Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48151) Márton válasza Frawly (#48150) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48152) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Lassan laptop vásárlás előtt állok, viszont addig mire ara összegyűjtöm a pénzt ,a régit kicsit életre kellene kelteni.

Egy régi (6-7) éves Lenovo G580-ről lenne szó. (i3-2328M)

Szerintetek érdemes lenne költeni még rá? Max 15ezer Ft körüli összegre gondoltam, egy 120Gb-os SSD+beépítőkeret.

Milyen SSD ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#48153) Raymond válasza csanady97 (#48152) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenkeppen megeri az SSD bele, lehet nem fogsz sietni az upgrade-el azutan hogy beleraktad :) A 15e keretbe pont nem fer bele a 240-256GB kategoriabol semmi ajanlhato, a 120-128GB-osokhoz viszont ez a felso hatar, ennel olcsobban jossz ki mondjuk egy Adata SU800-al.

Annyit meg hozza hogy inkabb az SSD-t tedd be a mostani HDD helyere es a HDD-t a keretbe ha meg akarod tartani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48154) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!

Játékok futtatására keresek 500 GB SATA3-as SSD-t 30000 HUF körűl. SAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3 2.5" MZ-76E500B/EU megfelelő lenne erre a célra? Jelenleg ez a lap lenne alatta.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#48155) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Melyiket ajánlanátok a kettő közül: Samsung 860 EVO 250GB, vagy Crucial MX500 250GB? 2.5-ös verzió mindkettő. Előre is köszönöm.

(#48156) Executioner válasza BK87 (#48155) üzenetére


Executioner
tag

Szia!

Amelyik olcsóbb és vagy több garancia van rá. Egyikkel sem lősz mellé!

Exec

(#48157) Emperor_ válasza BK87 (#48155) üzenetére


Emperor_
addikt

Milyen felhasználásra?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48158) Emperor_ válasza Qtya72 (#48154) üzenetére


Emperor_
addikt

Jó választás. Szürke csatira kösd!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48159) Qtya72 válasza Emperor_ (#48158) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Köszönöm!
Még 1 kérdés, ugyan ez az SSD van op rendszernek, csak a 256-os, azt is a szürke csatira tegyem? Sajnos reggel érek haza, így nem tudom megnézni jelenleg azon van-e?

(#48160) Marci112233 válasza Qtya72 (#48159) üzenetére


Marci112233
őstag

Azért írta a szürke csatlakozót mert a SATA3 szabvány az az a 6GB/s amit az SSD kihasznál a legjobban. Megy az SATA2-vel is de az csak 3Gb/s így lassabban és kisebb teljesítményen megy az SSD.
Bár én a mostani 840-esemet használtam ebben is és abban is, és sok különbséget nem látok átlag felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#48161) Qtya72 válasza Marci112233 (#48160) üzenetére


Qtya72
aktív tag

Értem. Köszönöm!

(#48162) jattila48


jattila48
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy Samsung 850 pro 512 GB-os SSD-t. Szeretném használni a beépített AES256 titkosítást rajta. Hogyan kell? Telepítéskor már be kell állítani valamit, vagy lehet utólag is? Olyanra gondolok, hogy már a boot megkezdéséhez is jelszót kérjen. Megoldható ez?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#48163) BK87 válasza Emperor_ (#48157) üzenetére


BK87
senior tag

Általános használatra, net, játék, stb. Jelenleg SATA 2-vel használnám, később tervezek gépet fejleszteni, akkor meg ugye SATA 3-al.

(#48164) Emperor_ válasza BK87 (#48163) üzenetére


Emperor_
addikt

Mindkettő új modell, tapasztalat még sok nincsen egyikkel sem. De eddig nem jelzett velük senki hibát, aki vett.
Mindkettő jó választás erre a célra, EVO-ra 5 év gari van az MX-re meg 3.
Ez alapján tudsz dönteni.

(#48162) jattila48
Ez itt off, a társtopicban tudsz kérdezni. Elérhetősége a fejlécben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48165) Frawly válasza jattila48 (#48162) üzenetére


Frawly
veterán

Itt válaszolok, mivel úgy néz ki nem találtad végül meg a Flash SSD topikot.

Titkosítani úgy kell, hogy belépsz a BIOS-ba, és ott kell beállítani ATA jelszót. Általában Security résznél, nem BIOS jelszó, hanem Hard Disk Password vagy hasonló a neve. BIOS-tól függ, hogy hány jelszót kell megadni. Az ún. User password-öt (ezzel lehet hozzáférni a meghajtó tartalmához) mindenképp meg kell adni, egyes BIOS-okban meg lehet adni a Master password-öt (ez utóbbi arra jó, hogy ezzel lehet leszedni a meghajtóról a jelszót, ha nem akarsz többé jelszavas titkosítást), más BIOS-ok viszont maguk generálják a Master passwordot a gép gyári száma alapján.

Mikor állítod be a jelszavakat, nagyon figyelj, hogy ne gépeld el, és biztosan emlékezzél rá később. Ha elszúrod vagy elfelejted a jelszót, kizárod magad az SSD-ből, és nem lehet róla többé leoldani a jelszót, ki kell dobni, mert nem garanciális eset és a gyártó sem tudja kinullázni az SSD-t, meg az NSA sem. Tehát veszélyes művelet, nagy odafigyelést igényel, nem lehet fél vállról venni! Ha elrontod, dobhatod ki az egész meghajtót, nincs trükközés, beépített hátsó kapu, elektronikai mókolás, hogy újra használni tudjad! Ez azért van, mert ez a fajta jelszavazás nem csak az adataid titkosítja, hanem ellopás esetén (ha pl. laptoppal együtt ellopják), használhatatlanná teszi az SSD-t, nem tudják használni meg túladni rajta.

Jelszót beállítani lehet máshogy is. Úgy emlékszek, hogy a Samsung Magicianban is le lehet jelszavazni, meg Linuxot bebootolva a hdparm nevű paranccsal. De ezeket azért nem érdemes használni, mert egyes BIOS-ok spéci karakterkódolást használhatnak a jelszóhoz, és ha ez nem stimmel azzal, amit szoftveresen adtál meg, akkor mikor bootol a gép, hiába írod be a jó jelszót, nem fogja elfogadni!!! Tehát a BIOS-ban kell csinálni, akkor lesz tuti jó.

(#48166) adika4444 válasza Emperor_ (#48149) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Miért inkább ez mint a SU800? Vagy másként nézve, mi köztük a különbség?
(#48150)Frawly:
Köszi a részletes választ:)

üdv, adika4444

(#48167) jattila48 válasza adika4444 (#48166) üzenetére


jattila48
aktív tag

Köszönöm a válaszodat! Ezt a bios jelszót installálás után is be lehet állítani, vagy eleve így kell installálni? Megtaláltam a biosban ezt a lehetőséget (user és admin jelszó is beállítható), de csak 5 karakteres jelszót enged meg. Ez ilyen szokott lenni? Később, ha másik gépben akarom használni az SSD-t, feloldható ez a titkosítás? A biosnak kommunikálni kell tudni az SSD-vel. Ez szabványos módon történik, vagy bios és SSD függő?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#48168) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Sziasztok,
szeretnék venni egy ssd-t amit külső meghajtóként használnék, főként videó vágáshoz, PC-n és MAC-en egyaránt.
Azaz
500GB
USB3.0
és minderre 60-70 ezer forintom van.

Van megoldás erre?
Sebességnél mire figyeljek? érdemes beruházni valami erősebb 970 samsungra vagy ilyesmi?

(#48169) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!
Kingston A400/480gb megfelelő lenne játékra?A 200gb-s Steam mappám menne rá.

(#48170) Raymond válasza Milka 78 (#48169) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, eleg lesz boven.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48171) Milka 78 válasza Raymond (#48170) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#48172) Armagedown


Armagedown
őstag

Az emag Romániában Teclast ssdket is árul elég jó áron, 10ezer forint alatt volna forintban.
Érdemes ilyet venni átlag felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#48173) jattila48


jattila48
aktív tag

Most olvastam, hogy a 860 pro-ra kétszer akkora az írási garancia mint a 850 pro-ra, ellenben fele annyi garancia időt vállalnak. Itt némi ellentmondást látok, vagy csak valami marketing humbugról van szó? Más a 860 technológiája mint a 850-é (tudom, hogy 32 vs. 64 rétegű a v-nand) ami miatt a 860 kétszer annyi írást elvisel? Akkor miért nem adnak rá 20 év garit? Szerintem az lehet, hogy a gariztatott darabok általában meg sem közelítették a maximális TBW-t, hanem más miatt mentek tönkre idő előtt, így jobban "megéri" a garancia időt csökkenteni, cserébe viszont növelik a max. TBW-t. Nesze semmi, fogd meg jól! Könnyen lehet, hogy TBW tekintetében valójában nincs különbség a két modell között. Szerintetek?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#48174) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok! Segítséget kérnék ssd vásárláshoz.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
250GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop, HP 2570P. sata3.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
nem találom.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?
3 bőven elég.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
általános.

Köszönöm.

(#48175) Márton válasza doddencs (#48174) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem Kingston uv500 240gb 18-ért.
520/500 a sebessége, 5 év gar, rosszakat nem olvastam róla.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48176) Frawly válasza jattila48 (#48173) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, jól látod az elveket. A gyakorlatban nem okoz gondot, mert mindkettő elég prémium meghajtó, világ vége +1 napig bírják ésszerű használattal. Ezt leszámítva pont úgy van, ahogy írod, az SSD-k végét nem a sok írás szokta jelenteni, mert a legtöbb ember soha nem éri el rajtuk a TBW limitet, meg ha nagy ritkán el is érik, a meghajtók általában a meghirdetett TBW többszörösét bírják. A gyártó nem azért ír TWB-t, mert csak annyit bír a meghajtó, hanem a garanciát limitálják annyira. Így pedig jobban megéri nekik a TBW limitet emelni, mint a jótállási időt.

Ami miatt még nem annyira számít az 5 vs. 10 év jótállás, az az, hogy 5 év alatt egy SSD úgyis el fog avulni, ha más nem, méretben lesz kicsi, ennyi év múlva 2–4× akkora tárterületű SSD-t lehet majd kapni ugyanazért a pénzért, vagy ugyanakkora méretben full speed NVMe-t a SATA3 helyett, stb.. Nem éri meg vele 100 évre előre tervezni. Így a legtöbb ember inkább lecseréli valami jobb, nagyobb, újabb modellre, sokkal hamarabb, mint hogy elérné az SSD az élettartamának a végét.

Az SSD-k mára a belépő kategóriában is tartósabbak szerintem, mint a HDD-k, nem hogy az ilyen felső kategóriás Pro termékvonalak.

(#48177) Prowler


Prowler
senior tag

Ne haragudjatok az offért, olvasom a teszt eredményeket az összefoglalóból és mindenki csak Win7 x64-et használ. Ennyivel jobb lenne mint a 8.1/10? Mi a titok? :B

Veremivadék Undorkutya

(#48178) Frawly válasza Prowler (#48177) üzenetére


Frawly
veterán

Az a titok, hogy az összefoglaló meg a PH-s SSD-s cikkek nagyja a legtöbb helyen még a sok évvel ezelőtti állapotokat tükrözi (2009-től kora 2012-ig), amikor még a Win8 sem jött ki (2012. október 26.), nem hogy a Win10. Semmivel nem jobb, akkoriban még csak Win7 volt a legújabb, az SSD-k ekkor jelentek meg, így mindenki ezzel tesztelt (annak ellenére, hogy 2012-ben elérhető volt tesztelésre a Win8 bétája). Elég baj, hogy a legtöbb írás elavult emiatt, sok ember meg ezeket találja meg, nem olvassák el a dátumot, és emiatt félreinformálódnak.

A Win7 pl. kapásból szopó lehet NVMe SSD-kkel, kimókolható, hogy menjen, de pl. Win10 ebből a szempontból előnyösebb, natívan támogatja. A Win7 amúgy sem javasolt, másfél év múlva lejár a támogatása, aztán az XP sorsára jut. Felelőtlenség a váltást elhúzni a legutolsó percig.

[ Szerkesztve ]

(#48179) Prowler válasza Frawly (#48178) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm szépen, én is ilyesmire gondoltam, de telefonon nem tudtam utánajárni, hogy mikoriak a táblázatban szereplő adatok. A Win7 nagyon frankó rendszer de lassan tényleg XP szintű lesz. Én 8.1 Prot használok, a 10et nem szerettem, holnap hozza meg a posta a Samsung 860 Evo mSATA SSD-met, remélhetőleg fogja tudni kezelni az oprendszer minden dráma nélkül.

Veremivadék Undorkutya

(#48180) Raymond válasza Prowler (#48179) üzenetére


Raymond
félisten

"remélhetőleg fogja tudni kezelni az oprendszer minden dráma nélkül."

Fogja, oszinten szolva mar a W7 is alapbol jol kezelne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48181) Emperor_ válasza adika4444 (#48166) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SP920 MLC.s, garija írási limit mentes.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48182) Emperor_ válasza matyiGo (#48168) üzenetére


Emperor_
addikt

Inkább külső ssd.t keress, amin megy a TRIM. Samsung-ot ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48183) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Ugyan nem a milyen a kérdés, hanem, ha Samsung 850 EVO SSD-t SATA2 portra kötök, azt észreveszem sebességben? Vagy inkább a WD Black HDD-t kössem rá, mert annak mindegy? Van két SSD-m meg 3 HDD-m, viszont csak 2 SATA3 portom, azért kérdezem.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48184) Emperor_ válasza Dark Archon (#48183) üzenetére


Emperor_
addikt

Használat közben nem észrevehető a különbség. Amennyiben operációs rendszer és programok futnak az SSD.ről.

Ha viszont most épül a gép, akkor az SSD kerüljön a legelső sata portra!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48185) doddencs válasza Márton (#48175) üzenetére


doddencs
senior tag

És hasonló paraméterek mellett (Lenovo laptop, de SATA 3 szintén) 120 gigásból mi a bestbuy? Vagy nem éri meg?

(#48186) Márton válasza doddencs (#48185) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem 120gb-ból is uv500, de nem vagyok nagy guru

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48187) Dark Archon válasza Emperor_ (#48184) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi. Az SSD van az első porton, de nem most épül. Csak vettem a 250Gb-s SSD mellé egy 500-ast és gondolkozom, hogy használjam a régi SSD-t vagy adjam el.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48188) Emperor_ válasza Dark Archon (#48187) üzenetére


Emperor_
addikt

operációs rendszer a 250-esre. 500-as progiknak.
Akkor van csak értelme az 500-ast sata3-as portra tenni, ha sokat másolgatsz 250-esről az 500-asra.
De gyanítom ez nem túl gyakori.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48189) Emperor_ válasza doddencs (#48185) üzenetére


Emperor_
addikt

Általános célra Adata SU800.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48190) Frawly válasza Dark Archon (#48183) üzenetére


Frawly
veterán

Ezen nincs mit elemezgetni, annyira egyértelmű, a két SSD menjen a két SATA3 portra. A HDD-knek elég a SATA2 is. Bár ha nem másolsz nagy fájlokat nem érzed lassabbnak az SSD-t SATA2 porton sem, de nehogy már a lassú HDD vegye el előle a SATA3 portot.

(#48191) Dark Archon válasza Emperor_ (#48188) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, valami ilyesmi jött ki nekem is :) Köszi!

Frawly: köszi neked is :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48192) jimmy74


jimmy74
őstag

erről
mi a véleményetek?
Nincs összefoglalóba se..
Elég jó áron van sztem.
:R
Z370-es giga laphoz vennèk vmit
Általános inkább jatekokra lenne használva

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#48193) Frawly válasza jimmy74 (#48192) üzenetére


Frawly
veterán

Vehető, nagy baját nem látok, igaz csak planár TLC-s, de íráslimit nélküli, játékok alá elég. De! 1-2 ezressel drágábban kapsz 240 gigás 3D TLC-s ajánlott modellt újonnan, 3 év garanciával. Ez meg hiába új és bontatlan, gari nélkül kapod, egy hónap múlva ha kifekszik, akkor buktad a pénzt. Annyival nem látom olcsóbbnak, hogy megérje a kockázatot, de ezt neked kell eldönteni. Másik oldalról az A400-nál lehet jobb vétel, meg legalább lesz ezzel az S55-tel is valakinek tapasztalata.

(#48194) jimmy74 válasza Frawly (#48193) üzenetére


jimmy74
őstag

Értem.
Igen általános célra kellene vagyis semmi videószerkesztès meg virtuális game.
Inkább játékokat pakolnák rá az OP rendszert beleértve.
Azt nem tudom eldönteni érdemes rárakni a játékokat hátha vmi plusz lenne játék alatt.
Jelenleg egy Samsung 128 GB os van a gépben de pl a WoT elfoglal 50 gigát rajta...
Ha nem muszáj akkor marad a többi inkább online játékok a hdd-n ha nem vennèk észre különbséget de vélhetően nem úgy hallottam..max a betöltés de ti ezt jobban tudjátok.
Akkor sztem egy 250gigás is megtenné ami ezeknek a céloknak megfelel.
Használt is érdekel gondolkoztam újra egy Samsungon mert megvagyok elégedve vele.
Egy teljesen új gep lesz összerakva ami valszeg egy z370es giga gaming k3 lap lesz egy i5 8600k val.

WoT:jimmbo

(#48195) Dark Archon válasza jimmy74 (#48194) üzenetére


Dark Archon
addikt

Játékokat bizony érdemes rápakolni, legalábbis multinál, mivel marhára nem mindegy, hogy ott vagy a "ready" előtt vagy már a meccs közepén kapcsolódsz be :) Fps-ben nyilván nem fog hozni semmit.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48196) Raymond válasza jimmy74 (#48194) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jatekokra kell ahogy eszrevetted ezek eleg nagyok. A 250GB-os kategorianal nem eppen a legjobb a GB/Ft arany, az 500GB-os kategoria kb 50%-al dragabb de dupla annyi a kapacitas. Ha megvan a keret akkor inkabb kezdj eleve egy 500GB meretuvel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48197) Frawly válasza jimmy74 (#48194) üzenetére


Frawly
veterán

Erre a célra szerintem megfelel, ha nem zavar, hogy nincs rá gari. De szerintem is mindenképp a 480-512 gigás SSD-kre menjél rá. A 240 gigással is úgy fogsz járni, mint anno a 128 GB-ossal, hogy rámegy 3-4 játék, aztán kifújt, majd vehetsz még egyszer egy harmadik SSD-t is. A 480+ gigás kategória jobban megéri ár/tárterület-arányban és időtállóbb, nem kell olyan hamar lecserélned. A játékok ilyen műfaj lett, manapság már teljesen szokásos, hogy egyik-másik 50-100 GB-ot elfoglal. A Kingston A400 480 gigás kb. 26k, ami ugyan 9 ezerrel több, mint ez a használt SSD, de dupla akkora tárterületet kínál és van rá 3 év gari.

(#48198) jimmy74


jimmy74
őstag

Az lesz igen egy 500gigás igazatok van :)
Már csak a márka esetleg használtan jó áron..

WoT:jimmbo

(#48199) tybke98


tybke98
csendes tag

Sziasztok!

2 napja olvasgatom a fórumot meg nézem az árakat.
Van egy Dell Inspiron 7577-es laptopom, most vettem, még be sincs üzemelve. Ebbe szeretnék venni egy SSD-t a rendszernek valamint a programoknak. Nincs nagy helyigényem szóval a 128 GB nekem elég lenne valószínűleg.
Ezt néztem ki:
Adata SU800 M.2 128GB
Jól választottam vagy nézzek inkább mást helyette? Megoszlottak a vélemények, hogy SU800 vagy KIngston UV500, de előbbi szimpatikusabb így arra esett a választásom.
Nem tudom, hogy a laptopba jó-e ez a méret. Nem találtam konkrét információkat. Azt olvastam hogy támogatja az nvme típust. De az melegszik azt írták, így nem akarok olyat venni. Külföldi oldalon mintha azt vettem volna ki a sorok közül, hogy támogatja a 2,5-est meg az m.2-t is, csak még pluszban tudja ezt az nvme-t. Tehát ha pluszban tudja akkor a régiek is megmaradtak gondolom.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#48200) Frawly válasza tybke98 (#48199) üzenetére


Frawly
veterán

A 7577 fogad 1 darab M.2-es meghajtót (ami lehet NVMe meg SATA is), meg egy darab 2,5 colos SATA meghajtót. Tőled függ, hogy milyen HDD van benne, meg akarod-e tartani, vagy az SSD lesz benne az egyetlen háttértár. Az M.2 SATA-nak az az értelme, hogy mellette megtarthatod benne a HDD-t is.

Az SU800 jó választás, de ez egy gamer laptop, ezért min. 240-256 gigásat vegyél belőle, kicsivel drágább, de kétszer annyi tárhelyed lesz. Az egy dolog, hogy elférsz a 128 gigáson is, de ha arra felmegy egy Win10, mellé már nem biztos, hogy fel fog férni egy nagyobb játék, azt meg futtathatod a lassabb HDD-ről.

Az UV500 csak annyiból jobb, hogy arra 5 év gari van, az SU800-ra meg csak 3 év, de ha ez neked nem fontos, akkor vehető az SU800 is, annak dupla vagy majdnem dupla akkora az íráslimitje, de ez sem hiszem, hogy sok embernél szempont lenne, mivel nem írnak rá annyit.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.