Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48401) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Valamit nagyon benéztem. És rendeltem az EVO 960-am mellé egy másik NVMe-s ssd-t de sajna a másik slotom sima m.2 satas. Milyen átalakítót ajánlotok? :( Remélem nem drága a cucc akkor nagyon nem jövök ki jól ebből xd

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48402) Laraxior válasza Bossp (#48401) üzenetére


Laraxior
titán

Van PCI-E - M2 átalakító. Ebayen ~1500HUF.
Én is ilyet használok, kettőt is a gépben, mert jelenleg olyan alaplapom van, amin nincsen M2 foglalat, de korábban vettem NVMe SSDt.
:))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#48403) jeni válasza Bossp (#48401) üzenetére


jeni
félisten

(#48404) jeni válasza Bossp (#48401) üzenetére


jeni
félisten

(#48405) Amazonas válasza FNZ (#48400) üzenetére


Amazonas
senior tag

Szia!
[link]

(#48406) kali válasza scott_free (#48391) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Adott MX500-ra nagyobb a gyártó által megadott TBW érték, mint a 850 EVO-ra (180 kontra 150 TB).

Wasquez: Ha nem lenne a Basic megkülönböztetés, akkor is jelenthet valamit - hiába nincs még hosszabb távú tapasztalat az újabb szériával -, hogy a 860-as (EVO) szériánál a gyártó megduplázta a TBW értéket, a két konkrét típusnál ez; 150 kontra 300 TB.

[ Szerkesztve ]

(#48407) FNZ válasza Amazonas (#48405) üzenetére


FNZ
őstag

köszi

(#48408) Wasquez válasza Emperor_ (#48398) üzenetére


Wasquez
senior tag

3D modellezés, gyerekek meg játszanak.
Miért kérdezed, böngészőhöz nem kell? :)
Igazából a gyerek gépébe akarom átrakni a 120gb-sat, mert nincs már türelmem, mire elindul a HDD-vel a gép, meg nagyon lassú sokszor indulás után is, mire feláll teljesen a rendszer, és azt váltaná, az is EVO850.
Látom, hogy a HDD-t kerregteti sokáig.

PC

(#48409) Bossp


Bossp
addikt

m.2 vagy sima Sata? Ha m.2 akkor ws blue-ról vélemény? 500GB-os lenne és játékok kerülnének rá.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48410) Frawly válasza scott_free (#48395) üzenetére


Frawly
veterán

(#48395) scott_free, (#48396) Wasquez: én a 860 EVO-t és MX500-at javasolnám a 850 EVO-val szemben. Nem azért, mert utóbbival nagy baj lenne, de drága, a másik kettő meg nem csak olcsóbb, de újabb modell is, magasabb írásterhelhetőséggel. Persze ha olcsón megkapjátok a 850 EVO-t, pláne 5 év garival, akkor ajánlott az is, semmi baj nincs vele, nem avult el vagy ilyesmi, nem megbízhatatlanabb, mint a másik kettő, bizonyított az évek során, sok ember vette, panasz nem nagyon volt rá.

Vegyétek azt, ami olcsóbb, vagy amelyikre több a gari.

(#48411) Frawly válasza Bossp (#48409) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt fejtsd ki bővebben, mert az előbb még adaptert akartál venni meglévő második NVMe SSD-hez, erre most megint nem tudod eldönteni, hogy SATA vagy M.2 Nemtudjukmilyen-protokollos SSD-t szeretnél újra venni, sehogy nem áll össze a kép. Keretet sem írtál, meg hogy hol vennéd, online netről vagy valami konkrét boltban?

A WD Blue-val nincs baj, specifikációi alapján vállalható, de nincs vele sok tapasztalat. Mindenesetre azonos árban lehetnek SATA-sból, és M.2 SATA-sból is jobb vételek, lásd ajánlóban felsoroltak, plusz 860 EVO, MX500, SU800, stb..

(#48400) FNZ: arra, amit írsz, elég az EVO, nem kell Pro. Átlag felhasználás felett napi 10 GB írás az nem valami sok, messze nem olyan írásterhelés, ami Pro-t indokolna.

[ Szerkesztve ]

(#48412) Bossp válasza Frawly (#48411) üzenetére


Bossp
addikt

Nem költenék átalakitóra, már el is adtam az NVMe-set :). Igen úgy néztem hogy hasonlű árban lenne sima Satásbűl Evo 860. :) de az M.2. meg mennyivel kényelmesebb :) igazából játékokon a különbséget nem venném észre szreintem :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48413) Raymond válasza Bossp (#48412) üzenetére


Raymond
félisten

Az M.2 SATA kivitelu 860 EVO kb. ugyanannyiba kerul mint a 2.5" SATA valtozat, nem kell az M.2-rol lemondani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48414) Emperor_ válasza Wasquez (#48408) üzenetére


Emperor_
addikt

Azt próbálom kideríteni, hogy mire akarod használni, milyen terhelést kapna.
Legyen a 860-as.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48415) FNZ válasza Frawly (#48411) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi. én is így gondoltam elsőre.
ha beüzemelem, akkor hagyjak neki 10%-ot és csak 230-ra telepítek vagy van neki gyárilag plusz tartalékja?

(#48416) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok!
Ennyiért ez jó vétel lehet? Durva ár.. :Y

(#48417) vond válasza huntenseN (#48416) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mi ezen a durva ár? Ennyiért van UV500, SU800, de még SP920 is, ami ráadásul egy komolyabb darab.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48418) huntenseN válasza vond (#48417) üzenetére


huntenseN
tag

5990-ért? Hol?

(#48419) vond válasza huntenseN (#48418) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én 13.290-et látok a linkelt oldalon. Szerintem valami hiba volt a mátrixban. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48420) Emperor_ válasza vond (#48419) üzenetére


Emperor_
addikt

van ott egy fekete alapon fehér betűs felirat...
a gyártói gari 3 év...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48421) vond válasza Emperor_ (#48420) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bazz, ez eddig is ott volt? :DDD Akkor nem semmi vaksi vagyok ma este. :B Bár az is igaz, hogy ha már akció, akkor nem feketével kéne kiemelni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48422) jeni válasza huntenseN (#48418) üzenetére


jeni
félisten

Béke tére elmész személyesen szombaton és ott megveheted.

(#48423) Frawly válasza huntenseN (#48416) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyiért nem rossz vétel. Nem olyan szenzációs ár ám ez, mert akció nélkül is van, ahol megkapni 10-11k környékén, ahhoz képest még engedtek belőle pár ezret.

(#48424) Wasquez válasza Emperor_ (#48414) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nem nagyon vannak terhelve újraírási ciklussal a meghajtóim, a jelenlegit valamikor tavasszal vettem, 1.7TB van benne.

Magician szoftverben mi az az over provisioning? Lefoglal fixen egy partíciót az oprendszernek?

PC

(#48425) jeni válasza huntenseN (#48416) üzenetére


jeni
félisten

Már csak 1 darab van belőle.

Szépen meg van csinálva a kiállítás és a rendezvény. Érdemes oda elsétálni és vásárolni.

(#48426) huntenseN válasza jeni (#48425) üzenetére


huntenseN
tag

Több száz db van még! :K

(#48427) jeni válasza huntenseN (#48426) üzenetére


jeni
félisten

lehet akkor 3 db-ra van limitálva vásárlóként
nekem 3-t mondott,engedett 2-t venni.

(#48428) Emperor_ válasza vond (#48421) üzenetére


Emperor_
addikt

jaja 😀
design-ból egyes

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48429) Emperor_ válasza Wasquez (#48424) üzenetére


Emperor_
addikt

Lefoglal egy részt a meghajtóból fixen. A cella pakolgatás ugyanis az egész meghajtón megy.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#48430) jeni válasza huntenseN (#48426) üzenetére


jeni
félisten

Akkor van még 98db.
Én egyet már beszereltem. Meg úgy ahogy kell neki mennie.
A TBW értéket nem ismerem ennek. A gari jegyen 2 év van feltüntetve. A külső burkolata nem olyan masszív mint a Samsung 850 Pro esetében.
Nagyobb buli lenne ha a 240Gb lenne akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#48431) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy 128GB-os Adata SP920 SSD-m van, ami közel egy éves.
Az utóbbi hónapokban elég alaposan torrenteztem rá, mert nem volt kéznél winyó.
Összesen 47TB-ot írtam rá összesen eddig.

A linuxos SMART szerint meg mindig 100-as.
Létezik ez?

HDSentinel most ninics kéznél.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48432) Frawly válasza Bici (#48431) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, létezik, elég strapabíró modell, ezért is van ajánlva. Nyugodtan torrentezhetsz rá, bírja ennek a 10-20×-át is simán.

(#48433) jeni válasza Frawly (#48432) üzenetére


jeni
félisten

(#48434) lenoma


lenoma
aktív tag

Egy Gigabyte MA78LMT-US2H rev.3.5 alaplaphoz használnék egy Samsung 860 EVO SSD-t, de nem megy ACHI és gyakran 1-2 percre lefagy, vagy kékhalál. Nem rendszer meghajtó, a BIOS-ban bekapcsolva az ACHI.
De úgy látom ez AMD-n gyakori hiba amit talán a Microsoft frissítések okoznak és a Samsung nem javítja.
Bárkinek van megoldási javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#48435) tibor2010 válasza lenoma (#48434) üzenetére


tibor2010
tag

Újabb AMD AHCI driver:

AMD_AHCI

Ha nem jó, PCIe-SATA vezérlő.

(#48436) lenoma válasza tibor2010 (#48435) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm a választ ez a driver van rajta, újabb működő AMD kiadás nincs.
A kérdésem inkább arra irányult, hogy mivel tömeges a probléma AMD-s rendszereken így hátha valaki tud jó megoldást.
Illetve az ACHI deaktivált állapota miatt vannak a fagyások?
A másik régi SSD nem produkál hibát, szóval SAMSUNG a ludas.
Mehet IDE módban az SSD? A sebességen kívül lenne egyéb hátránya?

Ezek mennyire megbízhatóak? 2db USB3 pendrive és 1dbSata3 SS-t ki tud szolgálni sebességileg a PCI-E 1X?
https://www.ebay.com/itm/6Gb-s-2-Port-Expansion-Card-Board-Adapter-USB-3-0-PCI-E-for-SATA3-0/132548943108?hash=item1edc885d04%3Ag%3AHtoAAOSw3Z9atOe4&_sop=15&_pgn=2&_sacat=0&_nkw=pci-e+sata3+usb3&LH_BIN=1&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0

[ Szerkesztve ]

(#48437) Frawly válasza jeni (#48433) üzenetére


Frawly
veterán

A gyártó nem írja, ami nem jó előjel, se a weblapon, se a datasheetben. Egyébként meg az, hogy valami MLC-s, az nem jelenti azt, hogy strapabíróbb, sem az, hogy gyorsabb. A tartósságban sokkal fontosabb szerepe van a vezérlőnek, a gyorsaságban meg szintén a vezérlő és a cache a döntő. Persze a vezérlő típusa szintén nincs publikálva. Ennyiért tuti nem venném meg, helyette 1 ezressel olcsóbban vennék UV500-at.

Egy teszt alapján írásban gyengécske mindenesetre. Egy másik YT-videó alatt azt írják, hogy TLC-s a High, az Intenso Top az MLC-s.

Itt látni a belsejét, ennek alapján Physon 3110-S10-X-es vezérlő van rajta, meg TT58G5-ös, 15nm-es Thoshiba TLC NAND és Nanya 1529-es chip, ami 128 MB-os DDR3 cache-nek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#48438) Frawly válasza lenoma (#48436) üzenetére


Frawly
veterán

Nem tudunk rá megoldást. Volt már valaki nemrég a Flash SSD topikban, szintén ilyen frisebb AMD-s lappal, nem ment neki az AHCI, ő annyit tudott tenni, hogy IDE módban használja, ami szintén nem ideális.

Esetleg egy BIOS frissítést megejthetsz, hátha segít ezen a fajta inkompatibilitáson. Ráadásul a 860 EVO-nál többen is beszámoltak arról, hogy néhány lap SATA vezérlőjével inkompatibilis. Ennek az okát nem tudom, mert szabvány SATA3 meghajtónak kéne lennie, amit a SATA2-es vezérlőnek is meg kéne egyen.

(#48439) jeni válasza Frawly (#48437) üzenetére


jeni
félisten

az van a dolog hátterében,hogy ma nyertem a tombolán a 220V boltban az Intenso-t.
szívesebben nyertem volna más valamit,de hát ez jutott nekem (van olyan szerencsés aki Kärcher multiporszívót nyert)
bár ha nem egy számlára veszem a kettőt hanem külön külön akkor plusz tombolám lett volna ,pedig direkt úgy mentünk a párommal,hogy az egyiket én, a másikat te veszed meg. ;]

a telhetetlenség :U

súlyra az Intenso 53 gramm ami nem 128GB hanem 120GB
a WD meg csak 31 gramm

[ Szerkesztve ]

(#48440) tibor2010 válasza lenoma (#48436) üzenetére


tibor2010
tag

AMD Ryzen-ig igaz a mondás, hogy az AMD életérzést gyárt, az Intel processzort.
Patkolás helyett alaplap csere...

(#48441) Frawly válasza jeni (#48439) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira nem rossz SSD azért, lehet a noname kínaiaknál jobb. Ha ingyen volt, az igen kiváló ár/érték arány. Ha nincs is rá szükséged, vegyél hozzá egy olcsó UASP-képes USB-SATA adaptert, és használd gyors pendrive-nak.

A súlyát főleg a ház adja, ha abból kiszereled (gari ugrik kapásból), akkor a benne lévő nyák azzal a 3-4 chippel nem nyom 30 grammot sem.

[ Szerkesztve ]

(#48442) lenoma válasza tibor2010 (#48440) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm a választ.
A csere tervben van évek óta, de az AM3 után az AM3+ visszalépés volt a buldozerekkel, az AM4 első eresztése alfa biosokkal jött és kevés memória típussal akart együttműködni.
AM4 második eresztést várom, de még nincs 2500x vs. 2600 teszt illetve még nem is kapható hozzá b450-es lap reális áron, a DDR4 árak sem tetszenek, de idén cserélném.

Addig mehet ide módban?
Csak a sebességre van káros hatással az SSD-nél, hogy nem AHCI?

(#48443) tibor2010 válasza lenoma (#48442) üzenetére


tibor2010
tag

Mehet, de Ferrarit lóval húzatni nem szép. Miért vettél 860-at? Ha követed a fórumot, a Crucial az az útszéli örömlány, aki mindent bevállal. MX300-al vagy MX500-al nem lenne gondod.

(#48444) Frawly válasza tibor2010 (#48443) üzenetére


Frawly
veterán

Abban nem vagyok biztos, hogy az MX300, MX500-zal nem lenne semmi problémája. Inkompatibilitás bármelyikkel előfordulhat, nem csak a 860 EVO-val, inkább számít mikor jött ki (mennyire új megjelenésű), mint hogy melyik modellről van szó. A 860 EVO-nak nincs semmi hibája, azon kívül, hogy túl új, és régi gépek lehet nem szeretik, mert a vezérlője tartalmazhat valami olyan optimalizációt, amit a régi vezérlők ki nem állhatnak. Még az is megoldás lehet, hogy tenni a gépbe egy normális SATA vezérlőkártyát.

(#48445) tibor2010 válasza Frawly (#48444) üzenetére


tibor2010
tag

Már megint előbb írtál, mint kellett volna...
A GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H benne van a Crucial kompatibilitási listájában.

(#48446) Bici válasza Frawly (#48432) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48447) lenoma válasza tibor2010 (#48443) üzenetére


lenoma
aktív tag

Csak torrentre kell, azért 860 EVO-t választottam mert 5 év garancia és 300TBW 10% felárért a Crucial 3 év és 160-180TBW-hez képest.

(#48448) FNZ válasza lenoma (#48434) üzenetére


FNZ
őstag

szia!

pontosan ez a problémám nekem is. 2 napja szórakozok egy 860 EVO-val (250 GB) gigabyte alaplapban. egy samu 830-as 64 GB-ot cserélnék le és ezzel tökéletesen működik.
nekem a teljesítmény már 78%-ra esett vissza.

alaplapot nem akarnék cserélni, max ha jó egy pcie-sata kártya, akkor arra még beruháznék, de így elgondolkodok rajta, hogy inkább elállok a vásárlástól (neten rendeltem személyes átvétellel) , mivel pénteken vettem.

[ Szerkesztve ]

(#48449) FNZ válasza FNZ (#48448) üzenetére


FNZ
őstag

ha a samu oldalán a kompatibilitásnál a gigabyte-ot kiválasztom, akkor tovább dob egy oldalra. ott lekérdezve megtalálom a használt alaplapomat (GA-MA790XT-UD4P (rev. 1.0)). ezek szerint ez kompatibilis vagy itt az összes alaplap fel van sorolva? ha kompatibilis, akkor mi nem jó, hogy 78%-os a vinyóm teljesítménye és fagy?

[ Szerkesztve ]

(#48450) Frawly válasza tibor2010 (#48445) üzenetére


Frawly
veterán

Hogy érted, hogy megint? Sehol nem írtam, hogy a Crucialok nem fognak neki menni, csak azt, hogy ha egy modellel fellépett inkompatibilitás, onnantól fogva nem vehető biztosra, hogy egy másik modellel ugyanez nem fordul elő. Nem csak EVO 860-nál láttunk ilyet, volt pár ember, akinél az SU800 is problémázott, meg a 850 Pro. Természetesen ami a kompatibilitási listában van, azzal jónak kéne lennie, de a listában (ha van ilyen lista egyáltalán) meg általában olyan modellek vannak, amik már túl régiek, régesrég kifutottak, elavultak, ezért utána sem szoktam nézni. Annyiféle SSD van már, hogy esélytelen, hogy a gyártó összeszedje az összeset egy aktualizált listán. Ez a mélység már egy olyan, aminek mindenkinek magának kéne utánanéznie, mindent nem lehet kinyomozni mások helyett. Főleg, hogy a SATA meghajtóknál elég ritka az ilyen inkompatibilitás, inkább az NVMe igényel nagyobb körültekintést.

(#48449) FNZ: olyan, hogy teljesítmény, olyan nem létezik SSD-nél. Ezt csak a HDS találta ki. Ha nem 100%-ot ír a teljesítményre, akkor az indokát is írni szokta. Nem a kondíció ment le 78%-ra? A Flash SSD topikba tegyél be képet a HDS-ről és a SMART adatokról.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.