Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) tvamos válasza tirszin (#55644) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg erdemes ranezned a Nikon Z6-ra, hatha megtetszik. (Listaaron olcsobb, mint az A7III, es talan nem er annyival kevesebbet.) Aztan majd latod, hogy mennyire jon be.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55652) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Korábban már segítettetek. Olympus E-M1 Mark II. Erről mi a véleményetek? Elég jó áron jutnék egyhez... Nikon D7200 - ról váltok.

(#55653) lugosi válasza weres78 (#55652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

4 éves technológia, bizonytalan jövőjű gyártóval, túlárazva. Ez az én véleményem.

(#55654) tvamos válasza weres78 (#55652) üzenetére


tvamos
nagyúr

Velemeny? Hogy ne csinald! Miert tenned?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55655) grigo válasza lugosi (#55653) üzenetére


grigo
őstag

Ennek ellenére baromi jó gép akármikor is használja. A túlárazás meg olyan, hogy igazából bármit veszünk valószínű vastag lesz az árcédula. Szóval én nem hiszek abban, hogy hirtelen minden szar lett, inkább ahogy eddig is, van akinek nem való és bizony rengetegen megtalálják bennük a számításukat, de mint minden gép/rendszer, nem való mindenkinek.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55656) haruspex válasza weres78 (#55652) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nettó képminőségben nem nyersz semmit, de szoláltatásokban, sebességben, stabilizálásban, videóban, méretben azért jóval jobb az E-M1 mkII. Nyilván minden a matekról, és az objektívekről szól. Ha nincs sok ( vagy drága) objektíved akkor megérheti váltani, de ha van egy felépített rendszered akkor Nikon vonalon érdemes inkább egy jó MILC ajánlatra várni.

Ez alól kivétel, ha kinéztél magadnak egy, vagy két egy konkrét objektívet az új rendszerről.

[ Szerkesztve ]

(#55657) lugosi válasza grigo (#55655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“én nem hiszek abban, hogy hirtelen minden szar lett”
Nem gondolom, hogy hirtelen, és nem is szar, csak szép lassan avulgat. Ha ma megveszünk egy 4 éves technikájú gépet és 2-3 évig használjuk akkor az 2-3 év múlva 6-7 éves lesz és az ebben a szegmensben sok. Én úgy gondolom hogy az a gép jó volt, de eljárt felette az idő és mint minden Olympus csúcs vázat irreálisan drágán adnak. Namost ez a jelenleg kapható legkisebb szenzoros múlt váz ha jól látom, 530 ezer Ft-ért, amennyiért kettő nagyságrenddel nagyobb szenzorú azaz full frame vázat lehet kapni (oké ezt akcióban ki kell fogni mert most 40e-vel drágább de azért látod a képet). Innentől nincs miről beszélni, az oly 1 mk2 egy irracionális választás, csak lehet pátyolgatni az emléket meg hitegetni magunkat hogy az mennyire elég.
És nem a ff-en van a hangsúly, ennyiért több más jobb választás is van. Egy fuji xt3 130e-vel olcsóbb a szóban forgó Olympus váznál, az egy jó obi ára. Oly mk2 ár +50 és ott a fuji xt4 ha valakinek ff-herótja van.

Szóval szerintem ennyi pénzért 2020 végén nem baromi jó gép az az oly váz. Mondom ezt úgy hogy a kedvenc youtubereim egyike Robin Wong és nagyon szeretem az olympusos videóit, de azt a vázat az ár és idő és szenzor függvényében helyén kell kezelni.

(#55658) haruspex válasza lugosi (#55657) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azért 500 alatt simán el lehet hozni most is, ami bár nem kevés, de most éppen adnak hozzá egy 1.2 - és pro fixet. Amik magukban szintén nem éppen világbajnok ajánlatok, de a kettő meg együtt már nem rossz ha éppen ilyesmire van szükséged, úgy, hogy egy-két dologban még mindig kiemelkedő.

De a kérdező írta, hogy jó áron jutna hozzá, erre írtam, hogy a matek a kérdés, hogy mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

(#55659) weres78 válasza haruspex (#55656) üzenetére


weres78
senior tag

Nikon z6-ra gondoltam. Csak a Nikon vonal miatt, a D7200 obikkal együtt már elkelt. Most nincs gépem, és hiányzik. Ez az Olymp váz 300-ból meglenne (újonnan, német) de ugye még plusz obi, stb. Semmit nem tudok a márkáról, de el is engedem.
A Nikonnál a kártya ára bevallom idegesítő számomra. Ennek persze nem kellene szempontnak lennie, de sajnos érzelmeket keverek racionalitást igénylő döntésekbe, ami hiba.
Persze még így is tudom Nikon z6 marad, ftz (mert a z obik drágák, f-et pedig nagyon jó áron be tudok szerezni) adapterrel.
Amúgy vicc mennyivel drágább itthon minden, és nem csak a gyenge forint miatt. A Z6 + ftz is meglehet 500 alatt, de annyiból biztosan akció nélkül. Itthon 650 ahogy néztem...

(#55660) Mirman válasza weres78 (#55659) üzenetére


Mirman
őstag

Mi lenne a felhasználási terület? Úgy kisebb megmondani melyik váz / rendszer lenne jó vétel.

(#55661) weres78 válasza Mirman (#55660) üzenetére


weres78
senior tag

Próbálom röviden, de nem lesz az. Nem vagyok képzett fotós, és nem is ismerem igazán a technikákat. Filmesről váltottam D7200 - ra. Azt megismertem, megszerettem. Fix 50 és 85 volt hozzá, illetve 70-200 2.8.
Nagyrészt statikus téma van, úgy 99%ban. Táj, növény, épület, ritkán portré, egy-egy jelenet ami tetszik. Csak és kizárólag magamnak fotózok.
Általában a zoom volt fent...

(#55662) Neck válasza weres78 (#55659) üzenetére


Neck
veterán

Van Z5 is, ha a memkari a gond...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55663) weres78 válasza Neck (#55662) üzenetére


weres78
senior tag

Mi a különbség a kettő között (z5 vs z6)?
Csak specifikációk alapján nem sok...
Mondjuk árban ugyanott van a kettő (már ahonnét be tudom szerezni).

[ Szerkesztve ]

(#55664) PuMbA válasza weres78 (#55663) üzenetére


PuMbA
titán

(#55665) lugosi válasza haruspex (#55658) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"500 alatt simán"

Én árukeresőn néztem, ott 529-től indul.

A pro obis ajánlat tényleg jó.

(#55666) Neck válasza weres78 (#55663) üzenetére


Neck
veterán

Csak 4.5 FPS-t tud, és gyengébb a kijelző. Ezen felül nem BSI a szenzor (valamivel gyengébb lehet az érzékenysége). Ezen felül videóban elég komoly crop van.
Cserébe 2 UHS-II SD kártyát kezel egy XQD helyett. És elvileg lényegesen olcsóbb.

Én inkább ezt a linket ajánlom: LINK

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55667) tvamos válasza weres78 (#55661) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nezd meg itt az osszehasonlito abrakat. Szerintem az az Oly visszalepes a D7200-hoz kepet. Oke, kisebb, meg vannak benne ugymond "szolgaltatasok".

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55668) weres78 válasza Neck (#55666) üzenetére


weres78
senior tag

Az a "baj", hogy ahonnan beszerezném ott kb ugyanannyi a kettő. A Z5 ott is és itt is kb 500.000 ft. 550.000 ftz adapterrel mindkettő.
Akkor pedig lehet érdemes lenyelni a békát a drága kártya miatt, ami ahogy olvastam nagyon megbízható (mondjuk a d7200-ban a 140.000 expo alatt nem volt gondom az "egyszerű" kártyákkal sem).
Jelenleg nem fontos a videó, de lehet egy év múlva az lesz, és akkor nem szeretném megbánni a mostani pár tízezres kompresszumot. Pár évig valószínűleg marad ez a technika, és addig nem fogok fórumot és tesztet olvasni, csak ha számomra tűnik már kevésnek/elhasználtnak a gép.
Egyébként ha lesz valami szuper akció kint, akkor még a z7 is szóba jöhet. Végülis évekre tervezek...

Az összehasonlító oldalakból sajnos csak a tech adatokat értem, nem beszélek angolul, de köszönöm szépen a linkeket!

Tvamos köszönöm a linket, ezt az oldalt megkaptam korábban, és nagyon hasznos! Ez alapján számomra igazán komoly előrelépés a z7 lenne. Vagy a Fuji gfx amit korábban ajánlottak, de az nagyon drága, és nem is a váz a baj, hanem később az üvegek...

[ Szerkesztve ]

(#55669) tirszin válasza Neck (#55666) üzenetére


tirszin
senior tag

Ezt a sorozatfelvétel dolgot sokszor olvasom. Nem tudom, pedig én sportot fotózok, de nem nagyon számít hány fps-t tud a gépem, mert 15 év alatt kb 5x ha használtam. ☺️
Már eleve ott bukik a dolog, hogy a fix vakuk hatókörében elég rövid ideig tartózkodik a mozgó sportoló, nem sok idő van sorozatozni. Aztán pl. a vakuk is fel kellene töltődjének valamikor. ☺️ Szóval én pl, a megfelelő pillanatban 1db képet készítek. Sorozat mód nem is kell.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#55670) soldier2 válasza tirszin (#55669) üzenetére


soldier2
őstag

Eléggé felhasználásfüggő a dolog. Beltérben használhatsz vakut, de pl autóverseny lóverseny, esetleg kutyákkal egy agility show esetében meg vagy lőve sorozat nélkül vagy egy 5-6 kép/s sorozattal. Pl a saját kutyáinkról is a legjobb játszós képek így készültek. (a legtöbb sportrendezvényen meg beltérben is tilos a vaku tudtommal, bár az nem az én világom)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#55671) haruspex válasza weres78 (#55668) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szerintem bármelyik rendszer megfelelő arra a célra amire keresel. Ha már eladtál mindent, akkor azt javaslom először objektíveket nézz ki, aztán ahhoz vázat.
Az oly E-M1 mkII megér 300-at, de sztem sem ezt keresed.

lugosi: MM-ben láttam kitéve 490 körül.

(#55672) Neck válasza tirszin (#55669) üzenetére


Neck
veterán

Nem mindenkinek fontos, hogy legyen 10fps, de inkább leírtam. :)

Ha pl kimegy az ember rally-ra (nem elképzelhetetlen eshetőség :) ) akkor ott nagyon jól jön. Vagy a gyerek kézimeccsén is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55673) tirszin válasza soldier2 (#55670) üzenetére


tirszin
senior tag

Ma pl futópadon futást fotóztam. Max tempónál már elég nehéz volt érezni, hogy melyik az a pillanat, amikor elrugaszkodik a hátsó lábával és az első maximális hajlításban van. De ma sem sorozatoztam, hanem megvártam a megfelelő pillanatot. Nem értem én ezt a sorozat módot. A rally lassú. Azt is figyelem a keresőben, és exponálok, amikor összeállt a megfelelő kompozíció és jó a téma is. Én ott pláne nem használtam soha. :O

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#55674) rekid válasza weres78 (#55659) üzenetére


rekid
addikt

Ha már minden elkelt a Nikon rendszerből akkor érdemes benézni a sony, canon vonalra is. (Canon R, sony a7III ami árban a z6 körül van)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55675) weres78 válasza rekid (#55674) üzenetére


weres78
senior tag

Canon r6-ról mi a véleményed?
Láttam itt is adapter. Nem ismerem a Canont, egyáltalán, de gondolom nagyjából egy szinten van a Nikonnal.
Ami számomra a Nikon mellett szól az az, hogy ismerem illetve tudom melyik üveget lehet hozzá megvenni jó áron. De gondolom ugyanez megvan Canonéknál is. Csak nem ismerem... És amennyire tudom itt a különböző vázakon változtattak a bajonetten is...?

(#55676) rekid válasza weres78 (#55675) üzenetére


rekid
addikt

Nem használtam Canont soha. Második generációs (R, RP után) FF canon milc ahol javították az első generáció hibáit. Nem kell mindkét veséd eladni -mint az r5 esetében- elég csak az egyiket ha megakarod venni. Pont ugyan úgy van gyári adapter az EF / EF-S üvegekhez mint a Nikon esetében. Az új üvegei brutálisak a canonnak az árukkal együtt de ez elmondható a Sonyra és a Nikonra is..

Nem jársz rosszabbul mint a Z vonallal. Gondolt végig milyen obik kellenek és számold ki melyik vonalon mennyibe fáj. Egyik márka sem fog a leírt felhasználás mellett "korlátozni".

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55677) Neck válasza weres78 (#55675) üzenetére


Neck
veterán

A rendszer ismeretét hamar meg lehet szerezni, itt a fórumon is biztosan segítenek. Ne az alapján dönts. Ha Nikon mellett döntesz, dönts azért, mert utánanéztél a többi rendszernek, és számodra az a legjobb választás :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55678) haruspex válasza weres78 (#55675) üzenetére


haruspex
aktív tag

Megint azt mondanám, hogy inkább objektíveket keress, a gép teljesen mindegy,ha sem nagyon low light képek, sem iszonyat gyors sebesség nem kellene. Mekkora a teljes keret amit mindenesen rászánsz, és milyen gyújtótávok kellenének?

Az alapján amit megjelöltél én egy 18-36 körüli alapobit néznék és 2-3 fixet, a portréhoz.

[ Szerkesztve ]

(#55679) weres78 válasza haruspex (#55678) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Az a kitobi amivel a D7200 - at vettem (18-200,ha jól emlékszem) nem volt jó. Ismerkedni, tanulni ok, de mitán vettem egy fix 50et... Szóval nem tudom milyenek most a kitobik, de nem terveztem velük (a tapasztalataim alapján).
Elsőre szeretnék vázat fix 85-tel. Esetleg ha a keret bírja egy makrót...
Később fix 50 illetve egy 70-200 körülit. A többi majd alakul.
A lényeg, hogy elsőre kell egy váz + 85mm. A keret mondjuk 1M. Ha nikon akkor ebből kb 100.000 a kártya...
Nikon z obik ahogy néztem minimum dupla áron kicsit jobbak az f-nél. Gondolom ez máshol sincs máshogy.

(#55680) haruspex válasza weres78 (#55679) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem kitobira gondoltam feltétlenül, hanem a gyújtótávra, (Pl. Fuji 10-24 f4 ) az épültekhez, tájakhoz, utazásnál, kirándulásnál nekem ez a gyújtótáv kiváltja a kitobit, a fényerőt, és a minőséget majd kinézed, melyik az amelyikkel megelégedsz.

Nyilván objektívje válogatja, de én inkább üvegekre költenék mint vázra. Ha elengeded a fullframe-t 1m körül elég szép szettet össze lehet már rakni, de pl. inkább vennék fullrame-ből is inkább egy RP-t mint drágább vázat, és ahhoz obikat, (van elég régi filmest olcsóbban, 70-200-ból is, használtan olcsóbban ki lehet fogni, minőségre azokkal sincs gond, csak nagyobbak.), mint egy drága vázat. Makróból tökéletesen elég egy manuális is, a jobbak közül.
Lefedném a gyújtótávot olyanokkal, amik megfelelnek a céljaimnak (praktikusan nem túl nagyok, hogy könnyen magammal vihessem őket), és egy, vagy két drága kifogástalan minőségű obit keresnék, amikorra tényleg az kell.

[ Szerkesztve ]

(#55681) rekid válasza weres78 (#55679) üzenetére


rekid
addikt

Tök felesleges egy vázra és 1 obira elverni egy gurigát. Egyszerűen jóval jobb eredményt el tudsz érni portrénál egy kis kreativitással és 1-2 vakuval + fényformálóval mint egy méregdrága váz+obi szettel.
De pl: sony a7III a sima 85mm 1.8-al vagy ha mindenáron cél a pénzégetés akkor ott az 1.4-es G sorazatos verziója vagy a Sigma 85mm f/1.4 art.

Nikonnál alternatíva lehet a z5 két SD-vel vagy megvárod a z6/z7 frissítését,

Gyáva népnek nincs hazája!

(#55682) weres78


weres78
senior tag

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és a türelmet! Adódott egy nagyszerű, alkalmi vétel, úgyhogy a kérdés eldőlt. Még egyszer hálás vagyok Nektek! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#55683) wms


wms
senior tag

Megtudhatjuk, hogy mi lett végül a szerencsés kiválasztott? ;)

(#55684) weres78 válasza wms (#55683) üzenetére


weres78
senior tag

Természetesen. Nikon z6+ftz+128gb sony kártya. Minden dobozos, új, német garis. Átszámolva 500.000ft jelenlegi árfolyamon. Sajnos még három hét, mire hazaér...

A számomra jó ár miatt döntöttem mellette, illetve ennyiért el tudom adni ha nem tetszik. Emellett f obikat (számomra) reális áron tudok venni ha már van átalakító.

Illetve így még egy z obi is belefér a keretbe. Addig vekengek egy sort ezen... De ezzel már nem fárasztok itt senkit!

Még egyszer köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#55685) wms válasza weres78 (#55684) üzenetére


wms
senior tag

Nagy-nagy gratula! :C

(#55686) eszgé100


eszgé100
őstag

Szisztok!

Barátnőm szeretne egy fényképezőgépet szülinapjára.
Barátaink Sony A6000-et ajánlottak, nagyon elégedettek vele. Ez 499 font lencsével, vagy van 529-ért deal is, 2 extra akkuval plusz táska. Ugyanitt találtam A6100-at 749 fontért, ez megéri a felárat? A6400 már egy ezres, annyi pénzt már nem szívesen fizetnék ki, ha nem muszáj. Kicsit képve tudnátok hozni, hogy mi az amire oda kell figyelnem összehasonlításkor és mi a parasztvakítás? Valamint ebben az 500-750 fontos ársávban még milyen gépeket érdemes megnéznem?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#55687) Neck válasza eszgé100 (#55686) üzenetére


Neck
veterán

Úgy írom, hogy nekem is Sony-m van, a5000-a6000-a6500 utat jártam be :B

Véleményem szerint az a6000 is drága most 500 fontért, ahogy az a6100 is drága 750-ért.
Amazonon az a6000 volt már 400 font is. Az a6100 is volt már 650 font is. Annyiért jó vétel mind a kettő.
Az a6400 pedig volt már elég sokáig akcióban 750-ért.
Ha az amazonos price history-t akarod követni: keepa.com

Én ezek mellett a mostani (illetve, általad leírt) árak mellett nem vennék a6100-at. Vagy vennék egy a6000-at olcsón, vagy vennék egy akciós a6400-at, amikor megint 750 (black friday?). Az a6400 bőven megér 100 fontot az a6100 felett, illetve 750-ért nagyon jó vétel.
Azzal is érdemes tisztában lenni, hogy főként az objektíven múlik a kép minősége, és nem igazán a vázon, az inkább csak a szolgáltatásokban segít. Ebből a szempontból a Sony-hoz adott kitobjektív nem valami acélos. Mostanában gyakran csomagolják 18-135-el a fenti vázakat, lehet érdemesebb lenne egy olcsóbb vázat egy jobb objektívvel venni...

Még egy tanács: érdemes a spanyol amazon-t nézni, a legtöbb Sony akció ott szokott lenni.
Én is ott vettem az a6500-amat 750 euróért :B

A többiek majd jönnek a többi rendszer szemszögéből :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55688) Neck válasza eszgé100 (#55686) üzenetére


Neck
veterán

Illetve, kifutottam a szerkesztési keretből: Napokon belül jön a Prime Day (Okt. 13-14) az Amazonon, lehet azért nyomták most fel az árakat - nem tudom, mennyire sürgős a vásárlás, de lehet, hogy pár napot még érdemes várni :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55689) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Rendszerválasztás előtt állok. Tudom hogy van ez a nagy Nikon vs Canon háború, amit soha nem fog megnyerni egyik fél sem. Épp ezért más oldalról közelítem meg a választást: melyik márkának van a legtöbb, legjobb használt piaci ár/érték arányú objektívja?
Mert ha veszek valami "jobb" vázat anyagi lehetőségeimhez képest (kb 400.000/450.000ft) (pl Canon EOS 850D vagy Nikon D7200), nem sok pénzem marad obikra, de használtan lassan meg veszegetem a számomra ideális 4 obit (16-50 körüli tájképezni, 70-200/300 körüli állatokra, 50/1.8 fényerős művészkedni, valamint lehet még egy makro obi is később).
Nem vagyok profi fotós (nem hivatásom, nem ebből élek), de nem is ma kezdtem, szóval amatőr sem vagyok :)

Idáig főleg Sony Milc rendszerem volt (A5000, A6000), de úgy látom az objektívak miatt jobban járok ha nyitok más rendszerek felé is :)

[ Szerkesztve ]

(#55690) Mirman válasza Kis Tigris (#55689) üzenetére


Mirman
őstag

Sony vázad megvan még jelenleg ? Ez fontos szempont szerintem.

(#55691) PuMbA válasza Kis Tigris (#55689) üzenetére


PuMbA
titán

Canon 850D-t eszedbe ne jusson venni 300+ ezerért, mikor használtan a sokkal jobb 80D 240 ezer 6 hónap garival vagy gari nélkül 200 ezerért be lehet szerezni szinte újat (ennyiért adtam el anno az enyémet én is) :) Újonnan nem veszünk DSLR-t. Ez alapszabály, amikor olcsóbban sokkal jobbakat kapsz, hiszen a használtpiac csurig van.

[ Szerkesztve ]

(#55692) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Jelenlegi Sony A58k-at szeretném új gépre cserélni mit tudnátok ajánlani akár tükrös akár milc is lehet, Gondlom a A58k obik egyik újra se mennek már rá?,pedig van jó portré,tele,és macrom is.
Szóval ha lehet úgy ajánljatok hogy egy
vaku,
portré(elsődleges fontosság), ne fix 50mm vagy 85mm ha lehet lehessen állítani 50-max 100-150mm
standard min 14v 18mm max mindegy
Az egész összértéke ne legyen 400ezerftnál több így is 2 éves részletre venném.

Persze majd finomíthatunk csak először legyen alap gép amiből kiindulunk

(#55693) pruzsi


pruzsi
őstag

Mondjuk átböngészve én ezt a lehetőséget találtam de ti lehet tudtok jobbat ez így 450e ft kb ha egy helyről venném.
Canon EOS 250D vagy Canon EOS 77D
Canon EF 50mm f/1.8 STM (0570C005AA) 50000ft
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 DC III 40000ft
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM (8546B005AA) 100000ft
Canon Speedlite 430 EX III RT (AC0585C011AA) 90000ft

(#55694) PuMbA válasza pruzsi (#55693) üzenetére


PuMbA
titán

Pont előtted írtam le, hogy DSLR-t nem veszünk újonnan, mikor tobzódik a használt piac jobbnál jobb állapotban lévő cuccokkal. Ezt fele ennyi pénzért is meg tudod venni :) 450 ezret elkölteni ilyen alap gépre és alap objektívekre baromi nagy pénzpazarlás szerintem. Vakuból is a Godox V860II ezerszer jobb a 430-as Canon-nál.

[ Szerkesztve ]

(#55695) eszgé100 válasza Neck (#55687) üzenetére


eszgé100
őstag

Koszonom a felvilagositast, felraktam a keepat, de historyban csak hasznaltan lattam a gepeket annyira olcsoert uk amazonon, mint ahogy te emlitetted, de lehet valamit rosszul neztem :)
Nem surgos a vasarlas, es jobban bejon a 18-135-os lencse, bar igy pont a kompaktsagon esik kar, ami miatt eredetileg ilyen gepeket kezdtunk nezni, de nehany youtube video utan ugy gondoltam, hogyha mar ki kell csengetni egy valag penzt, akkor legalabb legyenek normalisabb kepek

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#55696) Rapid136 válasza pruzsi (#55692) üzenetére


Rapid136
őstag

Vegyél Sony MILC-et, van hozzá gyári adapter az A bajonettes obikhoz.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55697) tvamos válasza pruzsi (#55693) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ennyi a kereted, es a Canonokat nezegeted, akkor lehet esetleg egy Canon M50 dupla kit + Sigma 56/1.4 C DC DN, es ha egy kicsit hozzateszel, egy Godox AD200.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55698) Kis Tigris válasza PuMbA (#55691) üzenetére


Kis Tigris
tag

A 400-450-et nem egy új vázra elkolteni értettem, hanem hogy annyi lesz összesen vázra + obikra. Azért is kérdeztem, hogy olcsó és jó használt obik Nikon hoz vagy inkább Canonhoz vannak, melyik rendszert érdemes elkezdeni? :)

(#55699) PuMbA válasza Kis Tigris (#55698) üzenetére


PuMbA
titán

Azt a rendszert érdemes elkezdeni (a DSLR-ek már halott rendszerek egyebkent), amelyik tetszik és kezedre áll :) Én anno elmentem, kézbe fogtam őket és így lett Canon.

[ Szerkesztve ]

(#55700) lugosi válasza PuMbA (#55699) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“a DSLR-ek már halott rendszerek egyebkent”
Azért ez így elég sarkos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.