Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) HKorn válasza Tin (#37987) üzenetére


HKorn
addikt

Ezt a Sony áremelést mi váltotta ki amúgy? Erről lemaradtam.

Run&Ride

(#38002) Tin válasza HKorn (#38001) üzenetére


Tin
veterán

a japán yen árfolyamváltozása, és a sony szenzorgyárának tavaszi földrengésben való erőteljes megsérülése. persze a yen miatt a többi cég is emelni kényszerül, de a sony különösen szarul járt, mert még az ellátás is akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#38003) HKorn válasza Tin (#38002) üzenetére


HKorn
addikt

Értem, akkor ez érint más Sony terméket is nem csak a fényképezőket gondolom.

Run&Ride

(#38004) dre81


dre81
csendes tag

sziasztok, teljesen kezdő vagyok, ami azt jelenti, hogy eddig max. mobillal fotóztam :-), de most szeretnék egy kicsit elmélyedni a témában, jobb képeket csinálni a kisgyerekről és az utazásokról.

először használtan vennék valamit, tanulási céllal, minél kisebb keretből. ezt elsőre 50e alá gondoltam, abból úgy látom már lehet venni mondjuk egy canon 350d-t egy alap objektívvel, ti mit javasoltok? használható ez a pénzkeret? milyen típust nézzek?

(#38005) g_g_g válasza dre81 (#38004) üzenetére


g_g_g
őstag

Én esetleg fontolóra vennék egy Olympus E-PL5 vagy E-PL6 vázat egy 14-42-es kitobival.
Ez is kijön 50-55 ezerből és ha kicsit türelmes vagy, a vázat és az objektívet is megcsípheted garanciával.

Utazáshoz ez elmegy, de szaladgálós gyerekre (főleg beltérben) azért ez az obi nem lesz az igazi.

(#38006) kátú


kátú
őstag

Sziasztok! Milyen cserélhető obis gépet ajánlotok 130K ig? Csak újat veszek, és a médiamarkt ban szeretném meg venni még a héten

válaszotok köszönöm

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38007) bigsee válasza kátú (#38006) üzenetére


bigsee
addikt

Kicsit szűkítsd a kört! DSLR/MILC? Felhasználás, videó kell-e?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38008) kátú válasza bigsee (#38007) üzenetére


kátú
őstag

DSLR vagy MILC :D csak a kereső a fiksz kitétel és fényképben jobb legyen mint videóban

It still works!

(#38009) 80hun válasza kátú (#38008) üzenetére


80hun
addikt

(#38010) kátú válasza 80hun (#38009) üzenetére


kátú
őstag

köszönöm, eddig is a nikont néztem, azt hittem tudtok ajánlani valami mást helyett, de ezek szerint nem voltam rossz helyen, köszi

It still works!

(#38011) Throme válasza kátú (#38008) üzenetére


Throme
veterán

További szűkítés kell, és írd meg még mi a fontos.
Továbbá, miért pont az MM?

Ja... akkor meg is van....

[ Szerkesztve ]

(#38012) Throme válasza Throme (#38011) üzenetére


Throme
veterán

A d3400-ból kivették az uh szenzortisztítást?? Most akkor vagy nem ér semmit, vagy ezen spórolnak??
További egy két apróságtól is megszabadították az elődhöz képest. Ennyire nagy dolog a bekerült kékfog?
Kinek szimpi így az új masina?!

(#38013) bigsee válasza kátú (#38008) üzenetére


bigsee
addikt

Akkor DSLR! :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38014) #40935168 válasza HKorn (#38003) üzenetére


#40935168
törölt tag

Főleg szenzorszállítási (gyártási) kapacitás sérült, amit relatív gyorsan helyreállítottak, de a volumen csak most kezd majd emelkedni ismét, az eddig frissen bevezetett gépvázakból azért van hiány, mert nincs elég szenzor, amit beletegyenek. Nem tudom pontosan, milyen méretű és típusú szenzort gyártanak ebben a gyárban, valszeg nem csak fullframe-et, de azt mindenképp megüti. Ha egyebet is érint, az kihatással lehet nemcsakhogy a Sony saját eszközeire, de minden másra is, pl. Nikon vázakra, amik szintén Sony szenzorral jönnek ki. Nagy szar volt ez a Sony-nak most (sajnos), de észhez fog térni. Most nem érdemes venni.

(#38015) kátú válasza bigsee (#38013) üzenetére


kátú
őstag

tulajdon képpen IGEN :D :K

It still works!

(#38016) hibavissza válasza #31733248 (#37999) üzenetére


hibavissza
veterán

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy itt és az életben sem kell hülyéknek nyalnom. :D

(#38017) MrChris válasza hibavissza (#38016) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ez kész :DDD

(#38018) #31733248 válasza hibavissza (#38016) üzenetére


#31733248
törölt tag

Látom, nem érted. Ez nem a nyalásról szól, hanem az emberekhez történő hozzáállásról. Lehet az az alapstílusod, hogy megpróbálsz embereket lehengerelni, csak nem szerencsés. Jobb, ha az ember megadja a kellő tiszteletet és bárhogy alakuljon az élete, nem változtat ezen.

(#38019) wms válasza #31733248 (#38018) üzenetére


wms
senior tag

+1 :K

(#38020) Rapid136 válasza hibavissza (#38016) üzenetére


Rapid136
őstag

Az mondjuk vicces hogy szerinted a Sony 16-50 a legalja (oké, nem egy nagy dobás az obi), de akkor ne tolj már be egy mobillal készült minősíthetetlen képet ide viszonyításképp.
És miután jól megmondtad a dolgokat, vita helyett magadról kezdesz írogatni hogy neked milyen unalmas az életed...
Várom a válaszod hogy szerinted miben jobb a mobilos képed az A6000-nél, természetesen a zajszint és szinszétesés kapcsán.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38021) t.benedek válasza #31733248 (#38018) üzenetére


t.benedek
tag

Hagyd rá, saját magát minősíti a fórum meg megint tele lesz szemetelve.
Don't feed the troll

(#38022) #40935168 válasza t.benedek (#38021) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem lesz.

@ Mindenki: csitu van, plz intelligensen. ;) (Akinek nem inge, ne vegye magára, akinek inge, vegye és térdeljen kukoricaszemekre a sarokban fél óráig, ejnye bejnye) :)

Próbáljunk már kicsit ész érveket hozni a szakmai tények mentén, ha már mindenképpen kell egy "adok-kapok" vita.. azaz a vita szakmai vita legyen. Ha egyikünk meggyőzi a másikat az igazáról, tessék elfogadni, attól még az ember nem kevesebb és a tanulóutat mindenki megjárta (én is tévedtem, más is tévedett már, nem kell hajtani hülyeséget, legyünk nyitottak tévedni és tanulni).

Ez nem f**zméregetés, hogy kié hosszabb, vagy most kinek milyen gépe van, döntsenek a tények, a felhasználási terület sokrétű, kinek a pap, kinek a papné, de alapvetően mindannyian, az összes féle-fajta eszközünkkel még mindig a képminőséget tartjuk szem előtt, amikor "milyen gépet vegyek" kérdés merül fel.

Nem kell szeretni egymást (amúgy meg de).. :) - de ismerjük fel az adok-kapok-ot és szálljunk le a körhintáról, semmi értelme futva tekerni benne körbe-körbe. :N

:R :R :R

(#38023) #40935168 válasza Throme (#38012) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szerintem nem sokat ért, én a D800-on nonstop kikapcsoltam és soha nem is használtam. Volt egy LensPen SensorKlear ecsetem, azzal félévente ha észleltem valamit, átmentem a szenzoron és kész. Nálam még finom szöszt se pergetett le a szenzortisztítás, biztos működik valakinek, de én kamunak tartom. Nem vesztesz vele semmit. Sztem spórolnak inkább, az utolsó centet is megfogják a vázon.. ki tudja. Mondjuk nálam a kékfog is -> /dev/null :)

(#38024) Muerte68 válasza #40935168 (#38022) üzenetére


Muerte68
addikt

:DD :C :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38025) Throme válasza #40935168 (#38023) üzenetére


Throme
veterán

Csak ez így kimondatlanul is úgy jön le, hogy eddig marketing értéke volt ennek a szenzortisztításnak, mert semmire nem jó, ha már kiveszik az új vázból.
Hát nem tartom valószínűnek, hogy itt a gépajánlóban sok sikerre számíthat ez a váz.

Nem tudom mennyire hatékony. Eddig egyszer tisztítottam szenzort mert olyan szennyeződés volt rajta, amit se az uh szenzor rezgetés, se a körtepumpa (mármint, hogy a körtepumpával ráfújt levegő ;) ) nem hozott le.
Amúgy bekapcsolva tartom, hátha van haszna :)

Közben láttam, hogy van saját fóruma is ennek a d3400 nak :B
Ott se dicsérik...

(#38026) Muerte68 válasza Throme (#38025) üzenetére


Muerte68
addikt

Tipikus Nikon 1 előre 2 hátra :((( Sajnos...
Marad a helyben toporgás DSLR fronton-belépőszinten :W
A Canon 1300D sem egy nagy durr finoman fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38027) #40935168 válasza Muerte68 (#38026) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1.

@ Throme: nem roooosssz.. de nem is egy hűde, illetve úgy van, ahogy kolléga mondja: a DSLR front toporog, a belépő DSLR-eket nem is értem: vevőcsalogató a komolyabb tükrösök eladásához, vagy mik azok ott tulajdonképpen ? A sok front és back-fókuszos üveget nem tudják korrigálni, még az 5xxx szériás vázakban sincs AF fine tune / AF micro adjust, csak a legfelsőbb APS-C vázakban, onnan meg akkor hova tovább, fullframe ? Nem látom nagyon értelmét a belépő DSLR-eknek, milcek megeszik őket reggelire és ez a trend még csak fokozódni fog, ahogy a tükör hal majd kifele szép lassan, mint a dínók.. De ez csak saját véleményem.

Ultrahangos szenzortisztítás: lehet valakinek bejön néha, nálam semmit nem ért: körtepumpás alapos fújás, tükörakna, minden legyen patent, aztán szenzortisztító ecsetes óvatos maszatolás - na ez hatékony. És néha nem ár a tükröket-prizmákat sem megtakaríttatni az AF rendszerben két-három évente, nálam ott is gyűlt be pár szemcse anno.

(#38028) kátú válasza #40935168 (#38027) üzenetére


kátú
őstag

Eperkutyus te mivel fotózol?

It still works!

(#38029) #40935168 válasza kátú (#38028) üzenetére


#40935168
törölt tag

D800-ból kiszálltam és várok egy Sony nagyágyúra, áthidalónak egy Olympus OM-D E-M10-re kapható voltam az m43 fórumban lévő lelkes ösztönzés után. Nagyon szeretem, isteni kezesbárány, de karácsonyra vagy tavaszra meglepem magam valami naggyal megint. Vagy egy A7R II, vagy megvárom a tavaszra prognosztizált A9-et (ha így hívják majd) és nyár körül lecsapok rá. Nem tudom még. Most Oly, kitobi + 45 1.8 (mivel főleg portrézok és modelleket lövök, a 45-ös nagyon jól szolgál).

Fejben már alakul a Sony sor. Meglátjuk, addig mennyit esik az ára a meglévőknek, mennyi lesz az ára az újnak, hogyan állnak a csillagok a fejem felett és ha minden szinkronban lesz, ... majdcsak lesz valami. Tükrös már soha.

(#38030) kátú válasza #40935168 (#38029) üzenetére


kátú
őstag

Az szép! És nem érzed hatalmas visszalépésnek FF után az m43 at?

BOCSI AZ OFF ÉRT, NEM LESZ TÖBB

It still works!

(#38031) Mirman válasza kátú (#38030) üzenetére


Mirman
őstag

Ha ezt Eperkutyus kifejti neked privatban bőlére eresztve akkor megkoszonnem ha atkuldened nekem is mert engem is érdekelne . :)

De még akár ide is elfér szerintem , annyira nem off .

(#38032) bigsee válasza kátú (#38030) üzenetére


bigsee
addikt

Egyébként miért lenne visszalépés? Más kategória, más célokra, nem egy súlycsoport.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#38033) sasa134 válasza Mirman (#38031) üzenetére


sasa134
addikt

Többször leírta véleményét, tapasztalatait, pl. #31172, #33301, #33314-es hsz-ekben.

Avanti Roma

(#38034) Muerte68 válasza kátú (#38030) üzenetére


Muerte68
addikt

nem egy kategória-de a mostani m4/3-gépekkel már nagyon sok mindent meg lehet oldani,megvannak a hátrányai a kisebb szenzornak de az előnyei is.Az igazán nagy külömbség inkább a profiknál jön ki nekik kell a nagyobb szenzor a profi felhasználásra.Amatőr szinten egy EM-10-el már elég sokáig el lehet lenni.És olcsók az obik :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#38035) konyi79 válasza #40935168 (#38027) üzenetére


konyi79
addikt

A canikont én sem értem, nem veszik észre, vagy nem akarják észrevenni az egyre nagyobb felbontású szenzorok miatt mennyire ciki nekik a front/backfocus, mennyire komoly érv ez a MILC-ek mellett. Pedig azokban is van már annyira használható cdaf, simán javíthatnák. Felteker az ember egy vázra számára addig ismeretlen sorozatszámú obit, megkér fordítsd a gépet pl ferde sík felé, és csinál egy focus map-ot, automatán korrigál. Lazán leprogramozhatnák, ha akarnák.
De nem, csak ülnek...

(#38036) jjeahh válasza Mirman (#38031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mft topikban részletes kereséssel szűrd ki a hozzászólásait, bőven kapsz választ a kérdésedre :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38037) jjeahh válasza konyi79 (#38035) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lejárt a szerk idő: manapság a front-back fókusz probléma úgy tűnik teljesen általános lett, a haveri körömben van két d3300, egy d3200 meg egy d5200 és mindannyian szenvednek a front-back fókusz miatt. Ketten el is vitték szervízbe és egy hónapnyi várakozás után visszakapták frontfókuszosan :U
Amúgy meg ez a d3400 megint mitől új modell? Mert tettek bele jobb akksit? Wow, nem ülnek a babérokon az biztos... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#38038) #31733248 válasza konyi79 (#38035) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#38039) MrChris válasza #31733248 (#38038) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt alapként kéne beletenniük az összes DSLR-be.

[ Szerkesztve ]

(#38040) #31733248 válasza MrChris (#38039) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem is. Engem is elriaszt a tükrösöktől ez a probléma.

(#38041) konyi79 válasza jjeahh (#38037) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, a belépőket pedig halmozottan sújtja, még korrekciós lehetőség sincs.

A dupla hsz-ra már nem kell mentegetőzni, a szabályzatból törölve lett, egy hsz-ban kell válaszolni az előtte lévőkre, már lehet külön is, feltéve ha nem hsz gyűjtögetés áll mögötte. Ez nálad nem hiszem felmerül.

(#38042) Mirman válasza jjeahh (#38036) üzenetére


Mirman
őstag

Na hát ezt megtettem , csak kb 200at olvastam a majd 500bol de úgy érzem elég indoklást kaptam és hasonló véleményen vagyunk az előnyök hátrányokról. :)

(#38043) kátú válasza Mirman (#38031) üzenetére


kátú
őstag

hát nagyon remélem, hogy kifejti, örömmel olvasnám el

#38032 bigsee: pont ezért, egy komoly gépről egy úgymond kezdő milcre, nem értem a logikáját

#38034 ferq68: oké, hogy nem egy kategória, de szerintem mindenki érzi a különbséget egy fele akkora szenzornál (most figyeltem a nevedre :D)

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#38044) Rapid136


Rapid136
őstag

Ha valaki meg tudja fizetni a fényerős fixeket az OMD sorozathoz akkor azért jó dolgokat ki lehet hozni belőle:
http://www.stevehuffphoto.com/2013/10/09/a-vintage-year-with-the-om-d-e-m5-and-e-m1-by-neil-buchan-grant/

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38045) Throme válasza jjeahh (#38037) üzenetére


Throme
veterán

Tény, hogy nem szép dolog a kicsikből kihagyni az AF korrekciós lehetőséget.
F/B fókusz probléma főleg fixeknél jelent gondot, ahol el is jutsz olyan tág rekeszig, ahol már kicsi a dof eléggé a hiba láthatóságát tekintve. Egy "sötét" obinál kevésbé.
Vásárlásnál el kell menni és ki kell próbálni. Tudom ez macera, de azért van megoldás. Vagy használtan régebbi haladó vázakat is lehet venni AF tuninggal (ami szintén nem a szent grál ) kb 5300, 5500 árából, vagy még kevesebből. Ott vannak a sigma obik dokkolóval (ami szintén nem szent grál, de segítség).
Úgy beszéltek erről, mintha mindenki ettől szenvedne, és minden kép fókuszhibás lenne.
Itt a fórumon eddig kb Eperkutya, m3ss, és még 2-3 ember írt tárgyilagosan a rendszerekről.
A többi vélemény féligazságokon alapszik, vagy az árnyékos oldal kihangsúlyozásán, túltolásán.

szvsz

(#38046) _Csordi_


_Csordi_
csendes tag

Sziasztok!
Előrebocsátom, hogy nem sokat értek a fényképezéshez. De eljutottam oda, hogy a most használt fényképezőgépem (Fuji FinePix S1800) nem alkalmas arra, amire én használni szeretném. Így tehát egy másik gépre lenne szükségem. Lehet használt is, sőt mivel a keret szűkös, 80-100ezer maximum az objektívekkel együtt, így szinte biztos használt lesz a megoldás. A fő felhasználási cél a webáruházamban előforduló igen apró termékek fotózása. Csak, hogy képben legyetek, egy-két milliméteres és maximum pár centis dolgokról beszélünk. A másodlagos felhasználása gépnek pedig az alkalmankénti családi események és utazások során a fényképezés. A pixelszámnál nincsenek óriási elvárásaim. A most használt gép 12megapixel-je is elegendő. A méret sem igazán számít, mert csak ritkán cipelem magammal. A videó lehetősége is teljesen lényegtelen.
Mint említettem a legfontosabb, a jó makró képesség, mert erre lesz 90%-ban használva beltéri fényviszonyok mellett. Tehát ezekre a feladatokra keresek gépet és objektíveket. Remélem tudtok ajánlani nekem gép és obi típusokat, ami ezekre a feladatokra megfelelnének nekem. Köszi!

(#38047) Rapid136 válasza Throme (#38045) üzenetére


Rapid136
őstag

A 6 mpixeles Minolta 7D-mnél szoktam rá hogy zoomoknál tele állásban állítok élességet és utána nyitom a látószöget. Akkor nem volt gond az élességgel. És ez a nagylátó és a telezoomnál is igy volt, viszont a fixekkel meg nem.
Aztán a Sony 700-nál is, de addigra már nem nagyon maradt zoomom, úgyhogy kevéssé érdekelt a dolog :-)
Szóval 3 tükrös váz után nekem az a tapasztalatom hogy a fixekkel nincs gond.
Egyébként lehet hogy tényleg gond, csak miután az emberek nagyrésze kitobival és rekeszelve fotóz nem nagyon tűnik fel neki. Annak idején azt hittem hogy a Minolta és a Sony gondja, de aztán szép lassan beláttam hogy mindegy gyártónál van ilyen.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#38048) m3ss válasza _Csordi_ (#38046) üzenetére


m3ss
veterán

mik azok a par mm-es termekek? kivancsi lettem :)
makroobi+vmilyen vaz :DDD lightbox esetleg vaku.
ha ilyen kicsik a termekek, a mostani bridge+raynox 250 is koltseghatekony lenne erre.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#38049) _Csordi_ válasza m3ss (#38048) üzenetére


_Csordi_
csendes tag

Elektronikai alkatrészekkel foglalkozom és az SMD alkatrészek nagyon aprók tudnak lenni. Ez a raynox 250 -előtét lencse érdekes lehetőség. Ha jól értem, akkor ezt a mostani FinePix S1800-ra is fel lehetne rakni.

(#38050) m3ss válasza _Csordi_ (#38049) üzenetére


m3ss
veterán

igen, ra tudod arra is tenni. lehet keves lesz a nagyitas, ha ennyire kicsik a termekek. utana meg mindig rateheted egy makroobjektivre is :) de vagni is lehet a kepekbol, webshophoz plane.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.