Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Big-Lacos válasza Carasc0 (#30988) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Ha sokallod az objektiv arakat, es mindenes gepeket szeretnel, tenyleg erdemes lenne megfogadnod az ajanlott gepeket: Sony RX10, Panasonic FZ1000, vagy szemely szerint en a Te helyedben gyujtenek egy Panasonic LX 100-ra (a valamivel nagyobb szenzor mint a masik kettoben + fenyeros objektiv miatt).
Igaz hogy egyik sem cserelheto objektives gep, de eleg univerzalisak lehetnek.
Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#31002) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Na, kedves Uraim, megejtettem a nagy összehasonlító tesztet!

Kb. egy órán keresztül lövöldözgettem egy boltban az EOS 750D-vel (ami lehetett volna akár a Nikon D5500 is, ha épp az van kéznél), valamint a nagy kérdőjelekkel, a Sony A6000-rel és az Olympus OMD E-M10-zel.

Röviden szólva tökéletes mindkét fényképező. Az EOS is az, de most egy kicsit alábbhagyott a lelkesedésem a DSLR-ek iránt.
Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de kb. múlt pénteken voltam ugyanebben a boltban, mikor először kézbevettem a két MILC-et és akkor mondtam is, hogy azok után extra kényelmes és megszokott érzés volt a Canon DSLR-t megfogni mellettük.

Na, most ez megváltozott. Az egy óra alatt nagyon megszoktam mindkét MILC-et és a DSLR már fura bumszlinak hatott mellettük. Ezek alapján simán elhiszem, hogy pár hét alatt úgy hozzászoknék a kis mérethez, hogy érthetetlnül állnék a DSLR-ek mérete előtt.

Az Olympussal sem lenne semmi baj (bár azért a boltos rafinált volt, mert mihelyst kiejtettem a számon, hogy nincs rajta fogás, máris előhúzott egy 59 euros extra markolatot (semmi akksitartó, vagy ilyesmi, egy szimpla műanyagdarab) és azzal pedig a Sony A6000-rel egysenrangú jó fogású géppé vált az EM10 is.

A kezelhetőség- semmi gond egyikkel sem. Az Olympus érintőkijelzője és az ezen keresztüli fókuszálási lehetőség (nagyon könnyen, három ikon alapján választhatunk, hogy érintő kijelző zárva/érintő kijelző fókusz+expo gomb/ valamint érintő kijelzőn mutatunk a fókuszpontra és a gép exponál is).
Mindezt egy szempillantás alatt és csak a képeket visszanézve tűnt föl egyértelműen, mekkora királyság ez, ami leírva eddig egyik tesztben sem tűnt olyan hú, de kihagyhatatlan extrának, viszont már most látom, hogy egy csomó helyzetben lehetne extrém gyorsan kikerülni a manuális fókuszálást az objektívvel, ha minimális tárgytávolságban lévő dolgok között kellene fókuszálgatni.

Szóval az érintős kijelző mégsem akkora butaság, amekkorának eddig tartottam, már csak azért is, mert az A6000-essel fotózgatva többször akartam ujjal bökködni a kijelzőt az Oly után.

Tehát engem azt hiszem meggyőztetek, felhagyok a DSLR-ek utáni álmodozással, letojom, hogy innentől kezdve béna amatőr fotósnak néznek majd, mini kompakt géppel, az egyik MILC gépet fogom választani.

Hogy melyiket, azt megmondom kb. 15 perc múlva, mert most ráülök az SD kártyákra, és megnézem a boltban készült tesztfotókat.... :R

(#31003) MrChris válasza Lassú Víz (#30998) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyilván, csak arra példa ha ideális a dolog.

(#31004) MrChris válasza HagaNRG (#31002) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aztat nemtom tudja e hogy nézel a keresőben és közben tapizod a fekete kijelzőt, de valójában a fókuszt helyezgeted. Ez is jópofa ficsőr.

(#31005) csmat válasza schawo (#30986) üzenetére


csmat
senior tag

Fz mivel tud többet, kevesebbet egy pentax k50+18-135, vagy egy oly em10 hez képest?

(#31006) HagaNRG válasza Ear001 (#30952) üzenetére


HagaNRG
őstag

Igazad van és X2N fórumtársnak is.

Sajnos nem olyan fotós vagyok, hogy csak erre, vagy csak arra kellene a gép. Egyáltalán nem vagyok hivatásból fotózó, vagy ebből élő ember, mert ebben az esetben nem kellene itt kérdezősködnöm (bár miért ne...), de elég hívnak el ismerősök, rokonok eseményt fotózni és ekkor nem lenne rossz, ha nem vallanék kudarcot.

Köszönöm a segítségeteket mindettől függetlenül és elnézést kérek, ha túl sok, látszólag egymásnak ellentmondó kikötést szabtam egy jövendőbeli új gép iránt.

(#31007) Lassú Víz válasza MrChris (#31004) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sajnos az Oly nem tudja. Pedig jó lenne. Az E-M5 MkII esetében már nem is lenne kényelmetlen.

(#31006) HagaNRG:
Azért azt tudatosítsd a családban, hogy még ne várjanak tőled profi szintű képeket, mert nem olyan a tudásod. Legyél profi a gép kezelésében, aztán menj el egy workshopra. Ott majd ne fogadj el mindent, mert hallottam olyat is, hogy croppos vázzal nem lehet elkészíteni egy képet, ahelyett, hogy az ekv. javasolt gyújtótávolságról beszélt volna az ember. De az ő szemellenzőjébe csak a Canon fért bele. :) Viszont sokat meg lehet tanulni arról, hogy mikor hova helyezkedj, mire figyelj. Mik a kötelező elemek, stb.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31008) tvamos válasza schawo (#30994) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg kell egy r..hadt nagy vaku, ha az eget akarom fotózni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#31009) schawo válasza csmat (#31005) üzenetére


schawo
titán

ekv. 25-ről indul a nagylátója 28 helyett, ekv. 400-ig ér a tele 205 helyett, van EVF, bökdösős fókusz, szuper minőségű 4K, 1/16k villanyzár, jó az obi rajza. Most így hirtelen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31010) HagaNRG


HagaNRG
őstag

600 Euroért egyébként milyen vételnek számít az EM-5 egy 12-50mm-rel?

:R

(#31011) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sokkal nem vagyok előrébb a tesztfotók alapján. Egy kiállított E-M5-öt fotóztam mindkét géppel, hasonló beállításokkal. (bár mint kiderült, soha nem ugyanabból a pozícióból. Ekkora méretben nagyon tökéletes és éles mindkettő, 100%-ba benagyítva még gyenge ISO-nál is (pl. ISO320) nagyobb a zajosodás mértéke, mint azt az A58-asomon megszoktam. Ez nem esik valami jól.

E-M10:

Sony A6000:

[ Szerkesztve ]

(#31012) TayRol válasza HagaNRG (#31010) üzenetére


TayRol
veterán

itthon 187e ft újonnan az EM5+12-50 kit 3 év garival a Mintaboltból, ami 602 euró. szóval nem rossz ár.

[ Szerkesztve ]

(#31013) Lassú Víz válasza HagaNRG (#31010) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak ha kell az időjárás állóság. Másképp az E-M10, mert többet tud. A 12-50 egy mindenes f/sötét kit obi. Mellette:
- 24 mm induló
- időjárás állóság
- makró képesség
- opcioális villany zoom videóhoz, távvezérelhető.
Ellene:
- rohamosan veszti az induló f3.5-ös fényerőt
- képszélek, sarkok

Rendezvényre egy 45-ös fix mindenképp kelleni fog, de nem árt egy 17-es, 25-ös mellé. Meg egy másik váz, hogy ne kelljen sok időt tölteni az obi cserével ;)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31014) #31733248 válasza csmat (#30878) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#30878) csmat

"Most már nézem az a6000 is, de egy utazózoommal nem találtam olyan szettet, ami beleférne a keretbe. Használtban kb mennyi egy nagyobb átfogású obi?"

A 18-200mm-es kb. 120 ezer, vagy 70 körül egy SEL-55210 a kitobi mellé. Én adapterrel használom a tükrös Sony 55-200mm-es obit, ez szebben rajzol és fényerősebb is. 100mm-ig f4, 135 mm-ig f4.5 a fényerő.

(#30904) HagaNRG

"Ez a barna, prémium jelzővel ellátott OMD E-M10 többet ér valamivel a sima ezüstnél?"

Nekem legalábbis jobban tetszik, :) de egyébként az E-M10 fogása sajnos nem az igazi...

"Attól félek- és tegnap óta ezen agyalok- hogy rohadt sok pénzt fogok a végén elkölteni, mert nem lesz elég az E-M10, hanem az A6000 fog kelleni."

De utána legalább nem fog piszkálni, hogy mást kellett volna venned. :)

(#30911) Victoryus94

"Úgy néz ki sikerül 140-150 ezer körül hozzájutnom obival. Ennyiért jó vételnek tartom az NX 500-ast."

Annyiért jó vétel!

(#30915) Gempas 70

"Egyébként kezdek beleszeretni ebbe a 6000-be.. már 2x visszamentem megtapizni.. Jóó.."

Nagyon jó. :D Igazi élmény a használata. Jó fogású, jól kezelhető váz, kitűnő szolgáltatásokkal. Ha veszel rá egy 30-as Sigmát, le sem szeded róla. :) Ez egy általánosan használt és kedvelt hossz, a minősége pedig remek.

(#30916) sanzi89

"Melyik gép érné meg jobban?
Sony ILCE-5000: 99.900Ft
Sony ILCE-5100: 169.915Ft"

Ha picit hozzátennél, vehetnél egy A6000-et. De a kettő közül ár-érték arányban az A5000 a jobb ajánlat.

(#31015) schawo válasza HagaNRG (#31011) üzenetére


schawo
titán

Csak az emlékeid szépítik meg az A58-al készült képek zajszintjét. Valójában mindkét gép jobb dinamikával és zajtűréssel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31016) HagaNRG válasza schawo (#31015) üzenetére


HagaNRG
őstag

Komoly? Akkor ez csak megnyugtat, meglehet, hogy tényleg így van, majd keresek par a58-as képet azért.

(#31017) sanzi89


sanzi89
addikt

Újabb kezdő kérdésem volna, remélem az öregek nem harapják le a fejemet érte.

Úgy néz ki holnap megrendelem 100k-ért a Sony A5000-est. Egyik ismerősöm - aki hobbi szinten pár éve DSLR géppel fotózik - azt tanácsolta, hogy szerezzek be az objektívre egy UV szűrőt. A gyári objektív védő kupak nincs "hozzákötve" semmihez így el kell rakosgatni valahova, plusz állandóan le és fel kell szerelni - értelem szerűen. Azt mondta rakjak fel egy 1-2k-s UV szűrőt, amit fotózás közben nyugodtan rajta hagyhatok az objektíven, ha esetleg megsérül pedig veszek másikat. Védi az objektívet, kényelmesebb használni. Ez tényleg így van? Nem ront a képminőségek? Főleg egy 1000Ft-os eBay-es példány.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31018) sanzi89 válasza sanzi89 (#31017) üzenetére


sanzi89
addikt

Vagy a linkelt kamu cucc után egy valószínűleg eredeti Kenko, fórum alapján megbízható eladótól. Ezt ajánlották olcsó filter gyanánt.
Vagy ennyiért már itthon is van Hoya.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31019) Tin_Shield válasza sanzi89 (#31018) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én inkább egy automata objektívsapkát vennék

(#31020) sanzi89 válasza Tin_Shield (#31019) üzenetére


sanzi89
addikt

Eh, ez milyen tuti. :D Nem is tudtam, hogy van ilyen. Köszi a tippet!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31021) #31733248 válasza HagaNRG (#31016) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#31016) HagaNRG

Az A58 szenzora kb. ugyanannyit tud, mint az E-M10-é. Érdemes mellettük megnézni a 2011-ben bemutatott NEX-7 teljesítményét is.

(#31022) csmat válasza schawo (#31009) üzenetére


csmat
senior tag

És képminöséget tekintve? Az összehasonlító oldalakon lemarad a pana fz1000. Egyébként gondolom annak villanyos zoomja van, nem?

(#31023) schawo válasza csmat (#31022) üzenetére


schawo
titán

Egy fényértékkel kevésbé tűri a zajt, mint egy mft, de az objektívje egy fényértékkel fényesebb is, mint a kitobik, szóval összességében egál azzal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31024) MrChris válasza sanzi89 (#31017) üzenetére


MrChris
nagyúr

13 év alatt egy obim frontlencséjét sem karcoltam meg. A szűrőt viszont jóval könnyebbnek tűnik megkarcolni, 2-3x akkora felület minimális peremmel, ráadásul arra még nagyobb sapi kell amit megint csak rakni kell valahova. Arról nem is beszélve hogy marhára szeret tükröződni, megszórja a fényt, főképp egy 1000ft-os ablaküveg. Meg tele lesz mikrokarccal ha sapi nélkül tárolod az még jobban lágyítja a képet. Szűrőt csak akkor tennék fel ha a fényből valamit ki akarok szűrni.

(#31025) schawo válasza MrChris (#31024) üzenetére


schawo
titán

Ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31026) Lassú Víz válasza #31733248 (#31021) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézz be a számok mögé a diagramokra is! Eléggé együtt futnak. A NEX-7 lényegében a valós ISO100 érzékenységgel nyer. Egyébként meg pixel kukkoló a talpán, aki 1-2 dB különbséget meglát.

(Azt nem igazán értem, hogy az 1 FÉ-kel túlexponált, majd szoftveresen visszahúzott E-M10 ISO 100 esetén hogyan tudtak nagyobb dinamikatartományt mérni mint az alap ISO 200-nál, de ügyesek.)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31027) madgie válasza Lassú Víz (#31026) üzenetére


madgie
titán

Ugyanmá', csakadéikszó! Az, hogy a Nex-7 alapvetően a Sony egyik legelcseszettebb váza (mikrolencsék, irányérzékenység, sok-sok képszéli macera)?

Az nem számít, nincs benne egyik diagramban sem, tehát nem létező dolog.

(#31028) schawo válasza Lassú Víz (#31026) üzenetére


schawo
titán

Az iso 100-at nem is mérik. Az iso 200 valós értéke iso 120 körül van, azt látod a grafikonon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31029) #31733248 válasza blackydan (#30945) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#30945) blackydan

"Amik idaig szoba jottek nalam:
Samsung nx3000
Samsung nx 500
Panasonic gx7
Fuji x-a1
Sony a5000
Sony a5100
Sony a6000
Olympus em10
esetleg valami pl5-6"

A két Samsungot és a Panát kiejteném, mivel írtad, hogy fontos lenne a jó jpg. A Fujit azért ejteném, mert drágák hozzá az obik. A Sony A5000 jó vétel 100 ezer körül, f2.8 fényerejű Sigma obik 51 ezerért kaphatóak hozzá. Nekem A6000-em van itt van találomra egy, vázból kieső jpg a hétvégéről, egy használtan, garanciával 60 ezerért beszerezhető 50mm-es obival. Az ilyen képminőséggel nem hiszem, hogy lesz problémád. :N

(#31027) madgie

"Az nem számít, nincs benne egyik diagramban sem, tehát nem létező dolog."

Persze, nyilván ilyen buta vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

(#31030) schawo válasza madgie (#31027) üzenetére


schawo
titán

Senki nem ajánlotta a nex7-et megvételre. Azt pedig még ki is hagytad, hogy mennyire szörnyű az evf-je. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31031) madgie válasza schawo (#31030) üzenetére


madgie
titán

Econ fényezte itt a kis 2011-es popóját, DxO mérésekre alapozva. Gondoltam beböfögöm, hogy azért nem olyan csillámpóni az a masina sem. Sőt.

(#31032) #31733248 válasza madgie (#31031) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a szenzora, nem a popója. :) Ha egy autónak megdicsérem a motorját, nem azt jelenti, hogy az egész autót kifogástalannak tartom. De ugye nem kell majd a jövőben minden bejegyzéshez külön magyarázatot írnom? :)

(#31033) madgie válasza #31733248 (#31032) üzenetére


madgie
titán

Nézd, belinkeltél egy DxO összehasonlítást, azzal a rejtett nevelő célzattal, hogy a szoni bezzeg már 2011-ben is feltörölte a padlót a mostani középkategóriás MILC-ekkel (főként az mft gépekkel), csak azt hallgattad el nagyvonalúan, hogy a Nex-7-nek pont véres a nyaka és a photozone oldalán kívül már mindenki rájött, hogy a tesztelést nem azzal kellene erőltetni.

Szenzor ez is, szenzor az is. Csak az utóbbi nincs benne a szentdéikszó táblázataiban.

[ Szerkesztve ]

(#31034) #31733248 válasza madgie (#31033) üzenetére


#31733248
törölt tag

Fussunk neki még egyszer: a szenzorról folyt az eszmecsere, erre én - nem túl meglepő módon ;) - betettem erről egy linket. Minek ezen ennyit rugózni, meg belemagyarázni?

(#31035) Lassú Víz válasza madgie (#31033) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+1

(#31034) Econ: Azonos szenzor generációról és gyártóról van szó. Az E-M10 szenzora is az E-M5-ben mutatkozott be 2012 áprilisában. Az egyikben 3,7 mikro m egy pixel, a másikban 3,9. Csoda, hogy pár dB-n belül együtt futnak a görbék? A baj a féligazságokkal van, meg avval, hogy mindegy ki mit mond, neked van rá egy Sony riposztod. A Sony is csak egy lehetőség a sok közül a maga előnyeivel és hátrányival együtt, nem pedig A megoldás.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#31036) silmatauki válasza #31733248 (#31034) üzenetére


silmatauki
őstag

Amúgy a NEX7 szenzora tényleg nem nagy durranás: 2011-ben király volt, a mai 24 Mpixeles Sony szenzorokhoz képest viszont sokkal gyengébb / zajosabb stb. Így, bár az A6000-nak kevesebb a tárcsája / rosszabb a fogása, minden más tekintetben (EVF, IQ stb.) sokkal jobb vétel.

(#31037) Ear001 válasza madgie (#31033) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#31038) HagaNRG válasza sanzi89 (#31017) üzenetére


HagaNRG
őstag

"A gyári objektív védő kupak nincs "hozzákötve" semmihez így el kell rakosgatni valahova, plusz állandóan le és fel kell szerelni"

Na, hát igen, ez egy olyan tulajdonság a rendes fényképezőknek, ami először rosszul szokott esni a kompakt gépről érkező fotósoknak.
Nem lesz vele gond, ne félj, én tíz éven keresztül soha, egy kupakot sem veszítettem el, kivéve, mikor az egyik diákom az asztalomra lerakott Alpha kupakot megtalálta, majd poénból darabokra törte.
A rohadék gyerek apja volt a legboldogabb, mikor elmondtam neki, hogy kb. 15 ezer forintos műanyag kupakot taposott szét a kölyke. (végül a Sony szalonból 6 ezerből megoldódott a dolog).

(#31039) HagaNRG válasza #31733248 (#31029) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nehogy félreérts, mert örülök neki, ha néhanapján valaki egy igazi, "élő", spontán lőtt képpel is próbálja szemléltetni, miről is beszélünk, és egyáltalán nem kötekedni akarok.
De ez a kép az énekesről nekem ahhoz képest, hogy ISO 160, elég "rizses". Az énekes arc- és fejbőre azt várnám, hogy ISO160-nál kicsit élesebb.

Vagy csak nekem mániám 100% képméretben számolni a pixeleket és ne foglalkozzak ezzel, mert bármelyik DSLR, vagy más csúcs gép is épp ennyire lenne zajos ekkora kivágással?
(épp ez zavart a tegnap este saját magam által készült képekkel kapcsolatban is... Mind az EM10, mind az A6000 hasonló zajt mutatott egészen alacsony ISO értékekkel is 100%-os méretben nézegetve a portrékat.

Köszi! :R

(#31040) MrChris válasza HagaNRG (#31039) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy érdekes sajátság mostanság. Lehet hogy a nagy pixelsűrűség miatt van és emiatt sem engedik iso 160-200 alá az érzékenységet megadni. Pedig elkélne a 100 és 50 is, nagyon régi gépemen volt ilyen. Cserébe viszont sokkal jobban bírják a magasat! Mondjuk engem ezek a zajok nem zavarnak. Sokkal inkább aszínzaj, mégjobban a színtorzulás.

(#31041) 80hun válasza HagaNRG (#31039) üzenetére


80hun
addikt

:)
Hát ne haragudj meg , de megnéztem én is és ha neked ez rizses v. nem elég éles akkor vegyél FF gépet obiparkkal 1millióért.
Meg birom számolni a patanásokat a fejbőrén. :D

De lehet hogy a monitorod van rosszúl beálllítva vagy nemtudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#31042) HagaNRG válasza 80hun (#31041) üzenetére


HagaNRG
őstag

Tudom, nem egy árkategóriáról beszélünk, de ez a kép pl. totál éles, itt nincs semmiféle zaj a homlokon pl. (de lehet, csak azért, mert nem egy méretről beszélünk, és ekkorában a sötétben készült énekes fotó is ilyen élesnek tűnne?)

(#31043) 80hun válasza HagaNRG (#31042) üzenetére


80hun
addikt

Én azt mentettem le amelyik hozzászólásban volt a kép.
6000x4000 -es méret.
Nálam frankón éles. :)

(#31044) HagaNRG válasza 80hun (#31043) üzenetére


HagaNRG
őstag

Hogy lenne frankón éles, ha a borostás arc egy pixeltömegből áll?

(#31045) Elektrosokk válasza HagaNRG (#31042) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én ezt a képet nem Tudom megnézni amit linkelni akartál, de már nagyon érdekel!

mutatok neked éles képet ha szeretnéd, de sajnos annak a mókának ára van, viszont 200 százalékra nagyítva is éles :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31046) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Hagyjuk pixelháború vitát.
Nézzük a másik lehetőséget:

Ilyen képeket megközelítő minőséget, háttérmosást az E-M10 melyik lencséjével érhetek el?
(Ha pedig olcsóbban összehozok egy ugyanilyet egy D5300 Nikon+adott lencse kombóval, akkor inkább lehet, hogy azt kellene megcéloznom)

Ha a képet nem tenné be a fórum, link:
[link]

(#31047) 80hun válasza HagaNRG (#31044) üzenetére


80hun
addikt

Ezt nem teljesen értem hogy érted. :)
De esti mozgó témánál nagy mélységéleséget fotózni nemkönnyű.
Igen a szakála nem tűéles de nálam nem folyik egybe 100% képméretben.
De záridő is kell a mozgó témához viszont közben nem rekeszelheted agyon az obit sem hogy nagy legyen a mélységélesség. Tehát kompromiszzumot kell kötnöd.
Minden nem lehet tűéleéles a csókán :)
Egyébként posztert akarsz nyomtatni vagy mire kell a gép?

Túl nagyok az elvárásaid sztem.
Ajánlom az A7R-t egy Zeiss 55/1.8-as obival. Biztos jobb lesz.

Na amit linkeltél pont egy ilyen szettel készült. Ez egy FF gép, az egyik legjobb obival a piacon.
Ráadásúl ez nappali kép. Kb 820e- ft-ból megúszod :)

A nikonnal se lesz jobb. Mert ehez anit akarsz kell a FF. Tehát legalább egy D610.

[ Szerkesztve ]

(#31048) Elektrosokk válasza HagaNRG (#31046) üzenetére


Elektrosokk
addikt

aha.. akkor azt is Tudod hogy az a kép mivel készült, szerintem túl is tárgyaltuk. :D :O :O :O

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#31049) nrc válasza HagaNRG (#31039) üzenetére


nrc
tag

Nem érdemes különböző helyen/módon készült képek alapján összehasonlítani, hogy pixelszinten mit tudnak a gépek, akkor inkább már itt nézd meg.

Ahogy látszik az összehasonlításból ezeknél a gépeknél nincs olyan lényeges eltérés alap iso-n, mint amilyenre gondolsz. Magasabb iso-n persze már kijön az előny a nagyobb, fejlettebb szenzoroknál.

Amúgy, ha úgy tűnik, hogy "nem elég" éles egy kép bizonyos része, annak több oka is lehet:
- objektív ennyit tud,
- bemozdult a kép,
- fókuszálási hiba

[ Szerkesztve ]

(#31050) m3ss válasza HagaNRG (#31046) üzenetére


m3ss
veterán

ha megnezed az emberke eleg jo kepeket lodozott m43-mal, meg canon apscvel is. mondjuk ennek a sony 55-osnek eleg szep a rajzolata, de a linkelt kepet is meg tudna loni akarmelyik rendszerrel, nagyon hasonlora...utomunka, fenyek, hattertavolsag sokkal fontosabb mint azok a dolgok amiken gondolkodsz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.