Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#76001) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Jelenleg az asztali gépemben van három Disk:
Hitachi HDS723015BLA642 (Müködési idő 3486 nap (9 év 6 hónap))
WDC WD20EFRX-68EUZN0 (Müködési idő 2720 nap (7 év 5 hónap))
KINGSTON SHFS37A240G (Müködési idő 2075 nap (5 év 8 hónap))

Azon kivűl hogy hangosak még különösebb gond nélkül működnek.
Viszont egyre inkább érződik hogy kéne nagyobb SSD a játékok alá mert a 240G-re az OS mellé már nem férnek rá.
Szóval gondoltam beszerzek valamit, feltételezve hogy valameik HDD előbb vagy utóbb úgy is beadja a kulcsot.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30.000 (De elsősorban az ár érték arány bajnok érdekel)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Min 1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép M.2 már ha ajánlott
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://www.msi.com/Motherboard/B250M-MORTAR/support
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Preferálnám az újat

Illetve, ha veszek valami újat akkor melyikre lenne érdemes az OS-t telepiteni?
Én naivan azt gondolom menjen az OS a KINGSTON SHFS37A240G-re, 240 GB elég neki és még marad valami hely is. A Játékokat meg nagyobb programokat meg felraknám az újra. (Documents,Downlods mappa szintén átirányitva az újra)

(#76002) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

SSD-t vennénk, egy pár kérdés felmerült, melyben a segítségeteket kérném:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 20-33k (Minél olcsóbb annál jobb)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali gép M2 PCI-E 3.0
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Gigabíte Z490 UD (PCI-E 3.0 portban lenne az SSD) + i5 10400 CPU (csak 11-ik generációval használható a PCI-E 4.0 SSD port)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új

Az alábbi 3 fajta SSD közül fogok választani:

Samusng 970 Evo Plus 1TB (PCI-E 3.0 x4)
Samsung 980 1 TB (PCI-E 3.0 x4)
WD SN770 1 TB (PCI-E 4.0 x4)

A felmerült kérdések:
- PCI-E 4.0 SSD-t betehetek-e PCI-E 3.0 portba és az SSD működni fog-e? Vagyis visszafele kompatibilis mint a Videokártyák?
- Ha igen nyilván csökken a sebesség, ez OK. Vajon az IOPS is csökken ez esetben?
- Szerintetek melyik a legjobb választás a fentiek közül?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76003) Energie X válasza Energie X (#76002) üzenetére


Energie X
őstag

Közben megtaláltam a visszafele komptibilitást a gyártó honlapján:

"Smoother, Faster Gaming
Improve in-game responsiveness and streaming with the PCIe® Gen4 interface4 for a performance boost you can see and feel. The interface is compatible with leading CPU and motherboard platforms and backwards-compatible with PCIe® Gen3.
"

Forrás

Az IPS-ra még nem találtam semmit. A többi kérdés így még adott :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76004) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy még mindig a Samsung SSD a legjobb választás?
Szeretném a renszer SSD-t (SATA Samsung 2Tb 970 evo) egy PCI-E GEN4 x4 esre szintén 2Tb-osra cserélni. A környezetemben csak a Samsungok nem lassulnak Adata, ScanDisk, Crucial szerintem lassul az évek alatt. Mondjuk nekem csak Samsung SSD-im vannak. (2Tb rendszer + 2Tb torrent +4 Tb minden egyéb.) Itt az aprón láttam Hinixet számomra ismeretlen de az ára parádés.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 30-60e
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 2 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali gép M2 PCI-E 4.0
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus ROG STRIX B550-F Gaming [link] G.SKILL Triden Z NEO 2x16GB DDR4 3600Mhz és 5800X3D
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Nekem még sohasem ment tönkre nem lényeg a garancia.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Újszerű használt, 60-70 nap alatti használatos.

Ezzel szemeztem: SK Hynix PC801 2TB M.2 NVME PCI-E GEN4 x4 [link]

A rendszernek minimum 2Tb-osat szeretnék, tudom, hogy kisebb is elég.
Köszönöm.

(#76005) Cs7 válasza Energie X (#76003) üzenetére


Cs7
tag

Én ugyanerre a 3-ra szűkítettem a kört 2 napja és én a 970 Evo Plus-t választottam, mert szinte egy árban vannak, de engem elcsábított, hogy van rajta DRAM. A Flash SSD fórumon írtam egy másik gyártó más típusú SSD-jével tapasztaltakról, így tovább olvasva az EVO itt is és sokfelé is nagyon ajánlott volt. De hosszú távú tapasztalatom még nincs :D , viszont hozza a tesztek eredményeit.

(#76006) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok nem tudok dönteni: Samsung 980 1TB vagy Adata Gammix S11 Pro 2TB? Igazából nem érdekes a tárhely, de jó árban kapom meg mind2-t. A hűsebb, minőségibbet tartanám meg. :R

(#76007) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

MSI B550 Tomhawk lapba, játékoknak melyik 2 TB-os ssd-t vennétek, és miért?
Crucial P3 vagy Kingston KC3000?
:R

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#76008) Energie X válasza Cs7 (#76005) üzenetére


Energie X
őstag

Kell rá hűtőborda, vagy elmegy magában is mindenféle probléma nélkül?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#76009) Pyttawrx válasza Energie X (#76008) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem árt rá igen borda.

(#76010) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, cseréltem pár dolgot a gépben, új alaplap, új proci, kérdezném, ezzel kapcsolatban kérdeznék

A gép: MSI B550 Gaming Gen3, Ryzen 5 36000, 2x16GB Ripjaws 3600MHz 18CL

Két kérdésem lenne:

Ebbe lapba milyen típusú M.2 ssd-t lehet tenni? Próbáltam utánaolvasni, de elég keszekusza nekem ez az m.2 szabvány.
Amit a lapról írnak:
M.2 SSD Slots
1x M.2 slot (Key M)
• M2_1 slot (From CPU)
• Supports PCIe 3.0 x4
• Supports SATA 6Gb/s
• Supports 2260/ 2280/ 22110 storage devices

Van egy 96%-os 128GB 850Pro .s 2 x 512GB 93-94%-os 850Pro ssd-m, érdemes azokra még rendszert alapozni, vagy már csereérettek? Érdemes lecserélni m.2 ssd-re, és ha igen, milyenre? Mit érdemes nézni az m-2-nél, mire érdemes figyelni? Egyelőre árat se tudok mondani, mert nem tudom, mire érdemes pénzt kiadni.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
passz, nem tudom mennyit érdemes
2. Mekkora SSD-re van szükség?
nincs szükségem, de ha érdemes, akkor veszek egyet
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://www.msi.com/Motherboard/B550-GAMING-GEN3/Specification
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
min. 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
mindkettő

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#76011) ubyegon2 válasza Wolfskin (#76010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Átlagos használatra kb nem tudnék jobb SSD-t elképzelni, mint a Samsung 850 PRO, az, hogy van rajta kb 20TB írás, max annyi, hogy használva volt. Semmi nem indokolja, hogy M.2-re válts, abszolut semmit nem érzékelnél belőle(nemrég kipróbáltam Samsung 860 EVO 1TB és Samsung 980 1TB-átlagos használatban nulla különbség).
Van egy Dell Precision M4700 notiban 850PRO OEM tesója, kb 1milliót is feltennék rá, hogy az a gép a benne lévő Samsung SSD-vel lesz nyugdíjazva, szintén teszteltem, ebben a hardver környezetben gyorsabb volt minden, mint egy gyengébb/újabb notebook NVMe SSD-vel.... (nyilván nagyobb fájlok másolására ez nem érvényes)

Annyit javasolnék, hogy a rendszert mindenképpen a nagyobb méretű SSD-re telepítsd, a több használható hely miatt gyorsabb lehet az OS és programok futása. ;)

Viccen kívül, de a 850, 860 és ezek PRO kiadásai azok az SSD-k, amiket tárhelytől eltekintve, nyugodtan rakhatnának fix beépítéssel is alaplapokra, majd lecseréled, ha alaplapot váltasz címszóval.

******************

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
min. 5 év

Itt lenne egy technikai megjegyzésem, főleg a Tg-t érinti persze... :K

Sok éve max 5 év a konzumer eszközöknél a garancia, ki lehetne venni a 10 év opciót a választhatók közül!

[ Szerkesztve ]

(#76012) Wolfskin válasza ubyegon2 (#76011) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szia,

köszi a megnyugtató választ, igazából bíztam benne, hogy a 850 szinte "elpusztíthatatlan". Csak arra gondoltam, hátha az m.2 gyorsabb annyival.
Akkor mi másra lehet még használni azt a foglalatot? Esetleg valami olcsó megoldás a lapozófájlnak, meg ilyenek? Photoshop ideiglenes fájlok írásának, amik sokat íródnak. Hogy ezek ne a rendszer ssd-t terheljék, öregítsék.

A másik ezzel kapcsolatban, hogy érdemes még felülbírálni a win10-t ssd kezelésben? Egy régi, itteni cikkből vettem ki az infókat, van egy lista, amit mindig végig csináltam telepítés után. Haverom szerint felesleges, a win 10 már jobban tudja, mi jó az ssd-nek. Háááát...

1. be kell kapcsolni a TRIM-et
2. HIBERNÁCIÓ letiltása
3. partíció alignálása
4. Töredezettségmentesítés kikapcsolása
5. Indexelés kikapcsolása
6. Prefetch és SuperFetch kikapcsolása
7. A fájlok utolsó elérési idejének naplózásának kikapcsolása
8. Gyorsítótár pufferürítés kikapcsolása
9. Rendszervisszaállítás letiltása
10. Virtuális memória (lapozófájl) kikapcsolása
11. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre

Erről mi a tudomány mai álláspontja?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#76013) ubyegon2 válasza Wolfskin (#76012) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak arra gondoltam, hátha az m.2 gyorsabb annyival.

Gyorsabb persze, szekvenciális írásnál/másolásnál, ha mondjuk sokat dolgoznál nagy fájlokkal, akkor kihasználhatnád, például gyakori fotó/médiaszerkesztés is idetartozik...de mezei home user üzemmódban nem sok értelme van pont a legterhelhetőbb SSD-k egyikét lecserélni...

Hogy ezek ne a rendszer ssd-t terheljék, öregítsék.

Pont fentiekből következően...nézd meg, mióta használod a 850PRO-t és mennyi írásterhelés van még benne, ha óvni akarod, akkor mentsd meg valóban! ;] Ne olyan OS-t rakj rá, ami 30-50GB-ot ír csak a napi átlag futtatáskor, hanem rakj rá egy full DE-s desktop Linuxot, az 7-10GB napi írással jár.

A másik ezzel kapcsolatban, hogy érdemes még felülbírálni a win10-t ssd kezelésben?

Dettó, mint az előző válaszom, érdemes, rakj rá egy Linux Mint Cinnamon 21.2-t! Amúgy erre nem tudok kompetens választ adni értelemszerűen, mivel 10 éve Windowsless életet élek. :N (ettől függetlenül én is úgy olvasgattam eddig, hogy a leírtakat tényleg manageli már a WIndows is és totál felesleges hozzányúlnod)

[ Szerkesztve ]

(#76014) Wolfskin válasza ubyegon2 (#76013) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ez nem is olyan egyszerű...
A programjaim 95%-a portable és ebben elég rugalmatlan vagyok. És ha találnék is mindenhez helyettesítőt (az Office 2003-at most kezdem leváltani SoftMaker office-al), a Photoshop magyarul biztos nincs meg linuxra...
Régen, a hőskorban tettem egy kísérletet, a hőskorban, de akkor még a hangerő emelése is egy 3 soros parancssor volt. Ez sokat változott, haver gépére is tettem már linuxot, átlátható, kezelhető, de teljesen átállni... Hm. Az nem egy oprendszer, az egy életmód. Olyan mint vegetáriánusnak lenni. :F

És itt jött is egy ötlet, nem csak az ilyen ideiglenes fájlokat teszem rá, hanem a programokat is, amiket gyakran használok (Office, böngésző, photoshop, tcm stb. mindent nem, a teljes portable könyvtár 30+GB). Ezekből mindből van biztonsági másolat, ha elszállna valaha az m.2 ssd. Plusz ide teszem a lapozófájlt, meg az ideiglenes fájlokat, az is tehermentesíti a rendszer partíciót.

Ha így lesz, milyen ssd-t érdemes keresgélni?
Megnéztem az aqua honlapján, ilyen különféle típusok vannak:

• M.2
• M.2 Nvme
• M.2 2242
• M.2 2280

Ezek bármelyike jó lehet? Ahogy néztem 250MB olyan 4-5eFt, az 512 pedig 8-9. Pl egy Silicon Power (az jó?), 512mb 9900 brutto, az nem is rossz ár. Egy próbát megér.

Az SSD, amit most használok egy 128GB 850Pro, ezt újonnan vettem, még amikor megjelent (a 2 x 512 az hozzám került, egyszer megnéztem, olyan 93-94%-osak,)

HDS:
működés 3 év 96 nap
hátralévő 583 nap
írt adat: 24.77TB
SSDLifePro:
Work time: 28602 h
Estimeted life: 5Y 6M (2028 dec.)

A linuxokat köszi, virtuális gépen kipróbálom azért. :R

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#76015) ubyegon2 válasza Wolfskin (#76014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez sokat változott, haver gépére is tettem már linuxot, átlátható, kezelhető, de teljesen átállni... Hm. Az nem egy oprendszer, az egy életmód. Olyan mint vegetáriánusnak lenni.

10 éve kb olyan volt, de ma már...családon belül több laptopot adtam már oda 50+-os hölgynek és férjének is, feltettem rá a Linux Mint Cinnamont és használják home userként mindenre, annyi változás van Windowshoz képest náluk, hogy félévente rájukszólok, hogy csináljunk egy update&& upgrade-et a rendszeren. Semmi kérdés nincs, kb ennyire lett már felhasználóbarát a desktop Linux, nyilván van Linuxban is olyan, amihez azért érteni kell, de az más géposztály. (10 éve Linuxonly vagyok, de jó pár disztró nekem is komoly fejvakarást okozna...) Office meg PS nyilván nincs Linuxra, max többtucat alternatíva, de ez ugye megszokás kérdése....

Ha mindenképpen NVMe SSD-t akarsz a gépbe, Samsung 980 1TB szerintem a bestbuy átlag felhasználásra, nem melegszik és csak a totál nokedlik emlegetik, hogy nincs benne DRAM cache, mert ennél éppen nagyon tökéletes a HMB megoldás, de minden szempontból jól optimalizált ez a modell. Nemrég vettem egyet desktopba kb kíváncsiságból, 42-45 celsiusnál nem melegedett jobban bazi nagy VGA alá szorítva sem! Annyira jónak tartom, hogy mikor itt valaki linkelte amazon.de akcióban, vettem még egyet! ;) Ezúton is köszi annak, aki linkelte! :R (tartaléknak vettem, ha a Dell Latitude 7400-ban cserélni kéne)

Pl egy Silicon Power (az jó?), 512mb 9900 brutto, az nem is rossz ár. Egy próbát megér.

Egy próbát mindenképpen...de nem használatra vennél SSD-t? :D

HDS:
működés 3 év 96 nap
hátralévő 583 nap
írt adat: 24.77TB
SSDLifePro:
Work time: 28602 h
Estimeted life: 5Y 6M (2028 dec.)

Ezek totál értelmetlen tippelések. :N

[ Szerkesztve ]

(#76016) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok,
A következő msi a320m-a pro max alaplapba (többi adatlapon) szerintetek overkill lenne egy Samsung 970 EVO Plus, 1TB? A msi support listán rajta van. Kb 2700 ft-vel lenne olcsóbb a samsung 980-as. Természetesen windows alá, egy régi intel 520 120GB-s ssd lenne cserélve. Tekintve, hogy asztali gépbe lesz, oda kell figyeljek a hűtésre?
Köszönöm!

(#76017) ubyegon2 válasza mdraco (#76016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ha a 980-ra gondolsz, épp előtted került szóba:

Ha mindenképpen NVMe SSD-t akarsz a gépbe, Samsung 980 1TB szerintem a bestbuy átlag felhasználásra, nem melegszik és csak a totál nokedlik emlegetik, hogy nincs benne DRAM cache, mert ennél éppen nagyon tökéletes a HMB megoldás, de minden szempontból jól optimalizált ez a modell. Nemrég vettem egyet desktopba kb kíváncsiságból, 42-45 celsiusnál nem melegedett jobban bazi nagy VGA alá szorítva sem! (tény, hogy én Linux alatt nyúztam, de az OS install és tesztelés ott is terheli a meghajtót)

(#76018) mdraco válasza ubyegon2 (#76017) üzenetére


mdraco
őstag

De van 970 EVO PLUS-nak melegedésen kívül bármi hátránya a 980-assal szemben? Tekintettel hogy házban használnám, melegedés se kellene probléma legyen, nem fogom nyúzni.
970 evo plust ma helyben megtudnám venni. Vagy online 2700 ft-el olcsóbban a 980-ast s még várjak 2 napot a kiszállításra :D

(#76019) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok.
Az működik, hogy Sata SSD-n megy a rendsze és közben még van egy M.2 SSD az alaplapban. Tehát nem akarjaba gép, hogy az M.2-n legyen a Windows? Vagy ez a gépnek teljesen mindegy.

(#76020) varmi2 válasza Khaosz55 (#76019) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gépnek teljesen mindegy. Azon van a Windows amire Te telepíted.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76021) ubyegon2 válasza mdraco (#76018) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha van kedved, bogarászd át a hsz-eket 980 vs 970 evo plus témában.

Nyugodtan veheted a 970 EVO Plus-t is, én sem hiszem, hogy desktopban átlag felhasználásnál különösebben aggódnod kéne a melegedés miatt! Szóval ne is gondolkodj rajta tovább... :N Mindkettő SSD top minőség, ez nem kérdés. Nekem a 980 jött éppen kézre, meg kíváncsi voltam a HMB-re. ;]

HMB=host memory buffer

[ Szerkesztve ]

(#76022) Pyttawrx válasza mdraco (#76018) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Veheted a 970 EVO PLUS-t.

(#76023) villamos


villamos
őstag

Úgy nézem egyszerűen nincs párja ennek a 970 -es Samsungnak.
2TB -osakat nézve ugyan vannak jóval olcsóbb darabok, de vagy sebességben maradnak alul, vagy TBW -ben. Amelyik pedig jobbnak tűnik, az viszont drágább is.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#76024) Khaosz55


Khaosz55
addikt

M.2-es kivitelben a Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW) találtam (nem a pro hanem sima). Ez nincs benne az összefoglalóban ennek ellenére vehetem ?

(#76025) PROTRON válasza Khaosz55 (#76024) üzenetére


PROTRON
addikt

Igen, az ajánló frissítése elmaradt, mert senkinek sincs ideje ingyen megcsinálni. :D

Az egy jó típus átlagos használatra, veheted.

A fentebbi kérdése, hogy SATA SSD-n a rendszer, míg NVME-n meg a többi az a korábban vásárolt 120-ra vonatkozott? Mert lehet klónozni is a meglévő oprendszert egyik SSD-ről a másikra ha macerának érzitek az újratelepítést, macrium reflect a program neve, 1 PC-re ingyenes.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#76026) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok
A közeljövőben, na jó kicsit később tervezek gépet fejleszteni.
Jelenleg SAmu860 Pro 2Tb-os sima SSD van a gépben, gondoltam leváltom M2-re, hogy az menjen majd az új gépbe.
Ezek közül melyik az ajánlatosabb?
Játékokra kell csak. :R
Samsung 990 PRO 2TB M.2 (MZ-V9P2T0BW)

Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe (MZ-V8P2T0BW)

[ Szerkesztve ]

(#76027) varmi2 válasza Dave567 (#76026) üzenetére


varmi2
nagyúr

Játékokra egyik sem, mert pénz kidobás. Sima 980.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76028) Dave567 válasza varmi2 (#76027) üzenetére


Dave567
addikt

Az most nem számít, nekem a megbízhatóság a lényeg, meg akkor már ne legyen kábel.

(#76029) Sdi válasza Dave567 (#76028) üzenetére


Sdi
addikt

A sima 980 nem kábeles.

Bár úgy nézem ebből a max. 1 tb.

Arra talán egy 970 evo is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#76033) Wolfskin válasza ubyegon2 (#76015) üzenetére


Wolfskin
őstag

Megnéztem a 980-at is, kerestem teszteket, összehasonlításokat, végül én csináltam gyorsan egy xls összevetést, ahol kiemeltem az előnyöket (zöld)
SAMSUNG 980 vs Silicon Power P34A80

• A Samsung 1.4 NVMe szabványt tud, jelentsen az bármit, az írás-olvasás viszont oda-vissza kb egál.
• A Samsung tud hardveres titkosítást, ennek hol látom előnyét? (amúgy a 850Pro az tud ilyet?)
• Viszont az SP majdnem 3x akkora várható élettartammal bír (TBW), ami jelentős előny

A többi kb egál. Még ilyen stabilitás, valódi tartósság, melegedés szubjektív, ill. tapasztalati dolgok dönthetnek.

Nekem pl van egy Silicon Power 512 micro SD kártyám, egy Kingston fém foglalatban, pendrájvként használva, az úgy melegszik, mint az állat. Tűz forró lesz a háza... :F A Samsung 850Pro ssd-mnek viszont 47C a valaha mért legmagasabb hőmérséklete. Ez nem tudom, mennyire márkaspecifikus

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#76034) Gyok2


Gyok2
aktív tag

E között a két SSD között, vajon mi lehet a különbség: PNY CS900 240 GB és 250 GB?
A cikkszámban is csak a méret más.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#76035) KaiotEch válasza Gyok2 (#76034) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

10GB

;]

(#76036) ubyegon2 válasza Wolfskin (#76033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Túl sok értelme jelen esetben nincs a táblázatban lévő értékekel foglalkozni, vagy gyári megadott értékek, amik azért nagyban függenek a hw-környezettől is, no meg a kedvencem a marketingesek nagy találmánya a TBW érték! :D Azt felejtsük el szerintem.

A hardveres titkosítást azt tudja a 850Pro is, kb az annyi, ha letitkosítod hardveresen, az valóban hozzáférhetetlenné teszi illetéktelenek elől az SSD-n lévő adatokat, kivéve ha a jelszót tudja, de vigyázat!!! ez rád is vonatkozik, ha rosszul adod meg a jelszót, netán elfelejted, akkor soha nem látod, ami rajta van. :N

A Samsung 850Pro ssd-mnek viszont 47C a valaha mért legmagasabb hőmérséklete. Ez nem tudom, mennyire márkaspecifikus

Rá is tértünk a lényegre, márkaspecifikus.....azért nem is hasonlítható össze fenti két SSD, mert a Samsunk saját fejlesztésű komponensekből rakja össze az SSD-it, NAND, controller, különböző elektronikai védelmek, nyilván sokkal optimalizáltabb lesz egy ilyen eszköz, mint ha egy gyártó különböző más gyártók komponenseiből rak össze egy SSD-t! Emiatt működik a Samsung 980-on superül a HMB és gyakorlatilag az átlaguser nem tapasztalja hátrányát annak, hogy e modellben nincs DRAM cache! :K Plusz az SLC-cache is 4x akkora a sima 980-on, mint mondjuk a 980Pro-n!

Még ilyen stabilitás, valódi tartósság, melegedés szubjektív, ill. tapasztalati dolgok dönthetnek.

Ööö...akkor Samsung! :D

Szóval mivel Milyen SSD-t vegyet a topik tárgya, Samsung 980 1TB...vagy maradnak a 850 Pro-k!

[ Szerkesztve ]

(#76037) ubyegon2 válasza Gyok2 (#76034) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A 250GB 4 évvel későbbi kiadás, úgy néz ki, hogy újabb controllerrel és nyilván 10GB-tal kevesebb gyárilag lefoglalt hellyel, ennek lehet oka az újabb controller is, de simán lehet a marketingesek ötlete is, mármint jobban eladható egy nagyobb tárhelyű SSD. :K Az overprovisioning kisebb mérete miatt jobban kell figyelni arra, hogy ne írja dugig a user.

[ Szerkesztve ]

(#76039) Dave567 válasza Sdi (#76029) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!!
De maradok a Pronál. :R

(#76041) Gyok2 válasza ubyegon2 (#76037) üzenetére


Gyok2
aktív tag

OK, köszi :)

Tiszta Windows rendes ház

(#76042) Wittmann107


Wittmann107
csendes tag

Sziasztok!
Külső házba (Axagon EE25-XA6) keresek egy új 240 GB kapacitású ssd-t max. 7000 Ft-ért. A cél UHD filmek és fényképek lejátszása usb3 porton keresztül egy Sony tévén.
Az alábbi SSD-k merültek fel eddig:
- Crucial BX500
- Western Digital Green
- PNY CS900

A felsoroltak közül melyik felel meg a célra leginkább, ill. ha egyik sem, ti mit ajánlanátok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#76043) Pyttawrx válasza Wittmann107 (#76042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
a Green lesz a befutó.

(#76044) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!
Kellene egy m.2 ssd. Most egy samsung van a notebookban ami eléggé melegszik terhelés alatt, na meg 250gb-os, igaz van mellette egy kingston A2000 1tb-os ssd. Az lenne a terv hogy az 1 terrás kingston menne a samsung helyére, azért mert az annyira nem melegszik, mondjuk egy fokkal lassabb, de egy normál ssd-nél meg még az is sokkal gyorsabb, na meg kell a több tárhely. Az 1 terrás kingston helyére keresnék egy másik 1 terrásat.
Van most olyan m.2 ssd ami ajánlott és nem melegszik, esetleg még jó árban is van, mondjuk ami nem hűtőbordás?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#76045) KaiotEch válasza Moonwolf (#76044) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Engem is érdekelne melyik az a leghűsebb m2, ami ár érték arányban jó 1-2TB méretben. A2000 512-m van 600Ft-os hűtővel, tökéletes 44°C fölé nem megy. Amiket írtam itt korábban Samu 980 alapból hűtő nélküli 78-ig felment. Számomra ez elfogadhatatlan. Sebesség annyira nem mérvadó. :R

A2000 sajnos újként már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

(#76046) McLaca


McLaca
őstag

Sziasztok,
Samsung 980 1TB méretben 20k alatt kapható most az idegesítő űrlényeséknél. Rendszer SSD mellé másodlagos meghajtónak csak tárolásra (néhány száz GB-nyi sorozat, régi játékok - szülőknek) most best buynak minősül?
Elég lenne egy 2,5"-os is, de van egy szabad M.2 az alaplapon (a gyorsabbik), és minden más alternatíva (MX500, SN570 stb.) mind drágább ennél. A lényeg a megbízhatóságon van, nem akarok hozzányúlni jó darabig (kicsit ágyúval verébre, mert egy 250GB-os 860 EVO-n van a rendszer, de az ára miatt szóba jön a 980).
Köszi!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#76047) ubyegon2 válasza McLaca (#76046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Tökéletesen BB arra a célra, amire szánod! :K Nem melegszik terhelés alatt sem.

Van itt egy táblázatos összevetés egyébként, SSD Operating Temperatures

(#76045) KaiotEch

Amiket írtam itt korábban Samu 980 alapból hűtő nélküli 78-ig felment.

Erről mesélhetnél a Flash SSD topikban, mert se itt se ott nem írtál semmi ilyesmit, de így meg, hogy a hw-környezetet nem írod le meg egyéb körülményeket, így qrvára félrevezető, amit idevetettél, mert többen azt hihetik, hogy a Samsung 980 egy melegedős fajta SSD. :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.