Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) psykie válasza ottkar (#3998) üzenetére


psykie
aktív tag

A megvilágítás mondjuk legyen normál napfény.

(#4002) rumos14 válasza Szten Márs (#3952) üzenetére


rumos14
nagyúr

utánanéztem ennek a 70/2.4-nek, hát tényleg elég tisztességes a tudása :K talán a Sigma 70/2.8 macro (bár megint egy büdös 3rd party obi...) lehet az "alternatívája" portré célokra, de az ugye egy kicsit nagyobb.

(#4003) ottkar válasza psykie (#4001) üzenetére


ottkar
addikt

A normál napfény se egyforma erősségű napszaktól évszaktól is függ. Ha mozgó tárgyat fényképezel válassz zársebesség prioritást

(#4004) Szten Márs válasza rumos14 (#4002) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem mondjuk nincs bajom a 3rd party obikkal, a Sigma makrósorozata meg különösen tetszetős :K A méret valóban nem ugyanaz mondjuk, de hát semmi sem lehet tökéletes :DDD

(#4005) rumos14 válasza #40935168 (#3962) üzenetére


rumos14
nagyúr

"Az, hogy az ember különc szeret lenni, ki akar lógni a "mainstream"-ből egy "érdekes" Pentax vagy Sony vagy akármilyen egyéb DSLR géppel, mutogatni hogy Canon/Nikon bekaphatja, mindössze érzelmi döntés, ritkán ésszerű."

aztaqrva! én kérek elnézést! egy ilyen gondolat leírását követően igazán nincs miről beszélni veled. csodálom Sztent, hogy volt türelme erre nem indulatból reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#4006) Mercutio_ válasza Szten Márs (#4004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Makróról meg méretről jut eszembe: Ha a prioritási sorban eljutok odáig megint venni fogok egy DA* 35/2.8 macro limitedet sétálóobinak :D

rumos:Jaja, erre dúrvább helyeken alapból kijár egy "faszkorbács" :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4007) psykie válasza ottkar (#4003) üzenetére


psykie
aktív tag

Ok, próbálkozom holnap és majd mutogatok :C

[ Szerkesztve ]

(#4008) Szten Márs válasza Mercutio_ (#4006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezzel a 35-ös obival én is nagyon szemezgetek... erősen gondolkodom már egy ideje, hogy kéne egy jó makróobi, mondjuk a Sigma 105mmF/2,8, vagy a Pentax 100mm F/2,8... ugyanakkor nagyon erősen gondolkodom egy ideje azon is, hogy egy 50mm-nél kissé szélesebb látószögű AF-es fix is nagyon kéne, mint mondjuk a Pentax 40mm F/2,8 limited.... aztán rájöttem, hogy a makrót, meg a kb. normál látószöget nyújtó fixet össze is lehetne gyúrni és el is jutottunk a 35mm F/2,8 makróhoz :D

Esetleg, ha már ilyen jól megbeszéltük ezt, nincs véletlen neten pár képed, amit azzal az obival készítettél? :B Na meg, ha tudsz írni róla pár tapasztalatot, azt is szívesen venném :K

(Nem mintha annyira sürgős lenne, valószínűleg már aligha lesz idén belőle valami :) Inkább olyan tavaszra kéne kissé felturbózódni)

[ Szerkesztve ]

(#4009) BEE válasza psykie (#3999) üzenetére


BEE
addikt

Döntened neked kell !
Nem ismerem igazán a jelenlegi gépkínálatot, de attól tartok hogy ettől
mélyebben kell zsebbe nyúlnod, ha a jelenleginél láthatóan jobb
kutyafotózós gépet akarsz.
Ha amúgy érdekel a fotózás és szeretnél jobb képeket készíteni még akár
a családról meg a nyaralásról is, akkor megéri ésszerűen rákölteni.
De ha csak a kutyákhoz kéne, akkor szerintem nem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4010) BEE válasza Szten Márs (#4008) üzenetére


BEE
addikt

Sétálónak 31Limited, makrónak meg Tamron 90. ( Ez a tuti ! :D )

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4011) Szten Márs válasza BEE (#4010) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, az FA 31mm F/1,8 az álomobjektív, ha választhatnék egy objektívet, legyen az bármilyen, akkor ezt választanám, ez teljesen egyértelmű. De azon kívül, hogy kishazánkban valami oknál fogva beszerezhetetlen, árban is duplája a 35mm-esnek. De most, hogy ezt írtad, baromi kiváncsi lennék: van egy 31mm-es limiteded? :Y Vagy csak az őt övező nem kicsit durva elégedettségi ráta fogott meg téged is?

(#4012) Mercutio_ válasza Szten Márs (#4008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most megyek szunyálni, holnap színház, de legkésőbb hétvégére megpróbálok összeszedni valamit.
Addig is zaklasd tbs-t, pár napig nála is járt az obim, amikor még megvolt :DDD

Ja azért pár kép:
Kamillavirág F3.2:B
Fáklyaliliom távolról, közelebbről, mégközelebbről:R (Családi fotók, nem ér kielemezni! :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4013) BEE válasza Szten Márs (#4011) üzenetére


BEE
addikt

Ki akarod próbálni őket ? ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4014) Szten Márs válasza Mercutio_ (#4012) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx :R Ennyiből is látszik, hogy tud valamit :K

BEE:
Ez igent jelent? :Y Komolyan, kapásból dupla lett a pulzusom :DDD De inkább küldök pü-t, mert elég offok lettünk :)

[ Szerkesztve ]

(#4015) rumos14 válasza Szten Márs (#4004) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem sincs. nagylátóm, fényerős zoomobim, telém mind Sigma/Tamron.
hm, vannak finom kis Pentax fixek, nézegetem a photozone teszteket. meg az a K-7, igen tisztességesen összerakták.

(#4016) #40935168 válasza Mercutio_ (#4000) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na ezt most megmondtad. Rajtad kívül ki van előrébb ezzel ? :D Sőt..

[ Szerkesztve ]

(#4017) #40935168 válasza rumos14 (#4005) üzenetére


#40935168
törölt tag

De hiszen beszélsz velem. Döntsd már el mit akarsz.

(#4018) Szten Márs válasza rumos14 (#4015) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tényleg jó lett a K-7, és várhatóan szépen fog csökkenni az ára, ahogy a K10D és K20D esetében is történt. Ha valami, na akkor fix választék az meg bőven van rá, és hát aki amúgy is fixfetisiszta, mint pl jómagam :DDD
Amúgy te sem panaszkodhatsz az A700-al ;) Egyszer fogtam kézbe A700-at, azt is csak Saturnban, de annyi is elég volt, hogy lássam: baromi jól összerakott, rendkívül ergonómikus gép lehet.

(#4019) rumos14 válasza Szten Márs (#4018) üzenetére


rumos14
nagyúr

most néztem, hát még mindig 300k, sajnos a középkategória ennyibe kerül mindenhol. :(
egy fix fetisiszta a Minolta birodalomban is kiélheti magát, bát ilyen egzotikus gyútáv/fényerő kombinációk, mint 31/1.8, 70/2.4, nincsenek. de vannak 20-tól kezdődően igen jó f2-f2.8-as fixek.
az A700 tényleg nagyon egyben van, fogás egy álom, kezelés villámgyors, minden a helyén van. igazából jelenlegi szintemhez képest túl profi gép :B

(#4020) rumos14 válasza Szten Márs (#4018) üzenetére


rumos14
nagyúr

ja még az ugrott be, hogy Pentax-ra általános vélekedés szerint mi a legjobb ár/érték arányú alap zoom obi? nem csak f2.8-asra gondolok, de a Tamron 17-50-nél van jobb deal?

(#4021) majom2 válasza psykie (#4007) üzenetére


majom2
senior tag

psykie:
70-80 nagyon kevés ilyen gépekhez. ennyiért kb használt 350d van kitobival. nem rossz ez sem, sőt sok szempontból jobb a mostani gépednél (gyorsabb fókusz, szebb kép magas iso-n), de semmiképpen ne vegyél ilyent addig amíg ki nem próbáltál egyet éles helyzetben. talán valakitől tudsz kölcsön kérni egy ilyet egy napra. felejtsd el a fixet, neked zoom lencse kell. én is fényképezgettem a kis aranybogár németjuhászomat, tudom milyen kis eszetlenek tudnak lenni :)
de tényleg először az lenne a legjobb ha a mostani gépedet megismered és megtanulod használni. ráadásul ez egy fillérbe sem kerül és lehet h így is eléred azt az eredményt amit szeretnél. ekkor tudod csak eldönteni h a gép a hátráltató tényező a jobb képek elérésénél, vagy esetleg te magad. esetleg mindkettő :)

Eperkutyus:
bocs, de hogy lehet ekkora butaságot írni h kutyához vegyen fixet??? látszik h soha nem fényképeztél még hasonlót. amikor egy kutya össze vissza rohangál, egyik pillanatban itt a másikban már teljesen máshol, ott maximum önszívatásnak jó fixet venni. aztán lehet a hajra kenni a rajzolatot meg a bokeh-t ha nem tudsz egy értelmes képet összehozni...
különben is, nagy felelőtlenségnek tartok fixet ajánlani egy kompakt kategóriából érkező embernek, hacsak külön nem ezt kéri. nehéz vele fényképezni, és sok gyakorlat kell hozzá. ez nem kezdőknek való feladat, és szinte borítékolható h csalódni fog.

Terapeuta:
rohadtul nem mindegy milyen vázat vesz a fókusz sebessége szempontjából. főleg ha követőfókuszról is beszélünk. a gyorsan fókuszáló lencse nem mindig elég, sőt... persze ekkora budget-nél nem nagyon lehet ugrálni.

(#4022) majom2 válasza psykie (#3938) üzenetére


majom2
senior tag

ha most otthon lennék, odaadnám a 300d-met 1 napra, aztán meglátnád mire jutsz vele. de ez most sajna nem kivitelezhető.

(#4023) nord_ válasza Terapeuta (#3987) üzenetére


nord_
veterán

Ja. :D
Ismerem én elég jól a Pentaxokat, magam is kacérkodtam ezzel a márkával nem is egyszer. Egyértelmű, hogy ez a cég annak _kiváló_ választás, aki vagy a régi manuális fixeket vagy a pancake obikat kedveli. Beszélgethetünk erről napestig bármelyik gyútávon tőlem bárkivel. :)

(Gézánk teljesen megvan. :) )

(#4024) psykie válasza majom2 (#4021) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi! :R
Igen, mint már fentebb is említettem, én is úgy érzem, hogy először a jelenlegi gépemből kellene kihozni a maximumot, ezzel kellene először megtanulnom fényképezni, aztán majd jöhet a komolyabb cucc! :C

(#4025) ottkar válasza rumos14 (#4020) üzenetére


ottkar
addikt

Galléros pávián és bozontosfarkú kismókus mutációja legyek ha értem.Egy gépre úgy tesznek zoomot hogy milyen gyújtótávolság szükséges a témához nem ilyen meghatározhatatlan "ár érték arányt". Én pld 28-105-öt neveztem ki "alap" obinak. Mert az 55 -öt kevésnek találtam alapra is. Én meg nem vagyok a nagy látószögért oda.

[ Szerkesztve ]

(#4026) Szten Márs válasza rumos14 (#4020) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne jobb, én legalábbis a Tamron 17/50 F/2,8-at választanám adott esetben. Van persze a Pentax 17-70 F/4, de a nagyobb gyújtótáv-átfogáson, meg SDM-en kívül aligha ad bármi pluszt is, ellenben ott van az 1Fé hátránya. Általános vélekedést nem tudok, ez az én egyéni vélekedésem :)

Amúgy nincs kedved egyszer fotóstalira jönni? Szerintem szívesen látnánk téged is, meg az A700-adat is :DDD

(#4027) psykie válasza psykie (#4024) üzenetére


psykie
aktív tag

Sziasztok :R
Próbálkoztam egy kicsit, vakuval tök mindegy milyen záridőt stb-t állítok szerintem lassú. Ha nincs vaku akkor viszonylag elég jó 1/4000 F8.0 -nál. Zoom-ot nem használtam
Viszont ez a szerencsétlen gép állandóan vakuzni akar, ha kikapcsolom sötét a kép az ISO-val játszottam egy kicsit 800-ra állítva szerintem mintha zajos lenne, még próbálkozom más beállításokkal. Egy bokrot fényképezgettem közelről amin röpködtek a darazsak ;) Homályosnak viszont egyik sem lett homályos.
Ja és próbáltam csinálni úgy tájképet egy fás területről, hogy a záridőt 8" ra állítottam a blende pedig F8.0-on egy tök fehér képet kaptam, ez mitől lehet :B

[ Szerkesztve ]

(#4028) Doom válasza psykie (#4027) üzenetére


Doom
aktív tag

Mármint mi lassú? A fókusz? A DSLR-ekkel fogsz valszeg csak jobb eredményt elérni, és a vaku ha jól tudom, a fókusz sebességét nem befolyásolja, csak a fény mennyisége és a fókuszmotor.
Ha vakuzni akar, akkor kevés a fény, az ISO emelése és a sötét kép is ezt támasztja alá. 800-as ISO-nál nem csoda, hogy zajosnak látod, ott csak a DSLR-ek tudnak elfogadható eredményt produkálni a nagyobb és jobb szenzor miatt.
8" az elég sok nappali fénynél, gyakorlatilag kiégett az egész kép. Vedd lejjebb a záridőt és/vagy kisebbre a rekeszt.

A hozzáértőbbek majd kiegészítenek :)

[ Szerkesztve ]

(#4029) Degeczi válasza psykie (#4027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha több százszor akkora megvilágítási időt állítasz be mint a helyzetben kellene a jó expóhoz, vajon miért ég fehérre a kép? :U

(#4030) Degeczi válasza Doom (#4028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Ha vakuzni akar, akkor kevés a fény"

ill. néha épp sok: az okosabb kamerák Auto módban olyankor szintén megpróbálnak vakus ráderítéssel csökkenteni a helyzet dinamikatartományán

de minden ilyen kamerán van P mód, vagy min. vakuletiltás, amivel ez elkerülhető ha nem kellene

(#4031) ottkar válasza psykie (#4027) üzenetére


ottkar
addikt

Most mi a nyavajának a fénymérő ha ex hasra állítasz értéket? Az hogy én be tudok fénymérés nélkül is helyes expot az a gyakorlattól van. De én se állítok ex has értéket meg nem használok manuált ha szükségtelen, de semelyik profi nem teszi azt pillanatfelvételeknél. De az amatőrnél is értelmetlen.

(#4032) psykie


psykie
aktív tag

Úgy néz ki rájöttem mi volt a gond, több hülyeséget nem írok :B :C
Köszönöm a tanácsokat, ötleteket :R

(#4033) kugyu21 válasza psykie (#4027) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azért, ha legalább egyet elolvasnál azok közül amiket a korábbi hsz-kban belinkeltek neked, sokkal többet értenél a próbálkozásaidból.
Hozzá teszem, hogy gyakran én sem értem amit a hozzáértők itt a fórumon beszélnek, de azért az alpok ismerete nélküli fotózás nem sok sikerélménnyel kecsegtet.
A fényképezés a mi szintünkön még arról szól, hogy az objektíven keresztül, annak nyílásának nagyságát (blende) szabályozva, valamennyi ideig (zársebesség) fényt engedünk be az érzékelőre. Az előző kettő érték változtatásával lehet szabályozni, hogy az megfelelő mennyiségű legyen.
- Ha a fényképezőgép elektronikája úgy itéli meg, hogy vakuval szeretné kiegészíteni a meglévő fénymenniséget és te ezt mégsem hagyod neki--> sötétséget fényképeztél.
- Ha azonban olyan hosszú záridöt alkalmazol (8") ami a szükségesnek (korábban 1/4000-nél jól sikerült) a kb 2 millió szorosa, akkor az már nem fényképezés, hanem fény.beömlesztés --> természetes, hogy egy fehér pacnit kapsz.
- Az ISO növelésével az érzékelőt akarod megerőszakolni elektronikus erősítéssel--> persze, hogy a zaj mennyisége is meg fog növekedni.

Jó hosszúra sikerült igy többen megelőztek, de remélem így érthető.

[ Szerkesztve ]

(#4034) kugyu21 válasza kugyu21 (#4033) üzenetére


kugyu21
senior tag

Bocsi benéztem, nem 2 millió, csak 32 ezer-szeres, de azért az is több mint sok.

[ Szerkesztve ]

(#4035) psykie válasza kugyu21 (#4033) üzenetére


psykie
aktív tag

:R :R :R

(#4036) BEE válasza psykie (#4027) üzenetére


BEE
addikt

A helyes exponálást leginkább úgy lehet elképzelni, mintha egy fazekat
raknál a csap alá. Az a cél, hogy színültig töltsd, de ne csorduljon ki.
Nyilvánvaló, hogy ha kicsit nyitsz a csapon, lassan fog megtelni,
ha ráengeded, akkor meg gyorsan.
A lényeg, hogy mindig ugyanannyi a szükséges vízmennyiség.

Ugyanezt csinálja a blende ( csap ) és a záridő.
Van egy fénymennyiség, amit be kell ereszteni a szenzorra ( fazék ).
Az is belátható, hogy ha fele akkora a fazék, akkor fele víz kell bele,
vagy akár a duplája is egy nagyobb fazékba.
Ez a fotózásban a fényérzékenység ( ISO ).

Ez három szabályzási lehetőség, de mindegyik másképp hat az elkészült képre.
Blende - mélységélesség
Záridő - mozgás
ISO - zaj

De ennek nem itt lenne a helye, hanem valamelyik "tanuljunk" topikban.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4037) #40935168 válasza BEE (#4036) üzenetére


#40935168
törölt tag

Neeem, az ISO az, amikor egy 10-literesnek vélt üstbe 20 litert akarsz beleönteni, és 15 liter felett a többi mellémegy.

A füst, a sistergés amikor a forró parázsra ömlik a víz. Na, az a zaj :DD

(#4038) psykie válasza BEE (#4036) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi! :R

(#4039) ottkar válasza #40935168 (#4037) üzenetére


ottkar
addikt

Az ISO az amikor te szagolsz valamit meg egy vadászkutya. Ugyanaz a szag (megvilágítás ) de a blöki érzi is a szagot. Mondjuk az én ISO-m is jobb az emberek 90%-ánál.

(#4040) #40935168 válasza ottkar (#4039) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kérek még egy hasonlatot. Ez nem tetszik. :))

(#4041) Mercutio_ válasza psykie (#4038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha mégis DSLR-t szeretnél és olcsón akarod megúszni de garanciával, akkor vedd meg ezt a vázat. Használt terméknek 0% az áfa-ja!
Vegyél rá használtan 20-onezerért Canon 18-55 IS jelű objektívet. A lényeg, hogy az IS-es legyen, a régebbiek sokkal gyengébbek.
Később ha játszani akarsz a kis mélységélességgel vehetsz rá újonnan 30 körül fényerős fixet, teleobjektívnek meg ott van 70-ért az 55-250.

Hasonlóan jól jársz egyébként egy Pentax K200D-vel, Nikon D3000-el, vagy éppen D60-al, csak azokból most épp nem láttam garis darabot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4042) psykie válasza Mercutio_ (#4041) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi, megnézem :R

(#4043) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Sajnos az elozo gepem behalt, most szeretnek venni a hetvegen valami hasznalt gepet eddig 2 ajanlatom van nikon d40 9 honapos alap kit obival 350 dolcsi vagy 1 honapos olymipus e-510 alap kit obival 375.Teljsen kezdo fotozashoz kell, taj, epulet, emberek, csalad, hetkoznapi dolgok,semmi profi dolog.Nem tervezek azonnali extra obi vasarlast sem. Jovo heten mennek New Yorkba ezert lenne fontos dontenem a hetvegen.
Ha meg bejon valami ajanlat akkor beirom.
Segitsetek donteni pls!
Koszi!

(#4044) gaborbol válasza gaborbol (#4043) üzenetére


gaborbol
őstag

1-el bovult kozben a lista.

9 honapos d40 18-55mm , 1500 expo, 2 gb karesz, $350
1 honapos olympus e-510 14-42, 50 expo, 3gb karesz, $375
Vadi uj,bontatlan K2000 18-55mm $450

[ Szerkesztve ]

(#4045) ottkar válasza gaborbol (#4044) üzenetére


ottkar
addikt

Én a Pentaxot venném a házban stabilizátor ami egyáltalán nem annyival rosszabb mint ahogy sokan állítják.Nagyfokú objektív kompatibilitás a régebbiekkel, még a teljesen manuális is stabilizálható.

(#4046) máyköl válasza gaborbol (#4044) üzenetére


máyköl
veterán

D40: Jó gép, a nikon talán legkisebb, és legkönnyebb gépe. Nagy Lcd kijelző, viszont viszonylag kicsi keresőkép. A fogása nem a legjobb, de lehet vele élni. Viszont nagy előny, hogy csak 1500 expo van benne, így valószínűleg még sokáig élni fog a zárja. A D40-nél nem lesz a vázadban képstabilizátor, hanem az objektívekben lesz. (ha VR-es objektívet veszel, amiért sajnos elég mélyen zsebbe kell nyúlni. Sokat dob a Nikon obik árán ha az obi VR-es.(képstabilizátoros). Viszont az objektívben lévő képstabilizátor 4 Fé-t tud csillapítani, míg az oly és a pentax vázban lévő képstabilizátora 2 Fé-t csillapít. Az obikínálat sokkal jobb a Canon-nál, a pentaxnál elég gyér az obikínálat. Az nagyon fontos, hogy D40-re nem rakhatsz akármilyen objektívet. Pontosabban rakhatsz csak nem mindegyiknél lesz autófókuszod. A AF-S obiknál lesz autófókusz, AF obinál viszont kézzel kell majd fókuszálnod.

E510: Jó gép, bár sokat nem tudok róla. A 14-42 mm-es kitobija nagyon jó, a kitobik az Olympusnál a legjobb minőségűek. Az 50 expo is jól hangzik... Az E-510-ben lesz a vázadban képstabilizátor.

K2000: Na ezt a gépet abszolút nem ismerem. A pentaxnál a vázadban lesz képstabilizátor.

Jól gondold meg a dolgot, mert később fogsz venni + objektíveket, és egy rendszerre építs, mert ha már pl. van egy Pentax felszerelésed akkor utána elég nehéz lesz Canon rendszerre váltani, a lényeg a lényeg, hogy jól gondold meg a dolgot, nem mindegy, hogy melyik gép mellett döntesz.

Remélem segítettem valamit. :)

Máyköl

(#4047) #40935168 válasza gaborbol (#4043) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bridge ?
Kell ide DSLR ?

(#4048) forceberg


forceberg
veterán

Vettem jó áron egy belépő szettet.
D60 kit + Sigma DG 70-300.
Állványt milyet érdemes venni hozzá? Olyan kellene, ami nem lifeg fel le a kihúzott telével sem.
Köszi a válaszokat! :R
Mod: mini utazós és egy nagyobb is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4049) máyköl válasza forceberg (#4048) üzenetére


máyköl
veterán

Grat a géphez. Az állványt itt kérdezd: [link]

(#4050) forceberg válasza máyköl (#4049) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi.
Amúgy megtaláltam azt is, csak megláttam a 09.03-as utolsó hsz-t, aztán azért írtam ide.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.