Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47551) csubuka válasza Frawly (#47550) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen!

Akkor rárepülök. Reméljük bírja fő lemeznek is majd :-) Azért gondoltam rá, mert nem nagyon használom komolyan.

Hmm, nem gondoltam volna, hogy ilyen lightos user vagyok :D Lehet, hogy ez a prohardveres SSD élettartam növelő bekonfigolás a Windowsban segített neki, Superfetch meg ezek kinyomása egyebek.

(#47552) Frawly válasza csubuka (#47551) üzenetére


Frawly
veterán

Az sem segít ekkorát. Azokat nyugodtan vissza is nyomhatod, pont azért felesleges kímélgetni, anélkül sem írtad volna fel a dupláját sem, ami még mindig kevés lenne.

Én nem kapcsolgattam ki semmit, a Linux alapból nagyon keveset ír. Ebből a napi 4,2 gigából is min. 3 giga letöltés (frissítés, webes letöltés, torrent). A böngészőcache-t tehetném még rá, de ott áll a rengeteg RAM kihasználatlanul, meg úgyse akarom eltenni a cache-t az utókornak, úgyhogy azt ramdrive-ra tettem, de az is legfeljebb napi +2-3 gigával dobná meg (jelenleg két böngésző 433 MB-ot tett ebbe a ramdiskbe, úgy, hogy tegnap óta folyamatosan megy a rendszer, nem volt kikapcsolva vagy újraindítva). Meg swap nincs egyáltalán, ugyanezen okból, mivel hozzá sem nyúlna a rendszer, és a fájlműveletek 99%-a is cache-ből intéződik (ahogy a kernel próbálja lemezcache-nek befogni a rengeteg szabadon maradt RAM-ot), emiatt alig látom a lemezjelző ledet felvillani a gépen.

A legtöbben nem gondolják magukat lightos usernek, és nem hisznek a szemüknek, mikor a saját írásátlagukat nézik. Azt hiszik, hogy elromlott a számláló, azért olyan kevés.

[ Szerkesztve ]

(#47553) csubuka válasza Frawly (#47552) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, érdekes :-)

Akkor a jövőben nem fogom annyire kímélgetni eszerint.

Köszönöm a részletes leírást!

(#47554) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 240-es Hyperx Fury-m, de kezd kevés lenni a helyem, kellene mellé, vagy helyette valami, de fogalmam sincs, hogy M.2 vagy SATA legyen.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30k, ha külön vásárlás, 45k ha helyette
2. Mekkora SSD-re van szükség?
240GB, ha külön 500 körül, ha egyben
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Sata3 vagy M.2, mindegy, de nem igazán szeretnék Sandforce vezérlőt a sebesség miatt, nvme sem izgat 500/500 legyen meg valósan és elégedett vagyok
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI B360 Gaming Pro Carbon lesz a lap holnap kapom meg
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5 év jó lenne, de ha csak 3 év garanciával van, akkor legyen
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, 2 év alatt 8TB írás volt a Fury-n

Samsung 960 EVO-kat néztem M.2-ben és Crucial MX300-at Sata-ban.

[ Szerkesztve ]

(#47555) Emperor_ válasza diegho (#47554) üzenetére


Emperor_
addikt

Mivel a Fury nagyon jó kis SSD, én mellé tennék egy ilyet: [link]

Pro:
Nem kell kábelekkel vacakolni
Nem melegszik

Contra:
3 év gari
1 SATA portod elveszik

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47556) regler19


regler19
csendes tag

Szeretnék venni egy M.2-es SSD-t, de az alaplapom nem támogatja ezt a foglalat típust.Miért pont ilyet akarok venni?A válasz nagyon egyszerű, mert ezek sokkal gyorsabbak és az áruk se nem csillagászati és később ha alaplapot cserélek az M.2-es foglalat már alap felszereltség lesz.
Addig is valami átalakítóra/adapterra gondoltam, csak nem tudom mi az ami megbízható. Elég sok fajta kapható M.2 sata vagy M.2 PCIE stb. Legjobban az érdekel, hogy ezekkel az átalakítókkal megmarad e a névleges gyorsaság(ha egy kicsit veszik az nem gond),de ha a sebessége olyan gyors lesz mint egy 2,5"-es akkor nyilvánvaló nem éri meg megvennem. Van valakinek tapasztalata ezekkel az átalakítókkal?

Válaszokat előre is köszönöm

(#47557) Emperor_ válasza Cry0 (#47540) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy voks a Fury-ra.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47558) PpenoO


PpenoO
őstag

OS alá laptopba (Elitebook 820 G2) melyik 2260 M.2 SSDt lenne érdemes választani a kettő közül?

Transcend TS256GMTS600
MLC W:310MB/s R: 560 MB/s
36 hónap garancia

Goodram SSDPB-S400U-240-60
TLC W: 530 MB/s R: 550 MB/s
36 hónap garancia

(#47559) sutszi


sutszi
veterán

Samsung 840 PRO és 850 PRO között gondolkodom. Használt, 512GB mindkettő. A 840-be már van 21TB, míg a 850 még kb 0 km-es. 7 ezer felárat szerintetek megér a 850?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47560) Raymond válasza sutszi (#47559) üzenetére


Raymond
félisten

Mindenkeppen a 850 Pro!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47561) Jinxb1rd válasza regler19 (#47556) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hol van bizonyítva, hogy sokkal gyorsabbak?

We are only Stardust...

(#47562) diegho válasza Emperor_ (#47555) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindenképpen MX300 lesz, de lehet egy 525-ös és megy a Fury, majd meglátom, 37k az 525-ös Sata3-as verzió, a Fury-t meg eladom és akkor egy meghajtó lesz. SSD-nek nem baj, ha ketté van particionálva? Eddig csak 120-240-es volt és nem osztottam ketté, de az 525-öt azért már illene.

(#47563) Raymond válasza diegho (#47562) üzenetére


Raymond
félisten

"SSD-nek nem baj, ha ketté van particionálva?"

Teljesen mindegy neki, csak szemelyes preferencia kerdese hogy csinalod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47564) sutszi válasza Raymond (#47560) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47565) Emperor_ válasza diegho (#47562) üzenetére


Emperor_
addikt

Amelyik formátum szimpatikusabb :K . Az MX300-ajánljuk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47566) Emperor_ válasza PpenoO (#47558) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos a Transcend nem sok infót ad meg, mégis azt venném. Ha csak e kettő közül kell választani. Az alacsonyabb sebesség nem számít oprendszer alatt. Gondolom notiba lenne

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47567) PpenoO válasza Emperor_ (#47566) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, notebookba kerülne. Más fajta 2260 nem igazán elérhető itthon (legalábbis én nem találtam) és csak az a méret megy bele sajnos.

(#47568) Frawly válasza Emperor_ (#47566) üzenetére


Frawly
veterán

Egyiket sem ismerem, de nekem meg a Goodram tűnik szimpatikusabbnak.

(#47569) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Remélem jó topikban kérdezek. M2 SSD-hez tudna valaki ajánlani hűtőt? (Samsung M2 970 Evo MZ-V7E250BW).

(#47570) Emperor_ válasza Frawly (#47568) üzenetére


Emperor_
addikt

A goodram nekem sima planár TLC-nek tűnik.
Miért szimpibb?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47571) Emperor_ válasza PpenoO (#47567) üzenetére


Emperor_
addikt

Sajnos ez eléggé zsákutca...
A mégkissebből még választani se lehet, egy Transcend van, azt csá.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47572) regler19 válasza Jinxb1rd (#47561) üzenetére


regler19
csendes tag

pl bárhol ha nézed az adatokat. Nézz meg akár egy árúkeresőt 30 000Ft os kategória egyikből - másikból és pl olvasási sebesség...

[ Szerkesztve ]

(#47573) Jinxb1rd válasza regler19 (#47572) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én videót néztem, hogy mennyi idő alatt tölt be egy op. rendszer vagy egy játék ezzel vagy azzal. Szinte semmi különbség nincs, szóval innentől fogva akármit odaírhatnak a marketingesek.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#47574) Raymond válasza regler19 (#47572) üzenetére


Raymond
félisten

Az adatokat az adatlapokon (mar ha arra gondolsz) hiaba nezed, ez a rideg valosag: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47575) Frawly válasza Raymond (#47574) üzenetére


Frawly
veterán

Ez nagyon jó kis teszt, mehetne az összefoglalóba.

Ha már hozzászóltam: az Aliexpressen most listáz olyan mSATA SSD-ket, amelyeket feles méretűnek ír. Ez épp úgy belemegy a normál mSATA slotba? Van ennek a kicsi méretnek akármi hátránya?

(#47576) Frawly válasza regler19 (#47572) üzenetére


Frawly
veterán

Amit a gyártók írnak az a szekvenciális sebesség. Abban hiába gyorsabb, ha a betöltési időkön nem mutatkozik meg, csak ha nagy fájlokat mozgatsz, de azt meg kevés alkalmazás veszi igénybe. A valós használatra lásd a tesztet, amit felettem linkelt Raymond, ilyen 0,5-1 mp-es diffik vannak bootidőben a SATÁ-sokhoz képest, átlagosabb programok betöltésénél meg 0-0,1 mp. Ha csak OS, programok, játékok alá kéne, akkor felesleges az NVMe, inkább menj rá egy dupla tárterületű SATÁ-sra.

Ha annyira M.2 NVMe-s meghajtót akarsz, akkor lehetséges full sebességen hajtani őket bővítőkártyával is, nem a sebességkorlát a gondja, hanem ilyen kártyás megoldásról nem minden alaplap UEFI/BIOS-a tud bootolni (ekkor is ki lehet általában valami speciális bootolós megoldást szenvedni, valamelyik másik meghajtóra spéci rendszerbetöltőt telepítesz, az bootol, és utólag hívja meg az M.2-es SSD-ről az OS-t, de ez sem garantált minden esetben). Plusz ott van az, hogy az ilyen SSD-k eléggé melegszenek, fel kell készülnöd, hogy aktív hűtés is kellhet rá bordán felül.

(#47577) Emperor_ válasza Frawly (#47575) üzenetére


Emperor_
addikt

Tudtommal igen. Nem tudok ilyenről, elvileg csak a helyspórolás a cél, van olyan noti, amibe csak ilyen megy be.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47578) seadrone


seadrone
őstag

heló!

az miert van hogy ugyanolyan ssd (adata su 800as) két kulonbozo laptopban elég eltérő értékeket produkál?

milyen hardvertől függ ez?
rsmtól nem, ugy gondolom.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#47579) Emperor_ válasza seadrone (#47578) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezektől függ:
CPU,
AHCI driver,
SATA vezérlő típusa.

A Flash SSD topicba, ha beraksz mindkét gépről SSDOK képet, akkor megvizsgáljuk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47580) regler19


regler19
csendes tag

Kösz az infókat mindenkinek hát őszintén most csak pislogok mint egy partra vetett hal.Lényegében csak egy 125 GB max 250 GB ost szeretnék venni csak windowsnak, akkor érdemesebb egy 2,5" satásat vennem?Mit ajánlatok mi a legjobb?vagy ez olyan kérdés, hogy ki a legjobb szuperhős?

(#47581) Emperor_ válasza regler19 (#47580) üzenetére


Emperor_
addikt

Minen típus, amit a fenti Összfoglalóban lelsz ;) .

Ez jó vétel pld 5 évvel

Ez meg 3 évvel

"A legjobb"

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47582) galaktikus válasza Emperor_ (#47581) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szia! A "sima" 860 EVO nem alternatívája ezeknek? Az is kb. ez az árszegmens. Nem jobb az A-datánál meg a Crucial-nál?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#47583) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

Elkezdett elhalni néhány régebbi intel SSDnk. Mivel nem akarnám megvárni, míg összeomlik alattuk a rendszer, így időben cserélnék. 200-250 Gb környékén 30.000 Ft-ig bezárólag mi az, ami jó vételnek számít? Kerestem 5 év garanciával pl: goodram iridium pro-t, de kifutottnak írják, ahogy az Adata SX930 is.

Ha megbarátkozok a 3 évvel, akkor az ajánló szerinti Crucial MX300 (2.5" 275GB SATA3 CT275MX300SSD1) illetve esetleg a Crucial MX300 525GB (CT525MX300SSD1) is jó irány lehet? Semmi extrém terhelés, nincs videóvágás.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47584) RoyBatty válasza galaktikus (#47582) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nincs még elég ideje a piacon, nincs vele még elég tapasztalat. Egyébként én is azt használom, egyelőre bármilyen hiba nélkül.

(#47585) Frawly válasza galaktikus (#47582) üzenetére


Frawly
veterán

De, szerintem jó lenne arra a felhasználásra a 860 EVO is, de gondolom azért nem lett említve, mert még túl új, de én így a látatlanban is merem ajánlani. A Samuk nem jobbak, sokkal inkább az 5 év gari szokott mellettük szólni, már ha a bolt továbbadja. A Crucialokra 3 év van csak, az Adatákra is (kivéve SP920, SX930).

(#47583) CactuS: az MX300-ak ajánlottak. De nézheted az MX500-at, kicsit kisebb tárterülettel (250 vs. 275, 500 vs. 525 GB), de az olcsóbb. Esetleg Samu EVO-k. De ebbe a 30 ezres keretbe a 240-256 gigások közül szinte bármi belefér, amit az ajánlóban is találsz, és van raktáron ott, ahol vennéd.

[ Szerkesztve ]

(#47586) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Köszönöm, így már minden világos :)

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#47587) CactuS válasza Frawly (#47585) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm, úgy lesz.á Az egyik lap egy z270 extreme4, amiben még van egy m2 ssd, talán pont crucial. Érdemes lehet akkor még egy m2 (nvme?) SSDt is nézni? Igazából sebesség gond eddig se volt, az egyedüli amit észrevettem azaz, hogy az m2es SSD melegebb, mint a sima Satas. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47588) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Ryzen 5 2400G procival ebbe a Giga lapba keresek M.2 SSD-t. Pici kocka házba kerülne a konfig, ezért a helytakarékosság. Az alaplap QVL-listáját elnézve, elég sovány a kínálat... Mennyire szentírás egy ilyen lista, ami nem szerepel rajta, azt az SSD-t mennyire rizikós megvenni?
Amúgy 240-250 GB-os elég lenne, átlagosnak nevezhető felhasználásással, egy-két virtuális gépet is használva.
A Samsung 960 EVO Nvme m.2 pl. szerepel a listán, de megéri a többlet árat az átlagos mezőnyhöz képest? ( pl. 860 EVO, stb., melyek viszont nem szerepelnek az alaplap ajánlott listáján...)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#47589) Itike1


Itike1
csendes tag

Sziasztok.Kérlek ajánljatok nekem ssd-t.Kifejezetten játékok futtatására kellene.500 gb körüliben gondolkozok.M.2-ről azt olvasom hogy nagyon melegszik.Gondolom jobban megérné a satás.

(#47590) TXT


TXT
őstag

Mit jelent, ha egy SSD ezt az allapotot mutatja? :U

(#47591) Emperor_ válasza Pgraph (#47588) üzenetére


Emperor_
addikt

Crucial MX300 275 GB erre a célra bőven elegendő, nem kell NVMe.
Nagyon ritka az inkompatibilitás. Ami benne a van a support listában az tutti megy, kipróbálták (gondolom én :) ).

(#47589) Itike1
Mindent ajánlunk, ami a fenti Összefoglalóban szerepel ajánlottként ;) .
Erre a célra pld Samsung EVO 850 500 GB 5 évvel vagy Crucial MX 300 525 GB 3 évvel az ajánlatom.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47592) Frawly válasza CactuS (#47587) üzenetére


Frawly
veterán

M.2-esből is van kétféle, M.2 SATA, és M.2 PCIe/NVMe. Az M.2 SATA a sima SATA-tól csak csatolófelületben különbözik, de ugyanazt a sebességet nyújtja, és nem melegszik jobban. Annyi, hogy kábelt tudsz vele spórolni.

Ha mindenképp az M.2 NVMe-t ki akarod próbálni, annak ellenére, hogy nem nyújt átlag felhasználás mellett többet, mert mondjuk a technikai kíváncsiságod akarod kiélni, akkor a 970 EVO jó árban van, 31k környékén beleszuszakolható a keretedbe. A helyedben maradnék a SATÁ-snál, vagy MX300, vagy MX500 vagy 860 EVO, vagy ha 5 évvel megkapod, akkor 850 EVO, és marad egy kis pénzed, ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy az egész 30k-s keretet elköltsd az utolsó fillérig.

(#47593) Frawly válasza TXT (#47590) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyiből nem látszik. Csinálj még képet a Health Indicators pontban megjelenített adatokról is, és a Flash SSD topikban folytassuk.

(#47594) CactuS válasza Frawly (#47592) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából ha jobban belegondolok, akkor már a 7700k-t is azért utáltam meg, mert egy csomó időt kellett vele tökölni, mire beállt (nem tuningra vettem, de az asrock lappal nem jó barátok, plusz kívánja a delidet), így bár érdekel az új technika, de szerintem a bevált utat választom, marad a Crucial (Lehet az MX500-ból akár az 500-as is belefér, azon még forgok egy kört), sima Satás változatban. TT F51 supressorban van hely bőven, szóval elfér. :B

Köszönöm szépen a segítséget. :R

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#47595) Multibit válasza Frawly (#46943) üzenetére


Multibit
veterán

a 860 Pro már 3D TLC-s
:F
Akkor a Samsung miért hirdeti MLC-nek?
[link] (860 PRO Data Sheet)

(#47596) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok

Samsung 860 EVO 500GB ból 2 verziot lehet találni a boltokban teljesen más árazással.
MZ-76E500B
MZ-76E500E

Tudja valaki hogy mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#47597) Raymond válasza Multibit (#47595) üzenetére


Raymond
félisten

Errol volt mar parszor szo, csak sima marketing duma. Ha megnezed akkor nem MLC, hanem "3bit MLC", ergo TLC :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47598) Multibit válasza Raymond (#47597) üzenetére


Multibit
veterán

OK, de akkor miért ez van a datasheetben: Samsung V-NAND 2bit MLC :F

(#47599) Raymond válasza Multibit (#47598) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, beneztem hogy a Pro-rol van szo, az sima MLC-s.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47600) Sisco2


Sisco2
tag

860 EVO 500gb

Azt találtam hogy:
76E500B - 3D TLC V-NAND
viszont a
76E500E - 3D MLC V-NAND

Ez lehet?
Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.