Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78001) BioNiCMaN válasza Diceee (#78000) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én most bepróbálok egy 2TB-s Samsung szerver SSD-t HA-ról a játékoknak az M2-es 512 (rendszer mellé), a többi vinyót száműzöm, filmeknek van egy 4 TB-s NAS.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#78002) Diceee válasza BioNiCMaN (#78001) üzenetére


Diceee
csendes tag

Asszem megtaláltam az általad is javasoltat Samsung téren és hát, elég kecsegtető...
512-es terén egy Kingston NV2?

(#78003) PROTRON válasza Diceee (#78000) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a helyzet hogy rendszer alá inkább Samsung 970 EVO plus-t vagy Kingston Fury Renegade-t szoktunk javasolni, ami 500GB körüli változatban 20k jelenleg a megbízható boltokban.
NV2-est én nem raknék rendszer alá, tudom sok bolt az előre összerakott konfigokat azzal építi, az még nem jelenti azt hogy megéri ezen spórolni, sok helyen még mindig a döglődő A400-akkal pakolják a rendszerekbe, meg javasolják az egyszeri usernek mert ott van a hátuk mögött promócióban...

Még 3 héttel ez előtt 2TB 970 EVo plus-t/Renegade-t javasoltam volna, amiből leccsippentesz a rendszernek,
De felment az áruk.
Ha nem ódzkodsz a használt piactól, valóban az említett server SSD-k jó választás 30-35k-ért mint "háttértár" és akkor kb 55k-nál áll meg az új rendszered.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78004) Diceee válasza PROTRON (#78003) üzenetére


Diceee
csendes tag

Egyáltalán nincs bajom a használt piaccal, a cuccaim nagy része az a PC-ben, csak itt a háttértárnál, de legalább a rendszernél vagyok óvatos.
Így valszeg a 970 EVO + 2tb samu lesz a nyerő, köszönöm mindkettőtöknek. :)

(#78005) Aflamin válasza Aflamin (#77985) üzenetére


Aflamin
tag

A " ....ról jót vagy semmit" mondás miatt egy harmadik tipus lett a befutó. :D

(#78006) pluto1969 válasza Aflamin (#78005) üzenetére


pluto1969
tag

Idézni csak helyesen. Halottról vagy igazat, vagy semmit

(#78007) kenicsiro


kenicsiro
csendes tag

Sziasztok. Elolvastam az összefogalót, de még mindig fingom sincs, hogy melyik m.2 ssd-t fogja látni az alaplapom. Vagy milyen szűrés alapján keressek egy webshopban. MSI B150 Gaming M3. 1TB-os kellene, csak játékok tárolása, betöltése lenne a feladata. Kérlek szépen, javasoljatok egy típust. Kell frissíteni a biost hozzá? Nem mai csirke már az alaplap. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#78008) PROTRON válasza kenicsiro (#78007) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, hiszen senki sem fogja Helyetted összeírni a 2 millió alaplapot amik az elmúlt 15 évben megjelentek egyenként hogy melyikbe mi van, Te is megtudod nézni d az alaplap gyártói honlapján hogy:
Van-e rajta M.2 slot és hogy az a slot csak SATA(vagy mSATA) típusokat fogad?
Vagy tud-e NVME (másnéven PCIe x2, vagy x4) típusokat is fogadni?
Minden pcie slot foglalt-e?

Vagy kitöltöd szépen pontról pontra az összefoglalóban található kérdéssort, nehogy az legyen hogy 2 kérdésenként harapófogóval kell kihúzni az infokat és megy a variálás.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78009) kenicsiro


kenicsiro
csendes tag

M.2 msata 2280. Nem találok ilyet eladót.

(#78010) PROTRON válasza kenicsiro (#78009) üzenetére


PROTRON
addikt

Valamivel előrébb vagyunk, de jöhet a harapó fogó.

Jól érzékeled, annyira réteg igény az mSATA, hogy a Transcend-en kívül nincs igazából új opció, azt is csak és kizárólag akkor szoktuk javasolni ha valamilyen méretkorlát miatt nem lehet sima sata csatlakozós sata típust telepíteni, pl mert AIO gépbe kell a 2242-es méret. Akkor is csak rendszernek és 250-500-as egységet, de az is túl van árazva és melegszik---röccenéseket okozva ha nem megfelelő a hűtés.

Ilyenkor valahogy ki kéne deríteni hogy egyébként az M.2 csati tud-e fogadni sima sata-t is (elvileg kéne tudjon, de nem mindig!), ez esetben:
-WD Blue 3D - nagyon odafigyelve a pontos rendelésnél hogy ne véletlen nvme-t akarjanak eladni, ezt abból láthatod hogy a SATA írási és olvasási sebessége 400-600 MB/s közötti;
-Crucial Mx500 - ból is van M.2 SATA verzió;

Ezekből 1 TB kb 30k körül már kapható.

-WD RED SA500--ez már inkább 35k huf az 1 terás [ WDS100T1R0B ];

-Vagy használt piacról Samsung 860 EVO M.2 Sata;

Másik opció hogy inkább biztosra mész és SATA csatlakozós SATA SSD-t raksz be kábelesen, akkor meg Crucial MX500, 1-2 TB méretben, ahogy pénztárcád engedi...30-55k huf.
Vagy megint csak használt piacról alig használt server SSD-k, abból 30-35k már 2TB is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78011) Brembull


Brembull
újonc

Üdv!

1. Kb. 30k
2. 1 TB
3. Asztali, M.2
4. [link] MSI B450 TOMAHAWK MAX
5. A gyári gar. megfelel
6. Átlagos
7. új

Kingston Fury-t, vagy valamelyik Samu-t néztem. Ha menne a lapba, de nem full sávszállel az se baj, későbbi alaplap cserénél majd "begyorsul".

Második SSD-m lenne. Ha lehetne "érezni" a gyorsulást azt nem bánnám :)

Köszönöm

(#78012) Top cat válasza kenicsiro (#78009) üzenetére


Top cat
őstag

Elírtad. M.2 SATA az.

1 x M.2 Key M Socket supports type 2280/2260/2242 storage devices in SATA mode

Az M.2 és az mSATA, fizikailag is különbözik egymástól.
Bár biztos akad olyan, amelyik bele tudja rakni, egyiket a másik foglalatába. ;]

(#78013) PROTRON válasza Top cat (#78012) üzenetére


PROTRON
addikt

Én hibám IS, én is félreérthetően írtam a visszakérdést.
De tény hogy a gyártói honlapon nem ír mSata-t.

Szal így akkor az mSata-ra vonatkozó bekezdését a válaszomnak teljesen figyelmen kívül kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78014) Erunosta


Erunosta
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy haldoklik a 7 éves Barracuda 1TB HDD-m. Ez a másodlagos adattárolóm. A rendszerem már 10 éve egy 120GB-os Kingston HyniX-en van.
Másodlagos HDD-met cserélném egy 960GB SSD-re.

Két kiszemeltem van, főképp az áruk (mindkettő beszerezető 19k alatt) és márkahűség miatt:
Seagate Barracuda 960GB
Lexar NQ100 960GB

Kérdésem, hogy lehet ezekkel bármi gondom Win7 x64 Pro rendszer alatt mint másodlagos meghajó játékokhoz? Illetve van ezekről bármi ismert probléma?

A válaszokat előre is köszönöm!

UI: Kérek mindenkit, hogy ne firtassuk miért használok Win7-et.

(#78015) PROTRON válasza Erunosta (#78014) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem érdekel a win7 használatod, én is szívesebben használnám mert a win10-et nem csípem a hülye frissítési kényszer miatt...mert ha meg nem frissítesz időről időre összekaksizza magát...

Viszont egyik általad írt típusról sincs sok visszajelzés itt a totyikban, inkább használt piacról egy keveset futott használt server SSD-t vennék, tehát ami 50-100 TB-t futott, az még simán elmegy a Te felhasználásod mellett 10 évet...sok helyen előírás hogy évente cserélni kell az SSD-ket a serverekben akkor is ha keveset futottak, pedig van ami 700-1400 TBW-ig garantált, de még utána is tud működni.

Így picivel többért, de megbízható 2 TB-t kaphatsz, amire a rendszert is áttelepítheted, partícionálod ahogy tettszik....az a 120-as nem egy életbiztosítás ennyi idő után...nem inkább SK Hynix?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78016) pluto1969 válasza Erunosta (#78014) üzenetére


pluto1969
tag

Mindkettő QLC nand, a Lexar Maxio vezérlővel, a Seagate meg ki tudja, nem tudtam kideríteni a vezérlőjét. Alsó kategóriák, de annyit érnek mint a Hdd- ért. 2 000 huf-fal drágább a Apacer as350x 1tb, most vettem 3 db-ot Micron 176L TLC és SM2259xt vezérlő. Én ezt venném, a többi lutri melyik QLC vagy TLC .Amelyiknél biztos az már drágább (MX500 vagy Samsung 870EVO)

[ Szerkesztve ]

(#78017) Erunosta válasza PROTRON (#78015) üzenetére


Erunosta
tag

Hülyeséget írtam. Kingston HyperX (SH103S3120G), nem tudom miért HyniX jutott eszembe. :F

Ahhoz képest, hogy anno mindenfélét mondtak SSD-re, hogy mennyire limitált ideig bírja majd most 46k óra 44k/42k GB írás/olvasás utánt után is még minden progi 76%-osnak írja, sztem még bő 5 évet kibír ez még. :)

Nem szeretnék haznált adatárolót venni. Ha a két említettemmel nincs gond akkor azok közül választok egyet. Remélem van valakinek tapasztalata róluk. Seagate Barracuda felé húz a szívem, mindig Seagate HDD-m volt.

(#78018) PROTRON válasza pluto1969 (#78016) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát a kollega arra céloz hogy 20k-ért olyan Sata SSD-t lehet kapni, ami ugyan az elején úgy tűnik hogy nem volt rossz befektetés, de sokszor belassulhat akár HDD tempó alá és csak az asztal kaparászás marad az idegőrlés közben. :D
Nem vicc, egy gyengébb SSD simán tud lassabb lenni mint egy jobb HDD.

Ha mindenképp új kell, akkor inkább a 30k körüli MX500.
De ha nem gond a "lassúság", akkor még lehet a WD green is.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78019) pluto1969 válasza PROTRON (#78018) üzenetére


pluto1969
tag

Hát hogyne tudna lassabb lenni. Az olcsó ssd-k (mert van jó pár azokból is nekem) képes 50-60 mb/s beesni a másolás, ha elfogy az SLC cache. A Seagate Firecuda Hdd-m táltosparipa hozzájuk képest. Mostanában tárolásra inkább Nvme veszek egy külső házban, és ha elfogy a cache, akkor is 3xszor gyorsabb a másolás a sata verzióktól, és nem drágábbak már.

[ Szerkesztve ]

(#78020) Erunosta válasza pluto1969 (#78016) üzenetére


Erunosta
tag

Másodlagos SSD-nek, játékok betöltése, adattárolás, szerintem nem akkora hátrány a QLC és így is nagy ugrás lesz a HDD-hez képest. Vagy tévedek ezügyben? Rég nem foglalkoztam SSD-kkel, anno 10 éve nem volt kérdés HDD vagy SSD.

(#78021) Erunosta válasza PROTRON (#78018) üzenetére


Erunosta
tag

Ez most komoly? :Y Nagyon le vagyok maradva akkor. Ahogy írtam anno nem volt kérdés SSD vagy HDD.
Nem fogok 30k-t költeni egy emergency megoldásra, perpill vmit kell vennem mert lehet gond lesz a HDD-vel. Ugyan tesztek és egyebek nem mutatnak hibát, néha úgy viselkedik mint egy CD-ROM, hangosan felpörög, klikkelő hangot ad, gép megakad, mintha akkor ébredne fel (power managementben minden alvó hibernált állapot ki van kapcsolva), elég idegesítő.

(#78022) ricsip válasza Erunosta (#78021) üzenetére


ricsip
addikt

Sata tápkábel v. adatkábel esetleg kontakthibás? Vagy a táp oldalán hiba?

-

(#78023) Erunosta válasza ricsip (#78022) üzenetére


Erunosta
tag

Annyi plusz infóm van, hogy a probléma gyakrabban jelentkezik hideg indítás után. Gép bekapcsolása után még fél óráig gyakrabban tapasztalom mint pl pár óra múlva.
Tápom egy FSP RAIDER II 550W, ezt kb 1-2 éve cseréltem. Kábelek csatlakozását megnéztem, hátha vmielyik kimozdult.

(#78024) pilu85 válasza PROTRON (#78015) üzenetére


pilu85
őstag

Én is ilyen szerver ssdket vetrem 20-25 ezerért. 10-20 tera írással meg 770 és 1023 nap működéssel. Asszem 3840tera a tbw-jük. Kiválóak ennyiért.

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#78025) Erunosta válasza pluto1969 (#78019) üzenetére


Erunosta
tag

Atyavilág. Most olvasgattam utánna, hát még az én időmben QLC nem is volt. :DDD Az én 10+ éves SSD-m amint látom MLC-s. Mikor fogyhat el SLC cache? Úgy értem én nem fogok nagy fájlokat mozgatni, játékok alatt is elfogyhat? Már értem miért kerül annyiba mint egy jobb HDD. :W
Úgy látom jobban utánna kell járnom ezeknek.

(#78026) Varoz


Varoz
őstag

Szevasztok!
Olvasgatom, hogy Samsung szerver SSD, valaki nem linkeli privátban, hogy melyikről van szó? Mert én nem találtam a hardverapron. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#78027) ANOka válasza Varoz (#78026) üzenetére


ANOka
őstag

Megtettem...

(#78028) PROTRON válasza pilu85 (#78024) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja, gondoltam hátha sikerül rábeszélni egy kevésbé használt példányra, de már a használt szó olvasásán falramászott, nem hogy azon belül még keresgélni hányat írtak rá...csak újat szeretne, de olyan olcsón mint fél éve voltak...

#78026 Varoz
Én is tegnap angolul írtam be hogy "server", fel kellett túrnom egészen az adott részlegig hogy megtaláljam hogy "szerver". :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78029) TmsBlgh


TmsBlgh
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP Pavilion gepben kellene kicserelnem egy 128 GB-os SSD-t egy 512-esre, elotte pedig a teljes rendszert klonozni. A gyari SSD az ilyen: https://www.ebay.com/itm/364098746463

Ezt a ket eszkozt neztem ki:
SSD - 512GB Silicon Power A55 M.2 SSD meghajtó (SP512GBSS3A55M28)
Stick a klonozashoz - Orico M.2 NVMe külső SSD ház ezüst-fehér (PWM2-G2-WH)

Tudnatok segiteni, hogy ez megfelelo-e? Vagy mire kellene figyelnem?

Elore is koszonom!

(#78030) TmsBlgh válasza TmsBlgh (#78029) üzenetére


TmsBlgh
csendes tag

(#78031) molnarpeter válasza TmsBlgh (#78029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs ismerős akinek az asztali gépét tudnád használni arra a fél órára? :)

(#78032) Armagedown válasza TmsBlgh (#78029) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha csak erre az egy alkalomra kell, akkor felesleges ezért egy külső házat venni.
Megoldható a klónozás úgy is, hogy képfájlba mented, pl. Macrium Reflect segítségével, mondjuk egy külső merevlemezre, majd csere után visszaállítod a lemezképet az újra.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#78033) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok,

Segitseget szerenek kerni SSD vasarlasban.

2 tb-os SSD-t szerenek, 2.5" kivitelben. Leginkabb jateknak lenne hasznalva.
Alaplap: Gigabyte GA-H170-D3HP, de majd kesobb cserelve lesz.
Garanciabol eleg 3 ev is.
Atlagos felhasznalas, de leginkabb jatekoknak lenne hasznalva.
Csak uj johet szoba.
Ahol vennem, az alabbi tipusokat lehet kapni a topik ajanlobol:
Crucial MX500
Silicon Power Ace A55
PNY CS900
WD Green SATA

Ezek kozul a WD Green a legdragabb, a PNY a legolcsobb. A tobbi valahol kozottuk van. :)
Melyiket ajanlanatok kozuluk?
Koszonom szepen a segitseget.
Udv,
Peter

[ Szerkesztve ]

(#78034) kefe13 válasza pete_21 (#78033) üzenetére


kefe13
tag

Crucial MX500

(#78035) pete_21 válasza kefe13 (#78034) üzenetére


pete_21
addikt

Koszonom a valaszt!
Meg egy kerdesem lenne. 2.5"-es SSD-t tervezek venni, ugyanis az alaplapban nincs tobb M2-nek hely. Jatekoknal lenne erezheto kulonbseg egy 2.5" Sata, illetve egy M2 kozott?
Koszonom a segitseget.

(#78036) molnarpeter válasza pete_21 (#78035) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagyobb M2 nem játszik a mostani helyett?

(#78037) pete_21 válasza molnarpeter (#78036) üzenetére


pete_21
addikt

Nem szeretnek ujra telepiteni, ha anelkul meg tudom uszni. :)
Ha nincs erezheto kulonbseg, nekem a 2.5"-es megfelel. :)
Mit gondolsz, van kulonbseg?

(#78038) varmi2 válasza pete_21 (#78035) üzenetére


varmi2
nagyúr

Játék FPS -re nincs hatással az SSD. A betoltesi időre van hatással. De sata ssd és nvme ssd között észrevétlen pár tizedik másodperc.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78039) pete_21 válasza varmi2 (#78038) üzenetére


pete_21
addikt

Koszonom a valaszt! Akkor az egyszeruseg kedveert hagyom a mostani M2-t es veszek egy 2.5"-est.
A betoltesi ido nem zavar, azt a par plusz masodpercet ki tudom varni. :)
Koszonom mindenkinek a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#78041) bindike01


bindike01
aktív tag

Sziasztok!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 25000Ft.
2. Mekkora SSD-re van szükség? Min. 512 gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? M.2 MVME
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos felhasználás, néha játszom, esetleg ritkán videót vágok. De úgy átlagos felhasználás lenne kevés játékkal.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Csak új!

Sziasztok jelenleg egy KC3000 1 tb pörög a rendszer alatt, viszont szeretném kiváltani az 1 tb HDD t egy ugyancsak 1 tb M.2 ssd vel. Szerintem ez lehet sima m.2 is nem muszáj MVME, igazából képek filmek tárolására lenne, esetleg ha elfogy a hely a KC3000 en akkor oda is raknék némi játékot. 2.5 SSD is szóba jöhet. Az alaplapon még van egy M.2 hely elvileg a videókártya felett. Szóval tudnátok ajánlani M.2 1 tb és 2.5 1 tb ssdt ? Szeretném beszerezni minél előbb mielőtt aranyáron mennek majd. :R :R Nagyon szépen köszönöm előre is!!!!

Kinéztem egyet esetleg ez? Vagy valami más? [link]
Ja és csak 10 genes procim van szóval pci ex 3.0 van :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#78042) PROTRON válasza bindike01 (#78041) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért nézz utána az alaplap manuáléjában, hogy 10. genes proci esetén egyáltalán kap-e "tápot" az a második M.2 slot, vagy lehet eleve csak 1 db aktív, láttam már karón varjút.

Ha tényleg aktív a második M.2 slot, akkor is inkább Samsung 980 (sima) 1 TB-t vennék, esetleg ki lehetne próbálni a WD Blue SN580-at, ami a nagy múltú blue széria legújabb verziója így kevés róla a tapasztalat, szívesen vesszük ha a társtotyikba párhónap - 1 év elteltével megírod a tapasztalatokat.

M.2 SATA-kat nem nagyon szoktunk ajánlani, csak akkor ha maga a slot nem tudja az NVME-t, nem lehet vele spórolni.

A 2,5" SATA csatis SATA terén meg Crucial MX500, WD RED, Samsung 870 EVO, amelyikből olcsóbban tudsz szerezni...nem biztos hogy lesz 25-ért még...másznak felfele mint a hegymászók.
Van kevéske esély rá hogy január első 2 hetében megpróbálnak megszabadulni a beragadt készletektől, de nem mindig hoz ez árcsökkenést...

Esetleg még használt piacon van 1-2 hirdető használt, de jó állapotú, szerverekbe szánt Enterprise SSD-kkel, 30k- környékén már 2TB-ot...pl Samsung PM883

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78043) bindike01 válasza PROTRON (#78042) üzenetére


bindike01
aktív tag

:R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#78044) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Laptoba szeretnék egy 2.5 es 1TB köüli SSD t OP rendszer alá.
20E körül szeretném megúszni.
Samsung és WD amiben gondolkozok, van jelenleg ajánlott ebben a méretben ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78045) varmi2 válasza DonThomasino (#78044) üzenetére


varmi2
nagyúr

Crucial MX 500

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78046) DonThomasino válasza varmi2 (#78045) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jobb mint a WD vagy a Samu ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78047) varmi2


varmi2
nagyúr

Wd-nél jobb samuval egy szinten van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78048) DonThomasino válasza varmi2 (#78047) üzenetére


DonThomasino
veterán

Köszi.
A 870 EVO mennyire ajánlott széria.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78049) pluto1969 válasza DonThomasino (#78044) üzenetére


pluto1969
tag

Mindkettő jó, de tegyél még hozzá, mert már majd 30 000 felment az áruk. (szállítással)

[ Szerkesztve ]

(#78050) pluto1969 válasza varmi2 (#78047) üzenetére


pluto1969
tag

Hogy lehet egy szinten a samuval, amikor Crucial MX500 1TB 360 TBW, a samsung 870 evo 600 TBW Tudom hogy marketing, de a majd dupla garancia az írástűrésre kicsit jobbnak láttatja a Samsung-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.