Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#60001) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#59998) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ma is emelkedett a WD Blue 3D 500GB ára. Minap gyorsan rákerestem, hol mennyi és sehol nem láttam 5 év garanciával, de Jeni kolléga válaszolt, hogy mégis van pár helyen. Most már beugrott a dolog és írtam is régebben, hogy óvatosan kell vásárolni, mert a tisztán hazai webshop, ha kiírja, hogy 3 év garancia, akkor az annyi is, de például fenti esetnél már egy régebbi dolog miatt nem is figyelem az Alza árait az ÁK-n. Meg azokat se veszem figyelembe, ahol gyártói garanciát írnak, mert ott csak a végén derül ki, mennyi is az annyi.

Ahol odaírják, hogy 60 hónap gyári/gyártói garancia, ott kapsz 2 év garanciát, ilyen az Alza is, de itt még oda se írják a gyártói garancia kitételt, Edigi legalább odaírja.

Szóval rákeresel ÁK-n, hol vegyél WD Blue 3D 500GB SATA SSD-t, látsz PCX-nél olcsóbban, de 3 év garanciával és látsz kb 2000 ft-tal többért Alza-nál 60 hónap garanciával! Sokan beugranak ennek, mert az 5 év kell! A gyakorlat az, hogy megveszed a PCX-nél és a számlán ott lesz 1+2 év garancia, ami ugye a kötelező 1 év és a bolt által vállalt +2 év. Megveszed Alzánál, a számlán ott lesz, hogy 2 év garancia. A többi olyan üzletnél is így lesz, ahol 60 hónap gyártói garanciát ír a weboldal! Ezért húztam alá azt, hogy hazai webshop 3 év garanciával.

Nyilvánvaló, hogy a PCX-nél vásárolt SSD-vel jársz jobban, mivel olcsóbb és több a garancia is rajta. - érdekes nem? - :) (gyanítom a többi hazai webshop esetén is így lenne, de most csak a konkrét tények miatt írtam a PCX-et)

Szóval csak óvatosan ugorjunk, ha az ÁK-n 20 üzletből mind 2-3 év garanciát ír, 3 üzlet meg 5 évet! A végén a drágábbat veszed meg kevesebb garanciával, persze a gyártó 5 év garanciája az adott, de mégsem teljesen sportszerű ez így.

[ Szerkesztve ]

(#60002) csabyka666 válasza tyan (#59988) üzenetére


csabyka666
addikt

Ugyan. ;) Ennél csak drágább lesz a tendenciát figyelve. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60003) csabyka666 válasza Frawly (#59962) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, de valami alapján össze kell hasonlítani, ez a 10%, a maradék 90% a tényleges használat - ez viszont erőseb szubjektív, az ember érezni véli, hogy sokkal gyorsabb lett a gép, aztán lehet mégse akkora a gyorsulás. HDD és SSD között vitathatatlan a gyorsulás.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60004) Piftuka válasza ubyegon2 (#59998) üzenetére


Piftuka
veterán

"itthoni üzletek mindkettőre 3 év garanciát adnak,"

Ez a kijelentés nem igaz!

Az ALZA megadja az 5 év jótállást a Crucial MX500-ra. Én egy helyi szaküzletben rendeltem, amely szintén a gyári jótállással értékesítette.

Vannak tehát pozitív kivételek.

"Aquila non captat muscas."

(#60005) ubyegon2 válasza Piftuka (#60004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Weboldalt ismerem, de számla/garanciajegy hány évet ír?
Megtennéd, hogy megnézed? Én ugyanis amit konkrétan leírtam, azt a kapott dokumentumok alapján írtam.

Abban viszont igazad van, hogy itthoni webshopok is kiírják és adják 2 évvel. (ez korrekt így)
Alza 5 évre írta és 2 évre adta. Ez tény, szóval pont a weboldal linkelés kár volt részedről. 😉

Szóval kíváncsi vagyok mi szerepel az Alzás számládon.
Ha nincs tőlük számlád, akkor jót beszélgettünk.😀

[ Szerkesztve ]

(#60006) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok! :DD

Milyen nvme m2 SSD-t válasszak 25k körül?
Kettőt néztem ki.
Az egyik: [link]
Másik: [link]
Fontos számomra, hogy megbízható, de leginkább az hogy hosszú élettartamú legyen, illetve minimum 500GB tárhellyel rendelkezzen.
De ha már itt vagyok egy olyan kérdésem lenne, hogy ezek a QLC flash memóriák mennyire hosszú az élettartamúak? Olvastam utána, de még annyira friss technológia, hogy nincsenek róla információk.

(#60007) varmi2 válasza HurricaNe (#60006) üzenetére


varmi2
nagyúr

A p1-et ne, mert qlc nandok vannak rajta.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60008) Bodz válasza HurricaNe (#60006) üzenetére


Bodz
nagyúr

PNY CS3030-at. Ez azért egy combosabb darab a másik kettőhöz képest. Más kérdés, hogy ezt ki tudod-e használni, átlag felhasználás mellett érzésre nem nagyon lenne különbség.

A QLC is ki fogja nagy eséllyel szolgálni az ssd teljes élettartamát. Általában annyi a gond velük, hogy ha elfogy a cache, akkor baromira be tudnak lassulni.

(#60009) bulbaa


bulbaa
tag

Sziasztok,

Az [Apacer As510S-sel] kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Úgy néztem hogy messze ez a legolcsóbb MLC-s SSD, és kicsit gyanakvó lettem
Tud róla valaki valamit? Azért olcsó mert máshol spóroltak ki belőle valamit vagy esetleg csak "kamu MLC" lenne?
Nyilván okkal nincs az ajánlottak közt, csak nem tudom hogy azért nem mert bizonyítottan gyenge, vagy csak tapasztalat híján?

(#60010) Raymond válasza bulbaa (#60009) üzenetére


Raymond
félisten

Nem hinnem hogy sok tapasztalat lesz itt vele, de nem egy mai modell igy tuti MLCs, csak nem tudni milyen NAND-ok. Na meg az is fura hogy a kis meretek 64/128/256GB a legnagyobb pedig nem 512GB hanem 480GB ami arra utal hogy nem ugyanaz a kontroller van a legnagyobban mint a kicsikben.

A masik dolog pedig az hogy tenyleg kell-e neked MLC a felhasznalas miatt vagy csak gondolod hogy kell. Mert ha az utobbi akkor siman egy WD Blue 3D-t vennek ami ugyanannyiba kerul, ismert a konfiguracioja, a gyarto a sajat NAND-jait rakja bele es 5 ev garival aruljak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60011) bozont válasza ubyegon2 (#60005) üzenetére


bozont
veterán

És mikor megreklamáltad mi volt a válasz?
Néhányszor már vásároltam az Alza-ról és mindig annyi gari volt a számlán, amennyit az oldalon írtak.
De jövő héten kiderül az igazság, érkezik a Corsair MP510 elvileg 60 hónap garival. Majd megírom mi van a számlán.
Én mondjuk nem aggódok a bolti garin, ha a gyártó 5 évet ad akkor vele is lehet intézni, még ha a bolt ne mis adja meg.

(#60012) HurricaNe válasza Bodz (#60008) üzenetére


HurricaNe
csendes tag

Normális felhasználásra használnám. Op rendszert tennék rá, illetve talán 1-2 játekot.
A TLC-nek milyen a megbízhatóságuk/élettartamúk, illetve annak amit ajánlottál?
Olcsóbb áron tudnál mást ajánlani? (Másik gépbe menne, amit kevésbé használunk, de oda is egy min. 500Gb-ot terveznék)
Köszönöm a válaszodat! :DD

(#60013) varmi2 válasza HurricaNe (#60012) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nincsen semmi gond a tlc nandal. Főleg a 3D tlc nandal. Hamarabb lesz elavult, vagy kicsi, vagy hamarabb megy tönkre a vezérlő benne, mint a nandok.
A legütösebb samu 970 evo/evo plusz-ban is tlc nand van, csak a samu elnevezte máshogy, hogy szebben hangzodjon.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60014) Bodz válasza HurricaNe (#60012) üzenetére


Bodz
nagyúr

TLC-nél a tartósság már rég nem kérdés. Gyakorlatilag átlagos felhasználással lehetetlen kinyírni, a vezérlő hamarabb döglik meg.
A másik gépbe tegyél mondjuk WD Blue-t. Itt már nagyobb az árkülönbség pl az említett CS3030-hoz képest, ha spórolni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#60015) ubyegon2 válasza bozont (#60011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

BB topikban vannak még részletek.

Ott többen írják, hogy idén már nem trükköznek. Én múlt évben nem reklamáltam, túl nagy cég az Alza, egy másik nagy céggel egyszer volt 6 külön ügyintézővel egy hónapig tartó levélváltásom(mindig más írt, mintha nem is indult volna el egy szál már addigra), soha többé.

Ahogy megláttam a számlát, szerintem elálltam egyből, de nem emlékeztem már erre, túl sűrű volt a múlt év utolsó két hónapja vásárlási szempontból.

Amúgy a WD korrekt garanciáztatásban, csak éppen egy relatív hosszú folyamat, elkezded az RMA-ztatást, szólnak, hogy küldd ki a gyárba......aztán majd jelentkeznek.

24-én megvettem a WD Blue-t, mert már akkor látszott, hogy kúszik az ára erősen, mára már több nagykernél is emelkedett az ár péntekhez képest. Hamar kifogynak majd az olcsóbb készletek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#60016) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv van már egy wd blue 500 m2 -es ssd -m. Érdeklődnék , hogy a Western Digital Blue 3D NAND 1TB M.2 SATA3 WDS100T2B0B is ajánlott vétel ? winyó helyett használnám.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60017) varmi2 válasza viperabácsi (#60016) üzenetére


varmi2
nagyúr

persze.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60018) viperabácsi válasza varmi2 (#60017) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezen van gyorsítótár ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60019) varmi2 válasza viperabácsi (#60018) üzenetére


varmi2
nagyúr

A wd blue 3d-ken van tudomásom szerint, ahogy a crucial mx500-on is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60020) viperabácsi válasza varmi2 (#60019) üzenetére


viperabácsi
addikt

hol találok rá infót ?
Esetleg erről infó : [WD Blue SN550 NVMe SSD 500GB ]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60021) viperabácsi válasza varmi2 (#60019) üzenetére


viperabácsi
addikt

Elméletileg van 512mb micron ddr3 ahogy nézem . [itt monuk 2.5 "]
1,17 nél mutatja

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60022) Bodz válasza viperabácsi (#60020) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nemrég jelent meg, így tapasztalat nincs vele. Tesztek alapján egy közepes darab. Ennyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#60023) viperabácsi válasza Bodz (#60022) üzenetére


viperabácsi
addikt

köszi az infót.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#60024) Frawly válasza attiati (#59993) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nem éri meg lecserélni. Az egy egész jó SSD még. Ha nem túl kicsi a tárterülete számodra, akkor tedd fel rá azt a Win10-et. Nem sok pénzért lehetne eladni, annál többet ér használati értékben. Még ha ki is nőtted helyügyileg, akkor is befogható egy olcsó SATA-USB adapterrel pendrive-nak. Én nem adnám el.

[ Szerkesztve ]

(#60025) attiati válasza Frawly (#60024) üzenetére


attiati
veterán

Igen, win 10 + legalább 2-3 db játék rámegy és úgy néz ki, hogy marad nálam egy ismeretlen 250-es SSD, amire elfér a maradék, vagy amin lehet videót szerkeszteni.

Egyébként úgy sem váltanátok, hogyha teljes gépcsere jön?
(a samsung evo sosem volt használva)

[ Szerkesztve ]

(#60026) Frawly válasza attiati (#60025) üzenetére


Frawly
veterán

Ez mindenkinek más. Én váltanék, de csak azért, mert nekem személy szerint a 250 giga kevés. De ha neked elegendő a tárhely, akkor nem érdemes váltani. Az újabb SSD-k sem nem gyorsabbak érdemben, sem nem tartósabbak. Használd ezt akkor addig, amíg neked elég, meg megy, majd lecseréled pár év múlva, amikor már az 1-2 terások sem lesznek drágák egyáltalán.

Az új gépben is maradhat, vagy használod rendszermeghajtónak, vagy valami másra. Mondom, még pendrive-ként használva is hasznosabb, mint az a kevés ezer forint, amit kapnál érte használtan, garancia nélkül.

Mondjuk azt sose értettem, hogy valaki minek veszi meg az SSD-t, ha utána fiókba tartja 2 évig. Ráadásul egy 850 EVO-t, ami a maga korában, mikor friss modell volt, elég drága volt.

[ Szerkesztve ]

(#60027) attiati válasza Frawly (#60026) üzenetére


attiati
veterán

24-ért vettem akciósan :) Azt hittem annyi, hogy belerakom a gépbe és átrakom rá a hdd-ről imagelt, jól működő win7 rendszeremet.
Aztán belekezdtem és a legelső cikknél kiderült, hogy nem lehet csak úgy átköltözni. Aztán onnantól halogattam mindig, mert nem volt létkérdés. Nálam kb 2 nap szenvedés lenne, mire átköltöznék. Kb 8 éve nem telepítettem 0-ról windowst. Mindig egy jól felépített rendszert imagelek befrissítve. Hát most jött el az ideje a win8 átálással mindennek :)
Tökéletes mintaalany vagyok, hogy a Microsoft miért szünteti meg egy termék támogatását :D

[ Szerkesztve ]

(#60028) dabadab válasza attiati (#60027) üzenetére


dabadab
titán

"Azt hittem annyi, hogy belerakom a gépbe és átrakom rá a hdd-ről imagelt, jól működő win7 rendszeremet"

Pedig tulajdonképpen ennyi.

DRM is theft

(#60029) Frawly válasza attiati (#60027) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig simán klónozható a rendszer. A Samsung ad az SSD-ihez egy elég jó, felhasználóbarát, könnyen kezelhető klónozószoftvert, amivel elég könnyű megejteni a műveletet, de még az ingyenes Macrium Reflect nevű progival sem nehéz tető alá hozni. Csak ezért kár volt egy 24 ezer forintos SSD-t nem használni, mert tartottál egy 8 éves rendszer klónozásától.

Azért 8 évente nem is árt újratelepíteni a rendszert. Már csak a tiszta lappal kezdés könnyebbsége miatt, meg annyiból is érdekes, hogy mikor még 0 km-es az SSD, meg szűz rendszer van rajta, akkor látod meg a sebességének a maximumát, és ehhez tudod viszonyítani, hogy egy belakott rendszer mennyire lassul be rajta, meg ahogy használódik el az SSD, fáradnak a NAND cellák, úgy mennyit lassul.

(#60030) dabadab válasza Frawly (#60029) üzenetére


dabadab
titán

"meg ahogy használódik el az SSD, fáradnak a NAND cellák, úgy mennyit lassul."

Ezt azért ugye te sem gondolod komolyan? Mármint azt, hogy az SSD elfárad és lelassul.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60031) attiati válasza Frawly (#60029) üzenetére


attiati
veterán

Igazából el kellett volna adni, ha nem használtam, a többit nem bánom.

A tiszta lappal indulás hasznát nem látom, mivel felraktam egy windowst, drivereket, programokat.... mindent, amit amúgy is feltelepítenék egy szűz rendszerre azonnal.
És ahogy készen van, már megy is róla a mentés. Így mondhatni mindig egy full tiszta rendszerhez lehet visszatérni.
Amikor pedig változtatásra van szükség, akkor visszaállítom a kiinduló pontot, felmennek rá az új programok, új jelszavak, stb.. és megy rá azonnal a mentés.
Tökéletes, mert 1-2 havonta visszaállítva megszűnnek a rendszerbelassulások. Adott esetben eltűnnek a benyalt vírusok. És mindig van egy tiszta rendszer.

(#60032) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Ha már szóba került a Samsung és a rendszer klónozás.
A rendszer nálam egy ADATA SX930 240GB verzión fut. A rendelések és a Vezérlőpult/Telepített programok dátuma alapján 2016.10. hónap elejétől megy a gépben. Azóta én nem húztam újra a rendszert. Emellett kb. polcon/szekrényen tartva van egy tartalék
Samsung 860 EVO 2.5 250GB-os darabom is. Van rá telepítve egy Win10 + Office. Azért tartalék, hogy ha valami gáz van egyből legyen egy bootolható rendszer kéznél. Na még néha néha bedobom a külső rackbe.

Na már most a kérdésem: kicseréljem-e az Adatát a Samura a rendszer alá? Vagy inkább ne piszkáljam ha így is rendben? HDS szerint 376 nap 3 óra és 11.09 TB.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#60033) varmi2 válasza Roland8622 (#60032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugye, tudod, azt hogy ha az ssd nem kap áramot x ideig, akkor elveszhetnek az adatok róla? Az x idő az változik gyártónként, de ilyen 1-2 éves intervallumról van szó. Egy bootolhato rendszert tartalmazó ssd, elég ha egy két file sérül, és nem fog bootolni a windows.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60034) Roland8622 válasza varmi2 (#60033) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Uhh ezt nem tudtam.Köszönöm az infót. Kb. heti szinten 1-2 alkalommal használom.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#60035) Frawly válasza Roland8622 (#60032) üzenetére


Frawly
veterán

Felesleges piszkálni. Neked kell tudni, hogy melyiket miért akarnád használni. Gyorsabban, jobban egyikről sem fog futni a rendszer.

(#60030) dabadab: ááá, csak viccelek ám. Ja, nem. Nálam még egy MX300 a legrégebbi SSD, 99%-os kondícióval, de már pár áthelyezett szektorral, és már érezni rajta, hogy nem olyan gyors, mint újkorában volt. Olyan kb. 20-30%-kal tűnik lassabbnak. Ahogy a NAND fárad, kopik, úgy lesz egyre lassabb átprogramozni, meg kiolvasni. Ez SSD-nként változik, hogy mennyit bír, a felhasználó mennyit ír rá. De ja, a gyári sebességadatot, amit a gyártó megad referenciaként, azok is vacsi új, patyolat meghajtóra vonatkoznak, 5-8-10 éves SSD-vel azokat nem fogod megfutni, ha használva is volt már. És itt nem arra kell gondolni, hogy annyira szénné van írva, hogy már az élettartamának a legvégén jár. Hanem mondjuk még csak a harmadát használtad el, vagy még annyit sem, már ott meg szokott mutatkozni. Nem annyira durván, hogy felére, negyedére essen a sebesség, de azért érzékelhető.

Csak ez nem annyira tűnik fel, meg sokan betudják annak, hogy az OS meg a telepítés lett bloatabb, belakottabb. És sokszor az utóbbi is belejátszik, de az előbbinek is megvan a hatása. Épp ezért írom, hogy mindenképp ajánlom mindenkinek, aki új SSD-t vesz, hogy új rendszert húzzon rá föl. Így fogja látni, hogy mit megy patyolat állapotban, stock rendszerrel, és ehhez képest az idők folyamán mennyit lassul a telepített rendszer hízása miatt, és még hosszabb távon az SSD fáradása miatt.

(#60036) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
500 GB-os SSD-ben mi számít most jó vételnek?
A Windows 10 Professional 64 bit menne rá.
2.5" sata, m.2 sata, m.2 nvme közül melyik lenne a leggyorsabb és legjobb most?
(Már kérdeztem,de én eddig csak a 2,5"-eset ismertem.)

[ Szerkesztve ]

(#60037) Frawly válasza Kezdő vagyok (#60036) üzenetére


Frawly
veterán

Összefoglalóban lévő kérdőívet töltsd ki, különös tekintettel az rászánt pénzkeret lenne fontos, meg hogy milyen gépbe lesz pontosan.

A legolcsóbb, legjobb ár/értékarányú most a Crucial MX500, WD Blue 3D, de ajánlgatva szokott lenni néhány NVMe is, pl. Adata SX8200, Adata Gammix S11, Plextor M9PeG(N), Patriot Viper VPN100, Kingston A2000, Kingson KC2000, WD Blue SN500, WD Black SN750, HP EX900, HP EX950, de még a Silicon Power P34A80-at is szokta ajánlani az egyik kolléga, mert ugyan nincs vele tapasztalat, de a belsője megegyzik ismertebb gyártók megoldásával. Attól függően, hogy hol veszed, ott mennyibe kerül, melyik fér bele a keretedbe. De nagyban függ a pénzügyi kerettől, milyen gépbe lesz, milyen felhasználásra. Csak az OS nem profitál az NVMe többletsebességéből. A méret is számít, nem csak a nőknél, hanem pl. a 240-256 gigás méretnél még a normálisabb, nem elszállt árazású NVMe-knek nem nagy a felára, alig pár ezres a SATA-s megoldáshoz képest, de pl. 480-512 gigás méretben már kezd nőni az árrés, 1 terásnál meg általában nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#60038) toshiba300


toshiba300
tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40.000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
USB-C (külső egységként használnám)
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
-
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Szeretném ha 3 év múlva is működne, nem úgy mint a legutóbbi külső HDD-m.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Családi/nyaralásos fotókat, videókat máslnék rá.

Ezt a 2 típust néztem ki:
ADATA SD600Q 960GB ASD600Q-960GU31-C
https://ssd-meghajto.arukereso.hu/adata/sd600q-960gb-asd600q-960gu31-c-p468018498/
és
Samsung 2.5 860 QVO 1TB SATA3 MZ-76Q1T0BW + külső usb-c ház
https://ssd-meghajto.arukereso.hu/samsung/2-5-860-qvo-1tb-sata3-mz-76q1t0bw-p446413377/?sgst=1

Ha van más típus ami szerintetek megfelelő lenne, örülnék a tanácsoknak :)

(#60039) dabadab válasza toshiba300 (#60038) üzenetére


dabadab
titán

QVO-t ne. A QLC írása nagyon lassú, amit egy darabig elfed az SLC cache (az 1 TB-snél kb. 40 GB), de aztán belassul 100 MB/s alá - márpedig azt sejtem, hogy ha 1TB-s külső SSD-t keresel, akkor azt arra akarod használni, hogy egyszerre nagyobb adag adatot másolj.

Inkább nézz egy WD Blue-t, az nagy írásoknál is normális (400 MB/s feletti) tempót produkál.

DRM is theft

(#60040) kpityu2


kpityu2
őstag

Akit érdekel, pár összehasonlító teszt. A címmel ellentétben más gyártók termékei is szerepelnek a tesztben. Bocsi ha vótmá. :)

https://ipon.hu/magazin/cikk/silicon-power-ssd-k-tesztje
https://ipon.hu/magazin/cikk/a-lassu-es-a-gyors-silicon-power-ssd-k-tesztje

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#60041) Kezdő vagyok válasza Frawly (#60037) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
kb.23000 Forint

2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
M.2 lenne.
Asztali gép.

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

[link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5év.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos szerintem.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#60042) Graphics válasza Kezdő vagyok (#60041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Írt egy jó adagnyit: pl. Adata SX8200, Adata Gammix S11, Plextor M9PeG(N), Patriot Viper VPN100, Kingston A2000, Kingson KC2000, WD Blue SN500, WD Black SN750, HP EX900, HP EX950, de még a Silicon Power P34A80

Sajnos most megemelkedtek az árak, amit Te szeretnél, az ennyiért nem nagyon lesz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60043) MCs88


MCs88
aktív tag

Hátha érdekel valakit:
Silicon Power A60 1TB NVMe (P34A60) saját friss eredmények:
[kép] [kép]

(#60044) Graphics válasza MCs88 (#60043) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olvasásban kicsit elmarad a gyári értékektől.

Ettől függetlenül jó, de szinte hasonló árban van az A80-as is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60045) MCs88 válasza Graphics (#60044) üzenetére


MCs88
aktív tag

38ezerért vettem újonan Hardveraprón, A80-at nem találtam ilyen ársávban.

(#60046) Graphics válasza MCs88 (#60045) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szóltam, annyiért bőven jó volt :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#60047) Bodz válasza Kezdő vagyok (#60041) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ez a Giga van most kb annyiért. Tapasztalat az viszont még nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#60048) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Mindenki válaszát köszönöm!

Más kérdés:
szerintetek egy készletkezelő program gyorsabb lenne-e egy M.2 foglalatú SSD-nél,mint egy 2,5"-nál?

(#60049) dabadab válasza Kezdő vagyok (#60048) üzenetére


dabadab
titán

Attól függ, de tippre nem igazán, hacsak nem tényleg hatalmas (mondjuk 10 GB feletti) adatbázisokat túr - de gondolom ez inkább valami szarul megírt vacak, ami ezer évig elhomokórázik pár 100 MB-os adatbázissal, mert sqlite-ot használ, azt is teljesen idiótán.

Egyébként ha érdekel, hogy mit lehet rajta gyorsítani IO-val, rakd át ramdrive-ra.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60050) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#60048) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. M.2 sata esetén nem, mivel a 2 ugyan az a szabvány. M.2 nvme (pcie) esetén ha pl veszel egy nayon drága típust (970 EVO Plus NVMe M.2 SSD 500GB) akkor nyilván minden gyorsabb lesz. Kérdés, hogy megéri-e

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.