Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt vásároltam egy Panasonic GH3 gépet egy fotós-tól aki nagyon megbecsülte és vettem hozzá egy Panasonic H-FS12060 objektívet, viszont szinte majdhogy nem nem is használtuk, mert féltettük bárhova is vinni, így most szeretnék megválni tőle, segítenétek abban, hogy mennyit ér a gép és az objektív(meg van hozzá a gyári töltő + 2 utángyártott akksi, illetve az objektív még garanciás)?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#55502) bali93 válasza MrChris (#55498) üzenetére


bali93
tag

Értem, köszönöm a gyors és részletes választ! :R

(#55503) MrChris válasza smekone (#55501) üzenetére


MrChris
nagyúr

(#55504) smekone válasza MrChris (#55503) üzenetére


smekone
tag

Köszönöm!

Elnézést, pedig kerestem :)

(#55505) ricsko72 válasza MrChris (#55500) üzenetére


ricsko72
tag

Nekem kicsit kandikamera feelingem van :)

(#55506) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] Panasonic LUMIX DC-GX880, fekete + 12-32mm objektív 118k

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55507) bali93


bali93
tag

Sziasztok!
Ismét egy fotózással ismerkedő, teljesen kezdő ismerősömnek keresek gépet. Paraméterek:
- Gépre szánt összeg? 100k
- Felhasználás? Videóra szükség van? Elsősorban természetfotózás, videózás nem szempont.
- Méret számít? Igen, nem baj ha kompakt. :)
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Jöhet használt is.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.
Előre is köszönöm! :R

(#55508) Gabesz84


Gabesz84
őstag

nemreg vettem egy fujifilm X-T200-ast, ami a kitobival sötetben meglehetosen szar fotokat csinal (F3.5 ugye). Kellene valami nagyobb fenyereju obi hozza, es nem tudom eldönteni melyiket vegyem, vagy egyaltalan vegyek-e, mert az s10e vallalhato kepeket csinal ilyen helyzetben.

Elorebb leszek-e az s10e elenneben mondjuk egy [FUJINON XF 23mm F2 R WR] objektivvel?
400Euronal tobbet nem szeretnek obira kiadni, a nagyobb fenyerejuek pedig mar huzosak.

(#55509) Mr.Csizmás:
Thx, megyek is oda a kerdesemmel :)

[ Szerkesztve ]

(#55509) Mr.Csizmás válasza Gabesz84 (#55508) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fuji topic [link]

xc35 itt 72e /200€ [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55510) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!

Hobbi fotózáshoz szeretnék gépet venni, és szerintetek 80 ezerért megéri az alábbi gép + 2 obi?
Nem volt használva egyik sem soha. Lehet, hogy az aksi már nem jó?

Nikon d3300
AF-P DX Nikkor 15-55 mm
AF-S DX Nikkor 55-200mm

Köszi.

(#55511) pandur99 válasza Takax12 (#55510) üzenetére


pandur99
aktív tag

Igen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55512) haruspex válasza Takax12 (#55510) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az aksi nem egy nagy összeg, az utángyártottak is jók általában. Akkor mehetett tönkre, ha teljesen lemerülve tette el a tulaj.

Ennyi pénzt megér ez a kombó, a 2 obi miatt sztem jó vételnek számíthat, bár annyira nem vagyok képben a napi Nikon árfolyamokkal. A gép szenzora jó, a szolgáltatásai gyérek, nekem a keresője is kicsit kicsi, és nagy. Mellette a képminőséggel nem lesz gond, és a használt obi kínálattal sem. Érdemes is valamilyen fényerős darabot beszerezni hozzá, úgy érdemes számolni alapból, sokat dob az élményen. A D3xxx szériából ki van téve kb minden Mediamarktban meg tudod fogdosni, ha tetszik ennyiért nyugodtan megveheted

[ Szerkesztve ]

(#55513) Takax12 válasza haruspex (#55512) üzenetére


Takax12
csendes tag

Az aksi sosem volt beüzemelve, és egy fűtetlen helységben tárolták, azért gondolm, hogy már nem lehet jó....
Mit értesz azon, hogy fényerős darabot beszerezni?

(#55514) sandokanaa válasza Takax12 (#55513) üzenetére


sandokanaa
csendes tag

Elsőre egy fix pl.: [Nikon 35mm f1.8G DX] vagy [Nikon 50mm f1.8G]
Nem kell feltétlenül új, ezekből jó áron lehet használtat is venni.
Csak olyan jó, amelyikben beépített fókusz motor van, ha nem akarsz kézi fókuszálással dolgozni.

(#55515) s4tch válasza sandokanaa (#55514) üzenetére


s4tch
veterán

A 35mm f1.8-at én is ajánlom. Évekig szinte csak egy Nikon D40 + 35mm volt a kezemben, az az obi teljesen rágyógyult a vázra, imádtam. Picit le kell rekeszelni, ennyi a hátránya, de nyitva sem vállalhatatlan.

(#55516) haruspex válasza Takax12 (#55513) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ki kell próbálni, a gyári töltéssel lehet, hogy nincs semmi baja, kérd meg, hogy töltsék fel.

Fényerős obin a fentieket pl, avagy ha jártas vagy a külföldi rendelésekben akkor a kínai yongnuo is gyárt klónobikat olcsóért. Ezek jók rossz fényviszonyok közötti fényképezésre, illetve itt lehet sel mosni a hátteret, ha erre vonatkozik a kérdés esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#55517) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Használtam már többféle gépet is (D5100, D7000, 600D, OMD-EM10 MK2) kezdőként, de ezek mind ismerőseim gépei voltak és szeretnék egy sajátot vásárolni. Tanulgatni. :))

Legfőképpen tájképeket és városi képeket készítenék. Az utóbbi lenne a fő, tájképeket meg csak néha-néha lőnék.

Ahogy látom nem igazán ajánlotok manapság DSLR gépet, csak ha valami spéci dologra van az embernek szüksége. Nekem igazából egy olyan rendszerre lenne szükségem, aminél nem áll fenn úgymond annak a veszélye, hogy X év múlva eléggé elhalálozik (ha jól tudom a Pentax kezd ilyesmi szintre kerülni pl.).

A fenti ok miatt leginkább a Sony gépeit nézegettem (a Fuji gépek is nagyon tetszenek, de egyetemistaként túlságosan is prémium az ára a cuccaiknak számomra), azokon belül is egy használt A6000 lenne az ami normálisabban beleférne a keretbe és mellette tudnék venni az én felhasználási körömnek megfelelő obit. Milyen választás lenne az A6000? Nem túl régi már? :B

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#55518) MittuDomain_ válasza Alcsi69 (#55517) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha ez lesz az első gép, nem lesz vele bajod, sőt.
A Sony menüje kicsit más, de meg lehet szokni. Egy Canikon ebből a szempontból jobb. M50?

Üvegből városfotózni kezdésnek szerintem egy széleslátó, és egy fényerős 20-30-50mm kell. Ha fogékony vagy rá, egy egyszerű palacsinta is elég lehet mindenre. (Ami egyszerre széleslátó és fényerős, ritkán olcsó APSC és felette...)

Én egyébként használttal kezdeném a helyedben, mondom ezt úgy, hogy én is újjal ugrattom neki a dolognak, előtte m4/3 oly-kon edzőttem leginkább.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#55519) Neck válasza MittuDomain_ (#55518) üzenetére


Neck
veterán

"Nekem igazából egy olyan rendszerre lenne szükségem, aminél nem áll fenn úgymond annak a veszélye, hogy X év múlva eléggé elhalálozik (ha jól tudom a Pentax kezd ilyesmi szintre kerülni pl.)."

Ha már ezt kérte, akkor lehet meggondolnám az EOS M ajánlását. Nem azt mondom, hogy az EOS M el fog halálozni, de valahogy én nem érzem az akarást a rendszer mögött a Canon részéről - még annyira se, mint a Sony APSC részről, ott legalább most jöttek ki új vázak, objektívek.

Alcsi69:
Hogy én is ajánljak valamit - Fogd a kezedbe azokat a gépeket, amelyek szóba jönnek, nagyon fontos, hogy kézre álljon, sokkal inkább, mint a difi a képminőségek között.
Ha bejön a Sony, és belefér a keretbe, szerintem nyugodtan turkálj ki egy a6000-et használtan, utcai fotóra mellé a Sigma 30mm f1.4-et javaslom. Kicsi, könnyű az egész szett, jó az AF, és f1.4-en tudsz majd olyan fotókat lőni, amit elvársz a fényképezőgépedtől, ha már kiadtál ennyit rá (kis DOF, nyitva is éles, sötétben is használható).

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55520) Alcsi69 válasza MittuDomain_ (#55518) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nézegettem az M50-et is, de az használtan drágábbnak tűnik mint az A6000. Egyébként ha először fura kicsit a menü az nem baj, tuti hamar megszoknám.

Tehát akkor pl. milyen obi kellene nekem az A6000-re? Pontos típusra gondolok. :)

(#55521) Alcsi69 válasza Neck (#55519) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Köszi a választ, régebben volt már a kezemben MM-ban A6000, tetszett. :)
Ez a Sigma 30mm f1.4 kifejezetten jónak tűnik. :R

(#55522) weres78


weres78
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nikon D7200-ról szeretnék váltani, felfelé. A gépet obikkal és minden mással együtt adom el amint megvan az utód.
Nem tudom merre induljak, tudom, hogy van milc, de nem tudom és nem is szeretném nagyon beleásni magam mi az (tudom az alapokat, nincs tükör, stb).
Annak idején a D7200 - at is itt ajánlottátok, és nagyon szeretem. Azt hiszem nagyjából ki is hozom már belőle amit lehet.
Szóval nincs kőbe vésve a dslr, és semmi. Kíváncsi lennék a véleményekre.
Keret a vázra 600.000. Egyelőre egy 85mm obi lesz hozzá, és majd meglátjuk merre tovább. Nikon d780-at nézegettem egyébként, de nem ástam bele magam.
Új, vagy nagyon keveset használt gépet vennék. Ha új akkor szinte biztos külföldi rendelés lesz (itthoni ár - 25-30%).
Köszönöm szépen a tippeket!

(#55523) lugosi válasza weres78 (#55522) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fuji X-T4?

(#55524) Mr.Csizmás válasza lugosi (#55523) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

zéötven? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55525) tvamos válasza weres78 (#55522) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a felfelé FX-et jelent, akkor Z6-ra gondolnék. (Persze, ha nem ragaszkodsz a dupla sd foglalathoz.)
Szerintem FtZ adapterrel is belefér a keretbe.
Itt a memória kártya lehet kardinális kérdés...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#55526) weres78 válasza tvamos (#55525) üzenetére


weres78
senior tag

Igen, fx felé gondoltam lépni. Bár ha jól belegondolok nem teljesen értem miért? Elméletben tudom mi a különbség, de amikor volt nálam egy 610 kipróbálni, ott pl kifejezetten nem tetszett a képek széle. Sőt, a D7200 képe a széleken ugyanazzal az obival sokkal jobban tetszett... Persze értem miért...
Szóval nem tudom.
Árban óriási a különbség, de minőségben?
Illetve mi a különbség milc/dslr fronton ha csak az elkészült kép minőségét nézzük adott kategóriában?

Köszönöm szépen az eddigi tippeket!

A dupla sd-t megszoktam, nem rossz de tudnék élni nélküle. Igazából elég a raw.

[ Szerkesztve ]

(#55527) Neck válasza weres78 (#55526) üzenetére


Neck
veterán

A különbség a szenzorban és a DOF-ban van - ha sokat fotóztál, fogod érezni, hogy kevés-e a RAW-okban a "tartalék" vagy sem, illetve szeretnél-e még kisebb DOF-fal fotózni. Ezt Neked kell eldönteni. Full Frame-re is van olyan obi, ami szépen rajzol a képszéleken (viszont jó eséllyel drágább, nagyobb)

A dupla SD szempontjából indifferens, hogy RAW-ba fotózol-e vagy sem. Az arra kell, hogy legyen egy fotózásról biztonsági másolat. Ezt szintén neked kell eldönteni, de jellemzően olyanoknak a legfontosabb szempont, akik pénzt kapnak a fotókért / megismételhetetlen dolgokat fotóznak. Hobbira, családra azért szerintem lehet nélküle élni, bár nyilván előny ha van.

Tükrös vs MILC (ez az én véleményem, én szempontjaim, biztos van, akinek más, nem kell nekemesni :D)

1. OVF helyett EVF-en keresztül nézed a világot, ennek minden előnyével és hátrányával. Ha kint sötét van, az OVF-ben is sötét van, az EVF-ben ha adsz ISO-ra kakaót, zajosan de "fogsz látni". Az OVF reakcióideje azonnali, az EVF-ben van egy minimális késés, ezt van aki nem szereti, ha nagyon megszokta az OVF-et. Az EVF-re ki lehet íratni aktuális dolgokat, OVF-re nyilván nem.
2. A MILC WYSIWYG (What You See is What You Get) - az EVF-ben láthatod az elkészülő képet, nem kell mindig visszanézni a hátsó kijelzőn.
3. MILC-ben nincs tükörakna, kisebb a váz, valamivel kisebbek az obik is. Ez is szubjektív, többen azért vettünk MILC-et, hogy kisebb/könnyebb legyen cipelni, de valaki szereti, ha jó nagy a váz. Mivel nincs tükörakna, ezért sokkal szabadabban van a szenzor - könnyebben lesz koszos, de könnyebb takarítani is. Mivel szabadabban van a szenzor, kisebb a bázistáv, emiatt bármilyen adapterezett obi felcsavarható - ez különösen Nikon DSLR-ről jövet lehet újdonság, mivel arra kb csak a saját obijai mennek fel. Persze ha nem akarsz adapterezni, ez indifferens.
3. A tükrössel ellentétben, a MILC-en hátsó kijelzővel fotózva pontosan ugyanaz a fókuszrendszer áll rendelkezésre, mint EVF-el fotózva. Emiatt léteznek hibrid PDAF + CD vázak (Sony kezdte, most már több gyártónak is van) ahol a PDAF fókuszsíkot meg tudja határozni a "szenzoron látott" dolgok segítségével, pl van szem fókusz, szuper a követő fókusz, etc.
4. A MILC-ek jellemzően jók videóban, részben a 3. pont miatt.
5. Nincs front-back fókusz probléma, mivel a fókuszrendszernek mindig csak a szenzor síkjára kell fókuszálnia.
6. Mivel az EVF szívja az akksit, és a vázak is kisebbek, az akkuidőtartam jellemzően kisebb szokott lenni MILC-ek esetében, persze vannak kivételek, amibe nagy akksi került, pl Sony a6600 és 3. generációs FF vázaktól felfelé. Cserébe több váz támogatja mostanában a powerbankról töltést.

Miért ajánlom a MILC-et? "Ez a jövő", erre fejlesztenek a gyártók gőzerővel. Erre készülnek az új obik, az új szenzorok, a fejlesztett autofókusz algoritmusok, az új videós fejlesztések, etc.
Én a magam részéről nem vennék DSLR-t 2020 végén, ha nincs nyomós indokom rá (pl piszok jó obipark összegyűjtve rá).

Ezen az áron Nikon Z6-ot, Sony A7III-t néznék.

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55528) s4tch válasza Neck (#55527) üzenetére


s4tch
veterán

Egyetértek, annyival egészíteném ki, hogy:
7. MILC esetében jellemzően van elektronikus zár, így egyrészt ki lehet tolni a mechanikus zárszerkezet élettartamát, másrészt simán lehet teljes csöndben fotózni, ami egy csöndes helyen és állványt használva is jól jöhet.
8. Az általam látott MILC-ekben volt manuális fókusz üzemmódban focus peaking. Ezt egy középkategóriás tükrös váz tudtommal nem tudja.
9. A kisebb DSLR-ek fogása is jobb általában, mint a MILC-eké. Egyszerűen nagyobb a grip a belépő Nikon, Canon vázakon, mint egy FF Sonyn, nem beszélve az APS-C, MFT MILC vázakról. Nekem a keresőn és az akkuidőn kívül ez okozott egy ideig problémát a Nikon -> Fuji váltáskor, pedig kifejezetten kicsi a kezem.

Én ennyi pénzért (illetve sokkal olcsóbban) X-T3-at néznék, és a megtakarított összegből piszok jó üvegeket tudnék venni. Persze a Z6 és az A7III is kiváló választás. Én sem vennék már tükrös vázat akkor sem, ha szívesen emlékszem vissza a Nikon keresőjére, az exponálás évek múltán is kellemes hangjára, a kiváló ergonómiára és üzemidőre.

(#55529) haruspex válasza weres78 (#55526) üzenetére


haruspex
aktív tag

SZia!

Ha nem érzed, hogy miért is kellene FF, akkor valszeg nem kell, kár rá költeni, pláne, úgy, hogy volt már a kezedben, és nem vagy benne biztos. Zaj, és dinamika előnyt ad magas iso-n de viszonylag szűk az a tartomány ahol tényleg perdöntő, pláne webre, persze lehet, hogy gyakran fotózol ott. Amiben tényleg jobb és érezhetően, az a térérzet, és a DOF. A Milc, és DSLR közötti különbséget jól leírták feljebb.

Nem írtad miben akarsz feljebb lépni, és miért. Ha csak új kütyü kellene, akkor nem biztos, hogy megéri. Akkor veszünk új cuccot, ha több vagy jobb képünk készül tőle. Ha nem tudod megmondani, hogy bármelyik így lesz-e, (és miért) akkor az kütyübuziság, ami nem baj, csak érdemes visszaugrani eggyel, és olyat valamit keresni, amivel az első kettő teljesül.

A z50-et tudnám mondani én is. Jobb szenzor, jobb szolgáltatások, és sokkal kisebb méret, ami meglepően fontos, az ember egyszerűen többet viszi magával. + nem kell mindent eladnod, amivel sok időt takarítasz meg. Egy 50mm/vagy 56mm f1.4-es obi is előrelépés lehet majd, 85mm környékén illetve, ha portrézni szeretsz a fennmaradó pénzt költheted vakura, stúdióra, esetleg modellre (a 85mm miatt gondoltam).

[ Szerkesztve ]

(#55530) Neck válasza s4tch (#55528) üzenetére


Neck
veterán

:R
8.1, ha már focus peaking, akkor focus magnification is van, azaz bele lehet nagyítani az élőképbe 100%-ban, és lehet kézzel fókuszt állítani.

Hogy írjak ajánlást is:
A Sony A7III neccesen fér bele a keretbe, pedig ha 85mm-es üveget nézel mellé, a Sony 85mm f1.8 nagyon jó ár/érték arányban.
De akkor legyen egy Sony a6400 / Sony a6600 ha kell IBIS, + Sigma 56mm f1.4

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55531) lugosi válasza haruspex (#55529) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ha csak új kütyü kellene, akkor nem biztos, hogy megéri. Akkor veszünk új cuccot, ha több vagy jobb képünk készül tőle."

Szerintem legyünk őszinték saját magunkhoz, és ne szégyelljük, ha csak kíváncsiságból, valamilyen új eszköz kipróbálásának vágya miatt, vagy egy jobban megtetsző gép birtoklási vágya miatt vásárolunk. Ha itt a topikban mindenki csak és kizárólag a racionális igényei alapján keresgélne és vásárolna, akkor nagyon kevés dologról eshetne szó, mert nagyjából 5-10 évig elfényképeznénk 1 vázzal és max 3 obival.
A legtöbb gép/obivásárlás szerintem úgy indul, hogy érzelmi alapon meghozzuk a döntést, majd utána megkeressük hozzá a "racionális" indokokat. Ha elismerjük magunkban hogy ezeket a köröket nem futjuk le feleslegesen, akkor megbeszélhetjük szerintem minden negatív felhang nélkül azt is, hogy igen megtetszett egy új gép, vagy unom a régit, és szeretnék egy újat. Miért érdekel másokat, hogy van-e rá szükségem, ha én úgy gondolom, hogy venni szeretnék egyet? Ne akarjunk gyámkodni mások felett.

"Ha nem tudod megmondani, hogy bármelyik így lesz-e, (és miért) akkor az kütyübuziság, ami nem baj, csak"

Nem baj persze, "csak" máris elítéljük, és megmondjuk merre menjen. Szerintem ezt nem kell.

Szerintem nagyon kevesen vannak itt, akik kizárólag a racionális igényeikhez keresnek csak észérveken alapuló döntéseket. Ha olyan termékre beszélünk rá valakit, ami a már előzetes érzelmi döntéseivel ellentétes, akkor ha megfogadja a tanácsot és megveszi, boldogtalan lesz mert nem ezt szerette volna, de folyamatosan bemagyarázza magának, hogy ez volt az észszerű döntés. Ha a hobbimat kergetem, akkor én például nem feltétlenül mindig észszerű döntéseket szeretnék meghozni, hanem ami a hobbim nekem tetsző megélését segíti. Ezek közül ha tudnak a hozzáértőbbek segíteni jót választani, az jó segítség. Ha le akarnak beszélni arról, hogy versenybiciklit vegyek (amikor azt kérdezem, hogy milyet), mert jó nekem egy kemping is, akkor az nem jó tanács.

Szóval szerintem nem baj, ha jótanáccsal segítünk valakit, de ne ítéljük el azért, mert olyasvalamit szeretne venni, ami szerintünk nem feltétlenül logikus, takarékos, hanem túllő a célon vele, mert egyrészt lehet hogy nincs is igazunk, másrészt pedig nem szülői / gondnoki hanem szakmai tanácsért fordult hozzánk. Tehát ne az igényszintjét akarjuk csökkenteni, hanem az általa megadott igényszinten egy jó választást javasolni. De biztos érted, mit akarok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#55532) Neck válasza lugosi (#55531) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. A fotózás sokunknak "szerelem", és ilyenkor az ember nem mindig racionális indokok miatt vált.

Ha profiról van szó, az persze más tészta - de ők ritkán jönnek ide szerintem.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55533) PuMbA válasza Neck (#55527) üzenetére


PuMbA
titán

"Én a magam részéről nem vennék DSLR-t 2020 végén, ha nincs nyomós indokom rá (pl piszok jó obipark összegyűjtve rá)."

Még 1 indok van: kevés pénz. DSLR-hez össze lehet vadászni olcsóbban, akármilyen használt obit :)

[ Szerkesztve ]

(#55534) Mirman válasza PuMbA (#55533) üzenetére


Mirman
őstag

Ez nem érv, egy MILC +adapterrel ugyanezt el lehet érni , sőt.

(#55535) weres78


weres78
senior tag

Na most aztán van információm! Köszönöm szépen mindenkinek!
Sokat szótáraztam (sokmindem nincs meg mit is jelent). Én egyszerűen csak fotózok, saját magamnak. Szerencsés helyzetben vagyok, mert nincs más hobbim, így "csak" erre kell költenem. :) A legtöbb dologra magam jöttem rá, természetesen az alapokkal azért tisztában voltam még a filmes időkből.
Amiben szeretnék fejlődni, az elsősorban (bocs a konyhanyelvért) a részletesség. Itt arra gondolok, hogy ha belenagyítok a képbe és nézem a széleket (vonalakat) azok kevésbé legyenek elmosva, összefolyva. Ez nem tudom mennyire érthető? Pl a fák lombja, a levelek részletei. Tudom, rengeteg múlik az üvegen. Tudom, mert tapasztaltam amikor megvettem az első fixet jó fénnyel. Nem tudom ez min múlik, és azt sem hogy hívják, talán rajzolat?

A kütyübuziság is benne van a váltásban, de az elöregedés is. Illetve amit fentebb írtam. Ha belenagyítok egy profi munkájába, az nem egy kicsit lesz szebb. Gondolom aközött a szint között és ahol én járok a D7200 - zal azért még van lépcső. Valahová oda szeretnék eljutni.

További kérdésem lenne az üvegekkel kapcsolatban. Látom itt van Nikon oldalon milceknél Z bajonett, de van lehetőség elvileg átalakítóval F et használni. Ez valóban veszteségmentes? A Z "csak" drágább, vagy jobb is valamivel mint F társai? Ha a későbbi fejlesztéseket is szeretném szem előtt tartani, melyik gyártó ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#55536) tothl válasza weres78 (#55522) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem a D7200 -at ha nem FF -re, akkor nem igazán érdemes cserélni, az még mindig egy nagyon jó gép. MILC -re meg pláne nem.
Én is azt hittem, hogy jó lesz nekem a MILC, most mégis visszatértem egy régi DSLR -hez. Egyszerűen azért, mert sokkal jobban élvezem és nekem az a direktség amit egy DSLR tud bőven megér annyit, hogy cipeljem.

(#55537) Neck válasza weres78 (#55535) üzenetére


Neck
veterán

Látom itt van Nikon oldalon milceknél Z bajonett, de van lehetőség elvileg átalakítóval F et használni. Ez valóban veszteségmentes?
Nem igazán értem, mire gondolsz veszteségmentesség alatt, de a képminőséged nem lesz rosszabb, ha az F bajonettes obit Z bajonettes vázon használod, mintha F bajonettesen használnád (feltételezve, hogy APSC lencsét raksz APSC-re, és szenzor MP száma is nagyjából megegyezik :) )

A Z "csak" drágább, vagy jobb is valamivel mint F társai?
Ezzel a kérdéssel inkább a Nikon topicba kellene menni. Ökölszabályként az új (pl MILC) objektívek általában nagyon jók szoktak lenni, bár az jó kérdés, hogy a felárat megérik-e.

Ha a későbbi fejlesztéseket is szeretném szem előtt tartani, melyik gyártó ajánlott?
Egyedül az Olympus MFT rendszeréről tudjuk, hogy kiszervezte a gyártó, ezt talán érdemes észben tartani a vásárlás előtt. A többi gyártó esetében nem hiszem, hogy a közeljövőben ne lenne terméktámogatás. Ha pedig a későbbi fejlesztések alatt a saját obiparkod bővítését érted, minden gyártónak vannak prémium cuccai, ahol egy rakás pénzt el lehet verni ;]

Nagyon jó lenne tudni, milyen objektívekkel rendelkezel a vázon felül, az sokat elárulna arról, merre tudsz fejlődni. Abból a kevés infóból, amit leírtál, arra következtetek, hogy lehetséges, ha vennél egy éles prémium prime-ot arra a gyutávra, amit gyakran használsz, elégedett lennél rendszerváltás nélkül is :)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55538) weres78 válasza Neck (#55537) üzenetére


weres78
senior tag

AF-S 70-200 2.8
AF-S 50 1.4
AF-S 85 1.8
Tervben volt egy makro obi, amikor jött a szikra, hogy cserélem az egészet, illetve egy nagyon jó ajánlat a komplett szettre családon belül.

(#55539) weres78


weres78
senior tag

Sokat foglalkoztam ma a témával, pont ahogy nem akartam. :)
Mondjuk sokat tanultam, úgyhogy minden perc megérte.
Annyira sikerült leszűkítenem a kört, hogy maradt a Nikon és a Fuji. A Sony nálam leszerepelt anno tv és telefon vásárlást követően, így ez a gyártó kiesik. Mást nem ajánlottatok ha jól emlékszem.
Amennyiben marad a DSLR akkor D780. Ezt fogtam, tetszik a súlya, fogása. Ráadásul jelentős kedvezménnyel jutok hozzá, 600.000 alatt.
De a milc felé billen jelenleg a mérleg. Abból a fenti két gyártó jöhet szóba.

(#55540) haruspex válasza lugosi (#55531) üzenetére


haruspex
aktív tag

Lehet, kicsit sarkosan fogalmaztam, de nem véletlenül írtam oda, hogy nem baj a kütyübuziság.
De azt a részt sem,hogy néha akkor lépjünk vissza egyet, és találjunk valami olyat vágyaink tárgyának aminek azért minél több értelme van. Nyilván van amikor az ember beleszeret valamibe, és az neki kell, ilyenkor ha van rá keret, persze, vegye meg, egyszer élünk, legfeljebb eladja de itt egy jó gépről akart valahova váltani, konkrét elképzelés nélkül és erre írtam, hogy úgy induljon el, és keressen olyan irányt, ami célravezető neki, nem az álomgépéről , akartam lebeszélni, leginkább csak az FF-ről, de arról sem feltétlenül, de elítélni, vagy gyámkodni meg végkép nem akartam.
A példádra hiába nézel versenybiciklit, ha néha át szeretnél biciklizni néhány földúton, nem az országúti lesz a nyerő, és nem fogja segíteni a hobbid megélését, csak mert drága, és amúgy hiába nagyon jó.

Neck: szerintem a fotózás itt elsősorban mindenképpen szerelem :) , de azért a fotózás miatt, mint a gépek, miatt. Nyilván veszünk gépet, obit is kicsit szerelemből, pláne drágábban akár mint kellene de azért azt is nézzük, hogy mire van.

weres78: Van megoldásom, ne nagyíts bele, :) Viccen kívül a profik válogatnak, keményen utómunkáznak,és leméreteznek mielőtt publikálnak legtöbbször, az élességbe pedig még a fényelés is bele tud szólni. Viszont ez egy elég komoly obisor, meggondolnám, mielőtt lecserélem, de leginkább, hogy mire, mielőtt beleugranék, nehogy csalódás legyen a vége. Az adapterrel nincs élességveszteség, ha arra vagy kíváncsi.

Mindegyik cég mögött viszonylag nagy anyacég áll, még az mft-ben is van még egy gyártó (Panasonic), de azt hiszem a Canonon kívül az összes veszteséges konzumer fotórészleget tekintve (valaki kijavít, ha tévedek), szóval kockázat mindig van, a Nikonról pl. azt tippelték évekig sokan, hogy megveszi a Sony. Most a Pentax/Olympus páros a legélyegesebb az eltűnésre, de sajnos ezt sem megjósolni sem kivédeni nem lehet, jobb híján együtt kell élni az eshetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#55541) grigo válasza tothl (#55536) üzenetére


grigo
őstag

Teljesen egyértelműen NEM vitaindítóként kérdezem, csak annyira megakadt a szemem rajta. Mit jelent az, hogy egy fényképezőgép direkt?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#55542) Mr.Csizmás válasza weres78 (#55539) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pedig a mai piacon kb. nincs rossz vétel, akár váz vagy üveg tekintetében, csak (max) kevésbé jobb vásárlói döntés. (ez utóbbi nem a te esetedre szól)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55543) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#55542) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#55544) Neck válasza weres78 (#55539) üzenetére


Neck
veterán

"A Sony nálam leszerepelt anno tv és telefon vásárlást követően, így ez a gyártó kiesik"
Ne haragudj, de nem bírom ki, hogy ne írjam le: Ha így vásárolsz, akkor te a legrosszabb fogyasztói kategóriába tartozol mind közül, illetve elárulja, hogy halvány fogalmad sincs egy multinacionális vállalat működéséről. Teljesen eltérő divízió foglalkozik a fényképezőgép üzletággal, mint a telefonnal, illetve a tévével. A logikád szerint, ha volt egyszer egy 3000 forintos Samsung kenyérpirítóm, ami sz*r volt, akkor már ne vegyek Samsung telefont, sőt, új elektromos Fiat 500-at sem, amiben Samsung akkumulátor van (egyébként a Samsung az egyik piacvezető lítiumos akksi technológiában). Ugyanígy, ahogy a Sony piacvezető mobilos szenzor, fényképezőgép-szenzor technológiában. Olyannyira, hogy a jelenlegi szeretett Nikon gépedben is Sony érzékelő van.
"Mást nem ajánlottatok ha jól emlékszem."
MILC-et ajánlottunk generálban, vagy pedig azt, hogy tartsd meg a vázad. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55545) weres78 válasza Neck (#55544) üzenetére


weres78
senior tag

Nem haragszom, ugyanezt gondolom én is. Azonban én nem 3000ft-os pirítót, hanem 700000ft-os tv-t vettem tőlük, ami sajnos tönkrement, és az a hozzáállás amivel az egészet intézték, na az kritikán aluli. Telefon téren is hasomlóak voltak sajnos a tapasztalatok. Az első tőlük vásárolt csúcskészülék rendben volt. Azt követte következő évben a második akkori csúcs, amin gyakorlatilag mindent kicseréltek szép lassan, mert minden tönkrement rajta. Ezzel csak az a baj, hogy többet volt szervizben a készülék, mint nálam (ez természetesen túlzás). Következő évben ugye vártam, hogy le tudjam cserélni azt a készüléket, ahogy lehetett meg is tettem egy újabb sony csúcsra, plusz időközben megvettem a tvt. És a harmadik, egyben utolsó sony telefonnal kezdődött minden előlről annyi változással, hogy itt már a fogyasztóvédelem segítségét is igénybe lellett vennem (olyan hibák miatt, amiktől hemzsegtek a fórumok, szóval gyakorlatilag visszahívás kellett volna). Ennek több éve már, és lehet nem vagyok elég rugalmas, de számomra bizonyított a gyártó. Nem azt mondom, hogy a gyártó rossz, sőt! Évekig preferáltam őket. Az én tapasztalatom rossz vele.
H aa Nikon gépemmel probléma adódna, ami eddig 140.000 expo alatt nem volt, akkor azt a nikonhoz fogom vinni szervizeltetni, nem a sonyhoz. Még egyszer hangsúlyozom, nem gondolom, hogy a Sony rossz, csak a tapasztalatom rossz velük. Illetve azzal, ahogy a gyártó a problémákat kezelte az én esetemben.

A mást nem ajánlottatokat úgy értem, hogy más gyártót. Azt is értem, hogy milcet, és azt is fogok választani. Már csak az a kérdés melyiket? Nikon vagy Fuji.

[ Szerkesztve ]

(#55546) Mr.Csizmás válasza weres78 (#55545) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nikonból a z50 szimpi nagyon, fujiból meg attól függ, kell-e WR, IBIS, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55547) PuMbA válasza Mirman (#55534) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, bár az ár még ekkor is alacsonyabb. Például egy használt Nikon D7200 125k most. Hol veszel 2 kártya slotos MILC-et, hasonló akksiidővel, 24MP AA filter nélkül, még ma is csúcs dinamikával, ISO teljesítménnyel ennyiért? Szóval akár profi felhasználásra is alkalmas cumót...sokkal drágábban :)

[ Szerkesztve ]

(#55548) Neck válasza PuMbA (#55547) üzenetére


Neck
veterán

Anélkül, hogy megsértenék valakit, szerintem ez inkább azt mutatja, mekkorát esett a tükrös gépek ára, és nyomott áron is nehéz eladni manapság. Ez egy 300 ezres váz volt.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55549) Mr.Csizmás válasza Neck (#55548) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

mondjuk némelyik iphone módra tartja magát erősen :U na meg amikor a helpcsopiban 2020-ban D90-et meg 5d1-et ajánlanak :W :o

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55550) PuMbA válasza Neck (#55548) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, most a MILC-ek terjedésével potom pénzért lehet a fotózásba beugrani. Egy ilyen D7200 + két fix f/1.8, egy zoom és üzletszerűen nyomhatja a portréfotózást, ha minden másban ott van valaki. Senki sem fogja megszólni a képminőséget, az tuti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.