Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) vihartigris válasza kovsol (#55200) üzenetére


vihartigris
őstag

Az elég jó ár volt

bármi reciproka a semmi

(#55202) pandur99 válasza vEgGg (#55194) üzenetére


pandur99
aktív tag

FF+kitobinál sokkal jobb egy mft/APS-C+pro objektív, és ha több objektívet veszel (utazó zoom + pro zoom + fixek), akkor sokkal jobban jössz ki anyagilag, mert FF-ben könnyű jóval úgy millió fölé szaladni, hogy még le sem húzza a szett a vállad.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55203) vEgGg válasza pandur99 (#55202) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Azóta próbáltam egy kicsit jobban beleásni magam a témába (informatív videók, tesztek lesése...), és ebben is látok rációt, miután be kell látnom, hogy tényleg jó objektívvel nehezen jövök ki a megálmodott keretből FF szinten, és ha nem éjszakai fotózás a fő profil, akkor nem feltétlenül jelent komoly kompromisszumot a kisebb szenzor, megfelelő lencsével megtámogatva. Még az EOS R+L-es obi páros 650ért reálisnak tűnik FF szinten, csak ott meg a vázban lenne némi kompromisszum pl. videó és más szolgáltatások terén. Ez mondjuk még talán vállalható, de most már érdekelnének akkor javaslatok MFT vagy APS-C szinten is. Elhangzott a Panasonic G9 és a Fujifilm X-T3, mindkét váz 400-ért kapható, előbbiből ha levonjuk a gimbal értékét, akkor legyen mondjuk 300. E mellé milyen pro zoom lencsét lehet kapni 200 alatt? Kerestem, amit a kolléga írt (Olyampus 12-40 pro), de én azt 350-ért látom, szóval nekem nem jött ki a matek, de lehet, hogy valamit benéztem.

(#55204) nozs23 válasza vEgGg (#55203) üzenetére


nozs23
addikt

Szurkeimportos oldalakon lenyegesen olcsobbak az obik, az emlitett 12-40 is ott 200 (E-infinity). Azert irta, hogy szurken.

(#55205) NORBl válasza Mr.Csizmás (#55144) üzenetére


NORBl
aktív tag

És ehez most jár az alatta lévő objektív is 115 pénz értékben?

(#55206) Mr.Csizmás válasza NORBl (#55205) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:K mondjuk reálértéke kicsit kevesebb , de nem két fillér a 45/1.8 azért. [link] később meg itt (is) lehet bugázni obikat, mondjuk egy 20/1.7, vagy 14/2.5 frankó és pici obi. (A. biztos imádni fogja ;) )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55207) vond válasza vEgGg (#55203) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írtad, hogy objektívből akár használtat is bevállalnál, ezért hoztam fel a használt, illetve szürke importos Panasonic 12-35 II-t, illetve az Olympus 12-40-et. (Itthon újonnan brutál drágák.) Mindkettő nagyon éles, szuper, fényerős objektív. És a fenti módszerekkel 200 ezer alatt megvásárolhatóak. :)

Fuji-ból az X-T30-at írtam, ami 18-55-ös kitben 450 ezer körül megvásárolható. Ez is egy nagyon jó objektív. :K

Pana G9-nél ránézhetsz esetleg a most szintén gimbal akciós Leica 12-60 kitre is. 600k, de ha azonnal elnyomod a gimbalt, akkor már "csak" 500. Ez is egy király objektív, ami külön vásárolva szintén túl drága itthon, de így már közel használt/szürke árban megkapod újonnan.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55208) Mr.Csizmás válasza vond (#55207) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

t30+18-55 gandalfnál ~320 pénz körül van, laskr99 vett nemrég.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55209) NORBl válasza Mr.Csizmás (#55206) üzenetére


NORBl
aktív tag

Karaj.

:R

[ Szerkesztve ]

(#55210) vond válasza Mr.Csizmás (#55208) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az meg nem pénz érte. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55211) Neck válasza vond (#55196) üzenetére


Neck
veterán

Már tudjuk. Elég jó :)

vEgGg: Az instagram fotók bélyegméretűek, azt még telefonnal is jól le lehet hozni az esetek nagy többségében. A termékfotó is olyan, hogy állványról lövöd - az ISO tuti 100 lesz mindig.

Amúgy meg általános hobbifotós cuccról beszélünk. Az én tanácsom az, hogy ebbe így nem borítanék bele ennyi pénzt (1 millió jobbik részét).

Sony a6400 + 18-135 hobbizni, a tárgyfotós gyutávra meg egy Sigma 30mm f1.4, amivel minden is éles lesz. Az egész kijön az említett összeg feléből, kicsi, könnyű, az egyik legjobb AF-al, ami a piacon van.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55212) Mr.Csizmás válasza Neck (#55211) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milyen formában jön ki a feléből? tudom hogy jó a sony, de egyben gazdasági csoda is? new deal 1929?? (főleg ha kismacskát, gyereket, alient, stb. fotóz, mindenre van eye af mód....)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55213) Neck válasza Mr.Csizmás (#55212) üzenetére


Neck
veterán

Igazad van, homokot és hamut szórok a fejemre felváltva a "fele" szó használata miatt, kettes alá, leülök magamtól, kérem kapcsolja ki.

Nem értem a Sony-s kommentet, Sony-t hasonlítottam Sony-val, nem a Fujira írtam. :F

Sony A7III kit: 690k (60 ezres visszatérítési akció már levonva).

Sony a6400 + 18-135: 400k úgy, hogy nem igazán akciós, volt már lentebb is.
Sigma 30mm f1.4 most volt akciósan, 10% kedvezménnyel, 100k.

Szerintem a 18-135 sokkal jobban teljesít, mint az a7III kitobival.
De biztos igazad van, érveljünk tovább a FF mellett hobbira, meg mindenre is.

Ez utóbbi szett egyébként elég kompetitív az XT30-as ajánlást figyelembe véve is.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55214) Peterka31


Peterka31
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdés vetődött fel bennem, hogy a nem időjárásálló gépek hány % páratartalomig használhatóak? Konkrétan pl. egy D5600-ban tud-e kárt tenni ha a Nyíregyházi Állatkert Trópusi Házát végigfényképezzük, ahol 90% körüli a páratartalom? Vagy ennyire azért nem érzékenyek?

(#55215) Mr.Csizmás válasza Neck (#55213) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

végülis a millió felére stimmel, csak én költői párhuzamként értelmeztem az eredeti kommentben :D

de a cashback m3, és 6400 is jó ár így :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55216) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Van egy kis Panasonic GX1-em, nem használom sok mindenre, lényegében hirdetésekhez lövök vele beltéri képeket, meg néha előkapom családi fotózásra. Agyalok az upgrade-en, komolyabb igényeim nincsenek, minél kevesebbet költök, annál jobb, viszont az alábbi feltételeknek örülnék:
- beépített wifi mindenképpen kell
- dönthető/kihajtható kijelző nice to have
- usb töltés/gyorstöltés?
- vázba épített stabilizátor gondolom hasznos lenne (a mostanit jellemzően ezzel az obival használom)

Nézegettem használtan: G7, GX800, GX80, ezek sokszor már 100k alatt is megvannak. Vélemény, jobb alternatívák?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55217) Mr.Csizmás válasza rizso (#55216) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ GX8 is wifis, csuklóskijelzős. (és 20mp lapkás)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55218) nozs23 válasza rizso (#55216) üzenetére


nozs23
addikt

Ilyen áron a GX80 a legjobb alternatíva, főleg, hogy van is hozzá obid. Azt érdemes vadászgatni használtban. A Panasonic egyik best buy gépe a kategóriában.

- beépített wifi mindenképpen kell
- dönthető/kihajtható kijelző nice to have ✓ (dönthető)
- usb töltés/gyorstöltés? ✓ (gyorstöltés még a drágább vázakban sincs, de USB-ről tölthető)
- vázba épített stabilizátor gondolom hasznos lenne (a mostanit jellemzően ezzel az obival használom) ✓ (van és elég hatékony)

[ Szerkesztve ]

(#55219) MrChris válasza rizso (#55216) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azok közül a GX80-ban van stabi, wifi, dönthető kijelző. Az usb töltés csak kikapcsolt állapotban megy, aszem ez elég sok fényképezőgépnél így van. Ilyen célra beszereztem egy dummy akksit amivel hálózatról/powerbankról tudom működtetni. Meg pár pótakksit. A wifi nekem elég lassú volt, kb 1.5MB/s.

(#55220) nOvOp válasza Mr.Csizmás (#55208) üzenetére


nOvOp
senior tag

...ő az hol is?

(#55221) Neck válasza Mr.Csizmás (#55215) üzenetére


Neck
veterán

Csak halkan mutatom, ettől mutassatok jobb ár/érték arányt :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55222) Mr.Csizmás válasza Neck (#55221) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

na igen, a boldogabbik fele a világnak... :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55223) Mr.Csizmás válasza nOvOp (#55220) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

rákérdeztem, május elején 930€ annyi volt az aktuális (345) árfolyammal. einfinity.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55224) nOvOp válasza Mr.Csizmás (#55223) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ja igen, ott jó árban van, csak egy ideje készlethiány van.

(#55225) rizso válasza rizso (#55216) üzenetére


rizso
addikt

Köszi a tippeket/megerősítést. Ha pana, akkor valószínűleg GX80 lesz a befutó.

Viszont most képbe került az Olympus OM-D E-M10 Mark II. Ez miben jobb/rosszabb? Jól tudom, hogy a pana obit ehhez is lehet használni?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55226) Netzus


Netzus
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
Gépet keresnék, a következő paraméterekre, használatra:
Full hobbi - korábban még "fotózgattam" analóg Canonokkal, egész jól is ment, utána jött egy kb. első generációs Canon kompakt digitális - ott alább is hagyott a dolog, nem igazán jött be. Majd maradt a telefon jobb híján.
Szeretném megint egy kicsit komolyabban belevetni magam, főként tájkép/pillanat/túra és természetesen család. Ehhez kellene valami jó kis induló csomag. Keret max. 200k, de örülnék, ha 150k magasságában megállna. Az igények alapján MILC kategóriába gondolkodok. (Bridge-t elvetettem, kompakt nem kell az nem jött be, DSLR meg nem játszik.) Sony Alpha 6000-ret ajánlották ismerősök között, de egy kicsit szívom a fogam a ca. 180 ezerre, meg ha jól nézem, csak egy 5 éves konstrukció. Van valami jobb megoldás az én igényeimre?

Amit még néztem - vázak alap objektívval - első sorban keret oldalról:
- Sony Alpha 5100 L (+16-50 mm)
- Olympus OM-D E-M 10 Mark II (+14-42 mm)
- Panasonic Lumix G DMC-GX80 (+12-32 mm)

Röviden egy jó kis MILC gépet/csomagot keresnék...minden tanácsot szívesen veszek. :N

[ Szerkesztve ]

(#55227) nozs23 válasza Netzus (#55226) üzenetére


nozs23
addikt

Az 5100-on nincs EVF. Egyikkel sem tudsz nagyon mellélőni. AF-ban az A6000 a legjobb ezek közül, az Olyban és a Panasonicban viszont van stabilizátor (ez utóbbi egész jó videóra is).
Az A6000 kit-et rendszeresen akciózzák 150 körülire (az Oly és a Pana is rendszeresen akciózott), érdemes figyelni az árukeresőt.

(#55228) Netzus válasza nozs23 (#55227) üzenetére


Netzus
újonc

Köszi, akkor azt mondod, hogy vagy maradjak az A6000-nél vagy esetleg inkább a Pana?

(#55229) nozs23 válasza Netzus (#55228) üzenetére


nozs23
addikt

Fogdosd meg mindkettot aztan dontsd el te magad. :) Ha jobban biznad magad az AF-ra akkor A6000.
A GX80 is nagyon jo kis cucc, foleg ha videoznal is es ott van touch screen is.

Sok MM-ban ki van rakva mindketto.

(#55230) MrChris válasza rizso (#55225) üzenetére


MrChris
nagyúr

Teljesen kompatibilis a kettő. Persze azért van kicsi különbség, pl a Panával a legtöbb stabis Pana obi dual IS-ben működik.
AF sebesség terén a két modell közül gyorsabb a Pana. Meg persze videóban lényegesen jobb, már maga a 4k léte okán, de a fhd is részletesebb. Viszont a GX80-ban gyengébb a kereső, főképp az optikája, szerintem gyengébb a JPG-ben és a rawot is folyton piszkálod. Ahogy mondani szokták fotóra inkább az EM10, videóra inkább a GX80.

(#55231) Netzus


Netzus
újonc

Abban tud esetleg valaki segíteni, hogy a Sony Alpha-nál a 6000 utáni betűk mit jelentenek? Van sima 6000 meg 6000L meg LH is.
Ezek a színkombinációkat jelenthetik?

(#55232) kovsol válasza Netzus (#55231) üzenetére


kovsol
titán

6000 az a sima váz.
6000L az a váz + 16-50kit
6000Y az szokott lenni a váz+16-50+55-210 kit.
6000Z az a váz+16-70

Ezen felül az S betű a Silver színt jelzi, a B a feketét.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55233) rizso válasza MrChris (#55230) üzenetére


rizso
addikt

Adtam egy esélyt az E-M10 II-nek, megvettem. Agyaltam, hogy kell-e nekem M10 III, de ahogy néztem óriási különbségek nincsenek, itt-ott csiszoltak, bekerült a 4K videó, na bumm, megvagyok nélküle, 56k-t nem ért meg számomra (GX80 meg +63k lett volna).

Így elsőre kicsit vegyesek az érzéseim, nagyon megszoktam a GX1 menüjét, gombkiosztását, az olympus egy kicsit idegen (még). Furcsa a működés közbeni hang, ami kijön belőle, gondolom a képstabilizátor adja ezt a hangot.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#55234) MrChris válasza rizso (#55233) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg azt hallod. Arról csakugyan nem esett szó, hogy a menü, vezérlés teljesen más.

(#55235) tvamos válasza Netzus (#55228) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem probald ki oket, hogy meg fog-e felelni az igenyeidnek!
Nem tudom mennyire van most elszallva az ara, de akcioban lehet, hogy belefer egy Canon M50 is, szerintem az egy eleg jo gep ezen az arszinten.
Ha nem kell a kereso, akkor esetleg egy Canon M100, bar ez elegge le van gagyisitva...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55237) haruspex


haruspex
aktív tag

Aki most szeretne gépet venni (különösen elsőt) annak érdemes elmenni a Mamutos MM-be elég jó ajánlatok vannak. (Olympus em 10 kit mkII 99k, Canon m50 kit+ 22mm 210k Sony a6000 140, Sony 6100 210k ha jól láttam, de csak végigrohantam, mást néztem alapvetően, felelősséget nem vállalok. )

[ Szerkesztve ]

(#55238) kovsol válasza haruspex (#55237) üzenetére


kovsol
titán

6100 az kit volt vagy váz csak?
Egyébként Westend MM-ben vasárnap vettünk egy Canon RP+adaptert 250k ért.

lugosi vitrines darab. Szóval nem szabadon tapizható. De még ajándék extra garanciát is adtak hozzá.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55239) lugosi válasza kovsol (#55238) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az jó vétel volt! Bemutató darab?

(#55240) Mirman válasza kovsol (#55238) üzenetére


Mirman
őstag

MM-ben szoktak komoly akciók lenni . Korona előtt láttam 500ert RP+adapter+ rf 24-105L -t . :Y

És dobozos volt nem vitrines.

[ Szerkesztve ]

(#55241) wms válasza kovsol (#55238) üzenetére


wms
senior tag

Az igen! :R Volt még? ;)

(#55242) kovsol válasza Mirman (#55240) üzenetére


kovsol
titán

Ehhez is volt doboz meg minden, csak a vitrinben porosodott kicsit. Egy áttörlés után minden okés.
Egyébként 500k -ért volt még most is egy RP+24-105 kit a westendben, hacsak ma el nem vitte valaki :) és az nem vitrinben volt kirakva.

Volt A6100 váz is 190k ért. Azt sajnálom nem vettem meg. Egyébként egy hete szerintem ide is beírtam, hogy van ott RP 250ért. [link]

wms a sima váz+adapterből ez volt az utolsó.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55243) wms válasza kovsol (#55242) üzenetére


wms
senior tag

Köszi! :K

(#55244) MrChris válasza kovsol (#55238) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az jó ár, HA-n volt egy 300k-ért, de már eltűnt. Nagyon lement az ára.

(#55245) Mr.Csizmás válasza haruspex (#55237) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

onba raktam :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55246) haruspex válasza kovsol (#55238) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem tudom, talán kit, de tényleg, csak végigrohantam. Elméláztam fél percig egy 45k-s oly telén, de siettem.De igen az MM-ben el lehet kapni jó dolgokat, volt már onnan gépem, és obim is, talán a Mammutosnak a legjobb a fotósrészlege, olyan csinálhatja aki valamit konyít hozzá.
Az rp+ 105 az a fix fényerejű, vagy a sima?

(#55245) Mr.Csizmás: Köszönöm. :R

(#55247) Mr.Csizmás válasza haruspex (#55246) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Mirman szerint L-es végű, az f4, az "olcsó" kit az f4-7.1, minap engem is csőbe húzott itt a téma.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55248) csacsi77 válasza Mr.Csizmás (#55247) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én a Duna Plazában maradtam le egy Canon RP+24-105+adapter kombóról 399 eFt-ért.
Gondolom ez az f/4-es fényerejű lehetett, mert adapterrel csak azt adják. Nem akartam gépet venni, de annyiért bevállaltam volna az itthoni mosolyszünetet. :DD
De már csak a tábláját láttam, a gépet addigra elvitték.

Öreg fater megoldja!!!!

(#55249) haruspex válasza csacsi77 (#55248) üzenetére


haruspex
aktív tag

Annyiért még én is elgondolkodtam volna egy ff-en lehet...

(#55250) vihartigris válasza csacsi77 (#55248) üzenetére


vihartigris
őstag

Az nagyon jó ár volt érte. Egy kis mosolyszünet meg néha nem árt :DDD

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.