a HDSentinel, nem mindig fedi a valóságot, magyarán még az után is működhet az SSD hogy a kondíció 0.

De itt az összefoglalóban szereplő kérdésekre kell választ adnod, mert a Kingston-nak is vannak jó szériái( de épp az A400 nagyon nem az, a korábbi commentek alapján orosz rulett), csak az a kérdés hogy Neked konkrétan mik az igényeid ahhoz hogy tényleg ajánlani lehessen 1-1 adott árkategóriát/-belüli gyártmányt. Mert magasbb árkategóriában az NVME SSD-k ára kb annyi mint a SATA-é és pl a Kingston A2000-et nagyon ajánlják még rendszernek is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67019) Perillustris válasza scrtaft (#67005) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én az EVO Plusra AXAGON CLR-M2-t tettem, a "simára" AKASA A-M2HS01-BK-t. Mindkettővel elégedett vagyok, hozzák az ígért hőfokcsökkenéseket. :K

Terhelve:

Perillustris

(#67020) Pyttawrx válasza belaazallat (#67016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. :D

(#67021) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy Probook 650 G1-be leginkább sima 2,5" SATA SSD-t érdemes venni nem, mert a 2242-es M.2 SATA SSD elég zsákutcás beruházás volna nem? (ahogy olvasom az menne bele még alternatívaként...)

(#67022) Pyttawrx válasza csubuka (#67021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Most akkor gondolom 2,5" sata hdd van benne?

(#67023) csubuka válasza Pyttawrx (#67022) üzenetére


csubuka
addikt

Igen, az volna benne jelenleg. Úgy gondolnám, hogy a 2242 és ráadásul M.2 SATA SSD nem volna további gépekbe átvihető, ha valaha cserére kerülne sor, így lehet hibás volna olyat venni. Bár értem azt a logikát, hogy extra HDD tárhely nem árthat és azt csak az M.2 slotossal tudnám megoldani. De a HDD hangja miatt alapvetően száműződne, 500 gigán azért el lehet lenni HDD kiegészítés nélkül is.

(#67024) PROTRON válasza csubuka (#67023) üzenetére


PROTRON
addikt

A legtöbb alaplapon van furat a 42mm hosszúságú M.2 SSD számára, tehát nem úgy zsákutca mint ahogy Te gondolod. :)
Szimplán csak annyi hogy ha meghibásodik épp nem biztos hogy lesz bolti készleten csere példány mert inkább a 80mm hosszúságút veszik asztali PC-khez, így azok hegyekben állnak.
Ha meg épp nincs, akkor kellemetlen ha bent van adatoknak egy 2,5-es SSD és a rendszered nem tudod mire átklónozni. Csak ennyi.

Az mSata nem egyenlő a 2242-es M.2-vel, na az az igazi zsákutca. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67025) Pyttawrx válasza csubuka (#67023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szvsz jobban jérsz akkor egy 2,5" ssd-vel, azt meg is tudod nézni az összefoglalóba, hogy melyik lesz neked a jobb. Ha ezután is lesz kérdésed tedd fel nyugodtan, de azt olvasd át. :)

(#67026) csubuka válasza PROTRON (#67024) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Ahogy nézem talán a választék limitált valóban ebben a méretben, jobb ezt skippelni.

#67025 Pyttawrx:

Köszönöm az lesz, átlag használat, szóval jön a WD Blue 3D :D Az ár más gépben bevált amúgy. Csak a Rufusz 1 év garit lespórol és csak 2 évvel adja (3 helyett), ahogy látom, pedig nekem ők esnek útba.

(#67027) Pyttawrx válasza csubuka (#67026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

5 év a gyári gari. :D

(#67028) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Segítség kéne.
Van egy Adata XPG Gammix S11 Pro 512GB SSD -m. Rendszer és játékok vannak rajta.
De kevés a tárhely.
Ezért játékoknak kéne még hely. Azt jól gondolom, hogy élég ha veszek, egy sima SATA SSD -t?
Vagy van számottevő különbség játék betöltéseknél ha M2 SSD -ről tölt be nem SATA -ról.
Mi volna legjobb megoldás számomra? Költséget és hatékonyságot is szemelőt tartva.

[ Szerkesztve ]

(#67029) Pyttawrx válasza Garsza (#67028) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen jól gondolod, az összefoglalóból tudsz is szerintem választani

(#67030) Worthag


Worthag
csendes újonc

Hali van egy M.2 SSDm amin az os van azzal semmi gond de a HDD-mellé amire a játékok vannak telepítve beszereznék egy 2.5-ös mezei SSD-t a gyorsabb programbetöltés érdekében.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30k körül mozognak ahogy néztem mimnél olcsóbban szerném megúszni feleslegesen erre a feladatra amit el fog látni nem akarok költeni túl sokat.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Én 1T-re gondoltam
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Mezei Sata amiben gondolkozom.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
MSI B550 Tomahawk de nem releváns szerintem ha Satásat szernék.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
Nem lényeges. Ahogy néztem kb ugyanannyi van mindre.

[ Szerkesztve ]

(#67031) Graphics válasza Worthag (#67030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Emelni kell egy kicsi keretet, ha ezen is tárolnál játékot

WD Blue 3D
Samsung 860 Evo
Crucial MX500

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67032) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Egy ASUS H97-me alaplapos számítógépemben lassan kezd betelni a benne lévő Sandisk X110 120 GB SATA3 SSD, amit ki szeretnék váltani egy 500 GB SSD-vel. A lapon található M2 ssd csatlakozó is (10 Gb/s adatátviteli sebességű). Érdemes m2 ssd-ben gondolkodnom emiatt, vagy maradjak a sata 3 ssd mellett. Amiket eddig néztem:
Crucial MX500 500 GB M2, SATA3
Crucial P2 500 GB
Crucial P5 500 GB
Keret: max. 35000 Ft lenne
Előre is köszönöm a segítséget

(#67033) Graphics válasza Tappancs2001 (#67032) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kihasználod akkor egy Kingston A2000 mehet bele

Igaz csak 10Gpbs-t tud a lap és valószínűleg két sata Portot is le fog majd tiltani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67034) csubuka válasza Pyttawrx (#67027) üzenetére


csubuka
addikt

Oh, kellemetlen. No de, ha elküldöm csomagban a gyárnak, akkor azt az 5 évet így is ki lehet használni, csak kényelmetlenebb, mint a bolti. Nagyon nem láttam helyet, ahol erre megadnák az 5 évet sajna.

(#67035) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Munkához szeretnék egy SSD-t venni, a virtuális gépeimet használnám rajta (ha ez számít, a host rendszert most is egy Samsung 840 EVO 250GB SSD-ről használom, ez lenne a második SSD a gépben). A segítségeteket szeretném kérni a választáshoz.

Ezeket tudom :
- Nagyjából 40.000 Ft-ot szánnék rá.
- 1TB kapacitásra van szükségem.
- Napi 9 órában virtuális gépeket futtatnék rajta, ezért elég sokat lenne használva.
- Az alaplapom egy [Asus H97-PLUS], amin van egy szabad "M.2 Socket 3" csatlakozó, de nem ragaszkodom ahhoz, hogy ezt használjam, ha az jobb választás (?), akkor megfelel egy sima SATA III-as SSD is.

A legkézenfekvőbb választásnak egy [Samsung 860 EVO 1TB] tűnik, kell ezen ennél többet filózni, vagy jó választás ?

Köszi előre is ! :R

(#67036) tothjozsi96 válasza Zsiráfnyál (#67035) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én nem gondolkodnék a helyedben tovább. ;)

(#67037) Bobcat35 válasza Pyttawrx (#66962) üzenetére


Bobcat35
csendes tag

A2000-esre esett a választás, jövő héten jön meg. Külön hűtőbordát nem rendeltem, remélem nem kell.
Csak becsavarozom a helyére, biosban kell vmit állítani?
Még annyi hogy Samsung 850 evón vagy az A2000-en legyen a windows, mert most úgyis aktuális lett az újra telepítés?

(#67038) Graphics válasza Zsiráfnyál (#67035) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

M.2-esből tehetsz bele NVME-set, viszont nem tudnád maxira kihasználni.

Ha később fejleszted a gépalapot , akkor még esetleg.

Én is inkább akkor egy 860 EVO-ra szavazok.

@Bobcat35: Egyértelműen az A2000-re tenném.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67039) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi a válaszokat ! :R

(#67040) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan SSD, amely külső meghajtóként képek tárolására alkalmas?
Az összes külső HDD elkezd egy idő után "kattogni" így gondoltam, hogy SSD-re váltanánk. Mindössze 1TB méretű lenne szükséges és így nem is lenne horror összeg.

Köszönöm szépen! :R

(#67041) Graphics válasza smallmer (#67040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármely SSD-t lehet külső házba tenni.

A kombinációk száma szinte végtelen.

Van készre szerelt megoldás is, illetve össze is lehet legózni.

Pl. én ezt szoktam rendelni: [link]

Ebbe bármilyen SSD-t tehetsz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67042) Worthag válasza Graphics (#67031) üzenetére


Worthag
csendes újonc

Rendben köszi a visszajelzést A cruciallal szemeztem egyébként. Csak jót hallok róla.

(#67043) Harbinger85 válasza PROTRON (#67018) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Ez úgyis mérettől függ, inkább a márka/típus a fontos
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Legalább 500 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, SATA III
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus B85-Pro Gamer, de idén cserélve lesz
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlag. Csak mert csendesebb, mint az öreg vinyók. :))

Akkor azt hiszem maradok a Crucial-nél. Csak annyit krédeznék elég jó a BX széria vagy érdemes pár ezressel többe táldozni az MX szériára? Nem sebesség terén, hanem megbízhatóság - bár az 5 év garancia elég bizalmat sugal.

(#67044) Graphics válasza Harbinger85 (#67043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hosszabbtávon én az MX-et venném.

A BX alapszintű termék, nincs DRAM cache, ez pár helyen problémás lehet.

De egy sima netezős gépben meg az is jó. :) Nálunk 25 gépben van BX, tökéletesen teszik a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67045) PROTRON válasza Harbinger85 (#67043) üzenetére


PROTRON
addikt

Na igen, fontos hogy tisztábban lássunk.
A jelenlegi alaplapodban nincs is M.2-es slot, így jelenleg tényleg az MX500 a legjobb amit tehetsz ár-érték arányban a rendszerrel, akár átrakni az újra az oprendszert.
Mondjuk sima háttértárnak lehet az 1 terrában is gondolkodni, de megértem hogy a +15k is tétel, végül én se vállaltam be, maradtam 500-asnál a céges fileok számára.

Eredetileg azért még javasolni akartam hogy várd meg az SSD vásárlással az új konfigot (ha amúgy is tervezel a tényleg közeli jövőben cserét) és inkább majd ahhoz vegyél rendszernek egy Kingston A2000-et ami alig 2-3 ezerrel drágább, de idővel jól jöhet az a sebesség különbség.
De mindennap változik keleten a helyzet így könnyen lehet hogy mire jön az új alaplap-procid, addigra felmennek az SSD árak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67046) King Unique válasza smallmer (#67040) üzenetére


King Unique
titán

Mivel adattároló eszköz, ezért technikailag nyilván alkalmas, bár konzumer szinten elsődlegesen a HDD-alapú megoldásokat szokták javasolni hosszabb idejű adattárolásra. Illetve az SSD-knél a kérdés inkább az, hogy meddig, főleg áramtalanított állapotban, lásd egy másik topikban leírtakat, bár az egy szélsőségesebb példa.
Nem, nem feltétlen kezd el kattogni az összes külső HDD, de ha nem megfelelően használod, instabil a tápellátás, vagy gyárilag hibásat fogtál ki, akkor nem meglepő. Meg ha már túlkoros és jóval túl van a garanciaidőn, de ilyen alapon nyilván egy belső/külső SSD sem örök életű és előbb-utóbb tönkremegy. Pont ezért kell több helyre menteni a fontos adatokat, időnként és szükség esetén cserélni a régi/elhasználódott fizikai tárolóeszközöket újabbakra, stb.
Ha külső SSD kell, akkor vagy gyárilag készre szerelt kivitelben (példák) veszel olyat, vagyis külön a külső házat és bele az SSD-t, erről is volt már szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#67047) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Üdvözlet!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
maximum 50.000 jó magyar forint
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, M.2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus TUF B550-m a gyorsabb foglaltban egy 512gbos Patriot Viper van jelenleg, két régi SATAs (830 és 840) mellett amiket lassan nyugdíjaznék. A VGA kártyám teljesen takarja az alsó foglalatot, így hűtőborda nélküli modell jöhet csak szóba szerintem, majd használom az alaplapét.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, leginkább játékok telepítésére kellene.

Kinéztem egy ilyet.
Nagy hiba lenne? :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#67048) Harbinger85 válasza PROTRON (#67045) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Igen, új lap esetén tervezek M.2 meghajtót, d einkább kisebbet, ami tuti nem melegszik. Azon lenne a Windows meg a fő programok. Az 1 tera is fair ár, hisz 6 éve majd 30k-ért 250 GB SSD-t kaptam.

ASUS TUF GAMING B460M-PLUS (WI-FI) a kiszemelt alaplap. De háttértár kell ,mert így a Windows az alap progik felmennek és alig akad helyem melyik játék legyen fen. A Halo gyűjtemény le is húzza az egiyk SSD-m. Plusz ha jól tudom nem jó ha 75% fölött terhelt az SSD.

(#67049) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Msi b360 gaming plus alaplapba milyen m2-es ssd-t tegyek? Jó bele az nvme ssd? Gondolom igen, a gyártó azt írja, hogy "TURBO M.2" de nekem ez a turbo kínai, úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy ugye jól gondolom, hogy ez az nvme-t jelöli?

Ha igen, mehet bele 970 evo plus? Hűtés kell hozzá?

(#67050) Graphics válasza Studiossrác (#67049) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondhatni marketing ez a turbo duma.

De sima NVME mehet bele. :)

Jó lesz az is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.