Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) MrChris válasza vscotina (#28999) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erről, de még keresgélek további táskákat. A táskatopik eléggé lehalt, vagy túl sok apró kritériumom van :D

(#29002) sideburns válasza ElGatto (#29000) üzenetére


sideburns
aktív tag

120 körül kapni bontatlan NX30-at, annyit is megér még simán.

(#29003) Bazsee71 válasza sideburns (#29002) üzenetére


Bazsee71
őstag

Konkrétan 115-ért mennek már...

Befektetésnek nem volt túl jó, örülök hogy én sem olyan szándékkal vettem. :)

(#29004) vscotina válasza MrChris (#29001) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia
ez a cég az importőr! Náluk beszerezhető bármelyik típus!

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#29005) bigsee


bigsee
addikt

Köszönöm a válaszokat, a teljes géppark csere sajnos nem játszik!

Viszont bővíteném a gépparkot, méghozzá egy Samyang 85/1.4 fix-el. Azt tudom, hogy bukom az AF-et, viszont soksok fényt kapok cserébe. Vélemény...? A gép Olympus E410

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29006) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Tudom felvak vagyok de valaki segitene? Milyen 30 ropis akciot nem latok?:)
Hol kell keressem?

(#29007) ThorsHUN válasza ElGatto (#29000) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Elvileg letezik hozza evf kiegeszito nem?

(#29008) Vyndree válasza ElGatto (#29000) üzenetére


Vyndree
őstag

Ahogy Bazsee írta 115-ért mennek ezek teljesen újak, ahogy az NX500 is. Nincs olyan gép ami minden szempontból kiváló és árban pedig alsó kategóriás. Valamiből engedned kell. Vagy elengeded az EVF-et és a jó fogást (markolatot), vagy a dupla kitről mondasz le. 120 alatt D3200 + 18-105 jó vétel (és 3 év gari!), nem olyan nagy ez a dslr mind gondolnád, sokszor bridge gépnek nézem a 3000-es sorozatot. Nekem ugyanilyen obim van (bár szerintem az elődje) egy jóval jóval régebbi vázzal, ezeket a hétvégén vele fotóztam: [link]
(tudom nem számít a megapixel, de a D3200-nak már pont a duplája van, jól jött volna a 24Mpixel)
Az utómunkától pedig ne félj, azt úgysem tudod elkerülni.

Látod MrChris mégse volt ez akkora üzlet. Két hete áll benne a százezer forintjuk, megvan még mind a három NX30-as itt az aprón és már levitték az árat 115-re a kezdeti 130-ról, még így se kapkodnak érte. Jövő hónapban jó ha pénzüknél lesznek.

ThorsHUN: a kiegészítő EVF-ek említésre sem méltóak és drágák is.

[ Szerkesztve ]

(#29009) MrChris válasza vscotina (#29004) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, csak a leírásukból úgy tünt.

(#29010) MrChris válasza Vyndree (#29008) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ezek most lehet hogy benragadtak, mégsem akkora kaszálás, pedig nagynak ígérkezett. Igaz most a bankok 1 év után talán 1 ezrest sem fialnának mínusz ezaz :D

(#29011) Lassú Víz válasza bigsee (#29005) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A kis OVF-fel azt hiszed élesre állítottad, aztán a monitor előtt meg anyázni fogsz. Szerinted miért volt törőék meg nagy és fényes kereső a filmesekben? A MILC-ek belenagyításos élőképe teszi lehetővé, hogy pontosan tudj fókuszálni egy ilyen gyújtótávolságú fényerős objektívvel.

A következő kérdés, hogy mit kezdesz ekv. 170 mm-es fókusztávolsággal? Az Oly 75 f1.8 nagyon penge, de beltérben már sok, hacsak nem színpadot fotózol. Ha nyár végéig veszel egy E-M10-est visszautalnak 30 ezret a számládra. Tedd félre ennek az objektívnek az árát, spórolj mellé, és gondolkodj más rendszerben, ne toldozgasd azt amihez jóformán már semmi nincs.

(#29008) Vyndree:
"Nincs olyan gép ami minden szempontból kiváló és árban pedig alsó kategóriás."

Szerintem árban felső kategóriás sincs.

"a kiegészítő EVF-ek említésre sem méltóak és drágák is"
A kiegészítő EVF-ek jók, és szögkeresőként is működnek. De valóban drágák, és átkozottul kényelmetlen a használatuk. Ha kell az EVF, legyen beépített.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29012) Vyndree válasza MrChris (#29010) üzenetére


Vyndree
őstag

A felesleges 100 ezer forintod sose a bankba tedd... add inkább nekem, majd én vigyázok rá. :D

(#29013) .: JuSzT :. válasza Vyndree (#29008) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

azt sosem számolod bele, hogy valaki csak a nettójával számol, mert cégre veszi.

(#29014) Bazsee71 válasza MrChris (#29010) üzenetére


Bazsee71
őstag

Amúgy nem régóta vannak fent ezek a hirdetések, szerintem nem kell aggódni, hogy nem fognak elmenni. :K

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

(#29015) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Kerdesem lenne:
Abszolut tudatlan es tapasztalatlan vagyok.
De a prohardveres nx30as teszben nekem fakonak tunnek a kepek szinei.
Ennyire nem ertek hozza, vagy tenyleg az nx30 szinvilaga kevesbe elenk mint az olympose vagy a fujie?

(#29016) Lassú Víz válasza ThorsHUN (#29015) üzenetére


Lassú Víz
őstag

jpg-ben az Olympus meg a Fuji nagyon ott van a szeren :K A PH!-s tesztek elég jók. Keress neten képeket, valószínűleg ott is azt fogod látni.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#29017) Bazsee71 válasza ThorsHUN (#29015) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekem tetszenek a tesztképek, szerintem szép, természetes színei vannak. A magas ISO zajszűrés zavaró inkább JPEG esetében, de arra is ott a RAW formátum. DxO Optics-ban Prime zajszűréssel egyébként kisebb csodát lehet tenni.

De ennyiért ez egy bitang jó masina. :K

Szerk.:
Töltöttem le NX30 és E-M10 által ugyanarról a témáról készített RAW képeket, és valószínűleg az APS-C méret és a +4 MP hatása, de a Samsung képeiből szerintem(!) jobb végeredmény nyerhető ki (ISO 6400 esetén is). JPEG-ben persze jobb az Olympus.

[ Szerkesztve ]

(#29018) sideburns válasza ThorsHUN (#29015) üzenetére


sideburns
aktív tag

Minden digitális fényképezőgépben lehet finomhangolni a színeket, én is Vivid módban használom, alapból kicsit fakó, pont mint a valóság.

(#29019) .: JuSzT :. válasza ThorsHUN (#29015) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A tesztben benne is van, hogy még a Samsungos színvilághoz képest is gyenge az Nx30 jpege.

(#29020) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Koszi a valaszokat.

Jol latom, hogy a 100-150 ropis kategoriaban az nx30 az egyetlen (?) beepitett evf-es gep?
olympus pl szeriaban hol kezdodik a beepitett evf? (Arban)

(#29021) jjeahh válasza ThorsHUN (#29020) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g6?
Evf-es oly gépek: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29022) Bazsee71 válasza ThorsHUN (#29020) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én sokáig bogarásztam a választékot, de ebben az árkategóriában (amennyiért az aprón megy) nem találtam ilyen felszereltségű gépet.

E-M10 + 12-42mm objektív mintaboltban: 200 eFt
-15% Prémium klubtagsági kedvezmény: -30 eFt
Klubtagságihoz vásárlás (mondjuk táska) + éves tagdíj: +20 eFt
Promócióban visszaigényelhető összeg: -30 eFt

Végösszeg: 160 eFt

[ Szerkesztve ]

(#29023) silmatauki válasza ThorsHUN (#29020) üzenetére


silmatauki
őstag

Ott a Fuji X-E1 is, az egy kicsit magasabb kategória, mint az NX30, kivéve a Wi-Fi-t meg a sebességet.

(#29024) Bazsee71 válasza silmatauki (#29023) üzenetére


Bazsee71
őstag

Viszont a Fuji üvegekhez nagyobb pénztárca kell. Arról nem beszélve, hogy ha utómunkát tervez a képeken, akkor DxO kiesik, valamint a fórumon olvasottak alapján a Lightroom-mal sincs jóban.

(#29025) silmatauki válasza Bazsee71 (#29024) üzenetére


silmatauki
őstag

Üveg: ez igaz. Mondjuk a 27mm meg a 35mm megfizethető.

Utómunka: a C1-gyel semmi gond nincs.

(#29026) asdf_ válasza Bazsee71 (#29022) üzenetére


asdf_
veterán

Arra azert kerdezz ra, hogy a kitben vasarolt gepre mehet-e a visszaterites, mert a kitben vasarolt obirol leirjak, hogy arra nem, de a kitben vasarolt geprol nem irnak egy arva sort sem (hogy szandekosan, vagy tevedesbol, az a nagy kerdes).

(#29027) Bazsee71 válasza asdf_ (#29026) üzenetére


Bazsee71
őstag

Másik fórumon válaszolt az Olympus Mintabolt egyik kollégája, miszerint kitben vásárolt gép esetén is visszaigényelhető 30 eFt. :)

(#29028) asdf_ válasza Bazsee71 (#29027) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor ok, az ilyen kitetelesdit celszeru hulyebiztosra megirni, szerintem volt egy par folos erdeklodojuk ezzel kapcsolatban.

(#29029) bigsee válasza Lassú Víz (#29011) üzenetére


bigsee
addikt

Értem. Azazhogy csak félig-meddig, de ez az én hibám. :B Sajnálnám sutba dobni a 410-et, amit tud bőven elég. Most "újra kezdeni" egy új szettel... Ahh hagyjuk, köszi a valaszt egyebkent

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#29030) MrChris válasza bigsee (#29029) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van e510-em sokat manuáloztam vele. Tettem bele törőékes mattüveget meg csippes adaptert, így valamennyire elboldogultam a manuál üvegekkel, még a 100mm-el is. De ilyen sok pénzt, obit nem tolnék bele, mint a samyang 85-ös. Akkor már inkább használtan egy 50/2-t, apámnak van az nagyon, bitang jó! Ha meglett volna a 25/1.4 és 50/2 talán még mindig 4/3-om lenne.

(#29031) Maximum1


Maximum1
őstag

Átteszem ide is, mivel ott nem válaszoltak gondolom inkább idetartozik.
Most jelenleg 2 játékos van: 1, 2/1 , 2/2
Nem igazán értek hozzájuk, de a kompaktokon túl szeretnék lépni mert sok a kompromisszum velük, úgy gondolom ez lehet az arany közép út, de mégis melyik?
Esetleg ha tudtok még valamit ajánlani azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29032) Vyndree válasza Maximum1 (#29031) üzenetére


Vyndree
őstag

Samsung NX
Felesleges a két objektív hozzá, mert a 9mm ugyanazt tudja mint a 9-27mm csak nincs benne stabilizátor. Annyi hogy kisebb, de a zoomos se nagy. Ha egy árban van akkor jó, de a fix obiért pénzt nem adnék.

(#29033) jjeahh válasza Maximum1 (#29031) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha már használt, akkor inkább valami ilyesmi, vagy ilyesmi ezzel

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29034) Maximum1 válasza jjeahh (#29033) üzenetére


Maximum1
őstag

Ez az Olympus szimpatikus, holnap megnézem élőben valahol, de lehet ez már túl nagy lépés lenne nekem.
Mindenképpen olyat akarok amin még van egy kis garancia, valahogy jobb érzés.

(#29032) Vyndree sajnálom a Nikont, olyanom még nem volt jó lett volna kipróbálni de ha nem jó akkor nem jó.

(#29035) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Vyndree, ThorsHUN, Lassú Víz:

A Nikonból komolyan inkább a 3200 + 18-105 obival vennétek mint az 5200 + 18-55 az ésszerűbb választás?

Oly kiegészítő EVF 3 - at ebay - en már 25k - tól látok, az még talán elfogadható ár lenne, viszont többen írtátok, hogy a beépített jobb. Amatőr szinten észrevenni, hogy jobb vagy miért jobb a beépített? (bocs ha ez hülye kérdés)

E-M10 - hez két obifajtát írnak egyikkel 200 a másikkal 230 mi a különbség?
EZ 14-42 EZ, vagy a 14-42 II R??

(#29036) athomi válasza ElGatto (#29035) üzenetére


athomi
veterán

Az Olympus VF-3 az Olympus VF-2 butított verziója, azt leszámítva hogy kapott egy zármechanizmust.

[ Szerkesztve ]

(#29037) Vyndree válasza ElGatto (#29035) üzenetére


Vyndree
őstag

Az obihoz vedd a vázat. A 18-105-höz ha belefér jöhet a D5200, ha nincs meg a keret akkor a D3200-at vedd hozzá. Később, ha lesz pénzed a vázat is le tudod cserélni, de addig is sokkal jobbak lesznek a képeid.
A 18-55 kit obi, hogy is mondjam hogy ne savazzanak a kitobi fanok, arra jó hogy megnézd működik-e a váz. Na jó ennyire nem gáz, de sokkal többet nyersz egy jó obival, mint a D5200 helyett a D3200 vázzal "elbuksz".

(#29038) ANDROID??? válasza Vyndree (#29037) üzenetére


ANDROID???
addikt

Meg lehet közelíteni onnan is a kérdést, hogy lesz e zseton később cserélgetni, mert ha lesz akkor nyugodtan vehető a D5200..
Pláne, ha asszony is így gondolja ;]

[ Szerkesztve ]

(#29039) MrChris válasza ElGatto (#29035) üzenetére


MrChris
nagyúr

A beépített azért is jobb, mert nincs útban, nem hagyod el, megmarad a vaku csati.
Oly EZ obi nagyon kis méretű obi motoroskompaktos zoomolással, picivel gyengébb optikailag a IIR-nél, de más rendszerek kitobijához képest viszont elég jó. Mechanikus zoom miatt a 14-42II venném.
Amúgy meg miért milcet nézel, asszony megmondta ;] Amúgy meg vedd meg nyugodtan a d3200+18-105-t jónak tűnik. Volt már kezedben? Tetszik?

(#29040) muranyig válasza Bazsee71 (#29022) üzenetére


muranyig
tag

15% klubtagsági kedvezmèny hogy lehet elérni? Gondolom kell hozzá kártya..? Ha igen, tud segíteni ebben vki?

(#29041) Archanon


Archanon
őstag

Hosszas markolászgatás után végül úgy döntöttem a Nikon D5200 lesz a nyerő gép, no de ismét elakadtam. Objektív... Mivel vegyem? Kétféle opció közt vacillálok. 18-55 mm még beleférne a ~150ezres határba, ugyanakkor sokan írják, hogy semmi értelme, még kezdésnek sem sok, akkor már inkább egy valamivel hosszabb, jobb minőségűt vegyen az ember. Lehet kapni ugyanezt a gépet 18-105 mm obival is, ez már 190-195ezer környéke, vagy 199k jófélén, nikon táskával és 16 gb memóriával (pl edigital).

Mivel fontos lenne a 3 év gari, ezért csak ilyen "drága" helyeken néztem...

Vagy van egy harmadik joker, vegyem meg a vázat valahol 3 év garival (ha sikerül), és vegyek hozzá külön valami obit? Mint korábban írtam, elsősorban természetfotózás az ami érdekel... Jó, röpködő madarakat, kolibriket, stb még csak nem fogok fotózni, de biztos lenne mozgó objektum is.

Sokan javasolják azt a verziót, hogy vegye meg az ember a 18-55 mm-es obit, és később vegyen mellé legalább 50-200mm-t, ha majd távolabbra is akar lőni. A 18-105 mm nem lenne valami középmezőny szerű lehetőség?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#29042) #40935168 válasza Archanon (#29041) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én 18-105-öznék, valahogy kinyögném, később pedig ha kell hosszabb üveg, 70-300 Nikkor, Tamron ...

(#29043) Tin_Shield válasza #40935168 (#29042) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 18-105 komolyabb felépítésű, jobb objektív. Néha kicsit túl is van misztifikálva, azért alapvetően ez is egy kitobjektív, még ha jobb is mint az átlag (a jobb jelző inkább az átlagostól nagyobb átfogásnak szól, és nem annyira optikai jellemzőknek).
Van logika a 18-105 + teleobjektív kombinációban, főleg ha sokat használnád az objektív(ek)et az un. portré tartományban (ekv 85-135 mm között), a 18-55 + 55-200 kombó ehhez pont rossz helyen van "elvágva".
Ha kitobjektívet főleg a nagylátó/normál látószög tartományban használnád, akkor elég lehet a 18-55 is.
Nem tudom, mi az aktuális használt árfolyama a 18-105-nek, amikor Nikonom volt ~40e körül mozogtak a jó állapotú használt, még garanciális darabok, egy 120e környéki D5200 vázzal együtt majdnem belefér a keretbe.

Szerk: bocs, ezt (#29041)-re Archanon-nak szántam

[ Szerkesztve ]

(#29044) Archanon válasza Tin_Shield (#29043) üzenetére


Archanon
őstag

Az a szomorú, hogy ahogy nézem vázat nem lehet, csak 1 év garanciával rendelni, 122-130ezer környékén. Amúgy meg használt dolog annyira nem játszik nálam.

Ezeket nézem amúgy: [link] vagy kisebb induló szettben 3 ezerrel drágábban (rendelésre): [link] illetve a nagyobb objektíves: [link], szettben: [link]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#29045) Tin_Shield válasza Archanon (#29044) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az argep hozza focuscamera-t, ott 122e a váz. Nem tudom most mi a helyzet, amikor én vettem ott a D90-et akkor hivatalos Nikon forgalmazó volt. Ha a használt dolog nem játszik akkor szerintem gyűjtsél még, megéri.
(és ha komolyabban érdekel a természetfotózás, akkor már most nyisd meg a malacperselyt, az 55-200 nagyon hamar kevés lesz, a telék új áron húzósak)

(#29046) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Kis helpet szeretnék kérni.

Canon 100d, nikon 3200,5200 ami beleférne a keretbe. Táj, portré, természet (madarak főleg), város fotózásra lenne használva. Canon mellett a 16 pénz visszatérítés és az szól, hogy mamának van egy régi filmes Canon gépe vagy 4-5 jobb obival.
Nikon 5200 af pontok, fénymérés szempontjából sokkal jobb a canonnál, azt néztem. Melyiket szeressem jobban?

(#29047) jjeahh válasza t.imi (#29046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem d5200... milyen bajonettesek azok a régi canon obik? Mert ha FD, akkor csak milc-ekre fognak felmenni adapterrel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29048) daniduke válasza t.imi (#29046) üzenetére


daniduke
tag

Meg az sem mindegy milyenek azok a régi obik. Még ha akad is köztük pár tényleg jó darab sem biztos, hogy ez megérné hogy fő indok legyen a márkaválasztásnál.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#29049) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnek vasarolni egy fenykepezogepet. (Valojaban nem szeretnek, de a Fuji Finepix S7000-em eltavozott az orok villamos mezokre. :(( )
A kovetkezo felteteleket szedtem ossze:
- kepminoseg - nekem a Fuji megfelelo volt
- fenyerosseg - legyen sokkal jobb, mint a Fuji-nak
- meret, es suly - legyen kisebb, ha lehet, mert csak elo akarom kapni a tokbol, es fenykepezni...
- tele... opcionalisan (termeszetesen igy lehet akarmekkora, es akarmilyen nehez is!) A Fuji elotetlencsevel nem volt jo, mert abszolut nem volt fenyero.
- sebesseg - hat, a Fuji iszonyat lassu, annal legyen sokkal gyorsabb!!! Nem csak viragot akarok fotozni!
- video - HD eleg, (nem kell full HD,) de ra vagyunk kattanva a gyerekkel a slow-motion-re, mert a telefonom tudja, tehat ez feltetel.
- vaku - hat, szeretnek kulso vaku papucsot....
- ar - hat, ez nagyon keplekeny egyenlor, 100 ezer korul gondoltam, + tele, kesobb, amikor bele fer a keretbe.
Probalgattam a Canon EOS 1100-t, de az tul nagy. (Meg az osszes tobbi DSLR is tul nagy...)
Ezek alapjan valami MILC lenne szerintem a jo. A NIKON 1 nagyon tetszik, a slow motion, meg a kicsi meret, es a pici kit objektiv miatt. Sajnos olyan sokfele van belole, hogy csak lestem...
Ebben szeretnem a segitsegeteket kerni! Elore isz koszonom! Udv, Tomi

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29050) sideburns válasza tvamos (#29049) üzenetére


sideburns
aktív tag

A Nikon 1 jó választás, csak 100e körül nem kapsz olyat, amin van vakupapucs (pl. S2, J4) . Fényerős obid sem lesz, de ez nem akkora baj, mert a szenzor mérete kompenzál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.