Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) lugosi válasza Neck (#56350) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem a világ legjobb kitobija" finoman szólva. Konkrétan a jelenlegi kínálatból nem tudok hirtelen rosszabbat mondani. De hát ez kb. köztudomású.

(#56352) Redplee


Redplee
senior tag

vagy lehet ezeket obi nélkül is venni és külön hozzá, hogy beleférjek a keretbe?

Lumix G7-et tehát felejtsem el, ha erre akarom használni, inkább a Sony?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56353) Neck válasza lugosi (#56351) üzenetére


Neck
veterán

MILC fronton lehet, DSL-rből azért láttam pár cifrát. Cserébe ez az egyik legkisebb kitobi, és arra, amit ő írt, tökéletes. Ha gondolod, privátba belinkelem neked a Facebookos fotókat, ahol el kell dönteni, A6000 + 16-50 vagy pedig A7III + 24-70 f2.8 GM obikkal készült az ételfotó. Merengj el a kitobi teljesítménye fölött :)
Illetve, ha jól tudom, cserélhető obis rendszereknél nem a kitobi alapján választunk rendszert. Neki pont olyan felhasználási területe van, ahol inkább a váz képességei lesz a meghatározó.

Redplee:
Természetesen vehetsz csak vázat is, és hozzá akár zoom, akár fix obikat.

Illetve, a poén kedvéért, bedobok ide még egy nevezőt:
Sony ZV-1. VLOG-olásra, videózásra lett kitalálva. Még termék-autofókusz üzemmódja is van.
Megkockáztatom, termékfotós frontra elég a fotós tudása (bár nem tudom, pontosan miket fotózol ), cserébe pici, könnyű, mindenhová magaddal viheted, és elég fényerős obi van rajta.

Nem mindig a cserélhető obis gép a megoldás :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56354) Redplee válasza Neck (#56353) üzenetére


Redplee
senior tag

Cipőket fotózok, stúdió lámpákkal, fotós asztalon, állványról. Szóval, nekem a hordozhatóság nem szempont, és a videós tartalmakat is állványról szeretném készíteni.

Ennek fényében drágának találom ezt a ZV-1-et, főleg, hogy gondolom az objektívben kevesebb lehetőség van. Nyilván ez olyan vlogolásra lett kitalálva ami outdoor.

Nos, akkor, miben maradjunk a fentiekre való tekintettel, Lumix G7 vagy Sony 6100?

Ezeket a kiteket találtam:

Sony A6100L (ILCE-6100L) + E PZ 16-50mm OSS - 280.000
ugyanez obi nélkül 250.000
Panasonic Lumix DMC-G7H + 14-140mm - 260.000
Panasonic DMC-G7 +12-60mm - 206.000
vagy ugyanez obi nélkül 150.000

Melyiket vegyem? Ha obi nélkülit, akkor milyen obit, amivel jó vagyok, és árba is beleférek?

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56355) haruspex


haruspex
aktív tag

A 12-60 egy jó választás, mert jó a közelpontja, és amúgy is jó obi(A 16-50-nel pl. Jóval ). A g7 egy, régebbi gép, nincs beépített stabilizátor a, hajlamos a shuttershockra a zár, és gyengébb a szenzor az a6100nál, alternatívája lehet a gx80, esetleg a gx90 drágábban. Mondjuk az az igazság, hogy ezek közül a cél felhasználásra egyik sem fog zavarni. Az a 6100 nagy előnye a jó szenzor a, cserébe gyenge a kereső, és az objektív. (Itt sincs IBIS)

Leginkább amúgy egy videócentrikus géppel járnál jól akár használtan is. A fotó részére mindegyik megfelel. Milyen hosszú videókat szeretnél?

Illetve a fotós topicban is érdemes rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#56356) Neck válasza haruspex (#56355) üzenetére


Neck
veterán

A felhasználás alapján nem kell neki szuper részletes kereső (inkább a forgatható kijelzőt fogja nézegetni), se IBIS.
Az a kereső egyébként egyáltalán nem használhatatlan, mint ahogy a kitobiban lévő stabi is jó, teszi a dolgát.
Teszem hozzá, állványra téve tök irreleváns mindkét szempont.

Ami fontosabb, hogy menjen usb-ről, ne legyen videó limit és túlmelegedés, legyen normális AF (Bocs, de a Pana AF videóra nálam nem üti meg a mércét, amikor néha gondol egyet, és a háttér érdekesebb neki, mint az előtérben beszélő ember). Az az objektív videóra teljesen rendben van, baromira nem mondod meg a különbséget egy 16-55 f2.8-hoz képest. Többet számít, hogy magasabb ISO-t is jobban bírja a gép szobában, a nagyobb szenzor miatt.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56357) tvamos válasza Redplee (#56354) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon Z50 + FTZ adapterrel hasznalhatod a meglevo objektivedet. Van Nikon Webcam Utility. Persze, video szolgaltatasokban jobb a Panasonic, de en nem szivesebben lepegetnek vissza kisebb szenzorra. (Ugy emlekszem, dummy battery van Z50-hez is.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56358) Redplee válasza Neck (#56356) üzenetére


Redplee
senior tag

Szóval, konklúzió? :D

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56359) vond válasza Neck (#56356) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sok dologban egyetértek, de állványról termékek videózására minek a piacvezető AF, meg a termék felé (is) fordítható kijelző?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56360) lugosi válasza Neck (#56353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ha gondolod, privátba belinkelem neked a Facebookos fotókat, ahol el kell dönteni, A6000 + 16-50 vagy pedig A7III + 24-70 f2.8 GM obikkal készült az ételfotó."

Nem azért, mert vitatkozni akarnék ezen, de tényleg érdekelne ez a teszt, valószínűleg nem sikerülne kiszúrni a különbséget. Megköszönöm ha átküldöd.

(#56361) Neck válasza vond (#56359) üzenetére


Neck
veterán

Azért, mert idézem a kérdezőt

"...szeretnék videót is készíteni, akár youtubera. És az is jó lenne, ha kvázi webcamként is tudnám használni streameléshez, illetve, ha kényelmes lenne és az adatátvitelt WiFi-n is meg tudná oldani...."

Ezekhez szerintem jól jön a jó AF, azaz, a termékre, vagy rád fókuszál a kamera. És nem a háttérre, időnként.
Tényleg nem akarom leszólni, de a Pana videós AF nálam nem üti meg a mércét. Persze ha neki jó, ám legyen.

Redplee: Én megvenném az a6100 + 16-50 kombót. Se termékfotó alatt, se videó alatt nem fogod kiszúrni, ha gyengébb a kitobi. Ha meg később "kinövöd", obit a legegyszerűbb cserélni.

Lugosi: Megy a PÜ.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56362) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nos, sok-sok órányi szenvedés és gondolkodás után meghoztam a döntést. :D
A Canon EOS RP-re esett a választásom, a 24-105-ös L obis kittel. Az obit sok weboldalon dícsérik, talán ezért is, illetve a kényelmes fogás miatt esett a választásom erre a gépre....plusz a fullban forgatható LCD miatt. Nincs óriási kezem, így is jó érzés fogni, max. majd ha hosszú távon kényelmetlen lenne, akkor beszerzem hozzá azt a kis 'toldatot'. :DDD

Úgy látom lehet nem fogják már a jövőben forgalmazni ezt a kitet, mert kb. sehol sem találok már belőle a neten. A helyi MM-ban tudtam megvenni az utolsó, vitrines darabot. Az adapterre viszont nincs szükségem így azt eladom, a 24-105-ös RF obi jó ideig elég lesz.

Persze mondom ezt most, aztán lehet másképp alakul....mert egy nifty-fifty-vel azért szemezek.

Köszi mindenkinek aki pár napja hozzászólt a kérdésemhez. :R Remélem bejön majd a gép, még töltöm az akksit. :)

[ Szerkesztve ]

(#56363) wms válasza hdanesz (#56362) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem meg leszel vele elégedve! :C

(#56364) vihartigris válasza hdanesz (#56362) üzenetére


vihartigris
őstag

Szép fényeket! :C

bármi reciproka a semmi

(#56365) haruspex válasza hdanesz (#56362) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szép fényeket, szerintem is elégedett leszel vele. (Az adapert ne add el szerintem.)

Neck: senki nem bántotta a Sony szerintem kár ugrani, leírtam a különbségeket. A magas iso is pl. pont ennyire nem lesz fontos rendes világításnál mint még sok dolog, viszont, ha mozgatni akarja, a gépen akkor egy dual is, vagy inkább egy gimbal viszont igen. De sztem egyszerűbb, ha a videós topicban leírja hogy milyen videókat szeretne pontosan készíteni, és ott aki tényleg ért hozzá ez alapján elmondja mikre lesz szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#56366) Neck válasza haruspex (#56365) üzenetére


Neck
veterán

Nem érzem úgy, hogy "ugrottam" volna, csak leírtam a szempontjaimat :) :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56367) hdanesz válasza haruspex (#56365) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Igen, többen ajánlották már. Azt hiszem jobb lesz tényleg megtartani, mert fix obikat azért valószínű hogy beszereznék majd idővel.

(#56368) lugosi válasza Neck (#56366) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja ja privátban tök jól megbeszéltük a dolgokat, jó is volt a tesztkép amit küldtél, és érdekesek a tanulságok is amiket levontunk belőle.
Szerintem tanulságos lenne ha ide is betennéd, ha publikusak a képek, és kíváncsi lennék rá hogy a többiek jól tippelnek-e.
Ha gondolod utána azt is tedd be amit leveleztünk, a levezetés miatt.

(#56369) haruspex válasza Neck (#56366) üzenetére


haruspex
aktív tag

OK :) Peace. Amúgy az a6100 sztem is jobb gép mint a g7, amit az ára és a kora is tükröz.

(#56370) wms válasza lugosi (#56368) üzenetére


wms
senior tag

Engem is érdekelne a dolog, ha publikus. :B

(#56371) kovsol válasza wms (#56370) üzenetére


kovsol
titán

Engem is :DDD
Mondjuk nekem van saját A6100 és A7III is :D
Persze tudom, hogy van az a szituáció, és kellően leméretezett kép ahol egy mobil és egy FF gép is hasonló eredményt ad.

May the Force be with you!

(#56372) Neck


Neck
veterán

Nem az én fotóim, Facebook Sony Mirrorless Planet csoportból.
Az egyik A7RIII + 24-70 f2.8 GM. A másik a6000 + sokat szidott 16-50-es kitobi.

Fotó A
Fotó B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56373) Redplee válasza Neck (#56372) üzenetére


Redplee
senior tag

B jobb (laikusként) de máshol van a fókusz stb nem?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56374) vihartigris válasza Neck (#56372) üzenetére


vihartigris
őstag

A: A7RIII + 24-70 f2.8 GM
B: A6000 + 16-50

bármi reciproka a semmi

(#56375) Ijk válasza Neck (#56372) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem B az A7RIII, gyanús hogy nyitott rekeszen készült a kép, mert szűk a mélységélesség.
Ilyen fotókhoz nem kell drága technika. Egyébként jó fényben meg nem mondom a különbséget az A7III és a Ricoh GR3 között, legfeljebb amikor a szűkebb mélységélesség miatt teljesen más hangulatú képet eredményez az A7III.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56376) MrChris válasza Ijk (#56375) üzenetére


MrChris
nagyúr

Volt nekem egy 2500ft-os SUN 24/2.5-es objektívem, használhatatlanul decenteres volt, erősen CA-s volt, de ilyen közelfényképezésnél ez nem látszott. Középszar mobilokkal is papírokat dokumentálni, mütyűr munkát lekísérni egészen jól lehet. Ezen teszt alapján kidobott pénz egy jobb obi.

(#56377) Neck válasza Redplee (#56373) üzenetére


Neck
veterán

SPOILER alert!

A: APSC.
B: Full Frame

Ugyanazzal a rekesz beállítással készült (nem emlékszem, mit írt a kolléga, talán f4.5, vagy f5.6, emiatt nem ekvivalens a mélységélesség. Mivel a fókusz a hozzánk legközelebb tárgyhoz került (valamelyik fűszer), és gondolom a tárgy távolság sem volt túl nagy, ezért a deszka, a sókristályok egy része, stb már picit kevésbé éles a Full Frame szettel.

Ha a FF jobban le lett volna rekeszelve, hogy a DoF ekvivalens legyen, szerintem ebben a méretben kb lehetetlen megmondani, melyik melyik.

Nekem egyébként az APSC fotó jobban tetszik, pont amiatt, hogy nagyobb a mélységélesség, szerintem egy ilyen jellegű fotónál az jobban mutat.

Ezért írtam neked, hogy tárgyfotóra, videózni, az a 16-50-es kitobi, amit sokan ipari hulladéknak gondolnak, teljesen jó ;)

Tárgyfotóra akár még egy régi-régi szenzor is megteszi, úgyis beállítod a rekeszt, ISO 100, a záridő meg annyi, amennyi, úgyse szalad el :D

Itt azt kell megfontolni, hogy a videós képességek, videós autofókusz, usb tölthetőség alapján melyik fogja a legjobban lefedni, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56378) Redplee


Redplee
senior tag

Beszéltünk itt a A6100 ról.

Jó képet csinál termékfotóhoz, meg jó videós képességek, és ugye állványon lenne.

Ha egy ici picit feljebb mennék az árban, mondjuk 350e ig, lenne esetleg ami jobb az igényeimre?

Tehát termékfotózás álványról, videókészítés állványról, fontos a kiforgatható kijelző és a jó 4K-s videós képességek, és hogy ne melegedjen túl ne csak 30min videó stb.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56379) nozs23 válasza Redplee (#56378) üzenetére


nozs23
addikt

Lumix G9 400-ért, amihez jár egy 150 ezres gimbal ajándékba, ha elpasszolod (mondjuk 120-ért) akkor ott vagy, hogy 280 ezer. Nagyon jó benne a stabilizátor, tud 10bites videót, mint a profi gépek, nem melegszik túl és úgy van megépítve, mint egy tank. De ebben obi még nincs, nem tudom hogy vártad az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

(#56380) MrChris válasza nozs23 (#56379) üzenetére


MrChris
nagyúr

G9 nem jó, 30perces a videó limit és aszem még van egy 10 perces limit 4k60-ra vagy ilyesmi... Webkamerának bár lehet használni de kicsit összetett meg bétás a szoftver. Vettem egy hdmi usb adaptert azzal jobb, szebb.

(#56381) nozs23 válasza MrChris (#56380) üzenetére


nozs23
addikt

Jah, félreolvastam, azt hittem a lényeg, hogy ne melegedjen túl 30p videozástól. Igen a limit megvan, de utána pöröghet tovább. Hát ha ez feltétel, akkor ez kiesik, igen.

(#56382) Redplee válasza nozs23 (#56381) üzenetére


Redplee
senior tag

50% ban videózáshoz kell, 10perc limit gyakran át lenne lépve...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56383) nozs23 válasza Redplee (#56382) üzenetére


nozs23
addikt

Az csak 4k/60-nál van (ahogy írták, amúgy 30p a limit) és ezen az áron szerintem semmi más nem tud 4K/60-at 10 percig sem.

[ Szerkesztve ]

(#56384) lugosi válasza Ijk (#56375) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Szerintem B az A7RIII, gyanús hogy nyitott rekeszen készült a kép, mert szűk a mélységélesség."

Ugyanez alapján lőttem be én is a B-t, egyébként belenagyítva a húson a fűszer egy kicsit részletesebbnek is tűnik, de egyetértettem Neck-kel abban amikor privátban beszélgettünk róla, hogy teljesen jó erre a crop váz + 16-50 kit.

(#56385) haruspex


haruspex
aktív tag

Ha mozgatni akarod, kézből a kamerát a gimbal miatt nem fogsz jobbat találni, és mint írták video minőségben nagyon erős Amúgy nagyon a céljaidnak nem lesz feljebb, a célfelhasználásra nem a kamera (minősége), hanem a "körítés" a szűkebb keresztmetszet.

A "stúdión" kívül is szeretnéd használni valamire a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#56386) B-Clone válasza MrChris (#56380) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A 30 perces videó limit nem azért van a gépeken, mert nem bírnák egyébként hosszabb ideig, hanem mert a különböző adatvédelmi szabályozások ennyit engednek, mocskos nagy extra adók nélkül.
A G9-ben meg azért van 10 perc limit a 4K 60 fps 10 bit-en, mert ha nem lenne, akkor gyakorlatilag nem lenne értelme a GH5-nek, ami 2,5x ennyibbe kerül.

A G9-nek egyébként a 7-800 ezres árkategóriáig videós képességek terén nincs ellenfele a MILC-ek között, de egyébként fölötte se sok.

Egyébként meg célfeladatra céleszközt kell venni.

(Lábjegyzet)
Az ajándék gimball meg becsapós. Akkor éri meg igazán, ha amúgy is szükség lenne rá. A piac tele van 0 perces gimballokkal gombokért dobálva. Jó kütyü nagyon a Weebil S, főleg ingyé, de amikor a használt csopik tele vannak Roninokkal 60k-ért akkor azért nem érdemes túlságosan lelkesedni azért, hogy majd pénzt csináltok a gimballból.

[ Szerkesztve ]

(#56387) nozs23 válasza B-Clone (#56386) üzenetére


nozs23
addikt

A 30 perces videó limit nem azért van a gépeken, mert nem bírnák egyébként hosszabb ideig, hanem mert a különböző adatvédelmi szabályozások ennyit engednek, mocskos nagy extra adók nélkül.

Ez mar ket eve megszunt. Azota ez a 30 perces dolog csak tudatos korlatozas.

(#56388) B-Clone válasza nozs23 (#56387) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Célfeladat ---- > Céleszköz.

A G9 tud mindent amit a GH5, csak korlátozásokkal. Ha nem lenne korlátozva, akkor ki venne GH5-öt 750.000-ért, ha ott a G9 350-ért ?

(#56389) nozs23 válasza B-Clone (#56388) üzenetére


nozs23
addikt

Ok, nekem mindegy, csak megirtam, hogy ez a 30p-es korlatozast nem lehet semmire kenni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#56390) B-Clone válasza nozs23 (#56389) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Már hogy ne lehetne ?
Termék kpozícionálás a neve a jelenségnek.

[ Szerkesztve ]

(#56391) nozs23 válasza B-Clone (#56390) üzenetére


nozs23
addikt

Az rendben van, csak te nem ezt irtad. :D Ez ados dolog volt elavult info.

(#56392) B-Clone válasza nozs23 (#56391) üzenetére


B-Clone
aktív tag

jó pap holtig... :D

(#56393) Redplee


Redplee
senior tag

amúgy én a lumix g9 et 400ért obi nélkül látom...

az árkeretem meg 300e volt, és azt mondtam, hogy lehet max 350is, ha ott már van olyan ami szignifikansan jobb mint a 300as. És obival értendő. :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56394) MrChris válasza B-Clone (#56386) üzenetére


MrChris
nagyúr

Soha sem állítottam ilyet, hogy ne bírná szusszal, évekkel ezelőtt megírtam az okát...

Most kipróbáltam G9-t, 4k/25p 30perc, 4k/50p 10perc és megáll. Természetesen azonnal újra indítható.

(#56395) Redplee


Redplee
senior tag

A6100, amit valaki ajánlott és afelé húz a szívem:

One of the big upgrades is that the A6100, like the recent A6600 and A6400, offers unlimited video recording time instead of the usual 29min, 59sec limit. This makes the A6100 much more appealing and useful as a long-form video recording camera.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56396) B-Clone válasza Redplee (#56395) üzenetére


B-Clone
aktív tag

btw ezeket a hosszú 4k-s felvételeket fel is akarod dolgozni? Csak az érdekesség kedvéért kérdezem.

Most görgettem vissza a nyitó hsz-edig. 4K Streamre streamcamot kell venni. 50-100k-ból már olyant kapsz, hogy megszólal.

[ Szerkesztve ]

(#56397) B-Clone válasza B-Clone (#56396) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Bocsi, csak közben kifutottam az időből.

Azt még ide lábjegyzetbe tenném, hogy 4k streamet nem tudom, hogy támogat-e bármilyen platform, viszont az hétszentség, hogy a stabil sugárzásához, vagy mondjuk 1-1,5 órás 4k videó fájlok normális feldolgozásához egy asztali gép is 7 számjegyű összeget nyaldos.

(#56398) Redplee válasza B-Clone (#56397) üzenetére


Redplee
senior tag

Van alá vas, de amúgy 4K nem akarok streamelni. Csak 4K videókhoz kell. :D És nem csak ezt csinálom, hanem a termékfotózás is megy, tehát kell mindenképpen a fotózási képesség.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#56399) Neck válasza B-Clone (#56386) üzenetére


Neck
veterán

"A 30 perces videó limit nem azért van a gépeken, mert nem bírnák egyébként hosszabb ideig, hanem mert a különböző adatvédelmi szabályozások ennyit engednek, mocskos nagy extra adók nélkül." Ez tök igaz volt, de azóta ez az adó el lett törölve. Pont ezért érthetetlen, hogy a Canon még mindig beteszi, a legújabb vázakba is. :F

Redplee: Ha feljebb mégy árban, van a6400, ami:
-igényesebb anyaghasználat (időjárásálló magnéziumötvözet)
-fém merevítés
-több gomb, AEL gomb pl két állású, +1 programozhatósági lehetőség
-EVF nagyobb felbontás, és 100/120Hz möködés
-video picture profile-ok, creative styleokból több van
-buffer az a6400 esetén 115jpeg vagy 46 raw (vs 77jpeg vagy 33 raw)
-gyroscope van benne, így van benne szintező
-Swt. V/H AF Area, AF Area Regist., Circ. of Focus Point
-több féle metering mód
-bracketingnél 9kép, az a6100 csak 5-öt tud
-auto iso min SS

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56400) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok, gépvásárlás előtt állok (míly meglepő :) )
- Nem vagyok kezdő, nem vagyok hobbifotós, de nem is üzletszerűen fotózom. Teljesem a magam örömére, valamint néha kiállításokra, könyv illusztrációkra, s mostanság egy nagyobb hírportál kért fel színesíteni az oldalukat :) De ha felkérést kapok kismamáktól, vagy kisgyerekes családtól, valamint kutya-cica tulajoktól, akkor se kelljen feltétlen nemet mondanom, csak a felszerelésem miatt :) Alapból táj, természet, város a témám, de ezek nem simán fotózva, hanem nekem a munka a fotózás után kezdődik számítógépen :) A kinti kattintás csak az "előjáték", ebből adódóan is keresek pénztárcámhoz mérten minél jobb nyersanyaggal rendelkező gép/objektív párost, aminek minél jobb a RAW-ja, dinamikája, s minden, ami az utómunkához kell :)

- Anyagiak: olyan 500.000ft, de ha nagyon indokolja, fel tudok menni max 600.000-ig. De ebben benne kell legyen objektív is, mert utána egy darabig nem fogok tudni venni semmit (asszony kinyír... :DDD )

- Ez előtt Sony A6000 volt 16-50, 55-210, valamint egy Pentacon 50/1.8 obival. Ez a három nekem mindent lefedett. Sajna meg kellett válnom az egész szettől pár hónapja, szóval semmi nem maradt...

- A Sony-t perferálom, de ha van jobb alternatíva, azok is érdekelnek. Használt is szóba jöhet, de szigorúan csak amin van még jótállás. Valamint jó lenne, ha technikailag sem lenne 2-3 évesnél öregebb :)

- Sony A7-en gondolkodtam előszőr, majd sokat olvasgatva róla Sony A7 II lett inkább az érdeklődés tárgya. Aztán elgondolkodtam rajta, kell e nekem a Full Frame, ad e annyival többet mint egy jobb APS-C gép? Ezen mai napig hezitálok, de igazából nem látom akkora előnyét (főleg mióta láttam A7 III vs A6400 képminőség összehasonlítást).

- Szóval ezek fényében milyen kombót tudnátok ajánlani, ami dinamikában/képminőségben kiemelkedőt hoz? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.