Hirdetés

2020. február 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#45001) PuMbA válasza marcyman (#45000) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Arra is figyelj, hogy a 77D ugyanannyi súlyú, mint az M5. Nekem elég kényelmetlen volt így, ekkora súlyt kis MILC markolattal tartani. Valamint adapter nélkül rámegy az EF-S obi a DSLR-re, szóval az EVF és a mérete miatt játszik csak az M5 :) Ha pedig a 77D OVF-jét és a felső LCD-jét használod, akkor két-háromszor annyi üzemidőt tud a 77D, mint az M5.

[ Szerkesztve ]

(#45002) jjeahh válasza marcyman (#45000) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

Hát te tudod, túrázni én semmiképp nem vennék nagy gépet... napi szinten mászom a közeli dombokat-hegyeket jelenleg egy panasonic g6 társaságában, de még ezt is ducinak érzem erre a célra, legszívesebben egy gm5 szerű géppel kattognék. De van aki képes ff dslr-t is cipelni egy tucatnyi fehér üveggel meg 25 kilós manfi állvánnyal, mert fő a stabilitás bármi áron, szal kinek mi... ezt a méret dolgot neked kell eldöntened.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45003) marcyman válasza PuMbA (#45001) üzenetére

marcyman
(tag)

Mondjuk én simán benyaltam, hogy az M5 egy könnyebb váz.
EVF-et szeretem, de igazából nem adna annyit, mint a 77D ergonómiája + obik.
Amúgy a 77D-vel még mely vázak vannak kb egy szinten más gyártóktól? Gondolok itt Nikonra, Sonyra, Pentaxra pl.

jjeahh: Egyetértek, minél kisebb annál jobb... De miután az X-E1-ről leesett egy gomb a semmitől, most majdnem amondó vagyok, hogy veszek egy picit nagyobb vázat, hátha az jobban bírná a gyűrődést. (Közben meg lehet, hogy nem.)

[ Szerkesztve ]

(#45004) Muerte68 válasza marcyman (#45003) üzenetére

Muerte68
(addikt)

540 g (1.19 lb / 19.05 oz)-77D
427 g (0.94 lb / 15.06 oz)-M5

131 x 100 x 76 mm (5.16 x 3.94 x 2.99″)-77D
116 x 89 x 61 mm (4.57 x 3.5 x 2.4″)-M5

Azért nem egyformák :N

az hogy leesett egy gomb egy amúgy kinyírhatatlan masszív vázról az valószínű,már valami előzménye volt mielőtt megvetted de ebből általánosítani :U
Az XE1 váza valószínű masszívabb mint a műanyag DSLR-vázak nagy része-amik nagyrészt Kínában készülnek míg az XE1-Japán .

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45005) PuMbA válasza marcyman (#45003) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Ahogy Muerte68 írja, 100g a különbség, de nagyon nem vettem észre, hogy annyival könnyebb lenne :) Mindenképp a megfogdosás a legjobb dolog, amit tehetsz. Én is MILC-et akartam venni, de annyira nem áll a kezemre a kis méretük, hogy muszáj volt DSLR-t venni. Remélem a jövőben csinálni fognak DSLR méretűbb MILC-et az alsóbb kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#45006) marcyman válasza Muerte68 (#45004) üzenetére

marcyman
(tag)

Hmm lehet csak egy rossz darabot fogtam ki, de ettől függetlenül az eddigi gépeim mind jobb minőségűek voltak összeségében, függetlenül attól hogy hol készültek.

(#45007) Muerte68 válasza marcyman (#45006) üzenetére

Muerte68
(addikt)

Hát nem tudom nekem volt már egy pár gépem-NX5-E510-PL1-P3(ennek a módválasztó tárcsa lejárt de meg ragasztottam :) )Canon1000D-A5000-G3-EM10-és most XE1-de szerintem ez az egyik legmasszívabb váz de kinek mi :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#45008) kutga válasza hjoci1980 (#44981) üzenetére

kutga
(nagyúr)

Inkább 5xxx gépet néznék 18-105 obival. Madár látó tele ráér később is. Szerintem.

Az élet hat magnál kezdődik.

(#45009) 80hun válasza marcyman (#45003) üzenetére

80hun
(addikt)

80D-ben nem gondolkodtál?
Van minden mi szem szájnak ingere és legalább van AF microadjusment is ha fixerős fixeket is akarnál. :)

(#45010) marcyman válasza 80hun (#45009) üzenetére

marcyman
(tag)

Dede, agyaltam azon is, csak a pénztárcám nem szereti. :C

(#45011) Throme válasza 80hun (#45009) üzenetére

Throme
(addikt)

Nem értek a versenylovakhoz, de a 77d nem a 70d utódja? AF tuningot nem tettek bele? Ennek ma már alapnak kéne lenni, nem kiváltságnak. Nikon fronton se sokkal jobb a helyzet... :(((

(#45012) hjoci1980 válasza kutga (#45008) üzenetére

hjoci1980
(senior tag)

Köszi szépen a segítséget és a többieknek is! :R
D5300 ra gondoltál? Mert azt láttam ilyen árfekvésben.

(#45013) jjeahh válasza PuMbA (#45005) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

Pana G széria, GH vonal használtan kiesett? + markolattal, féltokokkal és javíthatsz a fogáson. Amúgy ja, abban nagyon egyetértek, hogy hiába könnyebb egy váz, ha a fogása sz*r, akkor nehéznek érzed. Bár amikor a hátizsákban, táskában, nyakadban vagy az öveden van, akkor így is előny a kisebb súly...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45014) PuMbA válasza Throme (#45011) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Nem, a 77D most egy új számozás, de a 760D utódja :)

(#45013) jjeahh: Használtan nem igazán néztem, de szerintem lenne értelme, hogy folytassák az ilyen kisebb MILC-eket, de adjanak DSLR méretűeket is az alsó kategóriában nagyobb akksival és akkor az üzemidővel sem maradnának le a DSLR-től :) Szerintem biztos meg fogják lépni majd...

[ Szerkesztve ]

(#45015) jjeahh válasza PuMbA (#45014) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

Nekem 9 akksim van a G6-hoz, így minden markolatos dslr-t ver üzemidőben :DDD . Vicc nélkül, egy milc szerintem mindíg többet fog enni az evf miatt.

(#45016) total90 válasza jjeahh (#45015) üzenetére

total90
(veterán)

Megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyedüli aki 9 akksival rohangál ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#45017) kutga válasza hjoci1980 (#45012) üzenetére

kutga
(nagyúr)

A D5300 a 'hülyéknél' most akciós a 18-105-tel. Kezdésnek szvsz bőven elég egy olyan gép.

(#45018) palzoli válasza hjoci1980 (#45012) üzenetére

palzoli
(újonc)

Arra figyelj, hogy amit fentebb linkeltél kittet, egyik obi sem stabis. Ha az 55-ösnél nem is létszükséglet, de a telénél jól jön az optika stabilizátora. Nikonnál az objektíven a VR jelöli a stabit. Van olyan kit is a linkeden, de az már 225.900 Ft.

(#45019) Throme válasza palzoli (#45018) üzenetére

Throme
(addikt)

AF-P obik szerintem mind stabilizátorosak, csak nincs rajtuk kapcsoló, mert a váz menüjében állíthatók...

szerk: mondjuk a linken tényleg külön van VR-es és sima...
:F wtf, manapság még csinálnak nem stabis belépő DX-es kit zoom obikat?

[ Szerkesztve ]

(#45020) 80hun válasza Throme (#45019) üzenetére

80hun
(addikt)

Az AF-P 70-300 DX-ből két fajta van a nikon csinált belöle VR nélkülit is. :)
VR-es és nélküle

(#45021) Throme válasza 80hun (#45020) üzenetére

Throme
(addikt)

Hát hogy ennek mi értelme?? :U

....de tanultam ma is valamit.... :K

Legalább akkor csempésztek volna bele némi fényerőt....

szerk: jobban jártak volna, ha az 55-300-ból hoztak volna ki egy AF-P verziót, és ennyi... szvsz

[ Szerkesztve ]

(#45022) mikrofon válasza Throme (#45021) üzenetére

mikrofon
(addikt)

kispénzű fotósok a célközönsége, akik olcsón szeretnének egy DSLR-t dupla kittben.... Aztán itt ki is merül az igény...

(#45023) mazsi70 válasza 80hun (#45020) üzenetére

mazsi70
(senior tag)

+ FX

[link]

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#45024) Throme válasza mikrofon (#45022) üzenetére

Throme
(addikt)

Árkülönbözetet elkölti állványra.... ja.....
Vagy ha kispénzű, akkor vesz egy használt d3200-t és egy használt 18-105-öt kb 100k-ból (nem tudom mennyi most a váz használtan, az obi olyan 40k,).

szvsz persze

[ Szerkesztve ]

(#45025) 80hun válasza mazsi70 (#45023) üzenetére

80hun
(addikt)

Tudom hogy van FX is de DX-ről volt szó :)

(#45026) haruspex válasza marcyman (#45010) üzenetére

haruspex
(tag)

Szia!

Ha Eos-m ben gondolkodsz, és az árat elnézve szürke importból, akkor lehet jobban jársz egy m6+EVF-fel ha viszonylag ritkán használsz vakut. Pénzben kb ugyanannyi, és a 22mm palacsintával az m6 már tényleg zsebretevős méret.

[ Szerkesztve ]

(#45027) philoxenia válasza jjeahh (#45002) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Székelykőn és a Samaria szurdokban is nálam volt a K10D két obival tartozékokkal..... ;)

(#45028) kutga válasza philoxenia (#45027) üzenetére

kutga
(nagyúr)

De neki az nagy és nehéz, és csak a milc a jó mert az kicsi és könnyű. ;]

(#45029) philoxenia válasza kutga (#45028) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Igen mert egy kiló ólom könnyebb, mint egy kiló toll, vagy nehezebb? :F

;]

(#45030) jjeahh válasza philoxenia (#45027) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

És mennyire gyakran mászod meg ezeket a hegyeket? Ezért írtam, hogy kinek mi... Ha neked vagy másnak mindegy mekkora helyet foglal a hátizsákban a fotós felszerelés és mennyire nehéz, akkor hajrá... nem egyformák az igényeink, ez természetes. Van akinek nagyon nem mindegy, pl. nekem sem. Oké évente 4-5 alkalommal még felcipelnék bármit hegyre én is, de napi szinten... az más téma :U . Méretek (sajnos a k10d nincs fent)... súlyban is van "pici" különbség, egy k10d 793 gramm, egy gm5 211 gramm és még csak a vázról beszéltünk.

(#45031) Mirman válasza jjeahh (#45030) üzenetére

Mirman
(őstag)

Ezt a parttalan vitát meg se érdemes nyitni újból. Mindenkinek mások a szempontjai. PL számomra lehet hogy egy GM1 könnyű ha egyszerűen (mint a legtöbb MILCnek a belépő kategóriában) nincs épkézláb fogása. Feláldozták az ergonómiát a súlyért.

(#45032) haruspex válasza philoxenia (#45027) üzenetére

haruspex
(tag)

Én k20d-vel via ferrátáztam, meg túráztam elég sokat, csak többet már nem szeretnék :) Lehet csak megöregedtem.

(#45033) jjeahh válasza Mirman (#45031) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

Pont ezért nem győzöm hangsúlyozni állandóan a hozzászólásaimban, hogy szerintem, szubjektív, kinek mi ésatöbbi. De valaki így is állandóan ellenkezik és próbál meggyőzni engem, meg a társaságot a saját igazáról. Pedig tipikusan abból lesznek mindíg a cicaharcok meg parttalan viták, amikor egy vagy több ember a saját preferenciáit akarja a többiekre ráerőltetni, mintha csak az és úgy lenne jó amit és ahogy ő használ.

(#45034) kutga válasza jjeahh (#45033) üzenetére

kutga
(nagyúr)

Senki nem akar meggyőzni. :)

(#45035) marcyman válasza haruspex (#45026) üzenetére

marcyman
(tag)

Agyaltam én is ezen, de a beépített EVF számomra prakitusabb lenne. Akkor már M3-at választanám, ott tudnék picit spórolni és hasonló talán a gép tudása?

Sony A6000-hez mely 35 mm (eqv FF) fix objektív javallott, ami valamennyire pénztárca barát is?

(#45036) PuMbA válasza marcyman (#45035) üzenetére

PuMbA
(félisten)

Áh...M3-ban régi szenzor van és a fókusz is lassabb :) Egyáltalán nincs a mai MILC-ek szintjén.

[ Szerkesztve ]

(#45037) Econ válasza Muerte68 (#44994) üzenetére

Econ
(őstag)

"Bocs magas labda volt :D"

Ezzel semmi baj nincs. :D

"Persze ott vannak a Sigmák,de zoom obikból sajnos nem sok olcsó van :N erre céloztam az adapterezéssel."

16-50mm, 18-55mm, 55-210mm a szokásos olcsó kitek, de (használtan) a 18-200mm MILC-fronton 100 ezerért kimondottan jó vétel (árban és optikailag is rendben van), a 18-105mm f4 pedig a tudásához mérten határozottan olcsó. Idővel hasonló áron lesz használtan a 18-135mm is, ami nem csak a legkisebb és legkönnyebb a hasonló APS-C obik között, de az első tesztfotók alapján erősen úgy tűnik, optikailag is a legjobb lesz. Szóval szerintem nem a keresett és jó árú zoomok hiányoznak, hanem fényerősek, de ezek mindenhol drágák. Erre viszont jól működő és nagyon olcsó megoldást nyújt a Sony-tulajoknak az adapterezés.

A legjobb fényképezőgépek 200e alatt (árak, objektívek, főbb jellemzők tényszerűen és részletesen): https://sites.google.com/site/milcrendszer/

(#45038) mycso válasza Throme (#45024) üzenetére

mycso
(veterán)

Két hete sikerült vennem egy használt D5100-at 18-55 és 55-300-as obikkal, + nikon válltáskával 110K-ért.
Először új/újabb gépek felé nézelődtem, de ezt nem tudtam kihagyni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#45039) Throme válasza mycso (#45038) üzenetére

Throme
(addikt)

Indulásnak simán jó, aztán elválik úgy is, hogy merre hova...

szvsz

(#45040) haruspex válasza marcyman (#45035) üzenetére

haruspex
(tag)

AZ M3-ban nincs Dual pixel AF, azaz egyrészt lassabb lesz a fókusz, másrészt kiesik a többé-kevésbé kompromisszummentes adapterezhetőség, úgyhogy mindenképpen az M6-ot ajánlanlom. Az egy M5 tulajdonképpen csak kereső nélkül. Jobb a beépített kereső, ha a méret nem számít nyilván, de nagynak érezném a 22mm-es palacsintához. A Canon rendszere akkor jó választás, ha főleg olcsó nagylátó, meg egy fényerős 35mm-es objektív kell, a többit meg majd megoldja az ember adapterezett EF üvegekkel.

Ha hurcolásszós gép kell, keresővel, és kihajtható kijelzővel, akkor megnézném a Panasonc Gx80-at, amennyiben a 35mm helyett jó a 40 is. Ez eseten a Panasonic 20mm f 1.7 Pancake objektívvel. Kicsit gyengébb a szenzor és a kereső, viszont l jobb a videó, és van 5 tengelyes szenzorstabi . Kisebb mint a Canon, és az MFT kiforrottabb rendszer mint az EF-M.

Sony vonalon nem tudok kicsi, olcsó és jó 35mm-es obit.

[ Szerkesztve ]

(#45041) philoxenia

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ezmiez? :Y
Videó

[ Szerkesztve ]

(#45042) mazsi70 válasza philoxenia (#45041) üzenetére

mazsi70
(senior tag)

A7RIII killer

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#45043) philoxenia válasza mazsi70 (#45042) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Nyilván könnyű, gondolom a lencsék is műanyagok, lehet vinni túrázni a mai göthös generációnak.... ;]

(#45044) kutga válasza philoxenia (#45043) üzenetére

kutga
(nagyúr)

Jajj már te. ;]

Azért a tárcsákat meg a kezelőszerveket nem vitték ratjta túlzásba.

(#45045) philoxenia válasza kutga (#45044) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Érintőképernyő, manapság az új generációnak kell, nemsokára a kocsikban se lesznek kezelőszervek, csak dokkolod a telefontot és csúszatolsz a kijelzőjén, fék, gáz, jobbra, balra stb.... ;]

(#45046) kutga válasza philoxenia (#45045) üzenetére

kutga
(nagyúr)

Érintős azt látom. Én valahol a kettő között foglalok állást, jól jön az érintő, de annak is örülök ha van gomb meg tárcsa.

(#45047) jjeahh válasza philoxenia (#45041) üzenetére

jjeahh
(nagyúr)

Lejárt lemez. + sosem volt a legjobb vétel... de ha már szúrkálódunk, egy k10d mellett kezelőszervek nélkül, kilyukasztott vázkupakkal is űrhajó ;]

(#45048) philoxenia válasza jjeahh (#45047) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Tényleg? Mondjuk űrhajóval még nem fényképeztem, de gondolom az űrhajók nehezebbek a Pana G sorozatnál, azaz nem tudod elvinni egy túrára.... ;)
Persze ilyenformán egy Daewoo Matíz is űrhajó egy '67-es Mustang mellett, oszt mégse veszik..... ;]

(#45049) jjeahh

jjeahh
(nagyúr)

Kérlek srácok, kövezzetek meg ha még egyszer válaszolok bármilyen kakasviadalra ebben a topikban, légyszi... :DDD

(#45050) xXxian válasza philoxenia (#45048) üzenetére

xXxian
(senior tag)

Azért van, aki szereti.

:)

Eladó: Pentax K-500 duplakit 13e exp, ajándék Pentax tatyóval (100k). ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.