Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

régóta hobby fotózgatok (szerintem középhaladó szinten) egy Fujitsu Finepix S4500-as géppel, telefonnal, és néha egy kölcsön Nikon D3500-zal, mondani sem kell, hogy a utóbbival látványosabb az eredmény. Elképzelhető, hogy a Fuji-t lecserélném egy annál komolyabb gépre, aminek már cserélhető obi-ja lenne, hogy még több lehetőség adott legyen a továbbiakban. Így tehát az irány adott, az összeg kb 110-150e Ft között mozoghat. Tudom, hogy nagy elvárásaim ne legyenek ennyi pénzért, de nekem már az is jó, ha megvan a valamire való előrelépés a bridge géphez képest. Mindenfélét fotóztam eddig, tárgyakat, tájképet, állatokat, közelit, távolit, úgyhogy általános felhasználás lenne, bár szívem csücske a macro képek készítése, a magam szintjén persze, de akadnak azért jó képek közte, nyilván amennyit a jelen gép plusz az ali-ról rendelt ráeszkábált macro lencsék engedtek :D Na, valójában az ilyen félmegoldásoktól (felcsavarozható adapter, kölcsöngép) szeretnék megválni és ezért gondolkozok már régóta egy újításon. Lehet használt is akár, ha van olyan a hardverapro.hu-n vagy akár új is, ha van megfelelő ajánlat. A márka tulajdonképpen mindegy, bár a Nikon eddig bejött, de szerintem semmi baj nem lenne a Canon-nal, Sony-val vagy akár Panasonic-kal.
A válaszokat és segítségeteket előre is köszönöm!

(#55902) Pendragon911 válasza Pendragon911 (#55901) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Ez mennyire lehet jó választás, az én igényeimet figyelembe véve?
Canon EOS 2000D [link]

(#55903) vihartigris válasza Pendragon911 (#55901) üzenetére


vihartigris
őstag

Egyik rendszerrel sem jársz rosszul.
A Fujit kifelejtetted.
Egyéni preferenciák kérdése, hogy mit válasszon az ember.
Tapogass meg néhány típust.

bármi reciproka a semmi

(#55904) PuMbA válasza Pendragon911 (#55902) üzenetére


PuMbA
titán

Ennyi pénzért újat venni nem ajánlott. Használtan sokkal jobbat tudsz venni, mikor tömve van a használt piac jobbnál jobb ajánlatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#55905) vihartigris válasza Pendragon911 (#55902) üzenetére


vihartigris
őstag

Inkább használt gépeket nézzél, ne belépő kategóriás vázat, obit.
Az az objektív amit a géphez adnak kis túlzással papírnehezéknek jó.

bármi reciproka a semmi

(#55906) Pendragon911 válasza vihartigris (#55905) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Rendben van, köszönöm, akkor használtan ilyen árkategóriában már elvileg akár jót is ki lehet fogni?

(#55907) Rapid136 válasza Pendragon911 (#55901) üzenetére


Rapid136
őstag

A Sony Milc a te vázad, arra aztán a szódásüveg aljától mindenfélét rá tudsz pakolni kinai adapterek segitségével. Meg az összes régi filmes váz objektivjét ami a családban porosodik.
Helicoid adapterrel meg könnyebben makrózhatsz is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55908) Pendragon911 válasza Rapid136 (#55907) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Tudsz esetleg konkrét típust, típusokat mutatni, akár használtan? Nézegettem én és szimpatikus maga a márka, de az áruk nem igazán volt az, nyilván ezek újak voltak, de ha van elérhető áron is, akkor nem zárkózok el előle. Annak idején csak Sony telefonjaim voltak és a kamerájukkal meg voltam elégedve mindig, gondolom ebben az esetben is hasonló minőségre lehet számítani.

(#55909) Mr.Csizmás válasza Pendragon911 (#55908) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

A6x000 (x = 0-5)
A7 xxx (R, S, sima I-II-III)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55910) Rapid136 válasza Pendragon911 (#55908) üzenetére


Rapid136
őstag

Mondjuk meg kell tanulni a manuális objektivek használatát, de ha nem akarsz sokat költeni rendszerobjektivekre, akkor nagyon rugalmas a MILC rendszer adapterekkel.
Itt egy gép például.
De a Sigma gyárt hozzá 2,8-as sort Af-fel, 19/30/60mm-est elérhető áron. Vagy a Sony 1,8/50-es sem drága.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55911) tvamos válasza Pendragon911 (#55901) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egy alternativ ajanlat lehet az A6000-re a Canon M50, hasznaltan talan belefer az emlitett keretbe. Modernebb vaz, szerintem a hetkoznapokban jobban egyutt lehet vele elni, de sajnos kezeloszervekben nem kapsz annyit. Meg muanyagbol van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55912) Pendragon911 válasza Rapid136 (#55910) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Persze, hogy most akciós a MediaMarkt-ban 160e Ft-ért XD és persze, hogy még sehol nem vagyok anyagilag ehhez képest. De hátha karácsony környékén is lesz akció, mondjuk használtan még azért jóval kedvezőbb áron van még ennél is. Sokat olvastam róla, tesztet, néztem videókat róla, összehasonlításokat, pl. sok minden kiderült számomra, hogy mi a különbség az A5000 és eközött, mert hogy először úgy voltam vele, hogy az 5000-es egész jó áron megtalálható használtan, de rájöttem, hogy a 6000 azért nem kevéssel tud többet. Egyelőre ezt nézegetem, a DSLR-ről letettem valószínű, maradnék a MILC típusoknál, de bár egy helyen ajánlották a D5600-at és az EOS 250D-t is, melyek szintén szimpatikusak, de az A6000 mégis kompaktabbnak tűnik és talán olcsóbban fel lehet szerelni, igaz az akksija jóval kevesebbet bír, de abból meg lehet aránylag jó áron tartalékba venni. Jól gondolom?

(#55913) Rapid136 válasza Pendragon911 (#55912) üzenetére


Rapid136
őstag

Meg kell tanulni beosztani az energiát, én a legtöbbször megoldottam két gyári akkuval a fotózásaimat. Néhány okos beállítással is lehet javítani a helyzeten.
Most viszont a feleségem A6000-éhez (és az A7-eshez) rendeltem Duracellt, kiváncsi leszek rá.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55914) PuMbA válasza Pendragon911 (#55912) üzenetére


PuMbA
titán

"talán olcsóbban fel lehet szerelni"

Ez az egy, ami nem igaz :) Egy DSLR és a hozzá tartozó cuccok a régiségük miatt árelőnyben lesznek a MILC-cel szemben.

", de bár egy helyen ajánlották a D5600-at és az EOS 250D-t is"

Ez amúgy mindkettő rossz vétel ár / érték arányban, szóval jól döntöttél, hogy nem veszed meg.

[ Szerkesztve ]

(#55915) Rapid136 válasza PuMbA (#55914) üzenetére


Rapid136
őstag

Viszont durva az értékvesztés hosszútávon DSLR fronton, mig az A6000 évek óta tartja a használtpiaci árát.
Az áron kívül semmilyen előnyt nem tudok már felhozni a tükrös rendszer mellett, a nagyobb gyártók saját maguk alatt vágták a fát az olcsó műanyag, kicsi és sötét keresőjű gépekkel, amikkel elárasztották a világot. Az emberek bedőltek a DSLR lufinak, hogy az a "fényképezőgép"...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55916) kovsol válasza Pendragon911 (#55912) üzenetére


kovsol
titán

Akció miatt ne aggódj. Egymást érik a kupon napok, ilyen olyan leértékelések.

#55909Mr.Csizmás van 6600 is :D

May the Force be with you!

(#55917) tothl


tothl
addikt

170ert van most egy 15000 expos k3 ii

(#55918) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

A választási lehetőségek közé jött most egy Olympus OM-D E-M10 Mark II, de egyelőre még valamiért az A6000 a prio 1, bár élőben még egyiket sem láttam, tapasztaltam, ha van a békéscsabai Média-ban, akkor ott meg tudnám nézni. Ebben az árkategóriában keresgélek továbbra is.

(#55919) vihartigris válasza Pendragon911 (#55918) üzenetére


vihartigris
őstag

Az Olympusról tudnod kell, hogy a fényképezőgép részleget eladták, most bizonytalan a jövője.

bármi reciproka a semmi

(#55920) PuMbA válasza Rapid136 (#55915) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nincs értékvesztés. A régi cuccok ugyanannyiért mennek újonnan és használtan is, hiszen a 15 vagy 20 éves Canon obik is tartják az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#55921) Pendragon911 válasza vihartigris (#55919) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszi az infót!

(#55922) Rapid136 válasza PuMbA (#55920) üzenetére


Rapid136
őstag

A kérdés hogy meddig, nyilván nem hónapokról beszélünk, de előbb-utóbb bekövetkezik.
És miután egyre több lesz az eladó objektiv a tükrös rendszerhez, ez kiméletlenül elinditja az árak visszafordíthatatlan csökkenését.
Még egy darabig menni fog az adapterezés is, de ahogy több nativ lencse jön ki, ez sem végleges.
Majd térjünk vissza 5 év múlva erre a beszélgetésre :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55923) kovsol válasza Rapid136 (#55922) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem ha használtat vesz valaki akkor már nagyot nem fog rajta bukni. Ha meg 5 évet használta a cuccot akkor az már kiszolgálta az esetleges árvesztést is.

May the Force be with you!

(#55924) PuMbA válasza Rapid136 (#55922) üzenetére


PuMbA
titán

Ha megnézed a használt piacokat, akkor amiről írsz, az már bekövetkezett szerintem :) Egy halom DSLR gép és obi van fent mindenhol, minimum 1 éve.

[ Szerkesztve ]

(#55925) NORBl válasza kovsol (#55800) üzenetére


NORBl
aktív tag

Te milyen rendszerre voksolnál jelenleg, ill a közeljövőt tekintve? Milyen markában, vázban érdemes gondolkodni, mondjuk kezdő szinten?

(#55926) Neck válasza NORBl (#55925) üzenetére


Neck
veterán

Nehéz megmondani, nagyon gyorsan változik a piac, próbál differenciálódni a mobilos kamerák folyamatos fejlődése, térnyerése mellett. Jelen pillanatban számomra úgy tűnik, ezt szenzormérettel próbálják elérni - az APSC, FF szenzoros rendszerek kevésbé vannak nyomás alatt a mobilos kamerák miatt, mint mondjuk az 1 inches, vagy MFT rendszerek. De ez inkább csak elmélkedés, ide való: MILC szakmai topic.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55927) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!

Általános mindenesnek telefon helyett melyik kittel járnék jobban?
Canon M50 + EF-M 18-150 IS STM vagy
Canon M50 + EF-M 15-45 mm IS STM + EF-M 55-200 mm

(#55928) Mirman válasza Spirit (#55927) üzenetére


Mirman
őstag

Ha mindenképp M50ben gondolkozol akkor megfontolnám hogy mennyire használod a tele tartományt . Ha nem sokat (vagy rá érsz később venni használtan erre a célra egy obit) akkor én inkább a 15-45mm + 22mm f2 STM szettet választanám , az a 22mm-es obi rossz fényviszonyok közt vagy ha háttér elmosást szeretnél elérni , vagy csak jobb minőségű üveget szeretnél mint a kitobi, nagyon nagyon jól fog jönni.

(#55929) Spirit válasza Mirman (#55928) üzenetére


Spirit
őstag

Nyilván szóba jöhet akár a Canon 250D is. A tele tartomány jó lenne, mindenképpen csak újban gondolkozok, 300 körül meg akarok állni.

(#55930) Ijk


Ijk
nagyúr

Mennyire őskövület manapság az A7RII?
Gyűjtögetek egy FF gépre, eddig Foveon gépeim voltak, de mostanában kezdek tájképek mellett belemenni családi fotókra, gyerekről is akarok jópárat majd a jövőben és sajnos ehhez nem optimálisak a Sigmák. Viszont az iso100 képminőségükből nem szeretnék alább adni.

Fuji X-trans valahogy nem az én világom, talán DXO kezeli jobban a raw-okat, de inkább azok szeretik akik jpeg-ben lőnek ha jól tudom.
Nikon nagyon szimpatikus, de z7 drága, z6 kiesett nálam az AA filter miatt.
Canon R6 is elég húzós árú, és "csak" 20MP, R5 megfizethetetlen.
Pana S1 pixel shift opcióval tetszik első körben, remek EVF, 24MP szerintem elég nekem, habár az sem olcsó.
Az A7r2 ára elég jó a kategóriában, ráadásul magas felbontású, kérdés mennyire kompromisszumos gép (akku, AF, kereső felbontás).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55931) kovsol válasza Ijk (#55930) üzenetére


kovsol
titán

Canon esetében van élet az R5/R6 on túl is. A sima R az 30Mpixel, és korrekt holmi nem horror árral.
A7RII kb az első Sony váz amit mai szemmel lehet ajánlani, de már csak kedvező áron használtan vennék.

May the Force be with you!

(#55932) Rapid136 válasza Ijk (#55930) üzenetére


Rapid136
őstag

A7III...
új akkutípussal ami jóval tovább birja mint a korábbi 7-es vázaké, csendes zárral az észrevétlen családi fotókhoz. 24 mpixel meg tényleg pont elég mindenre.
A manuális objektivekkel, adapterekkel meg igen hangulatos képeket lehet alkotni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#55933) s4tch válasza Ijk (#55930) üzenetére


s4tch
veterán

2 x-trans váz van itthon, 99% raw használat mellett a lightroom és capture one is remekül kezeli a fájlokat. Az nem tud bánni ezekkel, aki ész nélkül élesít lightroomban, és hamar elborzad a "kukacoktól". A lr élesítést is könnyű kordában tartani, csak a masking sliderre kell figyelni.

(#55934) Ijk


Ijk
nagyúr

Canon R-re nem is gondoltam, sima A7III-ra sem.
Fujit sem zárom ki akkor teljesen, habár FF dinamikatartomanyban azért jobb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55935) nozs23 válasza Ijk (#55934) üzenetére


nozs23
addikt

A7 III rendre le van árazva úgy, hogy FF-ek között best buynak számít (pár hete cashbackel 520 körül volt).
Még mindig a legjobb 24 megapixeles szenzor van benne, amit manapság megjelenő vázak is megkapnak (Z6 II, S5). Ennél jobb 100-as ISO teljesítményt nem nagyon találsz, max olyat, ami egy szint. Az obi kínálat is nagyon jó.

Amúgy szürkén szinte egy árban van a Panasonic S5-el, az is elég korrekt váz lett és ott is jönnek az elérhető árú objektívek. Ott az AF nem Sony szintű, de van high res mód, jobb stabi, 10 bit.

(#55936) Ijk válasza nozs23 (#55935) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sony papíron nagyon jó, de valamiért nem fogott meg soha, ránézésre nem egy ergonómiai csoda, menürendszerével egyetemben. Jó lenne valahol megfogdosni őket.
Nikon Z6 és Pana S1/S5 a legszimpibb, előbbihez elég olcsón jár az állítólag nem rossz kitobi de inkább az 50 1.8-ra pályázom. Panánál egyelőre 85-ösből jött ki a jóárasított verzió, de ott meg lenne a Sigma 45 f2.8. Canon R-re van a pici 50-es, majd utánanézek mit tud, de kétlem hogy Nikon Z 50-es szint.
40-50-es fix nekem a kiinduló, méret+fényerő miatt és leggyakrabban ezt használom, mellette van Ricoh GR3 szaladgálós gépnek. Jóformán nincs is igényem jelenleg más gyújtótávra. Legszívesebben RX1-re mennék, de túl közel van a 28mm-hez ami már a GR3-al megvan, kár hogy nincs 50mm-es verzió, amiből már 85-re is kidarabolnék néha.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55937) Mirman válasza Ijk (#55936) üzenetére


Mirman
őstag

Ha esetleg budapesti vagy akkor a 220Volt Béke téri üzletében van kirakva A7 III , Z6, meg EOS R is az esetek többségében , érdemes lehet megfogdosni őket. Én hasonló felhasználási igényekkel (csak 50mm-t használva) ugyanezeket a köröket lefutva Z6 II + 50mm 1.8 mellett tettem le a voksom, de persze mindenkinek más az ideális. :)

(#55938) nozs23 válasza Ijk (#55936) üzenetére


nozs23
addikt

A Z6 sem rossz, az 1.8-as soruk pedig kimondottan jó. Ha bátor eglobalról már 440 körül hazaér a gép.
Ergonómiai csoda nem lesz egyik sem (Z6, S5, A7III nagyjából egy liga ebből a szempontból), talán az S1, de az cserébe nagy és nehéz, viszont brutálisan össze van rakva.

Panánál egyelőre 85-ösből jött ki a jóárasított verzió, de ott meg lenne a Sigma 45 f2.8.

Azt hiszem jön a 35 is nemsoká és a Sigma is hozza az összes MILC obiját az L mountra. Ha mondjuk fényerős 24-70-ről van szó az Canon és Nikon oldalon nagyon zsebbenyúlós, míg Sonynál, Panánál sokkal olcsóbban össze lehet hozni a third party gyártók miatt.

(#55939) Ijk válasza nozs23 (#55938) üzenetére


Ijk
nagyúr

35 nálam mindeképp kiesik, inkább a 45-50 vonal (igaz 40-et írtam ami közel van a 35-höz).
Egyelőre Pana-Nikon vonal leginkább a befutó, Z6 ára valóban csábító szürkén, azért majd nézegetem a black friday, év végi akciókat.

Sajnos mostanában nem járok Pesten fogdosni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55940) vihartigris válasza Ijk (#55936) üzenetére


vihartigris
őstag

Menüben nemnagyon kell dúrkálni, rengeteg gomb testre szabható.

bármi reciproka a semmi

(#55941) nozs23 válasza Ijk (#55939) üzenetére


nozs23
addikt

S5-höz az elején hozzádobták a Sigma 45 f/2.8-at, most épp 150.000 Ft-os gimballt adnak hozzá ajándékba, úgyhogy vannak akciók, black fridayt én is kivárnám.

(#55942) m3ss válasza Ijk (#55936) üzenetére


m3ss
veterán

ezt a menurendszer dolgot sosem ertettem. nem csak hozzad cimezem, mar amikor olvastam az a7c/a7IV specifikaciokat es az uj menurendszert hianyoljak, emlegetik az emberek...en megveszem a fenykepezot, beallitom a menuben amit kell, utana evekig csak formatalni meg datumot allitani jarok a menube.
normalis vazakon minden ki van pakolva funkciogombokra.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55943) nozs23 válasza m3ss (#55942) üzenetére


nozs23
addikt

Aláírom, hogy egyrészt így van ahogy mondod. Nagyrészt a Sonynál is tudsz pakolni gombokra, van Function Menu meg My Menu is. Megjegyzem itt is van olyan tétel, amit sokszor használnék, de egyszerűen nem lehet hozzáadni az egy gombbal elérhető Function menühöz.
De lehetnek ritkábban használt funkciók (mondjuk flash, video, bracket beállítások stb.), amik már nem férnek sehova, csak a My Menube, ami szintén nem túl átlátható, ha túl sok tételt tartalmaz, és ezeket tényleg kín kiszenvedni a régi Sony menüből. Teljesen inkonzisztens az egész. Szétszórva az AF beállítások, ezek közül van ami teljesen szükségtelenül szerepel a menüben.
Ráadásul ezeket a rövidítéseket, amiket használnak manual nélkül meg sem lehet fejteni. Pl. Panasonicnál bármelyik rövidített menü tételnél megnyomod az info gombot és kis felugró ablakban leírja normálisan, hogy mi is az a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#55944) Ijk válasza m3ss (#55942) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nagyon kevés különbség van a gépek között, igazából ezért nehéz dönteni.
Sony legnagyobb előnye a széles objektív választék, de ez sokaknak nem szempont.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55945) kovsol válasza nozs23 (#55943) üzenetére


kovsol
titán

My menü is több oldalasra megcsinálható ahogy szeretné az ember az általa használt funkciókat.
Én mondjuk úgy vágom oda vissza a sony menüt, hogy workshopon volt, hogy tőlem kérdezte még a Sony előadó is egy-egy rejtett funkciót hol talál. :DDD
Brutál mennyiségű dolog állítható amire az emberek 90%-nak nincs szüksége. Meg lehet benne navigálni gyorsan a görgőkkel, vagy pl az fn gombot lenyomva egész témakört ugrik stb. Ezek még talán a manuálban sincsenek leírva.
Rá kell szánni azt a pár órát az elején, de szerintem ugyan ez a helyzet akkor is ha valaki vegy Fuji vagy bármi egyéb gépet.

May the Force be with you!

(#55946) m3ss válasza nozs23 (#55943) üzenetére


m3ss
veterán

nem mondom hogy logikus a regi menu, mert nem az. en szimplan csak nem hasznalom.
mit allitgatsz vakun amit menubol kell? en elerek minden olyan vaku beallitast amit akarok Fn gomb megnyomasara sonyn. bracketing szinten ott van ahol kivalaszthatom hogy single shot/cont/hi/low/self timer stb...drive mode a neve talan. pont most hasznaltam evek ota eloszor.
en gepemen minden af beallitast amit szeretnek szinten elerek funkcio gombokrol.
ha mar itt tartunk, en amit hianyolok az a specko tarcsa funkciok, nem tudom mi a nevuk (1,2 stb) jobb testreszabhatosaga, pl ha vakuzok teszemazt 1/160 iso1600 beallitasok mellett, akkor tudjak hipphopp olyan modba valtani, ahol mar pl 1/200, auto iso, vaku off van. ez jol jonne amikor olyan cm van aki szereti a meglepeteseket :DD anelkul hogy vaku kikapcs, auto iso atallit...ilyet tud pl a7 III? vagy lehet korabbi vazak is tudnak ilyet csak nem neztem utana?

#55944Ijk

ez igy van valoban, en csak arra utaltam, hogy sztem a menurendszer milyensege ne legyen (fo) szempont vasarlasnal. ez max a teszteloket erdekli. ha fotozni akarsz a kameraval nem fog szamitani, ha menut nezegetni/nyomogatni akkor igen :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55947) kovsol válasza m3ss (#55946) üzenetére


kovsol
titán

A "flash off" sajnos csak Auto beállítás mellett állítható menüből.
Egyéb esetben sajnos neked ki kell kapcsold a vakut, de a többi beállítást ki tudod rakni úgy, hogy egy gombnyomással váltson át.
Nekem is van több beállításom elmentve így. Benyomom a gombot és aktíválja a kívánt beállításokat, majd benyomom mégegyszer, és visszavált az eredetire. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#55948) nozs23 válasza m3ss (#55946) üzenetére


nozs23
addikt

mit allitgatsz vakun amit menubol kell?
Fill Flash/Rear Sync közti váltás például (valószínűleg ezt is ki lehet tenni, de nem tudom már hova, csak My Menube)
en gepemen minden af beallitast amit szeretnek szinten elerek funkcio gombokrol.
A7III-nál video AF sebességét sehova nem lehet kirakni, csak My Menube.

Lényeg, hogy bőven ráfért az átalakítás. Az A7S III már egész jó.

(#55949) m3ss válasza nozs23 (#55948) üzenetére


m3ss
veterán

"Fill Flash/Rear Sync közti váltás például (valószínűleg ezt is ki lehet tenni, de nem tudom már hova, csak My Menube)"
korabbi a7 vazakon fill/rear flash is ott van fn gomb megnyomasara. gondolom ujabbakon is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#55950) nozs23 válasza m3ss (#55949) üzenetére


nozs23
addikt

Jó, nálam nincs ott mert más van FN gombokon. Ezt magyarázom, hogy ami nem kell annyiszor, hogy kirakjam FN-re, azt nem a legnagyobb öröm kilapozni a strukturálatlan menü 10. oldaláról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.