Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47251) Frawly válasza leslie23 (#47247) üzenetére


Frawly
veterán

Ez ilyen, minden boltban így van. A 860-ast optimalizált gyártástechnológiával gyártják, ezért olcsón kapja a bolt is, míg a 850-est a régi, magas áron vették, és azt nem tudják olcsóbban adni.

(#47250) hajraolaj1: nem hinném, hogy a 860-nal mellé lehetne fogni. Csak azért nincs még ajánlva, mert túl új, nincs vele tapasztalat, de meglepetés lenne, ha lenne vele akármi baj. Nem hiszem, hogy lesz. Samsungokkal soha nem is nagyon volt, a 840 EVO-val anno adódtak problémák, de azt is orvosolták firmware-rel. Viszont se a 840 Pro-nak, se a 830-as és 850-es szériának sem volt semmi problémája, a mai napig mennek. Ráadásul ott van az 5 év jótállás is arra az esetre, ha akármi lenne.

A teljesítményindex még a legutolsó dolog. Ami fontosabb, hogy a bootidőnek sokkal gyorsabbnak kell lennie, a legtöbb programnak pöccre kéne betöltődnie. Még böngészéskor is érezni SSD-vel, hogy a böngésző a cache-ből betöltve mennyivel gyorsabban rakja össze az oldalakat.

(#47252) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

SSD vásárlás lassan esedékes lenne ki szemeltem 2 db példányt csak nem tudok dönteni ezért szeretnék segítséget kérni hogy melyik lenne a jobb.
-Samsung 860 EVO 250GB SATA3 MZ-76E250B
-ADATA SU800 256GB SATA3 ASU800SS-256GT-C

Játékok lennének rajtuk ( Pubg, Wow legio, meg op rendszer.)

(#47253) Emperor_ válasza wassabi11 (#47252) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha kereted engedi, akkor 860 ;-).

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47254) wassabi11 válasza Emperor_ (#47253) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Miben jobb a 860 evo? Vagy miért éri az meg jobban?

(#47255) Emperor_ válasza wassabi11 (#47254) üzenetére


Emperor_
addikt

3 év (Adata SU800) helyett 5 év garival adják, tartósabb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47256) Cry0 válasza Emperor_ (#47246) üzenetére


Cry0
őstag

rendben értem.
esetleg ezek? ADATA Premier SP550 120GB vagy SanDisk X110 64GB :F

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#47257) jeni válasza Cry0 (#47256) üzenetére


jeni
félisten

64GB ma már kegyetlenül pici és nem gazdaságos

(#47258) allein válasza Mcray (#47241) üzenetére


allein
addikt

(#47252) wassabi11

Samsung 860 EVO 250GB típussal óvatosan. Két laptoppal próbáltam ki és egyiken sem ismerte fel a BIOS, nem tudtam win10-et telepíteni, bocs az OFF-ért.

Eladónak két ilyen SSD-je volt és másik vevő is ugyanúgy járt mint én, visszavitte mert nem tudott win-t telepíteni. Nem hiszem, hogy mindkét laptopom hibás lenne :U

Ezzel az mSATA ssd-vel van valakinek tapasztalta, vajon miért csak 1 év a garancia :F

Nem volt még Kingston SSD-vel dolgom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47259) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Amennyi feltétlen szükséges. Sz.rt venni nem fogok, ha sokba kerül, inkább teszek még hozzá, és veszek később.

2. Mekkora SSD-re van szükség?
~250 GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, Dell E5440, nincs sem mSata, sem M.2 sajnos.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Hát ezt sajnos nem találtam meg.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Irodai gépekbe lesz. A sebesség tök mindegy, csak legyen megbízható, bírja a napi 8-10 óra munkát még 3-5 évig.

3 db-ra lenne szükségem amúgy, mindhárom ugyanolyan laptopokba menne. Köszi a segítséget.
Amúgy jelenleg mindhárom gépben 120GB-os Kingston V300-asok vannak közel 3 éve.

[ Szerkesztve ]

(#47260) geza844


geza844
aktív tag

Egyébként ez mit jelent? Lehet valami baj a mostani SSD-vel?


Bocsi, most látom, hogy nem is Kingston, hanem Samsung. Rémlik is valami, hogy annó ezen variáltunk, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#47261) Emperor_ válasza Cry0 (#47256) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha ez belefér, akkor inkább az SP550.

(#47259) geza844
Samsung EVO 850 5 év garival vagy Adata SP920 szintén 5 évvel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47262) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy SSD-t beszerezni, legfőképpen a rendszer alá, illetve a programoknak. Tárhelynél olyan 120 GB körülire gondoltam, jó lenne ha SATAIII csatlakozóval lenne.A keret szerintem olyan 15 ezer körül lenne. A kérdésem, hogy a Kingston A400 vagy a Kingston UV400-as változata jó lenne nekem? Ha nem, akkor tudnátok ajánlani egy megfelelőt? Köszönöm

(#47263) jeni válasza Gabor1092 (#47262) üzenetére


jeni
félisten

Adata SU800 vagy picivel drágábban ha kapható még a Adata SP920
még elvileg új modellként az Intel 545S
Az SU800 kivételével mind 5év garisak
magasabb árban a Samsung 850/860 EVO és a Pro sorozat

[ Szerkesztve ]

(#47264) wassabi11 válasza allein (#47258) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Köszi hogy be ijesztesz itt XD akkor lehet ebből adata lesz :D

(#47265) allein válasza wassabi11 (#47264) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom mi lehetett a gond. Ennek ellenére ugyanezt a típust rendeltem meg mSATA változatban, este beszámolok, hogy mi van. Nincs gond amúgy a Samsunggal, nekem eddig csak ez a márka volt, kivéve az első SSD-t, még évekkel ezelőtt ami egy 60GB Mushkin volt :K

Azóta csak Samu, nincs tapasztalatom a többi márkával.

Eddig amúgy minden laptopomban általában 850 EVO volt, hasítanak :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47266) Frawly válasza geza844 (#47259) üzenetére


Frawly
veterán

Erre a célra elég Adata SU800-at venni. Azoknál a Kingston V300-aknál minden jobb. Ha elkerülöd a Kingspec, Kingdian, Transcend, stb. noname kínai márkákat, akkor sz@rt nem nagyon tudsz venni, kikoptak a piacról. Ilyen alap 8 órás irodai felhasználásra akármelyik jó, amit olcsón megkapsz. Erre a fajta felhasználásra nem is érdemes drága SSD-t venni, mert maguk az irodai programok meg az OS nem tudná kihajtani őket, meg annyit írni sem rá, hogy a tartósság számítson. Megkockáztatom, hogy erre a célra akár még a Kingston A400 is megfelel, pedig az jelenleg az egyik legolcsósítottabb, legbelépőbb SSD a jelenlegi kínálatban, ami nagyobb gyártótól jön. De a legolcsóbb SSD, ami itt a topiban ajánlott is, az az SU800.

(#47260) geza844: ahogy nézem, nincs ennek semmi baja. Gondolom azért írt caution-t, mert a 10 tera írás miatt lement a kondíció 84%-ra, de az még mindig nem olyan rettenet sok, hogy akármit is számítson. Használd tovább nyugodtan. Esetleg nézz rá a Samsung SSD Toolboxszal, az mit ír, de nem hinném, hogy az is hibát írna ki.

[ Szerkesztve ]

(#47267) Frawly válasza Cry0 (#47245) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem olyan lesújtó a WD Green, de sok pénzt nem érdemes érte adni. Kicsi írásterhelhetőség, nem valami káprázatos speckók, kicsit lassúcska is cache hiányában. Még ez sem szólna annyira ellene, hanem ezek a gyengeségek nincsenek az árában megfelelően kompenzálva, alig néhány ezres különbözetért jobb SSD-ket kapni, megéri rászánni a felárat. Ha viszont valahol x@rért-húgyért meg tudod venni, és csak nagyon alap felhasználásra lesz, meg lassú gépbe, akkor akár meg is lehet venni, de alapból ne a WD-k között nézelődj.

(#47268) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Gondolkodom a mostani Samsung 840 EVO SSD leváltásán, pontosabban csak a rendszer alá tenni egy másik, nagyobb SSD-t.
Na most a lapom elvileg képes NVMe SSD kiszolgálásra is, de szerintem mezei felhasználóként, napi használat mellet nekem arra nincs szükségem, de én két példa közt variálok. Samsung 860 EVO 250 GB SATA M.2 és Samsung 960 EVO 250GB M.2.
Ugye a kettő közt árban 11 ezer a difi, mert ugyebár a 960 NVMe-s SSD. Megfelelne nekem a sima 860 EVO is arra amire nekem kéne?
Azért is akarok tárhely löketet, mert ahogy nézem a Win 10 verziófrissítései egyre nagyobb méretű .old mappákat hagynak maguk után és félek a következő még nagyobb lesz.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47269) King Unique válasza Marci112233 (#47268) üzenetére


King Unique
titán

"Azért is akarok tárhely löketet, mert ahogy nézem a Win 10 verziófrissítései egyre nagyobb méretű .old mappákat hagynak maguk után és félek a következő még nagyobb lesz."

Egy-egy funkciófrissítés (build upgrade) után a Windows.old mappa azért jön létre, hogy szükség esetén vissza lehessen állni a Windows 10 korábbi verziójára. De csak korlátozott ideig, mivel újabban elvileg 10 nap után automatikusan törlődik. Viszont előtte is akármikor törölhető manuálisan a lemezkarbantartóval. Vagyis nyilván nem halmozódnak fel ezek a mappák és a korábbi rendszerek, hogy emiatt extra nagy tárhelyre legyen szükség... Az meg a másik, hogy ugyan kissé kicentizett formában, de van aki akár egy 32 GB-os SSD-n is megoldja a build upgrade-et, illetve elfér rajta nála a rendszer (példa).

[ Szerkesztve ]

(#47270) Marci112233 válasza King Unique (#47269) üzenetére


Marci112233
őstag

Igazából jelenleg még van hely az SSD-n így is hogy megvan a több mint 6 GB-ot foglaló old mappa. 23,6 GB szabad most is. Amúgy rengeteg segédprogram, vagy illesztőprogram van fent a gépen ami elég sok helyet foglal, és van amit havi egyszer használok, de kell, így fent van mindig. Játékból meg egyetlen egy van rajta ami 9,7 GB összesen, a mentéseivel együtt.
Amúgy nálam az old mappa több mint 10 napja van már ott ahol van.
Másik ok amiért vennék új SSD-t hogy PCX-en most akcióban vannak.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47271) King Unique válasza Marci112233 (#47270) üzenetére


King Unique
titán

A külső programok, játékok stb. által lefoglalt tárterület nyilván nem a Windows, hanem az utóbbiak tárhelyszükséglete. Aztán az is kiderült, hogy esetedben a Windows.old mappa sem túl nagy, valamint szabad hely is van még (bőven) a meghajtón. Vagyis mégsem annyira vészes a helyzet. A Windows.old automatikus törlése egyébként korábban még 30 nap után volt, de az újabb rendszereknél már 10 nap. Viszont előfordulhat némi csúszás, nálam legutóbb 13 nap után törölte a korábbi rendszert. De a lényeg, hogy törlődni fog automatikusan. Ha nem akarod ezt megvárni, akkor manuális is tudod törölni, mint említve volt.

(#47272) leslie23


leslie23
tag

részben offtopik; de külső merevlemez ház vásárlásánál milyen buktatók lehetnek? vagy mindegy milyet veszek?
egyelőre mondjuk nem SSD-t, hanem a mostani HDD-met raknám bele...

(#47273) King Unique válasza leslie23 (#47272) üzenetére


King Unique
titán

Nem részben, hanem teljes egészében OFF, pláne hogy vannak annak a témának külön topikjai is, amiket kilistáz a fórum keresője...

(#47274) leslie23 válasza King Unique (#47273) üzenetére


leslie23
tag

húha, akkor elnézést, nem is gondoltam, hogy ez a téma is ennyire körbe van járva. :B
köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#47275) stefi81


stefi81
tag

Sziasztok!

Lecserélném a már második V300 ssd-et egy újra. (ez kb. 1,5éves lehet)
A pcx-en most ingyen van a szállítás és itt nézelődtem.
Ezt a ADATA 128GB ULTIMATE SU800 néztem, de elvileg ez gyorsabb a gyártó szerint ADATA 120GB ASU650SS-120GT-C
Melyiket vegyem inkább?

(#47276) allein válasza allein (#47265) üzenetére


allein
addikt

Hali. ITT van a beszámoló :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#47277) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek megérné lecserélné egy 256 gb-os satás samsung 840 evo-t (89/100, 36 tbw), egy 512 gb-os nvme toshiba xg5-re?
Tapasztalnék sebességnövekedést, youtubozás, játék stb. közben?

(#47278) Cs1csó válasza Pano (#47043) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy fantázianév de ajánlást is jelent a használat módjára: tehát ez elsősorban adattárolásra való (valaki fentebb írta a torrent seedelést ez nem arra való hogy 0-24-ben menjen róla a torrent arra inkább a RED)
GREEN: adattárolásra - alacsony terhelés, időtartamra vetítve is
BLUE: ez volt az általános használatra ajánlott de az SSD-k mellett kb.manapság ez is általános háttértárnak való
BLACK: ezt ajánlották rendszermeghajtónak mert gyors ilyen értelemeben már ennek sincs relevanciája az SSD-k mellett
RED: ez ajánlott folyamatos használatra pl. NAS-ba 0-24-ben de folyamatos torrentezésre is jó
PURPLE: 0-24-ben működő kamerarendszerekhez ajánlott talán annyival több mint a RED (ami szintén 024-re van kalibrálva) hogy ez több ÍRÁST bír el (egy NAS-ban inkább a folyamatos olvasás van - torrentek visszatöltése)

Jelenleg úgy tudom a BLUE-GREEN össze van vonva vagy össze lesz. A BLACK szerepe értelmezhetetlen az SSD-k korszakában. Ellenben a RED felértékelődött a mindenki NAS-t akar otthonra dolog miatt.

Feriboy2
Nem hiszem inkább szintetikus teszteken lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#47279) Nyethuszar


Nyethuszar
tag

Sziasztok !

Március hónap közepén vásároltam egy Samsung 960 EVO NVME 250Gb os SSD-t. [link]
De mivel nem használom így eladnám és inkább egy SATA3-asra ruháznék be Friss 3év garanciával és van rajta egy hozzá rendelt hűtőborda is, mert eléggé forrófejű őkegyelme.. Ja összesen 10.45GB írt adatmennyisége van a HDD Sentinel szerint. Még OS se lett telepítve rá soha, pusztán megnéztem milyen gyorsan képes olvasni-írni. Új ára 35-37k. Mennyibe lehetne ezt eladni, meg hogy? persze garival meg bordával együtt. Még gyári szaga van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47280) jeni válasza Nyethuszar (#47279) üzenetére


jeni
félisten

14 napon belül vissza viheted volna. így már olcsóbban tudod hirdetni de ne itt hanem az apróra tedd fel.

(#47281) Nyethuszar válasza jeni (#47280) üzenetére


Nyethuszar
tag

Tudom,de az a hülye borda eleve később jött csak meg rá, több hét múlva .. Nem is itt akartam hirdetni, csupán megérdeklődtem pár dolgot :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47282) Frawly válasza Nyethuszar (#47279) üzenetére


Frawly
veterán

De miért vetted, ha nem használod? Nem kezeli a lapod? Vagy annyira melegedett, hogy nem vállaltad be?

(#47275) stefi81: Az SU800-at vedd. Valóban érdekes, hogy az SU650, SU700, SU800 közül mindháromnál van olyan specifikációs adat, amelyik jobb a másik kettőnél, de összességében a gyártó azért számozta őket így, hogy jelezze a kisebb számmal, hogy melyik a legbelépőbb szintű modell.

[ Szerkesztve ]

(#47283) Nyethuszar válasza Frawly (#47282) üzenetére


Nyethuszar
tag

Lekezeli a lapom,bár X2-es a foglalat,ez meg X4 el üzemelne jól de meglehetősen melegszik NVME mivolta miatt.Dacára a bordának.. És nem nyugtat meg,hogy akár 70+ vagy több fokkal is melengeti a lapomat alkalomadtán.. Szóval igen,így inkább nem vállaltam be :N

Sata3-asból milyent ajánlanátok ? Operácíós rendszer alá kellene, meg pár játék menne rá. 250Gb-os Sata3-at csatis.

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47284) Frawly válasza Marci112233 (#47268) üzenetére


Frawly
veterán

Ha merő kíváncsiságból be szeretnéd próbálni az NVMe-t, akkor a 960 EVO helyett a 970 EVO-t ajánlom, nem jobb, de olcsóbb és újabb modell. Esetleg az iponban van leárazva Adata SX7000. Elvileg bármelyiket bepróbálhatod az ismeretlenebb márkák közük is, két dologra figyelj, az egyik hogy PCIe 3.0 x4-es meghajtó legyen, és a TBW ne legyen túl alacsony.

Arra a felhasználásra, amit írtál, arra jó a 860 EVO is.

(#47285) Frawly válasza Nyethuszar (#47283) üzenetére


Frawly
veterán

Szerelj rá fel egy kisebb ventit, ha nem is pontosan rá, de a közelébe, ahol kap a légáramlatból. Hacsak nem laptop, mert akkor nincs mit tenni. Pedig elvileg x2-es sebességen hajtva kevésbé kéne melegednie. Ha asztali gép, applikálj rá nagyobb hűtőbordát, a borda alá meg valami minőségi pasztát tegyél, hátha segít 5-10 fokot levinni a forróságot egy kicsit kezelhetőbb tartományba.

(#47286) Nyethuszar válasza Frawly (#47285) üzenetére


Nyethuszar
tag

Köszi a tippeket, de nem szeretnék már szerelgetni rá semmit. Borda van rajta, valamit hűt is, (Egy "kyro M.2. micro passzivhűtő 2280-as") De Engem zavar a melegedése, így eladom inkább.Jobb a békesség :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47287) Cs1csó válasza Nyethuszar (#47286) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez aggaszt ezekben az NvMe-s SSD-kben, bazi gyorsak, extrém kicsik de mivel közvetlenül az alaplapra csatlakoztathatóak ott van mellettük a VGA, a CPU, a RAM-ok kaphatja a hőt rendesen + ha még saját maga is melegszik.

(#47288) Frawly válasza Nyethuszar (#47286) üzenetére


Frawly
veterán

Ezért nem szoktuk az NVMe-t ajánlani. Drága, melegszik, sok lappal nem kompatibilis (vagy nem látja a BIOS, vagy látja, de bootolni nem tud róla). Átlag felhasználónak általában nem éri meg a felárat, meg a szopást, mert nem tudja belőle átlag felhasználással az extra sebességpotenciált kihajtani. Nem véletlenül hirdetik az aprós oldalakon tömegesen a csalódott felhasználók, inkább szabadulnak tőle. Bár itt most nemrég elkezdtem ajánlgatni egy-két olcsóbb NVMe-s szériát, ha valaki kíváncsiságból bevállalná, kezeli a lapja, tud gondoskodni az extra hűtésről, akkor már nem akkora ráfizetés megpróbálni, mit anno. Gyorsítani nem fog a gépen így sem, legfeljebb a technikai kíváncsiságát szolgálhatja ki a leendő tulajnak.

A SATA modellek sokkal célravezetőbbek, nem melegszenek, átlag felhasználásnál nem érződnek lassabbnak, minden lappal, géppel kompatibilisek, jobb a Ft/GB arányuk. Plusz ha nincs rájuk szükség, akkor probléma nélkül áttehetők régi gépbe, másodlaptopba, vagy egy filléres átalakítóval befoghatók külső meghajtóként, pendrive-ként.

Konkrét SATA modellt úgy tudunk ajánlani, ha megírod rá a keretet, meg hogy mekkora tárhelyet akarsz, esetleg mennyi garit.

(#47289) Nyethuszar válasza Frawly (#47288) üzenetére


Nyethuszar
tag

A keret az olyan 25-27ezer maximum.
Garancia meg nem lenne rossz,ha lenne 5 év. Olvastam itt,hogy sok helyen csak 3at adnak meg rá. (ebbe futottam Én is a vízforraló NVME-vel..)
Tárhelynél az 250 gigára gondoltam, vagy 256. A nagyobbak gyanítom nem férnek a keretbe.
Köszönöm :)

(#47287) csicso82 igen gyakorlatilag egy vízforralót veszel vagy egy kis rezsót :DD

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47290) stefi81 válasza Frawly (#47282) üzenetére


stefi81
tag

Csak fura hogy a valós tesztek alapján is a SU650 tényleg tudja a gyári adatokat és a SU800 is.
Szóval akkor inkább a SU650 a nyerő. Lehet csak a nagyobb kapacitásúak jobbak a SU800-ban.
SU800 128Gb

(#47291) jeni válasza Frawly (#47288) üzenetére


jeni
félisten

a sata port megspórolása miatt vettem az NVMe SSD-t és használom. nálam nem melegszik annyira. igaz fentre a VGA felé fújva plusz ventit szereltem be.

(#47292) Emperor_ válasza Feriboy2 (#47277) üzenetére


Emperor_
addikt

Semmiféle gyorsulást nem fogsz tapasztalni.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47293) Emperor_ válasza Cs1csó (#47287) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt szoktam tervezési hibának hívni :-D.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47294) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek! Spóroltatok nekem egy kis pénzt :)

(#47295) Cs1csó válasza Emperor_ (#47293) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hasonló az érzésem mikor az új hipiszupi ramokról jönnek a hírek csak aztán a leírásban van benne:
- extra borda van rajta mert melegszik nagyon
-több feszültség kell neki amit alig tud pár lap adni

Ennek akkor consumer piacra mi értelme? Az én PC-m i54690, 8GB DDR3, gondolom ezt a teljesítményt tudták 40 évvel ezelőtt is csak akkor nem egy kis doboznyi hanem egy 20nm-es szobányi méretben. Pont az lenne a lényeg hogy a mostani RAM-ok melegedési és fogyasztási mutatóival tudjanak 2x olyan teljesítményűt bemutatni ami ezen felül van az megint bullshit.

(#47296) Frawly válasza stefi81 (#47290) üzenetére


Frawly
veterán

Az SU800 specifikációi jobbak, igaz csak halvány az előnye a szintetikus benchmarkokon. Amiben jobban megéri, hogy általában csak nagyon minimálisabban drágább (ilyen 1-2k Ft különbség), mint az SU650, és magasabb a garilimitje (70 helyett 100 TBW). De ha nem írsz rá sokat, már pedig átlag felhasználásánál nem valószínű, akkor akár az SU650, SU700 is vehető, de érdemes inkább a 800-asra rámenni. Nem marketingbullshit miatt adtak a 800-asnak magasabb számozást, mint már írtam, ezzel jelzik, hogy a másik kettő fölé van pozicionálva. Az megint más, hogy ennél a termékvonalnál elég közel esik egymáshoz a három, minimális különbségek vannak.

(#47297) Frawly válasza Nyethuszar (#47289) üzenetére


Frawly
veterán

Ha nagyon ragaszkodsz az 5 év garihoz, akkor a topikban a 850 EVO van ajánlva. Ha viszont nem bánod, hogy nincs vele még tapasztalat, akkor a 860 EVO jobb vétel lehet, már ha olyan helyen veszed, hogy megadják mindkettőre az 5 évet, sok bolt nem adja sajnos.

Ha az 5 évhez nem ragaszkodsz, akkor bármi vehető, ami az ajánlóban van. A Crucial MX300-nál a keretedért 250 helyett 275 gigát kapsz tárhelyben. Az MX500 viszont újabb modell, és olcsóbb.

(#47291) jeni: értem. Akkor nincs mit tenni, NVMe-t kell venni. Ha csak a kábel megspórolása a cél, akkor opció az M.2 SATA is, de az a szabad SATA portokat épp úgy lefoglalja. Az NVMe nem.

[ Szerkesztve ]

(#47298) Aurig@ válasza Frawly (#47288) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem igazán kell az NVMe SSD esetén sem extrém hűtés! Szerintem.
Nekem egy 3 éves Plextor M8PeG 256GB PCIe SSD-m van, de a 32-35°C (nyáron 37°C) nem hinném, hogy extrém forró lenne. Egy-két fokkal melegebb, mint a WD vinyók.
A mai napig kifogástalanul működik.
Csak a PC házban, alapból benne lévő hűtőventik vannak. Semmi extra.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#47299) Cs1csó válasza Aurig@ (#47298) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézegettem én is teszteket és vitán felül jobban melegszik mint egy SATA3-as 2,5" SSD DE:
- nem mindegy mennyire zsúfolt a ház
-a ventilátor(ok) keltette légáramlat érinti e az SSD-t
- az alap légáramlás mennyire erős mennyire jól szellőzik a ház

+ az SSD-den van gyári hűtőborda és e tesztoldal szerint nem is a leggyorsabb [link]
A cikk konklúziója alapvetően 2 dolog volt a melegedéssel kapcsolatban:
1. jól szellőző házban és valahogy az SSD-t is érje a légáramlat + akár még hűtőborda szerelése esetén nagy gond nem lehet
2. a melegedés tesztkörnyezetben történt ilyen fokú terhelést normál használat mellett nehéz elérni.

Itt egy cikk pl. ami arról ír hogy sikerült egy SSD-t 86-ról 71 Celsius fokra hűteni [link]

Alapvetően én is vennék ilyen majd a jövőben de mindenképpen figyelnék arra hogy kapjon légáramlatot és legyen rajta esetleg valami hűtőborda ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#47300) Aurig@ válasza Cs1csó (#47299) üzenetére


Aurig@
őstag

Akkor lehet, hogy nálam éri valamiféle légáramlat. (A házam egy Thermaltake Overseer RX-I).
Mikor vettem az SSD-t, akkor elég jónak tűnt. Azóta sokat fejlődtek az efféle adattárolók. Samsungot nem akartam (akkor) mert amennyivel drágábbak voltak, annyival nem tudtak többet.
Viszont, ha most vennék valószínű, Samu lenne.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.