Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47351) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Erről valami vélemény: Kingston A400 2.5 240GB ? tanácsos meg venni vagy nem? Rendszer alá?

(#47352) jeni válasza wassabi11 (#47351) üzenetére


jeni
félisten

hello
ha nem gond a pár ezer Ft
Adata Intel
Intel előnye az 5év garancia

(#47353) wassabi11 válasza jeni (#47352) üzenetére


wassabi11
aktív tag

pár eze alatt 5kft-ot értesz, am is az volt a kérdés hogy ajánlott-e meg venni vagy sem :P

(#47354) jeni válasza wassabi11 (#47353) üzenetére


jeni
félisten

ami olcsóbb az ajánlottabb is,de nem azonos azzal,hogy érdemes is megvenni.
különben nem jelöltem volna meg másik 2 SSD-t.

(#47355) Nyethuszar


Nyethuszar
tag

Sziasztok!

A Crucial MX500 250GB-osra amit ajánlott is innen valaki nemrégiben Nekem, volt már bárkinek bármiféle gondja-baja ? Mennyire megbízhatóak ? Egyik boltba Nálunk 5 év garit adnak rá és nincsen 24k az ára.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47356) Emperor_ válasza wassabi11 (#47351) üzenetére


Emperor_
addikt

Párszor már leírtam ;) .

(#47355) Nyethuszar
Sajnos tapasztalat még nincsen vele. A speckója alapján szerintem rendben van. Ha megbízható boltból veszed, akkor nagy baj nem lehet, ott a gari rá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47357) Nyethuszar válasza Emperor_ (#47356) üzenetére


Nyethuszar
tag

A bolt megbízható igen, meg az az 5év gari is jó. Ahol pár helyen kérdeztem, ott 1 meg 2 évet mondtak... :(((
Ha meg bármi gond van, nincsen messze :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#47358) Frawly válasza Nyethuszar (#47357) üzenetére


Frawly
veterán

Bőven vehető, pláne 5 évvel. 1-2 év garival adni elég gáz, a legtöbb helyen azért min. a 3-at megadják rá, mint a legtöbb SSD-re. Tapasztalat nincs vele, de majd így lesz ;]

(#47359) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem nézegetni az NVMe M.2 SSD-ket, nagyon tetszetősek.

Lenne három kérdésem vele kapcsolatban.

- mennyire érezhető a sebességkülönbség a sima SATA SSD és egy ilyen között?
- mivel jár jobban az ember? Egy jobb SATA SSD vagy inkább egy közepes NVMe SSD?
- laptopba mennyire javasolt az NVMe? A melegedés és a nagyobb fogyasztás mennyire probléma?

Egy játékos gépbe lenne egyébként. Max böngészés lenne mellette. Tehát nyilván nem erre találták ki, de mint ínyencség nagyon tetszik a dolog és láttam jó ajánlatot NVMe-re, Szeretem ha nagyon pörgős a gép. A proci a laptopban valószínűleg egy i5-8300H lesz, még nincs meg a gép.

Néztem amúgy teszteket de nem jutottam előrébb. Volt olyan ahol lényeges különbségek jöttek ki, és volt ahol szinte semmi. De hátha itt van valakinek konkrét tapasztalata.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47360) Marci112233 válasza Mandarinn (#47359) üzenetére


Marci112233
őstag

Üdv!

Átlag felhasználás mellett nincs különbség a sima SATA SSD, és az NVMe közt. Azt csak benchmarkok hozzák ki, de szemre és érzésre nagyon nehéz különbséget tenni köztük.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47361) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Üdv!
Sikerült beszereznem egy Samsung 970 EVO-t. 250GB-os. (NVMe)
Egy Asus ROG STRIX Z370-H GAMING lappal tökéletesen működik. Előtte egy Samsung 840 PRO-n (SATA-120gb) volt a rendszer.
Kérdezte valaki hogy van-e különbség a sebességgel kapcsolatban. Nos alig észrevehető a gyorsulás. Mintha egy kicsit gyorsabban töltődne be a Win10, és egy kicsit rugalmasabb a gép. De inkább nem észrevehető a gyorsulás/változás.

[ Szerkesztve ]

(#47362) Tomey78


Tomey78
csendes tag

Sziasztok
egy kis segítségre lenne szükségem

Van egy ASUS k61IC laptopom
kicsit régi de gondoltam még egy SSD-re áldozok, hogy gyorsuljon
vettem is egy Kingston A400-ast amit semmilyen körülmények között nem tudtam rábírni hogy 5MB/s-nél gyorsabban írjon
ezért aztán még egy Win10-et se tudtam rá telepíteni
leellenőriztem agy AS-SSD-Benchmark-kal ami valami IO hibával mindig megállt
vagy elindult 5 MB/s, vagy el se indult, és jött az IO hibaüzenet
áttettem egy asztali gépbe ott tökéletesen működik, és ezért most ott is maradt
na de mert a laptopba nem működöt ezért most szeretnélek megkérdezni benneteket hogy mit ajánlotok bele
(gondolván, hogy a Kingston összeférhetetlen volt)
kapacitásra én 120-128 GB-re gondoltam ( rendszernek csak)
az ára olyan 15.000
mivel Sata II csatoló felületem van amit most már nyilván nem lehet kapni így SATA III-as
átlagos felhasználásra kellene
3-5 év garanciával

(#47363) tibor2010 válasza Tomey78 (#47362) üzenetére


tibor2010
tag

Crucial BX300 120GB

(#47364) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok!
Ebbe a konfigba milyen os meg pár játék alá való SSD-t ajánlanátok?
Tárhely igény 250GB, mert ahogy nézem nem sokkal drágább mint a 120 már.

Alaplap: Asus B85M-G
Proci: Intel Core i5-4590
Proci hűtő: be quiet pure rock slim (120W TDP)
Ram: 8 GB DDR3 Kingston 1600mhz HyperX CL10
Vga: Gygybite Raedon RX 470 G1 Gaming 4GB GDDR5
HDD: Toshiba DT01ACA100 ATA Devices 1TB
Ház: Cooler Master Elite 350 Knight
táp: Be Quiet Stright Power 10 400W [80+ Gold]

Nagy nagy köszönettel!
Sztenly

(#47365) Frawly válasza Tomey78 (#47362) üzenetére


Frawly
veterán

Adata SU800. Azt nem értem, hogy a Kingston A400 miért nem működött, annyira nem régi gép. A SATA3-as SSD-k visszafelé kompatibilisek a SATA2-es porttal, ennek nem lett volna szabad gondot okoznia.

(#47374) Sztenly: keretet nem írtál. Nézegesd az összefoglalóban ajánlottakat. Attól is függ hol vennéd, ott melyiket adják több garival. Samsung 860 EVO, 850 EVO, Crucial MX300 (ez 275 gigáról indul) vagy MX500.

(#47366) Tomey78 válasza Frawly (#47365) üzenetére


Tomey78
csendes tag

működni működik csak lehet valami Driver összeférhetetlenség van
mert látom BIOS-ban is, sőt lemezkezelőben is meg tudtam formázni, igaz eltartott majd 2 percig a formázása
akkor gondoltam tesztként másolok rá egy nagyobb file-t 9GB-t 1 óra 20 percig másolta volna
a rendszert is próbáltam átklónozni, de 17 óra alatt 57%-nál feladtam

[ Szerkesztve ]

(#47367) Frawly válasza Tomey78 (#47366) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kéne neki különösebb driver. Szabvány SATA HDD-ként kéne hogy lássa a BIOS-UEFI és a gép, olyan eszközként, amelyik szabványosított ATA parancsokat fogad a SATA vezérlőn keresztül. Ez nem olyan, mint a videókártya, hogy spéci driver kell neki, meg kékhalálozik, stb.. Max. csak akkor okozhatna elméletben gondot, hogy ha olyan régi gépbe teszed, amelyikben még SATA1-vezérlő van az alaplapon, de azok a gépek már több mint 10 éve kihaltak, késői P4, korai A64-es gépek szintje volt.

(#47368) Tomey78 válasza Frawly (#47367) üzenetére


Tomey78
csendes tag

na ezért szerettem volna megtudni mi az ami működni is fog

(#47369) tibor2010 válasza Tomey78 (#47368) üzenetére


tibor2010
tag

Már megkaptad a választ.
A Crucial 100%-os kompatibilitást vállal a megadott notebook típusra a BX300 SSD-vel.
Ha meg mégsem működne, lehet őket bizergálni, képekkel, sorozatszámmal alátámasztva.

Nem könnyű ehhez a notebookhoz megfelelő SSD-t találni, az ASUS valamit nagyon elbökött.
Az Adata SP650 sem működik megfelelően, az SU800-ra sincs garancia.

(#47370) Jano 87


Jano 87
csendes tag

Milyen SSD-t vegyek ami megbízható és tartós ?, csak a rendszert tenném rá, meg egy játékot ami 8 GB helyet fog el, olyan kellene amit az alaplapba tudok helyezni, minél olcsóbbat.

(#47371) Tomey78 válasza tibor2010 (#47369) üzenetére


Tomey78
csendes tag

Rendben Köszönöm

(#47372) Emperor_ válasza Jano 87 (#47370) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha asztali gépről, böngészővel megyitod a topic.ot, akkor ki tudod nyitni az összefoglalót.
A választ megleled 😉.
Ha valami nem tiszta, akkor kérdezz!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47373) jeni válasza Jano 87 (#47370) üzenetére


jeni
félisten

még egy kis segítség!
azt kell eldöntened az alaplapod alapján melyről nekünk nincs infónk,hogy az m.2 NGFF vagy NVMe SSD?
nézd meg a gyártó oldalán melyik is szerepel a listában?

(#47374) Frawly válasza Jano 87 (#47370) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor ennek fuss neki még egyszer. Milyen alaplapba lesz, és miért ragaszkodsz az alaplapba dugós változathoz. Ha ezt tudjuk, akkor elkezdhetjük a legolcsóbb ajánlottat keresni az összefoglalóból (első hozzászólás).

(#47375) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik megbízható és kifejezetten olcsó legalább 1TB-os SSD? :DDD
Sejtem, hogy nincs, de hátha. :B
Az ilyen 50-70k-s SSD-k nem játszanak.
Az sem baj, ha nem gyorsabb, mint egy 7200rpm-es winyó, csak nem szeretnék winyó zajt a gépbe. :U

Valami elcseszett kínai szutyok is jó, ami csak sebességben elcseszett, de megbízhatóságban nem.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47376) jeni válasza Bici (#47375) üzenetére


jeni
félisten

50e.Ft alatti áron 1TB SSD-t csak használt vagy gari nélkülit tudnál beszerezni ha van ilyen az aprón. Az viszont szökő évenként találsz az aprón.

(#47377) Bici válasza jeni (#47376) üzenetére


Bici
félisten

Értem, kössz!
Azért reménykedtem benne, hogy van valami feltörekvő bangladesi zs.) kategóriás SSD gyártó, aki gyárt olyan SSD-t ami csak 200 MByte/sec-et tud, és ezért cserébe féláron adja az 1TB-os verziót is. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47378) jeni válasza Bici (#47377) üzenetére


jeni
félisten

aztán azt veszed észre,hogy rövid idő alatt bedobta a törülközött,vagyis a megbízhatóságnak annyi!

[ Szerkesztve ]

(#47379) Jano 87 válasza Frawly (#47374) üzenetére


Jano 87
csendes tag

MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC Alaplap

(#47380) Jano 87 válasza Bici (#47375) üzenetére


Jano 87
csendes tag

azért mert bár mivel nem volt még SSD-m, szóval ha olyat választok amit az alaplapba lehet bele tenni, ahhoz nem kell külön SATA3 kábel, bár Cooler Master MasterCase H500P házam van szóval ellehet vezetni a házban a kábeleket remekül, de amennyiben úgy van hogy az alaplapiba rakható SSD-hez nem kell külön SATA3 kábel, úgy ezért ezt választanám, egy kábellel kevesebb, meg amúgy is ha az alaplapon van az SSD ott jobban tud szellőzni is, mint ha hátra teszem ahol le van burkolva, bár tehetem előre is ebbe a házba de ott is le lenne burkolva, de mindenképpen olyat írjatok ami tartós, de ne legyen ilyen 30-40K, csak a rendszert és egy játékot raknák rá ami kevesebb mint 10 GB mármint a játék, 20.000 Ft-tól többet ha lehet nem adnák ki érte.

[ Szerkesztve ]

(#47381) Bici válasza jeni (#47378) üzenetére


Bici
félisten

Ja, sejtem, hogy a csodában reménykedtem. :D
Mindegy, akkor marad a winyó. Csak már várom az időt, amikor a QLC-s meg az azutáni SSD-k ára a winyóké szintjére esik. Írni úgyis csak ritkán akarok rá.

Most néztem a 3TB-os WD Purple winyómon az írást, és még csak hét és félszer írtam tele. :U
Feltételezem, ezt a 16-24 bit/cellás SSD-k is bírni fogják sok év múlva.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47382) Frawly válasza Bici (#47375) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs ilyen. A legolcsóbb magyar boltok által árult a WD Blue 1TB-os SATA3 SSD. Ebben a nagyobb méretben szerintem nem is rossz SSD (a kisebb változatai nem érik meg árban), de ez is 52-58 ezer környékén megy. Esetleg vett itt valaki múltkor németben akkor viszonylag olcsón 1 terás SSD-t, Micron 1100-at.

50k alatt régen sem kaptál 1 terás SSD-t, mikor még az árak nem voltak a plafonon. Anno az 1050GB-os Crucial MX300-at is legolcsóbban 57k-ért vettem külföldön, mindössze 1 év gari volt rá, ami pár nap múlva le is jár.

Az 1+ TB-os méret minden gyártónál prémiumkategória, a dzsunka gyártók max. ilyen 32-128 GB méretben hoznak ki termékeket. Nézelődj az Aliexpressen, mit találsz kínaiakban, esetleg eBay, Amazon, hátha felbukkan egy ismeretlenebb márkában 1 terás, aminek az ára bemegy 50 alá. Egyelőre nincs ilyen. Még Kingspecből is 55k-ba fáj az 1 terás.

1 TB már az a méret, ami a leglassabb pendrive-ban vagy memóriakártyában is mocsok drága.

Vagyis találtam egy ausztrál eladót az eBayen, Samu 850 Pro 1TB, mindössze 15k-ért, de nem linkelem, ez ennyiért 99,9% hogy átverés, 0,01% az esélye, hogy nem, de akkor meg lopott. 100%-os értékeléseket kapott eladó, de csak kevés értékelése van. Ennyiért nagyon gyanús, mert ha meg van szorulva, akkor helybe beviszi akármelyik ausztrál CEX-be (ez olyan használt hardverekkel kereskedő bolthálózat, ami minden angol nyelvű országban jelen van minden nagyobb városban), ott is kap érte ennyit, azonnal a markába csengetik kp-ben, se postázás, se utalási problémák.

[ Szerkesztve ]

(#47383) Humbucker


Humbucker
senior tag

Biztos csak hirtelen szemfényvesztés, de mintha a Samsung 840 EVO 120 mintha gyorsabban boot-olna, mint a 850 EVO 120.

(#47384) Frawly válasza Humbucker (#47383) üzenetére


Frawly
veterán

Ugyanaz a gép, ugyanaz a telepítés mindkét SSD? Stopperrel mekkora különbséget mérsz?

(#47385) Humbucker válasza Frawly (#47384) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ugyanaz minden, annyi, hogy ki van húzva a két vinyó, nem olyan sok kb 2 másodperc körüli

(#47386) Marci112233 válasza Jano 87 (#47380) üzenetére


Marci112233
őstag

Én ezt ajánlanám:[link]

Én tegnap kaptam kézhez amit laptopba vettem, és nem bánom vételét, hozza azt amit kell neki.(Bolt csak 3 év garit ad rá, de a dobozon nagy betűkkel 5 év van írva.)

Nem az első Samsung SSD-m mert az asztaliban több éve megy egy 840 EVO, és ez vitt tovább a Samsung SSD-re ismét.

Nem véletlen indul a Windows-al együtt egyel több program? Mert ha igen akkor meg is van a plusz 2 másodperc, bár mivel SSD, szerintem ezt felesleges is nézni, mert így is elég gyors egy HDD-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#47387) Humbucker válasza Marci112233 (#47386) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem hiszem, csak az SSD-én vannak programok, sztem max annyi, hogy friss telepítés.

(#47388) Tomey78 válasza Frawly (#47365) üzenetére


Tomey78
csendes tag

köszönöm ez bevált

Crucial BX300 120GB mivel erre várni kellett volna egy hetet ezért ADATA SU800 lett, mert az volt azonnal
mondtam is az eladónak ha nem fér össze a laptopommal vissza hozom, de szerencsére jó lett

(#47389) Haligali


Haligali
tag

Valakinek valami infója Fujitsu Lifebook P8110 SSD-re uppolásában?

(#47390) Frawly válasza Tomey78 (#47388) üzenetére


Frawly
veterán

Örülök, hogy megoldódott. Tiszta X-akta, mindkét SSD szabványos SATA3 meghajtó. Az A400 sem rosszabb annyival, hogy az ne menjen. Arra tudok gondolni, hogy néhány újabb SSD-nek a gyártója valami olyan optimalizációt hajt végre a meghajtón lévő vezérlőben, amit a régi alaplapi SATA-vezérlők nem komáznak, főleg laptopban. De nem is baj, hogy ilyen nem működő Kingston A400, Samsung 850/860 EVO-ról jönnek visszajelzések, ha valaki régebbi gépbe keres SSD-t, annak fel tudjuk hívni a figyelmét erre a buktatóra.

(#47391) Frawly válasza Haligali (#47389) üzenetére


Frawly
veterán

Adata SU800. Vagy amit olcsón megkapsz bele, ahol vennéd. Bármilyen mai SATA SSD jó ebbe. Ilyen régebbi gépbe felesleges is túl drága SSD-t venni, mert ilyen felhasználás mellett nem kell sebességbajnoknak lennie (SATA2-es szerintem a port is ebben a gépben), meg írást sem kap annyit, hogy a TLC vs. 3D TLC számítson.

(#47392) Haligali válasza Haligali (#47389) üzenetére


Haligali
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot, segítséget kérni.

Bár már elég sok mindent elolvastam, egyelőre nem vált számomra biztossá, hogy alkalmas-e a laptopom arra, hogy SSD-re cseréljem a meglevő HDD-t.
Laptopom típusa: Fujitsu Lifebook P8110
Alaplap típusa: Fujitsu FJNB203
SATA vezérlő típusa: Fujitsu (ICH9) Mobile SATA AHCI Controller

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#47393) Haligali válasza Frawly (#47391) üzenetére


Haligali
tag

Beillesztem alulra a Sandra infoját.

Ez most nekem SATA II?

SiSoftware Sandra

ID
Host Name : piciii
Workgroup : WORKGROUP

Computer
Model : Fujitsu LIFEBOOK P8110
Serial Number : DSBC0*****
Chassis : Fujitsu Notebook
Mainboard : Fujitsu FJNB203
Serial Number : F1 ****
BIOS : FUJITSU // Phoenix Technologies Ltd. Version 1.07 09/18/2009
Total Memory : 3GB DDR3 SO-DIMM

Processors
Processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU U9600 @ 1.60GHz (2C 1.6GHz/1.8GHz, 3MB L2)
Socket/Slot : FC µPGA (Socket P)

Chipset
Memory Controller : Fujitsu GM45/PM45 Mobile Controller Hub 4x 200MHz (800MHz), 2x 2GB DDR3 SO-DIMM 800MHz 128-bit, Integrated Graphics
.
Storage Devices
WDC WD3200BEVS-16VAT0 (320.1GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache) : 298GB (C:)
REALSIL RTS5121LUN0 (2GB, USB2) : 2GB (E:)
MATSHITADVD-RAM UJ892AS (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 1MB Cache) : N/A (D:)
DTSOFT BDROM () : N/A (F:)

Logical Storage Devices
Hard Disk (C:) : 298GB (NTFS) @ WDC WD3200BEVS-16VAT0 (320.1GB, SATA150, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache)
Removable Drive (E:) : 947MB (FAT32) @ REALSIL RTS5121LUN0 (2GB, USB2)
Optical Drive (D:) : N/A @ MATSHITADVD-RAM UJ892AS (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 1MB Cache)
Optical Drive (F:) : N/A @ DTSOFT BDROM ()
.

Disk Controller
Model : Fujitsu (ICH9) Mobile SATA AHCI Controller
OEM Device Name : Intel (ICH9) Mobile SATA AHCI Controller
Interface : SATA
Revision : A4
Specification : 1.10
Maximum SATA Mode : G2 / SATA300
Channels : 2
In Use Channels : 2, 100%
Port : G1 / SATA150
Port : G1 / SATA150

(#47394) Raymond válasza Haligali (#47393) üzenetére


Raymond
félisten

"Maximum SATA Mode : G2 / SATA300"

Igen, SATA II

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47395) Haligali válasza Raymond (#47394) üzenetére


Haligali
tag

Thx! :R

(#47396) Frawly válasza Haligali (#47395) üzenetére


Frawly
veterán

Nem okoz, a SATA3 SSD-k visszafelé kompatibilisek a SATA2-es vezérlővel is (meg átlag felhasználáskor nem fogod azt érezni, hogy emiatt lassabb lenne). Viszont megvan az a veszélye, amit a #47391-es hozzászólásban írtam, hogy gyakorlatilag a visszafelé kompatibilitás ellenére felléphetnek kompatibilitási problémák. Ezért csak olyan boltban vedd meg az SSD-t, ahol megbeszélted, hogy visszaveszik, cserélik, ha nem menne, vagy online rendeld, hogy 14 nap alatt vissza tudd küldeni, ha nem menne.

[ Szerkesztve ]

(#47397) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kis megerősítést kérnék, hogy a ADATA Premier Pro SP920 128GB [2.5"/SATA3] megfelelő-e az alábbi igényekhez:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15--20k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120 vagy 128 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asus laptop, SATAIII
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Legjobb lenne 5, de valamiért itt csak 3-mal adják, úh jó lesz az most.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlag böngészés, filmezés Windows10 (már ha az az opr felmászik a régi laptopra, ha nem megy Win7 lesz)

Köszi!

üdv, adika4444

(#47398) Tomey78 válasza adika4444 (#47397) üzenetére


Tomey78
csendes tag

szia!

ha végig nézed az árukeresőt akkor lesz olyan hely ahol megadják rá az 5 évet
csak az ára az olyan 18.000
pl itt
https://smartshop.hu/adata-premier-pro-sp920-ssd-merevlemez-128gb-sata3-25-asp920ss3-128gm-c?utm_source=arukereso

[ Szerkesztve ]

(#47399) jeni válasza Tomey78 (#47398) üzenetére


jeni
félisten

nem kell feltétlen keresni az 5év garis ADATA SP920-t.
ha még mindig lehetséges az extra garancia, akkor a 3+2év garancia továbbra is él a gyártói oldalon való regisztrálással.

(#47400) Frawly válasza adika4444 (#47397) üzenetére


Frawly
veterán

Ezekhez az igényekhez megfelelő, megbízható MLC-s SSD, 5 év gari. De! 20k már az az ársáv, amibe mostanra bementek a 240-256 GB-os SSD-k, azok jobb, időtállóbb vétellé léptek elő. Ha nem ragaszkodsz az 5 év garihoz, én a 20k-s keretből itt a Compkernél a 256 gigás Adata SU800-at venném, 20 670 Ft-ból mérik. Csak 3 év jótállás van rá, de a dupla tárhely sokkal többet jelent, attól az írási sebesség is jobb, amit lehet csak benchmarkokon látsz, mert adott esetben a gyakorlatban nem érződik gyorsabbnak, de ha egyszer ugyanannyiba kerül, akkor miért ne vegyük a nagyobb/elvben gyorsabb/újabb modellt.

Ha meg tényleg nem kell 120-128 gigásnál nagyobb SSD, akkor meg ott van az, hogy ebbe a 20k-s ársávba már szintén bement egy-két 120-128 gigás NVMe SSD is, ha az alaplapod kezeli, akkor megint jobb vétel lehet egy Adata SX7000, vagy SX6000, mint az SP920.

Tényleg semmi baj nincs az SP920-szal, sokáig a legajánlottabb SSD volt 20k-ig, de a mostani kínálatban már nem számít kiemelkedően jó vételnek, ha egyszer van nála több termék jobb ár/érték aránnyal. Persze továbbra sem rossz vétel, meg tapasztalat is van vele sok, így 0 kockázata van, főleg akkor ajánlott még mindig, ha valaki sok írás miatt MLC-s meghajtót keres megfizethető áron, de az már nem átlagos felhasználási kategória. Úgy lenne újra az egyik legjobb vétel, ha levinnék 12-13k-ra az árát, de az még jó darabig nem várható.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.