Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#40001) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Sandisk SSD PLUS-ról mi a véleményetek? Elég jó árban van, viszont nem nagyon látom, hogy sokan használnák.
Mi ennek az oka?
Köszönöm a válaszokat! :)

(#40002) Raymond válasza bakonyip95 (#40001) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sokan hasznaljak mert nem nyomjak tulsagosan retail-ben, nincs akkora neve. MM/Saturn-nal alltalaban mindig van mert olcso es ok tonnara veszik, webshopok inkabb valami csicsasabbra mennek. Az SSD egyebkent megfelelo, ugyanaz mint az osszes tobbi ugyanarra a kontrollerre epulo tarsa, ha jo az ar akkor OK, de nehez megmondani mert nem irtad milyen meret es hogy mit jelent nalad hogy "jo arban van".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40003) Emperor_ válasza Yeffy (#39992) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SM961-et, mivel tartósabb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#40004) Yeffy válasza Emperor_ (#40003) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem.
Kozben mar osszeszereltek a gepet, tesztelesen megy at epp, remelem annyival nem rosszabb a Kingstone, mint ez a Samu, ugye? Nem kell aggodnom?
Oprendszerre ezek az ertekek, amit ez tud is elegge gyorsak, ugye?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40005) Emperor_ válasza Yeffy (#40004) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem kell aggódnod. Átlagos felhasználás esetén teljesen jók ezek az értékek. A Samsung komolyabb munka esetén ajánlott.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#40006) varmi2 válasza sirszevenap (#39963) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme az sdd beszerelve, telepítve. Tényleg bontatlan.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40007) sirszevenap válasza varmi2 (#40006) üzenetére


sirszevenap
őstag

Korrekt.

Sajnos személyes átvétel nem ment a kollégával, postával meg kitudja mikor kaptam volna meg. (benne volt a pakliba h karácsonyig nem). Így muszáj vagyok helybe venni.

Bankkártyával? Hát persze!

(#40008) varmi2 válasza sirszevenap (#40007) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is postával oldottam meg, ráadásul előre uralva. De természetesen előtte megnéztem az értékelését. Hétfőn utaltam, ma megkaptam. Gyári, leragasztott dobozban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40009) sirszevenap válasza varmi2 (#40008) üzenetére


sirszevenap
őstag

Persze, persze, ezzel nincs is gond. Csak gondol egyet a posta / futár, akárki és nem érkezik meg. Nem az eladótól tartottam én, hanem attól, hogy sürget az idő és hajlamosak karácsony után hozni. Ennyi :) Általában nekem is minden ígért időben megjön viszont most rendeltem boltból 2x8 GB DDR4 HyperX Furyt, aztán sikerült neki megjönnie egy hét alatt. Pedig elvileg fizetés napján feladták... Kitudja.

Bankkártyával? Hát persze!

(#40010) AngerFîsT válasza sirszevenap (#40009) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia ! A posta most túlterhelt mivel mindenki most akar csomagot küldeni :D igy tovább tart minden.

I Say Anger you say FisT!

(#40011) sirszevenap válasza AngerFîsT (#40010) üzenetére


sirszevenap
őstag

Tudom, ezért nem vágtam bele! :)

Bankkártyával? Hát persze!

(#40015) sirszevenap válasza jeni (#39985) üzenetére


sirszevenap
őstag

Notehát, a 850 EVO nem egy sebességbajnok?

Bankkártyával? Hát persze!

(#40016) szpali válasza sirszevenap (#40015) üzenetére


szpali
addikt

szerintem arra céloz, hogy ha gyorsabb kell, akkor m.2, amúgy meg sata3 vagy msata 850evo bármire elég

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#40017) sirszevenap válasza szpali (#40016) üzenetére


sirszevenap
őstag

:R Értem már! Egyébként jelenleg két éve nyúzok egy V300-at ami ugye nem ajánlott. 5-6 sec alatt mindenem betölt és jelenleg 97%-os. Ezért furcsállottam. Meglepne ha ettől lenne gyorsabb cucc, vagy ha az EVO 850 lassabb lenne. Gondolom azért nem ajánlott a V300 mert sokaknál hibásodott/hamar tönkrement. Ezek szerint szerencsém van.

Bankkártyával? Hát persze!

(#40018) worxland válasza sirszevenap (#40017) üzenetére


worxland
addikt

Rosszul gondolod. Azért lett nem ajánlott, mert az első szériák pozitív visszajelzései után a cég figyelmeztetés nélkül kicserélte a V300-ban a szinkron NAND-okat lassabb aszinkron NAND-okra, majd ugyanazért az árért árulta tovább a terméket.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#40022) sirszevenap válasza worxland (#40018) üzenetére


sirszevenap
őstag

Huh, ezt nem tudtam. Akkor feltehetően nekem még nem a butított változat van.

Bankkártyával? Hát persze!

(#40023) Ralond


Ralond
tag

Intel 600P-t használ valaki, vagy valaki találkozott már vele? (256GB 600P SSDPEKKW256G7X1)

(#40024) Milka 78 válasza Ralond (#40023) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most rendeltem 128-asat,gond nélkül felismerte a deszkám,win10 felment,de többet nem tudok róla mondani.Én is azért választottam,mert 17 ropiba kerül 5 év garival.Ernyiért még sata-ás motyót sem kapok nagyon,ráadásul 25 alatt nem is nagyon láttam Magyarhonban.

[ Szerkesztve ]

(#40025) Raymond válasza Ralond (#40023) üzenetére


Raymond
félisten

Ez lett volna az olcso NVMe SSD ami megobolygajta a piacot es arakat, de a sebesseg messze elmarad a konkurenciatol. Meg a 256GB es 512GB valtozatoknal is az olvasas csak kevessel jobb mint a sima SATA3, az iras pedig elegge lehangolo:

[link]
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40026) jeni válasza Milka 78 (#40024) üzenetére


jeni
félisten

az egyik "a betűs" webshopban (itthoni) ott most akciós 18300Ft

(#40027) Milka 78 válasza jeni (#40026) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Onnan van,csak én még olcsóbban csíptem meg.Inkább Cseh az a cég,csak mint az Em@g ők is jönnek befelé.

(#40028) Benir8


Benir8
senior tag

110-es ssd helyről mennyit szabad meg hagynom? 7 GB szabad?

(#40029) Raymond válasza Benir8 (#40028) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom egy 120-asrol van szo, annal van formatozas utan 110-112GB. A legjobb a szabad teruletet nem particionalni, tehat amikor telepited a rendszert es megkerdi hova akkor csinalj mondjuk egy 100GB particiot es oda.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40030) Benir8 válasza Raymond (#40029) üzenetére


Benir8
senior tag

Igen particionállva van, csakhogy mennyit szabad jól belakva? Maximum 105 GB-ig szabad telepakolni 110 GB-os szabad helyről?

(#40031) Raymond válasza Benir8 (#40030) üzenetére


Raymond
félisten

Ez modelltol fugg, de ha be van particionalva akkor nem "szabad", vagy legalabbis nagyon nehez kezben tartani hogy csak X adat legyen rajta tarolva. A legjobb megoldas a kisebb particio. MOndjuk ezt utolag is megoldhatod, lehet kicsinyiteni, de elotte egy biztonsagi mentes nem art.

Azt hiszem mindjart rank szolnak (jogosan) hogy ez nem az a topic ahol errol diskuarlni kene. Vagy a "Flash SSD" topic vagy a Windows topic a megfelelo erre.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40032) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Januárban várható vmi árcsökkenés az SSD piacon ? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40033) htomi85 válasza DonThomasino (#40032) üzenetére


htomi85
tag

Igen, féláron szokott lenni.

(#40034) dugo_ válasza DonThomasino (#40032) üzenetére


dugo_
veterán

(#40035) Raymond válasza DonThomasino (#40032) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, az SSD-k, HDD-k es RAM-ok is sajnos talan valamikor a jovo ev masodik feleben stabilizalodnak, csokkenes esetleg azutan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40036) DragoonFly


DragoonFly
csendes tag

840 EVO 120GB SSD -m van és a sentinel szerint a kondíciója 94%

Ez rendben van vagy kezdjek el aggódni?

▌║║▌║█│║▌║│█║▌││█║║▌▌║█

(#40037) dugo_ válasza DragoonFly (#40036) üzenetére


dugo_
veterán

Rendben van.

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

[ Szerkesztve ]

(#40038) DragoonFly válasza dugo_ (#40037) üzenetére


DragoonFly
csendes tag

Ok, rendben. Köszi.

▌║║▌║█│║▌║│█║▌││█║║▌▌║█

(#40039) fulton válasza DragoonFly (#40038) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni:
Nekem egy Samsung 850 evo SSD-m van.

1.A rapid módot ha bekapcsolom azzal mit érek el és milyen területen (lesz gyorsabb) , van értelme szerintetek, (rövidül az élete az SSD-mnek)?

2. Ez mit akar jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#40040) r4z válasza fulton (#40039) üzenetére


r4z
nagyúr

1. A RAM-bol lefoglal maganak nemi helyet (1GB-ra emlekszem meg regrol) a RAPID mode, es gyorsitotarnak hasznalja. Kicsit gyorsabbnak erezheted tole az SSD-t iraskor, de valojaban sokat nem szamit. Az elettartama nem csokken a meghajtonak.

2. Azt akarja, hogy telepitsd a linkrol a legfrissebb Intel RST frissitest, hogy minden funkcio elerheto legyen a Magicianban.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#40041) fulton válasza r4z (#40040) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm

(#40042) fulton válasza fulton (#40041) üzenetére


fulton
addikt

Mi lehet a gondom, megnéztem nekem a legfrissebb verzió van fent. és mégis...ezt kapom.

Nem tudja valaki 256 GB SSD -nek mennyi a tényleges kapacitása?
nekem 233GB ot ír. Nem tudom hogy automatikusan el van a zárva neki 10GB (amit régen a magiciannal csináltam meg. De most nem találok benne olyan lehetőséget (csak mert korábban WIn 7 alatt már használtam, de ugye formáztam a SSB-t.

(#40043) Raymond válasza fulton (#40042) üzenetére


Raymond
félisten

Mem hianyzik semmi es nincs lezarva semmi.

1) Az SSD-t 250GB nem 256GB
2) Formazas utan 233GB lesz a vege, mert az SSD-re is a HDD gyartok alltal hasznalt mertekeket hasznaljak, tehat itt Gigabyte (1000-es alap) vs. Gibibyte (1024-es alap) a tema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40044) fulton válasza Raymond (#40043) üzenetére


fulton
addikt

Hogy tudnom azt elérni hogy magától zárolja ami neki kell háttér?
ebben a magtic-ban egy korábbi verziójában volt ilyen funkció az újban nem találom.

(#40045) Raymond válasza fulton (#40044) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kell hozza kulon program, a Windows lemezkezeloje megcsinalja. Jobb klik a particiora es "Kotet zsugoritasa". Ott aztan felszabadithatsz par GB-ot. Egy mentes nem art elotte, mert ugyan semmi gond nem kene hogy legyen, de az ordog nem alszik ugye :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40046) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok! Valami történhetett mivel napok óta lesem az ajánlott SSD-k árait és egyik napról a másikra 3-4 ezret esett :D

És amit még kérdeznék,hogy mennyi helyet ismer fel a Windows egy 240- 250 -256 GB körüli SSD-ből? /Windows 10-et telepítve./

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#40047) Raymond válasza AngerFîsT (#40046) üzenetére


Raymond
félisten

Felismerni felismeri mindet, de mint a #40043-ban irtam itt a gyarto 10-es alapu GB-al szamol szemben a Windows 2-es alapu GiB-al. Formazott es nyers megadott kapacitas aranya kb. 0.93, tehat:

256GB -> 238GiB
250GB -> 232GiB
240GB -> 223GiB

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40048) norbixx


norbixx
csendes tag

Sziasztok!

Ssd-ből mit érdemes venni mostanság? Samsungot mindenképpen kihagynám, 3.5 év csekély használat mellett haldoklik.

(#40049) jeni válasza norbixx (#40048) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Talán 24-én gyorsban megkapod valamely boltban ha van készleten.
Adata SP-920,Intel 535,azért is leírom: Samsung 850 Pro és a Samsung 850 EVO,Kingston Fury,stb...
A méret tetszés szerint.
Az összefoglalót nézd meg.

(#40050) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Max 28-30kból milyen SSD-t érdemes venni?
240 giga körül nézelődnék (legalább), windows meg pár játék futna rajta, semmi komoly!

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.