Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47101) Emperor_ válasza gerner1 (#47095) üzenetére


Emperor_
addikt

Akkor bővebben.
Kishazánkban a Transcend MTS 400 típus kapható csak ebben a méretben (M.2 2242) . Kerestem egy gyári adatlapot, arról sajna nem derül ki, hogy mi is van benne.

e-bay-ről beszerezhető más típus, de ott se túl bő a kínálat. Pont e miatt túl sok tapasztalat megosztást sem fogsz találni. Segítenék, de nincsen infóm sajnos :( .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47102) Frawly válasza Laci4 (#47093) üzenetére


Frawly
veterán

Persze, hogy veri ezeket a 860 EVO. Nem azért, mert annyival jobb, tartósabb vagy gyorsabb lenne, hanem az 5 év gari ad nagyobb biztonságot, ha tényleg annyival kapod. Rosszul olvastad, mindennel kompatibilis.

(#47100) Troy: vedd azt, amelyiket hosszabb garival kapod. Ha azonossal árulják mindkettőt, akkor azt, amelyik olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#47103) Frawly válasza Bertiee (#47087) üzenetére


Frawly
veterán

Az SU700-on másik vezérlő van, kisebb rajta a TBW limit, de tud hardveres öntitkosítást. Amúgy igazából nincs jelentős különbség az SU800-hoz képest, mindkettő SLC cache-es, 3D TLC meghajtó, sebességre is ugyanazt produkálják. Ha nem írsz rá sokat, és annyival olcsóbban adják, nyugodtan veheted az SU700-at is.

(#47104) Troy. válasza Frawly (#47102) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi a választ. Viszont úgy látom, hogy a 860-as SSD-re 150 TB írást hirdetnek. Egyébként a 860-as 500 Ft-al drágább és ugyanúgy 5 év garancia.

.

(#47105) Frawly válasza Troy. (#47104) üzenetére


Frawly
veterán

A 860-ason magasabb a TBW limit, a 850 EVO-val viszont több a tapasztalat. Vedd azt, amelyik szimpatikusabb. Ha a 860-ast veszed, akkor be tudsz róla számolni, és több tapasztalat lesz azzal is, segíteni tudod, hogy az ajánlottak közé bekerülhessen :D

(#47106) TXT


TXT
őstag

2012 Mid (nem retina) MacBook Pro 13”-ba vennek egy 850 EVO 500GB SSD-t. Ez megfelelo sebessegu es specifikacioju ebbe a gepbe, illetve bontatlanul, de kez alol, kb meg fel ev garival is jo valasztas, vagy inkabb felejtos? :U
Amennyiben nem, ugy mit javasolnatok helyette?

Illetve erre valaki?

Koszi sracok elore is a segito hozzaszolasokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#47107) pengwin válasza TXT (#47106) üzenetére


pengwin
addikt

kb meg fel ev garival is jo valasztas, vagy inkabb felejtos

Írj árat, mert ez alapján még nem tudjuk megmondani, hogy megéri-e.
Annyira jó vétel igazából nem lehet, teljesen irreálisak a használt SSD árak itt hardveraprón.
Inkább vegyél egy új SSD-t 3-5 év garanciával.
A géped adatai alapján 2,5"-es SSD-re van szükséged, Edigitálnál kaphatsz 37 ezerért vadi új 500GB-os Samsung 860 EVO-t, 5 év garanciával.

Külső SSD-ből mi lenne a konkrét igény?
Mennyi adatmozgás, írás lenne rajta? Ha csak kevés, akkor kb. bármi megfelelhet.

Én a helyedben a linkelt darab mellett megfontolnék egy Intel 540S 480GB+RaidSonic IB-183M2 kombinációt is, kb. azonos áron kapnál dupla kapacitást, szabvány alkatrészekkel, 5 év garanciával az SSD-re.
A Silicon Powernél teljes hülyeség az SSD irási/olvasási sebesség amit az árukereső ír, az USB 3.0 miatt ezek az SSD-k nagyon vissza lesznek fogva. A Silicon Powerben lehet akármilyen ótvar gagyi SSD is, úgysem tűnik fel az USB 3.0 miatt. Az Intel sem csúcs, de legalább tudod, hogy mit veszel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47108) Laci4


Laci4
senior tag

Úgy néz ki, nálam (is) a Samu 250GB-os 860 EVO lesz a befutó. (A garis 850-es eladója nem írt vissza, a másik 850-esre meg nincs gari).

Mondjuk azért filózgatok..
Nem tudom miért van az, hogy ezeknek a 860EVO-knak az ára olyan 23 ezer körül, a "régebbi" 850-esek ára meg inkább 28 körül mozognak?!

Ehhez képest nem olyan nagy deal kéz alól 20-ért egy 860 Evo..
No mindegy.. elvileg másfél óra, és megyek érte :D

Jövő héten meg valamikor majd telepítés.. elsőre csak az asztali gépen, ha valami nem lenne okés, legyen min dolgozni :D Bár ebbe még kellene vadászni egy kis ram-ot.. 2 giga az én szokásomnak kevés..
Most is pl. pont 10 fül van megnyitva az operában.. megy a torrent..természetesen linuxot seedelve ;) :D, egy excel táblázat megnyitva, videólejátszóban egy videó háttér zajnak..

Meg a laposba a U800-at elvitték már.. majd valami mást kap.. ;)

Szóval némi tesztnek beállok én is majd a sorba egy 860 Evo-val :B

[ Szerkesztve ]

(#47109) Frawly válasza TXT (#47106) üzenetére


Frawly
veterán

Minden SSD jó lehet, ezt az ár alapján lehet megmondani. Tehát nem baj, ha használt, meg csak fél év gari van rá, de akkor az legyen az árban is kifejezve, és legyen baromi olcsó.

Külső SSD-nek mindegy mit veszel. Arra megfelel a legszarabb is, amit épp a legolcsóbban megkapsz SATA3-as modellként, azt rákötöd a gépre egy párszáz forintos USB-SATA átalakítóval, lehetőleg USB3 portra. Én is használok így SSD-t, amit pont arra a célra vettem, hogy gyors pendrive-ként szolgáljon adatot hurcolászni, meg OS-eket telepíteni, tesztelni. Külső meghajtóként nem fog sok írást kapni, nem megy állandóan, random read/write sem olyan érdekes, TRIM sem annyira. Ilyen célra tényleg bármi mehet.

Persze vehetsz kifejezetten külső használatra dedikált SSD-t, de csak annyival leszel előrébb, hogy kapsz hozzá egy házat is, ami SSD-nél nem fontos. Esztétikusabb lesz, de lehúznak vele pluszban.

(#47110) Frawly válasza Laci4 (#47108) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, használtan 20-ért a 850 EVO nem nagy deal. Akkor már inkább boltból újonnan 23-ért teljes garanciával a 860 EVO.

A 850 EVO nem azért drágább, mert jobb. Hanem régi típus, anno még drágán szerezte be a bolt, és most, régebbi modellként sem akarják beszerzési ár alatt adni. A 860 EVO meg újabb modell, gazdaságosabb gyártástechnológiával gyártva, olcsón vették, így olcsóbban is tudják adni. Semmi trükk nincs benne, minél újabb egy SSD, annál olcsóbban gyártották, annál alacsonyabb kezdőárról indul már új termékként a piacon.

Régi laptopba SU800 helyett mehet a Kingston A400 is. A 860 EVO-ról várjuk a teszteket.

(#47111) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

A mostani SSD-m szeretném lecserélni, nem az igazi már. Ez jó lehet? Mik erről a vélemények? Az SSD oprendszerre kellene, az oprendszeren és pár programon kívül más nem lenne rajta. TLC-set vagy MLC-set érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#47112) Frawly válasza Pardise (#47111) üzenetére


Frawly
veterán

Összefoglalóban lévő kérdőívet kitöltöd. Milyen gépbe lesz, milyen felhasználásra, mennyit szánnál rá. Esetleg hol vennéd.

Amúgy valószínű, hogy ha nem tudsz az MLC vagy a TLC között választani, akkor a TLC elég lenne. Nem nagyon vannak már MLC-s meghajtók.

(#47113) Pardise válasza Frawly (#47112) üzenetére


Pardise
senior tag

Gépem az adatlapomon látható, annyi változással, hogy integrált vga van most meg másik alaplap. Jelenlegi alaplap: Asrock H77M. 20 ezret szánnék rá max. Internetezni használom a gépet, semmi komolyra. Mindegy hol venném, magyar oldalon maradnék most, ebay stb. most kihagynám.

Your car, your life ;)

(#47114) Frawly válasza Pardise (#47113) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a lap SATA3-as SSD-ket fogad. A legolcsóbb ajánlott a topikban az Adata SU800 3D TLC, 13-15k környékén szokott lenni a 120 gigás, egy másik még jobb vétel meg az Adata SP920 128 GB MLC, ami 17k környéke. A keretedet nézve 250-esre célszerűbb, időtállóbb lenne rámenni, mivel azok írásban is gyorsabbak, garanciális íráslimitjük is magasabb (nem csak a nagyobb tárhely az előnye). Igaz ehhez a 20k-s keretet ki kéne kicsit tágítani, 22k-ért van Crucial MX500 250 gigás és 23k-ért van Samsung 860 EVO 250 GB, mindkettő 3D TLC. Plusz Adata SU800 256 gigás szintén 22k-ért, de az ennyiért nem éri meg, ha ugyanennyibe kerül az MX500 is. Az sem mindegy hány év garival akarod. Ezek ilyen nagyjábóli iponos árak, árgéppel lehet találsz olcsóbban is ezekből valami akcióban.

(#47115) Pardise válasza Frawly (#47114) üzenetére


Pardise
senior tag

Samsung 860 EVO 250GB lesz a befutó, köszönöm szépen a segítséget! :R :R

Your car, your life ;)

(#47116) xxxpepe


xxxpepe
tag

Sziasztok olyan kérdésem volna hogy szeretnék venni egy sdd-ét igazából ezt nézegettem Samsung 860 EVO 250GB SATA3!Kérdésem az volna hogy ez nem lenne sok nekem ez a 250GB??Csak egy rendszert szeretnék rá telepíteni és egykét programot!Vagy esetleg elég volna a 120g-os verzió is???

(#47117) Frawly válasza xxxpepe (#47116) üzenetére


Frawly
veterán

Azt te tudod, hogy neked mi elég, és mi lenne sok, meg hogy mennyit tudsz rászánni. Amint fentebb írtam néhány hozzászólással, a nagyobb SSD-nek nem csak a nagyobb tárhely az előnye.

Én ma már 240-250-esnél kisebbet nem vennék, ha olyan laptopba lesz, amelyikben csak egy meghajtónak van hely, akkor meg min. 480-500 gigásat.

Ha neked mégis bőven elég a 120 gigás, mert azon az 1-2 programon kívül úgyse fogod a büdös életben sem használni a gépet, akkor vegyed azt. Ellenkező esetben, ha játék, meg ez meg az is felmenne rá, mert miért ne fusson gyorsabban, akkor viszont mindenképp rámennék a 250-es kategóriára.

Egyre még figyelned kell: a 860 EVO-ból nincs 120 gigás, az eleve 250-től indul, ahogy a legtöbb új SSD széria. A 850 EVO-ból van. Ha mindenképp 860-asat akarsz, akkor nem kell filózni a tárhelyen. Hacsak a boltos méretre nem vágja neked: 70 deka lett aranyoskám, maradhat? :DDD

(#47118) xxxpepe válasza Frawly (#47117) üzenetére


xxxpepe
tag

Köszönöm szépem igazából nem laptopba lesz hanem asztali pc-be .De mire választ kaptam addigra rendeltem is egy samsung 860 EVO-t 250GB 5év garanciával újonnan 22700ftért ingyen ki szállítással ennyit még a Hülyének is megér!:)!!De nagyon szépen köszönöm a válaszodat!!!

(#47119) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Új asztali gép összerakásán fáradozok és említették, hogy esetleg érdemes lehet nvme SSD-t vásárolnom. Felhasználás CAD 2D/3D. Most tudatosult bennem, hogy van más lehetőség is a SATAIII SSD-k mellett, viszont a topik összefoglalót elolvasva, bizonytalan lettem, hogy megéri-e számomra a többlet költség.

Kinézett alaplap: Asrock Z370 Pro4 link

SATAIII: Samsung 860 EVO 250/500 GB (~22/37k)
NVMe: Samsung 960 EVO 250 GB (~34k)

A keretbe nem fér már bele az 500 GB NVMe SDD. Ha lényegesen gyorsabb bevállalnám az NVMe 250 GB, ha nem akkor marad az 500 GB SATAIII foglalattal.

Köszönöm!
Üdv!

(#47120) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!
Barátnőm HP 250 G5 laptopjába szeretnénk venni egy SSD-t, de még nem tudjuk melyik legyen.

Maximum 12-13, de ha mondjuk van 15-ért olyan, ami megér annyival többet akkor az is jó, 15 fölött semmiképp.

Kapacitásban a 120-as elég lesz, most a gépen kb. 50 Gb foglalt hely van, win 10 van rajta.

Sata3 csatlakozó

Garancia mindegy, használtban is gondolkodom ha megéri venni úgy.

Általános felhasználásra lesz, legtöbbször csak böngésző megy YT-al, mellette Word/Powerpoint alkalmazás.

Én amit néztem, az az ajánlottak között is szereplő Adata SU800 13-ért 3 év garival, vagy találtam használtan 1 év aqua garival HyperX Fury-t 9-ért 3-4 Tb írt adattal. Esetleg próbagaris Intel 535 180-as, erről mást nem tudok.
Meg a kingston A400-at olvastam még, az is ilyen 12 körül.

Ezek közül Ti melyiket vennétek, melyik éri meg szerintetek?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47121) pengwin válasza hentes555 (#47120) üzenetére


pengwin
addikt

Ezek közül az Adata SU800-at.
Ne vegyetek használtan, mert annyival nem olcsóbbak, teljesen irreálisak az árak.
Nem ér annyit 3-4 ezer forint spórolás, hogy 1-1,5 év múlva szívjatok egy tönkrement, garancia nélküli SSD miatt. Mert úgy hirtelen már nem lesz olyan olcsó.

Ami még megfontolandó: újonnan Intel 545S 128GB van ~14-15 ezer között 5 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#47122) tibor2010 válasza Sur1G (#47119) üzenetére


tibor2010
tag

Picit hozzáteszel és a hűtőbordás ADATA GAMMIX S10 512GB ASX7000NPC-512GT-C megérheti 5 év garanciával 42370 Ft-ért.

(#47123) hentes555 válasza pengwin (#47121) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a választ, ha az 545s-nek nincs ismert hibája/hátránya, akkor szerintem annyival többet kiadunk érte :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47124) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 2011-es évjáratú R528 szériás Samsung laptop-om (T4300 CPU, 4GB DDR3 800MHz RAM), amiben egy 250GB-os Samsung HM250HI Spinpoint M7-es SATA II-es HDD van gyárilag. Win 7 vagy később Win10 lenne rajta használva.

Érdemes ebben SSD-re cserélni a HDD-t? Minél költséghatékonyabb megoldás érdekelne és 120 GB (az árak miatt) elég lenne bele. Csak gondolom olyan kellene ami bele is fér a winyó helyére (és nem túl drága :D ).

Köszi!

(#47125) SunMount3r válasza SunMount3r (#47124) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

JA, még annyi, hogy az Aida az SSD Features-höz ezeket írja:

Data Set Management Not Supported
Deterministic Read After TRIM Not Supported
TRIM Command Not Supported

Ez jelenthet bármi gondot?

(#47126) jeni válasza pengwin (#47121) üzenetére


jeni
félisten

érdekes,hogy az utóbbi időkben nem nagyon dicsérik az Intel sata SSD cuccait.

(#47127) Emperor_ válasza Sur1G (#47119) üzenetére


Emperor_
addikt

Szerintem elég egy SATA3-as SSD erre a célra.

(#47120) hentes555
Intel 535-ről lebeszélnélek.

(#47124) SunMount3r
Ha maga a noti alapesetben használható, akkor érdemes SSD-t tenni bele. Bámelyik, 2,5" SSD betehető a HDD helyére. A legolcsóbb, ajánlott SSD az Adata SU800.
A HDS azért írja ezeket, mert most egy HDD van benne, ami nem támogat semmiféle SSD specifikus funkciót.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#47128) Frawly válasza jeni (#47126) üzenetére


Frawly
veterán

Már a régiek sem voltak dicséretre méltók. Nagyon régen, még mikor bejöttek az SSD-k, akkor volt néhány jó szériájuk, pl. X25-M. Viszont azóta nem tudtak villantani SSD-k terén, pedig kísérleteztek saját megoldásokkal is (pl. Optane). Ráadásul a termékeik is túl vannak árazva.

Az 545s-nek ennek ellenére a specifikációi korrektnek tűnnek, és ha tényleg 5 év garival meg lehet kapni 14-15-környékén, akkor annyit vastagon megérhet, ha valakit nem zavar, hogy nincs vele sok tapasztalat.

(#47129) vernux


vernux
tag

Sziasztok. Vettem 1 Samsung 850 EVO ssd-t. Az írás mennyisége az valami brutális, és szerintem nem normális. esetleg valami ötlet?[kép]

(#47130) lappa86


lappa86
tag

Sziasztok!
SSD-vásárlás előtt állok, ehhez kérném a segítségeteket. :)

1. Maximum ár 40-50 ezer között
2. 500 GB
3. Laptop (Fujitsu A555), SATA3
4. Fujitsu FJNBB3E
5. Mindegy
6. Teljesen átlagos felhasználáshoz, otthoni gépbe kell
A jelenlegi SSD-m ez, nem tudom, segít-e valamit: Samsung MZ7LN128HCHP

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Always with the negative waves.

(#47131) Frawly válasza vernux (#47129) üzenetére


Frawly
veterán

Attól függ, hogy használtan vetted-e. Átszámolva 7,5 TiB írás van rajta, ez átlagos felhasználással 2-3 év használatának az írásmennyisége. Ez még nem vészes, a TBW limittől is messze van. Újonnan vett meghajtónál viszont már gáz. Az Áttekintés fülről is csinálj képet, mert a HDS 62%-os kondíciót mutat (ez arra utal, hogy szerinte a meghajtóval az írásmennyiségen felül van valami baj), míg a SMART 99%-osat. Esetleg nézz rá Samsung Magician-nel, az mit ír rá.

(#47132) Frawly válasza lappa86 (#47130) üzenetére


Frawly
veterán

Ajánlataim a következők feléd:
Samsung MZ76E500B
Samsung MZ75E500B
:DDD

Amelyiket több garival kapod, vagy amelyiket olcsóbban tudod venni.

(#47133) vernux válasza Frawly (#47131) üzenetére


vernux
tag

Talán 3 hónapos a cucc. Itt vannak a képek ( láthatólag semmi gond) [kép]
[kép]

(#47134) Frawly válasza vernux (#47133) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, jó, 100%-os a kondíció is, a 750-es Samu adataival tévesztettem össze. Akkor meg végképp ne aggódj, használd az SSD-t.

Ha újonnan vetted, és tényleg te írtad fel 3 hónap alatt ezt a mennyiséget, akkor az napi 86 GB írás, ez jóval felette van az átlagos felhasználási szintnek (napi 20-30 GB), de még így is majdnem 3 évig tart, mire eléred a 75-ös TBW limitet (ekkor ugrani fog a meghajtóról a gari, akkor is, ha 5 év van rá), de még ezután is szerintem fogja legalább ennyit bírni, szóval egy 5-6 évet még ilyen írási ütemmel is kihúzhatsz, addigra kiszolgálja az SSD az árát.

Esetleg ha tényleg csak átlagos a felhasználásod (böngészés, játékok, irodai programok, filmnézés, stb.), akkor próbáld Feladatkezelőben az írás oszlopot nézegetni, hogy melyik process ír sokat. Lehet valami bugos program kapott írási kergekórt, ahogy én szoktam nevezni.

(#47135) ClioRS válasza Frawly (#47134) üzenetére


ClioRS
őstag

Bocs, hogy beleugatok (partvonalról és csendben figyelem a topicot), de a képen 5-én 476GB van, majd 6-án felugrik 5,49TB-ra, ami azért elég erős ugrás. Ennél kisebb ugrás van később, de azért az se kicsi (10-én és 14-én) :U

vernux
Csináltál valami extrát ezeken a napokon?

[ Szerkesztve ]

(#47136) vernux válasza Frawly (#47134) üzenetére


vernux
tag

Igazából csak a windows van rajta semmi más, ezért is furcsállom ezt a mennyiségű írást...

(#47137) Frawly válasza ClioRS (#47135) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt észre sem vettem. Igazad van, felettébb gyanús, hogy 1 nap alatt 4,5 terával nőtt az írásmennyiség, aztán még kb. 10 nap alatt majdnem újabb 2 terával. A SMART nem tud így elromlani, így valamelyik progi kezdett el rendellenesen sokat írni. Ki kéne deríteni Feladatkezelővel, hogy melyik.

(#47138) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

860 evot rendeltem, de most láttam hogy kint a 970 evo, kb 10k val drágább, megérheti azt a felárat , vagy normál használat mellett nem?

Xbox One: bandymnc

(#47139) jeni válasza bandi0000 (#47138) üzenetére


jeni
félisten

970 EVO MLC! NVMe verzió

960 EVO TLC NVMe verzió

860 EVO az m.2 SSD

(#47140) bandi0000 válasza jeni (#47139) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Összefoglaló szerint MLC nél 30% al kevesebbet bír a TLC, ergó hosszú távra jobb a sima 860 evo? Nagy fájlokat nem mozgatnék csak a rendszer lenne rajta böngészés stb, de azért papír formán jól hangzik hogy 6-szor gyorsabb a 970 a 860 hoz képest

Xbox One: bandymnc

(#47141) dugo_ válasza jeni (#47139) üzenetére


dugo_
veterán

A 970 EVO is TLC... 3bit MLC = TLC Samsung marketingnyelven.

Bandi:

A leírt felhasználáshoz nincs szükséged PCIe NVMe SSD-re, nem lesz 6x gyorsabb, sőt, kb semmivel sem lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#47142) lappa86 válasza Frawly (#47132) üzenetére


lappa86
tag

Köszönöm! :)

Always with the negative waves.

(#47143) Bodor


Bodor
veterán

(#47144) seadrone


seadrone
őstag

[link]

Asus x751m -hez próbálom kitalálni hogy mekkora caddy kell hozzá, hány mmes.

Tippetek van?

Köszi

(#47145) dugo_ válasza seadrone (#47144) üzenetére


dugo_
veterán

Miért nem méred le? Úgyis ki kell szerelned cserénél, csak egy csavar tartja.

Tippre 9,5mm, de ne ez alapján vásárolj be.

(#47146) gerner1 válasza seadrone (#47144) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem 9.5mm .

(#47147) jeni válasza seadrone (#47144) üzenetére


jeni
félisten

alul 1 csavar ki és kiveszed a DVD házat és leméred a vastagságát a fém testnek és voálá!
ami 9,5mm lesz hivatalosan

pont itt egy szétszedős videó bár konkrétan a DVD íróról nem ír semmit

ez van benne ami 9,5mm

[ Szerkesztve ]

(#47148) seadrone


seadrone
őstag

köszi srácok

kaptam a képeket, ha ott leszek le is mérem, csak kivancsi voltam

:K

(#47149) jeni válasza seadrone (#47148) üzenetére


jeni
félisten

ja még annyit,hogy óvatosan vedd le az író előlapját,hajszárítóval melegítsd fel és akkor kevésbé törik a műanyag pöcök. ez ugyanis rá megy majd a Caddy 9,5mm egység előlapjára,amolyan takaróként,

(#47150) seadrone válasza jeni (#47149) üzenetére


seadrone
őstag

ja, igen? akkor nem is fog kilátszani a caddy, hanem olyan, mintha gyári dvd olvasó lenne benne?

a' jó lenne :)

[lezt néztem ki nekiL]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.