Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47001) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!
Berendeltem egy 2,5"-es, 960GB-os Kingston UV500-at a Bluechiptől, ~53.300 Forintért.

Ha megjön akkor kinyomozom, hogy lehet-e rá érvényesíteni az 5 év garanciát, mert a boltban csak 3 évet írtak rá. Mondjuk még 3 év garanciával is ajándék lenne ennyiért... :K

Elvileg van benne DRAM cache, 3D TLC NAND-dal dolgozik és támogatja az OPAL 2-t.
A 4K write IOPS értéke nem túl acélos, de szerintem általános felhasználásra, gépnémításra tökéletes lesz.

A mostani WD Blue WD5000AAKX merevlemezem nagyon hangos, azt cserélem SSD-re.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47002) jeni válasza Chrakatoa (#46999) üzenetére


jeni
félisten

yes
a második pedig,hogy azokat a sata portokat veszi el amelyikben az Ultra csatolóban SSD NVMe-t használsz majd

[ Szerkesztve ]

(#47003) jeni válasza Chrakatoa (#47000) üzenetére


jeni
félisten

3év bolti
és 2év a gyártó felé elküldve
amúgy
Total Bytes Written (TBW)4:
120GB — 60TB
240GB — 100TB
480GB — 200TB

960GB — 480TB
5 év vagy 480TBW terhelési határ
laptopba vagy csendes HTPC gépbe oda simán bevállalható, esetleg HDD táras médialejátszó
mint asztali PC gépbe nincs jelentősége

[ Szerkesztve ]

(#47004) Emperor_ válasza Nabukin (#46992) üzenetére


Emperor_
addikt

:N .

Eleve nem túl jó választás az UV400, így pláne nem az.

Adata SU800 a legolcsóbb ajánlott SSD, azt ajánlom erre a célra. Illetve a fenti Összefoglalóban lévő típusokat érdemes keresni a boltokban.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47005) Emperor_ válasza jeni (#47003) üzenetére


Emperor_
addikt

..és 2év a gyártó felé elküldve...

Ez ügyben én szkeptikus vagyok :( . Meg kell kérdezni a Kingston-t, mi az álláspontjuk ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47006) pengwin válasza jeni (#47003) üzenetére


pengwin
addikt

Ezt szerintem nekem akartad válaszként írni.
Ezeket én is tudom, megtaláltam a datasheet-et, a kérdés a már korábban is említett szürkeimportos trükközés.

480TB szerintem irtózatosan sok, annyit nem 5 év alatt fogok rá írni.

Majd sorozatszám alapján ellenőrzöm átvétel után a Kingstonnál, hogy tényleg 5 év a garancia.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47007) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Egy 90-95%-os kondíciójú 180 GB-os Intel 535-ös SSD még érdemes megvenni (10k-ért)?
A specifikációi közt nem látok TBW-t. Nem tudja valaki, mennyire jó még az a 90-95%?
Ugyan az összefoglalóban nincs benne az ajánlottak közt, de jól emlékszem, hogy benne volt?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#47006) pengwin: Jé, még egy hülye, aki 'w'-vel írja a pingvint. :C

[ Szerkesztve ]

(#47008) BBéci válasza Emperor_ (#47005) üzenetére


BBéci
titán

Kingstonról nem tudok nyilatkozni, nekem Samsungra mondta (hazudta) ugyanaz a cég, hogy lehet regisztrálni plusz két évért.
Közben visszautalták az SSD árát, ami pozitívum.

(#47006) pengwin
Azt derítsd ki, egyáltalán lehet-e a Kingstonnál SSD-t regisztrálni, mert a Samsungnál nem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47009) dugo_ válasza pingwin92 (#47007) üzenetére


dugo_
veterán

Ki lett véve az ajánlóból emiatt:
https://logout.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/hsz_38001-38001.html

Szerintem nem érdemes, egy idő után rohamosan csökkent a kondíciójuk is.

(#47010) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv! Dell notebookba szeretnék egy SSDt venni. Dell 3543-ról van szó, i5 5200U 4gb ram ami fontosabb benne. Egy 500gb os hdd lenne kiváltva.
Kingston SA400 illetve Adata SU800 amiket néztem, 120 illetve 128 gb. 3ezer forinttal drágább az Adata. Megéri a felárat, ha igen miért? Illetve kb max 15ezerig van jobb vétel? Köszönet!

(#47011) jeni válasza mouzrr (#47010) üzenetére


jeni
félisten

ha van még akkor a SP920-t vedd,az kb 16 körül van,ha még nem emelték az árát,és azon 5év gari van és javallott modell
amúgy az SU800 paraméterei alapján jobb vételnek tűnik.

(#47012) mouzrr válasza jeni (#47011) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem nagyon látok 16ezerért, és mindenhol 3 év garit írnak rá.

(#47013) pengwin válasza BBéci (#47008) üzenetére


pengwin
addikt

Ez a regisztráció sem egy ilyen csodamegoldás: az ADATA-nál lehetett regisztrálni SSD-t plusz garanciáért cserébe, de simán elképzelhető, hogy a vásárlást igazoló papirokkal lehet garanciáztatni más gyártóknál, regisztráció nélkül.

A Kingstonnál lehet sorszám alapján ellenőrizni a garanciát, majd azt megcsinálom, amint a kezeim közé kerül (1-2 munkanap).
53 ezerért szerintem még 3 év jótállással együtt is jó vétel egy ~1 TB-os SSD, a legolcsóbb boltilag is 5 év garanciával rendelkező példányok (Crucial MX500 2,5" és m.2) 72-74 ezer forintba kerültek. Persze megkapod máshol 65 körül is a 2,5"-est, de csak 3 év garanciával.
A WD Blue 3D NAND sorozatára is elvileg 5 év garancia járna, de azt se adja meg egyik magyar bolt sem, pedig ha megadják akkor az a maga 62-65 ezer körüli árával jobb vétel lett volna a Kingstonnál.

(#47012) mouzrr
Az ADATA SSD-ket lehet a gyártónál regisztrálni, legfeljebb elintézed velük a garanciát.
Nálunk két ilyen SP920 128GB teljesít szolgálatot már 2 éve, és nagyon jók.
A PCLand-nál egyébként 5 év a garanciája, igaz ott már majdnem 18 ezerbe kerül.

Bezzeg a noname Neo Forza 240GB-t lehet kapni 16 ezerért 5 év garanciával... fenomenálisak ezek a magyar kiskereskedések és importőrök... :(((

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47014) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Csak mint tapasztalat írom, 1 hónap (0,7 TB) után halt meg nekem a 250-es Samsung Evo 860-om, minden előjel nélkül egyszer csak belassult, akartam neki restartot adni, többet nem kapcsolt be, win telepítő, vagy Partition Magic se tudja megformázni.

Csere ideje: 4-6 hét.

[ Szerkesztve ]

(#47015) Frawly válasza Chrakatoa (#46993) üzenetére


Frawly
veterán

Tippem szerint mehet bele kétféle. Felelősséget ezért a tippért nem vállalok, de olyanról még nem halottam, hogy egy lap fogad M.2 SATA és M.2 PCIe meghajtókat is, de ha már az egyik fajta van benne, akkor a másik fajtát ne lehetne benne használni. Ilyenről azért hallanunk kellett volna valakinek a topikban. Persze sose tudni, ahány alaplap, gyártó, UEFI implementáció, annyiféle szívás lehet az M.2-es meghajtókkal, hogy mindenképpen csak saját felelősségre szerezz be, és lehetőleg olyan helyen vegyed vagy online rendeld, ahová vissza tudod küldeni elállás címén.

Ezt az M.2 Ultrát meg hiába írod, ez egy marketingelnevezés, mint az 50%-kal dúsabb pillák, a Loréálmertmegérdemlem, esetleg az Advanced HQ Mega Bass Boost Surround Enhanced Fidelity System©®™. Hivatalosan nincs ilyen foglalat vagy protokoll, hogy Ultra.

(#47014) szkorhetz: kösz a visszajelzést. Ha több ilyen érkezik, akkor nem hivatalosan sem lesz ajánlva. Egyelőre te vagy az első ilyen szerencsés, akinél bedöglött.

[ Szerkesztve ]

(#47016) pengwin válasza Chrakatoa (#46993) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, rakhatsz mind a két foglalatba M.2 SATA és PCIe szabványú SSD-t is. A kompatibilitást lehet ellenőrizni az alaplap Support/Storage QVL fülén, de nem lesz ott minden kompatibilis PCIe SSD, csak pár példány amiket teszteltek. Azokkal biztosan megy, hasonlóakkal pedig nagy valószinüséggel. NVMe verzió nyújthat támpontot (pl. ha a QVL listában van NVMe 1.3-as meghajtó, akkor a többi 1.3-as is jó eséllyel működni fog).

A Z270-es chipset 6 SATA portot támogat, és van benne 24 PCIe sáv.

Mivel a lapodon csak 6 SATA port használható egyszerre, így 2db M.2 SATA SSD-t biztos tudsz párhuzamosan használni. M.2 SATA SSD-ből rakhatsz bele bármilyet, azok között nem fog válogatni.

A Z270-es chipset 24 PCIe sávjából 16 áll bővítőkártyák (pl. videókártya, stb.) rendelkezésére, vagyis 8db el van különítve, gyanítom a PCIe m.2 SSD-k számára.

Ha két PCIe SSD-t raksz bele, akkor lehet, hogy azok osztozni fognak 4 PCIe sávon (2-2), de az is lehet, hogy mindkettőnek jut 4-4, ez attól függ, hogy az Asrock hogyan vezetékezte a lapot. Én arra tippelek, hogy mindkét m.2 foglalat kapott 4-4 PCIe sávot, elvégre a chipsetben ezek ott vannak.

PCIe és SATA SSD lehet párhuzamosan a két foglalatban, és nagyon valószínű, hogy nem is csökkentik egymás sávszélességét, mert nem egy kiegészítő SATA vezérlő chip adja az M.2 foglalatok SATA kapcsolatait, hanem maga a Z270 chipset - pont, ahogy a PCIe SSD-k sávjait is*.

*Ha lenne kiegészítő SATA vezérlő a lapodon (pl. ASMedia, stb.), akkor az az elkülönített 8db PCIe sávon át lenne rákötve a chipsetre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47017) Emperor_ válasza pingwin92 (#47007) üzenetére


Emperor_
addikt

:(

Sajnos ez a típus nem sikerült túl jól.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47018) Chrakatoa válasza Frawly (#47015) üzenetére


Chrakatoa
tag

Szia!

Sejtettem hogy nem a "sztenderd" elnevezés, csak szimplán ez van ráírva, és azért is tettem fel a kérdést hogy ez valójában mit is takar , mert egyszerű haladóként nulla m.2-es szaktudással nekem nem mondott semmit, főleg vásárlás előtt akkor most melyik is megy bele, illetve hogyan is van ez :D :))

(#47019) Chrakatoa válasza pengwin (#47016) üzenetére


Chrakatoa
tag

Köszönöm a részletes írást! Így már rendben van a fejemben is a dolog! :R

(#47020) Frawly válasza pengwin (#47013) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt én sem értem, hogy ugyanarra a termékre az egyik kereskedő megadja az 5 évet, a másik csak a 3-at. Tudom, szürke import meg bla-bla, de nem hiszem el, hogy majdnem mindenki szürkézne beszerzést illetően. A gyártókat sem értem, hogy egyiknél regisztrálhatsz a teljes 5 éves jótállása (pl. Adata), a másiknál nem (Samsung). Meg a kereskedő mi alapján dönti el, hogy a Forzára megadja az 5 évet, a Samungra, Adatára meg nem. Lehet úgy van vele, hogy a Forza egy ismeretlenebb név, és annál próbálja megtartani az 5 év gari előnyét, hogy szóljon valami mellette, ne csak a Samut meg a Kingstont, esetleg Adatát vegye mindenki.

(#47021) BBéci válasza Frawly (#47020) üzenetére


BBéci
titán

Amikor reklamáltam amiatt, hogy nem tudok regisztrálni a Samsungnál, akkor azt válaszolták, külföldi beszerzésből származik az általam vásárolt SSD. Vagyis szürkeimport.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47022) Frawly válasza BBéci (#47021) üzenetére


Frawly
veterán

Azt értem, hogy ezt mondják, meg szerintük mindenki hülye, csaló, szürkeimporter, csak ők a helikopter, kérdés hogy ennek mennyi relevanciája van hosszútávon, és milyen fényt vet rájuk. Érdekes, az Adatát az import #RGB color kódja nem zavarja.

(#47023) pengwin válasza Frawly (#47020) üzenetére


pengwin
addikt

Ez az egész akkor problémás, hogy ha nincs hivatalos hazai képviselet, és a bolt nem adja meg a teljes hosszúságú garanciát.

Mert a boltok nem kötelesek 3-5 évig intézni a garanciás ügyeket: semmi és senki sem kötelezi őket erre. Ettől még a náluk vásárolt termékre vonatkozhat gyári garancia, csak azt a vevőnek kell a gyártó képviseletével/szervizével rendeznie.
Ha viszont nincs hazai képviselet, akkor a boltra vagy utalva. Ők viszont kötelező érvényűen úgy tudom csak 1 évig kötelesek intézni a garanciát, minden más a jófejségükön múlik, és azon, hogy milyen minőségű szolgáltatást akarnak nyújtani.

Én felhívtam pl. az RBX-et, mert 3 év garanciát írtak az 1TB-os MX500-ra, és egy gyors ellenőrzés után az volt a válasz, hogy ennyit vállal rá a beszállítójuk. Szerintem ez sokszor sima nemtörődömség is lehet, mert az MX300-ra még csak 3 év garancia járt.

A probléma ott van, hogy például a Kingston hivatalos e-tailer partnerei az iPon, az eDigital és a BestByte, ahol pedig majdnem minden 1,5-szer annyiba kerül, mint pl. külföldről megvéve. Amelyik bolt meg hozza a külföldi (normális) árakat, ott meg sokszor megy a trükközés a garanciával.

(#47021) BBéci
A legtöbb gyári garanciáoz nem kell regisztrálni.
Ha meg lehet is, akkor sem a boltra kell hagyatkozni ezügyben, hanem a márkaképviseletre.

(#47007) pingwin92
Miért? Lehet máshogy is írni? :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47024) mouzrr válasza pengwin (#47013) üzenetére


mouzrr
őstag

Ha az Adata-val intézem a garit, akkor nekik kell postáznom ha baj lenne az eszközzel, vagy hogy fog ez működni?

(#47025) BBéci válasza Frawly (#47022) üzenetére


BBéci
titán

Nem a Samsung válaszolta azt, hogy külföldről származik, hanem a cég, akitől én vettem.
Tehát az egész okfejtésed alaptalan.

(#47023) pengwin
A 3 év bolti garanciás SSD-t a Blue Chipnél 24900 forintért, az 5 év Samsung Magyarország garanciást pedig az Edigitalnál 23990 forintért.
Hogy is van ez?

Samsung tabletre, szintén Edigital, adtak egy évet, regisztrációval kaptam plusz egyet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47026) Frawly válasza BBéci (#47025) üzenetére


Frawly
veterán

Egyáltalán nem alaptalan, a Samsung is ezt válaszolja mindenkinek. Az kicsit hihetetlen, hogy a bolt tájékoztat a származásáról a terméknek. Mivel nem Magyar Termék, nem is a világűrből származik, és nem párhuzamos univerzumból teleportálódik ide, ezért külföldről jön mindegyik. Szóval az egész ócska kifogás, akárki is mondja, akár a gyártó, akár a bolt. Ha egyszer a gyártó terméke, akkor vigyem el gariztatni Józsi bához Tápiókarakószörcsögre? Persze, hogy annak kéne foglalkoznia vele, aki gyártotta.

Ha nagyon nagyot kéne tippelni, még arra tudok gondolni, hogy a gyártók gyártanak az adott termékből olcsóbb, rosszabb szériákat, amit pl. ázsiai piacokon szórnak ki olcsóbban, gari nélkül vagy nagyon kevés garival. Nem akarják, hogy ezt mi európaiként olcsóért beszerezve 5 évig gariztassuk, mikor ebbe a régióba jobb/drágább termékeket hoznak, és nekik ráfizetés, ha az olcsósított ázsiai modellt viszed nekik magyarként gariztatni, úgymond akkor megkerülted ezt az ügyeskedésüket. Ha ez az okfejtés igaz, az továbbra is gáz, ha nem tudják a globális piacokat egységesen kezelni. Ha mégse ez az oka, akkor csak hangosan gondolkodtam.

(#47027) BBéci válasza Frawly (#47026) üzenetére


BBéci
titán

Egy a lényeg: olcsóbban lehet venni 5 éves gyártói garanciával, mint 3 év boltival. Ha nekem telefonban nem mondják azt, hogy regisztrálással kapok plusz két évet, eszembe nem jut ott megvenni. Eleve csak azért jött szóba az a bolt, mert kollégám az irodából jött hozzám és útba esett a Keszkenő utca. Nekem nem kellett menni érte egy métert sem és az érdeklődéstől számított 3 órán belül a kezemben volt az SSD.
Már sok éve megfogadtam, hogy kizárólag gyártói garanciás terméket vásárolok, még akkor is, ha lényegeseb százalékkal olcsóbb boltival. Az említett tabletet megvehettem volna 42000-ért, de inkább adtam érte 55000 forintot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47028) BBéci válasza BBéci (#47027) üzenetére


BBéci
titán

Csak félig sikerült átfogalmazni az előzőt. Tehát helyesen: már sok éve megfogadtam, hogy kizárólag gyártói garanciás terméket vásárolok, még akkor is, ha lényegesen olcsóbban kapnám boltival.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47029) Nabukin válasza Emperor_ (#47004) üzenetére


Nabukin
tag

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést, akkor a Kingston UV400 dobva. (Érdemes lenne frissíteni az összefoglalóban is. Ugye ott a nem ajánlottak között van az UV100, UV200, UV300 is, ez viszont nincs, és ez szüli a bizonytalankodók folyamatos kérdéseit...)

Néztem az Adata SU800-at és majdnem egy árban van most vele Crucial MX500 is, valamint szűk két ezressel többért meg van Samsung Evo 860 is (5 év gyártói garival). A kérdés, hogy kérdés nélkül Evo 860, vagy nem ennyire egyértelmű azért?

(#47030) BBéci válasza Nabukin (#47029) üzenetére


BBéci
titán

Számomra teljesen egyértelmű volt, hogy Samsung EVO 860. Illetve eleinte a 850 volt a kiszemelt, de közben megjelent az újabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47031) Frawly válasza Nabukin (#47029) üzenetére


Frawly
veterán

Vigyázz, nem szabad figyelmetlenül olvasni. Az összefoglalóban a nem ajánlottak között a sima V-sorozatból van a 100-200-300. Amiről meg te beszélsz, az az UV-sorozat, az sokkal újabb, két teljesen külön dolog. Ezen már gondolkoztam, hogy egy rossz hírű V-s széria után miért ragaszkodnak ehhez a betűhoz, és adnak ki egy ezzel nagyon könnyen összetéveszthető jelölésű másik szériát.

(#47032) Emperor_ válasza Nabukin (#47029) üzenetére


Emperor_
addikt

A nem ajánlottak közé (és az ajánlottak közé is) nehéz bekerülni.
A gyakori meghibásodás és/vagy kritikán aluli teljesítmény kell hozzá.
Egyenlőre a 850 mellé tenném le a voksomat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47033) Nabukin válasza Emperor_ (#47032) üzenetére


Nabukin
tag

Mármint a 860-ra gondoltál ugye?

Frawly: Igazad van, ez a "V" - "UV" tényleg megtévesztő, simán egybemostam a szériát. Viszont, akkor arra lennék kíváncsi, hogy ha nem kerül be a nem ajánlottak közé, mint a V-s rokonok, akkor mégis miért az a vélemény, hogy kerülni kell? Pusztán kíváncsiságból kérdezem, szerintem oda fogom adni azt a pár ezrest pluszt samuéknak. :)

(#47034) lacos001 válasza lacos001 (#46917) üzenetére


lacos001
senior tag

Na akkor bevásárolok...

De dilemma van....

Most melyiket, itt agyaltam...
250GB elég, igaz szűkösen szerintem...de legfeljebb marad a HDD, mint tároló..

Viszont itteni ajánlás volt, hogy legyen egy nagyobb SSD.
Emiatt igencsak a 500GB 960 EVO felé húz a szivem...

Közülük..manapság nincsen jobb biznisz ilyen téren..ugye nem tévedek? :B

250GB Samsung 860 Evo M.2
500GB Samsung 860 Evo M.2
250GB Samsung 960 Evo M.2
500GB Samsung 960 Evo M.2

(#47035) jeni válasza pengwin (#47001) üzenetére


jeni
félisten

vag y az utsót sikerült megvenned vagy azóta törölték.

(#47036) pengwin válasza jeni (#47035) üzenetére


pengwin
addikt

Ott van az... igaz, több, mint 40 ezer forinttal drágábban.

Meg már több boltban lehet kapni, mint múlt héten. Akkor még csak 3-4 helyen volt elérhető, a Bluechipet kivéve 95-115 ezres áron.

Lehet elárazták?
Mondjuk már mindegy, mert én rögtön ki is fizettem és úgy néz ki meg is kapom annyiért.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47038) Emperor_


Emperor_
addikt

Nabukin #47033

Alapvetően a Kingston UV400-ra gondoltam, mint lehetséges nem ajánlott. De ott még nem tartunk. Mint írtam volt, sok meghibásodás jelzés kell hozzá pld.

A Samsung EVO 860 pedig lehet példa arra, hogy egy típus még nem került be az ajánlottak közé.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47039) Dtomka


Dtomka
veterán

Aki éppen mostanában venne SSD-t:
A vártnál olcsóbbak lesznek a Samsung 970-es SSD-i

(#47040) Frawly válasza Nabukin (#47033) üzenetére


Frawly
veterán

Ezek az UV-széria, WD Mindenféleszín SSD = SanDisk, stb. meghajtók általában azért nem kerülnek be az ajánlóba, mert rossz ár/értékarányúak. Specifikációkban általában gyengébbek, de nem sokkal olcsóbbak, mint az ajánlott modellek. Ha viszont valami leárazáskor, kiárusításkor nagyon olcsón kapod meg őket, akkor az helyreállíthatja az ár/érték arányt, és vehető átlag felhasználásra.

A másik ok, ami miatt valami nem kerül be, hogy túl új (Samsung 860), vagy ismeretlen márka/modell illetve nincs vele még tapasztalat.

(#47041) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

WD ssd-k esetében a green mit takar pontosan?
Azt tudom, hogy sima HDD-nél az 5400rpm-es "energiatakarékosokat" cimkézték így, de ebben az esetben?

(#47042) dugo_ válasza Pano (#47041) üzenetére


dugo_
veterán

A full fapad modellt.

(#47043) Pano válasza dugo_ (#47042) üzenetére


Pano
addikt

:(
Köszi azért.

(#47044) Frawly válasza dugo_ (#47042) üzenetére


Frawly
veterán

Igazából HDD-nél is a legfapadabb van kinevezve Green-nek, valami ideológiát ki kell találni a leggyengébb termékhez is, hogy el lehessen adni.

(#47043) Pano: az ilyen fapad SSD-k is vehetőek, ha pl. régebbi gépbe lesz, meg csak nagyon alap felhasználásra, nem sok írás lesz betervezve és a költséghatékonyság a cél. Ha ez nem írja le a felhasználásodat, akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#47045) BBéci válasza Frawly (#47044) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg 4 db WD Green merevlemez üzemel nálam, maximálisan meg vagyok velük elégedve. Ha nem állnak le a gyártással, ötödiknek is olyat vettem volna, nem RED-et.
Pontosítok, még kapható, drágábban, mint a RED, de a WD honlapon már nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47046) dugo_ válasza BBéci (#47045) üzenetére


dugo_
veterán

Pedig híresen elhulló széria. Mentsél gyakran, csak ne egy másik Greenre... ;]

(#47047) BBéci válasza dugo_ (#47046) üzenetére


BBéci
titán

6-7 éve vettem az elsőt, filmeket, zenéket tárolok rajtuk, kettő napi 6-10 órát seedel. Ez utóbbiakat (az egyik 729 nap üzemidőnél tart) váltja az új 3 TB-os RED.
Követem a velük kapcsolatos híreket, számomra nem jött le, hogy "híresen elhulló" széria lenne. Az itteni merevlemez topikban folyamatosan az ajánlottak között szerepelt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47048) Frawly válasza BBéci (#47045) üzenetére


Frawly
veterán

Ha csak adattárolásra és seedre használod, arra jó lehet. Egyébként meg Tesco gazdaságos. Olyan ótvar lassú, hogy a szintén 5400 rpm-es notimerevlemezek is köröket vernek rá. Kiváltképp rendszerlemeznek nem szabad betenni, olyan lesz tőle a gép, mintha XT-t használnál MFM HDD-vel.

Az SSD-s Green-modell valószínű nem ennyire rossz, ami miatt senkinek nincs ajánlva, az az ár-érték arány. Ha meg mindenképp WD-s SSD-t akar valaki venni, a WD Blue SSD nem csak normálisabb egy fokkal, de sokszor olcsóbb is, sokáig 1 TB-os méretben az volt a legolcsóbb SSD.

Nem teszem offba, félig-meddig kapcsolódik a témához.

[ Szerkesztve ]

(#47049) BBéci válasza Frawly (#47048) üzenetére


BBéci
titán

Mi másra használnék 2-3 TB-os merevlemezeket, ha nem adattárolásra. A (Caviar)Green arra készült, ezért nem korrekt mást elvárni tőle.
Asztali gépem sosem volt, 1999-óta laptopokat használok.

Akinek számít a sebesség, korábban Scorpio-t vett, manapság pedig SSD-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47050) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok 😀

Egy kérdés. Crucial mx 500 vagy samsung 860 evo?

Köszönöm :-)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.