Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48251) Raymond válasza unicumnext (#48250) üzenetére


Raymond
félisten

"Hard Disk Sentinel szerint"

Ez nem biztos hogy jelent barmit is, nezd meg a sajat programjaval, AIDA64-el, CrystalDiskInfo-val is stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48252) Sage83


Sage83
aktív tag

Hali

Lehet hogy nem jó topicba írok,bocsi!!

Az normális hogy 63 fok ra is felment az ssd a hwinfo szerint?! Típusa: Adata Su800 256gb

Lehet hogy az útólsókat rúgja? Nincs zárt helyen,szellőzik stb...

Válaszokat előre is köszi!! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#48253) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

új PC-t akarok összerakni, SSD kérdésben tanácstalan vagyok, ezért kérem a segítségeteket.

Rendszernek szeretném, minimális videóvágás és játék lenne rajta. 240-250 gb lenne jó, 17-25.000 forint között.

Alaplapra a befutó előreláthatólag MSI B360M BAZOOKA lesz

Köszi

(#48254) spidersoft


spidersoft
senior tag

Sziasztok!

Cimbora szeretne gépet újítani, és tanácstalan SSD-ileg. Meg én is...

MSI B350 Tomahawk + Ryzen 5 2400G

Játék nincs (vagy max. annyi, ami elmegy az APU-val...), főként videovágás (1080p) menne rajta.

Van valami ajánlott most? EVO 860-at gondolnék így ismeretlenben, de hátha a tapasztalat mást mutat :) Nem vagyok meggyőződve, hogy egy NVMe SSD a maga másfélszeres árával megérős lenne, mindenhol azt olvasom, hogy nem nagyon van jelenleg érezhető különbség.

Köszönjük az infót!

[ Szerkesztve ]

(#48255) Emperor_ válasza spidersoft (#48254) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SP 920, SX930, Samsung 850 Pro.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48256) Emperor_ válasza Ery (#48253) üzenetére


Emperor_
addikt

Samsung 850/860 EVO.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48257) Benhill válasza Sage83 (#48252) üzenetére


Benhill
senior tag

Nekem van egy HDD-m, ami HDsentinel szerint 66 fokot is elérte teljes élettartam alatt, de ez elég valószínűtlen. Ennyin már füstölne :D Valami bug.

(#48258) Frawly válasza spidersoft (#48254) üzenetére


Frawly
veterán

A videóvágás pont az a ritka műfaj, ahol lehet lenne értelme az NVMe-nek is, mert abban kivételesen ki tudja futni a sebességelőnyét. A leglényegesebbeket nem írtad, mekkora tárhelyet szeretne, és kb. mennyi a rá szánt kerete.

(#48252) Sage83: nézz rá ilyenkor az Adata SSD Toolboxszal. A hwinfo lehet rosszul írja.

(#48257) Benhill: abban igazad van, hogy a HD Sentinel sokszor nem megbízható, de HDD-knél ritkábban téved és teljesen elképzelhető, hogy 66 fokra melegedett. Nekem sok éve volt lapos Maxtorom (SATA1, 7200 rpm, 2 MB cache), ami 68 fok fölé is ment relatíve jól szellőző helyen. Nem füstölt, de égetően forró volt, amikor rátettem a kezem. Ki is purcant pár hónap után, igaz hírhedten problémás széria volt, olyan rakás egy ócskavasat háttértárban talán azóta sem dobtak piacra.

[ Szerkesztve ]

(#48259) Sage83 válasza Frawly (#48258) üzenetére


Sage83
aktív tag

Helló

köszi a választ!! :R :R Megnéztem terhelés nélkül 44-47fok ,és terhelés alatt pedig 54-61 fokig megy fel!!
De az az érdekes hogy ha hozzá érek nem meleg az ssd!? :F

Adata Toolbox ugyan annyit mér mint a legújabb hwinfo...

Benhill: Köszi Neked is :R :R

Üdv:Sage

[ Szerkesztve ]

(#48260) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. 14-15K keretből ha nektek csak ennyi pénzetek lenne 240-256Gb-os SSD-re, ti melyiket vennétek?
Tudom hogy olcsó húsnak stb... De most ennyi van rá sajnos...... Márkahűség nincs........

Előre is köszi. :R

(#48261) kali válasza tzsolesz (#48260) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Milyen jellegű/csatolású kellene? SATA 3?
Kingston A400 240 GB már beszerezhető például több üzletből is, újonnan és rendes garanciával 15.000 Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#48262) Raymond válasza tzsolesz (#48260) üzenetére


Raymond
félisten

Ujat ennyert nem kapsz talan az emlitett Kingston A400-at kiveve igy a kerdes megoldodott magatol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48263) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Értem. Sata 3. Köszi a segítséget. Akkor ez a Kingstone lesz.

(#48264) Dark Archon válasza tzsolesz (#48263) üzenetére


Dark Archon
addikt

A Kingstone teljesen másban utazik :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48265) tzsolesz válasza Dark Archon (#48264) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vettem a lapot. Már javítani nem tudtam. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48266) Frawly válasza tzsolesz (#48260) üzenetére


Frawly
veterán

A Kingston A400 egyáltalán nem olyan rossz, hogy híg legyen a leve. Az írásterhelhetősége alacsonyabb a TLC NAND miatt, de átlag felhasználóként majdnem biztosan nem fogsz rá annyit írni, hogy számítani tudjon. A 120 gigás modell benchmarkokon kicsit lassúcska, de már azt sem érezni lassabbnak betöltési időkön, ráadásul te a 240 gigásat tervezed venni, és az már sebességben sem marad le, meg az íráslimitje is kétszer akkora.

Ami miatt nincs benne az ajánlóban, az az, hogy csak kevés tapasztalat van vele (ami van eddig, az nem rossz, nem panaszkodott még rá senki), meg most más SSD-k is lementek ebbe az ársávba, pl. a Kingston UV500 240 GB is csak 17,5k, tudom, ez kicsivel kívül van a kereteden, de magasabb írásterhelhetősége van (mivel 3D TLC-s) és 5 év gari van rá, amit ha a bolt nem is ad meg, de a Kingstonnál elvileg mindig érvényesíthető. 17k környékén ott van a szintén 3D TLC-s 240 gigás Adata SU650 is. Ha annyira szoros a keret, akkor a vehető az A400 is. Csak arra figyelj, hogy ne Kingstone legyen ráírva, mert az olyasmi termék lesz, mint az Adios meg a Raebook cipő :D

(#48267) Frawly válasza Sage83 (#48259) üzenetére


Frawly
veterán

Máskor az ilyeneket a Flash SSD topikba kéne. Lehet ezek szerint rosszul mér az SU800. A 60+ fokot kézrátétellel is éreznéd. Meg hivatalosan 70 fokig nincs gond, bár ha tényleg 60 fok fölött lenne jól szellőző helyen, azt azért sokallnám egy SATA SSD-től.

Nálam az Adata SU650 nem ment eddig 25 fok fölé, igaz még nem kínoztam nagyon meg, meg csak csupaszon használom külső meghajtónak, emiatt jól szellőzik.

[ Szerkesztve ]

(#48268) tzsolesz válasza Frawly (#48266) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi az infót. Az aláírásomban lévő 120Gb-os kínai vacak van most a gépben. A másik topicban írtam róla beszámolót. Nekem az is bitang gyors a régi HDD-éimhez képest. Azóta is tip-top a cuccos. Csakhogy szűkös a hely, így az megy egy másik gépembe, helyette meg menne ez a Kingston. Már az adataonál látszik hogy ez jobb lesz.
Ha érdekel valakit rákereshet a nickemre a Flash SDD topicban, ott van 2-3 mérés....

Köszi a segítséget. :R

(#48269) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Lehet a kapzsiságom áldozata leszek, de beneveztem egy ilyenre Kingchuxing 500GB 21k.

Egész jók a visszajelzések is és sok is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#48270) Frawly válasza MZsoltee (#48269) üzenetére


Frawly
veterán

Kíváncsian várjuk a tapasztalatokat a Flash SSD topikban. Ha nem vernek rád ÁFÁ-t, akkor a 25k-s A400 480GB-osnál olcsóbb volt (meg +35 gigával nagyobb tárterület), de nuku gari. Technikai infót nem találok a meghajtóról, csak hogy planár TLC, meg egy orosz videó van a YouTube-on, ahol szétkapják a kistestvérét (K525 120GB), és Initio INIC-6081 vezérlő van rajta, ami nem mond semmit, és nincs róla specifikáció sehol, meg beazonosíthatatlan PFB700 S-6 AL 1718-as NAND chipből kettő, de erről sem írnak sehol semmit. Persze ha találni lehetne róla valamit sem jelentene semmit, simán lehet, hogy a K755-ben egész más alkatrészek vannak.

(#48271) user112 válasza Emperor_ (#48248) üzenetére


user112
senior tag

Gyorsítás miatt kellene. Van benne CD.

(#48272) spidersoft válasza Frawly (#48258) üzenetére


spidersoft
senior tag

Először 128-ast szeretett volna, mivel XP-hez volt szokva, így elégnek tűnik akár az is... persze az új gépen már nem XP lesz :) valószínűleg 256-os (250-es, stb) lesz. keret meg úgy alakul, hogy minél olcsóbb... :R Egy tökátlagos 256-os SSD 20-22.000Ft, egy NVMe-s 30.000 környéke (pl. 970 EVO), ami másfélszeres ár, és árban szerintem ez a teteje. Lehet ha a plusz tízest procira költi, vagy kivárja, hogy lejjebb keveredjenek az árak és dob még belőle bele ramot, beljebb lenne, de nincs tapasztalatom ezekben a modern eszközökben, nem tudok okosat mondani.

(#48273) MZsoltee válasza Frawly (#48270) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát a 25K-s A400-ról lemaradtam, nézelődtem 240-es ssd-k ügyében és kb egy árban láttam velük ezt. Így gondoltam egy ugrást kihagyok és benevezek erre. Lehet az A400-as jobb lett volna. Most már ez lesz. Papíron van 3 év gari érvényesíteni nem tudom lehet-e. Remélem nem lesz rá szükség.
Milyen tapasztalatokra vagytok kíváncsiak egy sebességteszt? Vagy szét kéne szedni és megnézni a chippeket? :B

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#48274) Amazonas válasza MZsoltee (#48273) üzenetére


Amazonas
senior tag

Igazából az idő (a vezérlő élettartama) fogja majd megmondani, hogy jól döntöttél-e.

(#48275) Frawly válasza MZsoltee (#48273) üzenetére


Frawly
veterán

Ha van rá mégis gari, semmiképp ne bontsd meg. Crystal Disk Mark legújabb verziójával (6.0.1) sebességmérés, SSDOK-kal egy kép az említett topikba. Meg beszámoló a bootidőről, sebességérzetről. Igazából tényleg az idő mondja meg megérte-e.

(#48272) spidersoft: videóvágásra 128-ast semmiképp, az tényleg csak XP-zni vagy Linuxozni jó. Felmegy rá a Win10 meg a szükséges programok (mellette swap meg frissítések), mellette nem sok hely marad, a nyers videóanyag meg elég sok giga is lehet. Videóvágásnál számít, hogy mekkora videók, milyen gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#48276) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

főképp adattárolásra kellene ssd, ritkábban ~10-20GB-os fájlok lesznek megnyitva róla.
ez a 960gb-s adata su650 megfelelő választás? [link] ahogy nézem elég jó árban van.

megéri a kb 8k-s felárat a Crucial MX500, vagy a 6k-s felárat az ADATA Ultimate SU800 1TB?

köszi a választ.

(#48277) Frawly válasza Ringman (#48276) üzenetére


Frawly
veterán

Ha csak adattárolásra kell legolcsóbban, akkor tökéletes az SU650. Én az iponban az SU800-at 10k-val, az MX500-at 14k-val drágábban látom, szóval azok nem érik meg a felárat, de ha találsz valahol olyan olcsón SU800-at, ami tényleg csak 57k, akkor +6 ezret azért megér, hogy felváltasz középkategóriára, magasabb TBW-re, meg kapsz +40 GB tárhelyet. Az MX500-ért akkor éri meg felár +10-ig, ha rá akarsz menni az 5 év garira (meg a +40 GB tárhelyre), főleg, ha az adott boltban megadják rá.

(#48278) Emperor_ válasza user112 (#48271) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez esetben a HDD helyére megy az SSD, pld egy Adata SU800. A hdd.t kiszeded. Rendelsz egy caddy.t e.bay-ről, ami jó a notidhoz. Caddy.be rakod a HDD.t. A caddy megy a Cd helyére.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48279) Ringman válasza Frawly (#48277) üzenetére


Ringman
nagyúr

az su800-at máshol néztem, de ma eléggé összevissza mentek az árak:
az su800 60k,
su650 51,3k.
mx500-at meg 62,8k-ért találtam most.

[ Szerkesztve ]

(#48280) vond válasza Ringman (#48276) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van valami különleges oka, hogy adattárolásra nem HDD-t, hanem SSD-t szeretnél? :) Csak mert 50k körül már vehetnél pl. egy 6 terás WD Purple-t is, vagy ha kell SSD is, egy akkor 3 terás HDD-t + egy drágább 256-os, vagy olcsóbb 512-es SSD-t.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48281) Ringman válasza vond (#48280) üzenetére


Ringman
nagyúr

elég 1TB a mindenkori aktuális projektjeimnek, hdd-n meg lassú megnyitni nagyobb dolgokat. egyébként erre menne pl. a segédletek mappa, vagy a thunderbird is, amin több mailbox is van szinkronizálva.

most is van egy Plextor M8PeG 512GB a gépemben, de az meg nem elég mindenre, pl. tegnap is lefuttattam egy számítást, 37GB lett az eredményfájl, na most van olyan projekt, ahol naponta több ilyen is keletkezik (mondjuk ez abszolút nem általános, de elő szokott fordulni). na ezt megnyitni hdd-n nem kellemes :)

+ van 2×1TB hdd is a gépben, de azokon más van - mondjuk ahelyett kellene venni egy nagyobb diszket, mert minek kettő. ezeket az adatokat mondjuk nasra is lehetne száműzni, de ahhoz már egy nas is kellene

szerk:
nyilván lassú ssd-t nem akarok venni, úgy néz ki a dolog, hogy ezek közül fogok választani - msata/nvme előny, mert nem kell kábelezni, de nem kizáró ok a sata

eddigiek alapján kb ez a sorrend árban és minőségben ha jól vélekedek:
su650 (51k) < su 800; mx500 < samsung 860 evo - most tartunk 67k-nál < kingston a1000 - 80k

ezek közül fogok választani, kb 3 évre és munkára lesz. nem akarok sem feleslegesen költeni, sem értelmetlenül spórolni.
ezek alapján melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#48282) vond válasza Ringman (#48281) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Értem. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48286) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni ebbe a notebookba [link] kellene SSD-t vásárolni 256Gb-osat, nem nagyon értek hozzá... Nem számít hogy a HDD helyére vagy pluszba lenne bele SSD azt fogom választani ami árban szimpatikusabb, milyen lehetőségeim vannak, ti mit raknátok bele?

(#48287) Frawly válasza Ringman (#48281) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig erre az NVMe SSD lenne való, mert ez speciális felhasználás, mármint rendszeresen ilyen 37+ gigás fájlokat megnyitogatni. Pont az ilyen felhasználásra vannak kitalálva. Csak még 1 terás méretben elég drága az NVMe, 120-250 gigás méretben már nem is rettenet nagy az árkülönbség, de 500+ gigától felfelé elég vaskos felárat elkérnek érte.

Ami meglep, hogy a sok terás SSD-k milyen drágák. Sokszor olcsóbban kijön 2×1 vagy 4×1 TB-os SSD, mint ugyanabból a modellből az 1×2 vagy 1×4 TB-os.

mSATA-t semmiképp se, nagyon kifutó forumátum, általában drágák is. Helyette ha elég a SATA és nem akarsz kábelezni, akkor M.2 SATA.

(#48288) Ringman válasza Frawly (#48287) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi a választ.

olyan sűrűn nem kell azért 10+ GB-s fájlokat megnyitni, max felmásolom a plextorra ha lassú lesz, pár GB-nál meg nem olyan vészes a satás 500MB/s szekvenciális sebesség. most arra hajlok, hogy az 5év garis samsung 860 evo lesz a befutó majd. (esetleg várok, hátha a jelenleg 80k-s kingston a1000 ára megy még lejjebb)

msata - igen rosszul írtam, m2 sata lesz az :)

azt én is néztem hogy a 2tb drága, de szerencsére még akkora ssd-re nincs szükségem

(#48289) Emperor_ válasza SoundBox (#48286) üzenetére


Emperor_
addikt

HDD helyére: Samsung EVO 850 v. 860.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48290) Frawly


Frawly
veterán

Érdekes videó egy 60 gigás Goldenfir SATA3 SSD-ről. Lényegében egy átszitázott Crucial nem tudni hányas BX, nagyon olcsón, Kínából.

Volt egy érdekes komment is a videó alatt, ami azt írja, hogy ennek az SM2258XT vezérlőnek nincs DRAM-ja, ezért a procit meg a rendszer RAM-ot használja erre, emiatt magas prociterhelést okoz, és látszik is a videón 5:35-nél, hogy majd +10%-kal nagyobb volt átlagban a teszt alatt a CPU terhelés. Gondolom ez más DRAM nélküli vezérlőkre is igaz. Lehet nem ártana nekünk is az SSD-ket letesztelni HD Tune-nal, mert nem csak az elérési időket mutatja (amit sok benchmark nem ír), meg a sebesség konzisztenciáját, de a CPU terhelést is. Ez megmagyarázza azt is, hogy gyengébb procik miért nem tudják az SSD-ket kihajtani. Sőt, talán azt is, hogy sokszor USB-SATA átalakítón át miért nem lehet kihajtani őket. Akár még CDM mérés alatt is lehetne nézni a prociterhelést.

Amit viszont nem értek a videóban, az 8:30-nál van. Nem nyelvileg van a gond, hanem mutatja a SMART értékeket, és azt állítja, hogy idős a meghajtó. Ez két okból sem állja meg a helyét. Mindössze 505 óra (21 nap 5 óra) üzemidőt mutat, 12 bekapcsolást, meg alig pár giga írást. Nem látok semmi hibát a SMART adatokban, ez még elég friss meghajtóra utal. Másrészt azzal a pre-failure sorral nem kell foglalkozni, mert Unknown Attribute-ra mutatja, ráadásul a linuxos Gnome Disks progiról van szó, aminek kiemeltem megbízhatatlan a SMART kijelzése, szóval csak rossz programmal nézte. Én nem látok hibát egyik adatnál sem. Úgy néz ki, nem csak a Hard Disk Sentinel téves kijelzései tudnak megszivatni vásárlókat, eladókat, gariztatókat.

(#48291) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

kezd kicsi lenni a játékoknak szánt 240gb-os SSD, mik most az ajánlottak 480-500gb méretben?

(#48292) kali válasza Intruder A 6 (#48291) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Rászánt összeg kérdése, mert van már akár 25.000 Ft-től is vállalhatónak mondható (Kingstone A400 480 GB), viszont ha a drágább sem gond, akkor jobbak, vagy sokkal jobbak is vannak, amik esetleg gyorsabbak és/vagy nagyobb a TBW értékük, bizonyos esetben több garancia is van rájuk, mint például az UV500, MX300, MX500, 860 EVO (esetleg PRO), SU800 és még lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#48293) Frawly válasza Intruder A 6 (#48291) üzenetére


Frawly
veterán

Elárulom, de előtte ülj le, és kapaszkodj meg! Szóval: 480-525 gigás méretben is pont ugyanazok ajánlottak, amik eddig is voltak 120-275 gigás méretben. Tudom, letaglózó, de ez van.

Ajánlottból minden ajánlott, ami az ajánlóban van (pl. SU800), plusz még az 860 EVO, MX500, UV500, SU900 is, amik kaphatók 5 év garival is. Meg játékokra elég lehet még az SU650, SU700, A400 is (ez az utolsó csak TLC-s), amik belépő szintű modellek. 480+ gigás mérettől már sebességkülönbségek sem nagyon léteznek, az íráslimitek is kellően magasak, majdnem mindegy mit veszel, annak függvénye, ahol vennéd, ott mi a legolcsóbb, mi van leakciózva, mekkora keretből hány év garit akarsz. Árban is nagyon együtt van a mezőny, 27-34k között szórnak, sokszor egy ezres sincs közöttük a difi.

Van persze néhány változás, a 850 EVO drágább, nem éri meg a felárat a 860 EVO-val szemben. Az MX300 viszont még mindig jó vétel, meg az MX500 is. Illetve játék alá a Samsung Pro-k, Adata SU900 overkill. Az Adata SP920 meg továbbra is ajánlott, de 250-500 gigás méretben már drága, meg játékok alá az is felesleges.

Ha mégis ki kéne emelni párat, akkor most az iponos árak alapján a 480 gigás UV500-at, 500 gigás MX500-at emelném ki, de a 860 EVO (nem basic változat) sem drágább. De árgéppel lehet találsz valamelyikből olcsóbban is valahol. Garinak kérdezz utána, mert sokszor nem csak annyit adnak rá, amennyi ki van írva.

(#48294) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok.
Mekkora különbség van egy m2 1500mb/s és egy sata ssd között? Mert én nem tudom elképzelni hogy érezhetően gyorsabb lenne felhasználás közben...

(#48295) Frawly válasza Cseri0058 (#48294) üzenetére


Frawly
veterán

1000 MB/sec különbség van a kettő között :DDD Benchmarkokon és ha nagy fájlokat másolsz. Egyébként használat közben a töltési időket mindkettőről egyforma gyorsnak érzed, ahogy a bootidőt is.

Attól is függ mekkora méretben nézelődsz, 120-250 gigás méretben már nem sokkal drágábbak a M.2 NVMe meghajtók. 480+ gigásban még jóval drágábbak.

(#48296) Cseri0058 válasza Frawly (#48295) üzenetére


Cseri0058
őstag

Jelenleg egy 256gb-os ssd-m van. Ezt akarom 500-ra cserélni. De akkor nem éri meg az m2 nekem.

(#48297) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Egy lenovo y510pbe szeretnék egy 120as ssd-t.A laptopot általános dolgokra használnám, nem játszanék rajta. A gépem támogatja az m2 2242 ssdket is, ebből ezt néztem ki
[Transcend MTS420 M.2 SSD 120GB]
A másik opció az lenne, hogy vennék egy hdd caddyt abba menne a hdd és a helyére meg egy 2.5-es ssd.

A kérdésem az lenne, hogy vegyek-e m2-es ssdt vagy inkább egy caddyt + 2.5ös ssd-t? Az utóbbi az egy pár ezerrel többe fájna.

(#48298) Frawly válasza MacEdm (#48297) üzenetére


Frawly
veterán

Sajnos az 2242-es méret elég ritka, lényegében csak a Transcend érhető el belőle, abból mind a 420-as, mind a 400-as MTS széria vehető, ez előbbi 3D TLC-s (limitet nem látok írva), az utóbbi kicsit lassabb, de MLC-s (limitmentes). Jó az, amit néztél, ahhoz képest, hogy milyen ritka formátum, nem is drága.

Esetleg a Toshiba RC100 M.2 NVMe jönne szóba (ráadásul nem is drágább 120-as méretben, mint az M.2 SATA-s Transcendek), de ahogy nézem, az 510p nem támogatja, bár ez nem derül ki egyértelműen, mert a specifikációi nem említi, kézikönyve szintén nem említi. Fórumokon meg csak M.2 SATA lehetőségeket tárgyalnak. Így meg nem valószínű, hogy az NVMe-t támogatja. Bár az ilyenért elkelne egy fogyasztóvédelmi bírság, ha nem tüntetik fel egyértelműen, nem értem miért kell a tintával spórolni.

Más választék meg nincs ilyen méretből, minden normális M.2-es meghajtó 2280-as méretű.

[ Szerkesztve ]

(#48299) MacEdm válasza Frawly (#48298) üzenetére


MacEdm
tag

Hát igen elég ritkák :/
Pont ezt a [cikket] olvastam ahol írják, hogy a y510p nem ismerte fel az NVMe-s ssd-t.

Akkor lesz a 420-as 3D TLC-s modell.

Köszönöm a helpet! :R

(#48300) Meza


Meza
tag

Sziasztok,

Egy régebbi gépet szeretnék egy 128-as SATA SSD-vel meggyorsítani, régi 775-ös lap van benne 4 GB RAM társaságában, a keret 10-13k lenne, de szeretném a legjobbat, ami ebben a kategóriában kihozható. Tényleg nem kell nagyobb, vagy drágább bele, csak ami ezen a szinten megbízható.
Amit néztem eddig Adata, SP és Kingston, esetleg Sandisk, de nem nagyon találok MLC-vel, inkább TLC-sek vannak.

Kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.