Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78751) szkutyi válasza Pyttawrx (#78750) üzenetére


szkutyi
őstag

Oké köszi.konkret link?nem igazán értem ebből a leírásból mit tudok bele tenni ami a leggyorsabb .

(#78752) Pyttawrx válasza szkutyi (#78751) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez beleférhet? Western Digital WD Blue SN570 250GB M.2 (WDS250G3B0C)

(#78753) Graphics válasza szkutyi (#78751) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha meg nem feltétlenül akarsz boltból hardveraprón lehet találni OEM SSD-ket. ( Micron, Kioxia, Samsung, WD)
Árban olcsóbb, teljesítményben jobb, de átlagos felhasználas során egy WDSN570 is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78754) szkutyi válasza Pyttawrx (#78752) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi egy bitang...eddig ez volt benne de 3 év alatt tropa lett: [kép]

(#78755) Graphics válasza szkutyi (#78754) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tropa lett mit jelent? :)

( amúgy ezt a bitang meg mocsok gyors jelzőket nem értem. Normál felhasználás mellett nem igazán fogsz markáns eltérést érzékelni.

Az, hogy magas szekvenciális értékeket látsz, erősen marketing csapda ...)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78756) szkutyi válasza Graphics (#78755) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.akkor.egy 450/350MB/S után az 1700/1100 nem érzékelhető normál használat mellett,?
Tropa: [kép] totál bad block: 240 körül, további 64 szektor athelyezve tartalék szektorra, sok kekhalál, sok perces bekapcsolás, mikro fagyások stb.

(#78757) Graphics válasza szkutyi (#78756) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem túl szakmai, de az esetet jól érzékelteti : [link]
[link]
Persze nem ennyire fekete és fehér, de hétköznapi felhasználás során nem fog kirajzolódni markáns eltérés.

Ettől függetlenül veheted persze, de ne várj csodát

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78758) szkutyi válasza Graphics (#78757) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm :)akkor.nem.biztos hogy ér ekkora ár többletet erre a felhasználásra :)

(#78759) Graphics válasza szkutyi (#78758) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Más sem olcsóbb, így ezt fogod venni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78760) piiitor


piiitor
csendes tag

Sziasztok!

Tárhely bővítés céljából szeretnék cserélni. Gondolkoztam, hogy egyszerre cserélem az ssd-t és a hdd-t is, de amellett döntöttem, hogy előbb egy nagyobb m2-es ssd, majd legközelebb a hdd-t ssd-re.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30-35 ezer körül gondolom
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
m.2 (jelenlegi elvileg SanDisk X600 M.2 2280 SATA 128GB)
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Dell G3 3579 [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Ha gari időn túl tönkre is mennek, akkor inkább 5, ha bírják tovább is akkor elég a 3év is
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Rendszer meghajtó, átlagosnak mondható felhasználás
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új

Köszi a segítséget!

(#78761) Satra74


Satra74
tag

Sziasztok!
A rendszermeghajtót szeretném 120 GB-ról 1 TB-ra bővíteni.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Max 40 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gépbe
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
GA-Z87-HD3 [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Rendszermeghajtó, átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új

Fentieken túl kérdezném, hogy miért ekkora a különbség az árakban a két alábbi ssd között.

KINGSTON 960GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/960G [link] 25 ezer
SAMSUNG 1TB 870 EVO SATA 3 2.5" MZ-77E1T0B/EU [link] 40 ezer

Köszi a segítséget!

Új hozzászólás Kedvencekhez adom Emailt kérek Aktív témák

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#78762) ubyegon2 válasza piiitor (#78760) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Egy Samsung 980 1TB tökéletesen megfelelne abba a gépbe rendszer alá, átlagos felhasználásra.

Ha gari időn túl tönkre is mennek, akkor inkább 5, ha bírják tovább is akkor elég a 3év is

Ez inkább Látóasszony topikos kérdés, de a ÁK listán olyan webshopot nézz, ami megadja az 5 év garit, alapból a 980 5 év garis.

(#78763) ubyegon2 válasza Satra74 (#78761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Sata csatolós desktopba a Crucial MX500 2.5 1TB jó választás lenne.

kérdésedre itt csak röviden válaszolva:

KINGSTON 960GB A400 - nem ajánlott, sok baj van vele, de alapból is olcsó
SAMSUNG 1TB 870 EVO - Samsung árazás, de a kezdeti gondok után az új firmware-rel már jó lett, amúgy nem azonos kategória a két SSD

[ Szerkesztve ]

(#78764) Satra74 válasza ubyegon2 (#78763) üzenetére


Satra74
tag

Köszönöm szépen a tippet! :)

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#78765) Lokii válasza Satra74 (#78764) üzenetére


Lokii
tag

Igen nem A400at érdemes nézni meg Nv1-2t bár valaki mondta hogy nv2 annyira nem rossz, Kc600 az talán kevésbé "érdekes" sata Kingston vonalon.

Persze nekem 250 gigás 850 Evo is van sose volt gond vele , ennek utódja a 870 szóval szerintem az is hasonló vagy még jobb

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78766) Rowon válasza Satra74 (#78761) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Minden bizonnyal a minőségbeli különbségek (felépítés, várható élettartam, támogatottság, megbízhatóság, stb.) indokolja az árkülönbséget. Még erre is nézz rá, nekem ilyen van és a fórumon ez egy elég kedvelt típus:

Crucial MX500 2.5 1TB SATA3 (CT1000MX500SSD1)

Legolcsóbb helyen 34.370 Ft.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78767) ricsip válasza Lokii (#78765) üzenetére


ricsip
addikt

850 Evo is van sose volt gond vele , ennek utódja a 870 szóval szerintem az is hasonló vagy még jobb

A fillérbaszó gyártás korában nem lehet ezt így kimondani. Nincs ok-okozati kapcsolat 2 egymást követő terméknél a minőségben. Azért mert a 850 evo jól sikerült problémamentes széria volt, attól még a 870 evo lehetett flash-firmware hibás széria 2022 novemberig.
Lásd mai napig hullanak szép számban a 2021-2022-ben gyárottak: [link]

[ Szerkesztve ]

-

(#78768) Lokii válasza ricsip (#78767) üzenetére


Lokii
tag

Igen , Ez igaz/lehetséges :)

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78769) Héraklész


Héraklész
kezdő

Nem találtam külső SSD-s topikot. Szóval 1 TB körül keresek megbízható, ütésálló, gyors külső SSD-t. Nem túl drágán...

[ Szerkesztve ]

(#78770) Pyttawrx válasza Héraklész (#78769) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az összefoglalót sem találtad meg? Kérlek annak megfelelően írd be újra a kérdésed. Jobban tudunk segíteni.
Köszi.

(#78771) Héraklész


Héraklész
kezdő

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 60 ezer, de nem tudom mennyi az annyi. Ha lehet 40, annak jobban örülnék.
2. Mekkora SSD-re van szükség? - Minimum 1 TB.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - Külső SSD.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) - Asztali géphez, laptophoz, tévéhez, mindenhez használnám hordozóként.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) - Kérnék ajánlatot mindegyikre, ha belefér a keretbe.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? - Átlagos, különben tudnám pontosan mi kéne.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? - Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#78772) Pyttawrx válasza Héraklész (#78771) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi. Szerintem ez jó lehet: [link]

(#78773) stfreddy

Sziasztok,
mini ITX alaplapos NAS-t tervezek építeni, ebbe keresnék 2db, NAS felhasználásra javasolt SATA3 interfészes 2 TB SSD-t, RAID1-ben lennének használva. A kézenfekvő a WD RED sorozat, de ebből is 2 sorozat van: WDS200T1R0A - 80k HUF és WDS200T2R0A - 68k.
Az alaplap egy Asrock A620I Lightning WiFi lenne [link] . Az lenne a kérdés hogy a fenit 2 WD között van-e érdemi különbség, érdemes-e ezzel foglalkozni, illetve ha van jobb választás más gyártótól, akkor szívesen venném a javaslatokat.
Egy sima itthoni NAS lesz, nem lesz túl sok file művelet, csak esetenként backup, filmek, torrent lenne a felhasználás.

(#78774) Pyttawrx válasza stfreddy (#78773) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az összefoglalót kérlek olvasd.
Kérlek annak megfelelően írd be újra a kérdésed. Jobban tudunk segíteni.
Köszi.

(#78775) PROTRON válasza stfreddy (#78773) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,

A kérdésed első felét, tehát azonos típuson belüli 2 revízió közötti különbséged szerintem az SSD kibeszélő totyikra tartozik, ha egyáltalán valakinek volt ilyen jellegű vizsgálati tapasztalata, vagy olvasott valamit.
Ebben a totyikban kissebb az esélye hogy erre a specifikus kérdésedre választ kapsz, de még a társ totyikban sem biztos hogy lesz. Ugye nem ez a munkája senkinek, így nincs olyan aki minden típus minden revízióját bevizsgálta volna.

A második felére, a RED sorozatot is szoktuk ajánlani, vagy használt piacról Samsung PM883-ast ha épp kapni, 1 vagy 2TB méretben, aztán majd a NAS software-el fel raideled ahogy akarod.
Pl a PM883-ból az új 1,92TB példányok már 132k-ba kerülnek éppen, mert nem nagyon kapni.

Vagy esetleg még Crucial MX500, mint sima átlagos használathoz szánt eszköz, mivel a fontos dolgokról úgy is csinálsz még 2 biztonsági másolatot.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78776) stfreddy

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
60-80k /db
2. Mekkora SSD-re van szükség?
2TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Aztali gép, itx lap, SATA3, NAS felhasználás 7/24h üzem.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asrock A620I Lightning WiFi lenne [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?
5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
NAS
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Preferált az új.

Köszi az eddigi válaszokat. Ez a "csinálsz még 2 biztonsági másolatot" szint nálam nem játszik, nem enterprise rendszert építek hanem egy 10 éves synology NAS-t szeretnék kiváltani.

(#78777) PROTRON válasza stfreddy (#78776) üzenetére


PROTRON
addikt

Továbbra is tartom a fenti válaszom, mivel semmilyen PC rendszerben nem bízunk meg(synology rendszerben sem) így alap hogy legalább 2 helyen van mentés.
Még akkor is amikor minőségi alkatrészt használ az ember.

Az alktrészek terén pedig összegezve:
-Samsung PM883 1 TB méretből amennyi kell, vagy 1,92 TB méretben használtból is tökéletesen megfelel, mivel az új ára el van szállva feleslegesen.
-WD Red, bár hogy van-e különbség a revíziók között, azt nem tudom.
Kiváltó termék otthoni viszonyokra teljesen jól megfelel:
-Crucial MX500.
Azért, mert arról a kevéske létfontosságú adatról úgy is csinálsz másik biztonsági mentést a fentiekhez igazodva.
Mivel azt mindenképp indokolt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78778) funThOMasz


funThOMasz
csendes tag

Sziasztok,
a lenti paramétereknek megfelelő SSD választáshoz kérném a segítségeteket.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40-50k, nem baj, ha inkább a 40-hez közelít.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Notebook, M.2 2280.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Acer Aspire 7 A717-72G-70E6
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, munka + némi játék.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új.

Köszönöm!

(#78779) stfreddy válasza PROTRON (#78777) üzenetére

Köszönöm!

(#78780) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Jelenleg egy Samsung evo 870 1TB és egy Evo 860 250Gb van a gépemben. Esztétikai okokból szeretnémc cserélni őket. Úgy terveztem, hogy ezeket eladnám és kiegészíteném valamennyi pénzzel. A 870-es 2021.10. havi, a 860-as 2019-es, mindkettő jó állapotban van. Az is jó nekem, ha egy SSD lesz, nem muszáj a 2. Viszont az árban nem tudok mit mondani, mert nem tudom kb. mennyiért menne el a 2 ssd. Arra raknék rá max 20 ezer ft-ot. Talán a kettő 30ér elmenne? Vagy kevesebb? Hátha Ti jobban képben vagytok. 70%-ban egyszerűbb videókat vágnék. 30% játék.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Fent leírtak alapján
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1.25-2TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Aztali gép, m.2 ha lehet!
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus b560m plus
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?
Mindegy
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Szerintem átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Használt is szóba jöhet

Köszönöm!

(#78781) ubyegon2 válasza Teasers (#78780) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Esztétikai okokból szeretnémc cserélni őket.

Igen meglepő igény, de honnan tudhatják az itteni segítők, hogy mely SSD lenne neked esztétikus? :Y

GIGABYTE AORUS ad ki esztétikus SSD-ket...

Árakat itt nem fognak mondani, feleg nem esztétikus SSD-kre! :)

[ Szerkesztve ]

(#78782) ricsip válasza Teasers (#78780) üzenetére


ricsip
addikt

A 870-es 2021.10.

Firmware update megvolt rajta újkorában? Csak mert az pont még a badsectorosodó szériából van. Samsung Magician teljes felületteszt lefutott rajta hiba nélkül? Mert csak akkor van valóban jó állapotban.

[ Szerkesztve ]

-

(#78783) Pyttawrx válasza Teasers (#78780) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem neked ez jó lehet: Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe (MZ-V8P2T0BW)
ÍEsztétikára remélem nem a kinézetre gondoltál. Mindegy is hiszen gondolom a borda alá teszed. :)Kell is az SSD-nek a borda

(#78785) Pyttawrx válasza funThOMasz (#78778) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Neked is megfelelő tökéletesen SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8P1T0BW. A munka nem mond semmit így, ez lehet komoly vágási meló, vagy komoly excel táblákkal való munka is, de lehet alap irodai is. mondjuk ez amit írtam jó mindre. Max a hűtés a kérdés nálad, hogy mi van, vagy mit tudsz rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#78786) funThOMasz válasza Pyttawrx (#78785) üzenetére


funThOMasz
csendes tag

Szia, köszönöm. Notebookba kerül, így nem nagyon tudok semmit rátenni.
Nagyobb excel táblákkal kapcsolatos munka, ami előfordul gyakrabban.

(#78787) Pyttawrx válasza funThOMasz (#78786) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen láttam, de ebbe elfér egy kb 1mm-es thermal pad borda nélkül

(#78788) Teasers válasza ubyegon2 (#78781) üzenetére


Teasers
tag

Jajjj de jót nevettem. Nem voltam már a toppon mikor írtam. Korszerűsítést akartam írni. :Y

ricsip, nemtudom. Samsung magiciannal a 870et nem tudtam megnézni, mert valamiért nem látja, csak a 860at. Az lefutott hiba nélkül, a 870et valamiért nem látja. Hdsentinellel is megnéztem őker, a 860 95%, a 870 pedig 98%-ot írt. Mit jelent az, hogy badsectorosodo?

Pyttawrx, köszi.

(#78791) ubyegon2 válasza Teasers (#78788) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D OK, de volt itt már igény kifejezetten piros SSD-re is, szóval annyira nem lepődtem meg.

Mit jelent az, hogy badsectorosodo?

Kicsit már félve írom, de azt jelenti, hogy keletkeznek a meghajtón badsectorok! :K A kollega által említett időpont előtti 870 EVO firmware-je hibás volt, emiatt jelentek meg bad sectorok. Ez a fw frissítés után megszünt ill a jelzett időpont után gyártott 870 EVO már az új fw-rel jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#78792) Teasers válasza ubyegon2 (#78791) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm! Frissítettem közben a firmwaret. És akkor ránézek az ajánlott ssd-re, de lehet marad egyébként az 1 terrás és veszek mellé még egy 1 terrásat, kifejezetten a vágásra!

(#78793) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok. Használt 1TB Nvme Pcie4 SSD-t szeretnék venni. Asus Prime Z790-P lapomba, i5 13600K hoz. Rendszer alá,normál álltalános használatra . 20 000FT környékén nézelődtem. OEM SSD nem gond. Két tipus közt vacilálok Kioxia XG8 1TB Pci-e 4.0 X4 vs WD SN 810 512GB PCI-e 4.0 x4 nvme .Melyiket vegyem?Köszi előre is. :R

(#78794) PROTRON válasza kromatika (#78793) üzenetére


PROTRON
addikt

Én azt mondom nem jó irányt választottál.
Eleve ha 1 TB-t szeretnél miért érdekes az SN 810-ből a 512 GB változat?
A gen4 önmagában marketing bullshit, a tényleges paramétereket kell átböngészni, így van hogy egy gen3-as erősebb mint egy olcsóbb gen 4-es.

Rendszer alá még mindig:
-970 EVO Plus;
-Samsung PM981a;
-Samsung Pm9A1;
-Samsung 980;
-WD SN 770;
-WD SN 850x;
-Kingston Fury renegade;

Ezek ajánlottak, ezek közül egy olcsóbb, nem agyon használt példányt javaslok.
Ha 20-nál kicsit drágább, akkor ez van.

A Kioxia azon típusát sem ismerem, mert nagyon sok SSD van a piacon, de ha gondolod ott az SSD kibeszélő társtoyik, kérdezd meg ott hátha jó.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78795) ubyegon2 válasza kromatika (#78793) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kioxia XG8 1TB Pci-e 4.0 X4 vs WD SN 810 512GB PCI-e 4.0 x4 nvme .Melyiket vegyem?

Kioxia XG8 az kb a WD SN850X szintje DRAM cache méret és NAND ugyanaz, WD SN810 ezeknél gyengébb és DRAMless. Csak gyorsba néztem meg a skinflinten a paramétereket meg két review is volt az XG8-ról, meggyőző. :K

(#78796) ubyegon2 válasza Teasers (#78792) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :) Az egy jó megoldás, ha a 870 EVO mellé veszel egy 980 Pro 1TB-ot!

2.5 éve fut a 870 EVO-d, semmi baj nincs azzal sem.

A 980 Pro meg totál esztétikus is! ;]

[ Szerkesztve ]

(#78797) Teasers válasza ubyegon2 (#78796) üzenetére


Teasers
tag

Haha :P

(#78798) kromatika válasza ubyegon2 (#78795) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm mindenkinek. :R

(#78799) ricsip válasza ubyegon2 (#78796) üzenetére


ricsip
addikt

2.5 éve fut a 870 EVO-d, semmi baj nincs azzal sem

Nekem is csak egy Magician full surface teszt hozta elő h. badsectorok voltak rajta, addig nem vette észre a meghajtó maga sem. Ha valami windows ritkán használt .dll-ben v. telepített program ritkán beolvasott fájljában van a hiba, az nagyon sokáig észrevétlen tud maradni. Mivel foglalt block, a TRIM meg a garbage-collection tili-tolizás sem piszkálja.
Érdemes lefuttatni azt a full tesztet magician-ban, nem kér enni, és nem ront el semmit. Rosszabb biztosan nem lesz tőle. De megmutathatja h. amit eddig hibátlannak hitt (fontos h. hit-ről van szó), az a valóságban milyen.

[ Szerkesztve ]

-

(#78800) ubyegon2 válasza ricsip (#78799) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#78801) Zola007 válasza ricsip (#78799) üzenetére


Zola007
veterán

ez csak Samsung meghajtókat olvas vagy mást is lehet vele tesztelni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#78802) ricsip válasza Zola007 (#78801) üzenetére


ricsip
addikt

A Samsung Magician az elsősorban a samsung konzumer kategóriás eszközeire használható. Pl. firmware update-re, vagy RMA (gariztatásra) eldöntésére szokta kérni a szupport h. futtasd le a tesztet, és anmak függvényében h. mit mond a program a teszt végén, lehet visszaküldeni cserére a hibás eszközt. De pl. OEM kategóriás eszközöket nem szokta felismerni, hiába samsung a belsejük ténylegesen. Oda az OEM gyártó saját programja szokott kelleni.
Más gyártó eszközéhez az adott gyártó oldaláról kell a neki megfelelő programot megkeresni.

-

(#78803) dqdb


dqdb
nagyúr

Két SSD-re van szükségem, így kétszer töltöm ki.

Először az egyszerűbb darab:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
legyen mondjuk 50e, hogy ne ez limitáljon

2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB, két részre osztva rendszermeghajtó és adattárolás lesz a feladata. Emellett egy használt 970 Evo Plus kerül a gépbe pusztán adattárolásra.

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali gép, M.2 PCIe Gen5x4 2280

4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
AMD rendszer, B650 chipset, ez az alaplap, heatsink tartozik az elsődleges M.2 slothoz

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 év

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos felhasználás, sok évre szánt szülői gép

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
csak új

Akad itthon egy második, bontatlan 1 TB-os 970 Evo Plus is, nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán egy PCIe 4.0-s SSD-re beruházni, vagy használjam ezt, mert a sebességelőny annyira elhanyagolható lesz.

És akkor a bonyolultabb darab:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
legyen mondjuk 90e, hogy ne ez limitáljon

2. Mekkora SSD-re van szükség?
2 TB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
mini PC laptop belsővel, M.2 PCIe 3.0 2280

4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
egy mini PC-be megy AMD Ryzen 5700U mellé, hűtőborda nincsen és a szellőzés se nagyon (itt egy videó az SSD környezetéről), szóval valami hűvösebb darabot keresek akár a teljesítmény rovására (ha nagyon muszáj, akkor segítek rajta Dremellel)

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
lehetőleg 5 év

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
a gép saját konténeres játszóterem lesz kísérletezésre és itthoni környezet kiszolgálására, tipikusan nulla közeli terheléssel, amiket image-ek fordítása szakíthat meg időnként (ez 2-10 perces CPU és I/O intenzív folyamat napi pár alkalommal és pár napig, utána hetekig szünet)

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
csak új

Ha van 4 TB-os méretben is a célnak megfelelő darab (az árkeretet nem figyelembe véve persze), akkor jöhet ilyen ajánlás is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#78804) dni


dni
őstag

Sziasztok,
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
35K
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, USB-A/USB-C csatlakozó
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Dell notik
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
2-3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Általános, főként adatok mentésére lenne használva
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új

A Philips 1TB USB 3.0 (PH513754) jó lehet erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#78805) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi adatokkal kérnék segítséget. Egyik régi hdd-met szeretném cserélni. A topic osszefoglaloban lévő ismertebb típusokat nézegettem, nagy segítség lenne a lentiek alapján azok szűrése vagy esetleg azokon kívül egyéb meglátás, az adott felhasználásra. Esetleg egyáltalán szükség van e rá vagy nézzek egy normális hdd-t.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
60 vagy alatta
2. Mekkora SSD-re van szükség?
2tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali gép, az oprendszer m.2-őn van, és bár van még egy m.2 foglalat, szeretném ha ez sata3 lenne
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus ROG Strix B550-F Gaming [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Az 5 ideális lenne ha új
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
csak adattárolásra, nem operációs rendszer specifikus programok szoftverek használatára, illetve aránylag gyors filemozgatásra
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
használtat kezdtem el nézegetni, sajnos jelenleg ott most nem túl acélos a felhozatal, ezért ha van új ajánlott akkor marad az, ha nincs akkor pedig vagy várok, vagy átgondolom újra az m.2őt

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.