Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48952) Frawly válasza vacs (#48951) üzenetére


Frawly
veterán

LOL, ez tényleg jó ár, ez lenne érte a reális. Úgy látszik a németek nem hagyják, hogy lehúzzák őket. Próbáltam bejelentkezni, van Amazon accountom, de UK-es. Nem fogadja el, valami személyazonosítást kér, ígéri, hogy e-mailt küld, de az nem érkezik meg, szóval nem tudok belépni, hogy megnézzem szállítanak-e Angliába, mennyi a posta, mi jön még rá. Úgyis csak kíváncsiság hajt, mert már megrendeltem egy angol eladótól az eBayen, 105 font volt, ennél olcsóbban nem találtam, ahol nem húznak le posta-vám-áfa szentháromsággal, amikkel 120 fölé jönne ki az ár.

Pedig +10 ojróért 1 év garit is lehetne hozzá venni. Ez sem valami nagyvonalú, de a 0 év jótállásnál határozottan több :D

Árukeresővel nem tudok mit kezdeni külföldön. Magyar boltok nem postáznak külföldre.

De aki otthon veszi, az vegye, a 31k is elég jó ár érte, még ha 3 év garival is adják. Persze 35k-ért akárhol megkapni 5 év garral is, ha meg így nézzük, lehet a +4k megéri +2 év gariért.

[ Szerkesztve ]

(#48953) Energie X válasza Emperor_ (#48942) üzenetére


Energie X
őstag

Köszi mindenkinek. Amiket írtatok az alapján a WD green még játszhat ugye?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#48954) Emperor_ válasza Energie X (#48953) üzenetére


Emperor_
addikt

Könnyed felhasználásra, megbízható boltból, költséghatékony megoldást keresve. Igen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48955) csubuka válasza Bodz (#48949) üzenetére


csubuka
addikt

Ajjaj, én még akkor lecsaptam rá, amikor beesett az ára ennek. Nem tudtam ellenállni. :N Eszerint lehet, hogy hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#48956) trialboj


trialboj
őstag

Román emagnál akciózták a Kingston A400-at, szülőknek, és húgomnak kellene, közepesen óvatos böngészős felhasználásra, mert a laptop amúgy brutál lassú.

Érdemes ezt a modell kipróbálni, vagy nem véletlenül akciózták ilyen nevetségesen olcsóra. kb 6500FT ba kerül jelenleg.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#48957) Graphics válasza trialboj (#48956) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit fentebb írtam rá, olcsó húsnak.

Amíg megy, nincs vele gond, de nekünk vezérlő elszállt rajta. Se kép, se hang.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48958) Piftuka válasza Frawly (#48948) üzenetére


Piftuka
veterán

"Piftuka: valószínű megy mind abban a gépben, az 525 gigás is. "

Meg is rendeltem. :K

"A support lista csak azt jelenti, hogy a gyártó csak 275 gigás, és 2 terás MX300-zal próbálta, mert az volt nekik kéznél a laborban, szervizben."

Igen, én is erre gondoltam egyből. Hiszen miért éppen a "köztes" méretek jelentenék a problémát! A kompatibilitás inkább a fő jellemző, a vezérlő és a termék BIOS-a/Firmware-e mentén jelentkezhetne.

Az pedig adott sorozaton belül egyforma, nem igaz?

"Ha nem AMD-s lapod van, meg a laptop nem olyan nagyon régi, hogy SATA1 vagy korai SATA2 vezérlő legyen benne, akkor elvileg bármilyen SATA2-SATA3 SSD-nek mennie kellene benne."

A Crucial MX300 az asztali gépembe kerül, nem a laptop-ba. Utóbbiba majd a mostani Intel SSD-met applikálom bele, ha megkaptam a Crucial-t. ;)

Jut eszembe... tudtok olyan megbízható, ingyenes programot ajánlani, amivel az Intel 545s-ről a Crucial MX300-ra át tudom klónozni a tartalmat?

Egyáltalán működik ez a gyakorlatban gond nélkül? Vagy a Windows boot file-ok miatt biztosabb inkább mindenképpen újratelepíteni a rendszert az új SSD-re?

"Aquila non captat muscas."

(#48959) Graphics válasza Piftuka (#48958) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Easus Todo Backup, működik minden gond nélkül

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48960) Emperor_ válasza Piftuka (#48958) üzenetére


Emperor_
addikt

Macrium Reflect Free.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48961) Emperor_ válasza trialboj (#48956) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU800 inkább.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48962) Frawly válasza trialboj (#48956) üzenetére


Frawly
veterán

Régebbi, böngészésre használt laptopba teljesen jó lehet az A400. Viszont 1900 forinttal többért van az iponban is ugyanez az SSD, és akkor rendes 3 éves magyar gari lesz rá, nem kell Romániába visszaküldözgetni, ha baj lenne vele. Aqua-ban csak 8 ezer, ha minden fillér számít per darabnál. Az arukereso.hu-n vagy argep.hu-n lehet találsz még olcsóbban is, ha rendszeresen nézed. Itthon is le szokták akciózni 6 ezer környékére.

(#48963) Frawly válasza Piftuka (#48958) üzenetére


Frawly
veterán

Az is lehet, hogy a laptop gyártója direkt csak a két véglettel tesztelte, a legnagyobbal és a legkisebbel, a köztes méretet evidensnek látták, hogy megy, ugyanaz a vezérlő, ugyanaz a firmware, ugyanaz a NAND chip. Az eltérő méretű, de azonos típusú SSD-k között csak abban van különbség, hogy a nagyobbakon ugyanabból a NAND chipből több darab van, meg lehet nagyobb a cache is.

Klónozás működik, nem kell Windowst újratelepíteni. Az újratelepítést akkor szoktam csak ajánlani, ha valaki HDD-ről vált SSD-re, de itt SSD-ről SSD-re kerül a rendszer. A Macrium Reflect Free-t dicsérni szokták, de ha azzal nem menne, akkor az Acronis True Image is megér egy próbát. Esetleg legvégső esetben CloneZilla, de az elég összetákolt, nem valami felhasználóbarát.

Régebben még a HDD-s korszakban a Norton Ghost és a Driveimage XML volt divatos, nem tudom fejlesztik-e még azokat, támogatottak-e.

(#48964) Frawly válasza Emperor_ (#48961) üzenetére


Frawly
veterán

Vitathatatlanul egy kategóriával felette van az A400-nak, az kétségtelen, és az árukeresős oldalak már 10,5k-ért hozzák, modernebb gépbe én is inkább azt raknám, meg a jövőbeni tartósságával szemben is nagyobb a bizadalmam. De 120 gigás méretben még nincs olyan nagy különbség a belépő és a középkategória legkisebb meghajtói között, meg ha tényleg elég lassú, régi laposba mennek, lehet a jobb SSD-t ki sem lennének hajtva. Így ha két SSD-nek is bele kell férni egy szűkösebb keretbe, az A400-ra elég lehet rámenni.

(#48965) Graphics válasza Frawly (#48962) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ő Romániábam el.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48966) trialboj válasza Emperor_ (#48961) üzenetére


trialboj
őstag

Nem egy árkategóriában vannak, valaki már ajánlotta ezt a modellt, és el is mentettem magamnak, ha jönnek a black fridayos "mega" akciók, szerzek egyet a saját gépembe.

De most csak egy teljesen átlagos böngészős laptopba kell, ami már öregecske és rettenet lassú, mindenhol azt írják hogy egy ssd még felpezsdítheti az ilyen gépeket, az érdekelt hogy ez valami hibás modell, azért ilyen olcsó, v csak szimplán lassabb kicsit mint az UV széria. Már megvettem szóval holnap kiderül.

(#48962) Frawly : De hát én itt élek :))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#48967) Graphics válasza trialboj (#48966) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Íráslimites, tehát bizonyos írás után nincs rá garancia. Olcsó húsnak híg a leve...

Mondom, mi vettünk ilyet, az első most hullanak el, talán 4TB-nyi adat ment rá :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48968) trialboj válasza Graphics (#48967) üzenetére


trialboj
őstag

De ha csak rendszer lemeznek van használva, akkor az 4 tb lassabban jön össze minthogy a 3 év gari lejárnia, nem? Ha a win felpattant, akkor onnan szinte csak olvassa az infót, és viszonylag kevéssel bővül használat közben.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#48969) Graphics válasza trialboj (#48968) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd, leírtam, nálunk 1 évet sem bírt, normál , irodai használat mellett :)

Ez 1db pl, de lövésem sincs, hogy a másik 20-30 db hol jár az élettartamában.

A döntés a Tiéd.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48970) Bodz válasza csubuka (#48955) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tied is elég meleg?

(#48971) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! SSD csere előtt állok egy régi v300 120gb van a gépbe (a lassabbik) Ezt cserélném olyan 26-28k lenne rá.
A lapom Asus rog srix b350-F gaming. Cpu: Ryzen 2200g
Win 10 van, ami indul a géppel: torrent,kamera,ftp,plex.
Kérdés 860 evo vagy 960 esetleg? adata su900 vagy kingston a1000 240gb. kell e egyáltalán a nvme? :R
Esetleg mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#48972) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Egy 500 GB-os HDD leváltására mennyire jó egy 500 GB-os SSD?
Erre gondoltam:WD Blue 500 GB SSD WDS500G2BOA
Más adattároló nem lesz a gépben,ezen lesz a Windows is.
Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#48973) Fandango válasza Kezdő vagyok (#48972) üzenetére


Fandango
veterán

SSD mindenképpen jobb mint a HDD, főleg ha rendszer is van rajta.
A márka és típus viszont már nem mindegy.
Szerintem add meg az anyagi keretet és kapsz ajánlatot, lehet jobbat is mint a WD Blue.

(#48974) csubuka válasza Bodz (#48970) üzenetére


csubuka
addikt

Annyira átlag használat közben nem vettem észre semmi extrát. Megkínálom valami benchmarkkal és megnézem.

(#48975) Emperor_ válasza xigris (#48971) üzenetére


Emperor_
addikt

Tudsz e megadni a torrent napi GB-nyi írás adatokat?
A kamera mit jelent? Ír vagy olvas?
A plex-et nem vágom... Leírod 3 mondatban, hogy mi zajlik közben? Olvasás/írás terhelés az SDD tekintetében mi módon történik?

Ezek ismeretében lehet jó választ adni :) .

Kezdő vagyok
Kérdéssort töltsd ki kérlek! Ami a fenti Összefoglalóban van. (Asztali gépről, böngészőből láthatod.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48976) Frawly válasza Graphics (#48967) üzenetére


Frawly
veterán

Ez szinte minden SSD-re igaz már, csak a régi SLC/MLC-s modelleknek nem volt íráslimitje, a TLC, 3D NAND-osoknak mind van, még akkor is, ha 3D MLC-sek.

Az A400-on valóban a legalacsonyabb, de az a 40 TB (nem csak négy) azért nem olyan kevés, főleg régebbi laptopban a negyedét sem hiszem hogy elérnék 3 éven belül. Ettől függetlenül belépő szintű SSD, a legkisebb méretben kicsit lassúcska is, cache-ben sem áll jól, de HDD-hez képest még így is nagyon más dimenzió. Lehet, hogy van típushibájuk, lehet nincs. Attól, hogy nálatok egy megdöglött, még nem lehet következtetést levonni.

Azt nem tudtam, hogy Romániában él. Azt hittem csak azért nézegeti az emagot, mert olcsóbbnak találta, mint a magyar boltokat. A milyen laptopot vegyek topik tele van emberekkel, akik az emagon nézegetik az árakat, meg onnan veszik, mert olcsóbb, pedig ők M.o.-n élnek.

[ Szerkesztve ]

(#48977) Graphics válasza Frawly (#48976) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát jogos, mondjuk én is Romániában vettem a laptopomat 8 éve... Azóta is üzemel, és gariztatni is tudtam itthon egy fedlap hiba miatt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48978) Frawly válasza xigris (#48971) üzenetére


Frawly
veterán

Ha ezt így kérdezed, nem valószínű, hogy ki tudnád használni az NVMe-t. Azt nem írtad, hogy mekkora tárhelyre lenne szükség. A keretedbe belefér a 860 EVO-ból a 500 gigás is, NVMe-sekből viszont csak a 240-256-os méretsáv. 960-as helyett a 970 EVO jobban megéri. Az A1000-es csak x2-es, fele sávszélességen üzemelő NVMe.

(#48979) Fandango


Fandango
veterán

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Huszonpárezer :)
2. Mekkora SSD-re van szükség? 256Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali, M.2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos

Ezt néztem ki Samsung 860 EVO M.2 SATA III 250 GB, játékra és rendszernek.
Rendben lesz?

(#48980) Emperor_ válasza Fandango (#48979) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48981) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő dologban szeretném a segítségeteket kérni: a meglévő Samsung 850 pro 128 GB ssd-met már kinőttem, és szeretnék mellé vásárolni egy Samsung 970 pro 512 GB ssd-t. Az alaplapom típusa: Gigabyte GA-H170-D3HP. Ez az alaplap szerintetek kompatibilis a kiszemelt NVME M.2 csatolós ssd-vel?
Az alaplap honlapján ennyit ír a meglévő M2 foglalatról:
Lapkakészlet:
2 x SATA Express csatlakozó
1 x M.2 Socket 3 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 SATA & PCIe x4/x2/x1 SSD support)
6 x SATA 6Gb/s csatlakozó

RAID 0, RAID 1, RAID 5 és RAID 10 támogatás
* Refer to "1-7 Internal Connectors," for the supported configurations with the M.2, SATA Express, and SATA connectors.
Több VGA kártyás rendszerek
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget

(#48982) csubuka válasza Bodz (#48970) üzenetére


csubuka
addikt

Az asztali gépemben megnéztem, mert szegény W520-am venti javítási pihenőn van.

Mivel ez csak SATA2-őt tud, ezért lehet nincs "kihajtva" a vezérlő maxra.

Olvasás alatt semmi, 25 fok szobahőmérséklet. Írás alatt 32-ig ment fel a bench progi alatt. *Nem tudom SATA3-on mennyivel melegedne jobban, de ez teljesen korrekt hőmérséklet.

*Ezt lehet a Flash SSD topikba kellett volna, bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#48983) lenoma


lenoma
aktív tag

Fandango! Ne!
A Samsung valószínüleg nem fog működni, inkompatibilis lesz!
A Samsung "kedvesen" csak a vásárlás után ad tájékoztatást, hogy egyes AMD/Asmedia contorllerekkel nem működik. 2 perces fagyások, kapcsolódási hibák, a teljesítmény a HDSentinelben lemegy nullára pár hét alatt.
Nálam AMD Sata 2-n 860 EVO Sata III produkálta a hibát, de a lenti képen az ASrock vezérlöje is ott van.

(#48984) Geth válasza lenoma (#48983) üzenetére


Geth
addikt

Hála égnek a linkelt lapon van 6 db. csati ami mögött Intel vezérlő van, szóval gond letudva, nincs semmi inkompatibilitás :)
A lapon még található 2 db. csati ASMedia vezérlővel, azt max. végszükség esetén kell használni, ha nem kell, le is lehet tiltani.

(#48985) Bodz válasza csubuka (#48982) üzenetére


Bodz
nagyúr

Köszi. Még egy hűvös darab. Akkor most már tényleg gyanús, hogy a SU650 melegedése nem normális.

(#48986) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

szeretnék vásárolni laptopomba ssd meghajtót 250gb (körüli) méretben

néztem a samsung 850 esét ill. 860 asát ill. még 1-2 adata típust

amire lenne használva: teljesen alap dolgok + esetleg ha kedvem támad rá, kis videóvágás stb. stb.

20k környékén van az MM-ben a 850es, ha nem tud évezredekkel jobbat a 860as akkor az 50essel szimpatizálok, de meghallgatnám a véleményeteket akár másik márkát és típust is illetően

szerk.: amennyiben fontos infó egy dell 6520 as gépbe kerülne elvileg a dvd helyére opticaddyvel karöltve, vagy a rendes vinyó helyére és opticaddybe menne a vinyója a gépnek

köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#48987) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

segitsetek lécci!
vettem egy használt ssd-t, de hd sentinellel nem tudom megnézni az irt adatot, mert csak az indulás leállást mutatja... hogy lehet ezt átváltani?

elöre is köszi !
:R :R :R

(#48988) Empiricist


Empiricist
csendes tag

Sziasztok,
Kérdésem lenne, hogy Dell 7567-be szeretnék SSD-t venni, de szeretném meghagyni az 1 terrás SSHD-mat.
Szóval sata slot kilőve, marad az 2.m slot.
Van bármi különbség a sata-s és a m2 slotos ssd-k között? Olvastam valahol hogy inkább sata ssd-ket ajánlanak játékhoz és oprendszerhez.
Mit ajánlotok, milyet vegyek, hova? Hagyjam el a SSHD-mat, amivel eddig semmi gondom nem volt, egy max fele-negyed akkora SSDért, vagy vegyek az m2 slotba egy 250-500 gigás ssd-t?
Tudnátok javasolni valami megoldást, mondjuk akár típust is? Garancia nem érdekel, hardveraprón fogom venni lehetőleg minél újabbat.

(#48989) malnabokor


malnabokor
senior tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - 20 max,
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - laptop, merevlemez helyére
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? - (Dell 15R 5537 a laptop)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3 év elég
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos, Windows alá, főleg irodai munka, néha régebbi játékok.

Amit kinéztem eddig:
- ADATA XPG SX950U 2.5 240GB SATA3 ASX950USS-240GT-C - 17600Ft-ért
- Crucial Micron MX500 2.5 250GB SATA3 CT250MX500SSD1 . 18600Ft-ért

Ezek megfelelőek lennének? (Tudom, az Adata nincs említve az összefoglalóban, de látam már ajánlva itt a topikban). Van esetleg más típus, ami jobban megérné?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#48990) Raymond válasza zsolt19900 (#48986) üzenetére


Raymond
félisten

Azt vedd a ketto kozul amelyikre megadjak a 5 ev garit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48991) Kirir


Kirir
tag

Jelenleg egy Samsung 840 Pro 250 GB kapacitású SSD-t használok. Összerakok egy kisebb gépet és lehet, hogy áttenném abba ezt a meghajtót (már ha érdemes).
Jelenleg mit lenne érdemes vásárolni helyette hasonló kapacitásban?
A cél, hogy minél gyorsabban álljon fel a rendszer, és minél gyorsabban töltődjenek be a programok. Az írási sebesség másodlagos.
Csatlakozó: SATA 3
Kapacitás: 250-256 GB
Garancia: 2 év
Mérete: 2,5 col
Pénzügyi felső határ: bruttó 40.000

1. Van-e értelme cserélni vagy inkább vegyek a másik gépbe egy szerényebb (Samsung 860 Evo) SSD-t?
2. Ha van, akkor mely gyártó mely típusát?

[ Szerkesztve ]

(#48992) Frawly válasza zsolt19900 (#48986) üzenetére


Frawly
veterán

20k-ért a 850 EVO is vehető, a MM megadja rá az 5 évet. De pl. az iponban a 860 EVO is csak 23k, az 5 év garit ott is megadják rá, csak nem a Basic garisat kell venni. Ha még nézegetném árgéppel, 860 EVO-ból találnék olcsóbbat is. Megbízhatóságban és sebességben nincs a két sorozat között érdemi különbség. A 860-as újabb modell, növelt rétegszámú 3D TLC NAND, emiatt kicsit magasabb az íráslimitje, meg elenyésző %-ban gyorsabb (majdnem csak mérési hibahatáron), de a 850-es széria is olyan jó ebben, hogy a különbség tényleg elhanyagolható átlag felhasználásánál. 250-es mérettől és felfelé olyan magasak a limitek, hogy átlag felhasználói az életben nem éri el, nem hogy 5 év alatt.

Érdekesség: most nézem, hogy aki külföldön él, közvetlenül a Samsungtól is tud elvileg SSD-t venni. Hogy ez nekem nem jutott eszembe!!! Náluk a 860 EVO 250 gigás 79, az 500 gigás 124 USD mSATA kiadásban, a sima SATA-s lehet még olcsóbb is. És akkor az 5 év gari is fedezve lett volna, én meg 10%-kal drágábban, az eBayről vettem 0 garral. Bár a német Amazonon meg linkelte valaki, hogy ott majdnem 20%-kal olcsóbb, igaz ott csak valami 1 év körüli jótállást adnak rá. Kár volt kapkodnom, ha ezt előre tudom, onnan rendelem. Okulásképpen írom le, hogy aki külföldön akar venni, ne kapkodja el, nézzen szét alaposabban, hogy hol mennyi, de már csak az 5 év gari miatt is megéri a Samsungtól rendelni. M.o.-n talán érdemesebb boltban venni, de külföldön a legjobb a gyártótól közvetlenül. Nem lesz fetrengés, hogy partnertől vette-e az ember, meg hologrammos-e a garipapír, stb..

[ Szerkesztve ]

(#48993) Kezdő vagyok válasza Emperor_ (#48975) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

1.: Kb.40000 Forint,de rugalmasan változtatható
2.:500 GB
3.:Teljesen vadiúj gépbe kellene,most venném meg,nem értek hozzá.
4.:Talán ASUS,de ez sem biztos.
5.:5 év
6.:Átlagos otthoni.

[ Szerkesztve ]

(#48994) balfek


balfek
tag

sziasztok!

hp 2730p laptopba ssd-re csere 1,8" micro sata hdd helyére - msata-to-microsata adatpterrel:
vivódásom tárgya:
1. újonnan 3-5 év garival samsung evo 860 256gb 23-25.000 [link]
2. használt 256-os Hynix sc210 14.000 - elvileg 100%
3. használt Samsung pm871 16.000 - elvileg 100%
???

(de egyéb tipp 20e alatti körüli jó 250gb körüli ssd-kre is jöhet :) )

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#48995) zsolt19900 válasza Frawly (#48992) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm szépen

reméltem, hogy nem lesz eget rengető különbség köztük.... szerintem megrendelem a 850est jó lesz az nekem bőségesen :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#48996) A Zéé


A Zéé
addikt

hali!
Az elhalálozott HyperX Fury SSD-m árát levásárolhatom (18.500 Ft), és lehet, hogy ismét SSD lenne. Most a régi laptopom Kingston HyperX 3K-ja van benne, ami hibátlanul megy, de ez is csak 120GB, el tudnék viselni nagyobb tárhelyet. 5-6k-t ráfizetnék még, de ha esetleg valami nagyon best buy lenne, akkor akár ~10-et is.

Az alaplapom Asrock H110M-ITX/ac

Samsung 860 EVO 250GB jó lenne? Esetleg valami más típus?
Teljesen átlagos felhasználásra lenne, alkalmi játékkal.
Köszi!

Just a simple Lineman...

(#48997) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák tudtok valamilyen best-buy 120-256GB-s SSD? :R

(#48998) Piftuka válasza malnabokor (#48989) üzenetére


Piftuka
veterán

Mindkettő tökéletesen megfelelő, ráadásul az ADATA 5 év jótállást ad erre a modellre. Jó áron is kaphatóak most...

Azt vedd meg, amelyiket számodra szimpatikusabb, megbízhatóbb üzletben tudod megvásárolni! :K

"Aquila non captat muscas."

(#48999) Piftuka válasza Kezdő vagyok (#48993) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha Intel platformra épült a gép, akkor a SAMSUNG 850 EVO 500 GB éppen megfelel az általad felállított követelményeknek.

Ennyi pénzért "Best Buy", mert nem tudod olcsóbban megvásárolni.

(AMD rendszereknél - ha kicsit feljebb elolvasod a vonatkozó hozzászólásokat - bizony gyakran még "dadognak" a cég SSD meghajtói...)

"Aquila non captat muscas."

(#49000) Emperor_ válasza malnabokor (#48989) üzenetére


Emperor_
addikt

MX500 jó választás, esetleg még a MX300 is.

Kirir

Crucial MX300, MX500. Samsung EVO 850, Adat SP920. Ezeket érdemes venni mostanság.
A 840 PRO-t nem értem miért kéne cserélni. Az nagyon jó kis SSD.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.