Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48501) MPowerPH válasza Kronos3000 (#48497) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt talaltam, szoval szerintem nem. A chipset nem tamogatja, nem fogod latni biosban a bootolhato meghajtok kozott. Ha csak a chipsetre keresel ra ebben a temaban, ugyan ez. A Win felismeri, hasznalhato is lenne masodlagos meghajtokent, ra is klonozhatod a Win-t, de bootolni nem fog.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#48502) F34R


F34R
nagyúr

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

1. 15k
2. Max 120GB
3. Asztali gep, Sata III
5. Minimum harom ev, de jobb lenne az ot ev.
6. Atlagos.

Annyit meg hozzatennek, hogy utoljara mikor SSD-m volt egy rossz nem ajanlott peldany huzott harom es fel evet, amikor aktivan ment ra tobb GB iras.

Koszonom

(#48503) Kronos3000 válasza MPowerPH (#48501) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ó köszönöm szépen.Megkiméltél egy gép cipeléstől hogy ki tudjam próbálni. :R

Wasabi...

(#48504) Emperor_ válasza atis78 (#48486) üzenetére


Emperor_
addikt

Na benézel az Összefoglalóba, akkor láthatod, hogy több Adata típus van ajánlva. Mert megbízhatóak :R .

A listádból az XPG 8200-at vagy az EVO 960-at venném. Attól függően, hogy hány év garira lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48505) Emperor_ válasza nightvison (#48494) üzenetére


Emperor_
addikt

M.2-es, SATA ugye?

Crucial MX 300 / MX 500. Samsung EVO 850/860

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48506) Emperor_ válasza F34R (#48502) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU800
5 évvel, ennyiért én nem tudok :N .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48507) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Ez vagy [ez] a jobb választás ha csak a letöltési sebességém kihasználása végett váltanék a rendszer egy másikon van?Esélyes,hogy elég sokat lesz írva...

X.Y.

(#48508) Frawly válasza F34R (#48502) üzenetére


Frawly
veterán

Kingston UV500. Elvileg 5 év gari van rá, de sok bolt nem adja meg rá. De ha nem ragaszkodsz az 5 évhez, akkor az Adata SU800 is teljesen jó, amit ajánlottak.

Nem ajánlott példánytól meg nem olyan rossz, ha húzta 3,5 évig. Gondolom olcsó volt, meg addigra kiszolgálta az árát. Az ajánlottak azért bőven tovább kéne, hogy bírják, reálisan jóval 5-6 év élettartam felett.

(#48507) IkszIpszilon: ezekből egyértelműen a 860 EVO, kivéve, ha AMD-s lapod van, mert azok nem szeretik. Nagy baj a WD Blue-val sincs, de csak planár TLC-s, persze ha nagyon olcsón adják és nem fogsz rá sokat írni, akkor akár vehető is, de sok pénzt nem adnék érte. Nála az Adata SU800, Kingston UV500 is jobb vétel lehet kb. azonos árban. Esetleg Crucial MX500 vagy MX300. Itthon nem láttam, hogy árulnák, de a Crucial BX300 is egész jó meghajtónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#48509) FMogyi válasza Frawly (#48492) üzenetére


FMogyi
újonc

Nagyon hasznos volt a válaszod, ugyanis pont az EVO 860-ban gondolkodtam, mivel az tűnik a legjobbnak a tesztek alalpján a 240GB ill. feletti SATA kategóriában. Így maradok valamelyik Adata SATA mellett.
Thanks,

(#48510) F34R


F34R
nagyúr

Koszonom sracok....

(#48511) Geth válasza Kronos3000 (#48503) üzenetére


Geth
addikt

Én pont nemrég raktam egy 970 EVO-t átalakítóval egy Z87 Gigabyte lap PCIe slotjába.
Bootoláshoz moddolni kellett az EFI-t, van hozzá leírás.
W10 Setup-nál meg rátoltam a Samsung NVMe drivert (nem kötelező), hasít, persze a régebbi PCIe generáció miatt csak ~1700MB/s, de ennek örömére SATA-tlanítottam a gépet :)

(#48512) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az m.2 sebességét milyen esetekben érdemesebb megvenni a sima SSD-k hez képst? Például egy olyannak aminek max írása 2100 MB/s, olvasása: 3500 MB/s. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48513) Kronos3000 válasza Geth (#48511) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Köszönöm szépen,jó tudni hogy van ilyen lehetőség is. :R

Wasabi...

(#48514) Vackor1 válasza tibor2010 (#48457) üzenetére


Vackor1
tag

Ugyanazt a 96%-ot mutatja - nem értem, hogy miért/mitől csökken 4-6 hetente a kondíció :((( - a saját ellenőrző progija is és a legutolsó verzió van rajta , nem kell frissíteni.
Köszönöm még egyszer , hogy mondtad , hogy van ilyen program .

Üdv !
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#48515) tibor2010 válasza Vackor1 (#48514) üzenetére


tibor2010
tag

Ha így csökken, évek múlva is jó lesz, nem kell vele foglalkozni.
A félvezetők élettartama 40 C-tól kezdve 10 C fokonként feleződik, az újabb kutatások szerint 60 C-tól pedig harmadolódik. Lehet, hogy ezt is figyelembe veszik a számításnál.

(#48516) F34R válasza Frawly (#48508) üzenetére


F34R
nagyúr

OCZ volt egy 30GB-s..... magaval a meretevel nem voltam gondba, ellenben a sebessegel igen.

(#48517) Benhill


Benhill
senior tag

Mediamarkt-ban a Samsung 850 EVO SSD-k akciósak és ingyen hozzák:

250GB - 20k
500GB - 35k
1TB - 80k

(#48518) makoss válasza Benhill (#48517) üzenetére


makoss
addikt

Lesz az még olcsóbb is!
Röpke 3 hónap alatt 25-30e Forinttal esett az áruk :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48519) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy egy HP Pavilion 15 (15-au100nh) típusú laptopnak M.2 Sata vagy mSata SSD csatlakozója van? Mert annyit sikerült kideríteni, hogy van csatolo felület, de hogy melyik az nem derült ki. Előre is köszönöm!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48520) tibor2010 válasza chester91 (#48519) üzenetére


tibor2010
tag

M.2 Sata

(#48521) chester91 válasza tibor2010 (#48520) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Már csak egy kérdés maradt, hogy M.2 Sata SSD-ből melyiket ajánlanátok? 120Gb körüli vagy 240-es lenne a cél bele.

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48522) tibor2010 válasza chester91 (#48521) üzenetére


tibor2010
tag

A Samsung 860 Evo 250GB mehet bele.

(#48523) chester91 válasza tibor2010 (#48522) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm! 120-asba mit tudsz esetleg ajánlani?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48524) tibor2010 válasza chester91 (#48523) üzenetére


tibor2010
tag

Ott már inkább semmit. Esetleg Kingston UV500.

(#48525) chester91 válasza tibor2010 (#48524) üzenetére


chester91
senior tag

Rendben, köszönöm! ☺️

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#48526) makoss válasza makoss (#48512) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48527) Frawly válasza makoss (#48512) üzenetére


Frawly
veterán

Olyan esetben érheti meg az NVMe, ha
1) a géped támogatja rendesen (nem csak M.2 csatoló van rajta, de rendes PCIe v3.0 x4-es M.2 foglalat, és a BIOS-nak sem probléma bootolni a meghajtóról)
2) a gép van olyan erős, hogy ki tudja hajtani
3) olyan alkalmazásokat használsz rendszeresen, amik nagy fájlokkal dolgoznak, pl. videóvágás, virtuális gépezés

Nem éri meg akkor sem, ha a géped támogatja, ha
1) csak átlagos progikat használsz (böngésző, irodai program)
2) játékokat futtatsz
3) letöltesz rá.

Persze ez utóbbi esetben is lehet NVMe-t venni, csak nem lesz kihasználva, semmi nem lesz tőle ténylegesen gyorsabb egy SATA SSD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#48528) FMogyi


FMogyi
újonc

ADATA SU800 250 vagy Crucial MX500 250? Melyik a jobb?

(#48529) baro32 válasza FMogyi (#48528) üzenetére


baro32
aktív tag

ADATA SU800 250 ~200TB-ot a Crucial MX500 250 csak 100TB-íráslimitje van ebből én az elsőre szavaznék :)

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#48530) elodman


elodman
aktív tag

Sziasztok.

Lenti stuff helyett érdemes-e, tudtok-e árban hasonló, tudásban, jellemzőkben (lényegesen :) ) jobbat javasolni?

"TeamGroup SATA L5 LITE - 120GB - SSD T2535T120G0C10
• Megnevezés: L5 lite • Gyártó: TeamGroup • Tárolókapacitás: 120GB • Csatoló: Sata III • Méret (col): 2,5 • Szekvenciális olvasás (Mbps): 500 • Szekvenciális írás (Mbps): 300 • Garancia: 3 év "
: 10 E. Ft"

Danke.

[ Szerkesztve ]

(#48531) Vackor1 válasza tibor2010 (#48515) üzenetére


Vackor1
tag

Köszönöm , úgy legyen ! :)

Szép napot neked !
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#48532) Vackor1 válasza Frawly (#48456) üzenetére


Vackor1
tag

Bocsánat, csak most láttam, hogy Te is válaszoltál. Neked is köszönöm , valóban én csak böngészésre használom ezt a gépet , nem játszom online és nem ezzel töltök le. Remélem nem csökken tovább , csak az miatt aggódom , hogy volt már ilyen . Elkezdett csökkenni - HDD volt , nem SSD - és az is csak pár %-ot esett, aztán egyszer nem lehetett bekapcsolni és pár százasba került, amíg erre szakosodott cég visszahozta az adatok nagy részét , sajnos mindent ők sem találtak meg , volt amit egyáltalán nem, volt, amit részlegesen. Természetesen a régebben lementett és/vagy nem fontos dolgok azok mind meglettek... Na, ezt szeretném elkerülni , ez miatt próbáltam olyanoknál érdeklődni , akik értenek is ehhez, nem csak használják , mint én.. :))

Még egyszer köszönöm, szép napot neked !
Üdv!
Zsolt

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#48533) Frawly válasza Vackor1 (#48532) üzenetére


Frawly
veterán

HDD-nél és SSD-nél egész mást jelentőséggel bír a kondíció. Vinyónál ha egy kicsit is esik, az már nagy baj, ott menteni kell, meg felkészülni, hogy rövidesen megdöglik. SSD-nél meg természetes jelenség, hogy idővel használódnak a cellák, ott már csak akkor van gond, ha túlzottan lemegy a kondíció 1% közelébe.

Másrészt meg RENDSZERES biztonsági mentésnek mindig kell lennie. Tudom, időrabló, meg szopó, de ha fontosak azok az adatok, akkor szokássá kell válnia. Nem csak meghibásodás viheti el az adataidat, hanem pl. egy ransomware is. Vagy egy bugos progi felülír valamit, vagy te kattintasz félre és felülmentesz egy nagyon fontos dokumentumot.

Ma már egyik háttértár sem megbízható, az egymillió forintos sem! Nem véletlenül, hogy a cégek, adatcenterek, adatfarmok is redundánsan tárolt adatokkal dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#48534) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

860EVO miben mint a 850EVO?

X.Y.

(#48535) Frawly válasza IkszIpszilon (#48534) üzenetére


Frawly
veterán

Újabb modell, magasabb írásterheletősséggel az EVO 860. Ennek ellenére a 850 EVO sem lett ettől rossz SSD, sokáig a no.1 ajánlás volt itt a topikban, de az ára nem nagyon akar lemenni, így a 860 EVO és az Adata SU, Crucial MX500 az alacsonyabb ár miatt is jobb vétel. Ennek ellenére ha jó áron van, a 850 EVO is simán vehető, különösen, valami olyan helyről, ahol az 5 év garit tényleg megadják rá, mellényúlni továbbra sem lehet vele.

A 850 Pro-nál fordított a helyzet. Ott a 850-es a jobb, mert az valódi MLC, az egész meghajtó egy nagy MLC cache, sehol nem esik be a sebessége, nagy az írásterhelhetősége, 10 (!) év gari jár rá. Igaz drágább is, ilyen szintű meghajtóból a legtöbb átlag felhasználó nem profitál, mert átlagos felhasználással nem ír rá annyit, hogy számítani tudjon. A 860 Pro ennek ellenére jó SSD, de az már 3D MLC, meg csak 5 év gari.

(#48536) IkszIpszilon válasza Frawly (#48535) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Akkor ha egy árban vannak akkor 860:)Köszi.
/simákat néztem nem a prokat/

X.Y.

(#48537) Frawly válasza IkszIpszilon (#48536) üzenetére


Frawly
veterán

Sima már nincsen, utoljára a 840-esből volt sima-EVO-Pro, a 850-estől kezdve már csak EVO és Pro van.

Múltkor írtad, hogy AMD-s lapod van, ott azért vigyázni kell a 860 EVO-val, meg az AMD-s SATA vezérlők sokszor nem szeretik, lassan már visszatérő probléma az SSD-s topikokban. Persze nem tudni biztosan, lehet a te lapodnak nem lesz gondja vele, így ha mégis emellett döntesz, akkor olyan helyről vegyed, ahol visszaveszik, ha nem menne inkompatibilitás miatt.

(#48538) Benhill válasza IkszIpszilon (#48536) üzenetére


Benhill
senior tag

Jelenleg egy árban most hozzá lehet jutni, egyik ebben jobb, másik abban
http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-860-Evo-250GB-vs-Samsung-850-Evo-250GB/3949vs2977
Az oldalon érdekes módon, felhasználói adatok alapján a 850EVO gyorsabban ír valamivel.

(#48539) Frawly válasza Benhill (#48538) üzenetére


Frawly
veterán

Ha jól megnézed, csak az átlag mérésekben gyorsabb az 850 EVO, ott is csak olyan kevéssel, hogy nem lehet megérezni a gyakorlatban, még 10 ekkora különbség sem nagyon lenne érezhető. Ha meg a peak adatokat nézed ugyanezen az oldalon, akkor meg a 860 EVO a gyorsabb, igaz megint csak hajszállal. Igazából a mai SATA3 SSD annyira együtt vannak sebességügyileg (kivéve néhány nagyon noname dzsunka), hogy a sebesség már nem tényező. Plusz átlagos felhasználásnál valahol a SATA2 környékén egyfajta bottleneck is fellép, ami miatt megint irreleváns mennyivel gyorsabb.

(#48540) IkszIpszilon válasza Frawly (#48537) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Én biztos nem írtam,hogy AMDs lapom van.Sima alatt EVOt értettem .

X.Y.

(#48541) poci76 válasza Frawly (#48535) üzenetére


poci76
aktív tag

Érzek némi zavart az erőben. A 850 evo és pro ugyanazt a memóriachipet használja, csak a pro 2 bitet tárol egy cellában, míg az evo 3-at, ennek következtében a pro esetében másfélszer annyi chip kell, mint az evo-nál, ugyanakkora kapacitáshoz. Cserébe a pro gyorsabb és több írási ciklust visel el. A 860 evo és pro esetén ugyanez a helyzet. Mindegyik chip 3D V-NAND, csak a 860-as generáció több rétegű, valamint a vezérlő áramkör is változott. A garancia és a TBW mindkettő kizárólag marketing döntés. Lehet találni tartóssági teszteket, ahol az látszik, hogy a Samsung SSD-k a rájuk írt TBW sokszorosát tudják valójában.

(#48542) hellpeter


hellpeter
csendes újonc

Sziasztok, az érdekelne hogy mivel tud többet a Samsung 860 Pro 256GB a Samsung 860 Evo 250GB-nál?
Bő 10e-vel többbe van a pro mint az evo...megéri?
Játékra szeretnék venni egy ilyen méretü ssd-t(tehát csak game lenne rajta) a most megjelenö Battlefield5 és Fallout 76 volnának az első tesztalanyai

(#48543) jeni válasza hellpeter (#48542) üzenetére


jeni
félisten

tartósságában,és a TBW értékében (feltéve ha ez bővült) a garancia 5 illetve 10év. nem minden bolt adja meg a 10 évet a pro termékre

* Warrantied TBW for 860 PRO: 300 TBW for 256 GB model
* Garantált TBW a 860 EVO-hoz: 150 TBW a 250 GB-s modellhez

(#48544) Raymond válasza hellpeter (#48542) üzenetére


Raymond
félisten

Ha jatekokra kell akkor felesleges a Pro, de oda egyebkent is inkabb az 500GB kategoriat kene nezgetned mert 250GB-ra nem sok minden fer ra a mai 50-80GB jatek mereteknel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48545) Frawly válasza poci76 (#48541) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs zavar. Már a 850 EVO sem csak sima TLC, hanem 3D TLC, csak ezt a Samsung V-NAND-nak nevezi. A 850 Pro viszont sima MLC, klasszikus 2-bites tárolás, egy réteg.

A 860 EVO is épp úgy 3D TLC, csak újabb vezérlő, nagyobb íráslimit. A 860 Pro meg nem MLC, hanem 3D MLC, ahogy az Adata SU900 és a Crucial BX300 is.

Én értem mit nem értesz, az zavar, hogy nem tudsz a 3D MLC-ről és emiatt azt hiszed, hogy a 3D TLC-t keverem össze az MLC-vel. De nem. Van 3D MLC is, ami különbözik a hagyományos MLC-től, ami még régebbi gyártástechnológia volt, meg az írásterheletősége is nagyobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#48546) poci76 válasza Frawly (#48545) üzenetére


poci76
aktív tag

Több tévedést tartalmaz, amit írtál. A 850 pro nem planár, hanem ugyanolyan 3D struktúra, mint a 850 evo. A planár technológiának éppen, hogy sokkal rosszabb az írásterhelhetősége, mint a 3D-nek, mivel jóval alacsonyabb csíkszélességet volt kénytelen alkalmazni ahhoz, hogy versenyképes kapacitást nyújtson. A 840-es SSD-kben még planár chipek voltak, 19 nm-es csíkszélességgel, és voltak is problémák. A 850-esben jelent meg a 3D, a csíkszélességet 40 nm-re növelték, és megszűntek a problémák. Az ezzel készült TLC-s SSD-k írásterhelhetősége megközelíti az MLC-s megoldásokét. Ez teszi lehetővé a QLC bevezetését, aminek az írásterhelhetősége a planár TLC-sekhez lesz hasonló. A 860-asban nincs radikális újdonság, csak a rétegszám nőtt meg.

(#48547) Dolby


Dolby
senior tag

Hali,
MM-ban most a 850 EVO ugyanolyan áron van mint egyébként a 860 kapható, és az 5 évet is megadják. Melyiket érdemes venni így?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#48548) jeni válasza Dolby (#48547) üzenetére


jeni
félisten

A 860EVO jobb a TBW képessége

(#48549) radesz


radesz
csendes tag

Sziasztok!

msata ssd-t szeretnék venni egy dell latitude e7440 típusú notiba. Két típust néztem, az egyik a Samsung 860 EVO, a másik a Kingston UV500. Kizárólag otthoni felhasználásra kell, játszani nem fogok vele, csak netezés és néha filmezés.

Tudom, hogy nem egy kategória a kettő, de kíváncsi vagyok, hogy mi a tapasztalatotok, melyiket ajánljátok hosszú távra. Ha esetleg van más típus ami megbízható, akkor az is érdekelne.

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget!

(#48550) jeni


jeni
félisten

NVMe tartósságában megbízhatóságban van valami tapasztalat?

SM és PM széria Samsung
Toshiba XG5

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.