Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Throme válasza #31733248 (#40999) üzenetére


Throme
veterán

Viszont így már eléggé tükrös belépő súlynál járunk, és méretben se leszünk annyira messze (értem ezt a 17-70 párosításra). A tükörakna miatt valóban pufibb a váz, de az egy üreg, így jelentős súlyt nem ad a vázhoz.

Ha már a súllyal és mérettel is foglalkozunk, bár ez nem volt szempont.

Ha kell az szoftveres arcfelismerés, ha inkább evf, ha az esélyét is el akarja kerülni az esetleges fókusz hibának (ami jellemzően fix obival jöhet ki zavaróan), ha manual-ozni akar és kell a nagyobb kereső, akkor nézzen szét milc fronton is.
Amennyiben nem, akkor d5300 és 18-105 (vagy külön T18-200VC). Aztán kiderül merre hova....

Használt árakat nem néztem, de azok értelem szerűen lejjebb vannak, mint amiket írtam az újakra.
De pl kb 45-50k egy használt 35, 50 f.18, a tamron 18-200 új ára is kevesebb a használt sony-nál.

szvsz

(#40995) pandur99 : Telékkel megfogtál. Nem ismertem ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#41002) konyi79 válasza Throme (#41000) üzenetére


konyi79
addikt

Akik kiesnek a két csoportból, hogy fontos a minél több dedikált kezelő, kézbeillő fogás, és nem sznob hogy csakaDSLR, nem ismerek még embert aki ne örült volna a kisebb, ezzel mobilabb gépnek. Csak mert többet tud nálad lenni. Sőt, az első csoportból is vannak sokan, akik inkább kötnek kompromisszumot a méret miatt.

(#41003) pandur99 válasza konyi79 (#41002) üzenetére


pandur99
aktív tag

E-M5 + 14-150 vs E-PL5 + 12-32. Vajon melyiket viszem magammal sűrűbben?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#41004) konyi79 válasza pandur99 (#41003) üzenetére


konyi79
addikt

Neked nem ér, már leírtad :))

(#41005) #31733248 válasza Throme (#41001) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#41001) Throme

A két említett (tükrös) Sigma zoommal valóban komolyabb az A6000 mérete is, ez kétségtelen. De kitobival szerelve azért nagy a különbség. Éppen ez a nagy előnye egy hasonló gépnek: simán magammal viszem egy kis övtáskában.

Árban viszont jobban jár a Nikonnal, ez egyértelmű, valamint vannak olyan darabok is, amiket hiába keresünk a milcekhez, egyszerűen nincs (100 ezer forintos fényerős alapzoom például). Szóval előnyök és hátrányok egyaránt vannak mindkét oldalon, ez kétségtelen.

(#41006) Throme válasza #31733248 (#41005) üzenetére


Throme
veterán

Azt nem tudom, hogy a nikon miért nem csinál ilyen kis obit, hiszen ha a sony-ra van, akkor egyező szenzormérethez biztos tudnának....
Lehet a stabilizátort nem tudják megoldani.... vagy a milcüknek nem akarnak konkurenciát házon beül... mindegy.

(#41002) konyi79 : Abból indultam ki amit írt, hogy súly méret nem számít (ha jól emlékszem..).

[ Szerkesztve ]

(#41007) #31733248 válasza Throme (#41006) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem ez a Nikonnak semmiféle problémát nem jelentene. Inkább arról lehet szó, hogy nem tekintik fontosnak a kis méretű obikat a DSLR-világban.

(#41008) tvamos válasza konyi79 (#41002) üzenetére


tvamos
nagyúr

Legalább annyit tételezzük már fel az emberekről, hogy a kiválasztott gép méretét be tudják lőni!
Vegye meg a nagyot, használja, utána majd tudja. De az is lehet, hogy tényleg nagy kell neki.
Nekem is meg kellett vennem a kombi Opel Omegát, hogy tudjam, nem kell nekem akkora autó. Ha nem tettem volna, hiányérzetem lenne örökre. Így már tudom.

(#41006) Throme válasza Econ (#41005) üzenetér
Nem csinálnak pancake uwa-t a D800-ra, de nincs is zöld maszat a képen. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41009) OceanStorm válasza jjeahh (#40977) üzenetére


OceanStorm
tag

Jah, egy hete van meg az első gépem, úgyhogy még egyelőre az automata jobban tudja nálam mi a helyzet. :) Vasárnap végig videóztam egy autós eseményt, jelenleg a videót vágom, egyáltalán nem lettek rosszak a felvételek, jó színek és tűéles kép. Az említett fókusz itt-ott nem az igazi de egyáltalán nem vészes.

Így túl az első éles bevetésen az első tapasztalatom az hogy pótaksit mindenképpen be kell szerezzek (ti mit ajánlotok a GX80-hoz ?), illetve nálam fontos kiegészítő lesz egy kézi gimbal is, a gép ugyan faszán kompenzálja a mozgást egy pontig nem is ez lenne a gond, ám korlátozottak a lehetőségeim ha simán kézben tartva a kamerát pózolok mint egy idióta, így az elképzeléseim nem minden esetben tudtak megvalósulni.

(#41010) OceanStorm válasza #31733248 (#40978) üzenetére


OceanStorm
tag

Néhány kivételtől eltekintve tájakról illetve városokról szeretnék time lapse felvételeket összevágni, ennek az elméletét tudom de azért olvasgattam a napokban a témában, és azt írták hogy a fókuszt érdemes az ilyen felvételekhez manuálisra állítani úgyhogy ez esetben a fókusz talán nem is lesz sarkalatos pont. A rekesszel kapcsolatban majd letesztelem a tanácsod.

(#41011) MrChris válasza OceanStorm (#41009) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt van pár snitt, nekem ez sikerül kézből, sétálva egy kirándulós használat esetén. Persze nem gimbal simaságú, de már a jól használható kategória, remegés mentes, kocsonyamentes kép, némi sétát is stabilizál. Összehasonlítva mozgatás közben jelentős a különbség. Valós hazsnálatnál a fókuszt is jól megoldja, kitobinál elég nagy a mélységélesség, meg a téma is jó pár lépésre kerül. De én még a híresen lassú 20-assal is videózom. Tapifókuszt szoktam használni, követő fókuszt még ki se próbáltam.

(#41012) jjeahh válasza OceanStorm (#41009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Talán ezek a legolcsóbb 3 axis gimbalok, steadiből meg majd a kollégák ajánlanak valamit, nekem nincs tapasztalatom velük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41013) tanygab válasza Throme (#41001) üzenetére


tanygab
tag

Ismét szeretném megköszönni a tanácsokat.

Tegnap volt szerencsém kipróbálni a D5300-at a javasolt 18-105ös kitobival. Illetve ugyan ezzel az obival egy D7100-at.
Így kicsit (jobban) megindult a vezérhangya. Megéri azt a 60-80 ezer felárat a D7100? Ugyan azokkal a kiegészítőkkel persze mint a D5300 ( pótaksi, fix obi, mem kártya, táska...stb. ).

Szóval jelenleg már csak a D5300 vs D7100 -on megy a vacila :)

(#41014) #31733248 válasza tanygab (#41013) üzenetére


#31733248
törölt tag

A D7100 komoly tudású gép, a szolgáltatásokat tekintve teljesen más kategóriát képvisel, mint a D5300. Azt nyilván Neked kell eldönteni, mi mit ér meg, de ha a D7100-at választod, nem fog Benned mocorogni a kisördög, fejlettebb vázat kapsz és orvosolni tudod a fókuszproblémákat is.

(#41015) tvamos válasza tanygab (#41013) üzenetére


tvamos
nagyúr

En biztos a D7100-at választanám, ezek közül, annyival jobb a kezelése, meg AF-ben is jobb.
A fix-be nem ugranék bele rögtön, használnám 1-2 hónapjg a zoom-mal, utána úgyis kiderül, milyen gyújtótávon hiányzik a + fényerő, vagy a bokeh. Tükrös gépnél szerintem nem annyira kardinális kérdés a pótaksi sem, ellentétben a MILC-ekkel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41016) Throme válasza tanygab (#41013) üzenetére


Throme
veterán

A D7100-ról sokat vitáztunk a nikon fórumban. El kell mondani - ezt én is elismerem - hogy bizonyos körülmények esetén sávosodás léphet fel, ami a képeken látható.
Ez a körülmény kb az, hogy egy durván alexpós képet visszahúznak 3, de inkább 5 Fé-vel. Ilyet szerintem normál esetben senki nem csinál, mert az ilyen kép kuka alapból. Ha visszahúzza valaki, akkor sávosodás nélkül is egy fos kép lesz.
Aki ilyen vázat használ nem panaszkodik (köztük én se).
Ha érdekel a téma olvass utána, mielőtt vásárolsz, hogy a fotózási szokásaidban esetleg előfordul az említett körülmény....

Én bátran ajánlom ezt a vázat, mert már lement annyira az ára, hogy az ár/érték arány is jónak nevezhető.
Ha nem is szent gráll, de van már benne AF tuning.
A tükrös gépek legnagyobb problémáját orvosolja, ha nem is 100%-ban (gondolok itt a zoom obikra).

Ja és nincs benne arcfelismerő, ezt a funkciót neked kell megoldanod... ;]
Amúgy, csak az irigység beszél belőlem, mert ez tényleg jó lenne!

(#41017) haruspex válasza tanygab (#41013) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Ez tényleg az amit Neked kell eldönteni, elég sok helyen ki van rakva mind a kettőt. Elsősorban a keresőt érdemes nézegetni, mert abban elég nagy különbség van a kettő között, és később számítani fog, nálam legalább is ez döntene.
Viszont kirándulgatásokhoz akár városban akár természetben hiányozni fog szerintem a 16mm-es kezdőérték, úgyhogy pláne, ha az olcsóbbik vázat venném, akkor lehet hogy néznék hozzá használtan egy 16-85-öt, a 18-105 helyett.

(Illetve ha elég a d5300, akkor lehet ránéznék a Pentax K-s2-re, jobb keresővel időjárásállósággal, két vezérlőtárcsával, és mostanában nagyon olcsón megy a 16-45 használtan.)

[ Szerkesztve ]

(#41018) tvamos válasza Throme (#41016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne haragudjon meg senki, de 5 Fé-vel huzni fel egy kepet, az mas gepeken sem hoz sokkal jobb eredmenyt. Szerintem. Csak ott mas lesz rossz. Ez nem normalis uzemmod. De, nezegettem ilyen savosodott kepeket, es emleknek meg ugy is jo.

(#41017) haruspex válasza tanygab (#41013) üzenetére
Vgy egy 12-24-et. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41019) Throme válasza tvamos (#41018) üzenetére


Throme
veterán

Azért írtam 3- 5 Fé-t, mert írták, hogy előfordult, mikor nem kellett 5Fé hozzá, hogy sávosodjon.
A másik kifogás pedig az volt, hogy a nikon miért nem mozdult rá erre a problémára.
Én nem védem a nikon-t mert nem érdemlik meg :) de azokat a teszteket, amiket belinkeltek fórumozók én nem tartom életszerű használatnak. A végeredményről ne is beszéljünk. Nem a sávosodás volt a legnagyobb bajuk azoknak a képeknek.... finoman szólva.

Döntse el mindenki, hogy mennyire tartja parának, mennyire nem....

(#41020) tvamos válasza Throme (#41019) üzenetére


tvamos
nagyúr

A másik kifogás pedig az volt, hogy a nikon miért nem mozdult rá erre a problémára. Ramozdult. A D7200 nem csinalja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41021) Throme válasza tvamos (#41020) üzenetére


Throme
veterán

A d7200 szerintem időben inkább sima új modell, mintsem izzadságszagú probléma tussolás, lásd D610.
És ugyanúgy új szenzorral jött ki, mint a most ébredező 7300 is teszi majd (ok, az utóbbi nem új szenzor, hanem D500-as 20Mp-es, de akkor sem az előd szenzorát kapja)

[ Szerkesztve ]

(#41022) zool1 válasza Throme (#41021) üzenetére


zool1
őstag

A D610-el nem volt semmi baj, a d600-al volt, akinél volt.... ;)

(#41023) Throme válasza zool1 (#41022) üzenetére


Throme
veterán

Félreértetted. A d610 volt a gyors válasz a d600 betegségére. Kvázi ezzel ismerte el a nikon a d600 galibát.
;)

(#41024) zool1 válasza Throme (#41023) üzenetére


zool1
őstag

+1 :K

(#41025) Manitou


Manitou
addikt

Gép vásárlás előtt állok és nem igazán tudok dönteni, hogy milyen gép is lenne nekem a legjobb választás.

Alapvetően általános felhasználásra lenne , de fontos, hogy ne legyen nehéz és nagy, mivel túrázásokhoz is szeretném magammal vinni, A képminőség elsődleges szempont lenne.

Először Canon G7X Mark I volt a kiszemelt ( már nem igazán kaponi újonnan) Már csak mark II-t lehet kapni, ami árban már húzósabb. Ezek ugyebár kompaktok.
De felmerült bennem egy EOS 100D vétele alap kitobival , árban ez lenne a legolcsóbb választás, viszont fogtam kézbe és nem igazán van jó fogása.a gépnek, de a vele készült képek tetszenek. Harmadik versenyző a Canon EOS M3 lenne.

100D-nek nem lesz mostanában valami utódja ?

[ Szerkesztve ]

(#41026) jjeahh válasza Manitou (#41025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ezek nem valami jó vételek, inkább egy sony a6000, olympus e-m10 II, panasonic gx80, lx100, lx15...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41027) Manitou válasza jjeahh (#41026) üzenetére


Manitou
addikt

Ja a sony a6000-et pont most nézem, spec alapján jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#41028) #31733248 válasza Manitou (#41027) üzenetére


#31733248
törölt tag

Írtam egy ismertetőt róla, érdemes elolvasni: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#41029) Throme válasza Manitou (#41025) üzenetére


Throme
veterán

Némi ellentmondás, hogy kicsi könnyű gépet keresel, és mikor kézbeveszed nem jó a fogása.

szerk: árszimtet is írj, úgy lehet szűkíteni a kört.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#41030) Manitou válasza #31733248 (#41028) üzenetére


Manitou
addikt

Köszi, elolvasom. :R

Throme
Azt csak egy normál méretű tükörreflexeshez képest írtam, hogy rosszabb a fogása.
100-180e között 200e az már nagyon a plafon. ennél többet most nem szánok rá.

Az olcsóbb lehetőségek közül Sony a5000 ?

[ Szerkesztve ]

(#41031) Muerte68 válasza Manitou (#41030) üzenetére


Muerte68
addikt

ha nem kell a kereső-jó ár érték arányú kicsi gép nagy szenzorral,én szerettem jó kis gép csak az evf miatt váltottam (romlik a szemem :((( )

[link]

ezeket a kit obival kézből lőttem

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41032) Tin_Shield válasza Manitou (#41030) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX100

(#41033) Throme válasza Manitou (#41030) üzenetére


Throme
veterán

Közhely, de nem fényképezőt, hanem rendszert veszel, ha cserélhető obis gépet választasz.
A vázon túl, azt is nézd milyen obikat tudsz hozzá venni, és azok milyen áron elérhetők.
Tudom sok idő elmegy rá, de megéri...

szvsz

(#41034) MrChris


MrChris
nagyúr

Csak szólok, hogy van egy Olympus em10 a zindexen 65e-ért garival! 90e felett szokott lenni.

(#41035) Throme válasza MrChris (#41034) üzenetére


Throme
veterán

...nem néztem, de az ilyen ajánlat nem gyanús?

(#41036) pajibá válasza Throme (#41035) üzenetére


pajibá
tag

Vigyázzatok, sok a csaló szélhámos, és nemcsak az indexen. Külföldiek a java. Bocs!

(#41037) jjeahh válasza Manitou (#41030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Esetleg panasonic g6? A szenzor picit öregecske és kissé műanyagos a gép, de egész okos cucc, a fogása nagyon jó, könnyebb mint egy dslr és olcsó... Én túrázás/biciklizés közben konkrétan az övemen hordom és még sosem esett le a nadrágom tőle :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#41038) MrChris válasza Throme (#41035) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ott a szeriál, meg a garipapír, minden tartozék. De 90-ért is biztosan eladja ;]

(#41039) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok.

Nem akarom annyira reklámozni de megválok a Sony A6000-től.
:)

(#41040) 80hun válasza bendefeco (#41039) üzenetére


80hun
addikt

Na mi siklott félre? :)

(#41041) StLui válasza MrChris (#41038) üzenetére


StLui
veterán

Fölötte van egy másik hirdetése, kevesebb expoval 90-ért

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41042) Muerte68 válasza Manitou (#41030) üzenetére


Muerte68
addikt

Van egy EM 10-az itteni aprón is 105-kit obival garanciás+10-ért egy manuállal,az se rosz bolt :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41043) MrChris válasza StLui (#41041) üzenetére


MrChris
nagyúr

Látom! Ugyan az hirdeti. Nem kötelező megvenni.

(#41044) StLui válasza MrChris (#41043) üzenetére


StLui
veterán

Expo alapján reaális is az eltérés. 5000 vs 50000

szerk: 500 és 5000, az meg egyik sem sok, mondjuk a drágábbra nem értem, hogy "váz" és, hogy "gyári szettben"

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41045) MrChris válasza StLui (#41044) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak fel kell vele venni a kapcsolatot és megkérdezni a részleteket.

(#41046) inyuska


inyuska
tag

Sziasztok,

Lenne egy sony SLT-A58K típusú fényképezőgépem amit szinte nem is használtam.2015.05-havi MM vásárlás.Szerintetek mennyiért lehetne eladni?Dobozban garipapír megvan.

(#41047) Muerte68 válasza inyuska (#41046) üzenetére


Muerte68
addikt

van beárazós topic ott vannak hozzáértő emberek(ármesterek) :K

nagyjából 90+20.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#41048) inyuska válasza Muerte68 (#41047) üzenetére


inyuska
tag

köszi már írtam is :R

[ Szerkesztve ]

(#41049) Sefter válasza Muerte68 (#41047) üzenetére


Sefter
veterán

MM kifutó ára 100kvolt a szettnek...

Psn ID: sefter_hun

(#41050) Muerte68 válasza Sefter (#41049) üzenetére


Muerte68
addikt

azt nem tudom azt néztem mennyiért árulják őket-persze más kérdés mennyiért viszik :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.