Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47801) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok

Első SSD lesz, Kingston UV400 480GB és Samsung 860 EVO 250GB a két esélyes. SATA II keresztmetszet miatt az elsődleges szempont inkább a megbízhatóság, mint a sebesség. UV400 ebben felveszi a versenyt a 860 EVO-val?

Köszi, Ádám

(#47802) Raymond válasza Kékes525 (#47800) üzenetére


Raymond
félisten

Samsung T5 - mar eleve hazban van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47803) Emperor_ válasza amol (#47799) üzenetére


Emperor_
addikt

A Crucial-ból valóban, de a 850-esből létezik. Az lehetséges, hogy most már a boltokban nincsen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47804) Emperor_ válasza Adiking (#47801) üzenetére


Emperor_
addikt

A 860-ast vedd inkább, az UV-al sebesség probléma van, bizonyos esetben. linkeljem?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47805) Kékes525 válasza Raymond (#47802) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt nem ismerem. Mennyire ajánlható ez az esetleges saját összeválogatás helyett? Mennyire megbízható? Ez nem telefonhoz való? Nekem PC-hez kell. Persze, ha mindkettőhöz jó, akkor még jobb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47806) Raymond válasza Kékes525 (#47805) üzenetére


Raymond
félisten

Sokkal jobb mint az osszevalogatott. Meg TRIM-et is tamogat. Nem mobilhoz van, ez normalis kulso SSD, de mobilhoz is jo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47807) Kékes525 válasza Raymond (#47806) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, úgy tűnik a célnak ideális. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47808) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Végül vettem egy toshiba xg5 256gb ssd.
De beletettem a gépembe es nem látja. Az ezkozkezelőbe van egy pci eszkoz amihez nincs illesztő.
Az alaplap asrock z270 pro4. Win 7 ultimate 64bit van rajta. Tud valaki segiteni? Minden drivert feltettem már szerintem.

(#47809) morgonc83 válasza morgonc83 (#47808) üzenetére


morgonc83
tag

Azt hiszem megtalaltam a hibát. Win7 hez nincs driver nem kezelei. Csak a win 10 :((

(#47810) King Unique válasza Kékes525 (#47800) üzenetére


King Unique
titán

Egy 2,5", mSATA, M.2 formátumú külső SSD-hez normál esetben nyilván nem kell külső tápellátás, ahogyan egy 2,5"-os külső HDD-hez sem, de ez alap. A milyet kérdés pedig attól is függ, hogy pontosan milyen kell, milyen felhasználásra. Ha semmi extra és egy egyszerűbb, olcsóbb megoldás is megfelelne, akkor opció az SSD + külső ház, esetleg adapter összelegózás is. De, ha egy komolyabb, aminél többek között pl. a TRIM is biztosan működik, akkor valamivel előnyösebbek lehetnek a gyárilag összeszerelt modellek, azaz +1 a már említett T5-re.

[ Szerkesztve ]

(#47811) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok és megszeretném érdeklődni, hogy mit ajánlanátok nekem. ~512gb körülit gondoltam.

Windows lenne rajta, illetve kép/videószerkesztő programok (Photoshop, Illustrator, 3Ds Max, Anime Studio, Zbrush, Sony Vegas, Premier Pro, After effects stb) .

Illetve 1 plusz kérdés; a programokhoz az anyagokat HDD-n tárolom, akkor növelhetem az élettartamát az SSD-nek vagy sem? A betöltési sebesség fontos, szóval, ha SSD-re rakom, akkor, gondolom jobban terhelem, tehát a kisebb projecteket hagyjam inkább HDD-n, a nagyobbakat, pl 4Ks videó vagy 3D anyag pedig SSD-n? Nem értek az SSD-khez; kényesek, ennyi minden tudásom. :U

Samsung EVO folyik a csapból is, de ettől függetlenül nem vagyok biztos benne, hogy az a legjobb. (Marketing sokat tud dobni 1-1 terméken.)

Itt van 4 féle ugyanolyan 860 EVO bár 250gb-osak, de elbizonytalanítottak, mivel még is más...
https://www.argep.hu/main.aspx?suche=samsung%20860%20evo%20250gb%20%C3%A1r

(B)Belinkelek párat, amiket most így HP-n nézegettem.(/B)

Segítséget előre is köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/ssd_samsung_v-nand_850_evo_basic_25_500gb

https://hardverapro.hu/apro/intel_480_gb-os_ssd_felaron

https://hardverapro.hu/apro/sandisk_500gb_ssd_ultra3d_uj_bontatlan

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#47812) Adiking válasza Emperor_ (#47804) üzenetére


Adiking
tag

Köszönöm a segítséget 🙂, akkor marad a Samsung

(#47813) Emperor_ válasza szabog4 (#47811) üzenetére


Emperor_
addikt

Az Összefoglalóban fent van egy kérdés sor, azt töltsd ki kérlek!
Még nem tudunk mindent a korrekt ajánláshoz :R .
Még egy megjegyzés. Gari nélküli SSD-t nem vennék...Mert ilyet is linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47814) Kékes525 válasza King Unique (#47810) üzenetére


Kékes525
félisten

A T5-öt választom, mert kicsi, így könnyen szállítható és a telefonomhoz és a PC-émhez is jó. A strapabírását pedig a TRIM biztosítja. Persze annyit úgy sem fogom használni, hogy TRIM nélkül ne lenne jó. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47815) King Unique válasza Kékes525 (#47814) üzenetére


King Unique
titán

Külsőleg is strapabíró, hivatalosan akár 2 méteres esést is kibír gond nélkül, bár ilyen szempontból egy SSD amúgy is ellenállóbb, mint egy HDD. De, ha már a külső hatásokkal szembeni ellenállás a téma, akkor pl. az ADATA kínálatában vannak a T5-nél strapabíróbb modellek is. A külső SSD-knél a használattól függően a TRIM hiánya valóban nem minden esetben akkora gond, de nyilván az az ideális, ha működik rendesen. Amúgy jó választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#47816) Dareiosss válasza Sisco2 (#47774) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ma én is átvettem az Extreme Digitaltól az 500 Gigás Samsung 860 EVO -t 24 ért, nagy pacsi nekik :)

[ Szerkesztve ]

(#47817) Frawly válasza amol (#47779) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, érdemes változtatni a rendelésen marha gyorsan. A WD Greennek a legkisebb a TBW-je, mivel egyedül maradt planár TLC a mezőnyben. Adata SU650-ön kívül még jó vétel az Adata SU650 és SU700 vagy SU800. Ha más nem, mondd le a rendelést, vagy ha megérkezett, küldd vissza.

Persze ilyen szülő netezős gépébe végül is jó lehet a Green is, mert az alacsony TWB-t leszámítva nincs vele olyan rettenet nagy baj, nekem pl. a 40 TBW is elég lenne az idők végezetéig az én napi 4,1 GB / éves 1,5 TB írási ütememmel, de a nálatok lájtos 40 TB / 800 nap ~ 51 GB/nap írásütemmel lehet nem fogja 3 évnél sokkal tovább húzni. Bár mondjuk olyan olcsó, hogy addigra bőven kiszolgálja az árát, és vesztek másikat, 3 év múlva már a belépőszinten is megjelennek szerintem az 500 gigások és nem lehet majd 240 GB-osnál kisebbet kapni.

(#47818) Frawly válasza Dareiosss (#47816) üzenetére


Frawly
veterán

iponban már hetek óta 21k a 250 gigás 860 EVO 5 év tovább adott garral. Persze nem azt mondom, ha az 5 évet megadják rá, akkor a 24k sem olyan rossz ár érte, nem lehúzás, annyit még mindig nagyon megér.

(#47819) Frawly válasza szabog4 (#47811) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell kímélni, 4K videók és 3D-s projektek is az SSD-re menjenek. Az 512 gigásoknak általában elég nagy az írásterhelhetősége akkor is, ha csak 3D TLC-sek (már pedig a legtöbb az, alig maradt MLC a kínálatban). Rosszul tudod, nem kényesek.

A 860 EVO melyik csapból folyik? Itt a topikban gyakran ajánljuk, főleg, hogy most elég sok helyen le van akciózva, de ajánlunk mellette más modelleket is. Leginkább a Samu EVO sorozat az 5 év gari miatt volt leginkább ajánlva (meg amiatt, mert sok ember vette, és nem érkezett sok visszajelzés, hogy baj lenne vele), de már vannak más modellek is 5 évvel, szóval lehet válogatni. Igazából a 860 EVO-val mellényúlni nem lehet, jobb vételt nem nagyon találsz nála, igaz nagyon rosszabbat sem, eléggé együtt van a SATA3-as SSD-k mezőnye.

Sőt, ha 4K-s videófájlokkal dolgozol, és a lapod nem támogatja az NVMe-t, akkor meg főleg a 860 EVO-t ajánlom, mivel a Samsung Magicianben be tudod kapcsolni a Turbo Cache-t, ami gyorsítani fog a nagy fájlokkal végzett munkameneten. Persze a Crucial MX sorozathoz is van saját szoftver, amiben be lehet kapcsolni ilyen RAM cache-t Momentum Cache néven.

A 860 EVO ára azért ingadozik, mert sok bolt nem adja meg rá az 5 éves garit (ezt nevezik Basic garanciának), meg amúgy is nagy szórás van az egyes boltok között. Ettől függetlenül mindegyikben ugyanazt a 860 EVO-t árulják, nem kell rajta összezavarodni.

[ Szerkesztve ]

(#47820) korren válasza Frawly (#47818) üzenetére


korren
aktív tag

Az amúgy megvan, hogy a kolléga az 500 GB-os modellről beszél? :DDD

Az eset konkrétan valószínűleg vmi adatbázis hiba lehetett az eDigi-nél, de korrektek voltak (kivételesen) és annyiért szállították ki. Lemaradtam róla 1-2 órával sajna. :)

Nem semmi mázli! :C

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#47821) Frawly válasza korren (#47820) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, nem, simán benéztem. Ha tényleg 500 gigás, ott valami félreárazás történt, az tuti, akkor ajándék volt. Annyiért én is vennék egyet.

Más boltokban ilyenkor törölni szokták a megrendelést, nem nyelik be a veszteséget.

[ Szerkesztve ]

(#47822) tibor2010 válasza Frawly (#47821) üzenetére


tibor2010
tag

"Más boltokban ilyenkor törölni szokták a megrendelést, nem nyelik be a veszteséget."

Jogtalanul.
Pont olyan, amikor a boltban a polcon elárazzák a terméket. Kötelesek annyiért adni.

Az egy más kérdés, mennyire etikus ragaszkodni ehhez és bele kell gondolni, kivel szúrunk ki.
Mert az biztos, hogy ezt egy kisebb cégnél valakin leverik.

Ebben az esetben viszont reklámnak is jó.

(#47823) Frawly válasza tibor2010 (#47822) üzenetére


Frawly
veterán

Mert azt milyen jogszabály írja elő, hogy rendelést nem törölhet és köteles benyelni a veszteséget egy még korrigálható tévedés miatt?

Sok helyen már akkor törölni szokták a megrendelést, ha nincs már termék a régi áron készleten, csak egy új szállítmányból van az új (magasabb áron).

(#47824) Dareiosss válasza Frawly (#47823) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Olvasd vissza a júni 14. ei hozzászóllásokat, ott kifejtettük, hogy jogosan miért kellett nekik kihozni, de igen ennek ellenére sok bolt neki áll jogtalanul szívózni.

Igen jól jártunk, én beszéltem múlthéten az ügyfélszolgálattal, hogy mikor fog érkezni, a callcenteres elkezdte mondani, hogy huu ez kapós termék volt, rengetek rendelés jött be rá, még biztos lesz egy kis idő amíg beszerzik, meg is kérdezte, hogy tulajdonképpen ez micsoda, hogy ennyien ráharaptak.
Én nagyot mosolyogtam, mert valaki szépet hibázott amikor kitette 24 ért, biztos nem dicsérték meg.

(#47825) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Új alaplapon van m.2 foglalat, 2242 és 2260as mérethez. Ahogy látom, nem annyira gyakori ez a méret, Adata és Transcend márkákat találtam, illetve aprón a számomra ismeretlen Lite-on márkát. Adata-t ismerem, többit nem. Max 128as méretben keresek.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#47826) tibor2010 válasza L4D1K (#47825) üzenetére


tibor2010
tag

Ha a Lite-On CV3-8D128-11 SATA 128GB-ra gondolsz, nyugodtan megveheted.

A Lite-On nagy tömegben gyárt a Dell részére SSD-ket, és a Plextortól is rengeteg megrendelést kap.

A fenti típusra a Dellnél találsz támogatást és firmware frissítést.

(#47827) tibor2010 válasza tibor2010 (#47826) üzenetére


tibor2010
tag

Sajnos, ez 2280-as, így sztornó.

[ Szerkesztve ]

(#47828) CactuS válasza Frawly (#47823) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lényegében ez. Mivel az ő ASZFük úgy van megírva, hogy az automata e-mail egyben érvényes szerződés is lesz, így a rendelés leadástól nem állhat el csak úgy. Persze ahogy ott is leírtam, ők is próbáltak megfogalmazni kiskapukat nagy gáz esetére (van is ellentmondás az ASZFben), de az élő szerződés rájuk is vonatkozik. Ha felbontják a szerződést, akkor vállalniuk kellett volna a rizikót, hogyha a vásárló tovább viszi a dolgot, akkor nekik kellett volna bizonyítani, hogy a tudatos vásárlónak feltűnhetett volna az irreális piaci ár. És itt ugye ~40-45% körül volt az "akció", ami még akár lehetne reális is.

Ezért kell elolvasni a webshopok ASZFjét, nem csak leokézni, mert nem mindegy, hogy milyen feltételekkel adod le a rendelést. Jogilag megengedett, hogy az automata e-mail csak értesítő legyen és egy kézi e-mail élesítse a szerződést a két fél között. Abban az esetben elállhat a cég, mivel nem történt szerződés kötés. De ez itt off, csak gondoltam, hogy tegyük kicsit tisztába a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47829) L4D1K válasza tibor2010 (#47827) üzenetére


L4D1K
őstag

Jaja látom sajnos.

64es Transcend van 10e ért, vagy 128as Adata 20e. Csak rendszernek lesz, van már egy ssd a gépben.

TRANSCEND 64GB MTS400 M.2 SATA M.2 2242 TS64GMTS400S

ADATA 128GB Premier Pro SP900 M.2 SATA M.2 2242 ASP900NS34-128GM-C

# ANTAL Tuning #

(#47830) tibor2010 válasza L4D1K (#47829) üzenetére


tibor2010
tag

Ez jó lenne:

Transcend TS120GMTS420S

alza.hu 12370 Ft

(#47831) L4D1K válasza tibor2010 (#47830) üzenetére


L4D1K
őstag

Na ez jó lesz, köszi.

# ANTAL Tuning #

(#47832) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! A közeljövőben M.2 típusú SSD-ket kellene lementenem. Ez úgy nézne ki, hogy kiszerelném az ügyfelek gépeiből az m2-es ssd-t, majd egy hozzápasszoló dokkolóba tenném, amit usb3-on keresztül csatlakoztatnám a saját laptopomhoz. Ez így fejben remélem okés. :) Ha a lementés kész, akkor visszaszerelnék mindent a helyére.

Annyira már kiképeztem magam, hogy vannak m.2-es pciE (1 bevágás) és m.2 SATA (2 bevágás) csatlakozós ssd-k. M.2 SATA az okés, abból van rendesen belőle választék, például ez. Viszont a m.2-es pciE-ekkel gondban vagyok. Egyáltalán létezik hozzá megoldás? Van hozzá valami dokkolós lehetőség? Hogy tudnám kiszerelve a laptopomhoz csatlakoztatni?

Köszi a segítséget!

(#47833) Hunreal válasza Hunreal (#47832) üzenetére


Hunreal
tag

Kicsit kutakodtam és ezt találtam. Ez jó lenne már a m.2-es pciE nvme-s ssd-khez? Tehát, hogy usb-n keresztül egy laptophoz csatlakoztathassam?

(#47834) tibor2010 válasza Hunreal (#47833) üzenetére


tibor2010
tag

Nehéz megmondani, mivel működne együtt.

Én meg ezt találtam:
https://www.gearbest.com/hdd-ssd/pp_327150.html

Simán behazudják, hogy NVMe-t is tud, de nagyon noname barkács terméknek néz ki.

(#47835) tibor2010 válasza Hunreal (#47833) üzenetére


tibor2010
tag

Talán ez:

LM-902

ASMedia ASM2362 chipet tartalmaz, jobb, mint a JMicron.

[ Szerkesztve ]

(#47836) malacka87


malacka87
senior tag

Végül vettem egy ilyen 970 evot. Van azért különbség. Ez 3550/1525 sima 850 meg 554/549.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#47837) amol válasza Frawly (#47817) üzenetére


amol
addikt

Kicsit későn reagálok, de amikor írtál akkor már átadták a futárnak. Mint írtam, a komolyabb felhasználás az nálam van és nem azt neveztem lájtosnak de ezek teljesen alap felhasználásra mennek, az egyik mindenképpen. A másik egy általános iskolás srácnak lesz HDD mellé rendszernek, azon megy majd játék is, még nincs kibontva szóval ha nagyon muszáj visszaküldethetem de nem vagyok benne biztos hogy érdemes foglalkozni vele pontosan azért amit írtál. Hozzáteszem, a WD specifikációjában nem találom ezt a 40TB-t.

(#47838) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok SSD vásárláshoz kérnék tanácsot, teljesen elveszek az infok forgatagában minél többet olvasok róla.

1. Ár: 20-30e Ft, inkább az előbbihez közeledve.
2. Méret: 250GB
3. PC: Asztali gép, M.2 csatlakozó.
4. Alaplap: Asus Prime B360 PLUS
5. Hány év garancia? 3-5 körül.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Játék nem lesz, OP rendszert tárolnék rajta, azonban szükségem van a jobb sebességre egyes munkahelyi programokhoz (Photoshop, CAD, stb). De ezt kielégíti szerintem egy normál SSD is.

Az M.2 csatlakozó is bekavar, hogy akkor ez most SATA-e vagy szimpla M.2, mit tudok rádugni?
Pl ezt? SAMSUNG 860 EVO 250GB MZ-N6E250BW M.2 SATA SSD
Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#47839) amol


amol
addikt

Ezt sikerült kihozni a wd greenből.

(#47840) Frawly válasza malacka87 (#47836) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy értettem, hogy boot és betöltési időkben nem nagyon lesz különbség. Nyugodtan mérd le mindkettőn, pont abban a helyzetben vagy, hogy mindkét fajta SSD-d van. Persze úgyis azt fog kijönni ebből a tesztből, amit már más tesztekből amúgy is tudunk. Ez inkább a saját magad meggyőzésére jó.

(#47841) malacka87 válasza Frawly (#47840) üzenetére


malacka87
senior tag

Igen kb 2-3 másodperc van közötte. Viszont fájlok mozgatása jóval gyorsabb.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#47842) Dani82


Dani82
senior tag

Milyen ssd-t vegyek egy smasung tv-hez? Filmeket szeretnek nezni, fullhd-ben. Nem kell orias tarhely, de ne akadjon a lejatszas es lehetoleg minel olcsobban, mert kurva draga volt a tv :D :R

(#47843) korren válasza Dani82 (#47842) üzenetére


korren
aktív tag

Arra adatátvitel ügyileg elég kéne, hogy legyen agy "sima" USB3-as külső 2,5"-os HDD is szerintem. A FullHD azon sem fog akadni. De attól persze használhatsz SSD-t is, max drágán tárolod a filmeket, gondod nem igen lesz vele.

-I like the misery. -I like this world!

(#47844) Dani82 válasza korren (#47843) üzenetére


Dani82
senior tag

koszonom a tippet, es ilyen kulso hdd-re van esetleg vmi best buy, ami alkalmas errE?

(#47845) King Unique válasza Dani82 (#47842) üzenetére


King Unique
titán

Gondolod nem natúrban akarod az SSD-t a tévébe rakni, hanem valamilyen USB-s megoldással. Viszont arról pont nemrég volt szó, hogy nemhogy a Full HD, de akár még a 4K-s Ultra HD filmek lejátszásához is elég lehet egy gyorsabb pendrive, vagy egy USB-s HDD. A legtöbb tévén pedig rendszerint csak USB 2.0 portok szoktak lenni, szóval ott eleve nem lehetne kihasználni az SSD jóval nagyobb adatátviteli sebességét, max. pl. egy PC-n a filmek másolásánál.

Ettől függetlenül vehetsz akár külső SSD-t is, ha van rá keret és nagyon azt szeretnél, de a kompatibilitás, a mások által használt bevált típusok stb. felől ez esetben is elsődlegesen a készülék (tv) topikjában kellene érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#47846) korren válasza Dani82 (#47844) üzenetére


korren
aktív tag

link

Ez a topicja, itt biztos tudnak segíteni, vagy csak az összefoglaló is elég lehet.

Saját tapasztalatom :

Páromnak vettem hwaprón használt, keveset futott 2.5"-os 1 TB-os HDD-t, PCX-től megvettem az egyik legolcsóbb USB 3.0-s külső tokot, pirosat mert az kellett :DDD (~2.500-3.000 HUF) és annyi. Cirka 10 ezer Forintból kihozható akár.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#47847) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Laptophoz szeretnék SSD-t, a specifikációk között pedig ez van:

Solid State Drives:
128GB/256GB/512GB SATA3 SSD
Solid State Drives:
256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD

Ezek szerint egy PCIE SSD is mehet bele, pl. egy Samsung 970 Pro vagy ADATA XPG SX9000?

Előre is köszönöm!

(#47848) Sisco2


Sisco2
tag

Az uj Samsung 860 EVO 500gb
(Asus Prime Z370-P alaplap, i5-8400 CPU)

Lényegesen gyorsabb minden file mérettel a régi Kingston HyperX 3K 120GB -hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#47849) Frawly válasza amol (#47839) üzenetére


Frawly
veterán

Miért a két screenshot? Azt ugye tudod, hogy 3× tesztel a progi, 3 eredményt átlagol össze (ne legyen szórás), így nem kell még egyszer leméretni, mert az már 6 tesztelés lesz.

Méretéhez és árához képest elmennek ezek az értékek. Írásban kicsit gyengusz a 120 gigások között is, de annyira nem vészes, light-os felhasználásánál nem fogjátok észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#47850) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Beszereztem egy Samsung T5 külső SSD-t de valami iszonyat lassú! :W
Kell ezen állítani valamit?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.