Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48301) jeni válasza Meza (#48300) üzenetére


jeni
félisten

SP920 vagy a SX930
Intel esetén 520 vagy a 530 típus (használtan)
Samsung esetén a 830 vagy 850 Pro (használtan)
Kingston HyperX Savage (használtan)

ha nagyon olcsón és nem extra igények akkor a Kingston A400

(#48302) Frawly válasza Meza (#48300) üzenetére


Frawly
veterán

Biztos, hogy ragaszkodsz az MLC-hez? Régi gépen nem hinném, hogy olyan sokat írnál rá, hogy számítson, a 3D TLC-s meghajtók is nagyon felzárkóztak strapabírásban.

Ha tényleg merev határ a 13k, akkor szerintem Kingston UV500 120 gigás, ezt meg lehet kapni 5 év garival is. De jó még az Adata SU800. Ebbe a keretbe MLC nem fér bele, a legolcsóbb ajánlott MLC-s SSD az Adata SP920 128 gigás 15-17k környékén, ami szerintem átlag felhasználásnál nem éri meg a felárat, hacsak nem az 5 év gari miatt.

(#48303) roberto7


roberto7
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék venni egy kicsit nagyobb ssd -t a gépembe a jelenleginél. 512GB-re gondoltam.
A mostani SSD egy Kingston HyperX FURY 120GB 2,5" SATA3. Ehhez mérten kellene egy kis javulás is sebesség terén is.
Én egy NVME típusra gondoltam. Ha jól értem ezeknek a sebessége jóval jobb mint a SATA3- soké.

Az alaplap típusa amibe kell: msi z270 tomahawk. Amiket néztem nincsenek benne a támogatott típusok között.
Csak azok mehetnek bele ami szerepel a listán? vagy azóta változnak a típusok csak nem bővül a lista?

A támogatott sdd-k:
[link]

Ilyen SSD-ket nézek:
Hynix PC300 PCIe NVMe 512GB
Samsung PM 961 512GB PCIe NVMe

Kérdés ezek jók az alaplaphoz. Gyorsabbak mint a SATA3-om. És melyik jobb ?

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv.

(#48304) Emperor_ válasza roberto7 (#48303) üzenetére


Emperor_
addikt

Szabad tudnunk, hogy mire akarod használni?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48305) roberto7 válasza Emperor_ (#48304) üzenetére


roberto7
csendes tag

igen, ne haragudjatok.
általános felhasználás. semmi tervező, renderelő meg ilyesmi dolog nem lesz.
Főleg játék, meg az op. rendszer induljon gyorsan. tényleg semmi extra.

(#48306) Emperor_ válasza roberto7 (#48305) üzenetére


Emperor_
addikt

A lapod támogatja az M.2 nvme csatolós ssd.ket.
Viszont arra a célra tök felesleges, semmit nem vennél észre a sebesség előnyből. Crucial MX300, 500.
Samsung EVO 850, 860 amit kapsz jó áron. Vigyázz a garival megy a trükközés! A gyártó oldalán lévő infó a mérvadó, keresni kell boltot, ami megadja.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48307) roberto7 válasza Emperor_ (#48306) üzenetére


roberto7
csendes tag

Ha tényleg csak papíron látom a sebességet akkor nem erőltetem az M.2 csatolót.
Volt egy ilyen sejtésem nekem is, csak olyan szépek voltak a számok az NVME-nél. :D
Köszönöm tippeket, körbenézek :)

Üdv.

(#48308) Frawly válasza roberto7 (#48307) üzenetére


Frawly
veterán

Azok a számok nem kamuk, de olyan spéci progik kellenek hozzá, amik ki tudják használni az NVMe-s SSD (meg olyan PCIe sávszél, meg kellően erős gép). Az OS, általános alkalmazások, játékok nem hajtják ki. Nem éreznél előrelépést egy SATA3-as SSD-hez képest. Játékoknál sokkal inkább éri meg rámenni a fél terás NVMe helyett hasonló árban az 1 terás SATA3-as meghajtókra.

Az NVMe-s meghajtók pedig már nem is sokkal drágábbak a SATA-soknál a 120-250 gigás méretsávban, szóval akkor sem pocsékolás olyat venni, ha nem tudod kihajtani. De 480+ gigás méretben még elég vaskos feláruk van, nem éri meg kifizetni átlagos felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#48309) KorLaci


KorLaci
tag

Üdv !
SSD vásárlásán töröm a fejem.
120 GB-os méret nekem bőven jó. Alap felhasználásra kellene, nem lenne játék sem.
Két típus között vacilálok, mind a kettő olcsó kategória, sata3-as.
Kingston 120GB SSD A400 vagy WD 120GB SSD Green 3D
Melyiket javasoljátok ? A WD idei típus, a Kingston régebbi.
Mind a kettő három év garis, áruk is egyforma.
Az ajánlóban a WD meg sincs említve. Ennyire rosszak ?
Kössz
KorLaci

[ Szerkesztve ]

(#48310) roberto7 válasza Frawly (#48308) üzenetére


roberto7
csendes tag

köszönöm szépen, sokat segítettél te is. :R
Átgondolva igazad van. :)

(#48311) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne. Érdemes venni m2 ssd-t? Itt most nem az árra gondolok, hanem olvastam, hogy ilyen probléma van vele, nem bootol be, nagyon melegszik stb. Nem feltétlen fontos, de ha megéri, mert van annyira jó mint a 2,5-es társaik akkor vennék. Ha esetleg érdemes, milyet? Op rrndszer + pár program, tehát 120-as is elég.

Köszönöm.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#48312) Emperor_ válasza horvathpeter (#48311) üzenetére


Emperor_
addikt

Fent, az Összefoglalóban, ha rákeresel a M.2 szóra, akkor minden kérdésedre választ kapsz ;) .

Típus is tudunk ajánlani, ha a kérdés sort kitöltöd.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48313) Frawly válasza KorLaci (#48309) üzenetére


Frawly
veterán

A WD csak azért nincs az ajánlóban, mert sose volt jó az ár/érték aránya, a saját ársávjában is voltak mindig jobb vételek, nem azért, mert használhatatlanul rossz lenne. Ezt a Green 3D-t nem ismerem, nem találok róla semmit, nem kizárt, hogy tényleg egy felújított 3D TLC-s modell. A sima Green TLC-s, ahogy az A400 is.

Viszont amondó vagyok, hogy a kettő közül egyiket se vedd, helyette legyen a Kingston UV500 120 gigás, ami max. egy ezressel drágább, de lehet 5 év garival is kapni. Magasabb a garanciális íráslimitje is.

(#48314) Frawly válasza horvathpeter (#48311) üzenetére


Frawly
veterán

Nézegesd az összefoglalót. A melegedésprobléma nem az M.2-es SSD-ket érinti általában, hanem az M.2 NVMe-seket. A bootprobléma is az utóbbiakat érintheti, ha régi lapba rakod, ha az nem támogatja rendesen, esetleg a BIOS nem tudja kezelni, és nincs hozzá upgrade. Újabb lapoknál nincs gond a bootolásukkal. Mindenképp a kérdéssort töltsd ki.

(#48315) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

laptophoz keresek ssd-t:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
max. 25k (ár/értékben legyen jó)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
512 gb (ha árban belefér, ha nem, akkor 256)
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop, SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Aces Aspire 5 A515-ben
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 elég
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos

Mi az, ami ajánlott, ami best-buy mostanában?

(#48316) Vidori


Vidori
aktív tag

Sziasztok!
Egy régebbi laptopot ASUS X50N-AP068 szeretnék felturbózni egy 128gb-os ssd-vel innen:
[link]
Silicon power tapasztalatok?
Üdv. M

(#48317) Frawly válasza Vidori (#48316) üzenetére


Frawly
veterán

Silicon Powerrel nincs tapasztalat. Lehet jó, lehet nem. Nem tudjuk. Nem is éri meg kockáztatni, ahogy nézem a Kingston UV500 120 gigás 11k náluk, az Adata SU800 meg 12k. Esetleg ha a keretbe belefér, és jól jönne az extra tárterület, akkor Kingston A400 240GB-os is van náluk 16k-ért. Ezek elegek átlag felhasználáshoz.

(#48315) scott_free: a Kingston A400 480 gigás már kapható pár helyen 26k-ért, csak egy ezressel van kívül a kereteden. 240-256 gigásokból bármi belefér szinte a keretedbe, Crucial MX500, MX300, Adata SU800, de talán a Samsung 860 EVO is, meg akármelyik másik ajánlott típus az összefoglalóból.

(#48318) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Íme a kérdésre a válaszok, amit javasoltatok, hogy töltsek ki.
Mennyit szánok rá: max. 20k
Kapacitás: 120GB
Asztali gép vagy laptop:
Alaplap, amiben menne: Katt
Garancia: 5 év (de a 3 sem baj)
Felhasználás: Átlagos, op rendazernek + pár programnak.

Köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#48319) scott_free válasza Frawly (#48317) üzenetére


scott_free
senior tag

És ha 1-2 ezer forinttal kitolom a keretet, akkor van jobb, megbízhatóbb 480gb-os, mint ez a Kingston A400-as? :F

(#48320) Emperor_ válasza horvathpeter (#48318) üzenetére


Emperor_
addikt

3 évvel:
Adata SU800 /ez van M.2 csatival is/
5 évvel:
Adata SP920, Intel 545s

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48321) horvathpeter válasza Emperor_ (#48320) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Szia.

Most nézem az előzö hsz-ből kitöröltem vélezlen, hogy m.2 ssd kellene mindenképp. Telefonról vagyok :)

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#48322) Frawly válasza horvathpeter (#48321) üzenetére


Frawly
veterán

Mármint milyen M.2-es kellene? M.2 SATA vagy M.2 NVMe? Azon az alaplapon van SATA csati is, nem csak M.2-es. A jobb NVMe-sek nem férnek bele 20k-ba, a legolcsóbb normálisabb modellek is 22k-nál kezdődnek, pl. Corsair MP500, Plextor M8Se. 250 gigások közül WD Black 26k, Samsung 970 EVO vagy 960 EVO 29k környéke. Arra a felhasználásra felesleges NVMe, amit írtál.

(#48319) scott_free: a legközelebbi legolcsóbb modell az Adata SU650 480 GB-os 28k-ért, Kingston UV500 480 GB 29k-ért még jobb vétel, Crucial MX500 500GB-os. Ezek már nem 1-2 ezressel vannak feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#48323) horvathpeter válasza Frawly (#48322) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Szia!

Az a 2 bevágásos, az sata ha jól tudom. Nem kell nvme, nem kell nagy íras meg olvasás.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#48324) Frawly válasza horvathpeter (#48323) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor még jobb a helyzet, 20k-ba vagy nem sokkal többe beleférnek ezek 240+ GB-os méretben is, M.2 SATA formátumban, átlagos árakkal nézve:
Adata SU800 256 gigás 19k
Crucial MX500 250 gigás 20k
Kingston UV500 240 gigás 21k

Megemlítem ezeket kicsit a kereten kívül szintén az M.2 SATA-sok közül:
Crucial MX300 275 gigás 23k
Samsung 860 EVO 250 gigás (nem a Basic garis) 24k

Ha a keretbe mindenképp bele kell férni, én az SU800-at venném, szerintem a többi nem éri meg a felárat, persze lehet túlzottan csak magamból indulok ki, mert én az átlagos felhasználásommal nem írnék rá sokat, meg engem az 5 év gari sem szokott érdekelni, de ha valakinek fontos az utóbbi, akkor lehet tényleg megérhet +2 ezret az UV500 +2 év gariért, de azzal lehet szívni, ha a bolt nem adja meg. Vagy a +25/+35 GB tárterület miatt az MX300. Ezek ugyan kívül vannak kicsit a kereteden, de 120 gigás helyett lenne 240-274 GB tárhelyed, ami mindig jól jön.

Esetleg kicsit népszerűsíteném még az Adata SU900-at, igaz abból nincs M.2 SATA formátumú, csak sima SATA-s, de az alaplapodon tudnád használni. Ez ugyan 256 gigás méretben 24k, de erre tuti lehet érvényesíti az 5 éves garit, akkor is, ha a bolt nem adja meg rá, meg ez egy elég strapabíró 3D MLC-s modell, igaz ez a mértékű írásterhelhetőség átlag felhasználás mellett nem fontos, overkill, de aki 20k közelében minden téren a legjobbat akarja, annak alternatíva, az egyik legfaszányosabb SSD most a kategóriájában a 860 EVO/Pro mellett.

Felhívnám még rá a figyelmed, hogy az M.2 SATA-ssal nem nyersz sokat. Max. csak a kábeleked spórolod meg vele a sima SATA-sokhoz képest, nem lesz gyorsabb. A szabad SATA portokat is épp úgy elveszi, mert hiába M.2 slotba megy bele, az alaplap cserébe letiltja az egyik SATA-portot, tehát portot nem tudsz vele spórolni, csak kábelt.

Van az M.2 SATA-nak egy olyan buktatója is, hogy ha az alaplapon van két M.2 csati, az egyikbe beleteszel egy M.2 SATA-s meghajtót, akkor általában a másik csatiba később nem tehetsz M.2 NVMe-t, mert a legtöbb alaplap nem engedi őket vegyítve használni, akkor sem, ha az NVMe-t önmagában támogatja.

(#48325) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

CRUCIAL BX300 480 GB mennyire ajánlott vagy nem ajánlott (összefoglalóban nincs szó róla)?
Windows menne rá, illetve játékok!
Német Media Marktban elég jó áron van a 480 gigás!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48326) Frawly válasza vacs (#48325) üzenetére


Frawly
veterán

Annyiért csapjál le rá, 69 euróért ajándék szinte. Teljesen jó SSD, a specifikációiban nincs kivetni való, és elég jó kritikákat is kapott. Egyedül az íráslimitje tűnik kicsit alacsonynak ahhoz képest, hogy 3D MLC-s, de az a 160 TBW összességében nézve még mindig nagyon magas, valószínű az életben nem éred el talán a felét sem.

(#48327) vacs válasza Frawly (#48326) üzenetére


vacs
veterán

Köszi szépen, szóltam, hogy vegyenek egyet nekem, már csak ki kell várnom a pár hete, mire haza hozzák ... :))

(^)(>.<)(^)

(#48328) ruffi


ruffi
újonc

sziasztok!ssd vétel elött vagyok a régi igen belassult(Ozc agility3),néztem egy GOODRAM Iridium 2.5 120GB-ost,elég jó áron van,valaki ismeri milyenek?Azt tudom lengyel,gégen volt memoriám ilyen márkából,az bevált,köszi segítséget előre is!

(#48329) Frawly válasza ruffi (#48328) üzenetére


Frawly
veterán

Ajánlott típus, benne van az összefoglalóban az ajánlottak között. Anno sokan vettek itt a topikban, 1 kivételével nem volt rá panasz. Ami miatt mostanában nem kerül szóba, hogy a 240+ gigás modellek sem sokkal drágábbak, és azok között vannak jobb vételek, majdnem mindenki ezeket keresi, meg sorban cserélik le a 120-as SSD-t, hogy kinőtték. Ebből a régi típusú Iridium Pro-ból csak 120 gigás volt, sok helyen már kapni sem lehet. Nemrég felújították a modellt, Iridium Pro 2 néven, már 240-960 GB-os méretben futnak (nincs 120 gigás), árban továbbra is tűrhetőek, de olcsónak nem mondanám.

(#48330) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Egy notebookban szeretnénk a jelenlegi Toshiba THNSFC256GAMJ 256GB 1.8" Micro SATA SSD-t kiváltani nagyobb kapacitásúra.

Szóba jöhető márkák: Samsung, Toshiba, Kingston, Intel
Méret: min. 500GB max. 1TB

A vételről ÁFA-s számla elkerülhetetlen, így ebay, aliexpress és egyéb hasonló boltok nem játszanak.

Idehaza van erre esély? Tudtok boltot, webshopot, ahol ilyen beszerezhető lenne?

Bye, Fifi

(#48331) ruffi válasza Frawly (#48329) üzenetére


ruffi
újonc

Köszi választ!Ajánlóban a pro verziót írták ezért nem tudtam mi róla vélemény,jelenleg 60 gigásom van ,120-as elég lenne,mert csak rendszer és 1-2progi lenne rajta,játékokhoz meg elég nagy kellene(Bf széria)ami árban rengeteg ezt kb 11000Ft-ért láttam és mlc vezérlős.Akkor ez jó ssd?Mert akkor rendelem,ha gyors és megbízható :-)

(#48332) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Erdeklodnek hogy ez igy rendben, vagy kuldjem vissza?

Adata-SU800

Minap rendeltem (2 napja) Alza-rol (bontott kent, de nem hasznalt kent)
Beteve a pc-be, irtora lelasitotta az egeszet (indulas kb 15perc, total cmd inditas kb 20 perc)
Live Ubuntu betesz, latni hogy van rajta adat, sebaj format -> NTFS-re
Ezutan pc indul szepen, minden gyonyoru. Windowsbol meg 1 format NTFS-re, itt latom hogy GPT (ezt tuti hasznaltak) atalakit MBR-re (mert pc-m csak ezt tudja) windows (win10-64bit) telepites. Minden vegig szaladt rendesen, de lassunak ereztem, ekkor HDD Sentinel telepit, es a fenti kep fogad (van hogy a Performance 80%, nem mindig 100%)
Van par ssd-m, de ADATA meg nemvolt
Kerdeznem hogy kell valami beallitas, vagy program meg, hogy jolmukodjon, vagy kuldjem vissza ?
Valaszokat elore is koszi

(#48333) Frawly válasza kokopo (#48332) üzenetére


Frawly
veterán

Vásárlás után a Flash SSD topikban kéne értekezni az SSD-ről. Nincs az SU800-zal semmi baj, túl régi verzióját használod a HD Sentinelnek, és az tévesen hibásnak írja. HDS-ből az 5.30-asat kéne használni legalább, az már rendesen felismeri az SU800-at, és nem téves adatokat közöl róla.

Az viszont gáz, ha már felírt adatokkal kaptad. Írás mennyi van rajta az 5.30-as HDS szerint? GPT-t kár volt átalakítani MBR-re, ha nincs túl régi géped, akkor a GPT particiós tábla + UEFI boot gyorsíthat kicsit a bootolási folyamaton, mivel ilyenkor a gép kihagy egy csomó BIOS POST tesztet bekapcsolás után.

(#48330) Fifi: pont a lényeget nem írtad, hogy átlagos felhasználásra lesz-e, és hogy mennyit szánsz rá max. anyagilag. Egyébként nem értem miért ezeket a márkákat preferálod, mert az Intel nem valami szenzációs márka SSD-ben, az Adata-nak viszont van egy csomó best buy SSD-je. Crucialt sem látom felsorolva, pedig annak is vannak elég jó SSD-i ár/érték/tárterület arányban.

[ Szerkesztve ]

(#48334) Frawly válasza ruffi (#48331) üzenetére


Frawly
veterán

11 ezerért vehető, bár nem egy szenzációs ár, 12 ezerért 3 év garival az iponban is megkapod bármikor. Nem tudok róla, hogy sima Iridium lett volna, szerintem csak lehagyták a Pro szócskát.

Viszont én a helyedben rámennék az Adata SU650-re, vagy a Kingston A400-ra 240 gigás méretben. Ezek csak 16 ezerbe kerülnek, tehát 5k-val költenél többet, de dupla akkora tárhelyed lenne, felférne 1-2 nagyobb BF játék is, és nem kéne lecserélned az SSD-t olyan hamar, hogy kinőtted. Sokkal drágább sűrűbben lecserélni, mint egyszer venni egy nagyobbat és azzal ellenni hosszabb ideig. Igaz ezek 3D TLC és sima TLC-s meghajtók, de átlagos felhasználásnál nem hinném, hogy annyit írsz rá, hogy az MLC-seket kihasználd.

(#48335) kokopo válasza Frawly (#48333) üzenetére


kokopo
aktív tag

Ok, ha bajom lessz, atmegyek a "Flash SSD" topikba
Koszi az infot, nemgondoltam volna hogy a HDS 5.01 bezavarhat, kiprobalom a legujabbal.
Amugy, jah, gaz hogy adatok voltak rajta
A GPT-tol megkellet valjak, alaplapom nemismeri az UEFI-t, kb 6 eves

(#48336) ruffi válasza Frawly (#48334) üzenetére


ruffi
újonc

Kingston UV500 -ről vélemény?5év garit is adnak hozzá

(#48337) Emperor_ válasza Fifi (#48330) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez csatoló gyakorlatilag kihalt.
Régebben kerestem én is Mo.n. Egy Kingston modell volt kapható. Árukereső .n nézted már?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48338) Frawly válasza ruffi (#48336) üzenetére


Frawly
veterán

Az UV500 jó vétel.

(#48337) Emperor_: jaaa, hogy micro SATA, ezt észre sem vettem. Így már értem, hogy miért csak bizonyos márkákat sorolt fel. Ha már sehogy nem talál semmit, szerintem a 2,5-ös meghajtó is jó, ha kibontja a házából (ezzel gari ugrik is) és a csatlakozóját valami átalakítóval átkonvertálja.

Külföldi oldalakon találni sok SSD-t ilyen formátumban, de szerintem nem szállítanak M.o.-ra, meg hihetetlen drága, valami 3-4×-es árban van.

[ Szerkesztve ]

(#48339) Fifi válasza Frawly (#48333) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm válaszod!

Az idő nagy részében dokkolóban ülő Thinkpad T410s notebookban használnánk átlagos irodai munkára (táblázatok, böngészés, e-mail, dokumentumok szerkesztése), programozásra és adatszinkronizálásra linux (Debian) operációs rendszerrel. Tehát inkább sok kicsi file írására és olvasására. A leggyorsabb SSD-k feleslegesek a notebookban lévő sata csatoló miatt, a márka sem számít, inkább a megbízhatóság és a minél hosszabb garancia és a tárolókapacitás. Árban a lélektani határ valahol 80eFt bruttó környékén lenne, a maximum az 100eFt bruttó.

Privátban kaptam tippet, hogy az 1,8" helyett inkább mini Sata vagy M.2 SATA SSD-t nézzek és ahhoz Micro Sata adaptert.

Ezen a vonalon elindulva a Toshiba THNSFC256GAMJ 256GB Micro SATA SSD-t lecserélésére egy SAMSUNG 1TB 860 EVO mSATA MZ-M6E1T0BW+GEMBIRD Mini SATA 3.0 to Micro SATA 1.8" SSD adapter jó választás lehet?

Bye, Fifi

(#48340) Laraxior


Laraxior
titán

Crucial BX300, 480GB -> 69EUR

Nem nagyon találtam erről a BX szériáról semmit, jó vétel lenne? :R
ezen kívül

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48341) attilav2


attilav2
őstag

Láttam hogy páran lehúztátok a kingston A400 szériát, tényleg annyira rossz? Torrentezésre adattárolásra szemezek a 480gb-ossal(Kingston 480GB 2,5" SATA3 A400 SA400S37/480G), elég jó árban van.

Találtam még egy 480-as kingmaxot hasonló árban ez mennyire ajánlott? Kingmax 480GB 2,5" SATA3 KM480GSMV32 [link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#48342) vacs válasza Laraxior (#48340) üzenetére


vacs
veterán

Német ebay-ról NEM tudod megrendelni magyarba!

Amúgy meg én már kérdeztem pár hozzászólással feljebb! ;)

(^)(>.<)(^)

(#48343) Laraxior válasza vacs (#48342) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem kiküldik, ingyenpostával ;) ;]
:R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48344) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok 500Gb körüli SSD-t keresek 2. meghajtónak havi kb. 100 óra seedelésre 40ezer alatt.
A HDD nem jó erre a célra mert jelenleg a gépem max. 16db-en megy, a leghalkabb HDD pedig 17-19db és 14ezer az 500GB-os.

Amiket nézegettem:
Crucial MX500 500GB SATA3 CT500MX500SSD1
Crucial MX300 525GB CT525MX300SSD1
Samsung 860 EVO 500GB MZ-76E500B

A rendszer meghajtó maradna a régi matuzsálem, szerintem még SLC:

Az érdekelne, hogy:
- mennyire terheli az SSD-t a torrentezés
- Samsung mennyire megbízható, mert csak Samsungról olvastam több helyen, hogy soha többé
- melyiket válasszam, vagy más típust.

(#48345) kali válasza attilav2 (#48341) üzenetére


kali
legenda

Nincs különösebben lehúzva az A400, bevállalható olcsóbb típus, az árazásnak megfelelő szerényebb TBW értékkel...stb.
A Kingmax passz, túl sok tapasztalat nincs itt azzal kapcsolatban, bár a 3D jót sejtet(ne), de amellett több olyan adatot is elfelejt közölni a gyártó, amik ismerete jól jönne az összképhez.

[ Szerkesztve ]

(#48346) ruffi válasza Frawly (#48338) üzenetére


ruffi
újonc

köszi válaszokat!lehet uv500 lesz :-)

(#48347) Emperor_ válasza lenoma (#48344) üzenetére


Emperor_
addikt

A seed csak olvasással jár, nem gond az ssd.nek. Az írás jelenthet gondot, ha számolatlanul kap.
Csak seed.re bármelyik jó.

A Samsung több modelje ajánlott, nem szokott velük gond lenni. Ami problémás az bent sincsen az ajánlóban ;-).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48348) Frawly válasza Fifi (#48339) üzenetére


Frawly
veterán

Ez az mSATA vagy még inkáb M.2 SATA átalakítóval még jobb ötlet az enyémnél, mert így a gari sem ugrik. Biztosan megoldható, de micro SATA-t semmiképp nem éri meg megvenni. 80-100 ezer forint nagyon sok pénz egy olyan SSD-ért, aminek lényegében csak a csatlakozója speciális, de átalakítható, és megkapod másmilyen csatolóval harmad árban.

(#48349) Frawly válasza attilav2 (#48341) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudom hol láttad, hogy le van húzva, mert az biztosan nem itt volt. Teljesen vállalható SSD, a TBW limitje kicsit alacsony, de csak a 120 gigás modellnek, 240+ méretben már van olyan magas, hogy teljesen lényegtelen, és a 120 gigás modell 40-es TBW-je is van akkora, hogy átlag felhasználás mellett nagyon sokáig tart elérni. Egy pechje van ennek az A400-nak, hogy mindig voltak nála nem sokkal drágábban jobb vételek. Aztán lement ebbe a rendkívül olcsó tartományban az ára, amire megint jó vételként lépett elő, erre a Kingston egy másik, jobb termékével szintén konkurenciát állított neki az UV500 személyében, ami így jobb vétel lett alig drágábban. Tehát ha nem cél, hogy a legolcsóbb vállalható SSD-t vegyed, akkor megéri azt az alig pár ezer különbözetet, és érdemes rámenni a Kingston UV500-ra, amit 5 év garival is lehet kapni.

Kingmaxokat nem ismerem, régen volt pár hullós szériájuk. Amit linkeltél, arról nem találok elég részletes specifikációt (csak hogy 3D NAND, de az nincs odaírva milyen, van-e TBW limit). Ha nem sokkal drágább, akkor UV500-at vegyél helyette 480 gigásban, ellenkező esetben A400-at. Azzal legalább van már tapasztalat, vett egy csomó ember itt a topikban, baj még nem volt vele.

(#48343) Laraxior: akkor mindenképp jó vétel, érdemes rá lecsapni. Még én is rendelnék ilyen jó áron, de nekem mSATA kéne, meg a német Mediamarkt nem csak M.o.-ra, hanem ide Angliába se szállít ki, de szerintem ez teljesen érthető. Még az sem kizárt, hogy ezek majd megjelennek a magyar boltjaikban is idővel jó áron, akkor szerintem erősen az ajánlott SSD-k között lesznek ezek a BX300-ak.

[ Szerkesztve ]

(#48350) Laraxior válasza Frawly (#48349) üzenetére


Laraxior
titán

Én Frankfurtban lakom, azért szállít. :D
Szokott elég jó akciókat bedobni, meg a Saturn is. Figyelem őket :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.