Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#21001) joysefke válasza worxland (#20999) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hogyan tud futni a TRIM AHCI nélkül? Azt hittem az AHCI módban futó SATA kontroller előfeltétele annak, hogy a kontroller el tudja küldeni a TRIM parancsot a drive-nak... Ezek szerint ez nem így van?

üdv
J.

(#21002) worxland válasza joysefke (#21001) üzenetére


worxland
addikt

Nagyon nem. A régi (3 hónappal ezelőtti, ASUS P5KPL-AM alaplapos) gépemen nem volt AHCI, de a TRIM rendesen üzemelt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21003) joysefke válasza Bodor (#20991) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Félreértesz.

Nem a tanácsokat adók hozzáértését és nem is a topik a kérdezőkkel szembeni lojalitását vonom kétségbe csupán szeretném minden oldalról körüljárni a témát. A mismásolás szó valóban nem volt megfelelő, elsősorban abban szeretnék biztos lenni, hogy a prioritások megfelelően vannak a követelményekhez hozzárendelve.

Amikor vettem a Samu 840SSD-t (amivel ugye végül pórul jártam) akkor kicst olvasgattam és nem olyan benyomásom volt, bár lehet félreértelmeztem valamit, hogy a SandForce vezérlő előny lenne. Lehetett hibákról olvasni, illetve hogy nem brillírozik tömöríthetetlen adatokon. Nyilván mielőtt veszek egy Intel 520-at szeretném ezeket a korábban talán a felületes olvasgatás hatására felgyülemlett félelmeket eloszlatni magamban.

1,
Igazából segítséget várok annak az eldöntésére, hogy ezt az állandóan bekapcsolt adattömörítés dologot felhasználóként hogyan kell értelmezni:
tömöríthetetlen adatokon melyik a gyorsabb egy 840Evo vagy egy Intel 520 - 120GB ??

-Rossz azért mert tömöríthetetlen adatokon nagyon visszaesik a sebesség és lassabb lesz mint az esetleges konkurencia méret mellett)
-Vagy esetleg a jó megközelítés az, hogy tömöríthetetlen adatokon ugyanolyan gyors mint a többiek, de tömöríthető adatokon elhúz?

2,
Ezt a kérdést korábban feltettem, de nem jött semmilyen figyelmeztetés, szóval nekem az alaplapomon H61 chipset van. Linkeltem egy cikket miszerint a H61 nem tud AHCI-t. Félek, hogy a TRIM esetleges hiányában csak kinyírnám az SSD-t vagy ha azt nem is, de mindenképpen belassulna...

Hogyan lehet a TRIM-et futtatni AHCI támogatás nélkül? Ha esetleg nincs TRIM az mennyire fektet meg egy Intel 520-at?

Előre is köszi a válaszokat!
J.

(#21004) joysefke válasza worxland (#21002) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Honnan tudod hogy üzemelt a TRIM? Legutóbb amikor le akartam ellenőrizni, hogy müxik-e a TRIM laptopomon (840 SSD PRO) és utánnaolvasgattam akkor az volt a konklúzió, hogy azon felül, hogy megnézed, hogy nincs-e a Windowsban kikapcsolva csak indirekt módszerekkel lehet megállapítani, hogy működik-e vagy sem.

J.

(#21005) jeni válasza Slyer (#20992) üzenetére


jeni
félisten

szia
tartósság szerint valami 120Gb közt keresgélj,Samsung ,Intel,Kingston,stb...
Samsung EVO széria,Sasmung Pro széria,Intel 520 esetleg ha nincs belőle akkor az 530,Kingston Hyper X 3k

A Samsung Pro 5 év garisak
az Intel 520/530 szintén 5 év garisak
Egyes Plextorok is 5 év garisak,talán még a Corsairok,bár az utóbbi kettőben nem vagyok 100% a garit illetően.

(#21006) Qru válasza joysefke (#21004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ssdok kiírja pl

mod:

jeni: Corsairből a Neutron és a Neutron GTX 5 év garis.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21007) Bodor válasza joysefke (#21003) üzenetére


Bodor
veterán

Nem értelek félre.

Ha a gyakorlati felhasználásban igazából hátránya lenne a SF vezérlős SSD-knek, akkor nem lennének az ajánlottak között. ( A tömörítésnek köszönhetően ténylegesen kevesebb írás történik a cellákra, így inkább csak előnye van a dolognak)

Az összefoglalóban, amit nem olvas el senki, vastagon ki van emelve az alábbi rész:

"Ha már a TRIM-ről van szó, itt említenénk meg azt a tényt, hogy – a közhiedelemmel ellentétben – nem csak SATA AHCI módban működik a TRIM, hanem SATA IDE módban is. Ehhez viszont az kell, hogy ne cseréljük le ( ne tegyünk fel „véletlenül” chipset driver csomagot ) a Windows 7 vagy 8 alapértelmezett IDE (pciide.sys) és AHCI(msahci.sys) driverét, , amely támogatja a TRIM parancsot, SATA IDE és SATA AHCI üzemmód esetén is."

Asrock H61M alaplap, a gyártó oldala szerint is támogatja az AHCI üzemmódot :
[- 4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions]

(#21008) b.lajos válasza Bodor (#21007) üzenetére


b.lajos
tag

"Az összefoglalóban, amit nem olvas el senki"....
Ez kérem sértés, tessék megkövetni :)

Megjött az Intel 520, az OEM változatot rendeltem (ipon), tehát doboz nélküli és mégis dobozban érkezett, igaz egy egyszerű fapados dobozban. Kíváncsi voltam a minap leírt jelenségre, és hát tény és való: szerintem szégyen hogy ilyen volumenű, cégnél nem adnak a küllemre, és sajnálnak egy polirt. Értem én, hogy beszerelés után nem látod, de ettől függetlenül, ez kérem nem szép!!
Mindenesetre készítek egy képet és elküldöm, lássuk mit reagálnak, vagy egyáltalán reagálnak-e.
Beszerelés, próba folyamatban ....

És egy kérdés: SSD Toolbox, érdemes letölteni?

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#21009) petike2014


petike2014
aktív tag

Nekem is megérkeztek az intel 520-asaim, kinézet detto, csomagolás is a leírtaknak megfelelően. Tesztekben lassabb mint a 830-am volt viszont érzetre 0 a különbség, sőt, biztos placebo vagy az új OS de gyorsabb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21010) worxland válasza joysefke (#21004) üzenetére


worxland
addikt

HDS és SSDOK is kiírta.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21011) JasL


JasL
senior tag

Van még mostanság ez a szempont, hogy az egyik vezérlővel szerelt SSD-k jobbak, mint a másikak, meg hogy ne vegyünk MLC-t, vagy ez történelem? Anno az INTEL-t istenítették, nem tudom, hogy mostanság mit szokás isteníteni :) Help pls!

(#21012) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

m.2 SSd-t szeretnék vásárolni ha már van ilyen lehetőség az alaplapomon, de jelenleg elég kicsi a választék.
Kingston, Intel INTEL 120GB 530, Crucial, Adata meg egy-két számomra kevésbé ismert márkát találok. Van olyan amelyiket ajánlani tudtok vagy inkább vásároljak Satásat? Valakinek van tapasztalata az m.2-vel megbizhatóságban sebbeségben milyenek? Köszönöm a segitséget!

(#21013) radi8tor válasza b.lajos (#21008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szégyen, hogy egy jóárasított SSD-nél fontos neked az alu megmunkálás minősége. ;] :P

⭐ Stella

(#21014) b.lajos válasza radi8tor (#21013) üzenetére


b.lajos
tag

Mivel CNC megmunkálás terén dolgozom, hát van némi fogalmam a felületi megmunkálásról, és sérti a szemem :D , na jó viccet félretéve, abszolút nem érdekel, nekem így is jó, csak furcsállom.

b.lajos

(#21015) Teaway válasza Zsolt!! (#21012) üzenetére


Teaway
veterán

Sebbességben csak a PCIe x2 és PCIe x4 felület gyorsabb, de ezt nem minden lap támogatja.

Nincs itthon csokid??

(#21016) Zsolt!! válasza Teaway (#21015) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Elméletben igen de gyakorlatban is? Mert ugyanazokat a sebbeségekt látom mint a "hagyományos" ssd-nél. Öszintén szólva csak satás M.2-t láttam Pci-t nem. Asus H97m lapom van.

(#21017) 2csi


2csi
aktív tag

Hello!
Van egy OCZ Agility 3 120gb SSD-m es le szeretnem cserelni egy gyorsabb 250gigásra, vagy ha nem sokkal dragabb nagyobbra. Ezt mennyiert lehet eladni? Mit ajánlotok? Durvan 30kra gondoltam.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21018) worxland válasza 2csi (#21017) üzenetére


worxland
addikt

:DD
Na, annak a feléért, ha mákod van. Bár én nem adnék 10-et sem érte.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21019) 2csi válasza worxland (#21018) üzenetére


2csi
aktív tag

Amit vennek arra mondtam hogy kb 30k. Ezt 22k korul vettem. Ja amugy lehet kicsit dragabb is de nagyon gyors legyen.

(#21020) Teaway válasza Zsolt!! (#21016) üzenetére


Teaway
veterán

Még az út elején vagyunk, alig akad M.2 PCIe x4-es alaplap és a hozzávaló SSD.

Egy májusi tesztben összevetnek/tesztelnek egy ilyen lapban egy M.2 x4-es, egy M.2 x2-es és
egy sima SATA3-as SSD-t ---> itt

Nincs itthon csokid??

(#21021) petike2014


petike2014
aktív tag

Samsung 840 vs Intel 520 (win7 vs win8) mindkettő friss install a többi komponens / driver ugyan az. 840 520
Hozzáértőktől kérdezem, az értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#21022) Zsolt!! válasza Teaway (#21020) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

U ez a teszt elég meggyöző!:O Lehet várni kellene még az elterjedésre kérdés h meddig és milyen árban lesznek. Lehet addig veszek sima Samsung 840-t. :D

(#21023) radi8tor válasza petike2014 (#21021) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megfelelő programmal, a megfelelő beállítással mérj sebességet: [link]

⭐ Stella

(#21024) beroch


beroch
tag

sziasztok egy új gépet rakok össze és ssd-t is szeretnék bele és az lenne a kérdésem hogy miket vegyek figyelembe az ssd vásásrlásánál követelmény 240gb-s és árba max 50 ezer

(#21025) petike2014 válasza radi8tor (#21023) üzenetére


petike2014
aktív tag

Fill0 Így :) ?

(#21026) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy agility 3 60gb uzemel 2x500gb hdd mellett a gepemben.
Alaplapom msi z87-g45 gaming alaplap
Win7 et hasz alok.
Ezen a lapon mar van (a regi lapomhoz kepest) msata is. Erdemes valamire valtani? valodi erezheto gyorsulast lenne a cel. Egy 128as eleg lenne.
Msata "jobb" barmivel? Gyorsabban bootol arrol vagy valami? :)

Koszi

Bocs az ekezetek miatt. Ennyire telt mobilrol :))))

[ Szerkesztve ]

(#21027) jeni válasza perecKING (#21026) üzenetére


jeni
félisten

nem jobb,csak kisebb és csak SATA II-t tud (az alaplapomban hiába van,msata II adatátvitelt érek el vele) ,hiába SATA III az mSata nem lesz gyorsabb,csak nagyobb férőhelyed és hosszabb távú működésed.

bootolásnál nem lesz szerepe,hogy msata vagy SSD-ról bootol be,nem veszed észre a különbséget,kivéve ha két gépet egymás mellé rakod.

[ Szerkesztve ]

(#21028) radi8tor válasza petike2014 (#21025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Látod.

⭐ Stella

(#21029) joysefke válasza Bodor (#21007) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Asrock H61M alaplap, a gyártó oldala szerint is támogatja az AHCI üzemmódot :
[- 4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions]

Az Intel szerint a H61 chipset meg nem nem vagy legalábbis nem out of the box támogatja az AHCI-t:
Link itt az 51. oldalon van a kérdéses táblázat.

Amikor vettem ezt a H61-es lapot egy csomó leírást meg tesztet olvastam, de persze sehol sem volt feltüntetve az AHCI potenciális hiánya. Mostmeg ilyen csontvázak esnek ki a szekrényből... :W

Egyébként gyanítom, hogy az ASROCK azért csinált valamit H61-AHCI ügyben mert a BIOS-ban ki tudom választani, be tudom állítani, csak gondolom ez valami AsRock féle kendácsolás és nem a hivatalos feature...

J.

[ Szerkesztve ]

(#21030) mhorvat


mhorvat
senior tag

Megpróbálkoznék még egyszer ezzel a kérdésemmel.

Illetve volna még egy olyan gyors kérdésem is, hogy SSD-t mennyire illik particionálni? Egy kb. 500GB-os meghajtón készítenék egy 100GB-os és egy maradék tárhely partíciót, pusztán kényelmi okokból. De felmerült bennem, hogy akkor a rendszer által sokkal gyakrabban írt résznek pont nem tesz jót, ha kisebb méretű, mert nagyobb az elhasználódás, ezt jól matekozom?

[ Szerkesztve ]

(#21031) Bodor válasza mhorvat (#21030) üzenetére


Bodor
veterán

Ha tudsz olcsón szerezni Samsung 840 Pro-t, akkor inkább azt vedd, mert tartósabb, mint az EVO, és ha nincs HDD a gépben, akkor a tartósságra szükség is lesz.
Nyugodtan particionálhatod az SSD-t, mert a vezérlő a háttérben a partíciótól függetlenül , az arányos elhasználódás érdekében folyamatosan mozgatja az adatokat, tehát teljesen mindegy, hogy mit hova írsz.

(#21032) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kérdeztem higy milyen 60 gb-os SSD-t ajánlanátok egy Asus F5N laptopba, de azt mondtátok hogy inkább 120-ast vegyek, de az felesleges nekem, és sokallom is kicsit.

Kingston SSDNow V300 60GB (SV300S37A/60G) - Ez rossz választás lenne? Új ára 12k körül alakul.

Köszi.

(#21033) Bodor válasza Slyer (#21032) üzenetére


Bodor
veterán

Inkább ezt.

Kingston V300-ba új vezérlőt tettek, és sokkal lassabb lett, ezért nem ajánlott típus.

(#21034) Slyer válasza Bodor (#21033) üzenetére


Slyer
senior tag

Az a 360-130 nem lassú olvasás írásra?

(#21035) perecKING válasza jeni (#21027) üzenetére


perecKING
senior tag

Ertem. Es egy agility 3 at nem is igazan erdemes lecserelni?

(#21036) mhorvat válasza Bodor (#21031) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszönöm válaszod, prioritás lesz akkor egy 840 Pro beszerzése. Egyébként mit gondolsz az Intel 520-asokról ilyen kihasználtság mellett? Egy 480GB-os példányra gondolok. Árban nagy differencia van egy ilyen és egy Samu 840 Pro között, a kevesebb GB pedig nem számít. Ha jól értem, a három említett modell közül (Intel 520, Samu 840 Evo és Pro) a Pro viszi a pálmát, az 520 és Evo pedig nagyjából azonos tartósságúak és megbízhatóságúak? A 3 és 5 év garancia közti differencia szintén irreleváns számomra, egyedül később az eladásnál fog a gép és a meghajtó árán némileg érződni. De ha ilyen ütemben csökkennek tovább az SSD árak, akkor erre végképp nem alapoznék (egy éve 15.000 Ft-ért vettem a Kingston V300 60GB SSD-m, most 12.000 Ft körül kapni).

(#21037) cigam


cigam
félisten

Úgy néz ki a Seagate ST9120817AS 120GB-os lemezem feladja a harcot, egy Dell D630-ban. Ha jól olvastam, akkor egy mobil965 chipset van benne SATA2-vel. 20k alatt mi a legjobb választás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21038) @matthew@


@matthew@
őstag

Intel 520-as SSD gépbe beszerelve, Win7 64bit Professional, driverek nélkül 5 másodperc alatt bootol a laptop, BIOS boot-tal együtt :Y
Tetszik az eredmény, még felrakok rá minden egyebet, aztán meglátjuk, de nagyon jó döntés volt, köszi a mindenkinek!

Matthew 24:42

(#21039) Bodor válasza Slyer (#21034) üzenetére


Bodor
veterán

Nem. Úgysem fogod kihasználni egyetlen ssd-vel a szekvenciális sebességeket.

(#21036) mhorvat:

Mindhárom SSD egyformán gyors gyakorlatilag. Az Intel 520 és Samsung 840 Pro egyformán tartós, a 840 EVO viszont mivel TLC-s , kevésbé. Ebből kiindulva az Intel 520 és Samsung 840 közül érdemes választani az olcsóbbat.

(#21037) cigam: Most ez a legjobb vétel 120 GB-osok közül

(#21038) @matthew@ : :C :)

[ Szerkesztve ]

(#21040) cigam válasza Bodor (#21039) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21041) zaiczd válasza cigam (#21040) üzenetére


zaiczd
tag

(#21037) cigam Ugyanezt az intel 520ast nem iponról ingyen postával rendeltem 20alatt a napokban, szerintem meg kell hogy érje az árát! :)

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#21042) cigam válasza zaiczd (#21041) üzenetére


cigam
félisten

Csak nem az emag-ról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21043) zaiczd válasza cigam (#21042) üzenetére


zaiczd
tag

debizony :K

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#21044) perecKING válasza cigam (#21037) üzenetére


perecKING
senior tag

Bocs h bele dumalok. De van egy d630 itthon amit az asszony hasznalt. Eszmeletlen hogyan operalt az agility 3 al!! Bar az asztali gepem boir ideje lenne olyan gyors!

(#21045) UnSkilleD válasza Slyer (#20992) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én ezt venném, régi gépekbe sztem jo, és olcsó + 5 év gari

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#21046) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Erre esetleg valaki? :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#21047) mhorvat válasza Bodor (#21039) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszönöm szépen!

(#21048) oleee


oleee
tag

Üdv!

SSD vásárlás előtt állok, mSATA-t szeretnék a laptopomba. Hallott már valaki a Kingfast nevű gyártóról?
Nem szokásom garasoskodni, de olyan 5k-val olcsóbb a 120 gigás SSD-je a többi, jobb nevű gyártónál.

Szerk.: 20 ezer Ft alatt keresem a jelenlegi bestbuy 120 GB-os mSATA SSD-t egy Lenovo X220-asba.
Bármilyen javaslatot, tapasztalatot örömmel fogadok!

Köszi,
Olivér

[ Szerkesztve ]

(#21049) b.lajos válasza oleee (#21048) üzenetére


b.lajos
tag

bocs, nem jó helyre írtam, törölve lett

[ Szerkesztve ]

b.lajos

(#21050) Top cat válasza zaiczd (#21043) üzenetére


Top cat
őstag

Heló!
Én is azon gondolkodok, hogy rendeljek egy ilyet, pont onnan. Gondolom használod már. Elég gyors, megvagy vele elégedve?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.