Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) MineFox54 válasza tvamos (#43000) üzenetére


MineFox54
őstag

A linkelt Leinoxon van, csak kisebb méretű mint a rendes, gondolom átalakító kell hozzá

(#43002) tvamos válasza MineFox54 (#43001) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit ô csatolt, hogy jó-e, vagy sem, azon nem láttam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43003) MineFox54 válasza tvamos (#43002) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez igaz, de az még egy plusz pont a Leinox felé :)

(#43004) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Idei nyaralásunkkor rá kellett jönnöm,hogy az eddig használt Nikon Coolpix L120 gépem mennyire nem azt hozza már,amit elvárna az ember.
Sok esetben a Samsung sj7 edge telómmal jobb képeket lövök.
Gondolkodom egy cserében,de nem nagyon van viszonyítási alapom.
Túrák,családi fotók,és hobbi fotózás lenne a cél.
Kb 200 ezerben gondolkodom.
Nikon 5500, Sony A6000...stb

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43005) MineFox54 válasza beci (#43004) üzenetére


MineFox54
őstag

Túrázni ha viszed akkor MILC.
A többiek majd ajánlják neked a Pana, Oly, Fuji és Sony gépeket, ezt már rájuk hagyom.

Nekem a5000 van, hasonló célokra használom, simán megvenném a 6000-et is.

(#43006) vihartigris válasza beci (#43004) üzenetére


vihartigris
őstag

Először irány egy Media Markt vagy valami hasonló bolt.
Ott eltöltesz egy órát, végigtapizod a gépeket, a kicsitől a nagyig, ekkor már némi kép kialakul, hogy milyen méretőt, fogásút, stb szeretnél venni.
Visszajössz kérdezni. :D

bármi reciproka a semmi

(#43007) Royo85 válasza beci (#43004) üzenetére


Royo85
tag

Akkor ajánlok egy Olympus OMD M10-es vázat és egy Panasonic 14-140mm es objektívet. Használtan 200e forintból megvan. 10x zoom, és jó képminőség. Egy kicsi táskában elfér.

(#43008) Throme válasza beci (#43004) üzenetére


Throme
veterán

Ne csak vázakat nézz, hanem hozzájuk passzoló obiparkot is, aszerint, hogy milyen gyutávokat használsz, vagy használnál. Saját márkás obik, és 3rd party (pl sigma, tami) egyaránt.

Ha a fórumozók fognak dönteni, akkor a tükröst használók a d5500-zat ajánlják, aki milc-et, azok a sony-t fogják.
Utóbbi van nagyobb számban itt, így sonyt fogsz venni.

szvsz

(#43009) beci


beci
őstag

Hát benéztem a Médiába,fogtam mindkét típust a kezembe.
Hogy őszinte legyek,nem tudnék dönteni.😊
A fénykép tudást nem tudtam tesztelni,de ehhez biztos vannak nálam jobban hozzáértők.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43010) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Fényképezőgép vásárlás elött állok. Eddig egy Sony Cyber-shot DSC-HX9V kompakt gépet használtam. Jelenleg az anyagi lehetsőgeim, illetve a szabadidőm lehetővé teszik, hogy egy kicsit talán feljebb lépjek. Szeretnék kicsit jobban megismerkedi a fotózással. Mikor milyen beállítást érdemes használni. stb.
Legfőképpen utazások, kirándulások során használnám a gépet, ritkábban családi fotózásra.
Videozni is a korábban leírt fényképezőgépemmel szoktam. Fontos lenne hogy az új is tudja legalább ezt a szintet.
DSLR és MILC gép is szóba jöhet.
Súly méret nem szempont.
Újat szeretnék.
Ár max 200, nagyon max 250.
Optimális az lenne ha egy olyan objektívvel együtt lenne, ami kiszolgálja jelenlegi igényeimet.
Majd az idő eldönti, hogy késöbb fogok-e vele mégtöbbet foglalkozni és különböző objektíveket vásárolni.
Azt tudom, hogy a határ a csillagos ég. Jelenleg az a cél, hogy a korábbi gépemmel lött képeknél kicsit jobbakat tudjak fotozni, és megismerkedjek vele mi miért van.
Köszönöm szépen előre is.
Üdv.: Dani

(#43011) 80hun válasza szakalinho (#43010) üzenetére


80hun
addikt

GX80+14-140 kit
Most itt pont akciós is :)

(#43012) total90 válasza szakalinho (#43010) üzenetére


total90
veterán

Én a helyedben először bemennék egy MM-ba és megfogdosnék párat, hogy kb. milyen az ami bejön fogásra. Itt konkrétan arra gondolok, hogy milc vagy dslr... de ha kompaktod volt, akkor lehet egy milc jobban bejön.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43013) szakalinho válasza total90 (#43012) üzenetére


szakalinho
tag

Igazából már egy kört futottam korábban és számomra DSLR is kényelmes volt. (Viszonylag nagy kezekkel rendelkezem.) Azon belül is talán a Nikon volt ami jobban kézre állt. (D5300 talán.)

(#43014) Muerte68 válasza szakalinho (#43013) üzenetére


Muerte68
addikt

Akkor az is jó lehet de a 7000-es szériával jobban járnál ha belefér abban van AF-finom hangolás :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43015) Tin_Shield válasza szakalinho (#43013) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem akarlak egyikről se lebeszélni vagy rábeszélni, mindkettő mellett szólnak érvek, de a videó miatt alaposan gondold át, a legtöbb DSLR-rel nyűgösebb a videózás mint egy kompakttal vagy egy MILC-cel.

[ Szerkesztve ]

(#43016) szakalinho válasza Tin_Shield (#43015) üzenetére


szakalinho
tag

És ha MILC, akkor melyik tipusok jöhetnek szóba és melyik az az obi ami általánosan jó lenne ?
Köszi

(#43017) jjeahh válasza szakalinho (#43016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért arra számíts, hogy akkora zoomod egyik milc kit-el sem lesz, mint a régi gépeddel.
Egy pana gx80 vagy g7 videóban is előrelépés lenne, előbbiben szenzorstabi is van, de a fogása nem dslr szerű, utóbbi már olyan kalapácsmarkolatos cucc, mint a nikon, abban viszont nincs szenzorstabi.
Sony fronton is szétnéznék a helyedben, pl. az a6000 ugyan 4k-t nem tud, de ugyanúgy hozza a fullhd/60fps szintet, mint a régi géped és a nagyobb szenzor miatt valszeg azért minőségben előrelépés lesz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43018) Tin_Shield válasza szakalinho (#43016) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Új gépből a Panasonic (G7, GX80) és a Sony (a5100, a6000) ebben az árkategóriában.
Objektívből a Pana 14-140II, Sonyra pedig a 18-200.
De ha nagyzoom és a megmarkolható gép kombó bejön akkor a Panasonic FZ1000 is megér egy pillantást. Bár ez bridge gép nem cserélhető objektíves.

[ Szerkesztve ]

(#43019) szakalinho válasza Tin_Shield (#43018) üzenetére


szakalinho
tag

Köszönöm.
Az ajánlott objektivekkel már árban kicsit túllövünk a célon.
Sony A6000 re az alap 16-50 obi-ja mennyire lenne kezdésnek megfelelő?
Esetleg Nikon DSLR 18-105 VR Obival? (Így a videos elvárás szenvedne csorbát gondolom.)

(#43020) Tin_Shield válasza szakalinho (#43019) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kitben 260 körül van a Pana G7 és a GX80 is a 14-140-nel. Nem olcsó persze, de ár-érték arányban rendben vannak.
Kezdésnek megfelelhet az a6000+16-50 is. Lehet vele fényképezni és videózni, e a kompkatod után nagyon karcsúnak fogod találni a zoomot.
A Nikon DSLR a 18-105-tel optikailag természetesen sokkal többet nyújt mint a Sony kitobija, állóképben kb hasonló képminőséget tudnak, de ahogy írtad is, a Sony videóban megveri.
Továbbra is azt javaslom adj egy esélyt az FZ1000-nek, optikailag szinte hajszálra annyit tud mint a mostani géped, tisztességes f2.8-4-es optika, frankó 1"-os szenzor, 4k videó stb, és 200e körül megvan

[ Szerkesztve ]

(#43021) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Tudom, nem mai cucc, de kezdésnek egy jó állapotban lévő eos 350d? Egyenlőre nem akarok sokat költeni dslr-re. Kezdésnek kéne egy, amivel megtanulom az alapokat. Ha komolynak tűnik a dolog, akkor mehet egy komolyabb. Leginkább várost, épületeket fényképezek. Videózás nem érdekel. A G3am nagyon jó videókat készít, meg képeket is.:)
Mondjuk a cf kártyától kicsit idegenkedek. Volt amúgy egy Fuji s4500am is, de nem csinált jobb képeket, mint a telóm. Mondjuk nem csoda.

(#43022) Muerte68 válasza SkyLine3000 (#43021) üzenetére


Muerte68
addikt

a CF-kártyával addig nem lesz gondod míg nem akarsz venni egyet vagy kártya olvasóba rakni :)
Lehet fotózni azzal is de elég fapad nagyon olcsónak kell lennie-hamár régi gép akkor inkább Nikon D3000-azon sincs élőkép :) -Vagy egy 1000D a Canon-ból azon van élőkép bár nem sok mindenre jó.de ezekbe már SD kártya van legalább.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43023) SkyLine3000 válasza Muerte68 (#43022) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezeket néztem én is alternatíváknak. Lehet, elódázom a dolgot tavaszig, mert úgyis jönnek a sötét esték (ekkor szoktam fotózni), aztán tavasszal veszek egy komolyabb gépet.

(#43024) #31733248 válasza szakalinho (#43019) üzenetére


#31733248
törölt tag

Írtam az A6000-hez egy gyakorlatias ajánlót, melyből minden fontos dolgot megtudhatsz: https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#43025) 80hun válasza #31733248 (#43024) üzenetére


80hun
addikt

Én sose voltam az ajánlód ellen de az MFT-s zagyvaságokat tényleg kihagyhatnád ez így nagyon elfogult.

(#43026) beci


beci
őstag

Úgy döntöttem,maradok a Sony a6000 mellett. :)
Érdemes megvenni a 2 obis kitet belőle,vagy elég az 1 obis alap?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43027) Muerte68 válasza beci (#43026) üzenetére


Muerte68
addikt

attól függ mire használod-én használom a teléket is valaki kit-obin kívül semmit :)
Ha nem kell legfeljebb eladod bukni nem fogsz rajta-szerintem jó ha van sokszor jól jön :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43028) beci válasza Muerte68 (#43027) üzenetére


beci
őstag

Még sosem volt cserélhető objektíves gépem,így nem tudom. :)
Ezért kértem tanácsot. :)
[link]
[link]
Jó 100 ezer köztük a különbség....
Nem tudom miben használható inkább a nagy...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43029) vihartigris válasza beci (#43028) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha van rá pénzed a dupla kittet vedd meg.
kb 80 eHuf a különbség, kit tudod próbálni, hogy kell-e neked az 50 fölötti tartomány (sokszor jól jön), ha mégsem kell elég hamar el tudod adni.
50 mm környékén fényerősebb a tele és szerintem jobban is rajzol.

bármi reciproka a semmi

(#43030) Muerte68 válasza beci (#43028) üzenetére


Muerte68
addikt

ha távolabra akarsz fotózni-vagy nem tudsz elég közel menni valamihez-én ballagások ünnepségek-esetében is elég sokat használom ha nem férek oda a tömegtől-de ha csak általános fotózáshoz kell,és nem cserélgetsz objektívet akkor nem szükséges.
Meg lehet később is venni ha úgy érzed mégis kell.
Én a dupla kit et venném-de ezt neked kell eldönteni :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43031) beci


beci
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. :)
Későbbiekben mennyiért lehetne venni külön?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43032) Muerte68 válasza beci (#43031) üzenetére


Muerte68
addikt

55000-80000ft között állapottól garanciától függően ,garisat nem kapsz nagyon 75-alatt amennyivel több a kit.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43033) beci válasza Muerte68 (#43032) üzenetére


beci
őstag

95 ezer a kettő közt,akkor jobban megéri az alap kit nem?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43034) Muerte68 válasza beci (#43033) üzenetére


Muerte68
addikt

ezen az áron igen-eléggé ingadozik az ár-200-alatt mindenképp megéri,kérdés milyen a bolt :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43035) beci válasza Muerte68 (#43034) üzenetére


beci
őstag

Az alap kitben lévő OBI tényleg csak kb 3x-os zoomot tud?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43036) csacsi77 válasza beci (#43035) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen. 50:16=3,125 ~3 -> 3x zoom
A kitobik ilyenek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#43037) beci válasza csacsi77 (#43036) üzenetére


beci
őstag

Ez elég szegényes...
És az 55-210 az 4szeres?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43038) csacsi77 válasza beci (#43037) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen. 210:55=3,82 ~4 -> 4x zoom
Ez az ára a jobb képminőségnek a kompaktokkal szemben.
Ha kell a nagy átfogás ott vannak a 18-200-as objektívek. Általános célra azok is nagyon jók, de nagyok, nehezek és általában a képük sem olyan szép, mint a kisebb átfogású vagy fix obiknak.
A Sony16-50 egy nagyon pici és kompakt obi, azA6000 zsebrevágható vele.

Öreg fater megoldja!!!!

(#43039) beci válasza csacsi77 (#43038) üzenetére


beci
őstag

Magyarul a nagyobb OBI csak plusz 1 zoom-ot ad,semmi más jelentősége?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43040) asdf_ válasza beci (#43039) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, ha nagyon egyszeruen kell megfogalmazni, akkor az egyik zoomol 1-3x-ig, a masik meg 3-7x-ig.

(#43041) Muerte68 válasza beci (#43039) üzenetére


Muerte68
addikt

Az eggyik 3-a másik 7x es csak a tele 3-ról indul :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#43042) beci


beci
őstag

Köszönöm. :) Így már van jelentősége. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43043) beci


beci
őstag

Még lenne egy utolsó kérdésem. :)
Ehhez képest nagy lenne a minőségbeni különbség a készült képeknél?
[L120]
Mostani gépem.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#43044) Neck válasza beci (#43043) üzenetére


Neck
veterán

Nagyon brutálisan durván leegyszerűsítve, nagyobb szenzor ~> jobb kép (ha az obi fényerejét állandónak vesszük)

Szenzor méret összehasonlítás.
A tiéd a legkisebb, a lila. A kinézett gép meg a legnagyobb türkizzöld téglalap.
Nézd meg a méretbeli különbséget.

P.S.: Nekem is A6000 van. Szerintem nem éri meg a duplakit annyiért, én eBay-ről 65 körül vettem a tele obit, később, mikor rájöttem, hogy szeretnék telét. Vedd meg sima kit lencsével, fotózz vele, és ha olyan szituba kerülsz, hogy mindenképp kell a zoom, akkor rendelsz hozzá egyet utólag, vagy veszel használtan 60-70 körül.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#43045) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok,

szeretnék elkezdeni újra - egyenlőre hobbi szinten - fotózni, rendesen beletanulni a know-how-ba, aztán ha úgy adja fentebb lépni. 70% fotózás 30% videózás

Ár-érték arányban miket tudnátok javasolni? Eddigi tájékozódások alapján én a következőket láttam:

Sony mirrorless: baromi jó gépek, besza-behu kép és fókusz képesség, viszont gyenge akksi, és méreg drága objektívek

Nikon: szuper képek, király sensor, sonynál olcsóbb de még szerintem mindig magas árú objektívek. Nem a legjobb auto focus és mintha a fehér egyensúly se lenne annyira a toppon?!
Canon: Elavult sensor, jó árú objektív park, szuper auto focus és fehér egyensúly

Ezeket jól látom? Valaki tegyen helyre nyugodtan.

Eddig egy nikon d3200 + 35mm 1.8 kombóval szemeztem, de most láttam, hogy ezeknek a zárja átlagosan kb 23k expónál behal. Na most amiket hírdetnek használtan, 10 és 20k expó között van, de ettől függetlenül 55-60 ezerért hírdetik, és akkor még számolni kell egy esetleges zár cserével (az mennyibe fájhat?!)

köszi!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#43046) Terapeuta válasza beci (#43043) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem tudom, tudod-e nézegetni a saját képeidnek az EXIF adatait: meg kellene nézni, hogy milyen fókusszal szoktál fényképezni (pl: windows10 képnézegetője, File info, shot ?
Általánosságban: ha rendszeresen szoktál távolra, jól kinagyítva, zoomolva fotózni (távoli templomtorony, távoli emberek, természetben egy apró részlet stb), akkor kelleni fog Neked a dupla kit.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#43047) RocknRoller válasza RocknRoller (#43045) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

ja azt elfelejtettem írni, hogy 100 pénznél többet így első kanyarban nem szánnék rá.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#43048) MineFox54 válasza RocknRoller (#43047) üzenetére


MineFox54
őstag

Sony A5000 + kitobi vagy régebbi NEX és egy fix manuális sor átalakítózva? 35, 50, 70-85mm körül, 135mm. Én ezt nagyon szeretem, bár csak kitobi + 58mm van eddig.

Szerintem. Ez kijön amúgy száz - száztízből ha okosan veszed.

(#43049) RocknRoller válasza MineFox54 (#43048) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

A5000-et fogtam MM-ban, nekem kicsi nagyon. Kereső és vaku papucs sincs rajta, vakut meg nem sokkal vásárlás után veni szerettem volna hozzá.
Konkrétan milyen obikat (márka/típus szerint) javasolnál hozzá? Itt nem lesz AF, anélkül mennyire nehéz éles képet kreálni?

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#43050) MineFox54 válasza RocknRoller (#43049) üzenetére


MineFox54
őstag

Rendben. Nekem pont jó a mérete, pedig nincs kis kezem. Hozzá kell szokni, utána nem is akarsz DSLR-t hurcibálni... Kereső / vakupapucs az picit fájó pont. A 6000 meg azért jóval drágább. Nekem igazándiból akkora szükségem nincs is rá, max a keresőre. Ha egy NEX6 / 7-et tudnál fogni azokon van. Index-en keresgélj.
AF nem gáz, van Focus Peaking. (keress rá YT-n).

35mm és 70-80mm: tippem sincs, sajnos nincs még nekem sem. De elfogadok tippet a többiektől, ugyanis én is akarok venni.

50mm: Helios 44M-* (* helyén egy szám áll, minél nagyobb, annál újabb és jobb az optikai felbontása. Nekem 4-es van), vagy Takumar, esetleg Carl Zeiss.

135mm: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.