Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47201) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy OCZ Agility 4 dolgozik a gépemben. Kettéosztva rendszer / játék partícióra.

Tervben van, hogy a rendszer újrarakásakor ez az SSD egy partició lesz és beszerzek vagy egy WD Blue 250GB -t vagy egy Samsung 850 EVO 250GB-t.

Kérdésem egyrészt, hogy melyik SDD-t válasszam a fentiek közül vagy van -e jobb ajánlat max bruttó 26-ig?

Másrészt, hogy melyik legyen a rendszernek / játéknak?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#47202) Emperor_ válasza cintula187 (#47201) üzenetére


Emperor_
addikt

Az EVO 850-est.
Kb mindegy, nincsen sebesség különbség.
A lényeget elhallgattad :-D, a Vertex 4 mekkora?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47203) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok!

Nézegetem az ssd-ket, egy hyperx fury 120 helyett nézelődök m.2-es nvme ssd-ket. igazából csak rendszernek használom, szóval első kérdésem az lenne, hogy van e értelme cserélni, lenne e lényegi gyorsulás? a kérdés amiatt lényeges, mert egyrészt akkor már 250-est raknék, másrészt akkor a 120-as menne a laposba.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
33000

2. Mekkora SSD-re van szükség?
250 GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, m.2

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Alaplapom.

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5 év

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Rendszernek használom jelenleg, max 1-2 játék

Ezt néztem most. Persze az nem baj ha olcsóbban kijön.

Eőre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47204) Solymi81 válasza Emperor_ (#45510) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Épp nézegettem a véleményeket, mert 256GB-os SSD-t akarok venni és megláttam ezt a kommentet.
Igaz, hogy régi hozzászólás, de ha valaki rákeres akkor legyen még infó.
Az említett SP920 az enyém és valóban volt rajta 300TB írás egy program hibája miatt.

Jelentem rendben működik, nincsen semmi baja, írási limitje nincsen és 5 év garancia van rá.
Gondolkodom rajta, hogy beviszem szervizbe, hátha kicserélik esetleg levásárolhatom és akkor veszek egy nagyobb SSD-t.

(#47205) cintula187 válasza Emperor_ (#47202) üzenetére


cintula187
addikt

Agility és 120GB.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#47206) Emperor_ válasza cintula187 (#47205) üzenetére


Emperor_
addikt

Akkor a 120-ast egybe particionálnám, rendszert tennék rá.
Az EVO.ra még mehet minden más: játékok, programmok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47207) Emperor_ válasza ovics (#47203) üzenetére


Emperor_
addikt

Operációs rendszer alá felesleges NVMe.

Amit linkeltél az nagyon új, nincs vele tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47208) Emperor_ válasza Solymi81 (#47204) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi az infót!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47209) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Hali, Lenovo Y560-as laptopba milyen SSD-t ajánlanátok? 120 GB elég, nincs szükségem nagyobbra. Elilveg mSATA-t támogat a gép, szóval nem tudom, hogy olyat vegyek vagy sima 2,5-eset + caddyt, és akkor menne a jelenlegi DVD-író helyére.

(#47210) Timyyy válasza Frawly (#47200) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszi, a Bestmarkt-ben is megtaláltam az osmo alkatrészt, úgyhogy ez is jó opció ha mindent egy helyről akarok venni, ssd plusz ram ugyebár... szóval ez már megbízhatóbb, mint a bluechip?

(#47211) Frawly válasza Timyyy (#47210) üzenetére


Frawly
veterán

A megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni, egyik boltot sem ismerem, évek óta nem élek M.o.-n. A lényeg, hogy azért az M.2 SATA SSD-ért a 37k nagyon lehúzó ár volt, ha egyszer máshol 28-29k-ért is meg lehet kapni. Ha ezen a másik helyen nem olyan drága, vegyed ott.

A 37k azért is lehúzós, mert vannak boltok, ahol 33k-ért Samsung 970 EVO NVMe-s M.2 SSD-t kapni. ovics-nak pár hsz-szel fentebb én is azt tudom javasolni, hogy rendszer, programok, játékok alá felesleges az NVMe, de ha valaki meg akarja tapasztalni az NVMe-s életérzést (ami természetesen nem érződik gyorsabbnak ilyen felhasználáskor), akkor a 970 EVO olyan olcsó, hogy nem nagy árkülönbözet megpróbálni. Persze ennek ellenére én egy még olcsóbb SATA SSD-t vennék dupla akkora tárterülettel, az többet számít, mint a szekvenciális sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#47212) cintula187 válasza Emperor_ (#47206) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi Mester
:)
:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#47213) pengwin válasza ovics (#47203) üzenetére


pengwin
addikt

Az operációs rendszer és úgy általában az otthoni felhasználás nem fogja kihasználni az NVMe hatalmas elméleti sávszélességét. Ilyen felhasználásnál sokkal többet fog számítani a véletlenszerű IOPS, és ott már lényegesen alacsonyabb az NVMe előnye a SATA3-hoz képest: NVMe-nél 250-300K az érték, míg SATA meghajtóknál 100K körül szokott mozogni. Azért ez mégsem a tipikusan emlegetett 5-6-szoros sebességelőny.

Ha több virtuális gépet futtatnál, akkor megéri az NVMe, egyébként meg inkább vegyél kétszer akkora SATA meghajtót, a célzott összegbe már belefér 480GB-os m.2 SATA SSD is.

Pár fórumtárs meg van róla győződve, hogy az NVMe SSD-től simábban futnak a játékok, de ez egyszeráen badarság. Vagy el van baszva pár játék és olyankor is a virtuális memóriához nyúlkál, amikor még bőven lenne elég RAM.

Üdv, pengwin

(#47214) ovics válasza ovics (#47203) üzenetére


ovics
aktív tag

köszönöm szépen mindenkinek (csak azért magamnak válaszolok, mert akkor erre vissza is térnék egy újabb körre)! akkor a kérdésem úgy módosulna hogy az említett összegig milyen 480-500as ssd-t ajánlanátok rendszer alá?

(#47215) Frawly válasza pengwin (#47213) üzenetére


Frawly
veterán

A ténylegesen érezhető sebességénél átlag felhasználáskor bottleneck hatás lép fel, ezért random read/write-ban is hiába van az NVMe-nek 2-3-szoros előnye, meg elérési időben is lehet majdnem 10-szeres, ha egyszer a felhasználás jellege miatt nem tudja kifutni ezt a sebességpotenciált. Ugyanezért nem gyorsít semmit, ha játékot, programokat RAM drive-ról használunk, a DDR3, DDR4 átviteli értékei az NVMe-t is lekörözik elég durván, mégse fog arról sem semmi gyorsabban futni. Ezért nem érdemes SATA/M.2 SATA/mSATA SSD-nél drágábbat venni átlag felhasználásra, a bottleneck már ezeket is érinti, szóval semmivel lassabbnak nem érződnek (kivéve nagy fájlok másolása, írása, olvasása, de ez meg ritkán jön elő átlag felhasználásnál). Ugyanezért nem éri meg az Intel Optane SSD sem.

(#47214) ovics: bármelyiket, ami az összefoglalóban van, és van olyan csatolóval, amihez van szabad helyed (SATA3, M.2 SATA). Így látatlanban Samsung 850 EVO (főleg ha 5 év garival kapod), de sok jó vétel van még (Crucial MX300, Adata SP920, stb.). Az ajánlóba nem kerültek be, de jó vételnek tűnik a Crucial MX500, és a Samsung 860 EVO is. Legerősebben attól függ, hogy hol vennéd, és ott melyik a legolcsóbb, melyik jön hosszabb garival.

[ Szerkesztve ]

(#47216) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szerintetek ez a 3 db SSD közül melyik az melyik könnyen beáldozható, hogy soha többet ne használjam egy pár hónap után? Csak egy pár hónapra kellene valamelyik, utána nem használnám.

Kingston A400 240gb
Samsung 850 Evo 120gb
Samsung 840 Evo 120gb

(#47217) Frawly válasza Humbucker (#47216) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyen feltételekkel a dupla akkora A400-at venném. Leginkább attól függ, hogy melyiket mennyiért tudnád épp venni, meg mekkora tárhely kell.

Azt nem tudom teljesen értelmezni, hogy pár hónap után nem használnád. Ha veszel is a gépbe másikat, nagyobbat, a régit átrakhatod valami régi gépbe, laptopba, vagy használhatod USB-SATA adapterrel marha gyors pendrive-ként. Mindig lehet ezeknek felhasználási lehetőséget találni.

(#47218) Humbucker válasza Frawly (#47217) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egy op. rendszernek kell hely, meg 1-2 programnak, szóval 120 giga is bőven sok, kb egy árban lenne majdnem mind az A400-as 13.000-ért van, a többi 10-ért.
Bár úgy tudom a 840 EVO-val azért voltak bajok.

(#47219) jeni válasza Humbucker (#47218) üzenetére


jeni
félisten

akkor vegyél olyat olcsón amit kisebb bukóval tovább tudod adni.
amúgy 15000Ft zsír újat veszel és rosszabb esetben 13e.Ft elpasszolod.
Adata
Samsung (850 kelendőbb mert fiatalabb bevált cucc)
Intel

[ Szerkesztve ]

(#47220) Frawly válasza Humbucker (#47218) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben az esetben a 850 EVO 120 gigás 10k-ért.

(#47221) hajraolaj1 válasza Frawly (#47220) üzenetére


hajraolaj1
tag

Hali, nem kapható EVO 850-es 120 Gb-os változatban. Esetleg valami mást tudnál ajánlani? Nekem is 120Gb-os SSD-re lenne szükségem (laptopba).

(#47222) Emperor_ válasza hajraolaj1 (#47209) üzenetére


Emperor_
addikt

Az mSata támogatásról tudsz adni linket?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47223) hajraolaj1 válasza Emperor_ (#47222) üzenetére


hajraolaj1
tag

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Installing-mSATA-SSD-In-Y560p/ta-p/418343
Ilyet találtam. De lehet az a biztos, ha a DVD-író helyére rakok be egyet.

(#47224) jeni válasza Emperor_ (#47222) üzenetére


jeni
félisten

elvileg itt van a lapon msata hely

videó videó1

én inkább az msata helyére tennék és több helyed lesz a notiban ,ha ez is kevés lesz később akkor ráérsz a DVD író helyére betenni egy Caddyt.

[ Szerkesztve ]

(#47225) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Most szedtem szét, nem értek nagyon a dolgokhoz, de mintha látnék egy csatlakozót, valszeg az az msata.

[ Szerkesztve ]

(#47226) Frawly válasza hajraolaj1 (#47221) üzenetére


Frawly
veterán

Kapni kapható, de gondolom azt hordták el először a népek az ára miatt, így nehéz találni belőle, ahol meg van, ott meg drágán mennek. A 860 EVO, MX300, MX500-ból viszont nem is gyártanak 120 gigásat, 250-től indulnak (MX300 275 gigától), és ez a jövőben megjelenő modellekre is igaz lesz.

A legolcsóbb ajánlott SSD az Adata SU800. Kicsit drágábban, de jellemzően még mindig 20k alatt Adata SP920, Adata SX930, HyperX Fury. Meg amit még találsz az összefoglalóban átlagos felhasználáshoz ajánlva, és megfelel a csatoló típusa, azokból mind létezik 120 gigás.

A még nem ajánlottak közül a legolcsóbbak a Kingston A400 (bár ennek elvileg a vezérlője lassúcska, meg nincs benne cache, de ez átlag felhasználásnál nem jön ki, meg nagyon régi gépben sem számít amúgy sem), Adata SU650, SU700.

Nem mindegy, hogy milyen laptop, minek van benne hely, sima SATA csatolós kéne? Illetve megfontolhatnál egy 250 gigásat, mert főleg laptopban nem nagyon tudod bővíteni második meghajtóval, ha kinövöd. Ahogy mindig írom, az is sokat számít, hogy ahol veszed, mi van készleten, milyen árakon kapod, melyikre van nem sok árkülönbözetért esetleg 5 év gari 3 helyett.

Ahogy nézem, az iponban most elég sok SSD le van árazva, úgy tűnik, hogy főleg a 120 gigásokat szórják kifelé. SP920 van 15,7k-ért, az annyiért nagyon ajánlott, főleg, ha megadják rá az 5 év garit (1-et ír a webshop, de arra nem lehet adni, hülyeséget szoktak a termék adatlapján írogatni, rá kell kérdezni telefonon). SU800 is csak valami 12k.

Aki olcsón akar NVMe-t bepróbálni, meg megtapasztalni, hogy semmivel nem gyorsabb a SATA-soknál átlag felhasználásnál, tud 13-14k-ért venni Adata SX6000-et, SX7000-et szintén 120 gigásban, az első megvágott sávszélességű PCIe 3.0 x2-es, de a másik x4-es, szóval nem kell felárat fizetni az NVMe-ért, szép lassan ezt is megéljük. Árgéppel, árukeresővel is lehet nézelődni, hátha van ezekből még máshol is ilyen akció.

De ha 20k körül van a kereted, akkor belepaszírozhatod a most szintén akciós MX300 275 gigásat, vagy MX500 250 gigásat, bement az áruk 21,5k környékére. Tudom, csak Windowsnak és 1-2 programnak kell, a 120 gigás is bőven sok. Mindig így indul az SSD vásárlás, aztán 4-5 hónap múlva mégis jelentkeznek olyan igények, hogy akkor már kerüljön fel 1-2 nagyobb játék, meg kiderül, hogy az az 1-2 progi sem 2 darab konkrétan, meg a Letöltések, temp, Windows frissítéseinek a mappát is kényelmetlen állandóan takarítani, hogy legyen hely. Meg a nagyobb tárterületű SSD átvitelben gyorsabb és írásterhelhetőségben jobb is, Ft/GB arányban is kedvezőbbre jön ki. Ezt mindig meg kell fontolni, mert olcsóbb most venni egy nagyobb SSD-t, mint később egy 120 gigás mellé venni még megint másikat. Extra tárhely még sehol senkinél nem romlott meg.

(#47227) Frawly válasza Humbucker (#47218) üzenetére


Frawly
veterán

A 840 EVO-val voltak bajok eleinte, de aztán egy új firmware-ben javították ezeket, szóval vehető még, 10k-t még lehet adni érte talán. Bár akkor én már inkább újonnan vennék boltból Adata SU800-at 12k-ért.

(#47228) jeni válasza hajraolaj1 (#47225) üzenetére


jeni
félisten

ez a legolcsóbb
Iponban 13000Ft és 5év garis.
továbbra is a nagyobb 250Gb a javallat a megvétele esetén.
lassan az msata is megszűnik mint csatlakozás,és már csak a 250GB verzióban lesz kapható jó darabig.

[ Szerkesztve ]

(#47229) Frawly válasza hajraolaj1 (#47223) üzenetére


Frawly
veterán

A legolcsóbb, ha a most benne lévő HDD-t teszed a DVD helyére (ehhez kell ilyen tartóműanyagot is venni), a HDD helyére meg SATA SSD-t veszel. A DVD helyére nem érdemes SSD-t tenni, mert általában max. SATA2 port van oda kivezetve.

Persze az is járható út, hogy a HDD-t és a DVD-meghajtót hagyod a helyükön, és mSATA SSD-t teszel bele, de az mSATA kihalóban lévő csatolófelület, alig gyártanak már belőle, nincs választék, ami van, az is drága.

A legolcsóbb értelmes mSATA SSD, amiért pénzt adnék, az a 850 EVO mSATA változata, de 120 gigásat abból majdnem lehetetlen kifogni, a 250 gigás 850 EVO és 860 EVO meg 25k-tól indul. Ha olcsóbban akarod kifogni, akkor noname-ebb SSD-ket kell bevállalni, vagy az összefoglalóban ajánlottakat használtan nézni.

(#47230) Humbucker


Humbucker
senior tag

Találtam egy intel 330-at 120 gigásat, igaz nem egy mai darab, de nem is lehetett hallani annyi problémát mint a Samsung 840 EVO-ról. Sztem ez nekem célnak bőven megfelel, az A400-as Kingstonról azt olvasom hogy nagyon nem hozza az elvárt eredményeket, gondolom azért is ilyen az ára is.

(#47231) Frawly válasza Humbucker (#47230) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, de azt írtad, hogy a 850 EVO-t is 10k-ért kapnád. Nincs baj az Intel 330-cal sem, megbízható SSD volt, bár én ilyen régit azért nem vennék, mert annak már öreg a vezérlője (akkor is öregszik, ha nem volt használva), és emiatt fene tudja mikor döglik meg. De írtad, hogy neked rövid időre kell, arra bőven jó lesz. A 840 EVO-val sincs baj, a legújabb firmware-rel minden hibát orvosoltak.

Az A400-nak milyen eredményeket kéne konkrétan hozni? Ki szerint nem hozza? Mint írtam lassúcska, de ez csak benchmarkeredményeken jön ki.

(#47232) Frawly válasza Humbucker (#47230) üzenetére


Frawly
veterán

Lejárt a szerkesztési idő: ha azt nézed, az A400 zseniális vétel 10k-ért 3 év garival. Benchmarkokban kicsit gyengébb, de ez átlag felhasználás alatt nem nagyon jön ki, főleg ha a gép is gyengébb, amibe kerül. Alig drágább, mint egy pendrive, ennyiért átalakítóval USB-s tárolónak is megéri befogni, meg rendszerlemezként akármelyik HDD-hez képest dimenzióugrás. Ami miatt nincs ajánlva, hogy nincs vele még elég tapasztalat. Mire meg lesz, addigra meg a gyártó behoz helyette új modellt, a régit meg a boltok is kifuttatják. Meg addigra a többi gyártónak is lesz hasonló modellje 10k alatt. Az összefoglaló ajánlásait emiatt nem lehet szentírásnak venni. Annyiféle gyártó van, mint égen a csillag, minden évben frissítik az egész termékpalettát, lehetetlen mind lekövetni, letesztelni. Jobb híján csak a Flash chipek és vezérlő típusát, specifikációkat, zárójelesen benchmarkeredményeket, terméktámogatást lehet nézni, meg ezek után megnézni, hogy mennyiért kapható, mennyi garival, és ehhez képest mérlegelni, hogy az ismertebb modellhez képest megéri-e az ismeretlenbe ugrani. Plusz átlag felhasználásra ma már bármi vehető, csak ne hírhedten elhullós, problémás modell legyen.

Ha viszont úgy nézed, hogy alig néhány ezressel drágábban vannak jobb speckójú modellek, akkor meg nem biztos, hogy a legjobb vétel az A400, de a 10k-s árra szerintem még így is nehéz nemet mondani, ha más nem, egy sokadik gépbe megvenni, mondjuk elfekvő régi laptopba, netbookba, stb.. Attól is függ, ki milyen felhasználásra veszi. Videóvágásra venni lehet nem a legjobb ötlet, se a sebessége, se az írásterhelhetősége nem teszi arra ideálissá.

[ Szerkesztve ]

(#47233) ezanevmarfog


ezanevmarfog
csendes tag

Sziasztok!

Patriot (spark) márkájú ssd-vel van valakinek tapasztalata?

(#47234) jeni válasza Frawly (#47232) üzenetére


jeni
félisten

a Humbucker miért nem ezt veszi meg az apróról ha úgyis használtat venne?
Samsung 850 Pro 128GB

(#47235) pengwin válasza hajraolaj1 (#47225) üzenetére


pengwin
addikt

A notebookcheckes teszt alapján elvileg három egyforma "PCIe minicard" csatlakozó van abban a laptopban. Ez a valóságban szerintem 2db PCIe minicard és egy mSATA csatlakozót jelent, scak ezek a foglalatok teljesen egyformák.
Gondolom 1-1 PCIe minicard hely van a WiFi és a mobilnet kártyáknak.

Az mSATA hely a képeden a vezetékek alatt van.
A PCIe minicardot az különbözteti meg az mSATA-tól, hogy a bele való kártyák kb. fele olyan hosszúak. Ezt jól láthatod abból, hogy milyen messze vannak a csatlakozótól a rögzítőcsavarok helyei.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47236) leslie23


leslie23
tag

sziasztok!

elolvastam az összefoglalót, viszont nem tudom mennyire uptodate az ajánlott termékek listája, így megköszönném, ha kapnék egy kis segítséget. :)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
50k

2. Mekkora SSD-re van szükség?
legalább 500GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptopról van szó, ha minden igaz a mostani HDD (Toshiba MK6476GSX) SATAII csatlakozóval rendelkezik, tehát az összefoglalóban olvasottakat alapul véve SATA3 csatlakozóra lenne szükség.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
passz, HP ProBook gépről van szó. :B

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
5 év lenne a preferált, de hajlandó lennék kompromisszumot kötni.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átalános felhasználásról van szó.

:R

[ Szerkesztve ]

(#47237) Frawly válasza ezanevmarfog (#47233) üzenetére


Frawly
veterán

Nálunk nem egy ismert márka, de Usákiában az. Volt itt a topikban is valaki, aki mondta, hogy az ismerőse meg volt vele elégedve, ezért ő is ilyet vett, de nem jött visszajelezni hogyan vált be neki. 1-2 modelljüket 5 év garival is lehet kapni, azzal venni nem kockázat szerintem. Konkrétan melyiket nézed, mennyiért?

(#47238) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

SSD-t mennyire viseli meg a napi többszöri ki-be kapcsolgatás?

.

(#47239) RoyBatty válasza Troy. (#47238) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Ha jó a tápod, semennyire.

(#47240) Frawly válasza Troy. (#47238) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ konkrétan mennyi az a ki/bekapcsolgatás. Ha csak napi néhány, az nem hiszem, hogy számítana. A tényleg túl gyakori kapcsolgatást viszont egyik hardver se szereti, nem csak az SSD.

(#47241) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Csak nekem gyors a Samsung SSD család fejlődése? Vagy simán csak túl nagy időszakot nézek?

Ajánlottátok a Samsung 850-est, ha tudok venni 5 év garanciával. Azóta látom, hogy van 860, 960 és 970.

Összezavarodtam teljesen, hogy milyet vegyek.

Mennyiért?
25 000 Ft alatt, de minél olcsóbban, mert anyagilag padlón vagyok.

Mire kell?
Játékra (Steam könyvtárnak)

Mennyi garancia kell?
5 év.

3-5 évre kéne. Nem lenne hátrány, ha el is tudnám adni még granciálisan

Foglalatokat sem teljesen értem. Ránézésre nekem az összes lapkás kiszerelés egyformának néz ki, de ha jól értem nem egyformák azok sem.

3 éves az alaplapom. Nem tudom, hogy támogat e lapkás kiszerelést. Jelenleg egy sima Samsung 830 60G adj az OP rendszert. Ezt meg is tartanám erre a szerepre.

Köszi!

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#47242) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Multkor kerdeztem az Apacer AS2280 (AP128GAS2280-1, SATA III) 128GB-os M.2 SSD-rol, de senki sem tudott semmit. Nos megvettem kemeny $40-ert es itt az eredmeny:

Legutolso Windows 10 build, BitLocker bekapcsolva.

Mindenki dontse el maga, hogy meger-e ennyit 3 ev garanciaval vagy sem.

Ami erdekesseg az az, hogy az Apacer hivatalos oldal azt irja, hogy ez a 128GB-os SSD maximum 460MB/s-el tud olvasni (a 480GB-os olvas 545MB/s-el), ekozben lathato, hogy BitLocker-el olvas 557MB-s-el

[ Szerkesztve ]

(#47243) Frawly válasza Mcray (#47241) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs nagy ütemű fejlődés. A Samsungnál két termékvonal van:
1) SATA: 830, 840, 850, most meg kijött a 860-as. Ez van sima SATA csatolósban, vagy M.2 SATA csatolósban, esetleg mSATA csatolóval.
2) PCIe: 950, 960, most jött ki a 970-es. Ezek M.2 NVMe meghajtók, játékra felesleges ilyet venni, a játékok nem hajtják ki. Ilyen célra nagy tárterületű olcsó SATÁ-sat kell venni, amin minél több sokgigás játék terpeszkedhet úgy, hogy azért maradjon rajta némi hely a wear levelingnek.

Az 5 év nem csak az SSD-től függ, hanem hogy hol vennéd. Sok bolt nem adja tovább a gyártói 5 éves garanciát, és a Samsung annyiból speciális, ha a bolt nem adta tovább, akkor a Samsung sem adja meg az 5 évet.

Igazából neked akármilyen SATA SSD jó lenne, ami 5 év garival jön, ezek általában az Adata SP920, de ez már kifutott modell, meg a Samsungok. Esetleg van egy-két mifelénk ismeretlen gyártó (Forza, Patriot), akinek az SSD-i kaphatók 5 év garival. Ha olcsóbb modelleket nézel, akkor a keretedbe egy nagyon kicsi toldással beleférnek a 250 gigás modellek is, nem csak a 120-asok.

(#47244) Frawly válasza YASKATIR (#47242) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyit végül is megért szerintem, teljesen vállalható eredményeknek tűnnek egy 120 gigás meghajtótól (a nagyobb tárterületűek mindig gyorsabbak, főleg írásban), bár ezek a benchmarkok szintetikusak, nem jelzik előre a tényleges sebességérzetet. Gondolom M.2 SATA modell, limitálja a SATA3 sávszélessége. Hány év garit adtak rá? Bár az, hogy jó vétel volt-e, majd csak akkor derül ki, ha már tudod hogy hány évet szolgált ki.

Ha támogatja a hardveres öntitkosítást, akkor inkább használd Bitlocker nélkül, de ATA jelszóval. Az SSD-k nem szeretik a szoftveres titkosításokat, mivel úgy látják, hogy a meghajtó, partíció egész felülete tele van hasznos adattal. A hardveres öntitkosítás transzparens, eszközszinten történik, és nincs overheadje sebességben (meg talán megbízhatóbbak a MS szoftveres megoldásánál, amibe vagy van beépített hátsó kapu vagy nincs). Cserébe az a veszélye, ha elfelejted az ATA jelszót, vagy valami miatt nem működik, akkor csak kidobni tudod az SSD-t, szóval nem szoktam informatikai antitalentumoknak javasolni, hogy vitézkedjenek vele.

(#47245) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
120 GB WD GREEN ssd-ről mi a véleményetek? kisebb teljesítésű gépbe lenne.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#47246) Emperor_ válasza leslie23 (#47236) üzenetére


Emperor_
addikt

5 évvel ezeket ajánlom:
- Samsung EVO 850
- Adata SP920

3 évvel ezt:
- Crucial MX 300

Ha megbízható boltból veszed és bevállalós vagy :) , akkor ezeket:
5 évvel ajánlom:
- Samsung EVO 860

3 évvel ezt:
- Crucial MX 500

(#47245) Cry0
Lesújtó.
A legolcsóbb, ajánlott SSD az Adata SU800.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47247) leslie23 válasza Emperor_ (#47246) üzenetére


leslie23
tag

szia!

köszönöm szépen a válaszod! :R
edigitalnál nézegettem 850-et és 860-at, mindkettőre megadják az 5 évet, ami viszont fura, hogy utóbbi egy 10-essel olcsóbb, pedig ugye újabb modell.
miért kell bevállalósnak lenni, hogy azt válasszam? :DDD

(#47248) Emperor_ válasza leslie23 (#47247) üzenetére


Emperor_
addikt

A 860-as még friss modell, tapasztalat még nincsen vele.

Teszt, itt az oldalon.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47249) leslie23 válasza Emperor_ (#47248) üzenetére


leslie23
tag

az 5 év gari azért megnyugtató, szóval szerintem bevállalom, és leszek tesztalany :)
mondjuk az árkülönbség tényleg érdekes, ráadásul nem csak az edigitalnál van ez így...

(#47250) hajraolaj1 válasza pengwin (#47235) üzenetére


hajraolaj1
tag

Végülis 860 EVO 250GB-os 2,5 colos SSD mellett döntöttem. Úgy voltam vele, ha rosszalkodik a nagy gépi SSD, akkor lesz cserelehetőségem. Tudom, semmit nem jelent a Win7-es teljesítményindex, de az eddigi 5,9es értékről 7,6ra ugrott a merevlemez pontja, így a legrosszabb értékből ez lett a legjobb :D Köszi a segítséget mindenkinek, főleg Frawlynak!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.