Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#10001) RVR400 válasza kerekfej (#9973) üzenetére


RVR400
veterán

Igan, Sandforce vezérlős. (SF-1232)

(#9974) Bodor :

Linkem nincs. :)

(#10002) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! :) Egy lúzer kérdés egy usertől. Rossz vicc, ugye? :)) De félre a tréfával, erről az SSD-ről mi a véleményetek: Kingston 60GB SVP200S37A/60G V+200? Az OS-hez gondolom tökéletesen elég (Win7), ugyanakkor nem új versenyző, gondolom már van vele kapcsolatban valamiféle tapasztalat. Ezekre lennék kíváncsi, ha valamelyikőtök megosztaná ezeket, annak nagyon örülnék. :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10003) Bodor válasza RVR400 (#10001) üzenetére


Bodor
veterán

Na ilyet se láttam még... :Y

(#10002) dauphin: Bevált SSD, jó páran használják, megveheted nyugodtan ha jó az ára.

(#10004) dauphin


dauphin
aktív tag

Még egy versenyző: az Intel 520 Series 60GB 2.5" SATA3 - OEM. :) Melyik mellett tennétek le a voksotokat a szívetek szerint? A kettő között durván 5-6k a különbség az Intel javára (mármint ennyivel kerül többe). Ugyanakkor ezért az árért már egy Sansung Basic 120GB-os SSD-t is kapok. :((( Mit tanácsoltok? :F

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10005) kerekfej válasza dauphin (#10004) üzenetére


kerekfej
addikt

OEM-et az itt, hogy kell érteni, zacskós?

(#10006) dauphin válasza Bodor (#10003) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm. Ahogy látod: gondolkodom, tehát kérdezek! : :DDD Lehet, hogy túl sokat is? ;]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10007) dauphin válasza kerekfej (#10005) üzenetére


dauphin
aktív tag

Fogalmam sincs mit jelöl az OEM! :( Nem találtam semmi infót erről. És mi is az a "zacskós"? :C Valójában egy igazi zacskóra gondolsz, olyan reklámszatyorszerűre? :DDD

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10008) dauphin válasza Bodor (#10003) üzenetére


dauphin
aktív tag

Úgy 18k-tól indul az ára.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10009) kerekfej válasza dauphin (#10007) üzenetére


kerekfej
addikt

Egyszerűbb ha linkeled ahol találtad.

(#10010) Joshi válasza dauphin (#10007) üzenetére


Joshi
titán

Az OEM dobozolatlan tartozékoktól menteset jelent, doboz még esélyes de általában zacsis. Igen antisztatikus Nylon. :D

Én most vettem egy OCZ Vertex 4-et dobozosat 3,5" átalakítókerettel tokkal vonóval. Jó lenne ha lehetne kapni ugyan ezt az ssd-ét OEM verzióban mondjuk 25k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#10011) dauphin válasza kerekfej (#10009) üzenetére


dauphin
aktív tag

Ez lenne az:[link]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10012) RVR400 válasza Bodor (#10003) üzenetére


RVR400
veterán

(#10013) RVR400 válasza dauphin (#10004) üzenetére


RVR400
veterán

Én a 120-as Samut venném, ahogy azt is vettem hétfőn. :)

(#10014) kerekfej válasza dauphin (#10011) üzenetére


kerekfej
addikt

Intel 520 Series 60GB 2.5" SATA3 - OEM ennek horror ára van ott. Nem éri meg 60GB-ost venni. Ráadásul még nem is dobozos. Gari is csak 3év.

RVR400 próbáld meg visszaküldeni a gyártónak)!

[ Szerkesztve ]

(#10016) kerekfej válasza #78232832 (#10015) üzenetére


kerekfej
addikt

Már módoltad? :D

(#10017) RVR400 válasza kerekfej (#10014) üzenetére


RVR400
veterán

Többe kerülne a leves, mint a hús.

(#10018) Mekibácsi válasza Bodor (#9866) üzenetére


Mekibácsi
tag

Az alaplapomon a SATA III-as csatlakozók mind AsMedias-ok. :F

Ha jól olvasom, nem túl stabil ez a vezérlő. :F
Mi az amit rá szabad dugnom?

SSD-nek akkor marad a SATA II, ami nem AsMediás. Mennyire fogom érezni a különbséget sebességben?

Köszi! :R

"Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#10019) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Én is hamarosan venném a Samsung 840-es SSD-t, de az előttem hozzászóló leírásából azt hiszem nekem is fel kell tennem a kérdést, mert ha nem tévedek a vezérlő az enyémben is Asmedia (bár a gyártó oldalán nem találtam erre vonatkozó leírást, csak azt, hogy az USB-t vezérli Asmedia, de gondolom akkor a SATA-t is).
Szóval a 840-es Samsung jó vétel egy ilyen laphoz?

Asrock 970 Extreme 4

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#10020) #24650752 válasza Mekibácsi (#10018) üzenetére


#24650752
törölt tag

Hétköznapi alkalmazásoknál nem sok különbséget éreznél SATA2 és 3 között, de nem csak ASMedia SATA3 port van a lapodon. Tessék elolvasni a kézikönyvet!

SATA3
- 1 x SATA3 6.0 Gb/s connector by Intel® B75, supports NCQ, AHCI and Hot Plug functions
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

[link]

Van egy négyes csokor SATA port a lap alján, ahol 3 db szürke, 1 db fekete színű. No, az a 3 szürke a SATA3, azon belül is neked a SATA3_0 feliratú kell, az lesz az Inteles, a SATA3_A0 és SATA3_A1 pedig az ASMedia-s.

(#10019) Mr.Mercury: nálad ugyanez... Vagyis nem teljesen, mert Te jóval előnyösebb helyzetben vagy.

SATA3
- 5 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, JBOD and RAID 5), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions

Neked mind az 5 SATA3 portodat az AMD SB950-es déli híd vezérli, úgyhogy Te csak dugdossál bátran. ;]
Ilyenkor, amikor nincs mellé írva, az alaphelyzet áll fenn, és abból, hogy az USB3-at mi vezérli, ne következtess semmi másra. De manual, manual, manual...

Az ASMedia-tól meg nem kell annyira tartani, csak ha van más, akkor inkább azt.

[ Szerkesztve ]

(#10021) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok
Merre találom azt a 11 lépéses beállítást ssdhez?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#10022) Bodor válasza Devilhun_HUN (#10021) üzenetére


Bodor
veterán

Kell 11 lépés? Szerintem ez aktuális.

(#10023) anytime válasza Bodor (#10022) üzenetére


anytime
őstag

Szia Bodor!

Elolvastam, természetesen, köszönöm, hogy megírtad (megírtátok)!

Ennek ellenére lenne egy nagyon sügér kérdésem ... :B

Az új SSD-re nem megy OS, ezt írtam. Ebben az esetben gondolom, csak annyi dolgok, hogy a BIOS-ban elvégzem a szükséges beállításokat, majd win7 alól elvégzem a formázást?

Ez után elvégzem az előírt ellenőrzést a Crystal-al (pl) majd lefuttatom a magician-t is?

Köszi!
A

(#10024) dauphin válasza RVR400 (#10013) üzenetére


dauphin
aktív tag

Szia! Mi volt a dobozában? Adnak valami pluszt hozzá? Pl. keret, SATA kábel? :K

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10025) dauphin válasza Bodor (#10003) üzenetére


dauphin
aktív tag

Bodor: Idézet tőled: "Bevált SSD, jó páran használják, megveheted nyugodtan ha jó az ára."
18k-tól indul, szerinted ennyit megér annak a fényében, hogy 23k körül egy Samsung 840 Basic-et kaphatok? Van olyan jó a Kingston, hogy megérje beruházni rá a Samsung ellenében? Szerinted?

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10026) RVR400 válasza dauphin (#10024) üzenetére


RVR400
veterán

Hali!

CD-lemez meg papír, semmi extra. Amúgy sem akarnék 3-4 ezer forinttal többet adni egy 200 Ft-os kábelért, meg egy 800 Ft-os 2.5"-3.5"-os keretért. :)
Ráadásul a Samunál nem kell matekoznod, hogy legyen rajta mindig üres hely, mert gyárilag van rajta. :K

[ Szerkesztve ]

(#10027) dauphin válasza RVR400 (#10026) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10028) anytime válasza RVR400 (#10026) üzenetére


anytime
őstag

Hali!

Azért megjegyzem, az a 200,- Ft-os kábel annyit is ér ...
Én most rendeltem mellé egyet 1.600,- Ft-ért ..., persze, lehet, hogy én vagyok túlságosan maximalista (vagy hülye - ez már csak nézőpont kérdése), de azért nem árt, ahogy egy kicsit utána olvasgattam és ne egy szar kábel nyírja ki vagy rövidítse meg az életét egy 30+k-s ssd-nek. Persze, ez csak az én véleményem!

(#10029) RVR400 válasza anytime (#10028) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem a laphoz adtak elég jó kábelt, és elegendő mennyiségűt is szerencsére. :)

Jut eszembe az előzőmhöz, hogy természetesen az SSD is a dobozban volt. :DDD

(#10030) dauphin válasza RVR400 (#10029) üzenetére


dauphin
aktív tag

"Jut eszembe az előzőmhöz, hogy természetesen az SSD is a dobozban volt."
:C

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10031) anytime válasza RVR400 (#10029) üzenetére


anytime
őstag

Nekem már egy régi lapom volt és egybe kaptam a gépet, nem én raktam össze, így nem volt már plusz kábelem ..
Na sebaj, legfeljebb majd veszek, ha cserélek bármit is ...

(#10032) Bodor válasza anytime (#10023) üzenetére


Bodor
veterán

Ha nem megy rá OS, akkor nincs szinte semmi dolgod. Bios úgyis AHCI módban van úgyis, formázod az OS lemezkezelőjével, és használod. Tesztprogrammal és SSDOK-al leellenőrizheted, hogy minden jó-e, és figyelsz rá, hogy 10 % szabad hely maradjon. Magician-t használni szerintem ezek után már teljesen felesleges.

(#10025) dauphin: Ötezret mindenképpen megér a dupla tárhely. Teljesítményben meg ugyanazt kapod. MLC / TLC specifikációk szerinti becsült élettartamon meg el lehet merengeni, de egy átlagfelhasználó valószínű, hogy nem fogja írással kifárasztani a TLC-s Samsungot sem. TESZT

(#10033) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy kicsit off, de mennyit érhet egy decemberi vásárlású, gyakorlatilag alig üzemeltetett 64GB-os crucial m4?

Továbbá keresnék oprendszernek, meg egy két alap proginak 60GB körüli msata SSD-t mit ajánlotok, jó ár érték arányban?

(#10034) RVR400 válasza anytime (#10028) üzenetére


RVR400
veterán

A gyárilag kitben adott kábel:

(#10035) Bodor válasza dbocskai (#10033) üzenetére


Bodor
veterán

15K-ért nem adnék többet a használt Crucial M4-ért.

mSata 64 GB-os ajánlottak többek között :

ADATA 64GB mSATA Premier Pro SP300S ASP300S-64GM-C
ADATA 64GB mSATA X300 ASX300S3-64GM-C
PLEXTOR 64GB mSATA M5M PX-64M5M

(#10037) anytime válasza Bodor (#10032) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm!
Szuper!

(#10038) anytime válasza RVR400 (#10034) üzenetére


anytime
őstag

Ja!
Tegnap egy ilyet rendeltem.
Persze, azon el lehet vitatkozni, hogy volt-e értelme ...

(#10039) anytime válasza #78232832 (#10036) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Ezért írtam alább, hogy vitatkozhatunk azon, hogy van-e értelme, de hajtott a kíváncsiság, hogy milyen egy "minőségi" darab a kezemben - hangsúlyozom, a kíváncsiság hajtott ..

(#10040) Mr.Mercury válasza #24650752 (#10020) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a kimerítő választ! A manual-t tényleg nem olvastam, csak a webes specifications részt, ahol nem volt a SATA vezérlőre vonatkozó rész, csak az USB-re, amiről levontam a következtetésemet. A jövőben legalább tudni fogom ezt is, úgyhogy köszi még egyszer! :R

Mercury

(#10041) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
A-Data SP900 Premier Pro 128GB 2.5" SATA3 SSD-ről van valakinek tapasztalata?
Egész jó árban van.

Köszönöm

(#10042) Fire/SOUL/CD válasza puru (#10041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az adatlapodon szereplő deszkába szánod(Gigabyte GA-MA790XT-UD4P), akkor mehet(AMD SATA portra kötve, nem a Gigabyte SATA-ra és min. F7-es BIOS kell(ha valami gebsza lenne így(ami jó eséllyel nem lesz) csak akkor az F9-es béta BIOS, addig béta bios felejtős)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10043) puru válasza Fire/SOUL/CD (#10042) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ!
Nem ebbe menne, hanem egy új Asus laptop lenne felbővítve, az optika helyére kerül egy keret,a mibe 2,5-es vinyó megy bele.

(#10044) Fire/SOUL/CD válasza puru (#10043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor mindig tessék leírni, hogy mibe szánod a meghajtót. Az, hogy Asus nem elég, hisz az Asus okádja a hardvereket, pontos típust írd meg, utána lehet nyilatkozni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10045) puru válasza Fire/SOUL/CD (#10044) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Bocsánat, igazad van. Ráadásul nem is Asus a laptop, rosszul tudtam.
Szóval SAMSUNG NP550P5C-T02HU -be kell betegyek egy SSD-t, az optika helyére 120Gb körüli méretben, 40eFt max bruttó árban.
Köszönöm

(#10046) Fire/SOUL/CD válasza puru (#10045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Samsung 5-ös széria Intel HM76 chipset-el. Igazából ebben minden SSD-nek mennie kell.
Az egyetlen "próbléma" ha W8-al előtelepítetten vették. Klónozni simán lehet ilyen gép OS-t HDD-ről SSD-re...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10047) puru válasza Fire/SOUL/CD (#10046) üzenetére


puru
senior tag

Köszönöm a választ!
Igen, én is klónozás-t terveztem, ezek szerint ezzel se fogok szívni. Bár az ""-jelbe tett probléma szavadat nem értem :)

(#10048) RVR400 válasza puru (#10047) üzenetére


RVR400
veterán

Ez olyan mint a Róland vagy a kórmány szó.

(#10049) kerekfej válasza puru (#10045) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 120GB 23k
Samsung 840 Pro 128GB 36k
Samsung 840 250GB 43k
Optikai keret 2k (előtte ellenőrizd, hogy kompatibilis -e a gépeddel ez a típus)

[ Szerkesztve ]

(#10050) Fire/SOUL/CD válasza puru (#10047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért a macskaköröm, mert egy kicsit körülményesebb klónozni, mint normál esetben, lévén, hogy az ilyen kütyükben ugyebár 500GB-1TB HDD van és azt nehéz lenne egy mozdulattal egy 120GB-os SSD-re áttenni.
Kell még egy partícionálóprogi is a művelet elvégzéséhez, és megfelelő sorrendben és üzemmódban lehet klónozni a partíciókat(mert hogy az összes partíciót kell)

Ez csak egy példa, hogy nem lehetetlen küdetés(hetente 3-4x mindig klónozok, szóval már csak ezért sem lehetetlen), esetedben lehet, hogy kicsit másképp kell, de az előtelepített W8-ak egy kaptafára készülnek általában [link]
(Ha nem, vagy bármi kérdésed lenne, akkor a linkelt bejegyzésem hozzászólásában tedd fel a kérdésed(mindenképp mellékelj a partíció-szerkezetről képet) és akkor pontosan le tudom írni, mi a menete a dolognak)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.