Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48701) bugsyonic válasza Frawly (#48699) üzenetére


bugsyonic
tag

Az lehet, csak eddig arra nem írtam, ami most lesz ssd arra sokkal több lesz írva, de már eldőlt az 860 EVO.

Köszi neked is a segítséget!

(#48702) Frawly válasza bugsyonic (#48701) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor tegyük fel, hogy háromszor annyit, évi 15 terát írsz rá, ami a szokásos windowsos felhasználói átlagnak is majdnem kétszerese. A 600 TBW-s limitet ezzel is 40 (!) év alatt érnéd el. Ahhoz, hogy 5 éven belül elérd a TBW limitet, az kéne, hogy évi 120 TB-ot írj rá, ami napi 336 GB-ot jelent, azaz minden 3. nap teleírd az 1 terás meghajtót. Kötve hiszem, hogy ilyen grafikusi, InDesginos munkával ennyiket írnál rá, még akkor sem, ha torrentezel rá még mellé bőségesen. Az ilyen 10 év garis prémium MLC-s meghajtók annak valók, akik tényleg ennél is többet írnak rá, egyébként csak kidobod a pénzed a felesleges felárra.

(#48703) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Dell E7470-hez Melyik M.2-es SSD passzol?
Samsung Evo 970 vagy
Samsung Evo 860

Köszi

WinZol

(#48704) Frawly válasza WinZol (#48703) üzenetére


Frawly
veterán

Elvileg mindkettőt kezeli, a gyári oldalon említenek M.2 PCIe-s SSD-t is opcióként. Leginkább az dönti el, hogy melyiket érdemes venni bele, hogy mennyit szánsz rá és mire használnád, lásd a kérdőív kitöltése az összefoglalóból. Egyik sem rossz vétel.

(#48705) WinZol válasza Frawly (#48704) üzenetére


WinZol
aktív tag

Akkor a kérdőív szerint:

Üzleti felhasználásra keresek M.2-es SSD-t.

Mibe: Dell E7470

Méret: 500 / 512 GB

Használat:
+ Sima üzleti alkalmazások
+ Photoshop
+ néha file konvertálás (pl. NEF => jpg)
+ Néha némi Torrent

Összeg:
Mivel az adatvesztés fájna, így nem az a meghatározó

Mire gondoltam:
- Samsung EVO 850 / 860
- Samsung EVO 960 / 970
- Esetleg Samsung Pro

Köszi

(#48706) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

500GB körüli M.2 PCIe SSD-t szeretnék venni.
Ez a típus mennyire ajánlott?

ADATA XPG Gammix 480GB 39 ezerért (3200mb/s / 1700mb/s)

Oprendszer, programok és játékok lennének rajta.

(#48707) xxxx.x válasza Emperor_ (#48690) üzenetére


xxxx.x
tag

Köszönöm, meg is rendeltem.
250GB Crucial SSD 2.5" SATA MX500 meghajtó (CT250MX500SSD1)
Jótállási idő: 3 év
18290Ft

(#48708) Frawly válasza WinZol (#48705) üzenetére


Frawly
veterán

Ezekre, amit írtál, teljesen elég a 860 EVO, nem indokol sem MLC-t, sem NVMe-t, de jók azok is, amiket még írtál a legutóbbi felsorolásba. Ezekkel egyikkel sem tudsz mellényúlni, mind egyformán megbízható. Ha az ár nem számít, akkor nyugodtan veheted akár a legdrágábbat.

Viszont megbízhatóság ide, 5 év gari oda, biztonsági mentésnek mindig kell lennie, ha fájna az adatok elvesztése. Ez ellen az akármilyen drága, akárhány év garis SSD, HDD sem tud védeni, még a prémium termékekből is lehet selejtet kifogni, ami bedögölhet akár néhány nap alatt, ez ellen a garancia sem véd, csak annyi vigaszt nyújt, hogy cserélik, de az adataidat nem kapod vissza! Sőt, szoftveres probléma, ransomware, user error miatt is előfordulhat adatvesztés, arra mindig fel kell készülni.

(#48709) Frawly válasza Ron Swanson (#48706) üzenetére


Frawly
veterán

Tapasztalat nincs vele, de ennyiért jó áron van, korrekt specifikációkkal, 5 év garival. Ha tényleg NVMe-re van szükséged, és a lapod is kezeli, nyugodtan vegyed meg, semmi nem szól ellene. OS-re, játékok alá overkill, de alig drágább, mint a középkategóriás SATA meghajtó, úgyhogy miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#48710) Ron Swanson válasza Frawly (#48709) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Igazából nem tudom, hogy szükségem van-e az NVMe-re. Tényleg nem olyan nagy a különbség a sima SATA-s meg az nvme-s SSD között játékoknál és programoknál?

(#48711) Raymond válasza Ron Swanson (#48710) üzenetére


Raymond
félisten

Tenyleg nem. Lasd peldaul:

Innen: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48712) WinZol válasza Frawly (#48708) üzenetére


WinZol
aktív tag

Köszi!

Akkor már csak az a kérdés, hogy van a garancia?
850/860
960/970

A jelenlegi gépnél az éves használat 8 TB volt.

Más:
Milyen alkalmazások igénylik (használják ki) a 960/970-es párost?

Köszi.

WinZol

(#48713) Frawly válasza Raymond (#48711) üzenetére


Frawly
veterán

Én sem szoktam ajánlani, de ebben az esetben, mikor nincs 7k különbség Adata XPG S11 és Samsung 860 EVO között, akkor az nem nagy felár, ha van rá keret, akkor miért ne. Ekkora diffi akkor sem nagy pénzkidobás, ha nem használja ki.

#48712) WinZol: Az NVMe-t olyan programok hajtják ki, amik nagy fájlokkal dolgoznak, pl. videóvágás, virtuális gépek telepítése és snapshotból visszahúzása, ilyesmik. Egyébként ahogy a linkelt grafikonokat nézed, sokszor csak ilyen 0,1-0,3 mp-es diffik vannak, ezt meg sem érzed, csak stopperrel lehet kimérni. Programbetöltési és bootidőkben nem mutatkozik meg az az 5× különbség, amit benchmarkokon lehet mérni.

Az íráslimitet nézd meg a gyártó weboldalán a termék aloldalán. Azért nem is írok konkrét számokat, mert tárterületfüggő, az 500 gigásnak magasabb, mint a 250-esnek. Nem évi írásban adják meg, hanem összírásban, de általában az 500 gigás meghajtóknál már jóval 100 TB felett van, akár 200 felett is. Ha ezt a mennyiséget eléred előbb, mint 5 év, akkor sincs baj, nem megy tönkre a meghajtó, csak gari nem lesz már rá érvényesíthető. Ezt elég kevesen szokták elérni, ha neked az évi átlagod 8 TB volt, azzal az életben nem éred el, 10 év alatt sem, nem hogy 5 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#48714) starius válasza Frawly (#48713) üzenetére


starius
tag

Sziasztok!

Samsung 860 EVO 250GB és Kingston A400 2.5 480GB között lényeges a sebesség különbség? Kb 5k lenne a 2 között, és azért majdnem dupla méret. Op rendszernek és néhány játéknak, melyikkel járnék jobban? Be tudom osztani a 250gbot ha lényegesen jobb.

(#48715) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Erről mi a véleményetek a többi ssdvel szembe? https://www.pcx.hu/samsung-250gb-970-evo-mz-v7e250bw-m-2-pcie-ssd-meghajto-981289

Csé

(#48716) Frawly válasza starius (#48714) üzenetére


Frawly
veterán

Ha csak a kettő közül lehet választani, akkor a Kingston A400 is vehető, +230 GB tárhely, +10 TBW az előnye az alacsonyabb ár mellett, szekvenciális sebességben nem lassabb, de 4K-ban viszont igen (most pontos számot nem tudok), de nem annyival, hogy a gyakorlatban ezt érezzed a betöltési/bootidőkön. A 860 EVO előnye, hogy 4K-ban a leggyorsabb (a 860 Pro-val és a 850-es szériával együtt) SATA3 SSD, meg azt lehet 5 év garival is kapni, plusz támogat hardveres öntitkosítást, de utóbbi kevés home usert érdekel. Meg ugye a 860 EVO 3D TLC, míg az A400 sima TLC, de a nagyobb 480 gigás méretben már behozza az A400 a sima TLC miatti hátrányát a méret miatt megemelt limittel.

De ha nem csak ez a kettő jön szóba, akkor az A400-nál sokszor csak 2-3 ezerrel drágábban ott van az egyértelműen jobb Kingston UV500 480 gigás, meg a Crucial MX500 500 gigás. Esetleg a 250-es 860 EVO-val szemben meg aláment árban a 256 gigás Adata SU900 (3D MLC NAND, nagyon magas TBW limit, mindig érvényesíthető 5 év gari, akkor is, ha a bolt nem adja meg).

(#48715) CsabaSteel: a közvélekedés az, hogy szeressuk/sük. A legbrutálisabb sebességű konzumer NVMe SSD egész jó áron. De nem biztos, hogy a te felhasználásodhoz a legcélszerűbb azt megvenned, mert pl. nem biztos, hogy a lapod támogatja vagy ha támogatja, de csak fele sávszélességen vagy nem biztos, hogy tud róla bootolni, extra melegedéssel nem biztos, hogy tudsz mit kezdeni, nem biztos, hogy olyan a felhasználásod, hogy ki tudd hajtani a gyorsaságát. Ezért az összefoglalóban lévő kérdőívet kéne kitöltened ahhoz, hogy bátran ajánlhassuk.

[ Szerkesztve ]

(#48717) Frawly


Frawly
veterán

Újabb érdekes elemző videó SATA vs. NVMe témában. Igaz ebben kicsi, 120 gigás meghajtókat vizsgálnak, NVMe-ből meg egy belépőszint modellt, de sok érdekesség elhangzik, miért kell a nagyobb tárterületre rámenni (több a NAND chip, jobb a párhuzamosítás, nagyobb az SLC cache), és bemutatja mennyire nincs elmaradva a SATA az NVMe-hez képest betöltési időkben.

(#48718) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok ,

Egy régebbi laptopban tervezek cserélni hdd-t ssdre. A kérdésem csupán annyi hogy a tulaj minél olcsóbb annál jobb kategóriában áll a témához. Kingston A400 2.5 240GB 14k vs Samsung 860 EVO 250GB 20k. Én a samsungot preferálnám.Mennyi és milyen tapasztalat van ezzel az A400as szériával kapcsolatban illetve megérné-e a 6k-s felárat a samu ? Mezei böngészésre és win10 lenne rá rakva. A laptop egyébként egy Asus550cc. :R

(#48719) kotibor


kotibor
tag

Sziasztok,

a véleményeteket kérem. Normál felhasználású gépbe, win10, sata3 csati.

Ti melyiket választanátok? Új, zacsis Samsung 850 pro null garanciával vagy Samsung 860 evo bolti (5 év) garanciával, minden kiegészítőjével. Előbbi 35e Ft lenne.

Köszönöm a véleményeteket,

Koti

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#48720) siletto válasza kotibor (#48719) üzenetére


siletto
tag

Hali!
Honnan tudod hogy új, zacsis? Láttad a gyártási dátumát, vagy csak mondták?

Az én 860evo-mat napra pontosan ma 1 hónapja gyártották Kínában, és tegnap már megvásároltam.

Én a garisat választanám, de a másikkal meg elmondhatod, hogy neked "pró-d van" :)

(#48721) V911 válasza kotibor (#48719) üzenetére


V911
junior tag

És kicsit vegyél, mert akkor az aprópró lesz.

(#48722) Emperor_ válasza Rick3D (#48718) üzenetére


Emperor_
addikt

Én is a Samsung.ot venném, de erre a célra vehető az A400 is. Amennyiben a költséghatékony megoldást keressük.
Páran már vettek, nincs panasz rá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48723) Emperor_ válasza kotibor (#48719) üzenetére


Emperor_
addikt

A garisat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48724) siletto


siletto
tag

Üdv!
Beüzemeltem a 860evo-t, amit ajánlottatok, ezeket a számokat tudja az említett 4 éves laptoppal( Asus K551LN/S551LN):
Köszi mindenkinek a segítséget, tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#48725) Rick3D válasza Emperor_ (#48722) üzenetére


Rick3D
senior tag

:R

(#48726) kotibor válasza siletto (#48720) üzenetére


kotibor
tag

Itt a fórumon árulják, mondták, sok pozitív visszajelzéssel fórumtárs.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#48727) kotibor válasza Emperor_ (#48723) üzenetére


kotibor
tag

Köszönöm.
Ha 850 pro-t választok, a 10 éves gyári garanciát is tudom érvényesíteni, nem?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#48728) Emperor_ válasza kotibor (#48727) üzenetére


Emperor_
addikt

Persze, ha:
- kapsz hozzá eredeti számlát,
- hologram-os Samsung garancia papírt.
Ezek járnak hozzá?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48729) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!
Én is vettem egy Intenso 128 GB ssd-t (3813430) és kíváncsiságból lefuttattam egy pár tesztet, hogy legyen tapasztalat ezzel is.
Külső házban van jelenleg az ssd, Windows 10-ben formázva frissen, teljes szabad kapacitással.

Külső ház típusa:
GEMBIRD 2,5 USB3.0 ENCLOSURE EE2-U3S-2:

USAP mód:

TRIM check:

Sebességteszt:

Egyéb adatok:

[ Szerkesztve ]

(#48730) Rick3D válasza Emperor_ (#48722) üzenetére


Rick3D
senior tag

Végül meggyőztem és a Samsung lett , pontosabb Samsung 860 EVO 250GB 5 év garival szinte ingyen adják. Pár éve még a 120gigásat vettem közel ennyiért. Valóban még ezen árak alá is várható esés 2019től ?

(#48731) V911 válasza Rick3D (#48730) üzenetére


V911
junior tag

Én tegnap megettem a leveli békámat, így ma nem tudok jósolni.

(#48732) Rick3D válasza V911 (#48731) üzenetére


Rick3D
senior tag

A piac/gyártók és esetleg a next gen követése nem jóslás :) Feltételeztem az itteni topic lakók jobban képbe vannak vele stb... végül is ahogy érzed, következő alkalomra egy kis zsíros kenyeret,füstölt szalonnával és paprikával tolj be mellé hátha tudsz valami értelmeset is írni :)

(#48733) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Érdemes régi alaplapba PCI-E 2.0 x1 foglalat (x16 is van) M.2 NVMe SSD-t használni adapterrel.

NVMe SSD-k szintetikus tesztekben gyorsak és olcsók is viszonylag.

Szerintetek mennyire stabilak ezek az olcsóbb adapterek?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48734) weiss válasza Ciccuka (#48733) üzenetére


weiss
addikt

Nekem ilyen van, teljesen jó. Ha kérdéses a konkrét típusra vonatkozott, akkor arra nem tudok válaszolni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48735) Emperor_ válasza Rick3D (#48730) üzenetére


Emperor_
addikt

Az árak csökkennek, de csökkenhetnének nagyobb mértékben is .
Hogy mi lesz jövőre, azt nem tudom...

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48736) V911 válasza Rick3D (#48732) üzenetére


V911
junior tag

Bármikor jöhet olyan hatás amit kristálygömb, kártyavetés vagy rabszolgák beleinek nézegetése nélkül nem láthatsz előre.

(#48737) V911 válasza weiss (#48734) üzenetére


V911
junior tag

Annak ha 2.5 collos ssd helyett ilyet használunk alaplapon, van valami előnye? pl. ugyanaz a minőség olcsóbb? vagy csak akkor érdemes használni ha régi alaplapunk van?

Olyan adapter létezik amin laptop cd helyére lehet ilyen ssd-t berakni?

(#48738) weiss válasza V911 (#48737) üzenetére


weiss
addikt

Nincs, kivéve, ha kell a nyers NVME sebesség, vagy nincs üres SATA csatlakozód. Régi alaplapnál főleg nem fog menni a PCIE kártya.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48739) kotibor válasza Emperor_ (#48728) üzenetére


kotibor
tag

Ok, így már nem kérdés a dolog.

Köszönöm

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#48740) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

https://www.pcx.hu/samsung-250gb-970-evo-mz-v7e250bw-m-2-pcie-ssd-meghajto-981289 mi a véleményetek erről?

[ Szerkesztve ]

Csé

(#48741) turbokappa


turbokappa
senior tag

Üdv
Tanácsot szeretnék kérni.
Sata ssd helyett M.2 ssd-vel szemezek. Érdemes-e M.2 venni mert azt hallottam hogy vannak gondok velük. Igazából egy z-370 lapba lenne, és nem kell külön kábel csak bepattintanám, persze később lenne egy nagyobb 1 Terás ssd ami satás.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#48742) CsabaSteel válasza turbokappa (#48741) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Én is M2 vel szemezek...

Csé

(#48743) Geth válasza turbokappa (#48741) üzenetére


Geth
addikt

azt hallottam hogy vannak gondok velük
És titok, hogy mit hallottál? ;]

(#48744) turbokappa válasza Geth (#48743) üzenetére


turbokappa
senior tag

Azt hogy pl nagyon melegszenek, ergo hamarabb tönkremennek. Osztozik a sávszélen, stb.
Konkrétan 1 évig bírta egy ilyen m.2 a kollegám gépében.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#48745) Ribi válasza turbokappa (#48744) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hosszú folyamatos terhelés alatt tényleg nagyon tudnak melegedni, emiatt is terjednek a különféle bordák. Csak általában ezeken van matrica amit nem szedhetsz le garivesztés nélkül. Szóval szívás a dolog.

(#48746) V911 válasza weiss (#48738) üzenetére


V911
junior tag

Köszi a választ.

Azt megkérdezném, mi az a
nyers NVME sebesség
?

Gyorsabb lesz így mint a 2.5 collos SSD?

Ha igen, mennyivel?

Amúgy ha jól értelmezek máshol olvasottakat, van olyan laptop aminek az alaplapjára is felcsatolható ilyen s így lesz az egészen vékony és még könnyebb laptop?

(#48747) weiss válasza V911 (#48746) üzenetére


weiss
addikt

Pl. ha videót vágsz, akkor jól jöhet a 2 GB/s olvasás, összehasonlítva a SATA kb. 550 MB/s-ot tud csak. Ha csak netezgetni kell a gép vagy játszani, nem veszed észre a sebesség különbséget. Amelyik notebookra felcsatolható, azt általában azzal együtt adják.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48748) V911 válasza weiss (#48747) üzenetére


V911
junior tag

Ja hogy így négyszer olyan gyors lesz??? Akkor viszont már megéri az a minimális plusz pénz. Oké hogy azzal együtt adják, de lehet nagyobbra bővíteni, nem?
Azt még megkérdezném, a ramdrive sebessége ezek közül hol van?

És még azt is megkérdezném, a laptopok alaplapjával mi a helyzet? Abba nem illik bele ilyen kártya.

[ Szerkesztve ]

(#48749) breezer88 válasza breezer88 (#48697) üzenetére


breezer88
tag

Az a probléma, hogy nem konkrét egy alaplapot adtam meg? Akkor legyen az első: AS Rock Z370-Pro4

Az a probléma hogy az m2 favorizálom? Attol, hogy a válaszadók nem szeretik még esetleg erre az igényre is lehetne egyet ajánlani :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48750) ekkold


ekkold
őstag

Sziasztok! Egy DELL asztali PC-be (Core2quad proci, 8Gb RAM, 1Tb + 3Tb winyó) vennék 500Gb körüli tárkapacitású, SATA csatlakozós SSD-t, erre raknám át az oprendszert (Win7 + xUbuntu), hogy javítsak a sebességén. Vagy mindkét winyó benne maradna, vagy az 1Tb-ost kiveszem. Árban nagyon széles a skála, nem tudok választani, valami elfogadható árú megbízható típust (vagy tipusokat) tudnátok ajánlani nekem?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.