Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) lugosi válasza ratkaics (#56550) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy látom a P900-nak 2000mm ekvivalens a tele végén az optika. Ezt cserélhető objektívesben valószínűleg csak NAGYON drágán fogod megkapni, ha egyáltalán létezik. Szerintem olyan 1000mm környékéig fel lehet menni, de tényleg nagyon drága lesz. Azaz, az objektívet gépváz nélkül árban a többszörösére saccolom mint a P900 ára.

(#56552) Mr.Csizmás válasza lugosi (#56551) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mft-n a pana ois 100-300 ekv 600 vége ami halandó számára megfizethető, vagy apsc-n, ff-en akár adapterezve a sigma 100-400, még feljebb az RF800.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56553) Neck válasza ratkaics (#56550) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem Oly MFT + valami nagy tele lesz neki jó.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56554) lugosi válasza Mr.Csizmás (#56552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, de azért az nem 2000. Azt szerintem elérni nagyon drága.

(#56555) MittuDomain_ válasza lugosi (#56554) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ekv 2000mm-hez állványból is olyan kell, hogy mezei halandó csak pislog ha meglátja az árát. Tényleg végig kell gondolni, mit is szeretne. egyetértek, 6-800mm gyutáv ami még vállalható. Inkább menjen közelebb, én ekv. 144mm-en (90es fix, 1,6os canon crop) is egész jó madárfotókat lőttem, persze közel kell menni, olyan 20m-ről beszélek.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56556) Mr.Csizmás válasza lugosi (#56554) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

MTO tukorobik mft-n, csak no AF.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56557) ratkaics válasza lugosi (#56554) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm az információkat!
Egy kis segítséget tudnátok adni, abban, hogy milyen adatokról is beszéltek?
Bocsi, de én nem értek ennyire hozzá. :B

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#56558) Mr.Csizmás válasza ratkaics (#56557) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

A kérdésem az lenne, hogy létezik-e valami olyan fényképezőgép szett, amivel távolról lehet fotózni és a kézi élesség állítás gyorsan (gyűrű tekeréssel) történhet és persze nem kerül csilliárdokba?

bármelyik vintage teleobjektív. pl pentacon 500/5.6

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56559) Ijk válasza Neck (#56553) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sigma 150-600 + telekonverter + olcsóbb aps-c váz?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56560) Mr.Csizmás válasza Ijk (#56559) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tc-vel nem lassul az af? vagy csak a kezdeti vázaknál volt probléma?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56561) lugosi válasza Mr.Csizmás (#56558) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a régebbi manuális objektív jó irány lehet, ebben igazad van teljesen, lehet hogy pont ebbe az irányba gondolkozik a srác is valójában, hiszen írta is hogy gyors kézi élességállítás. A manuális obikat meg ugye értelemszerű okok miatt a kézi élességállításra tervezték.

Szóval ez lesz a jó irány amit te írsz szerintem.

(#56562) oAcido válasza oAcido (#56275) üzenetére


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Canon M50 lett végül a választás (ez nyerte el a tetszését :)) ).

Amióta megvan én is szoktam kattintgatni vele, ezért állványt keresünk. Sajnos állványos topikban egyelőre nincs válasz, ezért bemásolom ide is ha nem gond.

Sziasztok!
Állvány vásárlás előtt állok. Kicsit visszanézegettem, a sokat ajánlott Vanguard Veo 235AB már nem kapható.
Amire használva lenne: tájfotók, családi fotók, csillag és tejútrendszer fotók telefonról és fényképezőről is.
A gép egy Canon EOS M50, egyelőre két objektívvel. Canon EF 50mm f/1.8 STM (plusz adapter), Canon EF-M 22mm f/2.0 STM. Később lenne még egy zoom objektív madár/hold fotozáshoz.
Kirándulásoknál is hordva lenne, ezért ezt a Vanguard-ot néztem.
Vanguard Veo 2S 235AB megéri az árát? Vagy esetleg a picit nagyobb 265AB megéri a 7-10 ezer felárat? Párom 165 centi magas, én 185 (mindketten használnánk).
Illetve 70 ezres árig van jobb alternatíva?
Válaszokat előre is köszönöm :R

Egy másik kérdés, hogy milyen objektívek lennének ajánlottak madár fotókhoz?

(#56563) Rapid136 válasza oAcido (#56562) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha kihajtható az LCD, akkor általában már mindegy hogy milyen magas az állvány :)
És minél magasabb, annál biztosabbnak kell lennie a lábaknak.
Alza egy időben iszonyat olcsón kiszórta a korábbi VanGuard állványokat, de már nincs belőle...
Edigital néha akciózik egy-egy termékre, most legutóbb egy tuti Vanguard táskát vettem 30000-ért, 3-4 éve meg egy Manfrottot féláron.
De a használtpiacon is találsz jó holmit.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56564) Mr.Csizmás válasza Rapid136 (#56563) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Allvany temaban az arukereso jo segitseg, a szakboltok csomoszor szorjak ki a korabbi modelleket olcson, pl studioline, tripont, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56565) vape1 válasza lugosi (#56561) üzenetére


vape1
csendes tag

Viszont 800 mm környékén nem fogja tudni kitartani a manuális objektívet, főleg nem egy kézzel, közben meg másikkal élességet állítani. Egy olyan stabil, de forgatható állvány, ami mellett lehet manuált tekergetni, követni a madarat és még olcsó is, na ilyen szerintem nincs a P900 árának két-háromszorosáért sem 800 feletti tartományban, nem hogy 2000 mm-en.
600 mm-ig m43-on a 100-300 Pana, vagy a 75-300 Oly egy Dual-IS Pana vázzal, vagy egy 5-axis Oly Ibis vázzal kis gyakorlással kézből is használható. Fölötte P900 is simán használható kézből, akár még 2000 mm-en is.
Van persze olcsó manuál lehetőség akár 1000mm-en is, m43-ra adapterezve pl. olcsó tükrös manuál obik f6 meg f8-on, de nagyon körülményes és szerintem kínszenvedés.
Szóval először a gyutávon kellene elgondolkozni, megnézve az eddigi képeket, hány mm-en lettek lőve általában, és újragondolni, hogy kell-e a 600mm feletti tartomány. Ha kell, akkor P1000, ha nem, akkor pl. mft és egy olcsó vázzal akár egy 40-150 obi (kb 35-ért?) tanulgatni, vagy egy Pana 100-300. :K

[ Szerkesztve ]

(#56566) MrChris válasza vape1 (#56565) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1

Lusta voltam leírni. :D

(#56567) vond válasza vape1 (#56565) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is a Lumix 100-300 II-re szavazok. :K A legjobb ár/érték arányú teleobjektív a piacon. Dual IS-es Pana vázzal simán ki lehet tartani 1/50, vagy akár 1/20, 1/10 másodperc körüli záridőket is. Csak ne mozduljon be a téma. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56568) PuMbA válasza vond (#56567) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel én is mindig küzdök. Semmit sem ér az obimban az IS, ha a kismadár úgy pörgeti a fejét meg ugrál, hogy 1/500 kell amúgyis. IS nélkül viszont több az akksiidő, ami jó.

[ Szerkesztve ]

(#56569) ratkaics válasza vape1 (#56565) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi mindenkinek az infókat! :R :R :R
Még tanulok kicsit a témában, azután még majd valszeg kérdezek. :DD

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#56570) kovsol válasza PuMbA (#56568) üzenetére


kovsol
titán

Én nem szívesen megyek 1/250 alá, mert a madarak nem az a téma ami sokáig szeret mozdulatlanul várni a fotósokra, és nem szívesen hazardírozok.

May the Force be with you!

(#56571) PuMbA válasza kovsol (#56570) üzenetére


PuMbA
titán

Jaja, ezért írtam, hogy vajmi keveset jelent madaraknál az IS. Egy 2-3 fényértéknyi kell és ennyi, de
ezt meg bármi tudja ma.

[ Szerkesztve ]

(#56572) kacsento1 válasza kacsento1 (#56542) üzenetére


kacsento1
senior tag

Erre valakinek tippje? Esetleg a Fuji x-a5?

[ Szerkesztve ]

(#56573) MrChris válasza kacsento1 (#56572) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kollégám olyat vett a lányának, kicsit próbálgattam, nekem tetszett, a szenzor kiváló a 15-45 kitobjektív nagyon jó képminőségű. Extrán nagy a látószög és éles, minimális a sarkok kenése. Egészen megtetszett a kétféle villanyzoom, nagyon kényelmes.
Két negatívum volt, hogy nincs kereső (manapság túlélhető) és gyenge a videó minősége.

(#56574) Fehercsoki válasza MrChris (#56573) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

45mm-nél azért már kevésbé éles (de alatta tényleg kiváló), valamint ugye f/3.5-5.6mm a maximális blende, tehát rosszabb fényviszonyok között túl lassú lehet (de persze az összes hasonló kit obi ilyen).

(#56575) MrChris válasza Fehercsoki (#56574) üzenetére


MrChris
nagyúr

130e-be kerül az egész szett (karácsonykor 110e. volt akcióban), alsó kategóriás kitobiból még nem láttam f/3.5-5.6-nál jobb értékűt. Ennyi pénzért fényerős fixekből se a krémjét kapni.

(#56576) PociAti


PociAti
senior tag

Sziasztok!
Tárgyfotózáshoz keresek gépet, cserélhető objektíveset. A keret felső határa 180.000 Ft alatt.
Árukeresőn első ránézésre megfelelő lenne ez a kategória: Cserélhető objektíves kompakt (MILC) fényképező.
Állványom, állványfejem, vakuk vannak, de utóbbi 10 évben nem követtem a kamerák piacát, viszont még a héten döntést kellene hozni.

Ha létezik ilyen, akkor mi a javasolt készülék a beltéri fotózáshoz?

A Sony Alpha 6000-et hallottam már dicsérni. Annak mik az előnyei, hátrányai?

(#56577) PuMbA válasza PociAti (#56576) üzenetére


PuMbA
titán

Valami jobb EVF, illetve LCD-jű gép kéne neked. Tárgyfotóra ezek kellenek meg könnyű kezelés.

[ Szerkesztve ]

(#56578) PociAti válasza PuMbA (#56577) üzenetére


PociAti
senior tag

Kösz a választ.
Valami irányt tudnál mondani, merre induljak el? Pl. modellek.
Látom az Alpha 6000-nél az EVF 0,7-es nagyítású, és 1,44MP-es OLED.
A könnyű kezelésnek sajnos paraméterek alapján még nehezebb lenne utána nézni.

(#56579) PuMbA válasza PociAti (#56578) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ilyen. Ezért szokták mondani, hogy látatlanba ne vegyünk gépet. A jókat olvastam róla, ezért megveszem dolog gyakorlatilag annyit jelent, hogy más majd tudja helyettem, hogy nekem mi a legjobb. Ilyen sajnos nincs.

A többiek segítenek, de Panasonic GX8 vagy 80 / Canon M50.

[ Szerkesztve ]

(#56580) PociAti válasza PuMbA (#56579) üzenetére


PociAti
senior tag

Részletekbe nem mennék bele, de most tudtam meg, hogy holnap reggelig meg kell hozni a döntést. Nem a helyzettel kell foglalkozni, hanem a maximumot kellene kihozni a helyzetből.

Most a "Best cameras under $500" videókat és műszaki oldalakat nézegetem, ahol ezernyi olyan szempont alapján vetik össze a kamerákat, melyek általában számomra nem relevánsak. Mégis, a sorok között olvasva, - korábbi tapasztalataimat alapul véve - kell a végén optimális döntést hozni.

(#56581) MrChris válasza PociAti (#56576) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mekkorák azok a tárgyak? Mert ha kicsik pl óra akkor oda makró obi kell. A kitobi 30cm-es közelpontjával szenvedős a tárgyfotózás, részleteket megmutatni meg végképp elvérzik. Valamint még jó pár cucc kell, rendes stabil állvány sokszor bele is fogsz rúgni (nem videó fejes), tárgysátor, vagy azt helyettesítő felületek (utóbbi szenvedős), szórt műfény (alapnak kettő db), ezeknek is kell állvány.
Gépvázból praktikus a forgatós kijelző, mert jóval könnyebben ellenőrizhető ahogy a tárgyat állítgatod.
Olyan rendszert vennék amiben meg is tudom venni valamelyik makró objektívjét, ha már csereobis.

[ Szerkesztve ]

(#56582) PociAti válasza MrChris (#56581) üzenetére


PociAti
senior tag

Webshopot képzelj el. Vannak (sík) faliképek is, és nagyjából zacskó keksz méretű tárgyak.
Nem műszaki fotózás lesz, makró objektívet túlzásnak érzem. (Kb. 20 éve makróztam.)

A most nézegetett listák többségében az élvonalban szerepel:
- a Nikon D3500,
- Canon EOS 1300D/1500D/2000D,
de a fenti gépek mérete és súlya már kevésbé szimpatikus (túl nagyok).
- A Fujikat korábban nem kedveltem.
- Olympus és Panasonic család határeset.
- a Sony továbbra is szimpatikusnak tűnik, de a legöregebb konstrukciók.
- esetleg: Canon EOS M100 / M200...

(#56583) Mr.Csizmás válasza PociAti (#56582) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a legrosszabb döntés márkaszimpátia alapján szelektálni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56584) MrChris válasza PociAti (#56582) üzenetére


MrChris
nagyúr

Makró objektív nem túlzás, inkább alap tárgyfotónál. DSLR-el kifejezetten nem lesz élvezetes tárgyfotózni MILC ellenében, az a tükör baromira útban van, folyton fel-le kell csattogtatni, nézd meg felhajtott tükörnél tud e élességet állítani... Úgy tűnik egy belépő gép, +kitobi az elképzelésed akkor nincs más lehetőség, mint azt venni.

(#56585) PociAti válasza MrChris (#56584) üzenetére


PociAti
senior tag

Végül is az APS-C formátumra szűkült a lista, kitobival.
Konkrét modelről a döntés az utolsó pillanatban fog megszületni.
Köszönöm a segítségeteket!

(#56586) Ijk válasza PuMbA (#56577) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tárgyfotóhoz miért kell EVF?
Most mondanám hogy van egy eladó DP2 Quattrom, de nem akarok hirdetni. ;]
Ettől függetlenül szerintem Foveon érzékelő kiváló tárgyfotós célra.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56587) lugosi válasza Ijk (#56586) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont ezen gondolkoztam én is hogy oda evf nem igazán kell. Pláne nem állványról.

(#56588) Gstyler


Gstyler
senior tag

Egy MILC beszerzésével kapcsolatban kérném a segítségeteket.
Leírom a vágyaimat és majd irányba tesztek. :D

- téma: portré (gyerek)
- obi oldalról indulnék a dolognak: magas fényerőre lenne szükségem (a sok beltéri fotó miatt ) ~f/1,4-f/1,6
- váz: a kisebb méret előny
- szenzor : APS-C
- ár : 200 körül (250 a plafon)
- első körben új termék vásárlásában gondolkodok, mert tech dolgokat nem szeretek használtan venni

Előre is köszönök minden hasznos infót, tanácsot! :R

(#56589) nozs23 válasza Gstyler (#56588) üzenetére


nozs23
addikt

Sigmanak van 1.4-es sora Sony APS-C-re, a legolcsóbb APS-C vázuk pedig az A6000 (ha újabb kell, akkor drágábban az A6100). Ez a páros nem fog beleférni a keretbe újan, használtan talán.

(#56590) vihartigris válasza Gstyler (#56588) üzenetére


vihartigris
őstag

Kevés a ráfordítandó összeg.

bármi reciproka a semmi

(#56591) lugosi válasza Gstyler (#56588) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

1.4-es obival azért ehhez szerencse is kell. Vagy akkor használt.

(#56592) Mr.Csizmás válasza Gstyler (#56588) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

lehet isoval is kompenzálni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#56593) Gstyler


Gstyler
senior tag

A kereten egyelőre nem tudok változtatni. :(
Ha a fényerőből engedek egy kicsit? f/1,6?
Max f/1,8. Ott vannak már verziók?

(#56594) nozs23 válasza Gstyler (#56593) üzenetére


nozs23
addikt

Csak az új gép 150 körül van akciósan. 1.8-as fixet lehet, hogy olcsóbban be tudsz szerezni, mint a sigmak, de az is 100k körül lesz. Szűrd le webáruházban a legolcsóbb fixeket APS-C-re, ha ennyire fix a keret. Azt még hozzátenném, hogy ezek az abszolút filléres fixek azért szuperálni nem fognak teljesen nyitva, ebből a szempontból is jók a Sigmák, mert 1.4-en is simán jók. Szerintem meg kéne fontolni a használt dolgot, de legalább az üvegnél, ott úgy is kisebb a hibalehetőség. 150-ért (akciósan) az A6000 aztán 100-ért behúzhatsz egy 1.4-es Sigmát a használtpiacon és akkor összehoztad 250-ből. Nagyon mást nem tudok elképzelni, aztán majd lehet a többiek kisegítenek.

[ Szerkesztve ]

(#56595) Ijk válasza Gstyler (#56593) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem újonnan belépő tükrös gép fér bele: [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56596) Gstyler válasza nozs23 (#56594) üzenetére


Gstyler
senior tag

Köszönöm a hasznos tippeket :R
Nézegetem őket!

Persze várom másét is, ha tudtok még verziót ajánlani!

[ Szerkesztve ]

(#56597) vond válasza Ijk (#56586) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezen nekem is megakadt a szemem. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56598) kovsol válasza nozs23 (#56594) üzenetére


kovsol
titán

Ha portré a cél én biztos nem vennék A6000-t f1.4 -es portózáshoz. Oda jó lenne már valami olyan masina ami követő AF mellett is tud szemfókuszt.
Egy használt A6300 + 50mm f1.8. sokkal jobb találati arányt fog hozni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#56599) MrChris válasza vond (#56597) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, tárgyfotóhoz tényleg miért is kell EVF? Mikor saját cucckat befotózok mindig azon agyalok, ha ezt munkaként csinálnám akkor HDMI-n kinyomnám a képet egy rendes monitorra, minél kevesebbet kelljen ide-oda flangálni. Tárgyhoz kitobi, apsc, meg EVF? Hát nem értek már ehhez se. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56600) vond válasza MrChris (#56599) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, tökre életszerű, hogy például combmagasságban, szemből fotózol valami tárgyat egy asztalon, és állandóan leguggolsz a gép mögé, hogy bele tudj nézni a keresőbe (a mindenféle irányba forgatható kijelzők korában). ;] :D

A kitobi nem feltétlen rossz ötlet. Vegyük például a Lumix 12-60-at. Az koca makrózásra is abszolút alkalmas (tele állásban 0.54-szeres nagyítás), de egyébként is elég szép, éles képe van, és használtan 60 ezer körül beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.