Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#72001) Raymond válasza Interceptor (#72000) üzenetére


Raymond
félisten

Az embereket zavarja hogy teszteles kozben magas hofokokat latnak igy van ezekhez hutoborda vagy gyarilag vagy kulon. Problema igazan nincs belole mert magas homerseketnel a controller throttling-ol mint minden CPU. Ez alltalaban annyit jelent hogy a teljesitmney valamivel kisebb lesz, de nem igazan eszreveheto hacsak nem a szamokat bamulod hasznalat kozben.

Ha peldaul az lenne hogy mondjuk 1 perc alatt annyira felmelegszik hogy throttling van azt is ugy kell nezni hogy 1 perc alatt egy PCIe 3.0 SSD-vel is 200GB koruli adatot irtal vagy olvastal megallas nelkul. Nem eppen gyakori dolog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#72002) Pyttawrx válasza Interceptor (#72000) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A 80 az sok. A gyártók megadják, azt ami még elfogadható, és működik rendesen. Ez alatt kell tartani és nem lesz gond.

(#72003) tusik


tusik
tag

Sziasztok.
A segitségeteket szeretném kérni, mert kezdek elveszni az SSD-k rengetegében.
Van egy Lenovo Y510P laptopom amiben van egy M.2-es SSD Transcend M.2 SATA 2242 240GB TS240GMTS420S
Szeretném lecserélni de tanácstalan vagyok.
Mit ajánlanátok helyette? Windows futna rajta meg programok, semmi extra.
Köszönöm

(#72004) Pyttawrx válasza tusik (#72003) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kezdetnek a Téma összefoglaló-t.

(#72005) tusik válasza Pyttawrx (#72004) üzenetére


tusik
tag

Köszönöm, azzal kezdtem.
És azért irtam amit irtam. Tehát ha van egy M.2 2242 (NGFF) foglalatom abba mehet a PCIe, NVMe? Mert ugye annyi szabvány van már, hogy a halandó ember el sem tud igazodni köztük.
Meg hátha van itt olyan fórumtárs akinek van ilyen gépe és tudna tanácsot adni.

(#72006) Pyttawrx válasza tusik (#72005) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

2242-es méretben elég kevés a választás, nagyon mást nem tudsz beletenni sajnos.
viszont a 2,5” sata helyre tudsz tenni, pl wd blue 3d crucial mx500 pl

[ Szerkesztve ]

(#72007) tusik válasza Pyttawrx (#72006) üzenetére


tusik
tag

2,5” sata helyen HDD van tárolásra. :(

(#72008) Graphics válasza tusik (#72005) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem fog benne NVME menni, az a 4. generációnál még tudtommal nem volt támogatott.

5.-től került be elvileg.

2242 M.2 SATA-t tudsz csak beletenni, a választék pedig a használtpiacra fog koncentrálódni sajnos. Ott most nincs jelenleg.

Esetleg tehetsz a DVD meghajtó helyére ODD Caddy-be még SSD-t, de az lehet csak SATAII-s tempót fog tudni.

Újan egyedül még a Transcend 480-asa érhető el, de fajlagosan nagyon drága: [link]

Vagy a 430S

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72009) Pyttawrx válasza tusik (#72007) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor sajnos így elég kevés a lehetőséged.

(#72010) paler


paler
aktív tag

Asztali gépembe szeretném lecserélni a 1TB HDD-t egy m2-es SSD-re. Az oprációs rendszerem egy 120 GB-os mSatas SSD-n van. Tehát az M2 SSD-n főleg játékok és egyéb programok lennének.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30000-35000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
~1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Alaplap [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Mininum 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, gaming. Semmi extra.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csakis új

Tippeket várok a legolcsóbb ajánlott SSD-re. :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72011) tusik válasza Graphics (#72008) üzenetére


tusik
tag

Köszönöm. :R
Sajnos a DVD helye nem opció mert ott a másik vga.
Hát majd figyelem a piacot :DD

(#72012) tusik válasza Pyttawrx (#72009) üzenetére


tusik
tag

Hát elég szűk a választék.

(#72013) Lion81 válasza paler (#72010) üzenetére


Lion81
tag

WD Blue SN570 1Tb M.2 NVMe PCIe Gen3x4
Ezt nézegetem én is csak nincs benne titkosítás meg Dram ezért elvileg belassulhat az itteni írások szerint.Ennek mértékét még én is nyomozom,mert nem kaptam itt rá választ,hogy ez mennyire érezhető!Ettől függetlenül meg elég jókat olvasok LowBudget kategóriában róla és az ár-érték aránya is jónak tűnik :C

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72014) paler válasza Lion81 (#72013) üzenetére


paler
aktív tag

Mit jelent ez a Dram titkosítás? Ez nem biztonsági funkció?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72015) ricsip válasza paler (#72014) üzenetére


ricsip
addikt

a DRAM és a titkosítás az 2 külön tétel, vessző van közöttük

-

(#72016) paler válasza ricsip (#72015) üzenetére


paler
aktív tag

Jogos, felületesen olvastam el amit írtak. ;)
Akkor a kérdés az hogy melyik az a 1Tb legolcsóbb SSD ami már ajánlott?
Illetve a WD Blue SN570 1Tb M.2 NVMe PCIe Gen3x4 mennyire problémás lassulás téren. Gondolom még így is sokkal gyorsabb mint egy HDD.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72017) Pyttawrx válasza paler (#72016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Azt azért tegyük tisztába, hogyha ennyire a pénzre mész, hogy olcsóbb legyen (ami persze nem baj), akkor nem kéne erőltetni ezt a vonalat, hanem inkább egy "jobb" SATA SSD-t venni pl WD BLUE 3D, Crucial MX500 Ugyanis:"Átlagos, gaming. Semmi extra." ezen felhasználás mellett alig lesz különbség a gyakorlatban.
teszt1, teszt2

(#72018) paler


paler
aktív tag

Crucial 1TB NVME M2 SSD <---- ez mennyire ajánlott típus?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72019) Graphics válasza paler (#72018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, ebből sok dolog kiderült... Még típuskód sem.

Témaösszefoglalót töltsd ki. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72020) paler válasza Graphics (#72019) üzenetére


paler
aktív tag

#72010 [link] :P ;)
Crucial 1TB NVME M2 [link]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72021) Graphics válasza paler (#72020) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Üres a link. A második.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72022) paler válasza Graphics (#72021) üzenetére


paler
aktív tag

De utálom ezt telefonon keresztül csinálni...megint megszívatott :W
Ez lenne az

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72023) Lion81 válasza paler (#72022) üzenetére


Lion81
tag

Nem kifejezetten a WDBlue lassul be hanem minden DRam nélküli ssd!Ha olcsót akarsz M.2-ben akkor még a Kingstone vonalat tudom ajánlani A2000,NV1
Engem a WD Blue SN570 győzött meg leginkább!

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72024) paler válasza Lion81 (#72023) üzenetére


paler
aktív tag

Ez a belassulás mennyire érezhető az általános felhasználásnál?
WD is a kiszemeltek között van, illetve lehetséges hogy még a Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW)-ig is hajlandó vagyok elmenni árban ha érezhető a különbség pl. a WD Blue SN570 vagy a Crucial 1TB NVME M2 (CT1000P2SSD8) szemben.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72025) Graphics válasza paler (#72024) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagy fájlokkal való művelet során érezhető csak.

Ha pl. több gigabájtos állományokat másolsz, vagy épp fűzöl össze videókat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72026) paler válasza Graphics (#72025) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi az infót....akkor számomra nem éri meg a többlett költséget a Samsung, marad a
WD Blue SN570
Crucial 1TB NVME M2 (CT1000P2SSD8)
Kingstone A2000 ha ezeknél nincs jobb ár/teljesítmény bajnok.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#72027) Lion81 válasza paler (#72024) üzenetére


Lion81
tag

A belassulást nem tudom még én is nyomozom,mert itt nem kaptam rá választ csak mindenki ezt mondja!Bár én úgy gondolom hogy egy bizonyos szint elérése után következik csak be.Addig én sem veszek amíg ki nem derítem hogy észrevehetetlen,épp csak érzem vagy látványos dologról van-e szó,mert ha látványos akkor DRamosat keresek inkább!Általános felhasználásról beszélek persze(net,multimédia,játék,office) nem videóvágásról és nagyipari másolásról meg tömörítésről,képszerkesztésről stb...

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72028) Graphics válasza Lion81 (#72027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Épp ezt írtam le az előbb.

Átlagfelhasználásnál nem valószínű, hogy észreveszel bármit is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72029) Lion81 válasza paler (#72026) üzenetére


Lion81
tag

Ezt találtam és ebben azt írják hogy csak bizonyos esetekben lesz lassabb a meghajtó DRam nélkül nem pedig mindenre igaz lassulás van egy idő vagy adat vagy stb...után!Nemtom ez így átment-e neked,de a cikk magáért beszél.Márcsak valós tapasztalatok kellenének felhasználóktól,hogy mi a helyzet ezzel! :DDD
[link]

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72030) Lion81 válasza Graphics (#72028) üzenetére


Lion81
tag

Akkor bocs csak nem frissült az oldalam nem vettem észre a hsz.-t :D

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72031) Graphics válasza Lion81 (#72029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2016-os írás, a Marvell meg azóta nem is nagyon adott ki ilyen vezérlőt.

A Samsung 980-as használja a HMB-t jelenleg a piacon.

Mit szeretnétek tudni még? :)

Normál használat mellett nincs érzékelhető változás . ( ma azt hiszem 3x írtam le, tehát következőleg is ugyanezt fogom tudni írni. )

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72032) Lion81 válasza paler (#72026) üzenetére


Lion81
tag

Itt van még egy cikk aDRAM nélküliségről:
[link]

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72033) Lion81 válasza Graphics (#72031) üzenetére


Lion81
tag

Nem a dátum a lényeg hanem ami a cikkben van és megértik a magunkfajta userek is hogy mi van! :DDD

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72034) Graphics válasza Lion81 (#72032) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Tök jó, hogy az Origo véleményére adsz, ha más írja, az meg megerősítést kér...

:DDD Na én kiszálltam a buliból.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72035) Lion81 válasza Graphics (#72034) üzenetére


Lion81
tag

Origo:"Viszont a DRAM hiánya miatt a tényleges teljesítménye a terhelés jellegétől függően erősen fluktuálhat: tipikusnak mondható számítógéphasználat esetén, például internetezéskor, irodai jellegű tevékenységek végzésekor észrevehetetlen a DRAM hiánya(idézet:"Normál használat mellett nincs érzékelhető változás"), viszont a jelentős olvasási és írási műveletek esetén erősen visszaeshet a teljesítménye."
Amúgy ha mind a 2en azt mondjátok én arra adok :R :C
,csak nem vágom miért fikázod le a cikket!Úgy látom mind a két fél ua.mondja csak az egyik leírja a "miért"-et meg a "hogyan"-t a másik meg csak a végeredményt.Az a lényeg ,hogy ezek az infók segítenek nekem és sok más "átlagfelhasználónak" egy döntésben,hogy merre is tovább. A te hsz.-aid is segítenek a döntésben vagy a kalkulálásban ezért kérlek ne haragudj a magunkfajtára aki csak kérdez majd továbbáll hisz erről is szól a fórum és aki belekérdez gyorsan a témába az szent igaz,hogy nem fogja megnyitni az előző oldalt ahol már 10x leírták a választ,mert ő csak a saját kérdését nézi meg gyorsan (pl.ebédidő) ,hogy válaszoltak-e rá.Tudom bosszantó,de nem automata a fórum válaszadása hanem inkább interaktív jellegű!!!
Én köszönöm azért mindenki hsz.-át aki vette a fáradságot és írt!!!Sértődés nélkül RESPECT nektek :C

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72036) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez már nem ide való így. Ne vitázzatok, főleg a semmin.
Plusz ha már szakmai topikba írtok, akkor tudni kellene, hogy kingstone ssd nincs csak kingston. Nem kötekedem, csak szúrta a szemem.
És nem írta senki, hogy mindig lassul, az volt írva hogy lassulhat, meg le volt írva, hogy mikor.

(#72037) Pyttawrx válasza paler (#72026) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sokadjára: a te felhasználásod mellett nem igazán fog.

(#72038) Lion81 válasza Pyttawrx (#72037) üzenetére


Lion81
tag

Rendben megértettem! :K

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#72040) xDarkBoyx válasza Pyttawrx (#71981) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Most cseréltem le a 2600 CPU-t 5600X.re. CM Hyper 212 alja picit rá fog lógni az SSD.re Ha jól mértem akkor úgy 25-30mm helyem van a CPU hűtőborda alja és az M.2 SSD teteje között. Héten fogom ajd megrendelni az SSD-t.

(#72041) Pyttawrx válasza xDarkBoyx (#72040) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi

(#72042) trialboj


trialboj
őstag

Hello, vettem egy 2TBos v2 sandisket ami 1000MB/s el ír, és az a gondom hogy szerintem feleslegesen melegszik. Nem értem miért, akkor is forró ha nem is dolgozom róla csak be van dugva. Mac studio max, elöl az usb c portban szinte éget, hátul a thunderboltban csak meleg, próbáltam az eredeti és kicsit hosszabb kábellel is.

Az érdekelne hogy ennek mi az a hőfok ami már károsítja? Tegyek alá egy régi venti hűtőbordáját? sajnos elég ívelt a formája nem fekszik fel teljesen.
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72043) Graphics válasza trialboj (#72042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a megfelelő topic vásárlás után.

Típus, miben használod, stbstb, és NE ide, hanem oda.

Szeretem találgatni a pontos típusokat, de oda írd be , HD Sentinel fotóval... :))

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72044) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Mai nap csak úgy elhalt a rendszer ssd-m. :O (Corsair force 60Gb) Egy Giga B450M DS3H V2 lapom van, R5 2600 procival, csak oprendszer (Win11) alá tudnátok tippet adni hogy merre induljak el? 120Gb szerintem bőven elég, nem tudom a sata 3-as vagy m2-es csatolófelület számít-e valamit ilyen felhasználásra.

Üdv:Viktor

(#72045) Graphics válasza Viktoár (#72044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha új kell, akkor én vennék egy Kingston A2000-et, ha használt is jó, akkor tele van az apró m.2 NVME SSD-kkel. Samsung PM9A1 pl. vagy PM991A

vagy SK Hynix.

120-ast már engedd el, fajlagosan drágább. 240-250-es. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72046) Viktoár válasza Graphics (#72045) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm az ajánlást, szétnézek aprón is. :R Saját kútfőből ezt a Patriot ssd-t néztem ki mert van egy 3k-s kuponom amit eltudnék lőni rá. :) Ez a 240gb-os csak 300Ft-al több mint a 120gb-os bár nem teljesen egyformák. Nekem nem mond semmit a leírás hogy mi a különbség. :N

Üdv:Viktor

(#72047) Graphics válasza Viktoár (#72046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én már NVME SSD-t vennék, amit kinéztél QLC-s, nem annyira ajánlott kategória.

Tény kuponnal olcsóbb ( most hogy mondod, nekem is van még vhol egy kuponom)

ha mindenképp kuponozva akarod, ez egy olcsóbb cucc, de mondom hardverapróról 8-10 körül jobbakat kapni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72048) ubyegon2 válasza Viktoár (#72046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet célszerűbb lenne 15000 ft feletti eszközt vásárolnod ahhoz az Alza kuponhoz! :K

(#72047) Graphics

Ha a GVH-s kuponról van szó, az még 2023 x hónapig érvényes és havonta küldenek emlékeztetőt, ráérsz ellőni! :) Sajna 15eft alatt nem aktiválható. :(

[ Szerkesztve ]

(#72049) Viktoár válasza ubyegon2 (#72048) üzenetére


Viktoár
addikt

Igen, ez a gvh-s kupon, de nekem azt írja hogy 10k fölött tudom elhasználni. :U

Üdv:Viktor

(#72050) Graphics válasza ubyegon2 (#72048) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

10010Ft-ért rendeltem legutóbb, meseszerűen elfogadta. :)

Szóval de, aktiválható. Nem értem honnan jön ez a 15 ezres dolog neked.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.