Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) lugosi válasza Ijk (#56900) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek.

(#56902) Terapeuta válasza LaCeeN (#56897) üzenetére


Terapeuta
őstag

Szerintem ez a tartalomfogyasztási szokástól függ. Ha kinyomtatod a fotót mondjuk nem A4-ben, hanem annál kissebb méretre, akkor a telefon lehet egyszerűbb (és mindig veled van) és nem fogsz jelentős különbséget látni a képen. Viszont ha egy monitor, vagy egy 40+ TV néznéd a képeket, akkor egy dedikált fényképezőgép sokkal jobb képeket fog csinálni (kevés kivételtől eltekintve, amikor pl egy ellenfényes képbe besegít a telefon), ég és föld, és annyit nem kell belenyúlni egy képbe szerintem.
Ámellenbenazonban egy cserélhető objektíves fényképezőgép bármennyire kicsi, azt mindig nyűgösebb használni, mint a telefont.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#56903) Neck válasza Terapeuta (#56902) üzenetére


Neck
veterán

Azt azért tegyük hozzá, hogy nem csak a fotó méretétől függ, hanem a témától is erősen. Telefonnal nem lehet értelmes szűk DOF-os portrét lőni, mint ahogy a makró tudás is hamar kevés lesz. (Madárra, vadra nem is térek ki.) Ezeket hiába nézed kis méretű képen, ugyanúgy látni fogod a különbséget.

Persze ha a felhasználás kimerül random kattintgatásokban (ott egy jó kocsi, nézd milyen kaját ettem stb dokumentálás), meg jó fényviszonyos tájképekben, akkor kis méretű fotókat nézegetve valóban nem lesz nagy különbség.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56904) LaCeeN


LaCeeN
tag

Koszonom mindenkinek a valaszt. Sokat segitettetek, bar meg mindig nem dolt el legyen-e fenykepezogep vagy sem. Nyaralaskor, utazaskor jo lenne de tenyleg macerasabb mint a telefon. Alszunk meg ra parat szerintem.

A Lumix gepek szimpatikusak szamomra, mit ajanlanatok Ti ha a vasarlas mellett dontunk?

Elore is koszi :)

(#56905) rizso válasza LaCeeN (#56904) üzenetére


rizso
addikt

Egy jó kamerás telefonhoz képest egy kezdő hobbi fotós számára szerintem a legnagyobb újdonság egy jó zoom objektív lenne. Ha veszel gépet egy alap 14-42mm körüli obival, nem feltétlenül veszel észre akkor különbséget, amiért megérné még egy eszközt cipelni. A privátban is írt Olympus 14-150 viszont már az a szint, ahol látni fogja a telefon és fényképezőgép közötti különbséget, köszönhetően a nagyobb zoomtartománynak.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56906) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok.
Gondom van az M50 akku-töltöttség jelzőjével. Három osztatú az ikon, balról jobbra: fél-negyed-negyed. Már kétszer előfordult, hogy kétnegyedes jelzésnél csak néhány képet tudtam csinálni, majd pirosra váltott és ezután már nem engedett többet készíteni.
Ez így normálisan működik?
Lehet százalékos töltöttség-visszajelzésre váltani? Én nem találtam a menüben.

(#56907) vihartigris válasza nikkor (#56906) üzenetére


vihartigris
őstag

Ott inkább az akkuval lesz probléma.

bármi reciproka a semmi

(#56908) Rapid136 válasza nikkor (#56906) üzenetére


Rapid136
őstag

Gyári vagy utángyártott akku? Mennyi idős?
Nem púposodik?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#56909) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Tudom hogy nem kifejezetten MILC topikba való, de közepésnél nagyobb Lowepro táska 5790,- Ft az edigi-n.

Iszonyatosan viszket a zsebem, de van két táskám is, és pont tegnap basztak le, hogy az új halszem árából hűtőt kellett volna vennem.
(Egyébként jogosan, költözés közepén vagyok. :B )

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56910) wms válasza MittuDomain_ (#56909) üzenetére


wms
senior tag

Köszi az infót! :R

(#56911) MittuDomain_ válasza wms (#56910) üzenetére


MittuDomain_
őstag

and done

ez gyorsan elfogyott...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56912) vihartigris válasza MittuDomain_ (#56911) üzenetére


vihartigris
őstag

Így már nem is kell :N

bármi reciproka a semmi

(#56913) nikkor válasza Rapid136 (#56908) üzenetére


nikkor
aktív tag

3 hónapja vettem az M50-et. A hozzá adott gyári akkuról van szó. Nem is nagyon használtam még. (kb. 200 kép + 15 videó)
Külsőre hibátlan.

(#56914) lugosi válasza MittuDomain_ (#56911) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kár, ennyiért pont jó lett volna távcsöves táskának.

(#56915) szacsa82


szacsa82
tag

Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket.
Fotós felszerelést fogok venni. :)
Nem vagyok kezdő, és volt már rengeteg féle gépen és obim, régen Praktica, majd Sony DSLR, Sony SLT, Nikon D7200, most pedig Canon M rendszerem van. Viszont szeretnék fotóriporterséggel foglalkozni a jövőben, ehhez pedig szeretném az első profi, full frame felszerelést felépíteni. Azonban nincs túl sok pénzem jelenleg, szóval alaposan meg kell gondolnom. Max 7-800e lenne a keret, és ebbe szeretnék első körben egy jó alapzoomot (24-70 v 24-105 pl) és egy telét (70-200 félét), meg egy fix portré obit (85mm) a váz mellé. A tele esetleg egy kicsit várhat...
Akárhogy is nézem, a friss MILC-ekkel bajosan menne ennyi pénzből.
Nem idegenkedem a régi technikáktól sem, de nehéz eldönteni látatlanban, hogy mennyire versenyképesek ezek még ma, illetve ár-értékben hogyan viszonyulnak egy újhoz.
Nikon DSLR-től Z sorozatig mindenen törtem már a fejem, Canon és Sony sincs kizárva.
Egy régi vázzal (pl D800e), használt obikkal bele tudnék férni a költségvetésbe, de lehet, hogy érdemesebb lenne várnom egy kicsit és tovább kuporgatnom, hogy modernebb gépet tudjak venni...
Mit tanácsoltok, hogyan vágjak bele? :F :F :F
Köszönöm.

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#56916) Neck válasza szacsa82 (#56915) üzenetére


Neck
veterán

Sony a7III + Tamron 28-200 f2.8-f5.6? :)
Sokáig f4-f4.5 fényerő, 117mm-től f5, de az a7III ISO-ból sokmindent megold, és cserébe ott a kényelem, hogy egy obival lelősz mindent. Kompromisszum, igaz, de szerintem nem akkora, és figyelhetsz a témára.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56917) szacsa82 válasza Neck (#56916) üzenetére


szacsa82
tag

Köszi, ez se rossz ötlet.

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#56918) PuMbA válasza szacsa82 (#56917) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mit akarsz. A Sony fejlettebb, viszont f/2.8-f/5.6-ot kapsz, míg ugyanennyi pénzből DSLR fronton 24-70 f/4 vagy 24-105 f/4, 70-200 f/4 és egy 85mm f/1.8 is kijön. Szóval a kérdés, hogy jobb és fényerősebb üvegek kellenek, illetve 28 helyett 24mm az alsó végen vagy jobb gép. Ezt viszont már neked kell eldönteni fotózási szokásaid alapján.

[ Szerkesztve ]

(#56919) szacsa82 válasza PuMbA (#56918) üzenetére


szacsa82
tag

Milyen DSLR-t ajánlanál?
Egyébként a nagy, fix fényerejű obikat szeretem, hosszú távon mindenképp fel kellene építenem egy szettet.

https://www.flickr.com/gp/147950305@N06/2VsXP4

(#56920) rekid válasza szacsa82 (#56915) üzenetére


rekid
addikt

Milyen témát szeretnél fotóriporterként fotózni?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#56921) PuMbA válasza szacsa82 (#56919) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mit fotózol? Akik azt csinálják profiként, amit te akarsz, azok mit használnak? :)

[ Szerkesztve ]

(#56922) tvamos válasza nikkor (#56906) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most kiprobaltam a hetvegen, nekem is igy mukodik (az M50), hogy amikor lemegy az elso vonas, akkor mar csak kb. 20-30%-on van az aksi, es gyorsan lefogy. Utangyartottal kicsit roszabb a helyzet. De szerintem ok ugy gondoljak, hogy ez feature es nem bug...

Kb. 1 honapja vettem egy M50-et, de most kaptam egy hirlevelet, hogy learengedmenyeztek az M6II-t 280 ezerre. Szerintetek megerne visszacserelni az M50-et? Ra kene fizetnem 100-120 ezret, nem tudom, hogy meger-e annyit. A + felbontas nem erdekel, de a meret tetszik, es el tudnek kepzelni egy kevesbe zajos szenzort. Tudok az M50-nel elni, de kicsit kevesebb zaj mindig jo!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56923) PuMbA válasza tvamos (#56922) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem zavar az EVF hiánya :)

[ Szerkesztve ]

(#56924) tvamos válasza PuMbA (#56923) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van hozza rapattinthatos. Nekem az eleg. Inkabb az zavar, hogy nincs vaku, meg evf egyszerre, de nem is biztos, hogy kell az nekem. Csak mondjuk abbol a penzbol pont tudnek venni egy objektivet, annak lehet, hogy tobb hasznat vennem. Mondjuk egy 30mm Sigmat, vagy egy hasznalt, 105mm-es macrot, vagy valami.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56925) PuMbA válasza tvamos (#56924) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen. M6 Mark II technikailag jobb az M50-nél, de kategóriailag ugyanolyan korlátozott, ha nem korlátozottabb. Semmivel nem profibb gép, mint az M50.

(#56926) tvamos válasza PuMbA (#56925) üzenetére


tvamos
nagyúr

En sem vagyok profi, nem is akarok az lenni. Csak ilyen barkacsolos hobbista. A kepzajjal nehez megbaratkoznom. Lehet, hogy inkabb a tobb es jobb obi lesz nekem a jo ut.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56927) MittuDomain_ válasza tvamos (#56926) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én M5 tulajként elégedett vagyok a zajjal (pedig az M50 jobb), cserébe üvegbe tolom a pénzt. Ha van fényerő, alacsony lehet az ISO, te is tudod.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56928) PuMbA válasza tvamos (#56926) üzenetére


PuMbA
titán

A fényerősebb obi megoldás vagy full-frame :) A zaj adott képstílusnál dob a hangulaton. Ahová zéró zaj kell az pl. kajafotó, ultra magas felbontású tájkép. Ha ilyeneket vagy ehhez hasonlókat nem fotózol, akkor mindegy a zaj.

[ Szerkesztve ]

(#56929) tvamos válasza MittuDomain_ (#56927) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy vilagitasba kene tennem a penzt? :F Nagyon sok mindent lehet venni az boltban. 'asszem marad az M50.

Jo, hogy segitetek gondolkodni!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56930) MittuDomain_ válasza tvamos (#56929) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na látod, a vaku-derítőlap az, ami eddig kimaradt nekem, pedig kéne. Állványom már most is van két jobb, mert a második úgy el volt árazva, hogy nem hittem volna, hogy kiadják...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56931) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Új, 0 expós Sony A6600 mennyit érhet használt piacon? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56932) MrChris válasza rizso (#56931) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van beárazós topik.

(#56933) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nem ide tartozik, de hátha érdekes.
Vanguard VK 203AP állvány 9e az edigin, jóval ÁK ár alatt.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56934) nikkor válasza tvamos (#56922) üzenetére


nikkor
aktív tag

A 20-30 %-ot saccolod, vagy meg tudod valahol nézni számszerűen is?

(#56935) tvamos válasza nikkor (#56934) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csak saccolom, sosem teszteltem, sem stopperrel, sem pedig muszerrel, fokent, hogy nincs az aksihoz adatlap. Kb. ugy van, ha csinalok 2 ora alatt 60-70 kepet, akkor ugy masfel orat max-on van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56936) rizso válasza MrChris (#56932) üzenetére


rizso
addikt

Áhh, köszi, asszem' átnézek oda :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56937) pchris


pchris
tag

Sziasztok!
Tárgyfotózáshoz keresnék olcsó használt gépet, ami a célnak megfelel. Ķézműves női táskákat, kb 25x15cm méretűek fotóznánk itthon. A költségvetés alacson kb 80k amibe még a lámpáknak is bele kellene férni. Amit eddig néztem, az egy Panasonic DMC-G3. Visszaolvasva a fórumot látom, hogy többeknek volt itt ilyen. Kitobjektívvel találtam eladó példányokat. Megfelelhet-e így a célnak, vagy érdemesebb lenne más típusban/gyártóban és/vagy más objektívben gondolkodni? Ha jók az információim, akkor a g3 tud élőképet kiadni hdmi-n monitorra, ami fontos lenne, hogy a beállítást nagyban realtime lehetne látni. Bármilyen ötletet, tamácsot szívesen fogadok.
Köszönöm

(#56938) rekid válasza pchris (#56937) üzenetére


rekid
addikt

Én lőnék egy pl. nikon d5300-at akár a sima 18-55 kittel. Aztán ha bejön a business lőnék hozzá egy jobb obit.
A világítást és tárgysátrat DIY módon oldanám meg. (Van ezer ötlet youtube-on.).
Viszont egy állványt mindenképpen szerezned kell.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#56939) pchris válasza rekid (#56938) üzenetére


pchris
tag

Köszönöm. Nézem a helyi beszerzési forrásokat, de a d5300 ára már sajnos túl megy a limitemen. Nekem sajnos a hardverapro nem játszik, túl távol élek (külföld). Állvány alap természetesen, a sátrat gondoltam eddig diy-ban, de megnézem a világítást is.
Ha van még, olcsóbb gép, ötlet szívesen veszem. UK ebay lesz a forrás, ahonnan be tudok szerezni dolgokat.

(#56940) Teasüti válasza philoxenia (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Ismerősnek kérdezném, h 500 fontért merre induljon?
Tájkép és portré az elképzelés. Nulla tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#56941) vihartigris válasza Teasüti (#56940) üzenetére


vihartigris
őstag

"500 fontért merre induljon?"
Irány a bank ;]

bármi reciproka a semmi

(#56942) Teasüti válasza vihartigris (#56941) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:DDD

(#56943) haruspex


haruspex
aktív tag

CAnon, (10-18, 11-22+yongnuo/canon 50mm f1.8) Fuji 15-45(portérét mond hozzá valaki), (esetleg a ha nagyon a méret a lényeg akkor Oly 9mm f8+oly 45mm). Amelyik obikat megkapja éppen használtan, és hozzá kell gépet keresni. Árban valszeg a Canon verhetetlen lesz.

(#56944) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Júliusban tervezünk szafarira menni, szeretnék venni egy fényképezőgépet. Keret kb 120ezer, használt is szóba jöhet
Fontos a nagy zoom tartomány, érje el az iPhone 11 Prom képminőségét, és lehetőleg legyen minél könnyebb
Mit ajánlotok? Vagy nézzek bridge típusút?

köszi

(#56945) MittuDomain_ válasza JamesHolden (#56944) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez ennyiből kb. lehetetlen.
Nagyon gyors követő fókusz, zoom, könnyű, plusz képminőség.

Könnyű egy zoom objektív csak akkor lesz, ha a szenzor méret csökken, pont ellentétben a képminőség igénnyel.

A legjobb kompromisszum talán egy m43 gép (O-MD E-M5 pl.), valami 200mm körüli üveggel.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#56946) Teasüti válasza JamesHolden (#56944) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én kompaktok felé nézelődnék erre a felhasználásra. Canon Powershot-ra egy szavazat, ha látsz ilyet. Picivel nagyobb szenzor és fényerő a bridge gépeknél, de azok kétszer ennyinél kezdődnek. Egyik kollégámnak van egy ilyen, neki bejött a gép (laikusként). Még egy videó.
Ahogy nézem a kompaktok közül is van akár 40x zoom is. :K

[ Szerkesztve ]

(#56947) Neck válasza JamesHolden (#56944) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem vagy emeld meg a keretet, vagy inkább nézd szabad szemmel, és ne csinálj fényképeket. Ha magatokat fotózzátok, arra jó a telefon is, amúgy meg inkább élvezd.

Ennyi pénzért nem kapsz olyat, aminek lenne értelme, és nem a szívással menne az idő ahelyett, hogy élveznéd.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#56948) rizso válasza JamesHolden (#56944) üzenetére


rizso
addikt

Van jó néhány utazózoom, mint pl Panasonic TZ sorozat (TZ80, TZ90 és társai), ezekkel azért már lehet érdemi fotókat lőni. Vagy ha nehezebb gépek is jók, akkor vannak nagy zoomátfogással (mondjuk olyan 50-80x) bridge gépek, illetve a kettő "egyvelege", mint pl a Panasonic FZ300.

Cserélhető objektíves gép nem nagyon lesz, mert kb a legolcsóbb nagy zoomos objektívek elviszik a kereted, és vázra nem marad. Bár egy Olympus E-M10II és mellé egy 40-150 vagy 50-200 körüli átfogás használtan beleférhet, ha mázlid van.

Szerintem a fentiek bármelyike jó lehet arra, hogy legyenek dokumentált emlékeid :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#56949) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Pár éve eladtam a Samsung NX300-am. Hozzá hasonló tudású és méretű gépet keresnék. 50-50% videózás és fotózás, családi események pl. 200.000 körül jó portréfotó képességekkel, vagy akár később vennék hozzá portré objektívet.
Preferált márkák talán Sony, Panasonic, de akármire vehető vagyok .

Milyen kritériumokat adjak még? :)
előre is köszönöm.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56950) Neck válasza cintula187 (#56949) üzenetére


Neck
veterán

Elvileg egy a6000 + Sigma 56mm f1.4 kijön pici extra pénzért használtan, ez kb minden portré setupot elver 200 ezer környékén.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.