Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7001) freestailo válasza kerekfej (#6998) üzenetére


freestailo
őstag

épp ezekből a kimutatásokból látszik az elfogultság. érdekes más elismert oldalaknak nincs ilyen kimutatásuk.

[ Szerkesztve ]

(#7002) kerekfej válasza jeni (#7000) üzenetére


kerekfej
addikt

OCZ Petrol-nál gyakorlatilag minden második példány tönkrement fél év alatt az Octane-nál meg minden harmadik. Nem véletlen vonták ki a piacról.

Meg ugye ez sem véletlen műve:
Elbocsátások és termékpaletta karcsúsítás az OCZ-nél
OCZ Indilinx Everest SSD vezérlők: kibújt a szög a zsákból
Ezekből lehet következtetni bőven, hogy mi a valóság.

freestailo Azoknak meg semmilyen kimutatásuk nincs. De ha jobban túrod a netet akkor jó pár amerikai oldalon is biztosan ezt igazolják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#7003) freestailo válasza kerekfej (#7002) üzenetére


freestailo
őstag

Ha kivonták a piacról akkor miről is beszélünk?

(#7004) ST05


ST05
őstag

sziasztok, abban kérném a tanácsotokat egy asus eepc. be vennék ssd-t
mivel ez egy elég jó fogyasztásu netbook ( power saver-be kapcsolva 10 óra üzemidöt is képes ki jelezni idönként)
igy a teljesitmény nem is annyira számitana, hanem a fogyasztás, talán elég lenne sata2 is ha találok olcsobban,,
lényege a kérdésemnek az lenne számit-e hogy egy ssd 2W illetve 1W okat fogyaszt maximumra, mint például a corsair force gt, (sandforce 2281 es, 2-3 wattot ir maxra) és a corsair nova-k pedig 1 watt
szóval figyelembe vegyem-e ezeket az 1-2 waatokat, vagy ennyi itt sem számitana hiába takarékos a noti?
ti mit vennétek illetve mit javasoltok,
maradjak egy sima sandforce-es rendes sataIII-assal
vagy keresgéljek, vmi picit kiseeb fogyasztásu és teljesitményüt?
köszi skacok

(#7005) kerekfej válasza ST05 (#7004) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 Pro 128GB
Átlagos energiafogyasztás 0,069W
Üresjárati energiafogyasztás 0,054W (DIPM on), 0,349W (DIPM off)

Samsung 840 120GB
Átlagos energiafogyasztás 0,071W
Üresjárati energiafogyasztás 0,046W (DIPM on), 0,279W (DIPM off)

Samsung 830 128GB
Átlagos energiafogyasztás 0,127W
Üresjárati energiafogyasztás 0,078W

Samsung 470 128GB
Átlagos energiafogyasztás ?W
Üresjárati energiafogyasztás 0,14W

(#7006) warcat válasza kerekfej (#6998) üzenetére


warcat
veterán

Miért jó ez a negatív kampányolás,illetve inkább kinek jó? És minek linkelgetünk agyatlanul statisztikákat,nézzétek csak ezdeszar felkiáltással?Most vagy azt nem tudod,mi van mögötte,vagy csak elhallgatod,nem tudom melyik rosszabb.

Vertex 3 nál a firmware volt szarul megírva,amit hónapokig tagadtak,ez valóban nem szimpatikus,de kb tavaly októberben kijött a kikalapált verzió,azóta rendben van a széria,de a sok visszavitt termék már reménytelenül lerontotta ezeket a százalékos kimutatásokat.
Ez egy normálisan karbantartott ajánló,világosan le van írva,hogyan lett összeállítva a lista,és teljesen egyetértek vele,aki ezekből vesz,rosszul nem fog járni,és ez a fő célja az ide betérőknek,erre megy az okoskodás,pedig már szóltak páran,hogy nem kéne....

EA: It's in the crate!

(#7007) freestailo válasza warcat (#7006) üzenetére


freestailo
őstag

egyetértek

(#7008) zazahoho válasza Vitocska (#6975) üzenetére


zazahoho
őstag

Ne törődj a samsung marketingesével :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7009) dik


dik
őstag

Jól beszél a kolega én is egyetértek vele. Már csak arra leszek kíváncsi ezt a fajta viselkedést, kampányolást vagy becsapást meddig engedik neki az illetékesek(moderatorok vagy olyanok akik jogosultak erre). Bárminek is lehet ezt nevezni csak nem pozitívnak. Ugyanazokat a linkeket villogtatni 1000x nem valami nagy dolog pláne amik már sokszor ki lettek tárgyalva, hogy nem valami hitelesek, meggyőzők. Mindenki találhat olyat ahol valamelyik gyártót lehuzzák. Az összekapásokról már nem is beszélek amiben kérdőre von olyanokat akik már valamit villantottak itt.
Nekem meg van agility is és teljesen hibátlanul működik hónapok óta. Szerintem teljesen rendben van.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7010) Vitocska válasza zazahoho (#7008) üzenetére


Vitocska
tag

:D teljesen megvagyok elégedve a OCZ vel :)

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7011) szeva000 válasza dik (#7009) üzenetére


szeva000
addikt

Ez a samu ajnározás olyan,mint a jó reklám....veszel jóval drágábban egy kalap sz*rt....Ezek után rájössz,hogy nem kell mindennek reklám....Igazából,ha nagyon megnézzük,a minőségi cuccoknál nem is igazán látni reklámot,mert nem kell nekik...Sőőőt nem kell melléjük idióta pénzlehúzó,hazudozó manager,üzletkötő...stb...

(#7012) Vitocska válasza szeva000 (#7011) üzenetére


Vitocska
tag

ott a pont :R :R :R :C :K ;)

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7013) Valdez válasza ST05 (#7004) üzenetére


Valdez
őstag

Itt van néhány ssd fogyasztása: [link]

(#7014) kerekfej válasza dik (#7009) üzenetére


kerekfej
addikt

Demokrácia van és szólásszabadság. Mindenkit megillet, hogy tisztán lásson és saját maga döntse el, hogy mit akar. A másik, hogy semmi közöm a Samsung-hoz, a másik oldalon ez nem biztos, hogy így van (OCZ). Szerintem nap mint nap járnak ide az OCZ marketingesei, próbálják tisztára mosni a gyártó megtépázott hírnevét. Az lenne a korrekt, ha nem reklámoznák magukat ennyire és nem nyomnák el a Samsung-ot, meg más márkákat vele.

[ Szerkesztve ]

(#7015) dik válasza szeva000 (#7011) üzenetére


dik
őstag

Nem szeretem az ilyen fajta viselkedést (vagy nevezhetjük sokféleképpen ezt a történetet már) amit művel, de ahogy látom sokan vagyunk ezzel már így. Igazat adok neked is jól mondod.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7016) Vitocska válasza kerekfej (#7014) üzenetére


Vitocska
tag

ha már samus vagy van 1 lejárt garis 116 centis lcd led tvm nem tudjuk okosba valahogy le gariztatni ;) :F

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7017) kerekfej válasza Vitocska (#7016) üzenetére


kerekfej
addikt

Elolvastad és megértetted, hogy mit írtam?

(#7018) zazahoho válasza kerekfej (#7014) üzenetére


zazahoho
őstag

Mi ismerjük a corsair, adata, intel, samsung, ocz stb. gyártókat, de tőled csak egy név hangzik el. Mindegy mi a kérdés, a válaszod samsung. Már nagyon szánalmas.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7019) dik válasza zazahoho (#7018) üzenetére


dik
őstag

Nagyon jól mondod! Ott a pont.

Én nem tudom miről beszélsz az úriember, de szerintem már ő sem. De ezt mink természetesen rosszul látjuk biztosan(több gyártó is jó lehet). Ide csak egy olyan jár aki tulzásba viszi a dolgokat és azt tudja mindenki mostmár. A szólás szabadság is csak egy embernek jár és az nem én vagyok mert én kaptam egy figyelmeztetést nemrég itt valaki miatt, így én már csak óvatosan fogalmazhatok. Remélem vége lesz már itt ennek a szánalmas viselkedésnek és ezt nem csak én kérem mostmár ahogy látom...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7020) kerekfej válasza zazahoho (#7018) üzenetére


kerekfej
addikt

Ha például Intel 330 vagy Crucial M4-et nézett ki az illető magának akkor nem szoktam lebeszélni róla! Akkor csak megemlítem maximum, hogy ilyen modell is létezik. Tehát amit állítasz az nem igaz.

Te meg ha jól emlékszem volt egy olyan eset, hogy valaki az Apple gépéhez keresett megbízható SSD-t és te az OCZ-re akartad rábeszélni, mikor az egyik hivatalos beszállító náluk a Samsung. Tehát mást sok értelme nincs venni, mert vele a kompatibilitási probléma biztosan ki van zárva.

[ Szerkesztve ]

(#7021) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.vettem egy OCZ VERTEX 3 120GB SATA3 ssd-t.win 7 et vagy 8 at raknék rá van valami teendőm,beállitás az ssd -n amit ell kell végeznem a rendes müködés miatt?

(#7022) Vitocska válasza kirusz1 (#7021) üzenetére


Vitocska
tag

érdekes felvetés én is ma vettem én csak szimplán telepitetem de sata3 mon csak ilyen 190-200m/secet tud lehet én rontottam el valamit

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7023) Jester01 válasza Vitocska (#7022) üzenetére


Jester01
veterán

A mérést, valószínűleg. Tömöríthető adatokkal teszteltél (pl. 0-Fill?)

Jester

(#7024) kerekfej válasza kirusz1 (#7021) üzenetére


kerekfej
addikt

(#7025) jeni válasza kirusz1 (#7021) üzenetére


jeni
félisten

ez és ez

(#7026) szeva000 válasza Vitocska (#7022) üzenetére


szeva000
addikt

alignálás jó?Olyankor szokott visszaesni,vagy az AHCI mód nincs bekapcsolva

(#7027) Vitocska


Vitocska
tag

ezt tudja

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7028) zazahoho válasza kerekfej (#7020) üzenetére


zazahoho
őstag

Igen az apple gépet benéztem, meg is követlek érte :K
De amikor sokan jönnek szemben az autópályán, lehet nem a jó irányba haladsz. A hozzászólásaid 99%-ban csak egy gyártót ajnározol. A már bizonyított 830-as szériát más is ajánlja, szakértők fórumtársak is, de 840-et ne tukmáljuk már, teljen el egy kevés idő és bizonyítson.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7029) kerekfej válasza Vitocska (#7027) üzenetére


kerekfej
addikt

Ellenőrző programok:
CrystalDiskInfo 5.1.1 és CrystalDiskMark 3.0.2c legújabb
AS SSD Benchmark
Hard Disk Sentinel

zazahoho A 830 mire bekerült az ajánlottak közé (idén nyár közepe) addigra már gyakorlatilag nem is kapható (most). OCZ meg alapból benne volt, nem furcsa? A Samsung-okkal a legritkább esetben volt csak probléma, eddig az összes modelljük ilyen, ezek tükrében simán megelőlegezhető a bizalom, főleg ha itt a PH tesztben is meg voltak vele elégedve a tesztelők. Most meg még értékes ajándék is jár melléjük idén és a 5 év garanciát adnak rá még a vidéki boltokban is.

[ Szerkesztve ]

(#7030) Vitocska


Vitocska
tag

megártott a sőr agility3 mat vettem vertex3 helyet :)

de ez akkor is gyenge nem ?

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7031) jeni válasza Vitocska (#7030) üzenetére


jeni
félisten

sata II lapod van?

(#7032) Bodor


Bodor
veterán

Kérek szépen mindenkit, akinek már megvan az SSD-je, hogy a problémákkal a megfelelő helyre forduljon, a Flash SSD topikba, mert az ilyen típusú hozzászólások oda valóak.
Itt a leendő tulajdonosok kérdéseit, és hozzászólásait várjuk. Ne offoljuk már szét ezt a topikot.

Köszönöm mindenkinek! :R

MÁS: Samsung 840-es sorozaton még javítgatják a firmware-eket, megvárjuk míg stabil lesz, és sok pozitív visszajelzés, és utána bekerül majd a helyére. Ezért is mondtam, hogy várni kell még vele, ahogy ezt mások is jól látják. 291.-től érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#7033) Vitocska válasza jeni (#7031) üzenetére


Vitocska
tag

sata3 asrock z77 extrem

elnézést folytatom ott :R :R

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7034) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok.
Corsair force gt 90Gb -os ssd-t, ha főként rendszernek használnám (win 7 x64) akkor mekkorára lenne érdemes particionálni?
Köszönöm a választ.

(#7035) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!
Beüzemeltem a vasárnap vásárolt [Samsung Basic SSD 120GB]-t.

Többen írtátok, hogy nincs még róla túl sok infó/tapasztalat, úgyhogy megosztanám az eredményeimet, hátha valakinek segítségére lesz a döntésben.
Lenovo Ideapad Y570 laptopba tettem (i3 2330M, 6 giga ram).
Az akcióban járó Win8 még nem érkezett meg, viszont nem bírtam kivárni, úgyhogy feltettem az eredetileg a géphez kapott 64 bites Win7-et.
Nem szeretnék belemenni ilyen "ezek az értékek jók-e" dologba, mert a régi vinyóhoz képest lobog a hajam, olyan gyors, nekem pedig ennyi elég is. Viszont ha egy hozzáértő szaki megtenné, hogy ránéz a képekre, hogy a smart, trim, stb (nem tudom igazából minek kell még működnie) mennek-e, azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#7036) szeva000 válasza adamboro (#7034) üzenetére


szeva000
addikt

sztem kár vele foglalkozni...Nekem eddig is 60-70GB körül van egy rendszer mindennel....De ha mindenféleképpen partíciót akarsz,akkor hagyj a win7-nek vagy 50-60GB-ot...Kérdés mik mennek még rá.

(#7037) szeva000 válasza Burki (#7035) üzenetére


szeva000
addikt

az alignálás jó,AHCI oké,a trim tuti működik...minden rendben....örülj neki és használd minél tovább....
Nekem is ma már van itthon van egy bontatlan,majd a notebookba megy,ha lesz időm belevágni.
A HDD-hez képest bizta nagyon meglepődtél a gyorsaságon :)

[ Szerkesztve ]

(#7038) kerekfej válasza Burki (#7035) üzenetére


kerekfej
addikt

Elvileg holnap jelenik meg rá egy új FW: DXT07B0Q

(#7039) Burki válasza szeva000 (#7037) üzenetére


Burki
aktív tag

Megnyugodtam, hogy semmit nem rontottam el. :D
Félelmetes a boot a HDD-hez képest. :Y

Kicsit off topic, de nincs ötletem hol máshol tudnám megkérdezni. Eredetileg a gyári állapotban a laptopon volt
Lenovo EE Boot Optimizer és Rapid Storage Technology programok feltelepítve. Nyilván az előbbire semmi szükségem, mert így is villám. Viszont a Rapid Storage Technology-t is ki kell hagynom, vagy ez csak a HDD-vel kapcsolatos történet, és az SSD-től függetlenül feltehetem?

Illetve lenne még egy kérdésem: eddig TeraCopy-t használtam adatmozgatásra,másolásra a windows-os helyett, mert azzal sokkal gyorsabban másolt a rendszer. Ezt használhatom továbbra is, vagy olyan eljárást használ, amivel nem szimpatizál az SSD?

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#7040) szeva000 válasza Burki (#7039) üzenetére


szeva000
addikt

elvileg TeraCopy-t használhatod,a többire meg nem lesz szükséged.Én messze kerülök mindent,csak a win által feltett indel driver van és ennyi.

(#7041) Bodor válasza Burki (#7035) üzenetére


Bodor
veterán

Ránézésre minden jónak tűnik, de azért nem árt , ha ezt a cikket elolvasod.

Mivel már van SSD-d, a további hozzászólásokat a Flash SSD topikba várjuk.

(#7042) Burki


Burki
aktív tag

Rendben,, köszönöm a segítséget! :)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#7043) Klemice


Klemice
senior tag

valakinek volt itt múltkor edigitalos x %-os kuponkódja, nincs esetleg valakinek talomban még egy használható?
köszi, és bocs hogy kéregetek

(#7044) Bodor


Bodor
veterán

Részemről most kommentár nélkül, nem véletlenül egymás mellé téve a 3 cikk .

SLC, MLC, TLC – Mit jelent?

Strapabíróbb SSD-ket szeretnének a vállalatok

SSD: bírja, ha használom...?

(#7045) ST05 válasza kerekfej (#7005) üzenetére


ST05
őstag

oh : D szóval ez semmennyi ,
force gt-m van 2,5w-ot ir rá abbol indultam ki hogy a kissebb sorozat felét eszi
,de ha jól értem szinte hótmindegy
köszi az infot,
Valdez. szintén köszi

(#7046) szeva000 válasza Bodor (#7044) üzenetére


szeva000
addikt

"A cellák elhasználódása szempontjából a TLC a legrosszabb, így nem meglepő, hogy csak a megkérdezettek 7%-a választaná."
Ezen el kell agyalniuk a gyártóknak,mert elsülhet itt még visszafelé is a nagy spórolás.....

(#7047) ST05 válasza Valdez (#7013) üzenetére


ST05
őstag

köszi szépen ,ahogy ezt az anandtech es tesztet elnézem corsair-t nem nagyon kell notiba tenni :B
én leginkább kissebb 60-90Gb.ba gondolkodom, na nézelödök tx

(#7048) Bodor válasza szeva000 (#7046) üzenetére


Bodor
veterán

Nem véletlenül hagyta meg a Samsung a vállalati környezetbe szánt 840 Pro-nál az MLC-t....

(#7049) szeva000 válasza Bodor (#7048) üzenetére


szeva000
addikt

Igen...csak az emberek sem hülyék....eddig jó volt az mlc a hülye egyszerű vásárlónak is,most a nagy marketing az lesz,hogy ugyanannyiért kapunk egy szemetet,az eddigi jót meg átkereszteljül vállalatira????
Meg lehet ezt húzni,de kérdés,hogy mennyi vásárlót veszt aki ezt meg is teszi....

(#7050) Bodor válasza szeva000 (#7049) üzenetére


Bodor
veterán

Érdekes, hogy szinte ugyanezt írtam én is pár hónappal ezelőtt...
Kaptam is a pofámra... ;)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.