Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#28001) Soma01 válasza konci79 (#28000) üzenetére


Soma01
veterán

Sok mindentől függ. Mennyi memória van a gépben, mire használod, mennyi programot indítasz egymás után, vagy egyszerre, mekkora programok ezek, mekkora fájlokkal dolgozol? Mert pl. könyveléshez vagy Word, Excel használatához, netezéshez nem olyan fontos. De a netezés már azért határeset, de függ a net kapcsolat sebességétől is... Te döntsd el. Amúgy a programok kb. úgy indulnak el már legelőször is, mintha most léptél volna ki belőlük és utána meg nagyon hamar újra elindítod őket.

(#28002) Stirlitz válasza ToniSoprano (#27990) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Elvégeztem én is egy ilyen tesztet egy ubuntu iso file-al. Amit említesz, hogy egy idő után a sebesség lassul, tapasztaltam én is. HDD és SSD egyaránt lassult. Csak az SSD sokkal gyorsabb volt. Konkrétan az SSD 85MB/sec tempóra lassult illetve "állt be", a HDD pedig 55MB/sec értéken állandósult. SATA2-es lap amivel mértem. Ez egy 996MB-os iso file. Ha nagyobbat választottam volna, pl egy DVD iso-t, még nagyobb lenne az SSD előnye. Nem értem mi itt a gond? Egyértelműen gyorsabb minden helyzetben. :) Mégvalami, a HDD töredezettség mentesített volt. Bár az igaz, hogy nem teljesen üres, valószínűleg a lemez eleje felé jobbat is tudott volna. (A végén pedig még ennél is rosszabbat.) De nem hiszem, hogy gyorsabb tudott volna lenni a kis Kingston V300-nál. A HDD WD Blue EZEX 1TB volt. Persze abban igazad van, hogy a marketing rízsa ott van.

[ Szerkesztve ]

(#28003) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Megjött az 520-asom. X220-ba szeretném. leveszem róla a fekete keretet és raknám vissza a csavarokat, de túl hosszúak nem fogják vissza a fém tetejét...

Ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#28004) coleen


coleen
aktív tag

Sziaszok,

Van egy másfél éve vásárolt Kingston HyperX 3K SSD-m. Tökéletesen működik, rendszermeghajtónak használom, Win8 alatt. Továbbá alkalmanként Excel és Photoshop még amiket használok SSD-ről, a géminget viszont HDD-ről futtatom. Jelenleg egy i5-3570 + H77 lap képezi a rendszer alapját.

Ezt tervezem lecserélni egy i7-4790 + Z97 konfigra.
Kérdés, hogy éreznék-e releváns sebesség emelkedést, ha a HyperX 3K-t lecserélném egy Samu 850 PRO-ra?

Köszönöm előre is,
Coleen

(#28005) Kube válasza coleen (#28004) üzenetére


Kube
senior tag

Ha lesz is érezhető sebességnövekedés, akkor nem az EVO 850 miatt lesz.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#28006) coleen válasza Kube (#28005) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi. És esetleg rendszer SSD csere helyett érdemes lenne vennem pl. egy 240 GB-os Kinsgton V300-at a játékokat arról tolni?

(#28007) Kube válasza coleen (#28006) üzenetére


Kube
senior tag

Megpróbálok kielégítően válaszolni, csak hogy neked is megérje, de rákérdezhetsz más topicokban is.

- Arról az i5-ről felesleges az új haswellre váltani, annyival nem ad többet, i7 jelző felesleges, ha csak ténylegesen nem tudod kihasználni. Amivel újat kapnál az talán az IGP-ben keresendő, de mivel gondolom dedikált videokártyád van, ezért ez is felesleges lenne. Valamint az új proci kicsit kevesebbett fogyasztana elméletileg ha i5 lenne, i7-nek most nem nézek utána ha nem gond. Szerintem a mostani processzorod kihajt minden kártyát. A váltással én mindenképpen várnék, ha gondok vannak a mostani rendszerrel, akkor vagy ramot vennék ha nincs benne 8GB, vagy egy erősebb videokártyát.

- V300 ha minden igaz lassabb lesz mint a 3K-d. Ha a töltési időn szeretnél faragni és nem elég a 120GB SSD a játékok miatt, akkor én a helyedben napolnám a rendszerváltást, és inkább beruháznék egy normális 240GB SSD-re. Azon már elférnek a játékaid szerintem bőven. Annyival úgy se játszik az ember folyamatosan, hogy beteljen.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#28008) coleen válasza Kube (#28007) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi a válaszokat.
Az Ivy i5 -> Haswell i7 váltást csak azért csinálnám, mert most még árában el tudom adni az Ivy-t, később nagyobb lenne az árkülönbség pl. egy 2015 végén/2016-ban megjelenő i5/i7-re váltás esetén.

VGA-ból egy ASUS Strix 970 GTX-em van jelenleg. Ezt majd tervezem 980 GTX 8GB-ra váltani amikor megjelenik.
RAM-ból most 10 GB (2x4 + 2x1 GB) 1333-asom van, ezt tervezem 2x8 GB 1866-os cserélni.

Ha ezzel meglennék, akkor sztem még 2 évig rendbe lenne a konfigom és addig nem kellene rá költeni.

[ Szerkesztve ]

(#28009) Kube válasza coleen (#28008) üzenetére


Kube
senior tag

Hát én egy ilyen konfiggal jó pár évig ellenék :DDD

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#28010) coleen válasza Kube (#28009) üzenetére


coleen
aktív tag

Mármint a mostanimmal vagy amire tervezek upgradelni? :)

(#28011) Kube válasza coleen (#28010) üzenetére


Kube
senior tag

főleg az újjal, de a mostaniddal is ellennék egy darabig hidd el :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#28012) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Kérdésekre a válaszok:
1: Oprendszer, programokhoz lenne
2. Ne a legolcsóbb legyen, inkább megbízhatóbb, nem baj, ha drágább
3. 250 GB és 500 GB körüli érdekelne
4. Win 8.1, Win 10, Linux
5. Laptopba lesz (Dell M6800) MSATA csatlakozós helyre
6. Pontos márkáról passz, Aida csak Dell M6800-at ír az alaplap típusához

Előre is köszi mindenkinek.

(#28013) Dealer95 válasza coleen (#28008) üzenetére


Dealer95
őstag

Az Ivy i5 -> Haswell i7 váltást csak azért csinálnám, mert most még árában el tudom adni az Ivy-t, később nagyobb lenne az árkülönbség pl. egy 2015 végén/2016-ban megjelenő i5/i7-re váltás esetén.

De akkor nagyobb is lenne a teljesítménybeli különbség, mint egy mostani i7-re történő váltás esetén.

(#28014) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok:) Most olvasgatom az osszefoglalot, latom, hogy csak a crucial mx100 az ajanlott. Mi kulombseg van az mx100 es mx200 kozott? Ugyanis mi az utobbit rendeltuk :( [link]

(#28015) gbors válasza fojtviki (#28014) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem az MX200-zal nincs még releváns tapasztalat, azért nem ajánlott.
Viszont az MX100 sem teljesen problémamentes...

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#28016) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Asztali PC-be szeretnék SSD-ről továbblépni méretben. Most egy OCZ Vertex4 128 GB-ost használok megelégedéssel, de 200 GB felettire lenne szükségem. Win 8.1 és/majd Win10 menne róla illetve egy-két online game (WoT stb..). Továbbá az összes programot innen futtatnám, amit használok (Office, Itunes stb..)
Mit ajánlotok, nekem mind1 a márka megbízható legyen és legyen sok garija. Hagyományos SSD jó lesz nem kell M2 SSD.

köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#28017) fojtviki válasza gbors (#28015) üzenetére


fojtviki
senior tag

Milyen problemak vannak pontosan? Nekunk nincs sok elvarasunk, azert vettunk most masikat, mert raszoktunk a jatekokra, es hat a 128-as mostmar kicsit kicsi :D Egy sandisk ultra plus-t hasznalunk, teljesen elegedetten :DDD Soha nem csinalunk sebesseg teszteket stb. Egyszeruen csak mukodjon az eszkoz, ne menjen tonkre. Ennyi az elvaras, az nem erdekel, ha a windows 2 masodperccel kesobb indul el:)

(#28018) konci79 válasza Soma01 (#28001) üzenetére


konci79
őstag

Köszi a választ.
Első része a hsz-nak:adatlapomon ott a gép(ok,net nincs:50-es digi).
Második:leírtam,átlag felhasználás...Ha lenne extra leírtam volna.
Nem a sebesség a kérdés hanem az altatás része érdekelne,azt nem tudom számít-e valamit.😉

(#28019) ToniSoprano válasza fojtviki (#28017) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Miért nem veszel az ssd mellé egy merevlemezt, az lényeg hogy az oprendszer legyen az ssd-n az meg elfér a mostani ssd-n is? Bár notebookba nem tudom meg lehet-e oldani egyszerre a kettőt, ha asztali van hosszabb távon jóval olcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28020) fojtviki válasza ToniSoprano (#28019) üzenetére


fojtviki
senior tag

Van HDD-is. Az SSD-rol csak a programok es op rendszer mennek:) A jatekok sok helyet foglalnak, ezert dontottunk egy nagyobb SSD mellett :D A mostanibol pedig egy hordozhato cumo lesz:) Kapott egy inateck hazat!

[ Szerkesztve ]

(#28021) ToniSoprano válasza fojtviki (#28020) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Akkor még annyira sem értem az indokot.

(#28022) gbors válasza fojtviki (#28017) üzenetére


gbors
nagyúr

Van valami gond a firmware-rel, a tünet annyi, hogy egyszer csak nem látja a gép az SSD-t. Ha jól láttam, nem készült még hozzá fix. Kicsit X-aktás a dolog :F

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#28023) rup1u5 válasza gbors (#28022) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Végül is megvetted az Adata-t?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#28024) fojtviki válasza ToniSoprano (#28021) üzenetére


fojtviki
senior tag

Milyen indokot nem ertesz? Kerdeztem, hogy az mx200 miert nem ajanlott! Megkaptam a valaszt miert nem. Nagyobb azert lett veve, mert a jatekok is ssd-re vannak telepitve! Egyebkent meg biztos voltam benne, hogy venni fog az en "dragasagom", azert vett m.2-es alaplapot. De en ezen nem idegeskedem, ha akarja vegye meg!

(#28025) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Légyszi válaszoljatok, hogy milyen SSD-t vegyek, illetve ez a hír igaz, hogy érdemes kivárni? [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#28026) tom_tol válasza h1mpi (#28025) üzenetére


tom_tol
addikt

Ami neked megfelel. (személy szerint Samsung-t soha nem vennék, ezért majd megköveznek :D )

Jó lenne ha ezért kedvezőbb lenne az ár de én nem hiszek a csodákban.

(#28027) Dluinet válasza h1mpi (#28025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

intel 530 5 év garival

a második kérdésre: nem tudja senki, lehet 1,5 év vagy 4-5 év is mire megjelenik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28028) Dealer95 válasza h1mpi (#28025) üzenetére


Dealer95
őstag

Nem hinném, hogy érdemes várni 1-2 évet.
Mikor megjelennek, úgyis drágák lesznek.

Most is egy használt 1TB-os SSD 75ezer körül van (pl. nálam is), újonnan meg 100+ ugye a boltokban.

(#28029) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Köszi a választ!

Pont azért kérdeztem, hogy melyik legyen, mert nem vagyok otthon a témában és nem ismerem az egyes gyártók, egyes modelleit. Csak a mérrtrt tudom, hogy mekkorát szeretnék. Megnézem az ajánlott Intelt.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#28030) gbors válasza rup1u5 (#28023) üzenetére


gbors
nagyúr

Még nem, mert közben nekem is megakadt a szemem az olcsó MX100-on - aztán lehervadt a mosoly, amikor rátaláltam a FW bugra... Szóval A-Data, de nem tudom, hogy 610 legyen vagy 920. Meg most már abban sem vagyok biztos, hogy kell 256GB. Szörnyű nehéz döntés ez, amikor nem vagyok muszájban :DDD

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#28031) rup1u5 válasza gbors (#28030) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hasonló helyzetben vagyok én is. Június közepén szeretnék SSD-t és VGA-t venni. Addig olvasom a topikot hátha okosabb leszek. V300 - 27K, SP920 - 32K, MX100 - 30K, HyperX - 32K, EVO850 - 35K. Most, hogy írod felraktam az SP610-et is a listára. Egyelőre nem lettem okosabb. A 610 és a 920 között van valami egyéb különbség is a lassabb íráson kívül?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#28032) Dluinet válasza rup1u5 (#28031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mit akarsz írni, hogy annyira fontos a sebesség különbség?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28033) glaci válasza h1mpi (#28025) üzenetére


glaci
őstag

Szerintem amit abban a cikkben jósolnak drasztikus áresés, az nem fog megtörténni.
De ne legyen igazam!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#28034) lajtika


lajtika
aktív tag

Üdv mindenkinek. Egy pöttyet elakadtam ssd bővítéssel kapcsolatban. Egy Lenovo IdeaPad Y560 laptopba keresek SSD-t. A kérdésem hogy Mini PCI ExpressCard slot mi is pontosan? Elvileg kettő is van a gépben, de nem tudom milyen SSD-t lehet oda rakni. Ipon-on nézegettem az ssd-ket de ilyen elnevezést nem találtam. Egy 64 GB-s elég lenne. Előre is köszönöm. :R

(#28035) Soma01 válasza lajtika (#28034) üzenetére


Soma01
veterán

Oda nem raksz be ssd-t.

most nézem, hogy msata mehet bele...

[ Szerkesztve ]

(#28036) Soma01 válasza lajtika (#28034) üzenetére


Soma01
veterán

[link] és [link]
Itt le van írva, hogy melyik slot mit tud. De szerintem figyelni kell, a part number-re is.

[ Szerkesztve ]

(#28037) lajtika válasza Soma01 (#28036) üzenetére


lajtika
aktív tag

Köszi. Akkor ha jól értelmezem a mini PCI Express be nem, de az mSata foglalatba mehet az ssd. Külsőre teljesen egyformának tűnnek.

(#28038) Soma01 válasza lajtika (#28034) üzenetére


Soma01
veterán

49.73 x 31.5 x 3.26mm-es kell bele (ill. e köröli, 50x30 isjó...). pl: ADATA 64GB XPG SX300

(#28039) Soma01 válasza lajtika (#28037) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Ezen a képen elég jól látszik. A Wifi kábelét majd ügyesen el kell rendezni. (úgy látom, nem kell a prart number-t nézni, wifi kártyánál viszont kell)

+5000-et szerintem megér egy dupla akkora... [link]
(gyorsabb, tovább bírja, mivel valószínű, nem rakod majd úgy tele)

[ Szerkesztve ]

(#28040) lajtika válasza Soma01 (#28039) üzenetére


lajtika
aktív tag

Ok. köszönöm a segítséget. :R

(#28041) Kry-tech


Kry-tech
csendes tag

Sziasztok!

Egy Acer Aspire v17 nitro laptopba szeretnék SSD-t illeszteni. M.2 es csatlakozóval van szerelve amiről [itt] olvastam, hogy a SATA és PCIe szabványú is lehet valahogy úgy, hogy minden m.2 SATA -ban működik ha kettő bevágás van a csatlakozón és PCIe ben ha csak egy. De mi van akkor ha esetleg a gép alaplapja csak SATA -t támogatja ? Akkor felesleges bele a nagyobb sebességű SSD!

A kérdés az lenne, hogy az Acer Aspire v17 nitro -ba tehetek -e M.2 -es foglalatú PCIe -s szabványú SSD-t??

Egy [ilyen] csatlakozó van az alaplapra forrasztva (piros nyíllal jelöltem);

jelenleg egy "két bevágásos" m.2 SSD van benne de én úgy látom, hogy " 'M' Key SSD Edge Connector " van kiépítve, ahol csak egy bevágás van jobb oldalt és ha minden igaz akkor ennek PCIe x4 -t is kell kezelnie.

Nem szeretnék potyára venni egy ilyen SSD-t, ezért kérdezem, ti hogy gondoljátok? Mire kell még figyelni ezzel kapcsolatban? Ha beleteszem akkor lehet, hogy már a CPU lesz a szűk keresztmetszet (i74720HQ) és nem tudja kihajtani az 1,5 - 2 GB/sec tempót ? :R

[ Szerkesztve ]

(#28042) Fire/SOUL/CD válasza Kry-tech (#28041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

100%-ra nem tudok biztosra mondani neked okosságot, de 2 dolgot viszont biztosan
1. SATA bázisú 2280-as SSD-ket viszi
2. Samsung XP941 M.2 PCIE x4 meghajtóval nem ment, igaz, 512GB-os volt (lapos specifikációjánál gyakran kikötnek kapacitás korlátot, és ez ennél a laposnál 256GB, lehet, hogy csak ezért nem látta)

Ezen túl értelme sem sok van egy PCIE bázisú SSD-nek, mert rendszer szinten nem vennél észre a teljesítményben különbséget egy SATA bázisúhoz képest ill. nem is tudnál semmi más eszközt csatlakoztatni a laposra/laposba, ami egy PCIE (legyen az akár "csak" x2) meghajtó sebességét kiszolgálná.
Árban is nagy a difi, mert egy jó minőségű 2280-as PCIE x4 SSD, az legalább 2x-es, de némely típusnál akár 3x-os áron kapható a SATA bázisú társához képest.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#28043) adik


adik
őstag

Hello!
Van egy Thinkpad T400-am (p8600, 4GB ddr3, sztm csak sata II) és az a kérdésem, hogy a gyári, 160GB 7200rpm Hitachit érdemes-e lecserélnem egy Kingston SSDNow V300-ra? Gyorsabb lesz-e az alkalmazások betöltése, a win indítása? (A most mindenfelé akciós típusra gondolok 16.900 - 120GB)
Köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#28044) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Sziasztok!

Kérdésekre a válaszok:
1: Oprendszer, programozás, emulátor
2. Ne a legolcsóbb legyen, inkább megbízhatóbb, nem baj, ha drágább
3. 250 GB és 500 GB körüli érdekelne
4. Win 8.1, Win 10, Linux
5. Laptopba lesz (Dell M6800) MSATA csatlakozós helyre
6. Pontos márkáról passz, Aida csak Dell M6800-at ír az alaplap típusához

Előre is köszi a válaszokat.

(#28045) mekker


mekker
őstag

Most Aquán 22 ezer az Intel 530 és a 850 Evo is. Melyiket ajánlanátok jobban?
Valami átfogóbb teszt van, amiben mindkettő szerepel?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#28046) Kube válasza mekker (#28045) üzenetére


Kube
senior tag

+1 intel 530 az MLC miatt, de ennyi kábé :) igazából mindegy melyiket veszed szerintem.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#28047) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A két intel 530 között mi a különbség az áron kívül?

1

2

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#28048) mekker válasza h1mpi (#28047) üzenetére


mekker
őstag

Valszeg az egyik dobozos, sok tartozékkal, a másik meg csak egy bezacskózott (OEM) SSD minden csicsa nélkül.

@Kube
És sebességben van különbség? (Szekvenciális annyira nem érdekel, mivel csak SATA 2-es lapom van jelenleg.)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#28049) BMS


BMS
őstag

Hali

Szeretnék venni egy max 20.000Ft-os SSD-t és arra tenni majd a rendszert. Jelenleg egy 500gb-os vinyón van. Jelentős változás lenne,vagy nem számottevő?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#28050) Balathruin válasza BMS (#28049) üzenetére


Balathruin
veterán

Jelentős változás.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.