Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Tin_Shield válasza iegyetlen (#48000) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Annyit megér. És egy pozitívuma azért van, pici, sokan megtartják emiatt akkor is, ha már van a polcon komolyabb objektív.

(#48002) #31733248 válasza iegyetlen (#48000) üzenetére


#31733248
törölt tag

Elfér egy övtáskában az APS-C vázzal együtt. Itt találhatsz róla tesztképeket, itt pedig megnézheted azt is, hogyan teljesít egy professzionális felhasználásra szánt Canon objektívvel szemben.

(#48003) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#47817) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olympus gépek mennyire ajánlottak?

(#48004) Tin_Shield válasza FoxiestFox (#48003) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó gépek. Melyik típusról lenne szó?

(#48005) FoxiestFox válasza Tin_Shield (#48004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

E-PL5

(#48006) Tin_Shield válasza FoxiestFox (#48005) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez már 16MP-es, képminőségben ott van ahol a korabeli nagytesók (E-M1/M5/M10). A 2 tengelyes képstabija nem túl hatékony még, EVF csak opció, és video elég gyengusz. Ha ezekkel együtt tudsz élni akkor jó kis gép.

(#48007) xXxian


xXxian
senior tag

Na, sokan bukták (volna) a fogadást. Itt a Canon / Nikon FF MILC. :)

Elérkezett a bőség ide yeah. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48008) Rapid136 válasza xXxian (#48007) üzenetére


Rapid136
őstag

Meg a Pana?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48009) eeXaa válasza iegyetlen (#47996) üzenetére


eeXaa
addikt

egy pana/oly vázat ajánlanék inkább... olcsón hozzájuthatsz kiválló fényerős fixekhez.... a tükrös rendszerek halottak... a sony meg b.szik elérhető árú normális optikát gyártani... továbbá baszik a garanciára... ill. a vázaik fapadosak, kényelmetlenek.... butaság lenne sony-t venned...

(#48010) Rapid136 válasza eeXaa (#48009) üzenetére


Rapid136
őstag

Márhogy a Sonynál a vásárlástól számított 360 napon belül 10-15 ezer Ft-ért meghosszabbítható a gari akár 5 évre is, ez tényleg trehányság tőlük...
Adapterezve évekig el lehet lenni velük, használtan akár egy fullframe A7 is beszerezhető. A drága váz ára kompenzálható azzal a nagy halom manuális obival. Persze kompromisszum, de az emberek fél évszázadot fényképeztek AF nélkül...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48011) eeXaa válasza Rapid136 (#48010) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát pedig mindenkitől azt hallom hogy a sony legendásan rossz a supportban... biztos valami valami tévedés lessz akkor.... :D ....igazából ezerszer többet nyer egy mft vázzal, de ezt te is tudod..... kb lóf.szt nyer azzal hogy egy induripindurit nagyobb a szenzor...

(#48012) lugosi válasza Rapid136 (#48010) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Márhogy a Sonynál a vásárlástól számított 360 napon belül 10-15 ezer Ft-ért meghosszabbítható a gari akár 5 évre is, ez tényleg trehányság tőlük..."

Erről nem hallottam eddig, ez jó. Akkor is lehet ha nem magánszemélyként veszik a gépet, hanem cég?

(#48013) Rapid136 válasza lugosi (#48012) üzenetére


Rapid136
őstag

Pl. a Központi Szalon weboldalán minden termék mellett ott az opció, gondolom nincs kizárás.
Sőt az első 7-esemet én is cégnévre vettem 3 év garival

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48014) lugosi válasza Rapid136 (#48013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az jó, köszi.

(#48015) 80hun válasza eeXaa (#48009) üzenetére


80hun
addikt

Az A6300 hol fapados neked? :)

(#48016) #31733248 válasza eeXaa (#48011) üzenetére


#31733248
törölt tag

Igen, "induripindurit nagyobb a szenzor": éppen 63 százalékkal. :D Ha valami kérdésed van, inkább gyere a Sony topicba és tedd fel, ne az MFT topicból próbálj tájékozódni. ;) :N

(#48017) konyi79 válasza lugosi (#48012) üzenetére


konyi79
addikt

Lehet, én már több vázam vettem cégre, közvetlenül megkötve a garanciát 5 évre.

(#48018) eeXaa válasza #31733248 (#48016) üzenetére


eeXaa
addikt

...hangyaf.sznyival... az olcsóbb mft obik úgyis többet nyomnak a lattba mint az a nemegész 1fé előny...

80hun: azaz... nemvéletlenül dobták ki utána a 6500 at...

[ Szerkesztve ]

(#48019) 80hun válasza eeXaa (#48018) üzenetére


80hun
addikt

Ennyi a válaszod hogy "azaz... nemvéletlenül dobták ki utána a 6500 at..." :D

(#48020) konyi79 válasza eeXaa (#48011) üzenetére


konyi79
addikt

Az induripindurival nagyobb szenzor előnye, ráférnek azok a PDAF pontok, ami után lassan nincs hét ne vágyakozzon valaki az mft topikban is. Meg ISO800 fölött marad a képnek dinamikája.
És tényleg, jók az mft vázak, jók az objektívek többnyire, meg marha olcsók is. De lesz fejlődés mft szenzorban szerintetek? Lassan utolérik az 1"-os szenzorok az mft-t, a Pana meg jön úgy tűnik FF vázzal. Én kivárnék most, mielőtt rendszert kezdenék építeni mft-re, nehogy az Oly megismételje a 10 éves lenullázós ciklusát.

(#48021) eeXaa válasza konyi79 (#48020) üzenetére


eeXaa
addikt

...az mft szenzorok is fejlődnek, ahogy eddig is tették.... igazából semmi érdeke se a panának sem az olynak hogy kiszáljanak az mft-ből... azt el tudom képzelni hogy kijönnek egy egy ff rendszerrel, de az mft megmarad.... igazából az apsc van veszélyben.... legalábbis a sony az biztos...

80hun: ...hol? mindenhol....

[ Szerkesztve ]

(#48022) 80hun válasza eeXaa (#48021) üzenetére


80hun
addikt

Naszóval. :)
A Pana szenzorok fejlődése max videó terén létezik fotózához nem fejlődtek semmit de ugye saját szenzort használnak.

Az E-M1mk2-ben lévő SONY szenzor már sokat fejlődött de még évek mire lecsurog az alsóbb modellekbe.

Ha kicsit jobban átgondolnál dolgokat akkor tudnád hogy az APSC nincs veszélyben főleg a Sony nem.
Bármikor frissíthetnék az obikínálatukat , szted miért nem teszik meg?
Egy kis függelék hogy a Sony és az Olympus elég szoros üzleti kapcsolatokat ápol és ez nem anyiból áll hogy az Oly szenzort vesz tőle :)
Tehát kb az én elgondolásom az hogy a Sony direkt nem nyomja komolyabban az APSC vonalat nehogy alávágjon a Fuji/Olympus párosnak.
Jól elvannak a FF MILc gépekkel köszönik szépen :)

De akkor szted az EOS-M is veszélyben igaz azzal a 8db natív objektível.
Valahogy mégis lenyomta az Olympust is hazai pályán Milc eladások terén :D

Az KAMU hogy bármelyik rendszer veszélyben lenne. Tőkéletes redszer nincs de mindben ltalál az ember kedvérevalót. és eszerint oszlik meg a piac. :)

[ Szerkesztve ]

(#48023) hibavissza válasza konyi79 (#48020) üzenetére


hibavissza
veterán

Az a gond, hogy a kézből videózásra alkalmas Sony vázak irreális áron mennek (6500, A7III) és nincs a rendszerben egy Pana 12-32 szerű obi. Vagy említhetném a Pana 12-35-öt. 150-200 körül be lehet szerezni. Ennyiből csak egy adapterezett, ormótlan Sigma jön ki. Sokkal-sokkal inkább Fuji H1. Ha már hibrid.

Szóval vannak még bőven hiányosságok APS-C Sony oldalon. Lassan oda jutunk, hogy aki nem APS-C-t használ az loser. Abszurd. Ennek ellenére én sem vásárolnék be pro mft objektívekből, de az mft rendszer nem is erről szól, hanem a józan kompromisszumról.

Szimplán fotózni szerintem is jó választás egy Sony a6000. De napjainkban egyre kevesebb ember elégszik meg azzal a videó minőséggel amit egy középkategóriás mobil is hoz normál fényviszonyok közt.

(#48022) 80hun:

A Pana szenzorok fejlődése max videó terén létezik fotózához nem fejlődtek semmit de ugye saját szenzort használnak.

Ezt három Panasonic váz után minden tekintetben cáfolnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#48024) Mirman válasza hibavissza (#48023) üzenetére


Mirman
őstag

Mondjuk ha kifejezetten arról beszélünk hogy valaki fotozni és videózni szeretne megtanulni akkor szerintem egy tükrös Canon sem túl elvetemült ötlet . Mondjuk egy 80D használtan.

Jó autofókusz keresőben , jó videós fókusz , sok kezelőszerv , jó ergonómia, olcsó belépő objektívek , nagy használt piac. Később pedig könnyen és még mindig normális áron lehet túladni a cuccokon ha már ki kristályosodik hogy konkrétan mit szeretne az illető és melyik rendszer a legszimpatikusabb neki.

(#48025) b.vr válasza konyi79 (#48020) üzenetére


b.vr
őstag

Nem semmi hsz-t sikerült összehoznod...
Én használok 1"os, m43os és apsc gépet is. Nagyon mulattató amikor a m43nál 63%kal nagyobb területű apsc úgy van beállítva mintha az már.már egy új univerzumot nyitna, most meg kiderül hogy az 1"os szenzor, aminél a m43 93%kal nagyobb, az meg lassan utoléri... Nyilván.
Arról nem is beszélve hogy mivel a Nikon lelőtte az általuk igazán komolyan sose vett 1"os rendszerét, nincs is ilyen szenzorral szerelt cserélhető obis rendszer, azaz nem lehet olyan minőségű és mennyiségű objektíveket a szenzor elé tenni, valamint ami akár még nagyobb probléma, egy kompakt kezelhetősége fényévekre van a cserélhető obis rendszerek kezelhetőségétől (de nem is ezért kell szeretni. Hanem mert egy RX100 konkrétan elfér a nadrágzsebben, viszont egy mobilhoz képest kezelhetőségben és képminőségben is más dimenzió. De szó nincs itt semmiféle utolérésről.
(Nekem mondjuk mind az oly e-m1-ben, mind a fuji x-e2-ben van cd-af és pd-af is szóval nem érint érzékenyen a kérdés de ez a ráférnek a pdaf pontok már csak azért is elég ütődött vicc (ha annak volt szánva) mert konkrétan az 1"os Nikon 1 pont a hibrid fókuszrendszerével évekkel előzte meg az összes többi milc gyártó ezirányú képességeit)
Az Olympus lenullázós ciklusáról meg csak annyit hogy azon túl hogy ez most nettó hisztériakeltés, az Olympus nem nullázta le a rendszerét hanem ahogy az a bejelentéskor is olvasható volt, az E-M1 pont ezért lett olyan amilyen (markolat, adapterezés és fókuszrendszer), ezzel a vonallal egyúttal tovább vitték a legacy dslr rendszerüket is
(és szemben azzal hogy az Oly milyen jól megoldotta a régi obik adapterzhetőségét, érdemes visszaemlékezni hogy nem sokkal a később a Sony mit összeszenvedett az első generációs vázai adapterezésével, beépítve egy slt fókuszrendszert.... Arról nem is beszélve hogy a FF Sonyk óta, most már 5 éve, mivel érthető okokból arra kell az objektívparkot kiépíteni, az apsc objektívjeit kénytelen élőhalott állapotban vegetáltatni)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#48026) konyi79 válasza b.vr (#48025) üzenetére


konyi79
addikt

A százalékok engem egyáltalán nem érdekelnek. Sem az APS-C, sem az 1" aránya mft-hez. annak is megvan az előnye-hátránya, de a legfőbb gond nem ez. A ráférben lévő cinizmust meg nem sikerült megérteni. Annak idején a 16-16Mp-es apsc és mft szenzorok fej-fej mellett voltak minőségben, ooc jpeg-et nézve. Egyértelműen az Oly összehasonlíthatatlanul jobb jpeg motorjának köszönhetően. Kijött az új 20Mp-es mft szenzor (talán PEN-F?), de se jobb jel-zaj viszonyt, se hybrid fókuszt nem hozott. Jó a Pana DPF, jó az Oly akármilyen fókusza, de értelmes követőt nem lehet csak kontrasztra támaszkodva hozni. Mi ez 3:20-tól? 2018-ban egy 500k+ váztól? Jól látod az 1"-os kompaktok lényegét, igaz Nikon elfuserált kukázott rendszere senkit nem érdekel. Bár az RX100 mocsok drága, de az újabb fényerős zoomjával igencsak jó gép, zsebből. Az mft nem tudja méretbeli előnyét hozni az ilyenekkel szemben, ha gyártástechnológiában nem lép előre. Nézd meg, dinamikában hol vannak ezek a szenzorok az Oly csúcsgépéhez képest, melyik hol metszi a zöldet, remélem abban megegyezhetünk, 10FÉ dinamika alatt már nagyon kell tudni a témát válogatni. Pedig az E-M1 szenzorának már rég az E-M10-ben kellene lenni. Tegnap. Az 1,2-es pro üvegeket meg hiába tolják, a lassan filléres FF vázakkal szemben ki az, aki azt fogja választani? Hány embernek van itt a fórumon olyan? Mikor már a Canon is képes lesz lassan értelmes live view autofókuszt összeszenvedni...
Teljesen igazad van, tökéletesen meg lett oldva az ft objektívek adaptálása. E-M1-re. Azaz ügyesen ki lett szűrve, nehogy egy szerencselovag vesz egy E-M10-et, majd turkáljon a használtpiacon értelmesen használható ft üvegek után.

(#48027) konyi79 válasza hibavissza (#48023) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, ezek a vázak se alkalmasak kézből videózni egy X-H1-hez képest. És tényleg jó lenne, egy kicsi, de jó APS-C zoom. De a mikulásnak hiába írunk, lesz*rja.
A józan kompromisszum, ebben van nagyon igazad. Van ismerősöm, aki csak a kompaktnál jobbatt akart, mert mániája körbeautózni évente 2x Európát. Vett egy limitált E-M10-et, és boldog vele. Kicsi, szép, jó képet ad alapból. De ő se veszi meg 3x ugyanazt a technikát újracsomagolva.

(#48028) b.vr válasza konyi79 (#48026) üzenetére


b.vr
őstag

Ha lehet maradjunk amiket állítottál. Mint mondtam én aktívan használom az 1", m43 és apsc gépeimet. Ugye neked is vannak intenzív gyakorlati tapasztalataid ezekkel amikre támaszkodva jössz a "lassan utolérik"kel? Az elméleti százalékok persze nem érdekelnek és jössz helyette a dxo szintetikus számaival. Ami ráadásul a többi általam hozott ügydöntő kérdésemmel még csak nem is foglalkozik. Szóval mielőtt mások esetleg megvezetődnének a hsz-ed alapján, gyakorlati használati tapasztalatim alapján mondom, nem, az 1"ra épülő kompaktok nem fogják veszélyeztetni a m43ot (meg persze mást sem)
Valamint most a hsz-ed melyik része is igazolja hogy az Olympus lenullázós ciklust csinált és fog csinálni? Mint írtam, az e-m1 ennek figyelembevételével készült, nem hagyták a korábbi felhasználóikat az út mellett a meglévő legacy 4/3-os objektívjeikkel.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#48029) p_adam válasza konyi79 (#48027) üzenetére


p_adam
addikt

Ezt már korábban egyszer leírtam, az A7III jó kézből videóra (vitathatóan még jobb is lehet, mint az X-H1 panning és hasonló mozgások esetén), főleg stabilizált optikával (kézből videózás és sétálás az én olvasatomban nagyon távol állnak egymástól) a rolling shutter jelentős, de pl. 4k A7III APS-C módban már nagyon jó. Itt van egy epizód, de szerintem majdnem az összes másiknál is ez a setup, amit használ.
Az A6500 a 4k rolling shutter miatt már problémásabb, de az is távolról sem használhatatlan (akkor senki nem használná) és kb. feleannyiba fáj, mint egy X-H1.

(#48030) konyi79 válasza b.vr (#48028) üzenetére


konyi79
addikt

Ügydöntő kérdéssel... :DDD
Nem, ez nem bíróság, ahol születni fog egy mindenki számára kötelező érvényű döntés. Ez egy szakmai topik, ahol ütközhetnek vélemények.

p_adam: Persze, hogy marha jó az A7 videóra. De az a stabi ami benne van, szerintem (most már odaírom) nem arra van kitalálva, tudj vele nyugodtan mozogni. Igényli a külső megoldást, ebben a H1 nekem érezhetően jobbnak tűnik.

Talán még nem látott jó áron A5100 azoknak, akik kicsi kamerát keresnek jó tudással!

[ Szerkesztve ]

(#48031) p_adam válasza konyi79 (#48030) üzenetére


p_adam
addikt

Akkor úgy mondom, hogy nem csak a stabilizálásról van szó, nem csakis ezt kell nézni és ez alapján dönteni.
.
A videó követő AF és a rolling shutter két másik dolog, ami szerintem ugyanúgy nagyon fontos tényező, és ebben viszont a Sony A7III (mivel gond nélkül 4k APS-C módba kapcsolható, és akár crop objektívekkel videóra ugyanúgy hibátlanul használható, bár ezt szerintem a legtöbben nem használják ki) egyértelműen magabiztosabb ill. jobb ebben a generációban és a markolatot se kell szinte kötelező hozzá megvenni, mert olyan gyorsan merül az akksi. A fuji színprofilok szebbek és a kamera (markolat nélkül) kisebb a jól kiépített objektív parkkal, de más előnyöket én nem látok, pontosan ott tart, ahol a Fuji az eddigiekhez képest tarthat.
Ha nem a fotót és nem a videót nézzük, akkor ez már némileg más kérdés, de videóról beszéltünk.

Ha pedig nem fontos a 4k (mert tényleg nem mindenkinek kell), akkor pl. nem lehet elmenni a Canon M50 + stabilizált objektív mellett sem, ha valakinek elég arra, amilyen helyzetekben használni szeretné. (Ahogy írtam nem feltétlen csak azt kell nézni, hogy van-e benne stabilizálás)
Sokkal kisebb és könnyebb, olcsóbb még kifinomultabb AF, jók a színei és van kihajtható kijelző. Meg persze m43 kamerák is komoly opciók referencia szintű stabilizálással, bár nagy részüknél a nagy AF problémát igencsak ideje lenne "befoltozni".

[ Szerkesztve ]

(#48032) hibavissza válasza konyi79 (#48027) üzenetére


hibavissza
veterán

A kézből videózàsnàl nem az “eszetlenül” kameràval rohangàlàsra gondoltam. Arra egyik ibis sem jó igazàn, mert random letapad, berànt mindegyik. A Sony megoldàsa is jó, ha az a célod, hogy a kamera statikus àllapotàt megőrizd, csökkentsd a kèzremegèst. Abba ne menjünk bele, hogy a 150 ezres Gx80 videó minősègben közel olyan vagy jobb (stabi) tudàssal bír mint egy 2000 eurós A73. Főleg, ha lenne benne pdaf. Fotónàl sem fogod azt mondani, hogy “fúj ezt a képet nem ff géppel csinàltàk, de ronda...”

(#48033) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

Nikon 1 J1 gépbe milyen sebességű kártyát érdemes venni? Nem tervezek rawban fotózni, csak JPG. Témából adódóan néha szükséges, hogy több kép gyorsan elkészüljön. Meguntam a telefonok vállalhatatlan képminőségeit, csak ennyi volt a vásárlás oka, nem akarok fotós karrierbe kezdeni.
16 Gigára gondoltam, csak a sebességét illetően vagyok kérdésben.

(#48034) b.vr válasza konyi79 (#48030) üzenetére


b.vr
őstag

édesistenem, mégis honnan vetted hogy én bármiféle "bíróságra" gondolnék?... Az ügydöntő kérdéseken a leendő _vásárló_ számára döntő kérdéseket értettem, amibe a képminőségen túl legalább ennyire beleértendő a használhatóság, kezelhetőség, amikre ugye külön kitértem a miért nem fogják utolérni az 1"os kompaktok a m43os (meg semmilyen más) rendszereket.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#48035) HUNorbert


HUNorbert
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék váltani majd a meglévő Canon 100D DSLR-emről MILC-re.
Mivel nem sanszos hogy kihasználnám az FF-et így maradnék az APSC vonalon egyelőre.
Szinte csak fényképezésre használnám a vázat, régi, manuális lencsékkel.
Nézegettem már gépeket, pl Canon M50/100, Sony A6000, de még nem döntöttem el melyik lenne a legjobb választás.
Esetleg tudnátok ebben segíteni, ha valakinek van ilyen, vagy hasonló váza?
Előre is köszönöm!

(#48036) eeXaa válasza HUNorbert (#48035) üzenetére


eeXaa
addikt

ha apsc és csak fénykép akkor fuji a legjobb, értelmesebb választás. ;)
canon, sony felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#48037) 80hun válasza eeXaa (#48036) üzenetére


80hun
addikt

Komolyan ha nem tudsz érdemi tanácsot adni ne is szólj hozzá inkább.

(#48038) 80hun válasza HUNorbert (#48035) üzenetére


80hun
addikt

Új kell vagy használt is játszik?
Csakis manuálozni szeretnél vagy egy-két AF-es obi is kelleni fog?

Első körben a kereső nélküli gépeket nem ajánlanám egyáltalán. :)

[ Szerkesztve ]

(#48039) eeXaa válasza 80hun (#48037) üzenetére


eeXaa
addikt

...figyu... arra válaszoltam pont amit kérdezett... sajnálom ha téged ez nem elégít ki, de majd én eldöntöm hogy mikor és hogyan szólok hozzá. ;)

(#48040) Tin_Shield válasza 80hun (#48022) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"De akkor szted az EOS-M is veszélyben igaz azzal a 8db natív objektível.
Valahogy mégis lenyomta az Olympust is hazai pályán Milc eladások terén :D"

Az EOS-M az egy szem értelmes vázzal és a féltucat natív objektívvel pont hogy hazai pályán nyomta le az überalles Sony-t (inkluzive fullframe, APS-C, hiába az MC11 és a PDAF). Oly 27.2%, Canon 21.3%, Sony 20.2% (BCN Japan camera ranking 2018 mirrorless) Ez inkább elgondolkoztató szerintem... Mióta MILC kategória létezik talán minden évben az Oly az első Japánban, tavaly is növelte a részesedését. Szóval kicsit korai a vészharangot kongatni az mft felett.

[ Szerkesztve ]

(#48041) 80hun válasza eeXaa (#48039) üzenetére


80hun
addikt

Itt nem ezen van a hangsúly , fikázod a sony-t miközben nemsokat tudsz róla. Legalábbis ez jött le. eddig.
Szted az A6300 egy fapados gép és ez mindent elmond :)
A Canonál is mi a gond az M50-el pl ?

Elképesztően csak egy-két márka felé húzól de ez a topik itt pont nem erről szól.
Igényeknek megfelelően ajáljuk a gépeket és az obikat és nem a saját márkahűségünk alapján.
Az a lényeg hogy a kérdező a lehető legjobban tudjon dönteni és ehez próbálunk segítséget nyújtani

(#48042) HUNorbert válasza 80hun (#48038) üzenetére


HUNorbert
csendes tag

Használt is játszik természetesen és AF obit is is használnék, de többnyire manual lenne rajta.
Így jutottam el a Sony-hoz pl, amennyire tudom az E-mountra elég sok mindet fel lehet pakolni átalakítóval.
De minden márka játszik, Fuji is, Canon is, Sony is.
(Mondjuk Canon-os alternatíva lenne a legjobb, mivel a vakum pl Canon papucsos.)

(#48043) 80hun válasza Tin_Shield (#48040) üzenetére


80hun
addikt

Nem ez volt a lényeg hanem az hogy nem aszerint veszik az emberek a gépeket amihez akár rengeteg obi van v. többet tud a többinél.

Igen lenyomta a sonyt is, a fujit és az Olyt és a Panát is. :)
Nem azért írtam az olyt mert MFT hanem csak egy példa volt miközben a két redszer felszereltsége igen különböző EOS-M vs MFT :)

Nehogy azt hidd hogy Sony fan vagyok annyira hogy csak a sony és semmi más. :)
Az igényeim szerint választok gépet és ennyi , nem érdekel mi van ráírva :D

(#48044) eeXaa válasza 80hun (#48041) üzenetére


eeXaa
addikt

...volt 5100-am a 6000-et is eléggé ismerem mivel haveromnak meg az van... szal... ismerem a lehetőségeket ne aggódj.... nincs kedvem hosszan regélni egyszerű kérdésekre, viszont röviden szivesen válaszolok.. ennyi...
...az apsc különben is halott vonal a sony-nál mivel mindenki ff vázat akar tőlük...
...az eos m-t meg inkább ne is hozzuk szóba, mivel egy komoly fotós sem teszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#48045) Tin_Shield válasza 80hun (#48043) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Most írtam, hogy az Oly-t nem: 27.2% vs 21.3%. És Oly =/= mft. De a trend elgondkodtató, hogy mennyire képesek letarolni a nagyok a piacot csak a nevükkel (egy aránylag tisztességes váz és pár objektív is elég nekik hozzá) Hiába a tízéves mft és Sony E.

[ Szerkesztve ]

(#48046) 80hun válasza HUNorbert (#48042) üzenetére


80hun
addikt

Még egy kérdés , rászánt összeg?

Az eddigi igényeid alapján EOS M50-et választanám.
Adapterrel rámegy az összes EF és EF-S obi is és lesz AF-ed is. Nem feltétlen kell a gyári adapter mivel nincs benne elektronika csak egy közgyűrű az egész jelátvitelel megteszi egy Viltrox EF-Eos M adapter is 10e-ért
Ha van pár jó Canon obit azt sem feltétlen kell eladnod , attól függ eddig mit vettél :)

Manuálokat mindegyikre fel lehet pakolni , mindhez van átalakító bőven. :)

(#48047) 80hun válasza eeXaa (#48044) üzenetére


80hun
addikt

Nekem is volt Sony, Fuji , Oly , Pana milc rendszerem és vázaim.
Én is tudnék regélni mi tetszik és mi nem a rendszereikben csak hogy ez egyéni preferenciák alapján történik :)

De nem a saját elvárásaink alapján kell gépet ajánlani ezt kéne megértened. :)

"az eos m-t meg inkább ne is hozzuk szóba, mivel egy komoly fotós sem teszi"
Ez már aláírásgyanus :D

(#48048) #31733248 válasza Tin_Shield (#48045) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az egyetlen ország, ami igencsak rossz példa, ha a világpiacra szeretnénk következtetni. Az ugyanis így néz ki:

Ezen belül a FF:

(#48049) Tin_Shield válasza #31733248 (#48048) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Dpreview nem ezt írja, hanem hogy az iparág a Japan Camera Rankingot tartja jó mérőszámnak. Mirorrless téren meg főleg mérvadó a japán piac főleg, hogy a Milc piac 2/3-a Ázsia, és ezen belül Japán a legnagyobb.

Ja ez meg külön vicces, Source: Sony :DD

[ Szerkesztve ]

(#48050) HUNorbert válasza 80hun (#48046) üzenetére


HUNorbert
csendes tag

Ez az adapteres megoldást jó hogy mondod, minusz egy dolog aminek utána kell néznem.
Mivel nem profi fotós vagyok, szigorúan hobbi (ezért sem erőltetném az FF-et, mert nem sanszos hogy kihasználnám), így max 250k-ig mennék el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.