Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) HollyBoni válasza csakb (#13000) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben én is rájöttem hogy hülyeség volt megkérdezni. :DDD

55mm-en is annyi mint 18mm-en?

Szerk.: Állvány van. :K

[ Szerkesztve ]

(#13002) BiriBum válasza HollyBoni (#12999) üzenetére


BiriBum
őstag

Én óvakodnék a műanyag záras 350 és 400d-től, úgyszintén a ratyi régi kitobitól.

Ha kattingatós-webes fotókról van szó, szinte jobban jársz egy jó Canon kompakttal, pl SX220HS.

(#13003) BiriBum válasza HollyBoni (#13001) üzenetére


BiriBum
őstag

55mm-en is annyi mint 18mm-en?

18mm-en mi értelme van a minimum fókusz távolságnak, alias maximális nagyítás?

(#13004) HollyBoni válasza BiriBum (#13002) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bridge van, viszont azt videózni vettem. Nagyon életlen és döglött képeket csinál, sok utómunkával sem elég jó. Elegem van a kompaktból, mindenképp DSLR-t szeretnék.

Persze másra is használnám majd a gépet, de főleg termékfotókhoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#13005) BiriBum válasza HollyBoni (#13004) üzenetére


BiriBum
őstag

Nagyon életlen és döglött képeket

Van jófajta kompakt is. A Canon első szériás alapobjektívje csak arra jó, hogy ráragassz egy ezrest és kitedd az utcára, hátha elviszi valaki. Nagyon gyenge a képminősége.

Én a helyedben egy K200D-t vennék. Egy M50-essel brutálisan jó képeket lehet alkotni. A Pentax 18-55 II-je sem rossz.

(#13006) HollyBoni válasza BiriBum (#13005) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is először K100D-t és K200D-t nézegettem, azt hittem mondjuk egy 400D jobb.

Olympus E-400-410-500-510 gépek milyenek? Ezek is nagyon olcsón vannak már.

(#13007) BiriBum válasza HollyBoni (#13006) üzenetére


BiriBum
őstag

Én is először K100D-t és K200D-t nézegettem, azt hittem mondjuk egy 400D jobb. :Y
Fogjál a kezedbe egy K200D-t és egy 400D-t üvölt a különbség.

Az Oly E510 nem rossz, sőt... :C Az Olympus kit objektívje, a 14-42/3.5-5.6 ED magasan a legjobb minőségű (kép+felépítés) a kategóriában.

MILC-et nem szeretnél?

[ Szerkesztve ]

(#13008) HollyBoni válasza BiriBum (#13007) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ki szeretném próbálni a DSLR-t, múltkor kb 1 óráig volt nálam egy D3100 és nagyon tetszett.

K100D milyen és a az E-410 milyen? E-410 váz már van fent 32-ért. :Y

[ Szerkesztve ]

(#13009) Balinov


Balinov
félisten

magyarorszagon hol lehet ujan kapni Oly DSLR-eket, lehet meg egyaltalan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13010) Zozzer888 válasza BiriBum (#13002) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nyúzunk egy 400Dt, a cipőm talpának jobb élete van, és bírja...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13011) zool1 válasza Balinov (#13009) üzenetére


zool1
őstag

:N nekem olympus e-510 volt, nagyon szerettem, csak kihátrált mögüle a gyártó, így lett nikon... :K

(#13012) marci9464


marci9464
csendes tag

Hellósztok
Nem teljesen ide tartozik de remélem tudtok pár ötletet adni hogy mit lehetne kezdeni az SDkártyámmal.
Van egy 16Gbos SDHC kártyám és ha berakom a fényképezőbe akkor azt írja h "error formating memory card". A gépen az egyik kártyaolvasóval szintén hibát ír formázáskor. Viszont egy mássikkal végigfut a formázás utána látja rendesen viszont leválasztás után ha újra rádugom akkor mintha semmi nem történt volna...
Előre is köszi a segítséget. Üdv Marci

(#13013) csakb válasza marci9464 (#13012) üzenetére


csakb
őstag

Én a kukát választanám végső nyughelyéül, és vennék egy jót (SanDisk, Samsung, Transcend, Adata), megbízható helyről.

[ Szerkesztve ]

(#13014) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Lehet annak valami garanciáztatási buktatója, ha ezt a terméket megveszem, és valamiért garanciás ügyintézésre kerülne a sor?
Valamint ez az obi ugyan az vajon, mint amaz? :F

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13015) jeni válasza s7evcsenko (#13014) üzenetére


jeni
félisten

az a kérdés,hogy ő intézi a garis dolgokat,bár kétlem és hova szól? kérdezd meg tőle magyar Nikon 3 év garis vagy sem? (bár a magyar szervizt említette meg, de nem mint a Nikon márkaszervizt írta oda.)
gyanítom ő veszi a saját nevére és az áfát amit lenyel vagyis annyival olcsóbb.
ha ad számlát akkor nem lehet gond és rendes jótállási papírt is melléje.

az obi is azonos

ez nála mit jelent? MM I.SZÁLÍTÁS

[ Szerkesztve ]

(#13016) bba válasza jeni (#13015) üzenetére


bba
tag

Az "MM I.szállítás", az nem más mint 18-105 MM (azaz milliméter) az objektív
az I.szállítás meg az ingyenes szállítás akar lenni... :DDD

amúgy engem is gondolkodóba ejtett az ajánlat ennyiért, de nem tudom menyire megbízható forrás... :F

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#13017) s7evcsenko válasza bba (#13016) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát igen.
Ha nem az ország másik felén lenne a srác, akkor leütném és személyesen intézném, de 800km-t autózni nem igazán éné meg... ennyi erővel megvehetném már az ED-ben is.
Kicsit tartok ettől a jó ajánlattól.

Amúgy azt írta, hogy Európai garancia van rá, így szerintem nem Magyarországról van.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13018) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, ismet en. Egy kezdonek (nem en) nyugodt szivvel lehet ajanlani egy megbizhato forrasbol szarmazo Oly E-520-at ismerkedni a DSLR-ek vilagaval. 2009 majusi, kb 32k expo van benne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13019) Throme válasza Balinov (#13018) üzenetére


Throme
veterán

Hát ha nem zavarja, hogy új dolgokat nem kap hozzá csak a használtból tud majd fejleszteni....
Ha jól tudom olynál a tükrösökből bezárt a bazár.
Milcben viszont kehet gondolkodni.

(#13020) Balinov válasza Throme (#13019) üzenetére


Balinov
félisten

igen, ujat nem igen csinal, csak a hasznaltpiacon lehet hozza cuccokat venni. Srac nem riad vissza a hasznalttol, ahogy meseli, jopar dolgot vett mar ebayen, vakeran,stb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13021) axillar


axillar
csendes tag

Sziasztok!

Kompaktról szeretnék váltani. Tudom a két kiszemeltem közül az egyik nem tartozik ide, de szerintem érdemes megfontolni. Az egyik Nikon D3200 18-105-ös obival, a másik pedig a sony rx100. Szeretnék jobban elmélyülni a fotózásban és mindkettőnek vannak bőven manuális beállításai. Ha a Nikont venném, egyelőre azt az egy objektívet használnám. Ha jól tudom az RX100 kb szintén azt a tartományt fedi le amit az RX100. Mit tanácsolnátok? Tesztképek alapján a Sony szerintem szebb, élesebb képeket csinál, de ez gondolom a Carl Zeiss lencse miatt van. Nem tudom melyik lenne nekem jobb.

köszi a segítséget!

(#13022) BiriBum válasza axillar (#13021) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha valóban érdekel a fotózás, MILC-et vagy DSLR-t vegyél.

Az RX100 nem bővíthető, átfogása 28-100mm 36 mm ekv, az általad említett 18-105 pedig 27-158mm 36mm ekv gyújtótávolságú.

(#13023) Throme válasza axillar (#13021) üzenetére


Throme
veterán

Hogy melyik csinál élesebb szebb képet az nem olyan egyértelmű. Beállításokon, körülményeken és fényviszonyokon sok múlik.
Azt sem árt tisztázni, hogy mennyire van szükséged a kompaktok kényelmére. Mindent egy lencsével.

esetleg ez, nem szentírás de lehet nem árt elolvasni

(#13024) axillar


axillar
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Úgy néz ki még többet fogok olvasgatni a témában:)

(#13025) Abry válasza axillar (#13021) üzenetére


Abry
tag

"Ha jól tudom az RX100 kb szintén azt a tartományt fedi le amit az RX100. "

Ez így van.

(#13026) axillar válasza Abry (#13025) üzenetére


axillar
csendes tag

Ja igen:) végülis nem tévedtem. Amúgy gondolom sejted mit akartam írni.

(#13027) csakb válasza axillar (#13024) üzenetére


csakb
őstag

És nézz kevesebb reklámot. :) Ha Nikont akarsz, a D5100-zal jobban jársz, mint a még alacsonyabb kategóriájú D3200-zal. Csak ez nem folyik a csapból is.

(#13028) s7evcsenko válasza csakb (#13027) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezt én is akartam írni, csak nem voltam benne teljesen biztos, hogy így van... :B
Nem is értem, hogy ez alapján miért kerül többe a D3200, mint a D5100...
Csak mert újabb modell? fura.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13029) Zozzer888 válasza s7evcsenko (#13028) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha megnézitek a reklámját, akkor rájöttök.

Lényegében egy olyan gépnek állítják be,amivel bárki tud tökéletes képeket csinálni, okos automata módja van,24mpixel(!!!) ,futás közben, félkézzel tudsz vele nagyszerű képet csinálni...

Azokat akarják megfogni, akiknek lenne pénzük tükrös gépre, de nem akartak venni,mert nincs kedvük,idejük,indíttatásuk foglalkozni a dologgal...és a reklámból tudjuk hogy ezzel nem is kell, csak katt és már kész is a tökéletes kép.

Nem "nekünk" szól ez a gép:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13030) csakb válasza s7evcsenko (#13028) üzenetére


csakb
őstag

Nincs ebben semmi fura, az új modellek mindig hajmeresztő árcédulával kezdenek, aztán fél-egy év alatt lemegy az áruk normális szintre. A D5100 + 18-105 kit is majd egy százassal drágább volt tavaly áprilisban, amikor kijött. Most épp ennek az utódja, a D5200 ilyen értelmetlenül drága.

A D3200 mellett egyetlen érv szólhat, a magyar nyelvű menü. De ez meg olyan, hogy azt a 10 szót, ami kell, meg lehet tanulni angolul, és amúgy sem a menüvel exponál az ember. :)
A 24 Mpx-es szenzor pedig csak a megabájtok értelmetlen szaporítására jó.

(#13031) s7evcsenko válasza Zozzer888 (#13029) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Azért az nem egy utolsó szempont, ha egy kicsit automatizálva van a dolog...
Azért én sem haragudnék... ne kelljen már a képek felét kidobnom. :B

(#13030) csakb:
Csak a magyar menü tényleg nem ér meg 10k többletet...
ráadásul tesztekben is a D5100-at hozzák ki jobbnak, így meg aztán főleg...

Jó lenne már túlesnem a vételen, de nem tudom rászánni magam olyan könnyen, hogy kiadjak 170k-t egy fényképezőgépért, amit eddig alig használtam, igaz azért is, mert nem tetszettek a készített képek. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13032) Zozzer888 válasza s7evcsenko (#13031) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha tényleg érdekel a dolog, akkor meg fogsz tanulni vele bánni,és akkor nem kell kidobni a képek felét:);)
Ha meg úgy érzed hogy ez tőled távol áll,meg nem,akkor ne vegyél tükrös gépet:) Bár gondolom azért írogatsz ide,mert megakarsz tanulni vele fényképezni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13033) MC Pite válasza s7evcsenko (#13031) üzenetére


MC Pite
veterán

Aki ilyen, annak _nem_ tükrös kell. Hogy 'megtanítson' fotózni, evf kell (X-S1,X10,G3,stb). Az auto max 'középre' állít mindent, honnan is tudhatná mit akarsz. Így a képek sem tükrösökre jellemzőek (kis dof pl) lesznek.
A tükör így hátrány lesz - de százszor leírtuk már...

Szerk: Hogy miért van mégis tükrösöm? Fényerős obikat ezekre kapni normális árban/választékban, dof/zaj/lowlight volt nekem a fontos a váltásnál (Nálad? Olyan nogy 'jobb' kép, olyan nincs! ) és nincs annyi pénzem, hogy egy e téren megfelelő milcet vegyek (fuji, sony.)

Illetve nem értem sokakat miért nem izgat a 24mp szenzor brutális raw mérete, D5000ről 5100ra váltva 9-11ről 20-22megára nőttek a rawok, és ez is idegesít engem, pedig ez csak 12mp 12bit>16mp 14bit.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13034) MC Pite válasza s7evcsenko (#13031) üzenetére


MC Pite
veterán

Képek: szerintem áll hogy 50% múlik a fotóson, 30%az üvegen, a többi az összes többi dolgon. Azaz vedd bele a pakliba hogy a kitobik/zoomobik fényerő/mélységélesség terén nem domborítanak, azt a szintet sok nagy szenzoros kompakt is tudja. Ha a fixek pedig nem szimpik, ne is várjon az ember csodát. (Ok, akadnak fix 2,8as fényerejű zoomok, de az már következő szint, újonnan kb annyi egy ilyen mint a fényképező kitben.)
Én többhavi rágódás helyett vettem használt gépe(ke)t hogy megtudjam az kell-e nekem, ajánlom figyelmedbe ez a variációt is. Az olcsóbb milcben akkorát csalódtam, hogy pár nap után eladtam - ha újonnan veszem, komoly bukással tudtam volna eladni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13035) s7evcsenko válasza MC Pite (#13034) üzenetére


s7evcsenko
addikt

huhh bazz... ez egyszerre sok volt... :B
Mi az, hogy aki ilyen? Mi az, hogy hátrány lesz a tükör?
G3-at azért vetettem el, mert alig kerül többe egy D5100 18-105-ös obival, mint a G3 kitobival,
és itt mindenki azt mondta, hogy a D5100 sokkal jobb.
Azt meg főleg nem értem, hogy egy nagy-szenzoros kompakt hogy tudná már ugyan ezt a szintet hozni, mint a D5100?? Akkor mi értelme ennek a tükrös kategóriának? :F
Azt mondod vegyek használtan egy D3100-et és próbálkozzak, hogy mennyire tetszik, boldogulok?
Annyira nem mennek jó áron d3100-ek sem, hogy le kéne csapni valamelyikre...
Kisebbet minek, azt később meg majd nem fogom tudni eladni...
Vagy Te mit ajánlanál akkor? :U

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13036) Zozzer888 válasza s7evcsenko (#13035) üzenetére


Zozzer888
addikt

Használt D3100-D3000-ren nem buknál szinte semmit ha mégse jön be a dolog, ha meg bejön, akkor már tudni fogod mit vársz egy ilyen géptől, mi kéne, mi hiányzik, stbstb.

Az hogy mi jobb, az attól függ hogy mire akarod használni:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13037) Throme válasza MC Pite (#13033) üzenetére


Throme
veterán

"de százszor leírtuk már..."
Ez azért kemény volt!
Neked is leírtak sokan sok mindent, ami nem 100x, hanem 1000x is elhangzott.
Akár a milc-es akár a tükrös fórumokat tekintve!
De ha fárasztó számodra, akkor minek koptatod a billentyűket?

(#13038) Throme válasza s7evcsenko (#13035) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem jobban jársz ha végiggondolod Neked mire van szükséged, mit akarsz, mit szeretnél fotózni és összeveted a technikával, hogy melyik szolgálja ezt legjobban. Természetesen az anyagi lehetőségeid tükrében.
Ha D5100 a szimpi, akkor vegyed azt. Ha gyűjteni kell rá mondjuk 2 hónapot még, akkor gyűjts, mert úgy is azzal lesz örömöd a fotózásban. Lényeg, hogy a Te döntésed legyen.
Pl hiába mondják sokan, hogy a D5100 a legfaszább, ha mondjuk a canon bejövős.
Te fogod használni, nem pedig itt bárki a fórumról. Ha nem jön be az Neked fáj nem itt bárkinek.

A szenzor egyébként nem minden. Pl én nézegettem OMD-s képeket és nekem (lelkes amatőr) teljesen megfeleltek. Vagy vannak akik régebbi gépekkel fotóznak/fotóztak (D60, D50, D70) és nagyon szuper képekkel jöttek a haladó/kezdő fotós fórumokban.
És nem akarok megharagítani senkit, de láttam már komolyabb gépből nem túl tetszetős (az átlagból nem kiemelkedő) fotót is.
Most akkor szenzor?
Ok a normál kompakt, bridge felejtős.

Azt pedig itt végképp nem tudja megmondani senki, hogy mennyire fog bejönni Neked a fotózás, a tükrös gép.

[ Szerkesztve ]

(#13039) s7evcsenko válasza Throme (#13038) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm a választ és előző reakciót is. :R
Én nem akartam lereagálni, mert nem tudnám kedvesen tenni.
Igazából eddig csak kompaktom volt, ebből kifolyólag bármire is cserélem, minden új lesz.
Anyagiakkal nincs gond, a keret már összejött rá, egyszerűen még magamat nem győztem meg róla, hogy akarok-e ennyiért fényképezőgépet venni.
Mert mi van, ha használom pár hétig, aztán megunom a fotózósdit és ott porosodik a polcon majd.
Azt már eldöntöttem, hogy D5100 lesz, ha lesz, de lehet igazuk van az előttem szólóknak és előbb egy "kisebbel" kéne próbálkoznom, épp azért ha mégsem jönne be. Kevesebb pénz, kevesebb kockázat, kevesebb bukta.
G3-at, 550D-t, D5100-et fogdostam már, fura a kompakt után, de nem annyira vészes.
Szóval nem is értem MC Pite mire reagált ilyen hevesen, hisz igazából semmilyen tanácsot nem kértem a hozzászólásomban, csak leírtam bizonytalanságom.
Na mindegy, nem is szaporítom itt a felesleges hsz-eket, majd csak lesz valami, aztán viselem a következményeit... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13040) Balinov válasza s7evcsenko (#13039) üzenetére


Balinov
félisten

nem felesleges a hszed, s7evcsenko kartács, ne aggodj. te viszonylag hamar megszulted, en 3 eve, mielott meglett a jelenlegi vazam, majd' 6 evig kutakodtam, erdeklodtem, olvastam n+1 cikket a temaban. Szoval elismeres a "gyors" dontesert.

D5100-et fogtam egy boltban par honapja, nagyon jo kis vaz, ha ezt valasztod, szep fenyeket hozza. Mondjuk minden mashoz is szep fenyeket.

Ja, es BUEK

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13041) s7evcsenko válasza Balinov (#13040) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi. :R
Azért annyira "gyorsan" nem, kb 5 hónapja rágódok... vagy 6.
Bár igen, a 6 évhez képest hamar... :B

BUÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13042) Balinov válasza s7evcsenko (#13041) üzenetére


Balinov
félisten

6evet irtam, bakker. jopar kor Tullamore Dew meglatszik, 6 honapot akartam :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13043) s7evcsenko válasza Balinov (#13042) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor meg főleg!
Egészségedre! :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#13044) Throme válasza s7evcsenko (#13039) üzenetére


Throme
veterán

Hát az bizony eldöntendő kérdés, hogy dslr vs bridge .
A D3000-3100 elég hamar le lett cserélve több fórumtársnál.
Ugyan úgy a 18-55-ről 18-105-re.
Én ezt mondanám pénzkidobásnak.

A próbálgatásról meg ennyit:
"Ne próbáld, csináld, vagy add fel" (Yoda).
:)

Olyan vázzal ne próbálkozz, amivel vagy elmegy a kedved, vagy hamar cserélni fogod. Olyannal kezdj, amit majd imádsz a kezed bevenni. Ami tetszik.
Vannak persze akik a D3100-el elégedettek és örömmel használják.

Természetesen szvsz!

(#13045) MC Pite


MC Pite
veterán

S7evcsenko: 'Aki ilyen' > 'Azért az nem egy utolsó szempont, ha egy kicsit automatizálva van a dolog... Azért én sem haragudnék... ne kelljen már a képek felét kidobnom.'
Értem olyanokra, aki nem nőtte magabiztosan ki az automatát, bízik még benne. Félreértés ne essék, nem degradáló kijelentés, hasonló mint az automata váltó a kocsiban, ki ezt szereti, ki azt.

A G3nál a D5100 jobb. De mint írtam, van pl olyan hogy legjobb autó? Nincs. Az egyik nagyobb, a másik gyorsabb, a harmadik praktikusabb, a negyedik szebb, stb.
Mi az amilyen téren változást vár az ember leginkább? (ezt ennyi keresgélés és utánaolvasás után már konkrétan tudnod kéne :R ) Dinamika? Mélységélesség? Profibb automatika? Kevesebb zaj, vagy csak bármilyen trükkel de oldja meg a gép hogy zajmentesnek tűnjön a kész kép? Manuálobikkal való könnyű használhatóság? Nagy obipark? Olcsó obipark? Olcsó/rengeteg kiegészítő? Kényelmes fogás? Jó kereső/evf?

Amíg a szempontok nincsenek rangsorolva, addig mi is nehezen tudunk ajánlásnál finomítani. Ha ki kell tenni a relációs jelet, igen, jobb a D5100. Valakiknek. 2 kollégámnak a G2őt és a D5000et is bevittem, hogy döntsék el nekik melyik kategória kell. Nekik sokkal jobb a G3 (fentebb leírt dolgok miatt; evf, könnyebb kezelhetőség).

És ismét: Vannak olyan dolgok, amik terén a belépő tükrösök kitobival kb ugyanazt tudják mint a nagyszenzoros kompaktok (vagy hasonlóak a m43os milcek is), hasonló dof, hasonló fókusz(sebesség/pontosság), kicsit jobb videó, kicsit rosszabb zaj, kompaktabb méret. És a legtöbb (nem törzsgyökeres prohardveresekből indulok ki) felhasználónak ezek számítanak inkább; a könnyen látható eltérések(mélységélesség a kompaktokhoz képest) , a kényelem.
X10 s 650D kitobival mélységélesség: [link]

X10

650D+18-55

Én használt G1/2/3at, vagy D5000et (a 3000/3100 ki van szoftveresen herélve kissé, engem zavar, használtban meg eléggé közel vannak árba egymáshoz a 3xxx és 5xxx széria) vennék a helyedben, kipróbálnám az kell-e. Illetve az átlag 18-55ök is közel pénzkidobás kategória, mert ha ezen a fronton maradsz, akkor az lesz az első amit lecserélsz.

Throme: Részben a kollégának szólt (a 100x leírtuk), mert kb azóta keresgél gépet, mióta én, és azóta tényleg jópárszor leírtuk, igen. Az olyan körmönfont 'válaszok' amiket említesz hogy kaptam pl a m43 topikban, hogy S100fs után 'ez nem neked való, vegyél vmi ultrazoomot', az mellébeszélés volt, nem válasz a kérdésre! Tudtam mi miatt akarok nagyobb szenzoros gépre váltani, le is írtam. Az ultrazoomos beszólások pedig annyira találóak, hogy a kedvencem az 50mmes 1.8G lett, több mint 95%ban az van a gépen (a 18-105 VR ellenében). A dinamika/dof/zaj 'javulás' mellett szerettem volna evf-et is, de a kettő ebben az árkategóriában nem úgy alakult ahogy vártam, pont.

Egyetértek abban hogy vagy leírások, vagy próba alapján azt vegye ami szimpi. Egyikkel sem lehet rosszul járni, max más előnyök/hátrányok vannak.
Nem 'beszólni' akartam a kollégának, ha hevesnek tűnt, utólag is elnézést kérek érte. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13046) MC Pite válasza MC Pite (#13045) üzenetére


MC Pite
veterán

Lejárt a szerkidő:

1, Én sem a könnyen szülős kategória vagyok, ezt sem tagadom, én majd egy hónapig keresgéltem. De 2 nap a kiszemelt gépekkel többet mondott mint az egy havi olvasgatás.

2, Mindig azt mondták - és sajnos megerősíteni tudom - hogy cserélhető obis géppel valószínű a kitobinál jóval drágább/komolyabb obikkal leszel csak (igazán) elégedett. Ezt mindenkinek érdemes belevennie a pakliba. (Nálam a kiegészítők és a második obi ára vastagon elérte már az 5100 árát, és még ott van mellette a váz, meg a 18-105 is árban, ami együtt azért nem olyan kevés :( )
Sőt, ismerősökből kiindulva, akinek elég volt a kitobi, idővel lecserélte a gépet egy kisebbre (milc vagy nagyszenzoros kompakt).
Úgyhogy 'rendszerben gondolkodj', és a fotózási szokásaid függvényében már most nézd meg milyen fixek felelnek meg neked, és ezeket hol és mennyiért kapod meg, és milyenek. (Pl aps-c nikonon egy szinte mindenes (kezdőknek főleg) az 50 1.8G, és az ekvivalens 45-75mm-es tartományben célszerű körbenézni). Vagy a kitobi helyett pl tükrösökre eleve fix 2,8as fényerejű 17-50 obit célszerű megvenni, az már élhető darab. Amikor magas iso/záridő/nagy dof társul a 18-55 és f/4-f/5 mellé, akkor azt mondogatja magában az ember hogy jó-jó, de hát ez nem az amit vártam.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13047) Zozzer888 válasza MC Pite (#13046) üzenetére


Zozzer888
addikt

Csak nem Tami 17-50 F2.8-ad van?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13048) MC Pite válasza Zozzer888 (#13047) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem nincs, 18-105 mellett 50 1.8G van, de kipróbálnám szívesen, hisz nagylátó fixet -emberi áron- nem látok, ez 2,8al felér egy gyengébb fixszel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#13049) agabe


agabe
addikt

Szaisztok!

Oly 520 -asról váltanék. Tudom az alap kit obi nem nagy szám, de sok egyéb dolog miatt (autofokusz, fehéregyensúly, dinamika tartomány ...stb). Nem költenék erre többet, inkább egy alapból jobb képességű váz + obi lenne érdekes.
Nézelődtem, de csak belekavarodtam.
Kimondottan használt cucc érdekel sok okból, de főleg azért, mert könnyen elképzelhető, hogy tovább lépnék idővel (még idén) , és erre új gépet venni fölösleges szerintem.
Két éves körül gépet keresnék amivel (akár) már videót is lehet felvenni (nem fő funkcióként, de ha már lehet, akkor nem árt)
Árkategória kettő is van:

1) 150ezer körüli ... itt néztem egy Simga SD15 -öt , bár az obit nem ismerem, és a fényereje elég rendesen csökken, de ennyiért nem nagyon ugrálhatok.

2) 300ezer körül egy jó összeállítás (még nem találtam)...annyira nem is kell a zoom obi, lehetne egy jó fényerejű fix fókuszos is.

Ami a legkevésbé fontos: makró (nem igazán foglalkoztat mostanában)
A legjobb valami 18-105 -ös obi lehetne mindenesnek (nagyon távoli képeket sem akarok lőni), de nem kizárólag ezzel tudnék együtt élni.

A vaku külön téma, azzal (még) nem foglalkozom, majd következő lépésben.

Köszönettel veszem a javaslatokat....nem konkrét most piacon lévőket, hanem mire lenne érdemes várnom / vadásznom.

(#13050) A Zéé válasza agabe (#13049) üzenetére


A Zéé
addikt

150k környékébe Nikon rendszerből már belefér egy használt D90 (100-110k)+ egy használt 18-105 (45-50k).
Az általad linkelt Sigmát ugyan nem ismerem, de úgy emlékszem, hogy a régebbi Foveon lapkák eléggé gyengécskék már közepes ISO-n is. Tesztképeket nézegess mindenképp.

300k-ból én Nikon D7000-et, egy 18-105-öt, meg egy 35/1.8-at vennék. Vagy D90 + 18-105 + 35/1.8 + 85/1.8D + valami Yongnuo, vagy Oloong vaku. Persze attól is függ ez az egész, hogy miket szeretnél fotózni, mennyi objektívet, plusz cuccot akarsz magaddal hurcolni.
De kicsit jobban le kéne szűkítened, hogy mit szeretnél, mert a 150k és a 300k között azért elég nagy a különbség.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.