Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) haruspex válasza Bici (#56249) üzenetére


haruspex
aktív tag

Elméletileg nincs különbség sebességben, gyakorlatilag az tudná megmondani aki próbálta. De az eos m vázák sem hatalmasak, ha ez szempont egy 80d jobb lehet.

Illetve a G9 szerintem is jobb választás a Te igényeidhez, jó a fogása, és van választék nagytelékből rá bőven.

(#56252) vihartigris válasza Bici (#56249) üzenetére


vihartigris
őstag

Fuji-nak is van 100-400-as obija.

bármi reciproka a semmi

(#56253) t.imi válasza Bici (#56249) üzenetére


t.imi
addikt

Akkor a súllyal nincs gond :)
X-t3 volt, nekem grip kellett hozzá, mert nagyon nem volt meg a biztonságérzet a váz fogásánal.
Váz 4k, fuji 100-400 6k meg az apró. Használtan mint a fehér holló, képminőség parádés. Ha profi portré obi is kell lassú AF-el, az még 2k használtan. "Sétálós" obi 18-55, 18-135 90-120 között a használt.

Szintén Pana G9 van jelenleg, fogása (számomra) tökéletes. Ficsörökkel rendesen megszórva. G90 is jó fogású váz, kisebb tudással.
Jelenleg G9 "akciós" egy gimbal jár hozzá, amit 100 körül el tudsz adni, akkor 350-ben megáll a váz+12-60 obi, 3k-ban a váz.
Használt 100-300/75-300 110-100k körül, így 450-470-ben meg is állsz váz és teleobjektivvel EKV 600mm-en.
Portré obi 60-90 között használtan, sétálós 12-60 ~60k, 14-140/150 100-120 között állapot, garancia függvényében.

(#56254) Neck válasza t.imi (#56253) üzenetére


Neck
veterán

Távolról sem akarok beszólogatni, de úgy kell visszafejteni, amit írsz.

A "4k" illetve "6k" az 400 illetve 600 ezer forint? Gondolom nem 4000 és 6000.
Azonban, akkor "110-100k", "60k" -nak nincs értelme.

A javaslatom az, ha rövidíteni szeretnél, akkor használd a k tagot, amire való (kilo, ezerszeres), de legfőképpen konzekvensen ugyanúgy egy hozzászóláson belül.

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56255) t.imi válasza Neck (#56254) üzenetére


t.imi
addikt

Korántsem veszem beszólogatásnak, tökéletesen igazad van!
Ká, mint ezer. Káelőtt csoda hogy ennyi kijött belőlem :DDD Mondjuk most sem jobb....
A 60-nál hiba volt, ode "e" kellett volna :R

(#56256) Neck válasza t.imi (#56255) üzenetére


Neck
veterán

:R így már értem. Kávé nélkül nem merem bekapcsolni a gépet :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56257) t.imi válasza Neck (#56256) üzenetére


t.imi
addikt

:DDD :DDD
Én vakmerő vagyok > óvatos duhaj, csak a telefonon tolom reggel. Azt meg alig látom + mindig javít egy egy szót...

(#56258) Bici válasza t.imi (#56253) üzenetére


Bici
félisten

+ a többiek: Köszi mindenkinek a válaszokat! :R

A G9 rendszeresen feljön, és nekem is nagyon tetszik, bárcsak aps-c lenne. :U
A Fuji 100-400-at megtaláltam boltokban, szép ára van, de a tesztek is dícsérik. :K
A 80D tűnik eddig a legjobb kompomisszumnak, inkább legyen tükrös rendszer, és gyenge videóban, minthogy milla felett álljak meg (Fuji) vagy az állókép minősége gyengébb legyen (m43).

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56259) tvamos válasza Bici (#56258) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha tukros, akkor lehet Nikon D7200 hasznaltan, vagy D7500 ujonnan, es ara is van Sigma / Tamron 150-600. (Meg vannak Nikkorok is...)
Amugy szerintem a Nikon Z50-re is erdemes lenne ranezned, en kiprobaltam FTZ adapterrel, meg F bajonetes AF-S Nikkor objektivvel, azzal klasz volt. (Jobb volt az AF, mit az eredeti F bajonetes Nikon kamerammal, de persze az nem nagy kunszt, hogy jobb, mint a D80...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56260) Bici válasza tvamos (#56259) üzenetére


Bici
félisten

A Nikon DSLR nálam kizárt, mert a bázistávolság miatt nem tudok rá Praktica B bajonettes, vagy m42-es lencséket rakni (van jópár darab). Lencsés adaptert pedig nem szeretnék.
Illetve használt objektívek között nagyobb is a választék Canon-hoz, így sokszor olcsóbb is. A DSLR témát már körbejártam, csak MILC téren vagyok kakukk.
DSLR-ben így csak a Canon jöhet szóba. MILC-ben bármi.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56261) haruspex válasza Bici (#56258) üzenetére


haruspex
aktív tag

A 20mp-s mft szenzor, kB. Azt tudja mint a 24-es Canon, ebben nem lesz különbség. A G9 egy jobb gép mint a 80d, pláne ha videózni is kell. De a 80d sem rossz, csalódni abban sem fogsz, stabis obit keress hozzá.
A Fuji szenzora jobb, de nem annyival mint az ára, de a színvilága elég jellemző, sokan nagyon szeretik.

Viszont ne felejtsd el, hogy más egy direkt milcre tervezett modellt hazsnállni, mint egy régi ffeset, ez sem lesz mindegy a végső képminőségnél.

(#56262) B-Clone válasza Bici (#56258) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Az állókép minősége legalább olyan jó egy Pana G9-nek mint egy 80D-nek, sőt... A G9-ben egy jóval fejlettebb szenzor van. APSC-nek maximum akkor lehet előnye, ha korom sötétben fotózol, de a nagy telével gondolom nem ez a cél :D

(#56263) t.imi válasza Bici (#56258) üzenetére


t.imi
addikt

Egészségedre :K
Fuji 100-400 szegről végről PRO obi, ehhez párosuló tudással. Én nagyon sajnálom hogy nem volt vele személyes kapcsolatom.
Legegyszerűbb, ha egy lapra leírod milyen elvárásaid vannak, esetleg lesznek később egy vázzal kapcsolatosan, miket tud egy váz és aszerint választasz.
Néhány gyenge példa. AF pontok száma, AF-hatótávolság -2, -3, -5 Fé, élkiemelés, ha sokat vintage obizol elég hasznos tud lenni, zár sebessége, csak mecha vagy gyorsabb E zár is van-e benne - DSLR általában 1/8000, MILC-ek E zárral 1/32000 > Vintage obikat nem kell rekeszelni, zebra, több kép összefűzése vázon belül, így nem kell külön probival PC-n foglalkozni vele, külön programozható gombok, , stb.
80D komoly darab, mint a 7200, 7500 is, bár nekem a szolgáltatások / ár viszonylatban nem jött be tartósan.

(#56264) tvamos válasza Bici (#56260) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nikon Z50 MILC, akkor az meg bennmaradhatna a jatekban, elvileg... Ellenben, ha Canon objektiveket akarsz hasznalni, akkor azok legjobban Canon vazon fognak muzsikalni. Valoban. Es azt mondod, nem kell video sem. Lehet, hogy megis erdemes lenne a Canon RP-t megnezni. Nem APS-C, hanem full frame, es kicsit tul van most arazva...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56265) haruspex válasza tvamos (#56264) üzenetére


haruspex
aktív tag

Csak ott a nagytele része lesz problémásabb, miközben a magasabb ISO kevésbé szempont nála.

(#56266) Bici válasza tvamos (#56264) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, de ahogy haruspex kolléga is írja, inkább aps-c mellet maradnék, hogy legyen némi crop is pluszban.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56267) Neck válasza Bici (#56266) üzenetére


Neck
veterán

Canon APSC milc?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56268) Bici válasza Neck (#56267) üzenetére


Bici
félisten

Az miért jobb, mint a canon dslr?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56269) MrChris válasza Bici (#56268) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pl. milc esetén szinte ismeretlen a F/B fókuszprobléma.

(#56270) Bici válasza MrChris (#56269) üzenetére


Bici
félisten

Hmmm, ez elgondolkodtató. Köszi! :R

Jól tudom, hogy Canon MILC-ek esetén a M bajonett az aps-c és az R a FF, és ezek nem kompatibilisek? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#56271) wms válasza Bici (#56270) üzenetére


wms
senior tag

Jól tudod, de van hozzá gyári átalakító adapter. :K

(#56272) haruspex válasza Bici (#56270) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szerk: nem tudtam, hogy van R/M adapter.

Mindenképpen járj végig egy-két boltot, vigyél kártyát, mert szerintem hiába jó gépek az m-es Canonok, szerintem kicsik lesznek Neked. Illetve ha már ott vagy akkor próbáld ki a szóba jöhető gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#56273) Neck válasza Bici (#56270) üzenetére


Neck
veterán

ITT valamennyire összeszedtem a MILC vs DSLR témakört a saját szempontjaim alapján.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56274) MrChris válasza Bici (#56270) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ráadásul valszeg jön a Canon R apsc 'változata', kérdés hogy mi lesz majd ténylegesen az M széria sorsa. Gyanús, hogy soha sem lesznek komolyabb vázak, obik hozzá, már csak a belső konkurencia miatt sem.

(#56275) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő szettet szeretnék keresni, első fényképező lenne páromnak.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni. 200 ezer gépre + 50-60 ezer az objektívre.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád). Elsősorban portréfotózás. Kisebb mértékben tájfotózás kirándulásokon.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság). Nem számít.

-Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni). Átlagos minőség elég.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Elsősorban új, de használt is szóbajöhet.

- Egyéb kívánság, speciális igények? MILC gépet szeretne.

Egy Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm IS STM + Canon 50mm f/1.8 STM kombót néztem ki.

Ennyi pénzért van jobb alternatíva ezekre az igényekre? Válaszokat előre is köszönjük :R

(#56276) MittuDomain_ válasza oAcido (#56275) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A választott szett jó erre a felhasználásra. Az elején megijedtem, hogy 200e a gép és 50e az üveg, de a konkrét példa jó lesz. ;)
Ebben a szettben már az adapter is megvan az 50mm-hez?

Használtból jobbat kapsz ennyiért, ill. ha első gép lesz neki, apsc helyett m43 vonalon vannak most jó vételek. Pl Oly E-M10II vagy E-M10III, valami Pana (azokat nem ismerem).

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56277) oAcido válasza MittuDomain_ (#56276) üzenetére


oAcido
aktív tag

Igen, a szetthez van adapter.

E-M10III mellé milyen objektív kellene, hogy eltudja kezdeni a portréfotózást?

(#56278) haruspex válasza oAcido (#56275) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az említett olympusok tényleg olcsók, gyengébb szenzor mellett, több pénz marad egy jobb objektívre (tipikusan Olympus 45mm), vagy Kínából gombokért egy yi 42.5mm-re. A yongnuonak van 50mm altternatívája is (EF). A canon 50mm-ről tudni kell, hogy nem a világ legjobbja, különösen nyitva, de adapterezve van rá alternatíva.

A Panasonic gx80 akkor jó, ha 4k video kell, és dual is, illetve hasonló áron (150 alatt) elcsíphető újonnan a Sony a6000-is Itt nem lesz stabid, és 4k, de 70k az 50mm-es objektív most újonnan. Egyik sem rosszabb mint a Canon összeségében, de arra a legolcsóbb egy nagylátószögű objektív, ami elég jól fog jönni a tájképekhez. (És itt hidd el a méret is nagyon fog számítani.) A priorításokat Neked kell eldönteni.

Ha marad pénzed egy vaku+távkioldó+softbox hasznos lesz a portréhoz.

[ Szerkesztve ]

(#56279) Tin_Shield válasza oAcido (#56277) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus 45 f1.8, Panasonic 42.5 f1.7, ezek jó ár/érték arányú objektívek. Használtan - akár még garanciával is - beszerezhetők ha nem feltétel az vadiúj.

[ Szerkesztve ]

(#56280) Neck válasza haruspex (#56278) üzenetére


Neck
veterán

A6000-hez létezik Sigma 60mm f2.8 is, olcsón ki lehet fogni, nagyon jó portré obi.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56281) haruspex válasza Neck (#56280) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen tudom, mondjuk, de ha már van hasonló árban, akkor a gyárit venném. Mondjuk, ha a portré lenne az első akkor inkább használt szettet keresnék, és egy Sigma 56mm-et, vagy egy Canon 50mm 1.4-et, és mögé gépet, amelyik rendszerre találok éppen jó obit.

Persze a portré is tág fogalom, mostanában mindenki vállportrét akar lőni nagyon mosott háttérrel, ezért mi is erre ajánlunk reflexből, pedig lehet stúdió is, pl, és nem véletlen voltak a 135mm-es obik sem elterjedtek.

(#56282) crissprivat


crissprivat
senior tag

Sziasztok.
Nemsokára szeretnék vásárolni egy milc-et, lecserélve ezzel a régi tükrös gépemet. (nikon d80) Nézegettem a m43 kínálatot és ami nagyon tetszik az a pana lumix g9 leica 12-60. De már 3 éves amint látom. Lehetséges, hogy kap majd utódot ez a kamera 2021 tavaszán, vagy ne nagyon reménykedjek benne? Maga az m43 nekem szimpatikus még ha FF világot nyomatják is ezerrel mostanság. Mi a véleményetek?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56283) vond válasza crissprivat (#56282) üzenetére


vond
MODERÁTOR

GH6-ot emlegették, mint következő gép. Arról is voltak pletykák, hogy több változatban érkezik (fotós, videós, és hibrid vonalon). Többről egyelőre nem tudok, de lehet, hogy van már tervben valami ebben a kicsit komolyabb kategóriában is.

Mindazonáltal szerintem semmi gond nincs ma sem a G9-cel, annak ellenére, hogy már 2-3 éves váz. Jelenleg is az egyik legjobb ár/érték arányú masina, szenzormérethez képest teljesen jó fotós és az egyik legjobb videós képminőséggel, szuper kezelhetőséggel, és ami a lényeg: szinte mindenre használható, főleg pár korrekt objektívvel megtámogatva. A Leica 12-60 pedig egy ilyen üveg. De fényerős fixekből, plusz egyéb lencsékből sincs hiány a rendszerben. Átalakítókkal pedig szinte mindent fel tudsz rá csavarni.

Úgyhogy szerintem jó választás, de azért nem árt átgondolni, hogy milyen területeken akarod használni. Lehet, hogy van ennél megfelelőbb rendszer is az igényeidhez.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56284) crissprivat válasza vond (#56283) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia, ami leginkább közel áll hozzám, az a makró, táj és állatfotózás. Néhanapján családi fotózás meg ilyen általános dolgok :)
Nem hamarkodom el a vásárlást, nem sietös, csak érdeklödtem g9 ügyben. Ezek szerint szerinted is egy korrekt gép. Nagyon örülnék, ha frissítenék legalább a szenzorát. A felbontás elég is számomra böven, csak már ettöl vannak modernebb szenzorok. Hátha meglépik nemsokára.
Igen, ha venném, mindenképp ezzel a Leica-val és egy 20-25mm fényerös kis obival.
Köszönöm a segítséget :R

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56285) bacsit4 válasza crissprivat (#56282) üzenetére


bacsit4
csendes újonc

Szia! Az előző hónapban váltottam és is egy régebbi D40-röl milc-re. Két gép mellett vacilláltam a G9 és a GH5 mindkettő Leica 12-60-as obival néztem. Mivel nekem a videózás is fontos volt talán egy kicsivel jobban mint a fotózás ezért a GH5 mellett döntöttem. Pluszban egy fix 25mm 1,7-es obival. Egyenlőre még csak ismerkedek a géppel. De eddig nem bántam meg. Nagyon tetszik. Valami brutál jó videókat produkál. A menü nagyon kényelmes mindent meg lehet találni.
Szerintem is még mindig jó választás a m43 és a G9.

(#56286) lugosi válasza crissprivat (#56282) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

A G9 mostanra a különböző firmware frissítésekkel eljutott odáig, hogy egy nagyon jó gépből kiváló gép lett. Ha az m43-on belül terveznék tovább fejleszteni, akkor ezt a gépet venném én is ez nem is vitás. Most szerintem már árban is ott van, hogy tudásához képest nem kérnek érte sokat. Szóval a frissítésekkel a tudása felszálló, az idő előrehaladtával az ára leszálló ágba került, tehát ha m43 rendszeren belül tervezel fotózni akkor ez most egy jó vétel. A Leica kitobi pedig elég jó azért, szóval nem rossz csomag így ahogy írod.

(#56287) crissprivat


crissprivat
senior tag

Köszi fiúk, rendesek vagytok, hogy segítetek eligazodni. Azért remélem, hogy nem fog hanyatlásnak indulni ez a m43 rendszer, mert tényleg nem kell mindenkinek FF a nagyobb obijaival. Március körülre tervezem a vásárlást, még történhetnek változások minden téren :U

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56288) Ijk válasza crissprivat (#56287) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig már FF-re is jönnek kisebb obik: Például Sigma 24 35 45 65
Persze f4-es rekesszel még kisebbek lehetnének, egyelőre az m43 zóna, de egyszer biztos lesznek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56289) crissprivat válasza Ijk (#56288) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen, láttam én is. Mondjuk nézegettem a z6ii -is, az sem egy elvetnivaló darab f4 24-70 obival. És ez sem olyan nagy. Kezdö szettnek nem rossz.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56290) haruspex válasza crissprivat (#56289) üzenetére


haruspex
aktív tag

Rossz gépet nehéz venni, nagyon nem fogsz mellé nyúlni. A G9 egy nagyon jó mindenes, viszont egyáltalán nem kicsi, ami a rendszer egyik nagy előnye lenne amúgy. A szenzorával sincs igazából gond, nagyon szűk az a tartomány, ahol éreznéd a hátrányát a többi croppos szenzorhoz képest, és a témáidnál tipikusan nem lesz ez a szűk keresztmetszet, Akkor éri meg szerintem igazán, ha fotózni, és videózni is szeretnél, specifikus célokra vannak olcsóbb/vagy jobb megoldások. Objektívnek mondjuk a 12-60-at rövid úton lecserélném egy 8-18-hoz a tájra, és mellé, valamelyik utazó, vagy telezoomra.

Szerintem amúgy nem érdemes nagyon várni az új szenzorra, nálad nem a magas ISO tartomány lesz a szűk keresztmetszet viszont az új gép jóval drágább lesz. Ez okból a kérdést is az objektívek felől lenne érdemes megközelíteni, hogy melyik rendszerre tudod összeválogatni a Neked megfelelő objektíveket. Utána másodsorban az egyéb paraméterek, mint a méret, stabilizátor, szolgáltatások. Viszont ezekre a témákra tipikusan nem fullframet néznék Neked pont nem adna valószínűleg sokat pluszban, de a hátrányaival szembesülnél, szerintem croppos rendszereken lenne érdemes nézelődnöd inkább.

[ Szerkesztve ]

(#56291) Ijk válasza crissprivat (#56289) üzenetére


Ijk
nagyúr

Majdnem z6-ot vettem de végül a7iii lett a natív voigtlander 40 miatt. Nikonnal szinte minden z obi szuper, eredetileg 24-70 f4 és 50 1.8-at néztem, de végül valami izgalmasabbra vágytam. Canon is elég ütős rendszert épít, mondjuk elég drága még az R6 is, sima R állítólag nem rossz és megfizethetőbb. Meg persze ott a sony is.
M43-at a jelenlegi FF felhozatal mellett már nem epitenek, hacsak nem mini cserélhető obis gép kell, vagy kifejezetten videó. Később a komoly váz + profi objektívekbol szerintem csak pofátlanul nagy buktaval lehet kiszállni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56292) haruspex válasza Ijk (#56291) üzenetére


haruspex
aktív tag

Makróra (DoF), tájra (méret), állat (tele), pont nem hiszem, hogy pont megérné full frame-t nézni, és sztem az extrém fényerő sem kell.

(#56293) crissprivat


crissprivat
senior tag

Nehéz lesz választani az biztos, mert nem 1-2 évre venném a kamerát és a hozzá tartozó cuccot. De mondom, tavaszig mindenképp kivárok és csak az után fogok venni. De egyelöre eléggé a pana fele húz a szivem :B
Köszönöm a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56294) PuMbA válasza crissprivat (#56293) üzenetére


PuMbA
titán

Itt az a legnagyobb kérdés, hogy mennyire vásárolnád be magad a rendszerbe. Mennyi obi, gyártóspecifikus kiegészítők. Én tudom, hogy a tavalyelőtt megvett EF obimat fel fogom tudni rakni 20 év múlva egy RF bajonettes vázra, tehát sosem kell aggódnom, hogy mi lesz, mert egy népszerű és modern bajonett 30 évet biztosan kibír.

[ Szerkesztve ]

(#56295) vond válasza PuMbA (#56294) üzenetére


vond
MODERÁTOR

20 év. ;] :DDD :))
Lehet, hogy addigra már Föld sem lesz, nem hogy RF bajonett.
De végülis most is fel lehet csavarni 50 éves objektíveket szinte minden vázra.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56296) vond válasza crissprivat (#56293) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem, keretet még nem írtál. Mennyit szánnál a projektre? És igen, az sem elhanyagolható tényező, hogy mennyit és milyen minőségben szeretnél videózni is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56297) Ijk válasza haruspex (#56292) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk tájra nem tudom miért lenne jobb, FF-nek a jóval magasabb dinamikatartománya, vagy éppen felbontása kedvezőbb. Makró, madárfotó szerencsére engem nem érint, utóbbi lehet csak igazán költséges hobbi, a jó telék m43-ra sem épp olcsók.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56298) crissprivat válasza vond (#56296) üzenetére


crissprivat
senior tag

Konkrét keretem nincs rá, de nagyon komoly dolgokra nem kell gondolni. Lenne egy jobb minöségü kitobi, amivel venném. Késöbb makró (1:1) és egy fényerösebb 50mm (FF-re számolva). Plussz egy vaku. Azt hiszem ez így jó lenne.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56299) haruspex válasza Ijk (#56297) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát, hacsak nem kocsival mész tájat fényképezni, ami mondjuk kicsit a lényegét öli meg nekem, akkor a méret nagyon nem elhanyagolható szempont szerintem, hogy ne kapja magát azon az ember, hogy a képei 90% mobillal készül. (Én 9-18-at használok, nem éppen csúcsminőségű, de az átfogása és a mérete nekem fontosabb szempont a gyakorlatban.)

A jó telék sehova sem olcsók, talán az adapterezett filmesek néha kivételek, de azért gy 4-600mm végű obit könnyebb,és olcsóbb találni apsc-re, vagy mft-re. Még ha az olcsó persze relatív is.

Nem az FF ellen vagyok csak egyszerűen ezekre nem azt választanám.

(#56300) PuMbA válasza haruspex (#56299) üzenetére


PuMbA
titán

", de azért gy 4-600mm végű obit könnyebb,és olcsóbb találni apsc-re, vagy mft-re."

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.