Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48551) Emperor_ válasza Dolby (#48547) üzenetére


Emperor_
addikt

Amd.s lappal lehet gond a 860-assal!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48552) Dolby válasza Emperor_ (#48551) üzenetére


Dolby
senior tag

Köszi, de inteles lesz.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#48553) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tudja milyen illesztő programot kér a Windows 7 SSD-re telepítésnél?

-Asus A88XM-A alaplap.
-Adata SP920 SSD

(#48554) weiss válasza dokee78 (#48553) üzenetére


weiss
addikt

USB3-as a pendrive-od?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48555) King Unique válasza dokee78 (#48553) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB 3.0-s a port és akár a pendrive is, akkor ez tipikus probléma a Windows 7-nél, mivel nem támogatja natívan az USB 3.0 szabványt (sem). Tehát USB 2.0 alapon (port mindenképpen és nem árt, ha a pendrive is) kellene megpróbálni, ha nem akarsz a hiányzó driver telepítőbe integrálásával vesződni.

[ Szerkesztve ]

(#48556) Frawly válasza poci76 (#48546) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben lehet igazad van, hogy a 850 Pro sem planár, és csak a rétegszám nőtt a 860-as szériára. Az a baj, hogy mindenki máshogy nevezi, kiváltképp a Samsung az, amelyik mindenféle hülye elnevezéssel tud jönni, pl. a TLC-t is 3-bit MLC-nek írják meg ilyenek.

Viszont ha az MLC írásterhelhetősége rosszabb, akkor miért van az, hogy a gyártók arra nem adnak meg limitet, míg az általad nagyobb írásterhelhetőségűnek feltüntetett 3D MLC-re meg van garilimit?

A QLC-seket nem tudom, elvileg kisebb az írásterheletősége a TLC-nél, de eddig csak egy megjelent QLC-s meghajtóról tudok, és az sem sima QLC, hanem 3D QLC, és az írásterhelhetőségéről sem írnak semmit, se a gyártó, se a tesztek.

[ Szerkesztve ]

(#48557) Frawly válasza hellpeter (#48542) üzenetére


Frawly
veterán

Játékra minél olcsóbb, de minél nagyobb SSD-t kell venni. Így mindenképp az EVO, de ha bele tudod szorongatni a keretbe, akkor egy 480 gigás UV500, vagy ha nem, akkor talán belefér egy 480 gigás A400 is. A betöltési időket semmivel nem érezni lassabbnak ezeken sem, és a majdnem dupla tárhely jól jön a mai sok tizengigás játékoknál. Persze ha mindenképp elég a 250 gigás, akkor a 860 EVO jó vétel. A Pro-s meghajtók ultrafeleslegesek játékokhoz, azok nem írnak sokat a meghajtóra, csak addig, amíg feltelepülnek, utána viszont nagyon alacsony írásátlagemelkedést okoznak hosszútávon.

(#48558) weiss válasza Frawly (#48556) üzenetére


weiss
addikt

pl. a TLC-t is 3-bit MLC-nek írják meg ilyenek.

Mert az az is :DD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#48559) Frawly válasza weiss (#48558) üzenetére


Frawly
veterán

Végül is az, de megtévesztő, mert aki csak az MLC-s részt olvassa belőle, az téves következtetést fog levonni. Persze a legtöbb felhasználónak mindegy, hogy MLC vagy TLC, mert nem írnak rá annyit, de megtéveszteni akkor sem kéne senkit. Ha egyszer olyan NAND van rajta, amit a gyártók TLC-nek neveznek, akkor a Samsung ne találjon már rá ki marketingbullshitet.

(#48560) lenoma


lenoma
aktív tag

a QLC lesz majd a 4bit MLC :)

Amúgy ezt már megcáfolták?:

https://pcforum.hu/hirek/14410/orokeletuve-tehetok-az-ssd-k-a-tollmeghajtok-es-a-memoriakartyak

Külön tetszett a tollmeghajtó, ez jutott eszembe róla:

https://edigital.hu/pendrive/gkp-u031-4gb-toll-pendrive-p53440

(#48561) Frawly válasza lenoma (#48560) üzenetére


Frawly
veterán

Az már lehet nem is 4-bit MLC lesz, hanem 4-bit SLC :DDD Ha a Samsungon múlik, akkor tuti nem 4-bit TLC, de sem nem QLC.

De lehet még SLC-s meghajtókat is kapni, igen baráti, 350 ezer forintos áron... kerek 128 gigát.

Ez a toll-hajtányban nem valami különleges, de az poén, hogy a tollbetét is cserélhető benne.

[ Szerkesztve ]

(#48562) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Adott egy 240GB M.2 western digital aminek az mért eredménye nem hiszem hogy jó! Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#48563) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#48564) Frawly válasza Tamagocsi123 (#48562) üzenetére


Frawly
veterán

Pontosan milyen WD M.2? Mert van abból is Green, meg Blue, esetleg a franc tudja mi. Gondolom valami SATA-s lesz. Ez az írási eredmény mindenképp gyenge.

SSDOK-kal csinálj képet róla első körben, és ne ebbe, hanem a Flash SSD topikba küldjed, oda való téma.

(#48565) Tamagocsi123 válasza Frawly (#48564) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Green a tipus. Köszönöm

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#48566) poci76 válasza Frawly (#48556) üzenetére


poci76
aktív tag

Az MLC Multi Layer Cellt jelent, azaz többszintű cellát, és azt jelentette, hogy nem csak két állapotot (kikapcsolt és bekapcsolt) kellett megkülönböztetni, hanem 2 bit esetén négyet. Aztá, amikor megoldották, hogy cellánkét 3 bitet lehessen eltárolni, azaz képesek voltak 8 szint megbízható megkülönböztetésére, akkor ezt valamiért TLC-ként, azaz Triple Level Cell = háromszintű cellaként kezdték nevezni, pedig valójában ugyebár nem három, hanem nyolcszintű az a cella. Mégis ez az elnevezés terjedt el. A Samsungnak tehát abban igaza van, hogy a 3 bit MLC lenne a helyes, korrekt elnevezése a technológiának, de ők sem ezért használják ezt az elnevezést, hanem mert a TLC egy időben (a planár korszakban) egyet jelentett a nem megbízhatóval, ezért olyan nevet akartak adni neki, ami megbízhatóságot sugall, és az MLC-nek jó a renoméja. Szóval, bár nem ezt jelenti, az MLC de facto a 2 bitet tároló cellát jelenti, így a Samsung TLC=3bit MLC elnevezése mégsem korrekt.

Az, hogy egy cég beleír-e vagy sem íráslimitet a garanciális feltételek közé, az tisztán marketingdöntés. A Samsung az MLC-re is megad ilyet, akár planár, akár 3D. Az ADATA viszont nem írt bele ilyet az MLC-s meghajtói garanciális feltételei közé, mert bizonyára, úgy gondolják, hogy nagyobb hasznot hoznak azok a vásárlók, aki emiatt választják a cég termékeit, mint amennyi veszteséget okoznak azok, akik túlhasználják a meghajtókat, majd visszaküldig gariba.

"Sima" QLC nem is lesz, a 3D már gyakorlatilag kizárólagos az SSD piacon, mivel minden szempontból jobb a planárnál (gyártási költség, megbízhatóság). Esetleg valami névtelen dzsunka gyártó képes lehet planár QLC-st kiadni, de olyat még ingyen sem kérnék.

(#48567) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget kérnék. Ez a WD Green SSD miért ilyen olcsó? 240GB 12eFt? :R

(#48568) dokee78 válasza weiss (#48554) üzenetére


dokee78
félisten

Meg lett oldva előlapi USB csatiról.

Köszi.
+King Unique

(#48569) jeni válasza KaiotEch (#48567) üzenetére


jeni
félisten

az aprón mindig olcsóbb

(#48570) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben ahogy láttam szépen beestek az árak. Így megérett bennem a gondolat, hogy talán a laptop HDD-jét le kéne cserélni SSD-re.
1. 20k, indokolt esetben 25k-ig is elmehetünk.
2. 240GB alá nem adnám, ha van feljebb is jöhet
3. Egy HP 250 G5 W4M31EA-ba kerülne. i3-as változat, 1TB HDD-vel, a portról lövésem sincs sajnos, nem vagyok egy power user.
4. [a
link]

5. Mivel szeretem a sok garanciát legyen mondjuk 5 év.
6. Átlagos user vagyok, így semmi profi felhasználás.

Kérdésem lenne, hogy a HDD helyére érdemes berakni vagy az optikai meghajtó helyére (amit kb sose használtam)?
Melyik megoldásnál milyen egyéb dolgok szükségesek a szereléshez?

Köszi a segítséget.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#48571) jeni válasza Gaborz1 (#48570) üzenetére


jeni
félisten

Akciósan van akár 500Gb Samsung 850 EVO garival az aprón 30000Ft alatt.

Ezzel nincs gond.

Sőt ha van adaptered és nem ragaszkodsz a számlához akkor egy sata 2,5méretű házba be lehet szerelni m.2 vagy NVMe SSD-t- 25000Ft is van már Toshiba 512GB.

Samsung 850EVO 500GB
Crucial MX500 500gb - bontatlan, 3 év kisker gari

Ha nem használsz optikai meghajtót és van külsőd amikor szükség lehet rá akkor az optikai helyre egy adapterrel mérettől függően

és az új SSD-t meg a HDD helyére teszed be.

Meg kell mérned 9,5mm vagy a 12,7mm a vastagsága a beépített írónak?

[ Szerkesztve ]

(#48572) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok!

Első SSD-met venném, jórészt hétköznapi használatra (nincs videóvágás, főleg internetezés), néha munkára (rdp, ssh, sok böngésző tab, office). Amibe kellene az egy mid 2010 Macbook Pro 13". Ebben most 320GB HDD van. Vagy ezt cserélném ekkora vagy nagyobb SSD-re, vagy kis SSD rendszernek és meglévő HDD optibay-be (ezt is vennem kell, meg dvd meghajtónak házat). Nem tudom melyikkel járok jobban. Garancia nem annyira érdekel, úgyis mentek rendszeresen, pénzben meg jó lenne 30 alatt megúszni, de nyitott vagyok mindenre.
Előre is köszi

(#48573) KaiotEch válasza jeni (#48569) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi, de úgyértem szar a vezérlője vagy van vmi nyűgje? Mert a többi 240-es 25+

(#48574) jeni válasza KaiotEch (#48573) üzenetére


jeni
félisten

túl kínálat van,aztán ha sz@r akkor ott a 3év gari.
persze nem egy Lamborghini ;]
sima használatra tökéletes,Opel kocsival is el lehet jutni az A pontból a B pontba.
kell ennél több?

Nyűgje talán az,hogy a TBW az nem 150TB hanem 60TBW. Ettől még lehet több napi használatra működtetve.

[ Szerkesztve ]

(#48575) jeni válasza KaiotEch (#48573) üzenetére


jeni
félisten

korábbi belinkelt kép alapján lassabb lehet az írási sebessége. olvasásra nincs gond. nem is vennéd észre.

(#48576) Frawly válasza poci76 (#48566) üzenetére


Frawly
veterán

Tudom mit jelent az MLC. Akárhogy ragozzuk, a 3-bit MLC, meg ha a QLC-t 4-bit MLC-nek emlegetik majd, az átverés, nem indokolható meg rendesen sehogy. Próbálták elkerülni a TLC elnevezés népszerűtlenségét, de egyrészt feleslegesen, másrészt ez tisztességtelen.

QLC-nél én is arra tippelek, hogy abból már csak 3D-s lesz, ahogy a többiből is már lassan csak 3D-s van gyártásban. Amit kapni lehet planár NAND-os meghajtókat, az még régen bekészletezett NAND chipekből gyártódik, meg csak használtan fordul elő, esetleg készleten maradt régi SSD-knél (pl. WD Green, Adata SP920, stb.).

Dzsunka QLC nem várható. NAND chipet csak nagy gyártók tudnak kiadni, így nagyon dzsunkát már nem is lehet szerezni, egy kisebb dzsunka gyártó is csak azt a NAND chipet tudja megvenni meg a termékébe beépíteni, amit a nagyok gyártanak (Samsung, Micron, Toshiba, stb.). De ugyanez lesz lassan a vezérlővel is, régen volt egy csomó vezérlőtípus (Sandforce-tól elkezdve), mikor a SATA SSD-k bejöttek, aztán idővel már csak 2-3 vezérlőtípus maradt (SMI, Marvell, Physon, meg hasonlók), végül mára már mindenki szinte az SMI-t (Silicon Motion vezérlő) alkalmazza, kivéve a high end NVMe-k. Így meg a kis gyártók kész alkatrészekből legóznak össze, maximum a nyákkal, borítással, szoftveres körítéssel, terméktámogatással tudnak variálni, de teljesen már nem tudnak hulladékot kiadni. Már a kínai dzsunka gyártóknak is kifogytak a régi selejtkészleteik, amikből ilyen low cost meghajtókat gyártottak, hogy túladjanak a gyenge minőségű NAND-okon és vezérlőkön (így születtek a Kingdian, Kingspec és hasonló SSD-k, amik annak ellenére is gyorsan kifinganak, hogy adott esetben MLC-sek).

(#48577) Frawly válasza Gaborz1 (#48570) üzenetére


Frawly
veterán

Ebbe bármi jó az NVMe-n kívül. A sima 2,5 colos SATA SSD-k is, meg az M.2 SATA-kat is fogadja a gyári specifikációk alapján. Ezekhez semmi extra nem kell, hogy beszereld.

Csak ha az optikai meghajtó helyére teszed be, de oda nem érdemes, mert általában limitált SATA2-es port szokott ott lenni. Így ha a HDD-t meg akarod tartani, akkor M.2 SATA SSD-t vegyél, és mellette maradhat a SATA HDD, vagy SATA SSD-t teszel a HDD helyére, és a HDD-t teszed át az optikai meghajtó helyére, ez utóbbi esetben venned kell a HDD-nek drive bay-t, amivel bemegy az ODD helyére.

5 évvel nem sok van, amik nagy tárterületet kínálnak olcsón, Samsung 860 EVO, Crucial MX500, Kingston UV500, 240 gigások, de nem minden boltban adják meg rájuk az 5 évet. Ha mégse ragaszkodsz az 5 évhez, akkor Adata SU800. Vagy ha nagyon merev a 25 ezres felső keret, abban belefér a 480 gigás Kingston A400 is (bár 29k-ért a 480 gigás UV500 sem sokkal drágább).

(#48578) syberia


syberia
veterán

Ez az SSD valami vicc, vagy használható esetleg rendszernek? :))

https://howbad.info/

(#48579) jeni válasza syberia (#48578) üzenetére


jeni
félisten

A bestbuy topikban páran oda voltak érte. Az egyik tagnak,hogy a FEDORA Linux-n neki csak 9GB a foglalt helye.
A másik tagnak meg Win 10 van és 20Gb a foglalt helye. A harmadik tagnak mint a mamájának a TV-re kötni mint filmtárolásra.
Alapból igaz,hogy rendszernek elég,de hosszabb távon nem biztos,hogy jó. Igaz anno ezekkel a kisebb méretekkel kezdték az SSD gyártását. Mivel kisebb a tárhely a cellák jobban igénybe vannak véve.
Figyelni kell,hogy legalább a 10% mindig legyen szabad. Többen írták egy nem olyan mint a HDD,hogy betelik akkor betelik és törölni kell csak. Bár én sose találkoztam olyannal,hogy betelt SSD.
Annyi pénzért egy külsőként használható mint pendrive.
A vezérlő benne az nem tudom stabil-e és minőségi-e?
Az biztos ezek mind elfekvő készletek a gyártó részéről.
Játékok e mellé pakolni nem javallott.
Szórakozásból annyiért nem pénz.
Lehet,hogy jobban érdemesebb egy 120GbB verziót venni 9000Ft-ért?

(#48580) syberia válasza jeni (#48579) üzenetére


syberia
veterán

A vezérlője talán SandForce 2. generáció, a 480 gigás verzióban az figyel. Régebbi 2 magos gépbe gondoltam, mivel már ott is a merevlemez a szűk keresztmetszet sebesség szempontjából. Nekem most is egy 60 gigás a rendszermeghajtóm, semmi fáradás jelét nem mutatja, igaz mindig hagytam rajta több mint 15% szabad helyet.

https://howbad.info/

(#48581) jeni válasza syberia (#48580) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem egy ilyennel előrébb lennél.
A 60Gb is TLC-s cucc és SandForce 2. Az Intenso-ban feltehetőleg más van benne,de érdekes,hogy erre más oldalon MLC-t írnak.

(#48582) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok ,

Ebbe a laptopba szeretném ezt az ssd-t berakni , működne ? Ha nem akkor mik az ajánlott típusok ?

:R

(#48583) syberia válasza jeni (#48581) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm, megrágom még az információkat. :R

https://howbad.info/

(#48584) jeni válasza Rick3D (#48582) üzenetére


jeni
félisten

a gyártói oldalát nézd meg mik tehetőek oda be?
ha NVMe akkor biztosan működik vele. ha még se rosszabb esetben vissza viszed. lényeg,hogy neten rendeld meg mert ilyenkor él a 14 napos elállás is.

(#48585) Rick3D válasza jeni (#48584) üzenetére


Rick3D
senior tag

Néztem de semmi extra infó nincs róla , csak youtube videót találtam ahol a csávó rak bele egy ilyen SSD-t. Ezek alapján ? Nem akarok a visszaküldéssel bajlódni de tényleg.

(#48586) jeni válasza Rick3D (#48585) üzenetére


jeni
félisten

az viszont nem NVMe hanem két bevágású m.2. SSD a videó alapján.
az a m.2. ami ugyan olyan sebességű mint a normál 2,5 méretű SSD,de drágább annál.
mert az a korábbi linkelt Samsung 970 EVO 250GB MZ-V7E250BW az már NVMe kiadású! az viszont nem lesz jó az Acer gépedbe,

[ Szerkesztve ]

(#48587) Rick3D válasza jeni (#48586) üzenetére


Rick3D
senior tag

Akkor melyiket érdemes ? Erre kerestem rá , alapján választottam.Milyen specifikációt kell akkor extraként figyeljek. Nem igazán látom a különbséget ...
Esetleg ez itt ? 2 bevágású , ilyen kell nekem ?
2 opció van :
1, A laptopban bennhagyom az 1TB-s HDD-t és berakok egy olyan 2 vágású m2 ssd-t
2, A laptopból kiszedem az 1TB HDD-t és a helyére rakok egy SATA3as SSD-t és esetleg az 1TB-s HDDhez veszek külső dokkolót és usb-n keresztül használom.

Szerk : Oké,oké felfogtam. Én még le vagyok ragadva a SATA3nál , szoknom kell az új NVMe 1-2 bevágásos tököm-tudja csoda ketyeréket :DD

[ Szerkesztve ]

(#48588) Frawly válasza Rick3D (#48582) üzenetére


Frawly
veterán

Az a baj, hogy a hivatalos doksik nem említik. Volt valaki az egyik angol nyelvű fórumon, akinek az Acer Support azt válaszolta, hogy csak M.2 SATA-sat tehet bele, NVMe-set nem. Erre viszont két másik user azt írta, hogy ilyen laptopot használ NVMe SSD-vel és megy, igaz csak fele sebességen, mert csak PCIe 2×-es a csatlakozó, így pl. a PCIe 4×-es 970 EVO meg 960 EVO csak fele sebességet hoz szekvenciálisban. Ennek fényében elvileg megy, de nem tudjuk garantálni, hogy menni fog benne, csak saját felelősségre vegyél bele olyat.

Amit a YouTube videón beletesznek az M.2 SATA SSD (WD Blue). Szóval M.2 SATA-val tuti megy.

Tudom, megtévesztő, hogy az M.2 SATA-t és az M.2 NVMe-t is csak M.2-nek írják, nem te vagy az első, aki belekeveredik.

Egyébként meg nem írtad a felhasználást, könnyen lehet az NVMe-t nem használnád ki (OS, böngésző, irodai programok, játékok nem használják ki), és jobban járnál kb. azonos árban egy dupla akkora M.2 SATA-sal.

[ Szerkesztve ]

(#48589) Frawly válasza syberia (#48578) üzenetére


Frawly
veterán

Nem vicc. Nem márkás SSD, és nagyon kicsi (ma már mindenki a 240 gigásra megy rá minimum), ezért az eredeti alacsony áráról is leárazták. 3,5k-t vastagon megér, lassan 64 gigás pendrive-ot nem kapsz ennyiért. Semmi baj nincs vele, írási sebessége kicsit gyengus, de régi gépbe, ami már lassúcska, nem is éri meg sokkal jobbat venni, mert adott esetben úgyse tudna kihajtani egy ennél gyorsabb SSD-t. Szóval régi gépbe vagy egy ilyen, vagy egy 120 gigás Kingston A400, de ennél drágábbat nem érdemes.

Azon sem kell parázni, ha betelik, csak nem szabad huzamosabb ideig betelítve használni, hanem rendszeresen helyet kell rajta csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#48590) Rick3D válasza Frawly (#48588) üzenetére


Rick3D
senior tag

Érdekes ... akkor én inkább maradok a biztosnál. Valóban nem írtam mert konkrét dolgokra kérdeztem rá , nem gondoltam hogy fontos. Nem használnám ki a szekvenciális sebességét mert ezen a gépen még játék sem lesz. Böngészés-email/youtube/ közbe film TV-re rá hdmivel , word /excell. Szóval semmi eget rengető.

Akkor szerintem M.2 SATA lesz a befutó. :)
Egyébként igen, nagyon hasonlóak. Az alaplapom is pont ezt támogatja és az NVMe-t pedig nem.

Szerk : Végre leesett :B Már késő van bocs , szóval akkor M.2. a mérete és a csatlakozása SATA3-nak kell lennie nem pedig PCI-E , igaz ? :)
Meg kell hagyni , így leszűkítve már nincs is olyan nagy választék.

[ Szerkesztve ]

(#48591) Frawly válasza Rick3D (#48590) üzenetére


Frawly
veterán

A teljes hivatalos megnevezése M.2 B+M bevágásos SSD, de hívják M.2 SATA-nak is, a szabvány méret meg 2280-as (22 mm széles és 80 mm hosszú) az összes M.2-esből, ezt a méretet fogadja elvileg a Acer A515 is.

Nagy baj ezzel az 500 gigás WD Blue-val nincs, ha olcsón megkapod (valahol akcióban jóval 30k alatt), de lehet ajánlott modellekre (Samsung 860 EVO, Crucial MX500, Kingston UV500) szintén 480-500 gigás méretben jobban megérné rámenni, mivel jobbak a specifikációik, meg van velük tapasztalat már, lehet őket 5 év garival is kapni, és adott esetben elenyésző az árkülönbség, igaz keretet nem írtál, így nem tudjuk mibe kell beleférni, jobb híján az általad írt 250 gigás Samu 970 árából indulok ki, és ebbe az árszintbe a felsoroltak beleférnek ezzel a tárhellyel.

(#48592) Rick3D válasza Frawly (#48591) üzenetére


Rick3D
senior tag

Rendben , köszönöm a segítséget mindenkinek :R
Igazából ez már mind extra szóval a keret az ... pont annyi amennyi nagyon muszáj. Agyam eldobom hogy még mindig 5200rpmes hddvel szerelik fel a laptopokat holott ez idei széria.Kérhetnék bele 256gb-s ssdt az 1TB mellé ami 36.000 forinttal drágább és gondoltam 36k alatt kitudok hozni valami jobbat amiről legalább tudom hogy micsoda , mert így még azt se látom hogy milyen márkájú stb... raknak bele. De mindenképp szétnézek az ajánlottak között és választok egyet. WD-t egyébként sem csípem. Még régebben 5db HDD-m ment gajra majdnem egyszerre. Azóta nem vettem tőlük semmit :D Viszont a Samu SSD-k nagyon jók már 4(5) éve használom őket és nagyon ott vannak ;)

[ Szerkesztve ]

(#48593) Frawly válasza Rick3D (#48590) üzenetére


Frawly
veterán

Majdnem. Az M.2 SATA és M.2 NVMe SSD-k majdnem ugyanúgy néznek ki, a foglalat is ugyanúgy néz ki, amibe belemennek. Csak az egyik csatlakozóján kettő, a másikon egy bevágás van. Meg eltérő vezérlő van rajtuk, az M.2 SATA SSD vezérlője az M.2 foglalatba drótozott SATA vezérlővel tud együttműködni, és onnan ATA/AHCI parancsokat fogadni, az M.2 PCIe NVMe meg az M.2 foglalatba drótozott PCIe vezérlőtől vár NVMe protokoll szerinti parancsokat.

Hogy teljes legyen a káosz, van egy harmadik fajta, M.2 PCIe AHCI, ez olyan hibrid, de már nem gyártják őket, így nem fenyeget a veszély, hogy ilyet veszel véletlenül újonnan.

Akkor még az U.2-es és sima PCIe foglalatos (PCIe kártya formátumú) SSD-ket még nem is említettük, de ezek legalább nem M.2-esek, így nincs tévesztés, és úgyis asztali/szervergépekbe valók.

A laptopgyártók meg lehúznak az SSD-vel, nem éri meg a 36 ezres különbözetet a 240-250 gigás gyári SSD, főleg, hogy valami OEM x@rt tesznek bele általában. Sokkal jobban jársz, ha magad veszed meg, garivesztés nélkül be lehet szerelni, 36k alatt márkás M.2 SATA SSD-ket kapsz, pl. Samsung 860 EVO, amivel nem nagyon tudsz mellényúlni, főleg ha az 5 év garit is megadja rá a bolt.

Gátlástalanság szerintem is, hogy lehúznak, meg 2017-2018-as laposokban még mindig TN kijelző, meg 5400 rpm-es HDD van, utóbbival pl. a Windows 10 totál használhatatlan, olyan rettenet lassú, az alá nagyon kell egy SSD.

[ Szerkesztve ]

(#48594) Rick3D válasza Frawly (#48593) üzenetére


Rick3D
senior tag

Még pár hónapja olvasgattam az összefoglalóból kilinkelgetett guideokat és töredelmesen bevallom hogy oké értettem mert nagyon jó cikkek de javarészt még mindig sata3 ssd, mezei sata2-3 hdd forognak. De ez így most már tiszta, tömörebben összefoglaltad :) Arról a hibridről még nem is hallottam, esetleg olvastam viszont a PCIe kártya formátumú ssdket láttam először , azt hiszem a Plextor volt és elég borsósan adta őket.
Pontosan. Én ezt is rühellem hogy csak úgy belevágják a HDD-t oszt szevasz van , semmit nem tudok róla. Mondjuk az már merő előrelépés hogy legalább az RPM értéket odaírják .. Valószínüleg samu lesz megint. Soha egyik SSD-vel sem volt még bajom amit tőlük vettem. Igaz már nem nálam van de 2013ban vásárolt 120gigás(op rendszernek) Samsung SSD még mindig teszi a dolgát hogy meddig az kérdéses mert olyan 80% környékén járt legutóbb a kondíciója.

TN kijelzőt 60Hzben occóság adni de még 144hzben is van 60kért ... Mondjuk ez IPS de csak 250 nites , kihozhattak volna többet is belőle de ez van legalább FHD. Komolyan ez már szó hogy FHD , egy halom laptopot találtam ami még bőven FHD alatt van és pár ezressel kérnek el kevesebbet sőt olykor többet mint egy normális kijelző. Akkor még bele sem mentem a proci/vga kérdésbe ugye ... :N Amit ledöbbentem hogy 2008ban vásárolt Acer Aspire laptopot még mindig lehet kapni és úgy van feltüntetve a teljesítménye mint 10éve , alig hittem a szememnek. Ez még mind nem volt elég , én laptopokkal annyira nem vagyok otthon és elkezdtem árukeresőn nézelődni az általam megadott paraméterekkel és találtam is gépeket amire 1-1be megmondták hogy hulladék a topicban bár azt nem tudom miért de biztos van oka. Még az sem garancia hogy a mezei felhasználó nyom egy pozitív vagy negatív gombot rá mert ugyan úgy eladják a szart laikusoknak is.
Azt azért erősen hozzátenném hogy ez budge kategória nem egy gamer laptop 800kért vagy 1,5 misiért :DDD Ugye kinek mi :B
Még egy utolsó gondolat : Kezdenek szépen lekúszni az 1TB ssd árak. Lehet benevezek egy újabb Samura csak hogy teljes legyen a család :D
Ezt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#48595) Rick3D válasza Rick3D (#48594) üzenetére


Rick3D
senior tag

Vagy ezt
Még egyszer :R

(#48596) douggutaby válasza douggutaby (#48572) üzenetére


douggutaby
tag

MediMarkt nal 20000 a Samsung 850 Evo 250gb úgyhogy ezt rendeltem. Jó lesz ugye?

(#48597) syberia válasza Frawly (#48589) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm a válaszod. Ha berakom egy USB 3.0 2.5" külső merevlemez házba, azzal kompatibilis lesz?

https://howbad.info/

(#48598) Televan74


Televan74
nagyúr

Fujitsu Lifebook P702 -be keresek 120GB -os SSD -t.Nem lenne semmi extra felhasználás,csak net meg néha szoktam írogatni a vonaton rajta.Csak zavar hogy a 5400rpm -s HDD álladóan pörgeti magát,mire egy programot betölt. Lehetőleg minél olcsóbb legyen,de ne a legagyibb,tehát szart sem szeretnék venni.Tudnátok ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#48599) Emperor_ válasza douggutaby (#48596) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos Mac ügyben nem vagyok képben.
Ha Mac.ed támogatja a SATA 3.as SSD.ket, akkor jó választás.
Jó lenne, ha egy Mac
es szaktopicban is rábólintanának.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48600) Emperor_ válasza Televan74 (#48598) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU800.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.