Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) MrChris válasza PuMbA (#56300) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez azért kisebb és zoom is, egészen jó képpel.

(#56302) vond válasza MrChris (#56301) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Pana 100-300 II-ről nem is beszélve.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56303) vond válasza crissprivat (#56298) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Állat fotózás alatt mit értesz? Mert oda lehet, hogy kell majd egy tele is, mint pl. az előbb említett obik, vagy legalább egy utazó zoom, mint pl. a 14-140.

A makrót költséghatékonyan akár egy Raynox előtét lencsével is meg tudod oldani. Persze az nem olyan, mint egy dedikált makró obi.

A D80-hoz milyen lencséid vannak? Nikon MILC-en esetleg azokat is tudnád használni.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56304) PuMbA válasza MrChris (#56301) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, ez a kompromisszumokról szól, hogy honnan akarunk engedni :) FF-re feltesztel olcsón egy 50mm f/1.8-at és olyat kapsz, amit MFT-vel sose fogsz reprodukálni, bármennyi pénzt öntesz bele. Melyik az elfogadhatóbb kompromisszum az egyén számára, az lesz a győztes.

[ Szerkesztve ]

(#56305) Ijk válasza haruspex (#56299) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát én nem látom azt a nagy meretbeli előnyt [link]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56306) MrChris válasza PuMbA (#56304) üzenetére


MrChris
nagyúr

600mm-ről, méretéről és az áráról volt szó. Van most egy Oly 75-300ii 140e-t 24 hó garival a mintaboltban, ez elég jó ajánlat.

(#56307) crissprivat válasza vond (#56303) üzenetére


crissprivat
senior tag

Otthoni házi kedvencekre, semmi extra, nem kint a természetben nagyvadra.
A mostanihoz már csak egy nikkor 16-85 vr van, a többit eladtam. Volt egy nikkor 35 f1,8 meg egy makró nikkor 60 f2,8 D. A makró obi nagyon penge volt képileg, de az autofókusza nagyon lassú. Legalábbis d80-on. Meg jelenleg van egy sb-700 nikon vaku.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#56308) haruspex válasza Ijk (#56305) üzenetére


haruspex
aktív tag

Cseréld ki az obit egy 7-14 f4 re, és a gépet egy em - 5 mk3 ra, vagy gx9-re, és látni fogod.

(#56309) Ijk válasza haruspex (#56308) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát én akkor sem látom az egetverő különbséget, nekem a szignifikáns különbség mondjuk egy Ricoh GR3. Egyébként van Sony A7C ami szinte ugyanakkora mint a GX9, bár én nem adnám fel a jó EVF-et picit kisebb vázért. A 12-24 F4 és 16-35 F4 sem olyan hatalmasak Sonyra.
Sokkal inkább az ár számítana, de tájfotóra valószínűleg akkor is előbb vennék A7RII-t, valami olcsóbb manuál fix-szel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56310) B-Clone válasza Ijk (#56309) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Csak szeretném jelezni, hogy egy a7iii 600-as telével 2,7kg ugyan ezt én egy G9-el (ami egy viszonylag nagy váz) ekvivalens gyutávon (300mm) kihozom 1,15 kg-ból. Egy gx9-el meg beférsz 1 kiló alá....Abba me bele se kezdjünk hogy a szett meg van harmad/fele áron.

[ Szerkesztve ]

(#56311) Ijk válasza B-Clone (#56310) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tájképekhez jellemzően nem 600-as telét használnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56312) B-Clone válasza Ijk (#56311) üzenetére


B-Clone
aktív tag

arra próbáltam rávilágítani, hogy abszolút felhasználás függő, hogy mikor jön ki igazán az előnye egy kisebb rendszernek.

(#56313) MrChris válasza Ijk (#56309) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van némi különbség árban (is) A7C kit kb. 840e., GX9 kit 240e. A GX9 azért ilyen 'nagy', mert egy erős szenzorstabilizátor van benne, különben a kezelhetőség határát súrolva ilyen aprócska. Kérdés hogy kinek mi az igénye és mennyit költ rá.

(#56314) Ijk válasza MrChris (#56313) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az már nagyon pici. Azon is meglepdtem hogy az A7iii milyen apró, nem szeretnék kisebb vázat, ez még pont a kezelhetőség határa. Objektívekbol persze a minél kisebb a jobb, FF-re is akadnak azért kisméretű fixek. A nem pro zoomok, telek nyilvan kisebbek m43-ra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56315) MrChris válasza Ijk (#56314) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha már kicsi méretek, FF-re is lehet(ne) marha kicsi objektíveket készíteni. Ez egy gyűszű méretű és mégis f2.8! De van zoommal, autofókusszal is!

(#56316) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Most jó áron tudnék Canon RP (24-105 L obis) kitet venni újonnan. Tényleg annyira gyalázatos az akksi teljesítménye?
Olvasgattam róla sok cikket, meg hozzászólást. Többségében a tényleges felhasználók (külföldi oldalakon) nem festik annyira vészesnek a helyzetet.

Nem vagyok profi fotós, aki naponta 7-8 órát fotózna. De azért jó lenne ha nem kellene egy sereg pótakksi hozzá. :D

(#56317) wms válasza hdanesz (#56316) üzenetére


wms
senior tag

Annyira tényleg nem veszélyes, de nem árt pótakksi hozzá. ;) Utángyártottból elég olcsón kapni. A képminőség kárpótolni fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#56318) Mirman válasza hdanesz (#56316) üzenetére


Mirman
őstag

Hali !

Nekem volt RP-m és az én felhasználási szokásaimmal olyan 5-600 képet tudtam beletenni (sorozat nélkül) 1 gyári aksiba. Ami fontos hogy ezt nem szabad úgy használni mint egy DSLR-t hogy reggel bekapcsolod este meg ki különben baromi gyorsan leszívja az akut. Én csak akkor kapcsolom be amikor lőnék egy képet, aztán rögtön ki. Nem igazán nézem vissza a képeket hátsó kijelzőn tehát 90%-ban EVF megy.

Ha tényleg jó áron sikerül a 24-105 F4-el megszerezni akkor összességében még mindig egy nagyon jó választás szerintem.

(#56319) hdanesz válasza Mirman (#56318) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! És wms neked is. :)
Kb. 650ezer ft lenne az ára. RP+ EF-EOS-R adapter+24-105 F4 L obi.
Magyarországon 700 felett van az ára...már ahol még kapni lehet.

(#56320) wms válasza hdanesz (#56319) üzenetére


wms
senior tag

Annyiért nagyon jó ár, nyugodtan vedd meg! :K Nálunk ez 800e ft. :(((

(#56321) hdanesz válasza wms (#56320) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Hmm, még kicsit várakozó állásponton vagyok. Szegény RP-t nem nagyon kedvelik ahogy látom...

Beúszott még két potenciális gép:

Fuji X-T3 (18-55 f2.8-4) kit
Panasonic G9 (12-60 Leica) kit

Főképp fényképezésre kellene a gép, a videó nem annyira lényeges. Árban nem nagy difi van, ráadásul a G9-hez jár gimbal is....amit tuti eladnék. Az X-T3-hoz meg az a kisebb markolatkiegészítő bigyó...amiben nincs akksi csak picit növeli a kéznek a helyet. Azt lehet megtartanám.

Fuji-m volt már, X-T20 anno...annak idején meg voltam vele elégedve. Ugyanezzel az obival. A G9-ről sok jót írnak, főleg a Leica obival. Picit a G9 felé húz a szívem, a teljesen kihajtható LCD miatt pl. Csak az ismeretlen terep számomra...a Fujival kicsit legalább tudom mi várna.

Ti melyiket vennétek és miért?

@PuMbA: Mindkettő volt már a kezemben. De képeket nem lőhettem velük... :( Ergonómiailag mindkettő rendben van számomra. Inkább a képminőség, akksi idő, obik közti különbségek...ilyesmik érdekelnének.

[ Szerkesztve ]

(#56322) PuMbA válasza hdanesz (#56321) üzenetére


PuMbA
titán

Nehéz helyzetben vagy, mert ami másnak nem jó, az lehet h pont neked igen. Kipróbálás / használati tudás nélkül csak találgathatsz, h neked melyik lenne a megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#56323) lugosi válasza hdanesz (#56321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem egyszerű döntés a két kit, én személy szerint a fujit venném a kettő közül. De csak azért mert én szinte mindig jpg-ben fotózok és nagyon tetszenek a fuji-féle presetek.

(#56324) Muerte68 válasza hdanesz (#56321) üzenetére


Muerte68
addikt

Képminőségre jobb a Fuji eleve nagyobb szenzor jobban lehet húzni, szerintem a jpg is jobb
Meg plusz szerintem a kezelhetőség is jobb bár ez ízlés kérdése.
Én pont a nagyobb szenzor miatt váltottam Fujira sötét helyeken sokat számít plusz a fényerős kit obi is nagyon univerzális tud lenni.
Objektív szempont a m4/3 előnyben van mennyiségileg de a Fuji pld még a műanyag kit obival is jobb mint az átlag.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56325) Neck válasza hdanesz (#56321) üzenetére


Neck
veterán

Amúgy mi a keret, és mit fotóznál vele?
Ha az aksi idő szempont, az a6600 kb mindent ver MILC fronton :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56326) nozs23 válasza Muerte68 (#56324) üzenetére


nozs23
addikt

de a Fuji pld még a műanyag kit obival is jobb mint az átlag.

Ilyet nem lehet kijelenteni az utóbbi évek alapján. A lensrentalos Roger Cicala is megírta nem egyszer, hogy egyik gyártó sem jobb manapság, mint a többi. Vannak jobb modellek és kevésbé jobbak.

#56321

Nem tudom videóznál-e, de a Panánál van 4:2:2 10bit, míg a Fujinál csak 4:2:0, illetve túlmelegedés sincs a G9-el. Illetve van benne brutál jó stabi + dual OIS, ami gyakorlatilag piacvezető stabilizálás, amit nem fogsz tudni megközelíteni a T3-al. Van még high res mode + az egyik legjobb kereső a piacon.
Fotóra viszont fordul a kocka és jobban kijön a nagyobb szenzor + felbontás előnye a Fuji javára, arra azt venném a kettő közül.

[ Szerkesztve ]

(#56327) hdanesz válasza Neck (#56325) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nos, 600-650 lenne a keret. Elsősorban az lenne a fontos, hogy átlagos felhasználásra, jó minőségű objektívvel rendelkezzen a gépezet. Nem tervezek perpillanat sok obival, elsőnek egy 'kitobi' lenne a cél, olyan értelemben hogy ezt a klasszik vonalat hozza, 35mm-es világban 24-től....ameddig épp tart az adott obi. Sem sport, sem állat-, sem gyermekfotózás nincs a célok közt. Néha egy picike makró, de arra meg amennyire nekem kell bőven jó egy fényerősebb 'kitobi'.

Lehet túl vannak lihegve ezek a CIPA szabvány cuccok, mert pl. amik eddig voltak MILC gépeim (Fuji XT-20, Oly E-M10) egyik sem pusztult el egy-egy fotózás alkalmával, bőven kibírtak egy napot nálam. Pedig volt hogy 500-600 képet készítettem, sokat pedig LCD-n nem EVF-n keresztül. Persze nem folyamatosan bekapcsolt állapotban voltak, csak ha fényképeztem épp. A Canon RP-re is többen írták már itt-ott hogy 5-600 képpel az is elvan. Sőt, egy youtube-os fotós 1100 vagy 1400 képet csinált vele egy esküvőn (igaz, két órát sem tartott az egész és nem videózott csak 4-6 percet)...így már nem tudom hova tenni ezeket.

De kb. ez a legkevesebb, mert egy plusz akksinál többre tuti nem lenne szükségem. Ahogy fent írtam, egy éles, szép képeket produkáló gép lenne a cél. És nem vagyok profi fotós, tehát nem lenne extrém igénybevétel, csak hobbi szint. :)

[ Szerkesztve ]

(#56328) Ijk válasza hdanesz (#56327) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nikon z6 kit?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56329) haruspex


haruspex
aktív tag

SZia!

Amit szeretnél azt mind a két gép teljesíti. Sőt a legtöbb mai gép egy jobb optikával.
A g9 egy nagyon jó hibrid gép, de ha nem videózni, vagy teléket ráaggatni kell, akkor szerintem feleslegesen nagy, a rendszer egyik lényege a kis méret, rendszeren belül van még sok lehetőség. Az xt-3 inkább az xt-30-at javasolnám, szerintem az is egy jó gép, és még marad keret, ha később vennél még objektívet.

Az akku dolgot nem kell túlaggódni, a cipa szabvány egy mérési mód, nálam a GX9-ből is ki tud esni 1000+ kép, ha úgy használom, pedig elég gyér az aksija, máskor meg elég gyorsan lehal, de egy plusz akku bőven elfér a gép mellett a táskában, de egy normál napot azért minden gép végigbír általában.

A kittől eggyel jobb objektívvel bármelyik gép megfelelő lehet, az egyéni preferenciáid szerint tudsz dönteni. Mondjuk én Fujinál a 18-55 helyett lehet a 16-80-at nézném, bár nem tudom milyen megítélése.

[ Szerkesztve ]

(#56330) lugosi válasza hdanesz (#56327) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem a CIPA szabvány szerinti mérés valami olyasmi, hogy kép készitése után x másodpercig kép visszanézése az LCD-n, ami eléggé fogyaszt.

(#56331) Muerte68 válasza nozs23 (#56326) üzenetére


Muerte68
addikt

Kipróbáltam pár műanyag kit obit és a Fuji kit jobb bármelyiknél
De mivel 18-55-el venné így lényegtelen mert az más kategória

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56332) vond válasza hdanesz (#56327) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha maradsz a G9-nél, akkor fontold meg a Leica 12-60 helyett a Panasonic 12-35 II-t. Igaz, hogy rövidebb a vége, de végig f/2.8, ráadásul a valós fényáteresztő értéke is kb. 3-as végig (ami elég ritka). Emellett élességben, általános minőségben is nagyon ott van a cucc.

Én is sokat gondolkodtam, hogy melyik legyen, de végül döntött az, hogy a Leica elég hamar "besötétedik", és nekem fontosabb volt a konstans jó fényerő, mint a kicsit hosszabb tele vég.

Mostanában nem néztem a külföldi árakat, de szerintem jelenleg is megvehető 180k HUF környékén. Itthon sajnos elég drága külön vásárolva. 12-35-ös G9 kitet meg nem kapni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56333) rizso válasza vond (#56332) üzenetére


rizso
addikt

14-140 után én is agyaltam, hogy mi legyen kisebb zoommal, de jobb fényerővel, Leica 12-60 vs pana 12-35 vs oly 12-40, majd Leica kiesett, mivel a másik kettő végig tudja a 2.8-at. Pana beépített stabis, így pana vázzal megy a dual IS, oly 12-40 nem stabis, viszont kicsit tovább megy. Végül pana 12-35 lett a befutó nálam is. Ha a kolléga G9 mellett dönt, nagyon ajánlott ez az obi, én már szinte csak ezt használom, ha nem kell épp valami spec téma (pl makró - arra meg oly 60mm).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56334) vond válasza rizso (#56333) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kb. így vagyok/voltam én is ezzel. :)

Mostanra egész jól "beállt" már a felszerelésem: Mindenesnek ott a 14-140 III, ha kell távolabbi dolgokat is fotózni/videózni, és van is fény. Rágyógyulva vagy ez, vagy a 12-35 II van a G9-re, ami meg ugye szintén egy nagyon jó mindenes, főleg, ha kell a jó fényerő, meg szűkebb térben tudok csak mozogni, plusz a lehető legélesebb, és más területen is a leginkább kompromisszum mentes képet szeretném kapni.

Külön szuper tulajdonság ebben a két obiban, hogy szinte ugyanakkorák és ugyanolyan tömegűek is, így például újrakalibrálás nélkül tudom őket váltogatni a gimbalon. Ráadásul a szűrőmenetük is ugyanakkora (58mm). :)

Extrém nagylátónak ott a Sigma 10-20 a Viltrox speedbooster-rel. Persze, jó lenne egy natív 7-14, vagy 8-18, de az árukat egyelőre nem tudtam megfizetni. A videós AF kb. használhatatlan a Sigmával, de azért nagyjából meg tudom oldani MF-fel is, amit kell (UWA-n nem olyan nehéz), látószögben meg ugyanazt kapom, mint a Panasonic 7-14-gyel, és a képminősége is elég jó (középen pl. már f/2.8-on, f/4-en is elképesztően éles).

Ezek mellett megvan még a Lumix 42.5 is, "portréobinak", meg ha néha kell más területen is a kis DOF, az erős és szép háttérmosás. Keveset használom, de egyszerűen nincs szívem eladni. ;] Egy csoda kis cucc, nagyon szép képpel, hihetetlenül kis méretben. Egyébként koca makróobinak sem utolsó, elég jó a közelpontja. De erre pl. a 14-140 is tök jól használható.

Plusz ott van még a kis 12-32, amit csak akkor (nagyon ritkán használok), ha kell a kis méret, és csak ezt viszem a GX80-nal együtt. De ez tényleg elég ritka.

Extrém lowlight szituhoz (ahol már kevés a 12-35mm f/2.8 is) meg kölcsönkérem a kolléga Sigma 18-35-ösét. Azzal f/1.2-n lehet menni a Viltrox-szal, kb. ekv. 26-50-es átfogással. Csak győzzem fókuszban tartani a témát. :D

Tudom, ez már egy kicsit OFF, de hátha jól jön másnak is az információ. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56335) Neck válasza hdanesz (#56327) üzenetére


Neck
veterán

Sony a6400 + Tamron 17-70 f2.8 (heteken belül elérhető)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56336) haruspex válasza vond (#56334) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az én fantáziámat a Pana g100 izgatná kicsit. Nem egy nagyon eltalált gép, de a mostani árán, egy használt 12-35-tel lenne benne fantázia.

(#56337) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Sziasztok
Fényképezö gépet szeretnék venni. Elsö sorban Most vázat keresek
Elözö vázaim:
Sony a58 ,, Sony a6000 ,, Sony a7iii
Sony A7iii-nek keresem jelenleg az utódját :)
Nem feltétlenül Sony-t szeretnék :) most nyitott vagyok bármi felé :) Viszont a tudás amit a váz képvisel NE legyen gyengébb az A7iii-nél :) ki mit ajánlana ?
24mpx-nél nagyobb szenzort szeretnék. és legyen Elektromos keresője :) nah meg FF :)

Motorok fotózása + Emberek fotózására lenne használva
Többi más nem érdekel . és nem is fog :)
Keret Maximum 1M ( nem feltétlen haza beszerzés )

_A7M3_

(#56338) Ijk válasza FearFmRadio (#56337) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kb minden ajánlott ami a keretben kapható nagyfelbontású váz, szerintem teljesen egyéni preferencia. Kézenfekvő az A7RIII ha már volt A7III, az a legolcsóbb nagyfelbontású váz, több marad objektívre. A Z7, S1R is nagyon jó gépek, nagyjából ebből a háromból + A7RIV ki is fújtak az opcióid.
Bár nem értem ehhez miért nem elég 24MP, de azt nyilván te tudod.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56339) lugosi válasza haruspex (#56336) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Pana g100 izgatná kicsit. Nem egy nagyon eltalált gép”
Finoman fogalmazva...

(#56340) FearFmRadio válasza Ijk (#56338) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

csak info miatt irom , nem nagyzolás miatt.
Itthon minden 4k-s ,, tv,,monitor ,, ( nem 1ik napról a másikra alakítottam igy )
és mikor egy 24mpx fotóba bele nagyitok akkor már zavarja a szemem hogy "nem szép éles"
hobbi fotós vagyok, csak magamnak fotózom ,, és ha vágni kell akkor számomra már zavaró hogy nincs meg az a részletesség . ( tudom próbáljak úgy fotózni hogy ne kelljen ) csak ilyen motoros rendezvényeknél általában mindig valami belóg / nem úgy van ahogy elképzelem , és ilyenkor vágok.

Jol láttam hogy elvileg idén jön a Sony a7iV ? lehet megkéne várni ? vagy inkább akkor az a7rIV maradjon ?

_A7M3_

(#56341) PuMbA válasza FearFmRadio (#56340) üzenetére


PuMbA
titán

A 4K felbontás 8 megapixel, tehát ha 24 megapixellel nem éles a képed, akkor az objektíved nem elég éles. Vágni is tudsz 8 megapixelre..

[ Szerkesztve ]

(#56342) haruspex válasza lugosi (#56339) üzenetére


haruspex
aktív tag

Pedig nem indult rossznak, csak aztán kiderültek az olyan apróságok, hogy nincs ibis, meg az ára. Ebből a 2. néha beesik néha olyan szintre, ahol értelmezhető a gép.

(#56343) Ijk válasza FearFmRadio (#56340) üzenetére


Ijk
nagyúr

6000 pixel széles a 24mp kép, a 4k felbontás pedig 3840, tehát valamennyit tudzs vágni.
42mp, de a 64mp-es érzékelőhöz megfelelő objektív is kell ha 100% nagyításon éles képeket akarsz, arra nem tudom mekkora a kereted.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56344) FearFmRadio válasza Ijk (#56343) üzenetére


FearFmRadio
csendes tag

Sony A7rIV esetén elég lenne egy 70-200 F2.8 ? vagy inkább fix 85 lenne jo ? abból is a 1.4-es GM ? vagy a 1.8 as is már elég ?

_A7M3_

(#56345) Ijk válasza FearFmRadio (#56344) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tamorn 70-180?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56346) pandur99 válasza Ijk (#56345) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ez valamilyen új cég új fejlesztése?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#56347) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,
Mik a vélemények a Panasonic GX80-ról 12-32 objektívvel?
Sikerült, hozzájutnom egyhez BF áron.
Igazából nem profi használatra lenne, családi képek, nyaralás stb.
Ja és tudja a wifi kép átvitelt.

:R

[ Szerkesztve ]

(#56348) MrChris válasza Hoffer (#56347) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó gép, de ha már meg van akkor van fóruma.

(#56349) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem kérdezek butaságot, de nem értek a "szakmához", kérjek nézzétek el tudatlanságom.

Jelenleg kb 10 éve egy Nikon D3100 DSLR gépet használok Nikkor 18-55mm objektívvel. Termékfotózáshoz használom a webshopomra, RAW képeket készítek a fotóasztalon, ennyi, semmi több.

Szeretném ezt ugyan úgy folytatni, de szeretnék videót is készíteni, akár youtubera. És az is jó lenne, ha kvázi webcamként is tudnám használni streameléshez, illetve, ha kényelmes lenne és az adatátvitelt WiFi-n is meg tudná oldani.

Nos ez se nem wifis, se nem tudok videót felvenni (csak Full HD, de 4K kéne) és webcamként sem tud funkcionálni...

Kérdésem, van-e olyan termék ami nekem erre a felhasználási módra jó lenne? Tehát RAW termékfotózás, 4K videófelvétel, és stream mint egy webcam. Ja, és van külső mikrofonom, nem lenne rossz, ha használható lenne vele.

Árban a 200e körüli zónában maradnék, nagyon max 300e. Létezik egyáltalán olyan termék, ami ezekre jó all in one?

Ha jól láttam, a Panasonic DMC-G7 képes lehet erre?

Illetve, ha streamelés, meg 4K videófelvétel, gondolom hamar merül. Ha ezek össze vannak kötve a géppel USB-n, töltik az eszközt, mint egy telefont? Mert ugye a D3100-at nem tölti a gép, csak a külön töltő.

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56350) Neck válasza Redplee (#56349) üzenetére


Neck
veterán

Ezekre Sony APSC gépet ajánlok, a6100.

USB-ről tölthető, ha jól tudom, videó felvétel közben is (vagy van hozzá dummy battery, ami igen), kiváló a 4k videó, kiváló arc / szem autofókusz videó alatt.
A kijelzőt magad felé tudod fordítani, így látod, mit veszel fel.

Nincs 30 perces videó limit benne, annyit veszel fel, amennyit a kártya bír, vagy amíg le nem merül, túl nem hevül, etc.

"Webcam" app is van hozzá.

Ezekre a felhasználásokra a kitobi is bőven elég. Nem a világ legjobb kitobija, de videózni, termékfotózni tökéletes (a minap raktak fel a Sony facebook csoportba ételfotókat, és a6000 + kitobi megkülönböztethetetlen volt a7III + Sony G Master kombótól).

Ráadásul a Sony kitobi power zoomos, ami távirányítható, ez is jól jön
(Nekem az a6000-el és az a6500-al is működött, de azóta változtattak az appon, remélem, ezt nem érinti).

Üdv:
Neck :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.