Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#68001) Graphics válasza Ciccuka (#68000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a lényeget fogtad meg.

Ez lenne a lényegi infó:

"az nem kiskereskedelmi forgalomba szánt típus. Ezekhez az SSD-khez a laptop gyártója biztosítaná a firmware-t, amit a laptop , illetve a rá szabott program hiányban elég nehézkes lenne beszerezni és alkalmazni."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68002) Ciccuka válasza Graphics (#68001) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem te se. Ez már kissé szőrszálhasogatás.

Van egy ilyen irtatlan szabály (hibátlanul, megbízhatóan működő) SSD esetén:
Ha nem muszáj, akkor ne frissítsd a firmware-t.

Ott van linkeltem egy példát. Biztosítva van minden eszköz a frissítéshez.
Az igaz általánosságban, hogy ritkábban adnak frissítést (mivel ritkább esetben kell kiadniuk), de ezáltal alaposabbak is (nem igazán jellemező az úgymond béta állapotú kiadás).

Egyébként a nagy gyártók üzleti és vállalati vonalon kiváló támogatást nyújtanak a cégeknek és rendszergazdáiknak (valamilyen komplett rendszercsomag esetén).
Az OEM is elég "tág fogalom" tud lenni. Amik jellemzően laptopba szerelt SSD-k, ahhoz azért valamennyire lehet találni a gyártói oldalon támogatást.

Sok esetben a gyártói garanciát nem lehet érvényesíteni, ha nincs meg a csomag teljes része (tehát elegyszerűsítve, ha az adott SSD egy laptop része volt, akkor a arra laptopra is szükség van, ha mindenképp gyártói garanciát szeretnénk igénybe venni).

Ha már általánosítani kell (ami nem hiszem, hogy célravezető, tévhit kialakulásához vezethet), akkor se gondolnám, hogy több kompatibilitási probléma akadnak velük otthoni használat esetén, mint átlagos társaikkal.

Tehát összegezve, nem olyan drámai a helyzet ezen a vonalon.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#68003) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok,

Kingston A2000 M.2 2280 NVMe helyett mindennapi felhasználásban (+ játék) jelenthet-e bármilyen kézzelfogható előnyt egy WD Black SN750 ?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#68004) szasanyi válasza nobela (#68003) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is néztem ezt (is) és 500GB kapacitás esetén ugyanúgy 300TWB a terhelhetősége, ráadásul a linkelt helyen drágábban vennéd "ugyanazt" -3év garival. Milyen megfontolni valót látsz ebben? :F

(#68005) jokeph válasza nobela (#68003) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Összességében nézve: nem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68006) nobela válasza szasanyi (#68004) üzenetére


nobela
senior tag

"Milyen megfontolni valót látsz ebben?"

Az elméleti sebessége több mint másfélszerese. Ráadásul rengeteg WD cuccom volt/van, még sosem volt velük problémám.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#68007) Pityu. válasza nobela (#68003) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kérdés mennyire hihetünk a számoknak,és hogy vajon látni fogod e vagy érzékelni sima felhasználóként mert lehet nem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68008) Graphics válasza nobela (#68006) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagy fájlokkal való műveletek során lesz gyakorlati előnye.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68009) Pyttawrx válasza Ciccuka (#68002) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen
1. aki ért hozzá
2. itt új termékeket ajánlubk elsősorban, ez nem kiskereskedelmi forgalomba szánt típus. Ezt értsd meg kérlek, ez már bontott. De addig amég nem fogod fel az egyes topikok lényegét addig kár is magyarázni.

(#68010) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 3 éves Acer Aspire A717-71G laptopom, melyben a 128GB-os M.2 SSD kezd behalni, már csak 70%-os. Klónoznám az újra oprendszerestől-programostól.
A pontos tipusa: KINGSTON RBUSNS8180S3128GI
Szeretném kicserélni, mielőtt behal 128 vagy 256-osra, de nem tudom megállapítani, mikkel kompatibilis, nem szeretnék befürödni, hogy veszek bele, de nem fog menni a gép vele.
Tudtok ajánlani helyettesítő SSD-ket, amik ár-érték arányban is jók, és tutti kompatibilisek?
Satás, és 2280-as a mérete.
Előre is köszönöm a segítségeteket, tanácsaitokat, javaslataitokat.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68011) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68010) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez az érték normális, nincs mitől félned. Ugye az ssd kondíciója nem egyenlő a hdd kondíciójával. Olvasd át [link] , ha mégis szeretnél váltani, akkor pl wd blue 3d m.2 tökéletes lesz.

(#68012) gyemipapa válasza Pyttawrx (#68011) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Értem, köszönöm. Tehát az a közel két éves becsült élettartam reális lehet?
A másik, 2,5-ös SSD pedig csak 45%-os, akkor még azért sem kell aggódnom?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68013) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68012) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

igen, de ha nem éred el a gyártó szerinti tbw értéket lehet még tovább is jó lesz. :)

(#68014) gyemipapa válasza Pyttawrx (#68013) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ezeket a gyártói twb értékeket hol találom? A gyártó honlapján már nem is szerepel ez a három éves SSD.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68015) Graphics válasza gyemipapa (#68010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez még egy régebbi Kingston, pontosan nem tudom, hogy melyik modell OEM kiadása.

A Phison S10 vezérlő miatt ez még talán ilyen HyperX széria lehet m.2 kiadásban.

Ha nagyon rohamosan csökken, akkor érdemes cserélni, mert nekem pár nappal ezelőtt egy UV400 döglött meg rejtélyesen

A 45%-os SSD miféle?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68016) gyemipapa válasza Graphics (#68015) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az egy 2,5-ös satás ssd KINGSTON SA400S37480G 480,1 GB

Hol lehet megtudni, mennyi a gyártó által garantált írásmennyiség?
A Kingston honlapján egyik SSD-t sem találom már.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68017) Graphics válasza gyemipapa (#68016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hajjaj, A400 kerülendő széria... Csak tavaly 5db hullott el belőle nálam... Én, és a topic sem szoktuk azt ajánlani.

A400 adatlap [link]

A 480-asnak 160TB az írásmennyisége

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68018) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ottan az.
[link]
de kerüld ezután az a400-at. Jó hogy még működik :C

[ Szerkesztve ]

(#68019) gyemipapa válasza Pyttawrx (#68018) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Értem, köszi a tanácsot. Hát az M.2-es 120-as ugye gyárilag volt szerelve a laptopba.
A másikat én vettem úgy két éve, gondoltam legyen mindkettő Kingston. Belátom, hiba volt nem először itt kérdezni.
Amúgy mi számít már garanciális hibának, amivel visszavihetem a boltba? Csak ha teljesen halott?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68020) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68019) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez nem ennek számít. Ezzel nem küldheted vissza

(#68021) gyemipapa válasza Pyttawrx (#68020) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Vagyis csak működésképtelen SSD-t vesznek vissza? Vagyis addig kell használni, amíg beadja a kulcsot?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68022) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68021) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nincs hiba, miért vennék vissza, a kondíció esés normális jelenség.

(#68023) gyemipapa válasza Pyttawrx (#68022) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Értem, köszönöm. És ha eléri az 1%-ot, vagy a nullát, arra sem fog ezek szerint vonatkozni a garancia ha jól értem, csak ha egyáltalán nem működik az SSD. Megint tanultam valamit.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#68024) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem addig mire eléri, 3x lecseréled.

(#68025) Pyttawrx válasza gyemipapa (#68023) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De legközelebb flash topikba ezeket.

(#68026) Frawly válasza szasanyi (#67992) üzenetére


Frawly
veterán

Játékokra pont nem kell strapabírás. Az ne tévesszen meg, hogy sok játék 100-200 giga, de nem telepíted fel minden nap. Egyszer fent van, akkor sok órát, napot, hetet játszol vele, minél nagyobb játék, annál többet. Miközben játszol velük, csak olvasás történik, és az eredeti sok gigás írásmennyiség szépen szétosztódik statisztikailag több napra. Írásnál pedig a hossz távú napi átlag számít.

Ha életed első SSD-je, akkor ne a strapabírás, meg a TBW legyen a legfőbb szempont, mert meg fogsz lepődni, hogy hosszú távon mennyire nem fogsz rá sokat felírni, főleg általános felhasználás, játék az, ami nem ír rá valami sokat. Ezen mindenki izgul, mikor az első SSD-jét veszi, hiszen nincs vele tisztában, hogy mennyit ír, ugyanis a HDD-k ezt nem tartják nyilván. De ahogy már van egy SSD-d, onnantól már képben leszel, hogy a te felhasználásod mennyit ír hosszú távú napi, havi, éves statisztikában.

Az a Kingston A2000 teljesen jó lehet, amit ajánlottak. Vagy valami más. Erősen függ, hogy hová valósi vagy, hol vennéd, abban a boltban milyenek az árak, az A2000-hez képest mi mennyivel olcsóbb, mennyivel drágább, mire mennyi gari van. Mert itt pl. hiába írták az A2000-et, ha pl. az adott boltban egy WD Blue SN500/SN550 vagy esetleg egy 970 EVO alig drágább, és arra megadja az adott bolt az 5 évet, míg az A2000-re ott pont nem, akkor lehet ennek függvényében más lesz a jobb vétel, még csak akár az 500 gigás NVMe-hez sem kell ragaszkodni, mert lehet lenne hasonló áron 1 terás SATA3 vagy M.2 SATA SSD is, amivel még jobban járnál játékokhoz.

(#68027) #69523456


#69523456
törölt tag

Elgondolkoztam a gépem lehetséges korszerűsitésén, gyorsitásán, mert a jelenlegi VGA árak mellett új gép épitése szóba se jöhet. Az alaplapom egy Z77 MSI GD-65, amelyen nincs M2 csatlakozó. Viszont egy M.2 NVME to PCIe 3.0 x4 Adapter segitségével megoldható lenne a dolog. Ez a megoldás jelent-e valamilyen hátrányt, elsősorban a sebességet illetően?

(#68028) Frawly válasza #69523456 (#68027) üzenetére


Frawly
veterán

Új gépet építeni, most is kb. ugyanolyan. Nyilván Videó Károlyt nem most fogsz bele újítani a jelenlegi lehúzó árakon, de a gép többi része azért kilegózható.

Az NVMe-vel kapcsolatban felhívom a figyelmed, hogy nem biztosan gyorsul tőle a gép. Erősen felhasználásfüggő, mire használod. A marketingesek meg benchmarkosok által büszkén hirdetett 2-4 GB/sec ne tévesszen meg, az csak szekvenciális átvitel, átlag felhasználásnál azt nem hajtod ki.

A másik buktató, hogy a Z77-es chipset az még egy régi, Core i 2-3. genes platform, azokon általában nincs NVMe támogatás a BIOS-ban, némelyik laphoz lehet oroszok által hekkelt BIOS-t szerezni, ami tudja, de elég ingoványos terület. Persze úgy is tudsz benne átalakítóval NVMe SSD-t használni, ha a BIOS nem támogatja, de akkor csak adattárnak használhatod, bootolni nem fogsz tudni róla. Ezt jobb, ha előre figyelembe veszed.

Ha most HDD-t használsz, akkor egy sima (nem göcsörtös felületű) SATA3 SSD is marha sokat dobhat a felhasználói élményen, a bootidő lemegy alig pár mp-re, a programok is sokkal villámabb módon töltődnek.

(#68029) Graphics válasza #69523456 (#68027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leginkább csak tárhelyként, bootolni nem tudsz róla így elveszik a gyakorlati előnye, mert a rendszer ennél csak lassabb lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68030) #69523456


#69523456
törölt tag

Értem. Köszönöm a válaszokat. Jelenleg SSD-n van a rendszer. Tehát boot kizárva. Játékok esetén ez a megoldás jelent valami pluszt, vagy ennek sincs értelme, mert nem lesz érdemi változás a hagyományos SSD-hez képest?
Nem látom értelmét új gépet épiteni egy GTX 1070 VGA-hoz. Bármilyen szuper lenne a többi komponens, a VGA szűk keresztmetszet maradna.

(#68031) Pityu. válasza #69523456 (#68030) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na látod én meg most építek félig új gépet egy RX480 mellé egyenlőre aztán ha esetleg az árak változnak meg jöhet új vga.Rájöttem nem mindig kell várni míg minden egyben lesz lehet apránként is.Bocs az offért :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68032) Graphics válasza #69523456 (#68030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit írtam, nem nagy pluszt tudna jelenteni, hisz a rendszer SSD lassabb.

A játékok pedig nem nagy fájlos műveletek.

1070 alá én inkább építenek új konfigot, nem kell a legdrágább opció, i3-10100 pl.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68033) PROTRON válasza #69523456 (#68030) üzenetére


PROTRON
addikt

Ahogy a többiek is írják, a ram árak január óta 20-30%-os emelkedését látva nem biztos hogy jó vágányon haladsz, de tény hogy az SSD-k még nem robbantak. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#68034) #69523456 válasza Graphics (#68032) üzenetére


#69523456
törölt tag

Akkor az M2 felejtős, ebben az alaplapban.
Nem szeretnék új gépet addig amig a VGA helyzet nem tisztázódik. Tartok tőle, hogy évekig igy marad. Viszont, ha jól olvastam, az Nvidia még idén kijön a 4000-es szériával, na ott minden kiderül. Ha blokkolják a bányászatot ezeknél, akkor gyorsan rendeződhetnek az árak, ha nem, akkor marad minden a régiben ki tudja meddig...

(#68035) Pityu. válasza #69523456 (#68034) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez sajnos ilyen mesterséges manipuláció ami most a világban történik de mindig is ez volt sajnos.Bármire rá tudják fogni az áremelkedést csak a pénz a lényeg.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68036) dega


dega
újonc

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz
Alaplap: Asrock AB350 Pro4
Ház: Cooler Master MasterBox Lite 5 Window MCW-L5S3-KANN-01

ezt a két SSD-t néztem ki csere/bővítés céljából:
Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3 (MZ-76E250)
Samsung 870 EVO 2.5 250GB SATA3 (MZ-77E250B)

A 860-hoz figyelmeztetést ír az összefoglalóban, ezért is kérek segítséget.

Már van a gépben ilyen:
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX SATA3
SSD: Western Digital Green 2.5 120GB SATA3 (WDS120G2G0A)
több, mint 2 éve, de az SSD amúgy is kevésnek bizonyult, szóval azt cserélném, vagy bővíteném.

Gondolom inkább Samsung, mint WD 256GB Green, ami csak pár ezer forinttal olcsóbb?

Köszönöm!

(#68037) tasiadam válasza #69523456 (#68034) üzenetére


tasiadam
veterán

Lovelace jövőre várható. Esetleg amit tudsz csinálni, hogy egy modernebb alapot felhúzol, majd kártyát cserélsz, amikor van mit belerakni. Számolj erős 6-8 maggal, vagy legalább jó alaplappal, hogy később erősebb CPU is belemenjen, stb.
A VGA helyzettel az a gáz, hogy egy újabb széria amit nem tudnak gyártani nem oldaná meg a problémát. A TSMC is inkább építkezik, aminek pár év múlva lenen hatása, az nvidia meg kimondta hogy idén semmiképp nem javul a helyzet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#68038) Graphics válasza #69523456 (#68034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez olyan hosszú idő lesz, hogy én nem is mernék várni rá , ha nem sürgős akkor persze lehet, csak közbe mindennek eldurrant az ára.

RAM, SSD árak is felfelé tartanak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68039) Pyttawrx válasza dega (#68036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem nem jól nézted, az am4-es lapokkal nincs gond. Veheted bármelyiket. De van a lapodon m.2 pcie is, Kingston A2000-et is tehetsz bele, bőven tökéletes lesz. :)

(#68040) PROTRON válasza #69523456 (#68034) üzenetére


PROTRON
addikt

Teljesen érhető amit írsz, csak arra hívtuk fel a figyelmed, hogy könnyen megeshet hogy mire a VGA árak "rendeződnek" azaz a 150-200 ezres túlárazások eltűnnek, addigra lehet hogy a többi alkatrész árakon elbukod ugyanezt az összeget, azért mert nem akkor vásároltad őket amikor azoknak lent volt az áruk. pl a ram árak terén 2x8 GB esetében januárban még 26k-ba került ugyanaz ami most 33k...nagyobb méret esetében még jobban kijön.
Abban igazad van hogy ha a kövi 2 évben nem sikerül összehoznod gépet, annyit még simán át lehet kalandozni a meglévő konfigoddal, így nem egy akkor már 2 éves "elavult" architektúrához kell passzintanod az új VGA-t. De azért te is ennél rövidebb idővel kalkulálsz a piac rendeződése szempontjából...én is. :D
Persze Te tudod. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#68041) #69523456 válasza PROTRON (#68040) üzenetére


#69523456
törölt tag

Igen, jól látod próbálok rövid,közép és hosszabb távban gondolkodni. Azt hiszem marad a kivárás - akár két évig - ezt a konfigot már nem érdemes piszkálni, mert mindenhol falakba ütközöm, pl. M2 SSD... 4000-es széria valóban csak jövőre várható, az Intel VGA viszont még az idén jön, ha igaz. Meglátjuk árban, teljesitményben hogyan viszonyul a másik kettőhöz, és bányász ügyben milyen álláspontra helyezkednek?

[ Szerkesztve ]

(#68042) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok!
Vennek altalanos rendszer + par betoltes igenyesebb jateknak SSD-t.
Konfig: I5 4570, 16Gb ram, RX 580 8GB.
500 Gb kornyeken 2.5 sata, 25k HUF korul.
2 darabot neztem ki:
[Samsung EVO 870 500GB]
[Crucial MX500 500GB]
Ezekbol nyugodtan valaszthatok? Vagy van valami jobb?

Mas:
A csre oka hogy doglodi a jelenlegi SSD-m, egy 1,5 eves Patriot P200 512Gb 2,5 SATA SSD.
Bios latja de telepiteskor mar szarakodik, aztan nem birja tovabb, szektor es vezerlo hiba, hasznalhatatlan.
Hol erdemes gariztatni? Alzan vettem oda kuldjem vissza vagy intezzem kozvetlen gyartoval? 3 ev van ra.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#68043) finest válasza JSaN (#68042) üzenetére


finest
őstag

MX500 helyett nem lenne jobb WD 500GB? [link] Most rendeltem Aquából, szerintem a BB topikban tudnak adni hozzá ingyen szállítás kupont.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#68044) JSaN válasza finest (#68043) üzenetére


JSaN
addikt

Nem ismerem, de mind egy forma sebessegu ahogy nezem. Fenti listabol valasztottam, illetve evo 870 nincs ott de vissza olvasva latom ajanljak, meg mast is vennek onnan azert azt linkeltem.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#68045) Frawly válasza JSaN (#68044) üzenetére


Frawly
veterán

A felsoroltakat mind veheted, MX500, 870 EVO, WD Blue is vehető. Amelyik tetszik. Elvileg mindhárom kapható 5 év garival, sebességre sincs akkora különbség közöttük, amit észrevehető lenne annál a felhasználási típusnál, amit írtál. A három közül a 870 EVO a legjobb, de nem annyival, hogy biztosra megérje a felárat. A másik kettő se rossz SSD, mind középkategóriás.

A 870 EVO valóban nincs az ajánlottak között, de csak azért, mert még túl új modell, nemrég jelent meg a piacon, nincs vele tapasztalat, így még nem tudják mi alapján ajánlani, kicsit korai lenne. De eddig szinte az összes Samsung mindig ajánlott volt, eléggé meglepő lenne, ha a 870 EVO nem lenne az.

(#68046) JSaN válasza Frawly (#68045) üzenetére


JSaN
addikt

Köszönöm, samsungjaim voltak, így most is az lesz; 870 Evo megrendelve.

Másik kérdésemre valaki segítene? Vagy van erre külön topic?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#68047) PROTRON válasza JSaN (#68046) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez már félig meddig offtopic, de szerintem ha magánszemélyként vásároltad akkor él az Alza garancia, tehát oda kéne visszavinned. Nem vagyok járatos benne hogy a tüneteidre mit fog mondani a szervízük...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#68048) Pyttawrx válasza JSaN (#68042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Alza.
És igen van erre topik a flash topik, kérlek legközelebb oda írd be. :)

(#68049) JSaN válasza Pyttawrx (#68048) üzenetére


JSaN
addikt

Nem tudtam hogy az jó e, át megyek oda, mégegyszer köszönöm a segítséget itt.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#68050) Pyttawrx válasza JSaN (#68049) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem baj, csak mivel kérdezted azért írtam le, amúgy aválaszt megkaptad, így már oda is kár beírni ezt :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.