Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) MittuDomain_ válasza PuMbA (#49999) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:K :K :K
Bizony, nálam a "kistesó" M5 tavaly decemberi szerzemény és nagy örömmel használom, nincs velük baj.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#50002) Mr.Csizmás válasza ftc (#49995) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fujit vegyél, ott van közösség, meg készülnek a 3rdparty MF obik :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50003) ftc válasza Mr.Csizmás (#50002) üzenetére


ftc
nagyúr

Fujitól félek pont jelenlegi obipark hiánya végett...

Oly - nem nagyon látom a m43-ban a jövőt...Lehet tévedek...

Canon - mennyire komolyan gondolják?

Sonyból mindenki csak a FF-t ajánlja külföldi fórumokn

(#50005) Mr.Csizmás válasza ftc (#50003) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mi a hiány? :F [link] ha kicsit rászánsz, a 18-55 egy penge obi. vagy veszel egy 23/2, vagy 35/1.4 fixet. ha nincs pénz, 27/2.8, 16-50.

canon R/M-ből nézd meg a topicokat, itt 2,5 év alatt 120 hozzászólás, de a nemzetközieken se pörögnek...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50006) grigo válasza ftc (#50003) üzenetére


grigo
őstag

Hát nem tudom, én pont az obiparktól nem félnék Fujinál. Igazából bármit is veszel ott a nyugalom, hogy nem nagyon kell gondolkodnod, hogy jobbat kellett volna. Haximum ha megnő a keret és valami top cuccot akarsz. De nem hiszem, hogy elfog az érzés amit egy belépő Canikon váz esetében érez az egyszer önmagát kreatívként aposztrofáló művész gimnazista amikor rádöbben, hogy a belépő vázával és kitobival nem ő fogja a jövőben a címlapokat fotózni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50007) Tin_Shield válasza suhi84 (#50000) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pana GX80 sokkal jobb gép mint a Canon G9X, bátran veheted.

(#50008) Mr.Csizmás válasza grigo (#50006) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ a kínaiak ráébredtek, hogy az X-mount is piac - igaz csak MF obik -, minap láttam aliexpressen 50/1.1, 22/1.8, 14/3.5, 35/1.2, 25/1.8, stb., <150$ kategória mind.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50009) suhi84 válasza Tin_Shield (#50007) üzenetére


suhi84
tag

Köszi!

Abban biztos voltam, csak attól tartottam, hogy ezzel az obival esetleg beltérben szenvedhetek valamilyen hátrányt a G9X-el szemben, de ezek szerint videóban és képekben is jobb lesz.

(#50010) ftc válasza grigo (#50006) üzenetére


ftc
nagyúr

OK

akkor

FujiFilm X-T100 + XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ 600EUR

Fujifilm X-A10 strieborný + XC16-50mm II 550EUR

?

S ehez jó lenne FL 36R vaku?

[ Szerkesztve ]

(#50011) Mr.Csizmás válasza ftc (#50010) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

T100 mindenképp.

A3 árazás kicsit eltévedt :U

manualban jó a vaku mindenhez, vagy TTL-ben.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50012) ftc válasza Mr.Csizmás (#50011) üzenetére


ftc
nagyúr

Esetleg

Fujifilm X-A10 + 16-50mm f/3.5-5.6 270EUR ? :D

vagy ha oly MK III - 700EUR 30mm objektiv + 12-50 vagz MK II 14-42 -es obival 440EUR

mást nem tudok

[ Szerkesztve ]

(#50013) Tin_Shield válasza suhi84 (#50009) üzenetére


Tin_Shield
őstag

12-32 jobb rajzú objektív mint a G9X-é. Fényerőben jobb a Canon, de a Panasonic nagyobb szenzora kárpótol. Videóban pedig sokkal többet tud a GX80. És ha valamikor kreatívkodni szeretnél akár már egy filléres adapterezett Heliossal egy új világ nyílik meg...

(#50014) PuMbA


PuMbA
titán

Kiváló crop factor kisokos: [link] :) Jól elmagyarázza, hogy ha ugyanolyan eredményt akarunk crop szenzoron, akkor körülbelül ugyanakkora súlyú és méretű objektívünknek kell lennie, mint full frame rendszeren.

[ Szerkesztve ]

(#50015) Tin_Shield válasza PuMbA (#50014) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kérdés az, hogy miért akarnék ugyanolyat, illetve miért akarnám pont ahhoz mérni.

(#50016) Balinov válasza PuMbA (#50014) üzenetére


Balinov
félisten

Súly és méret, mint paraméterek ? T&C csatornája kezd egyre komolytalanabb lenni...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50017) PuMbA válasza Balinov (#50016) üzenetére


PuMbA
titán

"Súly és méret, mint paraméterek ?"

Mivel általánosságban ez merül fel a cropos gépeknél, mint előny, hogy könnyebbek és kisebbek, ezért igen. Én azt veszem észre, hogy sokan kisebb és könnyebb gépet akarnak mostanában, tele van velük ez a fórum is. Te nem így látod? Szóval nekik jól jön a videó, hogy mit vegyenek, hogy kell számolni, azért szúrtam be.

(#50015) Tin_Shield: Így van, ezt már annak kell eldönteni, aki megveszi.

[ Szerkesztve ]

(#50018) Tin_Shield válasza PuMbA (#50017) üzenetére


Tin_Shield
őstag

De pont ez a lényege a cropnak, hogy kisebb és könnyebb lehet a felszerelés. Cserébe gyengébb a képminőség. Hogy annyival gyengébb-e, mint amennyivel kisebb/könnyebb (netán olcsóbb) a cropos cucc, az már egyéni preferencia. Nekem elég amit egy mai APS-C vagy m4/3 tud, van akinek meg KF cucc kell.

Szóval én ezeket az ide-oda számolgatós, ekvivalensezős dolgokat sem nagyon szeretem, de ez egy kiírthatatlan dolognak tűnik, hát legyen akkor...

[ Szerkesztve ]

(#50019) Mr.Csizmás válasza Balinov (#50016) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

TC még nem látott milc-exkluzív pancaket :P pana 14, fuji 27, xc 15-45, mft 12-32

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50020) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50019) üzenetére


PuMbA
titán

Pancake-ről is beszél 11:40-nél :) Szerinted mennyi cucca van neki? Az összes rendszerrel és minden fontosabb obival rendelkezik, ami nekünk itt összesen van.

(#50021) Balinov: 11:40 :) Nem sikerült a videót végignézni, úgy látom.

[ Szerkesztve ]

(#50021) Balinov válasza Mr.Csizmás (#50019) üzenetére


Balinov
félisten

Pontosan erre gondoltam :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50022) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Segítség kéne fényképezőgép vásárláshoz. De mivel laikus vagyok előbb jó lenne tudnom, hogy működnek. Érdekelne, hogy ha valaki mászkál a kamera előtt, jobbra-balra, előre-hátra, ahhoz autófókusz szükséges, vagy a manuális is jó ilyen videókhoz? Jobb példát nem találtam, mint ő.
Meg, hogy ha azt akarjuk, hogy az egész kép éles legyen és ne csak egy helyre fókuszáljon, mert általában arcra fókuszálnak a legtöbben, ahhoz magas F számú lencse szükséges? Mert ott nincs az a bokeh effekt. Gondolom úgy nem lesz annyira éles a kép, mint fókuszálva, de ha úgy manuális fókusszal meg lehet oldani a felvételt, akkor talán jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#50023) Tin_Shield válasza Kal-El (#50022) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha azt szeretnéd, hogy az alany legyen mindig fókuszban ahhoz jó folyamatos autófókusz kell témakövetéssel, manuálissal szenvedés.
Ha nagy mélységélességet akarsz akkor le kell rekeszelni az objektívet, ilyenkor akár minden éles lehet a képen, de ehhez sok fény kell, vagy ha az nincs elég akkor az érzékenyseget kell felnyomni -> zajos felvételed lesz.

(#50024) modulus válasza Kal-El (#50022) üzenetére


modulus
aktív tag

Ha videózni akarsz, és csak azt, akkor jobban jársz egy videókamerával. Bizonyos árkategóriában sokkal jobb képet és pláne hangot kapsz, nem kell hozzá annyi kiegészítőt vásárolni.

(#50025) Acula M.D. válasza Kal-El (#50022) üzenetére


Acula M.D.
tag

https://youtu.be/51KCmUG3mqA
https://youtu.be/b7uzRD1s_DM
https://youtu.be/XXZ3C7pfwCQ

Bocsi a link(telen)ségért, mobilról nem tudom hogy kell.

(#50026) Kal-El válasza Tin_Shield (#50023) üzenetére


Kal-El
senior tag

De akkor beltéri felvételhez lámpákkal megoldható, hogy minden éles legyen.
Viszont ilyenkor a fókusz mennyit számít? Gondolom csak az előre-hátra mozgásnál nem?

Csak azért érdekelnek ezek, mert ettől függ, hogy milyen gépet veszek. Egy Panasonic G7 és egy Canon M50 között vacillálok. A Canon autófókusza nagyon jó (de csak FHD-ban, 4k-ban ennek is rossz) a Panasonic esetén viszonylag gyenge FHD-ban is, 4k-ban pedig katasztrófa. Viszont a Panasonic képe jobban tetszik.
Lenne minden mellé, lámpák, külön mikrofon, háttér.
Még a Sony A6400, ami elgondolkodtatott, de az sokkal drágább lesz, mint a fenti kettő.
Esetleg még ha nincs mozgás a videóban az is sokat számítana, akkor meg lehetne oldani manuális fókusszal, de az nem az igazi.

Acula M.D. (#50025)
Köszi! Őt még nem ismertem.

modulus (#50024)
Nem csak arra. Ha már fényképezőt veszek, akkor fényképezésre is használnám. A telefon, nem az igazi. Meg érdekelne mi-hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#50027) Rapid136 válasza Kal-El (#50026) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért ez bonyolultabb...
A mélységélesség elég szépen belőhető ha a szereplők helyzete és mozgása behatárolt. Nem véletlen volt a régi objektiveken az éleségi pont és a mélységélességi skála feltüntetve, lehetett rá hagyatkozni.
Igy nehéz hibázni egy manuális obival, az AF lehet hogy elugrik menet közben valamiért.
Lehet a gyújtótávolsággal is játszani. De kérdés az is hogy akarod-e követni a szereplőket, vagy fix kameraállás van?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#50028) Tin_Shield válasza Kal-El (#50026) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kontrollált felvételekhez teljesen jó a manuál fókusz, bevilágítod, beállítod a megfelelő rekeszt, és minden éles lesz (persze ez függ a gyújtótávolságtól)
A közeledő-távolodó téma a legnagyobb kihívás minden autófókusz rendszernek. Ebben a Sony és a Canon a legjobb.
De szerintem lassan túllépünk a topik keretein, a "Video DSLR-rel"-ben kéne folytatni (nem velem, ott vannak tapasztalt, gyakorlott videósok, és a cím ellenére inkább MILC-esek :) )

[ Szerkesztve ]

(#50029) suhi84 válasza Tin_Shield (#50013) üzenetére


suhi84
tag

Köszi!

Közben észrevettem, hogy az Auchanban 110.000rt van Sony A5100 és lehet azt választom.
A gyerek fotózására/videózására még lehet jobb is a gyorsabb AF.

(#50030) Kal-El válasza Rapid136 (#50027) üzenetére


Kal-El
senior tag

Fix kameraállás. Nem mozog a kamera.

(#50031) Tin_Shield válasza suhi84 (#50029) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Annyiért jó vétel az a5100, ha a korlátai nem zavarnak. Az AF és a szenzor jó.

(#50032) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Melyik opcióval járnék jobban főként gyerekek fotózása lenne a cél. Canon 50d + 85mm 1.8 + 35mm f2 vagy Sony a6000 egyelőre kit obival majd sigma dn art-okkal, esetleg contemporary-val. Gondolom a Sony előremutatóbb. Eddig volt Canon 5d classicom a fent említett 2 obival, minőségre nem volt rossz, de sajnos elég lassú volt a váz, és be is adta a kulcsot. Utána vettem egy Sony a7-et, de azt is eladtam, mert rá kellett jönnöm, hogy a sony ff nekem nagyon drága, és az a7 se a leggyorsabb váz, pedig imádtam a szolgáltatásait az 5d után. Mft-t viszont nem szeretnék két ff rendszer után. Viszont a video mód jó lenne.

(#50033) Tin_Shield válasza kacsento1 (#50032) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó az a6000, de én spórolnék még és inkább az a6300-at céloznám meg. Az 50D öreg váz, azt a szenzort és tudást a lenézett m4/3 belépő gép is bőven átugorja már.

[ Szerkesztve ]

(#50034) vihartigris válasza kacsento1 (#50032) üzenetére


vihartigris
őstag

Sony és a Sigma DC DN obik jó választás.

bármi reciproka a semmi

(#50035) kacsento1 válasza Tin_Shield (#50033) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nem nézem le egyáltalán az mft-t, szó sincs erről, csak a legtöbb képem portré, és ott ugye előny a minél nagyobb szenzor, de be kellett látnom, hogy az ff jelenleg költséges számomra, ezért maradnék az apsc-nél. És a Sony mellett szól még a vintage üvegek használata, ami nagyon megfogott az a7-ben. Bár lassan megválaszolom magamnak, hogy az a6000 az én gépem :)

(#50036) p_adam válasza kacsento1 (#50035) üzenetére


p_adam
addikt

Ki kell próbálni, lehet csak egyedül vagyok vele, de a váz kialakítása a FF Sony gépeken szerintem lényegesen jobb (nagyobb objektívekkel is tűrhető a súlyeloszlás) és speciel nekem még fogásra is elmegy az eredeti A7. Az expogomb elég hülye helyen van, ezért tettem rá egy soft release-t, sokkal könnyebben elérhető, meg az EVF szenzort is legyengítettem, így már nem kapcsol el az LCD azonnal, mikor elé kerül valami.
Egyébként képben szerintem jó fényben az 5D képe jobb mint az A7 (rossz fényben meg nem csúsznak el a színek annyira), hiába gyengébb papíron, pedig már egy ideje próbálom "lemásolni" az előbbi kinézetét.

[ Szerkesztve ]

(#50037) Tin_Shield válasza kacsento1 (#50035) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Általánosságban írtam a "lenézést".
A szűkebb DOF együtt jár a nagyobb szenzorral ez kétségtelen, de a gyakorlatban a elenyésző a különbség mondjuk egy APS-C + 50f1.8 és egy m4/3 + 45f1.8 között. Többet számít a bokeh karaktere pl. mint az a pár mm. Szerintem.
(A fullframe + 85f1.8 tényleg egy másik világ ez kétségtelen)

(#50038) PuMbA


PuMbA
titán

A Sony hatására a Canon beszállt a full frame (ár)/(méret)versenybe, jó idők jönnek a fotósoknak. Gondolom a Nikon is lépni fog. Olcsó FF mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#50039) vihartigris válasza PuMbA (#50038) üzenetére


vihartigris
őstag

Az olcsó (és jó) dolgokat el lehet felejteni.
A verseny mindenképpen jó dolog.

bármi reciproka a semmi

(#50040) PuMbA válasza vihartigris (#50039) üzenetére


PuMbA
titán

Olcsó FF-hez csak jönniük kell majd olcsóbb obiknak is. Érdekes verseny lesz az biztos. Sony-nak szuper jó vázai vannak, amivel versenyelőnye van, de a Canon RF objektívei a most bejelentettekkel meg odacsapnak mindenkinek minőségben :)

[ Szerkesztve ]

(#50041) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50040) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tök frankó, hogy a canonnál most fordult 2014-re a naptár :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50042) grigo válasza kacsento1 (#50035) üzenetére


grigo
őstag

Az a6000 már nincs olyan nagyon messze az a 7-től árban szerintem. Főleg ha csak manuál az igény.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#50043) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#50041) üzenetére


PuMbA
titán

Félig. A Sony ergonómiában, kezelhetőségben ennél rosszabbul indított és magasabb áron anno :)

[ Szerkesztve ]

(#50044) Rapid136 válasza PuMbA (#50043) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja csak ha megnézed a fényképezőgép piac folyamatos csökkenését akkor csúnyán elkéstek...
Oké a DSLR részesedés csökken, de az a Canonnak még jobban fáj most mint a Sony váltásával anno :)
És a Canonosok egy része aki Sonyra váltott már nem fog Canon MILC-et venni valószinűleg :)
A kinaiaknak is kell idő hogy ráálljanak az uj bajonettes adapterekre.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#50045) kacsento1 válasza grigo (#50042) üzenetére


kacsento1
senior tag

A fő célom olcsó natív objektív ( sigma nd ) használata lenne, a vintage csak mellékes, de annyira fontos, hogy számításba vegyem. Az a7-et most adtam el, ezért biztos nem veszek még egyet :) . A6000 is csak használtan játszik ha eladtam a 85-öst, vagy egy 40-50d, csak ott meg szűkös a 85mm beltérben. Nem egyszerű az élet :) .

(#50046) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#50043) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

azóta eltelt 5 év, kihoztak 4 generációt (meg mellé egy raklap objektívet), amiből az a7m2 kb. lefedi az összes fotós igény 95%-át, a maradékra ott az A7R, és A9. (videó külön téma, S1-S2), amikben a racionális userek megtalálták a váltást (ff, apsc canikonról), szóval nagyobbrészt már csak az ortodoxok, különleges igényűek, és belépő plasztikbajonettes facebook photography-k maradtak csattogóssal. :))

szóval a canon dev teamnek mininum egy krumpliszsáknyi spuri port kellene felszívnia a reggeli kávé mellé, ha be akarják hozni a lemaradást.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50047) p_adam válasza Rapid136 (#50044) üzenetére


p_adam
addikt

Már úgy jöttek (jönnek) ki a modellek, hogy ezekre a csökkenésekre hónapokra előre felkészültek.

A kínaiaknak nem kellett sok idő, van hozzá mindenféle adapter (vagy valaki vesz egy Leica M adaptert és használ hozzá mégegyet, ha annyira ez neki a fontos) de alapvetően az EF adapter ami igazán lényeges, azokból meg van olcsó gyári is, és tökéletesen működik. Pont ez az a dolog, ami miatt egy kicsit sem késtek el, sőt olcsóbb objektívek tekintetében egyértelműen előrébb vannak meg persze ez az első FF kamera, ami már kapásból ilyen alacsony árszinten van, előbb utóbbb válaszolni fognak rá, akkor most ki is van elöl? :)

Itt nyilván az a fő kérdés, hogy melyik gyártó hozzállása a jobb az adott felhasználónak, a Canon által biztosított jobb infrastrukúra de nagyon erős szegmentáció a modellek között, vagy gyengébb struktúra, de sokkal kevesebb limitáció, fejlettebb technika (egyik se jobb a másiknál, csak más, persze éjjel-nappal jöhetnek az elvakult, csúsztatott kommentek mindkét irányba)

[ Szerkesztve ]

(#50048) itouchfan válasza Mr.Csizmás (#50046) üzenetére


itouchfan
senior tag

"szóval nagyobbrészt már csak az ortodoxok, különleges igényűek, és belépő plasztikbajonettes facebook photography-k maradtak csattogóssal. "

Azért ez elég erős költői túlzás...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#50049) Mr.Csizmás válasza itouchfan (#50048) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

"nagyobbrészt" - még mindig elég sok user van a klasszikus berendezkedéssel (mondjuk ez abból a szempontból jó, hogy állandó fejlesztésre sarkallja a milc gyártókat, hogy átcsábítsák őket :D), de az entrylevel szemétből profitálnak a legtöbbet a gyártók.

ps. ha megnézel egy normális fórumot (nem hifitopic szintű), általában meg tudják indokolni miért váltottak, vagy miért nem. (pl. arcfelismerés, regisztrált arc AF követése, wifi/bt távkioldás, stb több oldalnyi feature-k)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50050) Rapid136 válasza p_adam (#50047) üzenetére


Rapid136
őstag

"akkor most ki is van elöl?"
1. a Canon nagy valószinűséggel a saját DSLR felhasználóiból fog elszipkázni felhasználókat, más MILC vázakról nem fognak sokan átváltani
2. az új eladások az elmúlt 8 évben évről évre durván csökkennek
tehát kevesebb gépet fog eladni és sok esetben azoknak akik tükrös Canont cserélnek, ebből nehezen jön ki jól a Canon :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.