Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47051) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Hosszú távon van bármilyen negatív hatás az SSD-re, ha hibernálva állítom le a laptopot?

(#47052) dugo_ válasza bexinho23 (#47051) üzenetére


dugo_
veterán

Nem.

Egyébként úgy lassabb a leállás-indítás, mint egy hideg boot.

[ Szerkesztve ]

(#47053) bexinho23 válasza dugo_ (#47052) üzenetére


bexinho23
őstag

Az nem zavarna. De a WOL így működne, illetve a Zyxel NAS PC-s programja sem problémázna. Ugyanis friss indításnál mindig fel kell csatolnom 4-5 hálózati meghajtót (amik egy-egy mappák a NAS-on). Naponta ez elég macera.

Ha viszont valóban nem okoz gondot a hibernálás, akkor átállok arra.

(#47054) bmark90


bmark90
csendes újonc

sziasztok van egy vadi új kingston120gb a400-am és egy 300napot ment hiper-x fury 120gb -om
az a kérdés hogy melyik a jobb?gyorsabb?a hiper-x fury 98%-os kondició és 100%-os teljesitményű

[ Szerkesztve ]

(#47055) dugo_ válasza bmark90 (#47054) üzenetére


dugo_
veterán

A Fury jobb.

(#47056) Zsöti90


Zsöti90
tag

Hali, SSD-t szabad particionálni, ha igen akkor windows telepitésnél ez megoldhato?

köszönöm :-)

(#47057) dugo_ válasza Zsöti90 (#47056) üzenetére


dugo_
veterán

Igen és igen.

(#47058) Emperor_ válasza Zsöti90 (#47050) üzenetére


Emperor_
addikt

A Nagyi fészbukozó gépébe vagy végeselem számításra lesz :) ?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47059) semetka


semetka
őstag

Még mindig úgy ajánlott windowst telepiteni ssdre hogy a winyókat lehúzom illetve 10% -át partícionálatlanul hagyom az ssdnek?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#47060) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

HP 6465b notiba tervezek SSD-t. Kingston A400 megfelelő lehet számomra? Olvasom itt, hogy ajánlott típus, csak kevesebb ciklust bír. Nem hinném, hogy nagy igénybe vételre használnám, tekintve, hogy az asztaliban lévő Samsung 840-be kb. 4 év alatt 12TB-ot sikerült bele tolni. (Igaz az utóbbi időben keveset, volt bekapcsolva) Tekintve a 40TB-ot, szerintem nem lenne vele gondom. Meg ugye a noti is csak SATA2-es, szóval ezért sem kéne komolyabba beruháznom talán.

Mi szóltok? Jó vétel lenne?

(#47061) bmark90 válasza szabifotos (#47060) üzenetére


bmark90
csendes újonc

nekem van egy a400-am és egy hiper-x fury ssd-m de nem látok külömbséget gyorsaság terén köztük

i3 7100 van mellé meg 2x4 gb ddr4 2133mhz

[ Szerkesztve ]

(#47062) Emperor_ válasza semetka (#47059) üzenetére


Emperor_
addikt

Olvasnivaló

Előbbi igen, utóbbi izlés dolga.
Az SDD wear leveling-je a meghajtó teljes felületén pakolgatja az adatokat. Ami Neked kényelmesebb.
Vagy particonálatlan terület vagy figyelsz arra, hogy legyen 10 % szabad hely.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47063) semetka válasza Emperor_ (#47062) üzenetére


semetka
őstag

Köszi elolvasom. Tesóm gépébe lesz ő meg nem figyel szabad helyre sose így szerintem hagyok 10%-ot :DD
Adata SU800 lett végül

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#47064) Zsöti90 válasza Emperor_ (#47058) üzenetére


Zsöti90
tag

Nem 😀 A sajátomba lesz, de csak windowsra meg játék lesz rajta, semmi megterhelő feladat 😀

(#47065) szabifotos válasza bmark90 (#47061) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi, lehet benevezek rá! :R

(#47066) Frawly válasza bmark90 (#47054) üzenetére


Frawly
veterán

Egyik sem jobb vagy gyorsabb a másiknál. A Fury papíron tartósabb, az A400-nak papíron jobbak sebességadatai, de igazából a SATA3-as sebességet mindkettő hozza, a gépbe betéve mindegy melyikről bootolsz, vagy mit futtatsz róluk, nem fogod tudni megmondani sebességérzet alapján, hogy melyiket használod, melyik a gyorsabb. Használd mindkettőt, egyikre menjen az OS, másikra a programok, tetszés szerint melyikre melyik.

RAID0-ba nem érdemes őket kötni.

(#47067) nightvison


nightvison
tag

Sziasztok! Rendszernek és max egy játék futtatására szeretnék ssdt. 256gb-os méretben. Nos samsung 850 evo vagy western Digital black?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#47068) bmark90 válasza Frawly (#47066) üzenetére


bmark90
csendes újonc

eggyet értek ,mivel mindkettőt kiprobáltam külön külön és nem láttam külömbséget

(#47069) Emperor_ válasza Zsöti90 (#47064) üzenetére


Emperor_
addikt

Az két SSD eléggé hasonló tudású, mégis a Samsung EVO 860 mellé tenném le a voksomat. A 250 GB modell-nek magasabb a TBW-je.
Crucial MX 500 100 TB
Samsung EVO 860 150 TB

Mindkettő új modell, tapasztalat nincsen velük túl sok. Egyetlen bekrepált 860-asról van eddig visszajelzés csak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47070) Emperor_ válasza nightvison (#47067) üzenetére


Emperor_
addikt

Na de melyik?

Ez vagy ez

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47071) Frawly válasza Emperor_ (#47070) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem mindegy melyik Black, lehet akár Terry Black is, rendszer és játék alá felesleges NVMe. Akkor már a 250-256 gigás WD Black árában vegyen egy 500 gigás Samu 850 EVO-t. Tudom, írta, hogy csak egy játékot tesz rá, és arra még a 120 gigás is megfelelne. Egyelőre biztosan egy játék a terv. Aztán majd alakul az tovább, hogy mehet mellé egy másik játék is, hogy a szabad hely meg ne romoljon. Meg akkor már miért ne menjen rá a torrentezés, stb..

Ha meg mindenképp NVMe-t akar valami miatt, mert egyszer élünk, meg kíváncsi rá milyen, és a lapja is biztosan viszi, akkor érdemesebb az új Samu 970-es szériára rámenni, specifikációkban elég jónak tűnik, és az ára sincs elszállva. A WD Black sem rossz, de a 970-est lehet jobb áron kapná. PCI 3x4-es NVMe-s meghajtókkal egyikkel sem lehet mellényúlni imho, a kérdés csak az, hogy kinek mennyi felárat ér meg, mihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#47072) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, erről az SSD-ről vannak tapasztalatok? 3 év garit kibírja vajon?
Az írási sebessége miért csak 160Mb/s? Mi az hogy MLC-és?
J&A LEVEN JS500 120GB SSD

[ Szerkesztve ]

(#47073) pengwin válasza tzsolesz (#47072) üzenetére


pengwin
addikt

Azért annyi az írási sebessége, mert gondolom jó nagy NAND chipek vannak rajta (kevés csatornát használ ki a vezérlőn). Gyári oldalon is ugyanezeket a sebességértékeket írják rá, szóval nem a bolt téved.

Inkább vegyél pár ezerrel drágábban egy megbízhatóbb darabot, vagy kb. ugyan ennyiért valamilyen olcsó Kingstont, az azért mégis megbízhatóbb márka.

Ha meg már kisérletezni van kedved akkor én inkább a 240GB-os Neo Forza SSD-t ajánlanám ~15 ezer körül, mert jobbak a sebességértékei (azért 3-4-szeres különbség már észrevehető ilyen szinten), és 5 év garanciát adnak rá.

Meg egy jótanács: én 120-as SSD-t ma már csak végszükség esetén vennék, pedig Linuxot használok és a mostani 128GB-osomra felfért még jó pár játékom is (Cities:SKylines, EUIV, CKII, Civ5-6 elférnek rajta).
Windows alatt az OS miatt is sokkal rosszabb a helyzet és ha AAA játékokkal is játszanál akkor egy darabbal máris kimerítetted a teljes SSD tárkapacitást. A 240-esek már fajlagsan sokkal jobban megérik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47074) Emperor_ válasza tzsolesz (#47072) üzenetére


Emperor_
addikt

Olvasnivaló MLC témában

Az adott SSD eléggé no name. Tapasztalat nincsen vele. /Akkor szoktuk előhozni ha valakit nagyon szorít a cipő és garis SSD-t keres. Ajánlásunkat nem élvezi :N /

Ha a legolcsóbb, ajánlott a SSD-t keresed, akkor az Adat SU800 az. Illetve a fenti összefoglalóban vannak az ajánlott típusok. Ha játszik a használt is akkor kérem jelezd és irok egy listát!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47075) pengwin válasza Emperor_ (#47074) üzenetére


pengwin
addikt

Most komolyan még mindig ezen az SLC/MLC/TLC dolgon lovagoltok itt?
Nem számít... átlag földi halandó sosem fog rá annyit írni, hogy akár a TLC terhelhetősége legyen a szűk keresztmetszet.

Még nem hallottam olyan konzumer SSD-ről, ami a NAND hibája miatt vált volna üzemképtelenné... mert ugye ezt előre lehetne jelezni az elhasználódási értékek alapján, szépen, lassan történne meg.
Ellenben szinte kizárólag hirtelen SSD halálról hallani, ami 90%, hogy a vezérlő hibája miatt történik, a maradék 10%-ot jófejségből tartsuk fenn forrasztási hibák és egyéb alkatrészhalálok esetére. Ezekkel meg nem tudsz mit kezdeni SLC-vel sem.

Ha valami alapján választani lehet SSD-k között, az a vezérlő képességei, a méret, az ár és a garancia hossza.
Inkább veszek 5 év garanciás TLC-t, mint 2-3 év garanciás MLC-t.
És inkább tudjon a vezérlő SLC caching-et, meg legyen DRAM, power loss protection, és konzisztens írási sebesség, mint MLC.

Sajnos azt tapasztalom, hogy rengeteg, az ajánlóban is szereplő tipusnál az a helyzet, hogy az említett 5 év garancia leginkább csak itt PH!-n létezik, a legtöbb bolt 1-3 évet vállal a gyárilag 5 év garanciás SSD-kre. ahol meg van az ajánlott tipusokra 5 év garancia, ott meg másfélszer annyiba kerülnek, mint amennyit érnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47076) tzsolesz válasza pengwin (#47073) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Már megvan. Ilyen végszükség volt. Akkor én fogok róla itt beszámolni hogy mit tud meg hogy mennyire megbízható a cucc. Nekem elég lesz, mert csak otthoni felhasználásban lesz, nem gémer gépben lesz.

(#47077) pengwin


pengwin
addikt

Egy kis helyzetjelentés az 53.000 forintos Kingston UV500 960GB-omról...

Tegnap és ma is hívtam a BlueChipet, tegnap dél körül azt mondták, hogy "később visszahívjuk"
Azóta is hívnak.
Ma újra telefonáltam, és a hívás során kiderült, hogy "Ennyiért a 480-as tudna jönni"... meg "Többször próbáltuk már elérni".

Nem tudom hogyan próbáltak elérni, mert se SMS, se telefonhívás, se email nem jött tőlük. Bevallom a füstjeleket nem figyeltem, lehet az én hibám.
De sokkal valószínűbb, hogy hazudnak.

A pénzem hétfő óta náluk parkol, és semmilyen módon nem próbáltak értesíteni, hogy az ő hibájukból a termék nem 53.000, hanem 99.000 forintos áron érhető el.
Megjegyezném, hogy egy ilyen alapszintű SSD-ért nem lett volna gyanúsan/valószerűtlenül olcsó az alacsonyabb ár sem, egy tizessel drágábban kapható a jobb nevű konkurencia, ami nem olyan sok.

Szóval ez a rendelésem ugrott, mert rohadtul nincs kedvem velük viaskodni, hogy adják oda ennyiért... utána még a végén náluk kéne garanciáztatni, és ezzel a mostani előadásával* a BlueChip felkerült a személyes feketelistámra. Innen többet soha, semmit.

*: Nem az elárazással van bajom, hanem azzal, hogy nekem kell utánuk futni, és ezek után sumákolnak és hazudnak, meg bepróbálkoznak, hátha elviszem a 480GB-os túlárazott SSD-t. Benyögi a telefonba, hogy a 480-as ennyi, és várja a válaszom... WTF? Akkor veszek 5-8 ezer forinttal olcsóbban 480GB-os ADATA SX8200-at, ami nem kicsit más kategória. Vagy 32 ezerért szintén 480-as m.2 Intel 540S-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47078) jeni válasza pengwin (#47077) üzenetére


jeni
félisten

Ezért nem szabad előre utalni.

(#47079) nightvison


nightvison
tag

Update! Fentebb írtam, hogy wd black vagy Samsung 850 evo. 256gb persze mindkettő. M.2 lenne a foglalat egy Z97 gaming 5 lapban lenne helye.
WD: Wds256g1x0c
SG: mz-N5E250BW
Ti melyiket ajánlanátok vagy esetleg teljesen más ajánlat?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#47080) pengwin válasza nightvison (#47079) üzenetére


pengwin
addikt

Ha egy árban vannak és mindkettőre megkapod az 5 év garanciát ami jár, akkor én a WD-t venném.
Lehet, hogy otthoni gépbe felesleges a SATA3-nál gyorsabb csatlakozó, de miért ne legyen ugyanannyiért gyorsabb?
A WD-nek kicsit magasabb a gyártói adatok alapján az MTBF (leromlások közötti átlagos időtartam) és a TBW (terhelhetőségi) értéke is és gyorsabb is.

Ha nincsenek egy árban, akkor az a kérdés, hogy mennyi lenne az árkülönbözet?
Ha túl sok a felár vagy nem kapod rá meg az 5 év garanciát akkor a Samsung is teljesen jó lehet.

(#47078) jeni
Hát igen...
Közben a rendelésem nyom nélkül eltünt a BlueChip oldalán a profilomról, és erről se jött semmilyen értesítés. Még jó, hogy a rendelés és nyugta azonosízókat tartalmazó visszaigazoló email megvan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47081) gerner1


gerner1
veterán

Szevasztok,

Segítséget, információt, tanácsot kérnék tőletek. A családba került egy újabb notebook. Ebbe szeretnének m.2 2242 -es SSD -t rakni. 128GB körüli lenne a cél, hosszútávra, napi ~11-13ó folyamatos használathoz.

Most is van benne egy, csak az 32GB -os, de kicsi, és nem valami gyors. Kipróbáltam, hogy a HDD helyére beraktam egy Kingston 2,5" -es SATA3 -as SSD -t, és ezzel fele annyi idő alatt tölti be pl a windows -t (is). Ezért volna fontos, hogy ehhez a normál SATA3 -ashoz hasonló sebeségget tudjon produkálni.

Olyantól kérdezném, akinek van ilyen típussal (2242 -esek közül valamilyennel...) tapasztalata, hogy az ismertek közül, melyik az, amelyik a gyakorlatban is a leggyorsabb? Van-e ajánlható, amelyik TLC -s? Esetleg ár/érték arányban, mely típust/típusokat lehet jó opciónak nevezni ? Ti, mit javasolnátok ?

Minden hasznos infót, előre is köszönök.👍

[ Szerkesztve ]

(#47082) Emperor_ válasza pengwin (#47075) üzenetére


Emperor_
addikt

Kérdezte. Válaszoltam.
Ugye nem baj :-)?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47083) semetka


semetka
őstag

Gyárilag van valamennyi írás az ssd-n, gyári teszt céljából stb?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#47084) dugo_ válasza semetka (#47083) üzenetére


dugo_
veterán

Adatákon szokott lenni, mástól még nem érkezett ilyen beszámoló.

Mivel 14 napos elállásból származó SSD-t is kaphatsz, így bárminél előfordulhat.

(#47085) semetka válasza dugo_ (#47084) üzenetére


semetka
őstag

Adata su800.as, bontatlan volt. Lehet akkor gyárilag volt rajta

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#47086) Frawly válasza tzsolesz (#47076) üzenetére


Frawly
veterán

Nem baj az, hogy bevállaltad. Várjuk a beszámolót a Flash SSD topikba. Átlag felhasználásra szerintem bőven jó lesz, de majd meglátjuk.

Korábban tényleg volt említve, mint legolcsóbb, de mióta a Kingston A400 ára néha már 10 ezer alá is bekukucskál, így az átvette a helyét, mint szintén nem ajánlott SSD.

(#47084) dugo: volt a másik topikban két Samu 850 EVO, meg egy Plextor M8PeG, ami gyárilag bontatlan csomagolásban jött néhány giga írással.

[ Szerkesztve ]

(#47087) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok, ADATA SU 700 240 GB miben más mint a 800-as? Vidéki Pc bolt, ez lenne készletben...

(#47088) Emperor_ válasza gerner1 (#47081) üzenetére


Emperor_
addikt

Mo.n egyetlen típus kapható.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47089) tzsolesz válasza Frawly (#47086) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Eddig szépen, és fürgén teszi a dolgát. Majd holnap lefuttatok egy-két tesztet rajta.

(#47090) Laci4


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Két napja olvasgatok SSD témában, alakul is valami kép, de annyi az infó..

Viszont próbálom leegyszerűsíteni.

Egy ősöreg asztali gépet szeretnék megbolondítani vele.. (tervben van a gép cseréje is, de már időszerű lenne a Win7-et újra raknom.. amikor kijött, azóta! van rajta.. ha már újra rakom...)

Alaplap, AMD64X2 4600 Proci.. (többi az adatlapomon.. )

Alapjába véve a Win, Office, meg a jó öreg COD4 lenne rajta, no meg általános programok (ACDSee, böngésző(k), Dropbox, Winrar.. stb.. semmi videó editálás, vagy ilyenek..
Torrent is előfordul, de annak ott a többi behemót Winyó..

Ki is néztem kéz alól két darabot, de még nem tudok dűlőre jutni. (mindkettőre 3 év gari van.. annak ellenére, hogy ahogy néztem a leírásokat, mindkettőt lehet kapni 5 évvel is..)

Adata Premier Pro SP920 128 GB 13 ezer "bontatlan"
Samsung EVO 850 250GB 20 ezer "1 órát volt használva.."

Elvileg a 128-as is elég lenne, most a "C" rendszer partícióm 70 Giga, ami mondjuk eléggé ki is van töltve, de sok szemét is van rajta..
Eleinte még valószínűleg Win7, de az is lehet hogy Win10 fog felugrani rendszernek...

Van esetleg valami érv egyik mellett, másik ellen?

Láttam itt ott WD SSDket.. gree, blue, black.. ezek mennyire jók? Vagy a WD-ből inkább csak a winyók? ;)

Előre is köszi a véleményeket! :R
Laci

Ui: lehet mindkettőt meg kellene venni, aztán a laposba (Lenovo ThinkPad T500) is dobni egyet..
Vagy abba elég lenne egy Adata SU800 128GB 10 ezerért.. :U Bár a lapos most kapott 8 giga ramot.. ejj.. de jó is, hogy nem teker állandóan szerencsétlen winyója.. asztaliba is kellene :B

[ Szerkesztve ]

(#47091) Emperor_ válasza Laci4 (#47090) üzenetére


Emperor_
addikt

Mindkettő jó választás. Ha van rá keret, akkor vedd a nagyobbat!

WD nem villantott az SSD-k terén :N .

A win10 nem fog felmenni :( . Opteron 175-re próbáltam feltenni és közölte, hogy a CPU nem támogat egy utasítást.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47092) Frawly válasza Laci4 (#47090) üzenetére


Frawly
veterán

A két SSD közül vedd a nagyobbat. A laptopba meg menjen a SU800, felesleges abba az SP920, régi gépbe nem éri meg a +3 forintot az, hogy MLC-s. Sokkal többet fog a gép használhatóságán és sebességén dobni, mint a 8 giga RAM.

Emperor: vagy az LAHF/SAHF vagy a CMPXCHG16B hiányzott neki. Egyébként nem értem az MS-t. A 64 bites Win10 procitámogatását elég hülye kritériumok mentén húzták meg. A 64 bites Linux kernel sokkal fejlettebb, és mégis megy a legrégebbi 64 bites procikon is. Mert az világos, hogy az PAE az 32 biten fontos az NX bit miatt, de a 64 bites procikon nem kell PAE, mert 64 bites módban nem kell, ott alapból megy az NX, és támogatja is ezeket minden 64 bites proci, ahogy az SSE2-t is (meg a PAE-t is). Persze, a neten leírják, hogy min segít az LAHF/SAHF, CMPXCHG16B, de kötve hiszem, hogy olyan fontos lenne, vagy annyit nyernének vele sebességben, bőven elég lenne ezeket opcionális optimalizáció szintjén támogatni, nem megkövetelni. Ráadásul az egyszeri usernek is szopó, mert elég nehéz kideríteni, hogy a proci támgatja-e, nem úgy, mint a PAE/NX/SSE2-t, amit eleve könnyebb, mert 64 bites procinál nem is kéne nézni. Persze azt értem, hogy ők úgy voltak vele, hogy régi procival majd úgyse akar senki Win10-et használni, és nem lesz jelentősége. Tipikusan az a fajta kavarás, ami nem sok mindenre jó, de legalább mindenki szívhat miatta.

(#47093) Laci4


Laci4
senior tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát! :R

Még egy kérdés.

Samsung 860 EVO - 250 GB szintén egy 20-as, viszont elvileg megvan a 60 hónap gari..
Veri az előző kettőt?
Vagy ahogy olvasgattam, még új, és nincs tapasztalat vele.. (hosszabb távú..)
Illetve mintha valahol érintőlegesen olvastam volna valamit, hogy nem mindennel kompatibilis.. mert valami új technika.. :U Vagy lehet nem ennél olvastam.. sokat olvasta, és kicsit keveredik az infó, meg rohanásba is vagyok :D :B

(#47094) TXT


TXT
őstag

Kulso SSD-t keresek adattarolasra, idonkent hurcibalni is kell magammal. Mit ajanlanatok, ami megbizhato?
Errol mi a velemeny, tapasztalat? Silicon Power B80 240GB

(#47095) gerner1 válasza Emperor_ (#47088) üzenetére


gerner1
veterán

Igazából nem a beszerzési hely a kérdés, hanem a többi infó ... - ha van (lenne) ...

(#47096) pengwin válasza Laci4 (#47093) üzenetére


pengwin
addikt

Ha 2,5"-es, akkor biztos kompatibilis mindennel SATA2-ig visszamenőleg.

Üdv, pengwin

(#47097) Fred23


Fred23
nagyúr

Erről van valakinek tapasztalata? Elég jó ár-érték arányúnak tűnik.
Spec.

Ha esetleg 480-512GB-os kategóriában van ajánlottabb, jobb ár-érték arányú, akkor az mi? HHHL mindenképpen kell, nincs M2 foglalat az alaplapomon, csak dupla PCIe slot.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#47098) pengwin válasza Fred23 (#47097) üzenetére


pengwin
addikt

peched van, az m.2-t megúszhatnád húsz ezerrel olcsóbban... (Adata SX8200)

Abba a huszasba nem férne bele egy PCIe-m.2 kártya?

Üdv, pengwin

(#47099) Armagedown


Armagedown
őstag

Melyik SSDnek nagyobb a várható élettartama, az ADATA Ultimate SU800nak vagy a HyperX Furynak?
Átlag használattal mennyi ideig bírják, mindkét esetben a 120 GBos változatra gondolok, a 240es kétszer annyi írást bír ki?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47100) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Samsung EVO 850 vagy 860 a jobb választás? Utóbbi is jó széria?

.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.