Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, segítséget kérnék, szeretnék egy picit komolyabb gépet vásárolni, jelenleg egy fuji s5800-as bridge gépem, van kb. 5-6éve teszi a dolgát nálam, de úgy érzem már kinőttem, és minőségben szeretnék feljebb lépni, persze a pénztárcámhoz mérten.

- Gépre szánt összeg?
Alapvetően maximum 40 max. 45ezer, de ha minden kötél szakad akkor talán 50 még beleférhet, és igen valami kezdő objektivvel együtt, hogy használni is tudjam.
- Felhasználás?
Kiállításon fotózás (BRSZK), épület, táj, portré, és makró, de csak szép sorjában, a megfelelő obikat később tervezem beszerezni.
- Méret számít?
Nem.
- Videóra szükség van?
Nem árt ha tud videózni, de eret nem fogok vágni magamon ha nem tud. Sőt ha alacsony (720p alatti) felbontásban tud csak, akkor inkább ne is legyen benne.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Only használt, pláne ennyiből.
- Egyéb kívánság, speciális igények?
Jó lenne ha akár régi (filmes) gépek objektivjei felcsatolhatóak lennének, ebay-en szoktam látni komolyabbnak tűnő darabokat pár ezrestől indulva a csillagos égig, canon, tamron, olympus etc. mivel ezek relatíve olcsók, és időnként tudnék venni egyet egyet.

Nekem a canon gépei a szimpik, de nyilván az összeg erősen behatárolja hogy mit lehet kihozni ennyiből.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52002) MittuDomain_ válasza #95152384 (#52000) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nálam a 4 utángyártott Canon akkuból 1 megadta magát 3 hónap után, a többi viszont nagyon jól bírja. Szarul esett még akkor is, ha a 4es szett fele annyiba került, mint 1db eredeti itthon.
És persze nincs akksi visszajelzés, megy-megy, majd kakukk.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#52003) Soma01


Soma01
veterán

Had térjek már vissza kicsit az általam feltett kérdésre... (#51937)

DSLR kategóriában milyen márkák és típusok ajánlottak?
Ugye, könnyű, kezdő szett, egy váz+objektív, a komplett szett (kártya, táska) max. 150.000 forintig, kültéri fotózáshoz, táj és utca, épület lenne a jellemző téma.

[ Szerkesztve ]

(#52004) Tin_Shield válasza Soma01 (#52003) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Miért DSLR? A MILC szettek kisebbek, könyebbek.

[ Szerkesztve ]

(#52005) Soma01 válasza Tin_Shield (#52004) üzenetére


Soma01
veterán

Ez igaz. Csak azt mondja az érintett, hogy megnézné azokat is.
Amúgy a GX80 most akciós a Médiában. 147 ezer. Regisztrálóval 5 év gari.... Jó vétel.

(#52006) Tin_Shield válasza Soma01 (#52005) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Értem.Annyiért jó vétel bizony a GX80
A legkisebb DSLR jelenleg a Canon 200D. De a Nikon D3x00 széria sem túl nagy Ezt azért érdemes kézbe venni, megfogdosni,amúgy a tükrösnél nem feltétlen előny a túlzottan kicsi méret. Főleg ha egy méretesebb objektívet csavarna fel rá.

[ Szerkesztve ]

(#52007) Soma01 válasza Tin_Shield (#52006) üzenetére


Soma01
veterán

A Canon EOS 200D = REBEL SL2?
Nikon D5500 illetve D5x00 is szóba jöhet elvileg. Ugye?

(#52008) Tin_Shield válasza Soma01 (#52007) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt hiszem igen. A D5x00 széria nem sokkal nagyobb a kistesótól, de többet tud azért. De szerintem nem sok érv szól 2019-ben az ilyen belépő tükrösek mellett

[ Szerkesztve ]

(#52009) Soma01 válasza Tin_Shield (#52008) üzenetére


Soma01
veterán

Az ugyan ebben az árkategőriában található MILC-ekhez képest? Pl. a GX80-hoz képest gondoltad?

(#52010) Tin_Shield válasza Soma01 (#52009) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akár ahhoz képest. És a többi hasonló tudású és árú MILC-hez képest.

(#52011) PuMbA válasza Soma01 (#52003) üzenetére


PuMbA
titán

Amit írtam neked használtan, az az egyik legköltséghatékonyabb DSLR megoldás és a legtöbb kiegészítőt / objektívet tudod beszerezni adott árban, illetve Nikonhoz is van olcsón 10-20mm-es objektív, szóval azok is játszanak használtan D5xxx. Újonnan azok, amiket Tin_Shield írt.

[ Szerkesztve ]

(#52012) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Sziasztok!

Nikon D750 vs. Sony Alpha 7 Mark II?

Lehet kicsit fura kérdés, de eszembe jutott ránézni a fényképezőgépekre, hosszú, komoly gép nélküli időszak után.
A sztorim röviden: kompakt, később bridge majd egy Olympus E3. Hülye fejjel eladtam, már bánom, mert imádtam, de mivel zsákutca volt, így úgy érzetem lépni kell. Változott a felhasználási terület is, ezért egy Sony DSC-RX100 van jelenleg. Szeretem, túrázáshoz tökéletes, de most kicsit elfogott a nosztalgia és gondoltam ránézek a kínálatra.
Nyilván a jövő a MILC-eké, de ha örökre venné az ember, akkor egy tükrös is szóba jöhet. Ha meg mégis eladná mindkét váz kb. ugyanannyira áron alul lesz eladható. A két váz árban jelenleg kb. hasonló. Objektívet egyet, max. kettőt vennék szerintem csak, viszont úgy látom itt a MILC-ek drágábbak.
Lehetséges felhasználás: tájképek és rendezvények, sötét helyszíneken. A videó funkció egyáltalán nem szempont.

Tanácsok? (árkategória a fenti kettő alapján és egyedüli szempont az FF)
Van még szóba jöhető jelölt e kettőn kívül esetleg?

(#52013) Rapid136 válasza Simulacrum (#52012) üzenetére


Rapid136
őstag

Sötétben a belső LCD erősített képe néha jobb, mert zizisebb ugyan de legalább látsz valamit :-)
A MILC esetében még előny lehet a régi manuális obikkal való játék.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52014) PuMbA válasza Simulacrum (#52012) üzenetére


PuMbA
titán

Esetleg ki tudod próbálni őket vagy a legközelebbi rokonukat? :) Ez lenne a legjobb. Rapid136 hozzászólását fontold meg, illetve a MILC vs DSLR alapvető különbségeket vedd számon, hogy mi fontosabb neked.

[ Szerkesztve ]

(#52015) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Elégedett Olympus m43 felhasználó vagyok már több, mint 5 éve.
Jelenleg Em10mk2-t használok és nagyon szeretem. Van hozzá 5 objektívem és most nézegetem a hatodikat.

Kizárólag csak fotózásra használom (videót egyszer kipróbáltam és kész).
Témák, amiket lövök: város, épület, tájkép.

Olvasgatom itt és máshol a fórumokat és a Fuji nagyon felkeltette az érdeklődésemet.
Az X-t100 nagyon izgatja a fantáziámat, de sejtem, hogy csak megvenném, kipróbálnám, és utána feltenném a polcra.

Kérlek, beszéljetek le róla, hogy vegyek egy Fujit!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#52016) Rapid136 válasza 0519 (#52015) üzenetére


Rapid136
őstag

nem :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52017) konyi79 válasza 0519 (#52015) üzenetére


konyi79
addikt

Menj fotózni, ne vegyél semmit.
Utána ha még mindig van kedved, az X-trans Fujikat is nézd meg. ;]
Az X-T100 Bayer szűrős, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Tény, Bayer szűrősek között is talán a legjobb APS-C ma a piacon JPEG-ben.

(#52018) wms válasza Rapid136 (#52016) üzenetére


wms
senior tag

A próba után nem biztos, hogy a Fujit tennéd fel a polcra. :N

(#52019) PuMbA válasza 0519 (#52015) üzenetére


PuMbA
titán

"Kérlek, beszéljetek le róla, hogy vegyek egy Fujit!"

Önmagad megválaszoltad: "Elégedett Olympus m43 felhasználó vagyok már több, mint 5 éve." :)

(#52020) lugosi válasza 0519 (#52015) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem mielőtt megveszed, nézd meg azt, hogy mennyibe kerülnének azok az obik, amik megvannak m4/3-ra fujiban. Én amikor választottam megnéztem, és úgy láttam hogy jóval drágábbak lennének, így én gyorsan le is beszéltem magam.

(#52021) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#52019) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

mondjuk én is az olympus dslr - milc - pana gf - oly epm - fuji x vonalat jártam be, egyik váltást se bántam meg. mondjuk a nagy-4/3 12-60 zoomot és 35-ös makrót elfogadnám fujira portolva :B :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52022) 0519


0519
senior tag

Kösz srácok mindenkinek a hasznos tippeket!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#52023) snake1977 válasza snake1977 (#52001) üzenetére


snake1977
őstag

Srácok erre valami javaslat? [#52001]
Tudom alacsony az összeg, de valami tipp egy kezdő használt dslr gépre ~50 ezerig?
Nézegettem az aprót, Nikon D3000, 3100/3200, D5100, ami belefér, aztán Sony Alpha A100, A200, A230, Canon 40D, 50D, 500D. Ezekből ajánlanátok valamelyiket nekem?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52024) total90 válasza snake1977 (#52023) üzenetére


total90
veterán

Ezekből a Nikon D5100 néz ki legjobban ... Nem érné meg kicsit várni míg több zseton lesz és valami jobbat venni ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#52025) snake1977 válasza total90 (#52024) üzenetére


snake1977
őstag

Időm végülis lenne várni, de sokkal többet később sem tudok rászánni, annyi hogy esetleg az objektívet később venném meg akkor 1-2 hónap múlva, még D3300-ast találtam egyet obi nélkül 50-be, 45ezer expóval ami beleférhet. Nem tudom mennyivel jobb a gyakorlatban hogy nincs AA szűrő, de a vele készült képek szebbnek tűnnek már első ránézésre.
Esetleg mi lenne a legajánlottab és legolcsóbb gép amit javasolnál?

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52026) PuMbA válasza snake1977 (#52023) üzenetére


PuMbA
titán

A kérdés, hogy a jövőben objektívekre mennyit akarsz költeni :) Érdemes megnézni az árakat meg, hogy milyen objektív fog kelleni körülbelül (nagylátószög körüliek vagy teleobjektív, esetleg portré?), mert ok, hogy megveszed a gépet, de az objektívekre meg a kiegészítőkre még kell csomó lóvé (memóriakártya, állvány pl.)

"Nem tudom mennyivel jobb a gyakorlatban hogy nincs AA szűrő, de a vele készült képek szebbnek tűnnek már első ránézésre."

Objektív minőségétől jobban függ a képminőség, mint az AA szűrőtől.

[ Szerkesztve ]

(#52027) snake1977 válasza PuMbA (#52026) üzenetére


snake1977
őstag

Azt mondom negyedévente kb. 25-35 ezret tudok erre a hobbira szánni, tehát körülbelül az obikra ennyit tudok költeni vagy várok még, ha drágább, a használt dolgoktól nem riadok vissza, illetve sokat nézegettem az ebay-el obikat, ott már 10-20k között lehet venni szép darabokat, az hogy autofókusz nem lesz és kézzel kell beállítani az élességet nem zavarna, az viszont igen, ha a kézremegéstől bemozdul a kép, és a dslr-eknél gőzöm nincs hogy melyik gépben van stabilizálás ez ellen, annyira széles a választék, hogy már egy hete bújom a géptípusokat, de még mindig nem tudom mi lenne nekem a megfelelő.

Szerk.: Akkor visszakérdeznék, melyik géphez lehet venni olcsón jó objektíveket? Ha már az obitól jobban függ a képminőség. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52028) vihartigris válasza snake1977 (#52027) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagy általánosságban elmondható, hogy dslr rendszerben nem a gépben van stabilizátor, hanem az objektívekben.

bármi reciproka a semmi

(#52029) snake1977 válasza vihartigris (#52028) üzenetére


snake1977
őstag

Azt olvastam hogy a sony gépeiben talán az A230-al kezdve van beépitett képstabilizálás, ugyanakkor az is egy öreg gép már, nem tudom létezik e átalakitó, vagy adapter hogy régebbi obikkal is lehessen használni, erre nem nagyon térnek ki.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52030) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#52028) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kivéve talán a pentax, de ők a fotósvilág jobbkormányos oldtimer klubja

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52031) Rapid136 válasza snake1977 (#52029) üzenetére


Rapid136
őstag

A Sony a Minolta komplett fényképezőgép üzletágát átvette, már a Minolta Dynx 5D és 7D modellben volt képstabi ahogy az első Sony A100 és A200 vázakban.
A korábbi Minolta AF (MAF, A) bajonettes obik használhatók rajta, illetve m42 adapterrel m42 menetes filmes obik is.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52032) Mr.Csizmás válasza snake1977 (#52027) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a fenti öreg vasakat felejtsd el, ki tudja min ment keresztül a legtöbb. ezek relatíve fiatal technikák, némelyikhez van kitobi is, rosszabb esetben egy 28 mm-es filmest szerezz adapterrel, és azzal tudsz fotózni kitobi helyett "általános" témában. csökkenő ársorrendben:

[link] [link] [link] [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52033) snake1977 válasza Rapid136 (#52031) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm, ez sokat segitett. Szétnézek a sony-k közt kicsit jobban.

Mr.Csizmás: Köszönöm, de miért jobb egy milc nekem mint egy dslr? Azt leszámítva hogy nyilván újabb. Jobb képeket készít mint egy D3300 kit obival?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52034) Rapid136 válasza snake1977 (#52033) üzenetére


Rapid136
őstag

Te készítesz jobb képeket jó esetben, a DSLR AF rendszere rejtegethet "problémákat" amiket a MILC nem. Keress rá a "back/front focus" jelenségre.
MILC vázon sokkal több lehetőséged van olcsó filmes obikkal fotózni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52035) snake1977 válasza Rapid136 (#52034) üzenetére


snake1977
őstag

Utánalestem, korrigálható a dolog gépen belül, persze jó ha nem kell ilyennel foglalkozni, illetve ha öreg ütött kopott a gép, akkor ez simán fizikai probléma is lehet, kezdem kapisgálni mire célzol. :K
A milc-ekkel amit linekltek csak annyi gondom van hogy vagy a világ másik fele, vagy annyiba kerül obi nélkül hogy épp csak meg tudom venni, illetve ezek közt volt egy bekapcs gomb hibás, na az eleve kilőve, postai úton nem vásárolok ekkora összegbe, még többszáz + értékelés mellett sem.
Köszönök mindent, nézelődök informálódok, és legvágső esetben még várok amig több pénzem lesz.
De addig is javasolnátok egy-két belépő szintű gépet, ami alatt nem érdemes foglalkoznom a dslr témával? Legalább legyen célom, hogy mire érdemes sporolnom kicsit.
Köszönöm.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52036) Mr.Csizmás válasza snake1977 (#52035) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

és legvágső esetben még várok amig több pénzem lesz.

ez lenne a legcélszerűbb, ha veszel egy 8-10 éves romot visszatekert órával, az ön- és pénztárcasz...ptás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52037) bubibaba31


bubibaba31
tag

Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani, hogy EOS M100-nál hogy tudom beállítani, hogy a képeken rajta legyen a dátum, idő? Sehol sem találom :-( Köszi!

(#52038) Keem1 válasza bubibaba31 (#52037) üzenetére


Keem1
addikt

Exifben beállítás nélkül benne van. Az meg, hogy a képre rákerüljön.. Háát, a 90-es évek analóg automata gépeinél divatos volt, ma már inkább épp olyan ciki, mint az instára posztolt képen virító "Dupla Leica kamerával készült" reklámfelirat. :D

Komolyra fordítva a szót: aki túllép a szinte kihalt szuperkompakt gépeken, sőt, a mobiltelefonok kameráin is és oda kerül, hogy MILC vagy DSLR gépet vesz, az ne butáskodjon már képre nyomott dátummal. :U

[ Szerkesztve ]

(#52039) snake1977 válasza Mr.Csizmás (#52036) üzenetére


snake1977
őstag

Pfúú erre nem is gondoltam, a shutter count ezekszerint manipulálható? Furcsa is némely hirdetés, pár ezer expós gépek, amik legalább 8-9 évesek.
Nem célom a f*szerdőbe rohanni nyitott szájjal, inkább várok, annyira azért nem sürgős. Egy olyan gépet szeretnék ami kiszolgál 4-5évig gondok nélkül.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52040) Mr.Csizmás válasza snake1977 (#52039) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

bocs, kurzivval kellett volna írnom,irodalmi hasonlat volt. lényeg hogy 8-10 év alatt kaphatott elég sokmindent egy gép, leejtés, időjárási viszonyok, barkácsolás, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52041) Mr.Csizmás válasza Keem1 (#52038) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nálunk a helyszínelőknél kötelező. asszem nikon D60 :D de a biztosítói kárfelmérésnél is dátumozós a kép.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52042) Rapid136 válasza bubibaba31 (#52037) üzenetére


Rapid136
őstag

Szinte biztos hogy sehogy... azért ezen a szinten már túl van a világ :)
Léteznek feliratozó, vizjelező programok amik egy adott mappában lévő képekre utólag a kiválasztott X információt ráteszik a képre.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#52043) snake1977 válasza Mr.Csizmás (#52040) üzenetére


snake1977
őstag

No problem, már értem. Sajnos az apró tele van ilyen gépekkel, és elnézve a MM/edigital jelenlegi ajánlatait, kicsit nevetségesek a használt árak. Bár lehet részletre vásárolok egy újat inkább, ezek után.:R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#52044) asdf_ válasza Mr.Csizmás (#52041) üzenetére


asdf_
veterán

Es muszaki vizsganal is olyan kepet kell csinalni a visgabiztosnak, amire ra van egetve a datum (tudom, teljesen ertelmetlen, de akkor is). De mondjuk arra nem 100-as Canont hasznalnak.

[ Szerkesztve ]

(#52045) Keem1 válasza Mr.Csizmás (#52041) üzenetére


Keem1
addikt

Carsharingnél naplózásra én is szoktam (fotóim 1/10000. része), de ahhoz tökéletes a telefon, és abban van is ilyen opció :D Ha ilyen célra kell, akkor szerintem amúgy is jobb erre egy okosteló. Ha meg a kép élvezhetetlenné tétele a cél, akkor ha minden kötél szakad, szerintem Irfanview vagy hasonló megoldja. De legalább annál még ott az esély arra, hogy megmarad a kép tönkretételmentes verzióban is.

#52044 asdf_
Mai világban már azért tartom én is értelmetlennek, mert ha ez a cél, kezdő PS szinten is eltüntethető a kép sarkába égetett dátum/fotó.

Amúgy úgy tudom, nem hitelesített eszköz esetén semmilyen téren sem állja meg a helyét az adott bizonyításra felhasznált fotó. Úgy értem, nem fog többet bizonyítani jogilag dátummal, mint nélküle. Ahol elfogadják a fotót, ott el fogják timestamp nélkül is, ahol meg nem bizonyít semmit egy timestamp nélküli, ott a rányomott időbélyeg se fog. Tehát w/oTS nélkül = wTS

Mondjuk ezzel az erővel mehetne a GPS koordináta is a fotóra :D

[ Szerkesztve ]

(#52046) Mr.Csizmás válasza snake1977 (#52043) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] esetleg itt nézelődj, meglepően sokszor kerülnek fel olcsón még garis gépek (milc témánál maradva) de ofc nézd meg a többit is. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52047) bubibaba31 válasza Keem1 (#52038) üzenetére


bubibaba31
tag

Köszi hogy lebutáztál, anélkül, hogy tudnád,miért kell...Azt hittem ezek a csoportok azért vannak, hogy választ adjanak a "tapasztaltak" a "hülyébbek" kérdéseire,nem azért,hogy lehülyézzék és lealacsonyítsák az embert.. tévedtem..

(#52048) asdf_ válasza Keem1 (#52045) üzenetére


asdf_
veterán

Mehetne, meg mehetne a GPS-bol szedett ido is, de azt is kb. harom pillanat hamisitani, es a GPS vevos fenyekepzogepnek kamu (elnyomva az eredetit) adatot sugarozni. Vizsganal amugy szerintem siman csak annyi lehet az oka, hogy most mar publikusan lekerdezhetok a vizsgan keszult kepek, es ha gyarilag rajta van mindegyiken a datum, akkor az NKH-nak nem kell azzal foglalkoznia -es eroforrast is biztositani hozza-, hogy egyreszt eloirja az EXIF kepes gep hasznalatat -nem mintha valoszinu lenne, hogy lenne olyan, ami nem kepes ra-, masreszt hogy az osszes feltoltott kepet rekodolja es beleegesse az exifbol kivadaszott timestampet. Sokkal egyszerubb eloirniuk, hogy rajta kell lennie a datumnak es akkor semmi dolguk vele.

(#52049) Keem1 válasza bubibaba31 (#52047) üzenetére


Keem1
addikt

Hát figyelj, ha már ennyire beleképzelsz dolgokat a kommentembe (amire egyből elkezdesz köpködni, ahelyett, hogy átgondolnád a feladatot, és mondjuk nem csak hatékonyan, de elegánsan is megoldd :D ), akkor elárulom, hogy eleve ott vérzett el a dolog, hogy full rossz topikban tetted fel a kérdést.

Csak néhány példa, hogy hol lett volna relevánsabb:
- Canon MILC: EOS R és M topik

- Azonnali fotós kérdések órája

Nézd, azon már túl vagyok, hogy egy full rossz ötletre bájologjak. Őszinte ember vagyok, ha valaki a jó tanácsot sértésnek veszi, nem bánom, ez nem rosszfejség kérdése, nem is haragszom rád/utállak/ki akarok veled cs*szni, csak elolvastam egy olyan kérdést, ami megoldást akar egy eleve halott ötletre, függetlenül attól, hogy tudnám, mi a célod vele, kapásból sejtem, hogy legalább két, ennél sokkal elegánsabb ötlet létezik.

De mondom, távol álljon tőlem, hogy bárki felett pálcát törjek. Egyébként meg ha mindenképp maradni akarsz a te verziódnál, gyorsabb és egyszerűbb egy okostelefonnal bekapcsolt timestamp mellett fotózni. Na, és így nyilvánvaló módon is segítettem. ;) Szóval peace van meg minden, ne vedd sértésnek az előző kommentemet sem, bár valószínűleg ezek szerint így jött le, de NEM az volt a cél. Hanem rávilágítani (kicsit keményebb megfogalmazásban) arra, hogy nagyon rossz ötlet van készülőben.

[ Szerkesztve ]

(#52050) MrChris válasza snake1977 (#52035) üzenetére


MrChris
nagyúr

A DSLR front/back fókusz szoftveresen kevés vázon korrigálható, alsó kategóriában egyáltalán nem jellemző és nem old meg minden hibát. Az enyémet szervizbe se bírták minden obimhoz beállítani.

Beépített stabilizátorból is nagyon változó típusonként a hatékonyság. A régebbiek kb. halottnak a csók, csak a bajnak van.

Nikon dslr-el kb kizárod a mindenféle adaptálható obikat, mert nagy a bázistávja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.